Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Zrób to sama

Notka

Zrób to sama Znudzona sklepową sztampą? Nie daj się! Na tym forum dowiesz się jak można zrobić coś* samemu i wyróżniać się wyglądem jak i samopoczuciem. * - coś oznacza: ciuchy, robótki, szydełkowanie itd., itp.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-02-15, 12:32   #1
milak
Przyczajenie

jak robić maski z papieru???

czesc sluchajcie zastanawiam sie jak lepic z mokrego paieru i co tam dodac wlasnie doszlam do wniosku ze chcem cos robic bo nie mam zadnego hobby moze z tym dam sobie rade. prosze o pomoc
milak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 17:16   #2
nirshya.dwbh
CraftMod

GG do nirshya.dwbh
Dot.: jak robić maski z papieru???

A co to ma wspólnego z kartkami lub scrapbookingiem?

Przenoszę w bardziej odpowiednie miejsce, spróbuj skorzystać z wyszukiwarki, zdaje mi się, ze cos już jest w tym temacie

Album 1:...->Martyna -> Ewelina -> Danusia.

mikroREKLAMA
Bukiety ślubne z broszek - zapraszam
Niepowtarzalne bukiety, które nigdy nie zwiędną. Dla szukających wyjątkowych dodatków na ten uroczysty dzień - do wyboru gotowe, lub na zamówienie. Zapraszam :)

Ta reklama pokazywana jest pod 14 283 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
nirshya.dwbh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 16:31   #3
dinolka
Raczkowanie

http://www.papier-mache.eu/papier-ma...-przepisy.html <-- tutaj masz kilka przepisów na masę papierową. Ja osobiście nigdy nie próbowałam robić nic ponad zmoczenie gazet w ciepłej wodzie, wymieszanie i układanie na różnych formach (na nadmuchanych balonach dokładniej :P). Co ciekawe wcale się nie rozpadły ani nic, ale na maskę się taka "goła" masa raczej nie nada, zbyt dużo szczegółów...

dinolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 20:07   #4
moniek897
Raczkowanie

U nas w szkole robilismy cos takiego tylko ze jaja wielkanocne takie na balonach do tego przyklejane klejem do tapet gazety ogólnie fajnie dobrze się trzyma super wyglada ale nie wiem cyz to do masek pasuje
moniek897 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 20:42   #5
Bayberry
Raczkowanie

Ja kiedyś robiłam maski w szkole.

Najpierw trzeba zrobić sobie formę: zgniatasz gazety i formujesz z nich kształt przypominający głowę. Trzeba je obwiązać sznurkiem żeby się trzymały razem. Można też dorobić formie nos. Kiedy już uzyskasz kształt głowy twarz owijasz folią i przymocowujesz ją z tyłu.

Jeśli maska ma pasować na naszą twarz robiąc formę trzeba pilnować rozmiaru a po przyklejeniu folii należy zaznaczyć gdzie będą otwory na oczy, usta i dziurki od nosa . Formę przed rozpoczęciem naklejania gazet można posmarować wazeliną (łatwiej będzie zdjąć gotową maskę).

Samą maskę robi się z pasków gazety namoczonych w kleju. Najlepszy jest klej do tapet. Podarte gazety moczy się w kleju i przykleja na formę warstwami. Trochę tych warstw trzeba nakleić jeśli chcemy aby maska była solidna.

Kiedy skończymy naklejanie zostawiamy maskę do wyschnięcia w ciepłym miejscu. Potem zdejmujemy z formy i ewentualnie przycinamy krawędzie żeby je wyrównać. Ewentualnie wygładzamy kanty papierem ściernym.

Malujemy, lakierujemy, ozdabiamy, mocujemy gumkę lub wieszaczek do zawieszenia na ścianie i maska gotowa
Bayberry jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zrób to sama

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości