Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-12-18, 20:14   #3001
fryz5
Zakorzenienie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

POLECIŁ*

renee blanche . kosztuje ok 40zł, zależnie od tego jakie masz włosy starczy Ci go na 3 uzycia pod rząd, potem myjesz specjalnym szamponem i płuczesz włosy 10 min pod wodą, lub myjesz porzadnie, płuczesz 10 min i polewasz sokiem z cytryny. na to (zależnie od tego jaki kolor otrzymasz po dekoloryzacji) zrobiłbym kąpiel rozjasniającą, żeby zrobić bazę pod nowy kolor i dopiero kłaśc farbę.
Stary 2011-12-19, 09:01   #3002
Elizenda
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez dsgmon Pokaż wiadomość
interesuje mnie ostatecznie taki kolor: http://juliahe.pinger.pl/m/4912438 ale ten byłby idealny: http://www.google.pl/imgres?q=brazow...429,r:14,s:172.

Boję się dekoloryzować włosy sama, bo mam nakładane rożne farby na głowie i rożne odcienie nawet teraz mam dole czarny a troche od czubka glowy ciemny braz, potem sredni ;/ tylko, że to sie w miarę zlewa i nie rzuca w oczy. jaki dekoloryzator bys polecila? i jeden raz czy dwa?
Podpinam się znowu do tematu.
Nie bój się. Dekoloryzator to nie rozjaśniacz, nie niszczy włosa w ogóle, w najgorszym przypadku, gdyby to co zobaczysz nie spodobało Ci się nałożysz farbę i wrócisz do stanu wyjściowego. Też miałam kilka kolorów na głowie. Na dole ciemniejszy, a u góry jaśniejszy z innym odcieniem. Najwyżej na końcówki nałożysz jeszcze raz, aby kolor się wyrównał.
A z dekoloryzatorów ja używałam Chantal, ale Renee Blanche ponoć też dobry. A czy jeden czy dwa razy zobaczysz po zmyciu czy efekt będzie zadowalający. Na kilka razy starcza opakowanie.

Edytowane przez Elizenda
Czas edycji: 2011-12-19 o 09:03
Elizenda jest offline  
Stary 2011-12-19, 19:42   #3003
dsgmon
Przyczajenie

ok, dziekuje bardzo
dsgmon jest offline  
Stary 2011-12-19, 21:07   #3004
SceneQueene
Zakorzenienie

Elizenda, wszędzie piszą, iż dekoloryzatory i dekoloryzacje wręcz zabijają włosy - Ty piszesz, że ich nie niszczą? To szkoda, iż nie użyłam tego, o którym myślisz przed czerwcowym rozjaśnianiem. Schodziłam z czarnego do brązu, poszło po jednym rozjaśnianiu, potem odbudowywałam włosy, trzymając się brązów. W sobotę wróciłam do czerni i jestem super zadowolona. To jednak mój kolor. Pozdrowienia

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline  
Stary 2011-12-20, 12:10   #3005
irish_whisky
Przyczajenie

zejście z koloru; 2-3 tony.

nie mogę znaleść wątku o dekoloryzacji, więc piszę tu :

witajcie,
mam dylemat - mianowicie przez długi czas nosiłam włosy w intensywnym, czerwonym kolorze, chcąc go trochę przygasić pomalowałam na naturalny brąz garnierem, 28 myć - efekt : włosy kruczoczarne.

po dwóch tygoniach kolor przybrał barwę gorzkiej czekolady, z refleksami ciepłego brązu.

zdecydowałam się na zejście z koloru rozjaśniaczem fryzjerskim, nie radykalnie, około 2-3 tonów.

i teraz mam problem : jeżeli mam teraz odcień ciemnobrązowy i rozjaśnię o te 3 tony, jakiego koloru mogę się spodziewać ? (przynajmniej w teorii, pomijając refleksy pomarańczowe, których się spodziewam itd.)

chciałabym uzyskać jak najjaśniejszy odcień i zastanawiam się, jaką farbę muszę kupić. jasny brąz ? ciemny bląd ? czy to będzie raczej niezauważalna zmiana ?

dziękuję za pomoc.
pozdrawiam.
Stary 2011-12-20, 13:11   #3006
Aurealia
Raczkowanie

Dot.: zejście z koloru; 2-3 tony.

Ja bym się udała do fryzjera - niech on coś poradzi, przynajmniej będziesz miała jakąś pewność, że kolor włosów będzie ok.
Stary 2011-12-20, 13:58   #3007
kamusia510
Raczkowanie

Jeżeli masz teraz ciemny brąz a użyjesz rozjaśniacza to myślę że i tak wyjdzie rudy, może nawet żółty na pewno nic dobrego do tego zniszczysz sobie okropnie włosy! Jak już chcesz zejść do jaśniejszego to może spróbujesz z farba która ma w sobie "coś" z rozjaśniacza? Np. Wellaton 21/1 może pomóc bo jest dość jasny i "silny"

13.09.2009 <3 Matiś

kamusia510 jest offline  
Stary 2011-12-20, 15:48   #3008
wiki124
Rozeznanie

Też odradzałabym rozjaśniacz. Mi strasznie zniszczył włosy. Tak jak ty chciałam z brązu rozjasnic na karmelkowe ostatnimi czasu "modne". Nie powiem efekt był ,tyle ,że ja robiłam u fryzjera , bo sama bym się bała. Z tego co widziałam po rozjasniaczu wyszły żółte jak kurczak. Potem nałozyła mi jakąs farbę' zbijającą' ten żółty odcien , ale co z tego jak stan moich włosów był fatalny. Były suche, łamliwe, bez połysku. Nie mogłam ich juz pozniej rozczesywać i co miesiac musiałam podcinac koncówki ..
Da się to zrobić , ale czy warto rozjasniac.
Moze tak jak kolezanka wyzej pisze użyj farby , która ma cos z rozjasniacza.

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline  
Stary 2011-12-20, 16:52   #3009
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez irish_whisky Pokaż wiadomość

witajcie,
mam dylemat - mianowicie przez długi czas nosiłam włosy w intensywnym, czerwonym kolorze, chcąc go trochę przygasić pomalowałam na naturalny brąz garnierem, 28 myć - efekt : włosy kruczoczarne.

po dwóch tygoniach kolor przybrał barwę gorzkiej czekolady, z refleksami ciepłego brązu.

zdecydowałam się na zejście z koloru rozjaśniaczem fryzjerskim, nie radykalnie, około 2-3 tonów.

i teraz mam problem : jeżeli mam teraz odcień ciemnobrązowy i rozjaśnię o te 3 tony, jakiego koloru mogę się spodziewać ? (przynajmniej w teorii, pomijając refleksy pomarańczowe, których się spodziewam itd.)

chciałabym uzyskać jak najjaśniejszy odcień i zastanawiam się, jaką farbę muszę kupić. jasny brąz ? ciemny bląd ? czy to będzie raczej niezauważalna zmiana ?

dziękuję za pomoc.
pozdrawiam.
kupiłaś juz ten rozjaśniacz? polecam rozjasniacz vincent ledier, zielony, zrob nim kąpiel rozjaśniająca, albo zrób włosy matrixem do demakijazu

jesli polożysz rozjasniacz bezpośrednio, to mogą wyjść za jasne i nie równe
Stary 2011-12-20, 21:00   #3010
irish_whisky
Przyczajenie

kupiłam to cudo : http://polska.alfaparf.com/article/supermeches

będę rozjaśniać, ponieważ źle się czuję w tym kolorze.
a jednak nie chcę wydawać mnóstwa pieniędzy na rozjaśnianie u fryzjera.

mam gęste włosy, z chęcią oddałabym połowę; są dobrze odżywione + jestem zaopatrzona w ampułki, maskę, dobry szampon i jestem świadoma, że może wyjść kurczak.

tylko jakim odcieniem kurczaka zamalować ?
Stary 2011-12-20, 21:42   #3011
fryz5
Zakorzenienie

kurczaka? mieszanka joanna gołębi popiel + szlachetna perła
Stary 2011-12-21, 14:22   #3012
kiniaviki
Przyczajenie

Witam wszystkich )) Jesli chodzi o dekoloryzacje, to dosyc dlugo przegladalam ten watek. W koncu odwazylam sie na zakup dekoloryzatora ELGON. Juz jestem po pierwszym jego uzyciu, a teraz trzymam na glowie druga "dawke". Od prawie roku farbowalam wlosy na czarny bez (joanna). ostatnio nawet skusilam sie na granatowa czer(garnier), alke wszyscy mowili mi, ze ciemne wlosy strasznie mnie postarzyly. Przez prawie 4 lata ciagle mialam balejaz blond, a ze lubie eksperymenty, przyciemnilam wlosy. Szybko jednak zalowalam;( wiec siegnelam po ELGON. Fotke po 1-szej dekoloryzacji umieszczam ponizej. Nawet bylam zaskoczona, bo nie myslalam, ze tak mi zlapie. Fryzjerzy oczywiscie odradzali, mowili, ze wogole nie wyjdzie i ze spale wlosy, a tu mila niespodzianka. Fotke po drugiej dekoloryzacji umieszcze pozniej:P)

Mam pytanko, po drugiej dekoloryzacji mam zamiar nalozyc farbe SCHWARZKOPF (pianka bez amoniaku) perlowy blond. Jak myslicie, zlapie mi? Czy nie warto ryzykowac tym, ze wlosy moga sie przyciemnic? Bardzo prosze o porade.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_5216.jpg (104,4 KB, 95 załadowań)
kiniaviki jest offline  
Stary 2011-12-21, 15:24   #3013
fryz5
Zakorzenienie

nie ryzykuj, poczekaj, umyj włosy po drugim razie porzadnie, plucz 10 min i myj szamponem specjalnym z niskim ph. ja mam swój patent. myje włosy szamponem + soda oczyszczona i potem spłukuje wodą z sokiem z cytryny
jesli do jutra duzo nie ściemnieją, to spobuj na jednym pasemku ten farby
Stary 2011-12-21, 18:03   #3014
kiniaviki
Przyczajenie

Szkoda, ze nie przeczytalam wczesniej druga dawka ELGONU rozjasnila nieco wlosy. Wspomniana farbe "perlowy blond nalozylam", najpierw zrobilam probe na malym pasemku, poczekalam 10 minut i nie ciemnialo, wiec wzielam sie za nakladanie farby na calosc. Gdy tylko zaczelam ja nakladac, strasznie zaczela mnie palic skora glowy, czulam, jak bym miala z 40 stopni goraczki. Nie wiem czy to po tej farbie, czy moze to efekt dzisiejszych eksperymentow. Farbe splukalam jakies 10 minut od skonczenia nakladania, bo zaczely sie robic cieme. Efekt koncowy widac nazdjeciu. Nie jest najgorzej, choc chciala bym miec jasniejsze wloski. Nie wiem jak to zrobic, by w koncu sie udalo i zebym znow nie wrocila do czarnych. Marza mi sie jasne pasemka, ale nie wiem, czy jakis ryzjer podejmie sie tego na tych wlosach comam teraz. Drogi FRYZ5, gdyby cos wpadlo Ci do glowy, chetnie skorzystam z Twojej porady poki co to dziekuje i pozdrawiam goraco
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_5219.jpg (95,4 KB, 85 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_5221.jpg (98,3 KB, 86 załadowań)
kiniaviki jest offline  
Stary 2011-12-22, 13:26   #3015
Estera212
Przyczajenie

Dot.: zejscie z czarnego na ciemny braz bez dekolaryzacji!

A może mogły byście polecić mi jakiś dobry środek żeby ,,zdjąc" farbe z włosów? Mam naturalnie jasny blond, nigdy sie nie farbowałam, ale raz sie skusiłam. Wyszedł mi ciemny rudy teraz już jest jaśniejszy ale chciała bym wrócić do mojego naturalnego koloru i prosze o jakiś dobry środek. Znacie coś?
Estera212 jest offline  
Stary 2011-12-22, 14:40   #3016
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kiniaviki Pokaż wiadomość
Szkoda, ze nie przeczytalam wczesniej druga dawka ELGONU rozjasnila nieco wlosy. Wspomniana farbe "perlowy blond nalozylam", najpierw zrobilam probe na malym pasemku, poczekalam 10 minut i nie ciemnialo, wiec wzielam sie za nakladanie farby na calosc. Gdy tylko zaczelam ja nakladac, strasznie zaczela mnie palic skora glowy, czulam, jak bym miala z 40 stopni goraczki. Nie wiem czy to po tej farbie, czy moze to efekt dzisiejszych eksperymentow. Farbe splukalam jakies 10 minut od skonczenia nakladania, bo zaczely sie robic cieme. Efekt koncowy widac nazdjeciu. Nie jest najgorzej, choc chciala bym miec jasniejsze wloski. Nie wiem jak to zrobic, by w koncu sie udalo i zebym znow nie wrocila do czarnych. Marza mi sie jasne pasemka, ale nie wiem, czy jakis ryzjer podejmie sie tego na tych wlosach comam teraz. Drogi FRYZ5, gdyby cos wpadlo Ci do glowy, chetnie skorzystam z Twojej porady poki co to dziekuje i pozdrawiam goraco
szampon + soda oczyszczona + cytryna
Stary 2011-12-22, 21:57   #3017
irish_whisky
Przyczajenie

wnioski z rozjaśniania :
jak pisałam wyżej, schodziłam z ciemnego brązu proszkiem rozjaśniającym Supermeches + 6% woda utleniona. trzymałam 40 minut.

kolor wyszedł miedziano-złoty, w niektórych miejscach przechodzi w ciemniejszy odcień, lecz - o dziwo - wygląda to bardzo naturalnie.
zero kurczaka.

stan włosów : podczas spłukiwania były mięciutkie, co mnie zaskoczyło; nałożyłam ampułkę z l'oreala, oraz jedwab. wyglądają całkiem normalnie.

jako że wygląda to nieźle, to nie nakładam żadnej farby. przynajmniej przez najbliższe kilka tygodni, aż pojawi się odrost (naturalne - ciemny blond)

zobaczymy, czy stan się nie pogorszy.
Stary 2011-12-23, 12:34   #3018
Coraline_
Przyczajenie

Podjęłam się dziś dekoloryzacji przy pomocy RB. Włoski rozjaśniły się do jasnego rudego, trochę pomarańczowego. Po wypłukaniu umyłam je dwa razy w szamponie Selective Post Color. Mam nadzieję, że nie ściemnieją. Pierwszy raz po dekoloryzacji używam specjalnego szamponu. Poprzednio poprostu myłam przeciwłupieżowym. Zamierzam jeszcze raz dekoloryzować za parę dni, po czym dopiero wtedy położę farbę.
Zastanawiam się nad Schwarzkopf Perfect Mousse 865, bursztynowy złoty blond. Myślicie, że to dobry pomysł, nie ściemnieją mi do średniego brązu lub gorzej? Do tej pory kładłam z tej samej firmy ale numer 800 i wychodziły mi na najbardziej przeżartych farbą partiach włosów właśnie średni brąz/brąz, z tym że wtedy nie używałam tego szamponu po wypłukaniu dekoloryzatora i nie czekałam z farbowaniem. Nie zależy mi na jasnym blondzie, chciałabym średni/ciemny blond. Naturalnie mam mysie

Coraline_ jest offline  
Stary 2011-12-23, 13:20   #3019
fryz5
Zakorzenienie

bursztynowy blond zeby wyszły ciemny blond? przecież one wyjdą rude.
ja bym spróbowal na jednym pasemku jak ta farba złapie.
Stary 2011-12-23, 13:59   #3020
Coraline_
Przyczajenie

Wiem, wiem Chodzi mi o to aby zostały na poziomie średnio/ciemno blond. Czyli 8 lub 7. Wybrałam rudy bo stosując odcień 800 osiągałam niestety żółte odcienie na moich naturalnych odrostach a rudości po dekoloryzacji prześwitywały na reszcie włosów pomimo średniego brązu jaki na nich wychodził. Dlatego pomyślałam, że jak użyję odcieni rudości to chociaż nie wyjdą mi żółte na odroście i jakoś się zleją z resztą. Może trochę zła logika, ale wiem, że jak pofarbuję ciemnym blondem to wyjdą za ciemne, już to przerabiałam. Średnim za to wychodzą tak jak opisałam, więc nie mam innego pomysłu na nie

Edytowane przez Coraline_
Czas edycji: 2011-12-23 o 14:00
Coraline_ jest offline  
Stary 2011-12-23, 15:39   #3021
fryz5
Zakorzenienie

8 to jasny blond a 7 to średni blond tak btw
Stary 2011-12-23, 17:02   #3022
Coraline_
Przyczajenie

Dziękuję za korektę, chociaż zauważyłam, że różne firmy chyba różnie oznaczają i opisują. Tu nawet przedstawione, dokładnie tak jak piszesz: click
Dodam jeszcze, że metoda z umyciem włosów specjalnym szamponem zdała egzamin

Coraline_ jest offline  
Stary 2011-12-24, 12:26   #3023
SceneQueene
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez irish_whisky Pokaż wiadomość

witajcie,

dziękuję za pomoc.
pozdrawiam.
zrobiłam kiedyś to samo i bardzo, bardzo odradzam Ci rozjaśniacz! rozjaśniło mi wtedy ten brąz, totalnie paląc włosy, w dodatku miałam na głowie rudości, jasny brąz i fiolet... coś strasznego.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline  
Stary 2011-12-24, 14:15   #3024
irish_whisky
Przyczajenie

wnioski z rozjaśniania :

jak pisałam wyżej schodziłam z ciemnegobrązu rozjaśniaczem SUPERMECHES+ + 6% utleniacz w kremie. trzymalam 45 minut.
przy spłukiwaniu były mięciutkie, co mnie zaskoczyło, jedynym minusem był zapach mieszanki.

wyszedł kolor jasnobrązowo-rudawy, wygląda to cąłkiem ok.
zero kurczka, ani żółtych placków.

zaraz po rozjaśnianiu nałożyłam ampułkę z l'oreala, oraz jedwab.
robiłam to w środę, wiec od tamtej pory myłam dwa razy, po czym nałożyłam maskę, jedwab, czyli norma.
w dotyku są mięciutkie, oraz bardzo się błyszczą, na szczotce zostaje tyle samo, co przed zabiegiem.

jak się pojawią odrosty, czyli za jakiś miesiąc maluję bursztynem, aby wyrównać całkowicie kolor.
zobaczymy, jeżeli ich stan się nie pogorszy, to za kilka miesięcy bedę schodzić takim samym sposobem do jaśniejszego koloru.

pozdrawiam.
Stary 2011-12-27, 21:42   #3025
201610111032
Konto usunięte

Używał ktoś z was Matrix Color Erase Solutionist? Działa on jak dekoloryzator czy typowy rozjaśniacz? Nakłada się go na mokre czy suche włosy?
201610111032 jest offline  
Stary 2011-12-27, 23:37   #3026
fryz5
Zakorzenienie

ja uzywałem, działa jak bardzo delikatny rozjaśniacz
Stary 2011-12-28, 10:09   #3027
nataliii1425
Rozeznanie

Witajcie! Wracając do mojej wypowiedzi ostatniej chciałam pokazać rezultaty aktualnego dochodzenia do blondu także dodaję zdjęcia
1.jpg2.jpg3.jpg

Wybaczcie że nie mam innych, a tutaj cytuję poprzedni post

Stary 2011-12-29, 14:15   #3028
201610111032
Konto usunięte

Pomóżcie! Kupiłam sobie rozjaśniacz bez amoniaku. Na opakowaniu jest napisane. Proporcje mieszania : 1 część rozjaśniacza do 1:1,5 części aktywatora. Czyli dam np. 30 g rozjaśniacza to ile teraz tego aktywatora?

Edytowane przez 201610111032
Czas edycji: 2011-12-29 o 14:18
201610111032 jest offline  
Stary 2011-12-29, 20:22   #3029
alicadiablica76
Przyczajenie

45g
alicadiablica76 jest offline  
Stary 2012-01-01, 12:39   #3030
CryBebe
Raczkowanie

Mam pytanie odnośnie tego tonowania włosów. Jeśli mam najbardziej rude na końcach a u nasady kolor jest bardziej chłodny to powinnam nakładać ten 0.1 szary toner od końców i tam trzymać go najdłużej?
CryBebe jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości