Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-01-23, 17:05   #3151
atkka
Raczkowanie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Umylam, wyszorowalam wlosy i wyglada to tak. Mysle, ze bedzie sie dalo jakos stonowac, tym bardziej ze nie chce jasnego blondu, ale rudego nie zniose, bo wygladam fatalnie. Musze pogadac z Pania z fryzjerskiego, zeby mi jakas farbe doradzila do stonowania takiego koloru. Dodam tylko, ze na zywo jest mniej rudy.
No i ciekawa jestem, czy nie sciemnieje. Umylam babydreamem z dodatkiem sody i zakwasilam woda z octem.
Mysle tez, ze ten srodek jest dobry do robienia ombre na farbowanych wlosach, bo jest duzo subtelniejszy po 1 uzyciu i nie daje takiego przejscia jak rozjasniacz.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01535 kopia.jpg (46,6 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01536 kopia.jpg (34,6 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01537 kopia.jpg (99,1 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01540 kopia.jpg (40,2 KB, 38 załadowań)

Edytowane przez atkka
Czas edycji: 2012-01-23 o 17:10
atkka jest offline  
Stary 2012-01-23, 17:09   #3152
goldika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez atkka Pokaż wiadomość
Umylam, wyszorowalam wlosy i wyglada to tak. Mysle, ze bedzie sie dalo jakos stonowac, tym bardziej ze nie chce jasnego blondu, ale rudego nie zniose, bo wygladam fatalnie. Musze pogadac z Pania z fryzjerskiego, zeby mi jakas farbe doradzila do stonowania takiego koloru. Dodam tylko, ze na zywo jest mniej rudy.
No i ciekawa jestem, czy nie sciemnieje. Umylam babydreamem z dodatkiem sody i zakwasilam woda z octem.
genialnie to wyglada!
kurcze... gdyby moj deko przyszedl caly to juz bym dzis pozbywala sie ciemnych wlosow

Panna Młoda'13

goldika jest offline  
Stary 2012-01-23, 17:15   #3153
atkka
Raczkowanie

Wyglada to na razie tak sobie, ale wlosy po dekolorze sie dosc dobrze tonuje, wiec mysle ze da sie z tego cos zrobic. Przejrzyj sobie watek o elgonie, tam dziewczyna miala masakre po nim na glowie z kolorami, a po polozeniu farby zrobil sie stonowany blond.
Stary 2012-01-23, 18:04   #3154
sandi922
Przyczajenie

GG do sandi922

Witam!
Kobietki mam bardzo ważną i niecierpliwą sprawę! Mianowicie moj kolor włosów jak widac na awatarze jest jakby ciemny/czekoladowy brąc z odrostami. Chcialabym przejśc do takiego jasnego brązu.
Kupiłam dziisaj rozjaśniacz z syoss'a 10-0 i fabe wella, wellaton jasny brąz.
zalezy mi tylko na tym aby rozjasniacz lekko rozjasnił końcówki włosów a farba w miare pokryła te włosy. żeby na sam koniec efekt był chociaz podobny. Niewiem czy opłaca mi sie to robic, bo chciałbym jednego dnia to zrobic bo niestety jutro jade do chłopaka i chciałabym jakoś wyglądać.
BARDZO prosze o pomoc!!
Jeżeli takie odpowiedzi juz padały to najmocniej przsepraszam ale przeleciałam forum pokrótce i nic nie znalazłam takiego.

Jeszcze jedno czy do tego rozjasniacza moge oddac jakiegos szamponu zeby te wlosy nie byly potem baaardzo zniszczone, bo one z natury sa dosc suche.
sandi922 jest offline  
Stary 2012-01-23, 20:35   #3155
Taszanta
Zakorzenienie

Cytat:
bo farba nie rozjasnia farby.
caly watek masz na temat dekoloryzacji, wystarczy poczytac, jest wiele przykladow i opisow jak to zrobic
Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Hej z dekoloryzacją jest tak jak z każdym innym zabiegiem jakim traktujemy włosy, nie można wrzucić go do jednego wora dla wszystkich i stwierdzić, iż zawsze będzie to zabieg bardzo niszczący włosy. Owszem, jest to chyba najbardziej inwazyjny zabieg, ale jego efekty zależą od rodzaju włosa, jego grubości, od stanu w jakim jest tuż przed dekoloryzacją, od rodzaju farb jakich się używało, od częstotliwości farbowania, a nawet od rodzaju stosowanych kosmetyków do włosów. U mnie dał opłakane efekty, ale ja zawsze miałam liche włosy, cienkie i ogólnie mało ich mam.
A skoro piszesz, że co jakiś czas udawało Ci się z powodzeniem zmieniać kolory włosów, to nie za bardzo rozumiem w czym miałybyśmy Ci pomóc Niemniej ze swojej strony mogę potwierdzić to co pewnie usłyszałaś i jeszcze usłyszysz, że nie będzie łatwo przejść z miedzianego na blond, zwłaszcza, że farbowałaś się na ten kolor przez lata. Jest taki wątek http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=542516 , na którym wypowiada się Wizażanka Melina - Jej udało się przejść z rudego na popielaty blond, jest skarbnicą wiedzy na ten temat, zresztą nie tylko Ona, inne Wizażanki na tym wątku też mają ogromną wiedzę o wszelkich zmianach kolorów. Warto Ich zapytać
Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
zrób tak jak ja po zabiegu, umyj babydream 2 razy porządnie włosy i polej sokiem z cytryny i wysusz. ja tak zrobiłem i mi nie ściemnialy
życzę powodzenia

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

bo farba farby nie rozjaśni.
masz dwie opcje, dekoloryzacja albo rozjaśniacz.
fryzjerzy nie chca ryzykować, a jak juz sie podejmą to jadą z rozjasniaczem co niszczy. ja osobiście preferuje dekoloryzacje zamiast rozjaśniania i głównie o tym jest ten wątek
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, trochę czytałam co tu piszecie ale nie znalazłam nikogo w podobnej sytuacji.

Po prostu zastanawiam się czy ta dekoloryzacja mi jest potrzebna. Tak jak mówiłam, farbowałam często włosy w domu na różne kolory ( wiem, nie jest to powód do dumy) i nawet jak miałam już rude to zdarzało mi się zmieniać kilka razy na ciemny blond- no i bez żadnej dekoloryzacji wychodził mi po farbie ciemny blond, a przy następnym farbowaniu znowu rudy więc za bardzo nie rozumiem jeszcze o co kaman z dekoloryzacją.
Tak więc pomyślałam sobie że zrobiłabym sobie w domu na tym rudym ciemny blond a podczas wizyty u fryzjerki poprosiłabym o jasny blond. Co myślicie o takim pomyśle?
No chyba w takiej sytuacji nie przebije mi się podczas farbowania na jasny blond rudy? Czy któraś może robiła coś takiego?

Taszanta jest offline  
Stary 2012-01-23, 20:43   #3156
devil inside
Raczkowanie

sandi922:
Moim zdaniem syoss 10 będzie za słaby. Powinnaś wziąć 12.
Mi praktycznie nie zniszczył włosów. Ale możesz dodać trochę szamponu i odżywki, tak na oko, aby konsystencja była dobra do nakładania.
Rozjaśniłoby ci do bardzo jasno rudego, wręcz jasno pomarańczowego. I uważam, że spokojnie mogłabyś położyć na to brązową farbę.

devil inside jest offline  
Stary 2012-01-23, 22:01   #3157
atkka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Tak więc pomyślałam sobie że zrobiłabym sobie w domu na tym rudym ciemny blond a podczas wizyty u fryzjerki poprosiłabym o jasny blond. Co myślicie o takim pomyśle?
No chyba w takiej sytuacji nie przebije mi się podczas farbowania na jasny blond rudy? Czy któraś może robiła coś takiego?
Widze, ze Ci nie przegadamy, wiec rob jak uwazasz.
Wszyscy Ci mowia, ze nie wyjdzie i uwierz, ze maja racje. Zreszta jak chcesz to naloz blond farbe i sie przekonaj.
Ja bym Ci radzila uzyc srodka, ktory dzis opisywalam, aby sciagnac kolor (kilka postow wyzej).
Stary 2012-01-23, 23:12   #3158
sandi922
Przyczajenie

GG do sandi922

Cytat:
Napisane przez devil inside Pokaż wiadomość
sandi922:
Moim zdaniem syoss 10 będzie za słaby. Powinnaś wziąć 12.
Mi praktycznie nie zniszczył włosów. Ale możesz dodać trochę szamponu i odżywki, tak na oko, aby konsystencja była dobra do nakładania.
Rozjaśniłoby ci do bardzo jasno rudego, wręcz jasno pomarańczowego. I uważam, że spokojnie mogłabyś położyć na to brązową farbę.
Własnie nałozyłam tą 10.... I HMM niby odcień jest jasniejszy... ale to jeszcze nie to czego ovczekiwałam. Jutro rano nałoze na To brązową farbę i zobaczymy co z tego będzie. ewenetualnie za jakiś miesiac ponowie wszytsko ale z syossem 12
dzięki
sandi922 jest offline  
Stary 2012-01-23, 23:34   #3159
devil inside
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sandi922 Pokaż wiadomość
Własnie nałozyłam tą 10.... I HMM niby odcień jest jasniejszy... ale to jeszcze nie to czego ovczekiwałam. Jutro rano nałoze na To brązową farbę i zobaczymy co z tego będzie. ewenetualnie za jakiś miesiac ponowie wszytsko ale z syossem 12
dzięki
Uważaj aby ci nie przyciemniło do takiego jaki miałaś przed rozjaśnianiem.

devil inside jest offline  
Stary 2012-01-24, 01:19   #3160
fryz5
Zakorzenienie

syossy nie nadają sie do dekoloryzacji... za słabo rozjasniają farbowane na ciemno wlosy.

---------- Dopisano o 01:19 ---------- Poprzedni post napisano o 01:13 ----------

Cytat:
Mysle tez, ze ten srodek jest dobry do robienia ombre na farbowanych wlosach, bo jest duzo subtelniejszy po 1 uzyciu i nie daje takiego przejscia jak rozjasniacz.
i tylko to jedno pasmo dekoloryzowałas? moim zdaniem kolor jest świetny jak po deko, teraz zrób całe wlosy , poczekaj 1-2 dni czy nie ściemnieje i kładź farbkę
Stary 2012-01-24, 08:23   #3161
atkka
Raczkowanie

Tak, jedno, bo jak nie jestem czegos pewna, to tak robie. Zreszta na razie sesja, wiec nie mam czasu sie bawic z wlosami, ale jestem zdecydowana
Dzisiaj wyglada to tak: nic nie sciemnialo, potwierdzam, ze babydream jest ok do zmywania, tak jak pisalam ja zakwasilam woda z octem (spirytusowym niestety bo nie mialam jablkowego, ale co tam )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01546 kopia.jpg (38,9 KB, 38 załadowań)

Edytowane przez atkka
Czas edycji: 2012-01-24 o 10:10
atkka jest offline  
Stary 2012-01-24, 09:40   #3162
atoja
Zadomowienie

GG do atoja

Ale jaja!!!! No to polożyłam mixton londy 0/11 w celu redukcji ciepłożółtego odcienia. Trzymałam 20 min. Na głowie mam zgniliznę, ciemne jakby ciemnobrązowoczarne, w świetle dziennym zielone, zgniłe z jakimś takim dziwnym blaskiem żółci. Tyle po ciepłym blondzie
Co ja mam zrobić, bo tak to nawet wyjść nie można, jeszcze czegoś tak ohydnego nie miałam?????
Kąpiel rozjaśniającą? Wymywac szamponem i olejami? Mam proszek rozjaśniający zielony, rozjaśniacz joanny, szanowną londę (profesjonalną) intensywny popiel 0/11, londę ciemny popielaty blond 25 i londę 18, gołebi popiel joanny i ze 2 cm szlachetnej perły. Ratuuunkuuuuu
atoja jest offline  
Stary 2012-01-24, 13:01   #3163
fryz5
Zakorzenienie

na zieleń musisz kłaść czerwień,
myj je, mozesz zrobic kąpiel na chwile, a potem maska z olejem i żołtkiem.
nie kładź zadnego popielu!
to było do przewidzenia, zółty+niebieski=zieleń, na dodatek sam mix zawsze przyciemnia. z jaką woda robiłas?
Stary 2012-01-24, 14:04   #3164
amazonka777
Raczkowanie

9 miesiecy temu zachciało mi sie karmelowego blondu...na moich ( z natury ciemny blond)rozjasnionych wczesniej przez lata balejażem blond włosach farba z Loreala dała mi kolor zgniłozielonego brazu Fryzjerka połozyła jasny brąz,ktory wyszedł jak ciemna czekolada.Kolor szybko sie wypłukiwał i zielen wychodziła mi jeszcze przez 2-3 miesiace.W tym okresie farbowałam włosy na ciemny brąz bardzo często.W koncu włosy zaczęły dobrze wygladac,ale po jakims czasie znudziły mi sie i postanowiłam zawalczyc o ten karmel.No moze nie blond,ale jasny karmelowy brąz.Miałam jakies 2 cm odrostu kiedy fryzjerka efassorem sciagnęła kolor do takiego szarego ciemnego blondu,a połozony brąz szybko sie spłukał.Odrost był oczywiscie jasniejszy.Po 2 tyg zafarbowałam sama farba majirel 7,44 bo stwierdziłam,ze jasnych i tak nie bede miała to moze jakis rudy sie uda.No i odrost był rudo-pomaranczowy,reszta ciemniejsza,taka brazowo-ruda.Brzydko było.Po 3 dniach garnier czerwona miedz.Odrost taki wyszedł,ale reszta znowu ciemniejsza w brzydkim jakby wisniowym odcieniu.Kondycja włosów zła.Wiem,ze po dekoloryzacji włosy słabo trzymaja farbe,ale moza ktoras z Was wie ile takich farbowan trzeba przejsc aby kolor włosów był jednolity? Nie wiem,moze trzeba kolejnej dekoloryzacji na te ciemniejsze konce...tylko czy moje włosy to przetrzymaja.Nie mam długich,taki króciutki bob,w razie niewypału moge je sciac króciutko,tylko to ponowne zapuszczanie...hmmmm :/
amazonka777 jest offline  
Stary 2012-01-24, 14:51   #3165
atoja
Zadomowienie

GG do atoja

No to zrobiłam kąpiel
Pięęęękny karmelek. ALE JA NIE CHCE KARMELKU.
No to czym mam gasić tą żółć???by być mysia????
Czemu ,jeśli osiągnę pożądany efekt, drugim razem wychodzi totalna porażka, co za gUpie włosy???
Właśnie dlatego kupiłam ten szary mixton, ale to też jak widać kiepski pomysł.
Po mału poddaję się. Asortyment farbowy mam taki,żeeee. Nie pozostaje mni nic innego jak zapuścić włosy i iść na ten cholerny baleyage. Tylko jak dotrwać do tego czasuhmmmm

robiłam na 9 niestety, zobaczyłam dopiero jak wyrzucałam opakowanie ze słoiczkiem po wszystkim. Miała być 6. Pomyliłam się....

Edytowane przez atoja
Czas edycji: 2012-01-24 o 14:53
atoja jest offline  
Stary 2012-01-24, 15:24   #3166
fryz5
Zakorzenienie

ojoj, mixami tonujesz na 3%
żółcie i zlote tony gasisz tylko i wyłącznie perłą (opal/fiolet)

przez tą 9 wyszło ciemno, raz kładłem rozjaśniający blond z matrixa z wodą 12% i dodałem za duzo niebieskiego pigmentu. wyszło ciemno szaro-zielono-niebiesko, jak glony , prszez wode 12% i za duzą ilość mixa.

Edytowane przez fryz5
Czas edycji: 2012-01-24 o 15:25
fryz5 jest offline  
Stary 2012-01-24, 17:43   #3167
atkka
Raczkowanie

JAk myslicie, co powinnam polozyc po dekoloryzacji na ten kolor, ktory prezetowalam wczesniej (oczywiscie jak go walne juz po calosci) zeby ochlodzic ten rudy? Moze nawet rozjasnic ze dwa tony, byle woda nie wyzsza niz 6%, bo mam wlosy w slabej kondycji i nie chce sobie zrobic waty juz calkiem. Ze sklepowych myslalam o tej :
http://www.lorealparis.pl/koloryzacj...aty-blond.aspx
lub tej:
http://www.lorealparis.pl/koloryzacj...e/7-blond.aspx
czy cos innego? nie za ciemne te kolory? z drugiej strony boje sie dac za jasny, ze nie zlapie. Fryzjerskich juz dosc dawno nie uzywam, wiec sie nie orientuje co i jak. Zalezy mi, zeby dobrze kryla rudosc, nie byla ciemna i nie niszczyla za bardzo. Moze diacolor? Jego mozna z woda 1,5 % klasc, ale wtedy nie rozjasni... ale mam problemy.... Kurcze no przynajmniej o nauce nie mysle choc powinnam hahaha

Edytowane przez atkka
Czas edycji: 2012-01-24 o 17:44
atkka jest offline  
Stary 2012-01-24, 18:21   #3168
CryBebe
Raczkowanie

problemy jak my tu wszyscy ja tak samo się zastanawiałam co kłaść i przed regałami z farbami dostawałam oczopląsu.
O tej Islande popielaty blond tez myślałam ale w końcu jej nie miałam.
CryBebe jest offline  
Stary 2012-01-24, 19:13   #3169
atoja
Zadomowienie

GG do atoja

dzięki
jednak poczekam z tydzień z kolejnym eksperymentem, bo mnie skóra głowy zaczęła piec.
Ale jak myślisz gdybym zeszła kąpielą do tego marchwiowego ognia i na to położyła londę 18 (1/3 opakowania mi wystarczy)(świetlany blond) i do niego dołożyła z 5 cm mixtonu niebieskiego to wyjdzie taki jak islande na opakowaniu? Długo się trzymałam myśli o fryzjerze, no nie
A islande wychodzi baaaardzo ciemno, ciemny bardzo brąz. Miałam poziom wyższy i zdecydowanie nie jest to blond. Pewnie nawet brąz i to ciemny. Jak chcesz mogę Ci wysłać 2/3 co mi zostało. Wodę sobie dokupisz

Edytowane przez atoja
Czas edycji: 2012-01-24 o 19:17
atoja jest offline  
Stary 2012-01-24, 19:42   #3170
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez atoja Pokaż wiadomość
dzięki
jednak poczekam z tydzień z kolejnym eksperymentem, bo mnie skóra głowy zaczęła piec.
Ale jak myślisz gdybym zeszła kąpielą do tego marchwiowego ognia i na to położyła londę 18 (1/3 opakowania mi wystarczy)(świetlany blond) i do niego dołożyła z 5 cm mixtonu niebieskiego to wyjdzie taki jak islande na opakowaniu? Długo się trzymałam myśli o fryzjerze, no nie
A islande wychodzi baaaardzo ciemno, ciemny bardzo brąz. Miałam poziom wyższy i zdecydowanie nie jest to blond. Pewnie nawet brąz i to ciemny. Jak chcesz mogę Ci wysłać 2/3 co mi zostało. Wodę sobie dokupisz
czekaj, to jaki kolor masz obecnie bo sie pogubiłem juz ^^ pokaz najlepiej jak to teraz wygląda. karmel tak? refleksy zlote czy miedziane? jak miedziane to kładź popiel, a jak zlote to kładź perłe.
Stary 2012-01-24, 20:19   #3171
atoja
Zadomowienie

GG do atoja

Fryz
To co wczoraj to nie znaczy,że takie jest dziś, a co dziś nie oznacza,że jutro taki sam zostanie
Generalnie zależy mi na powtórzeniu efektu
Zdjęcie chętnie, ale aparat mam do niczego próbowałam tej wściekłej zieleni zrobić dziś i na zdjęciu rewelka. Pomalowałam się po wszysytkim blondem ciemnym z jasnym i wyszedł mi brąz, ale ciepły w każdym bądź razie lepszy taki niż zielony... bedę się olejować.
Kurczę, nie bardzo wiem jak odróżnić złoty od miedzianego mam wrażenie, że mam obydwa te kolory .Czyli mieszam niebieski i fiolet.
Zobaczę jak jutro mi się uda zrobić coś... Ale jedno jest pewne, by uzyskać islande w naturze to znów musze zrobić kąpiel
atoja jest offline  
Stary 2012-01-24, 21:32   #3172
fryz5
Zakorzenienie

zrób kapiel i mieszanka joann tak jak wtedy
Stary 2012-01-24, 22:14   #3173
Izane
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sandi922 Pokaż wiadomość
Witam!
Kobietki mam bardzo ważną i niecierpliwą sprawę! Mianowicie moj kolor włosów jak widac na awatarze jest jakby ciemny/czekoladowy brąc z odrostami. Chcialabym przejśc do takiego jasnego brązu.
Kupiłam dziisaj rozjaśniacz z syoss'a 10-0 i fabe wella, wellaton jasny brąz.
zalezy mi tylko na tym aby rozjasniacz lekko rozjasnił końcówki włosów a farba w miare pokryła te włosy. żeby na sam koniec efekt był chociaz podobny. Niewiem czy opłaca mi sie to robic, bo chciałbym jednego dnia to zrobic bo niestety jutro jade do chłopaka i chciałabym jakoś wyglądać.
BARDZO prosze o pomoc!!
Jeżeli takie odpowiedzi juz padały to najmocniej przsepraszam ale przeleciałam forum pokrótce i nic nie znalazłam takiego.

Jeszcze jedno czy do tego rozjasniacza moge oddac jakiegos szamponu zeby te wlosy nie byly potem baaardzo zniszczone, bo one z natury sa dosc suche.
Witaj , nie wiem czy już zaeksperymentowałaś ze zmianą koloru, ale nawet jeśli tak, to może moje uwagi pomogą jakiejś innej Wizażance.
Po pierwsze: jeśli masz ciemno brązowe włosy i chcesz mieć jasny brąz, to możesz to osiągnąć bez niepotrzebnego niszczenia ich rozjaśniaczem; możesz uzyskać taki efekt stosując farby z pogranicza poziomu 6-7, czyli jasne brązy-ciemne blondy, ale z oxy 9%; potrwa to trochę dłużej, bo zapewne potrzebne będą 3-4 farbowania, ale przynajmniej nie zniszczysz włosów.
Po drugie: jak jednak zechcesz szybkiego efektu i użyjesz rozjaśniacza, to pamiętaj, że chcąc uzyskać jasny brąz nie możesz położyć farby "jasny brąz" Nie ważne czy rozjaśnianie czy dekoloryzacja czy ściąganie koloru, zasada jest jedna: po takich zabiegach należy wybrać kolor o 2-3 tony jaśniejszy niż się chce docelowo, bo zawsze włosy wtedy chwytają mocniej. Ja po ściągnięciu koloru Elgonem chciałam mieć taki średni beżowy blond, który w paletach jest na poziomie 7, ale kupiłam farbę na poziomie 9, śmiałam się do fryzjerki, że przecież w życiu mi to nie chwyci , i co otrzymałam średni beżowy blond, tak jak chciałam. Pamiętaj też, że farby drogeryjne przeważnie wychodzą ciemniej, a zwłaszcza tyczy się to brązów. Poczytaj na KWC opinie na temat chociażby farby Wellaton, tam sporo dziewczyn wypowiada się, że brązy wychodzą niemal jak czerń. Ja sama farbowałam się jakiś czas temu "Mleczną czekoladą" Wellaton i mimo, że nie mam rozjaśnianych włosów, otrzymałam na głowie nie mleczną a gorzką czekoladę i to naprawdę ciemną.
Mam nadzieję, że pomogłam

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, trochę czytałam co tu piszecie ale nie znalazłam nikogo w podobnej sytuacji.

Po prostu zastanawiam się czy ta dekoloryzacja mi jest potrzebna. Tak jak mówiłam, farbowałam często włosy w domu na różne kolory ( wiem, nie jest to powód do dumy) i nawet jak miałam już rude to zdarzało mi się zmieniać kilka razy na ciemny blond- no i bez żadnej dekoloryzacji wychodził mi po farbie ciemny blond, a przy następnym farbowaniu znowu rudy więc za bardzo nie rozumiem jeszcze o co kaman z dekoloryzacją.
Wiesz, odnoszę wrażenie, że chcesz postąpić w myśl zasady: "Na złość mamie odmrożę sobie uszy" Pytasz o poradę, ale kiedy słyszysz odpowiedzi, które Cię nie satysfakcjonują, obstajesz przy swoim. Tylko to nie na tym polega, nikt tu nie chce źle dla Ciebie i skoro już kilka osób pisze, że nie zmienisz tak łatwo rudego czy miedzianego w blond, to uwierz, że tak właśnie będzie. Z tego co widziałam to zwróciłaś się ze swoim problemem na wątku dot. farb fryzjerskich i tam też dziewczyna napisała Ci, że masz błędne myślenie, więc nie rozumiem dlaczego tak się upierasz. Jest jeszcze taki wątek "Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy", ma już chyba XVII części, spróbuj tam popytać, ale wątpię byś otrzymała inne odpowiedzi.
Izane jest offline  
Stary 2012-01-24, 22:19   #3174
atoja
Zadomowienie

GG do atoja

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
zrób kapiel i mieszanka joann tak jak wtedy
Tylko ta mieszanka joann mi się spiera (już robiłam nimi ze 3, 4 razyMyślałam, że trzeba przeczekać, ale nic - nie łapią) . Albo od razu przy spłukaniu śladu nie ma, albo przy kolejnym myciu. Ostatnio połozyłam sobie sam popiel 11-go stycznia. (takjuż zaczynam pisac w kalendarzu kiedy maluję i rozjaśniam ) Wyszły ładne, ale już śladu po nim nie ma . A ja myję głowę raz na 4-5 dni i nawet ze strachu nie olejowałam. Wczoraj już potrzebowałam się szarzyć więc raptem 1,5 tyg. Ta joaśka to trochę sianko z włosów robi, więc boję się nia malować co 1,5 tyg, by efekt był przez 2 mycia. jak doszły do siebie, nie były matowe i suche to znów trzeba...
atoja jest offline  
Stary 2012-01-24, 23:02   #3175
fryz5
Zakorzenienie

masz krótkie włosy prawda? moze po prostu poczekaj na naturaly kolor w takim razie? bo widze ze masz trudne włosy. ewentualnie rozjaśnij do białego i zapigmentuj je na popielato od razu
Stary 2012-01-24, 23:22   #3176
atoja
Zadomowienie

GG do atoja

mężczyzna!!! "poczekaj" ??? . Czy ty myślisz, że ja wytrzymam z 2 cm odrostem?
Tak włosy mam krótkie, mniej więcej jak na avku
atoja jest offline  
Stary 2012-01-24, 23:25   #3177
fryz5
Zakorzenienie

no to co za problem, ja bym poczekał rok, żeby wszystko odrosło, skrupulatnie podcinaj końcówki, będzies zmiała naturalny kolor z którego nie bedzie sie nic zmywalo, i lepsze to nic męczenie cotygodniowym farbowaniem, wiem bo sam jestem na etapie zapuszczania, co prawda farbuje, ale nie tak drastycznie jak kiedyś.
Stary 2012-01-24, 23:33   #3178
CryBebe
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez atoja Pokaż wiadomość
mężczyzna!!! "poczekaj" ??? . Czy ty myślisz, że ja wytrzymam z 2 cm odrostem?
Tak włosy mam krótkie, mniej więcej jak na avku
Przy krótkich to faktycznie nie ma co się męczyć tu fryz ma racje. Polecam Ci jednak to olejowanie ale spróbuj czegoś przyspieszającego porost włosów i podcinaj i tyle
Mi po olejach rosną jak szalone ze 2 centy na miesiąc, ale to może być też po suplementach. W każdym bądź razie ja mam włosy mniej więcej do ramion i zdecydowałam, że nie farbuje. Będe chodzić z odrostem chyba, że nie wytrzymam.
CryBebe jest offline  
Stary 2012-01-25, 00:06   #3179
atoja
Zadomowienie

GG do atoja

rok. jeszcze do takiego etapu nie doszłam
Generalnie jestem szatynką i już przetestowałam, że lepiej mi jest i młodziej w jaśniejszych włosach niż naturalne, ale zimne, zimne odcienie ze wzgl na oliwkową karnację.
olejuję, piję drożdze od 1,5mies i lecę 3 serię wcierki jantarka. Nie zauważyłam przyspieszonego porostu włosów na którym mi zależy. (jak było tak jest średnio 1,5-2cm) Kondycja jest ich ponoć super, bo fryzjerka jak mnie obrzympoliłato wiary nie dawała, że nie są zniszczone czy suche. Po drożdżch jedynie zauważyłam ładniejsza cerę, jaśniejszą i gładszą i jakby mniejszą liczbę zmarszczek. jakichś tabsów więcej już nie mam zamiarów łykać trudno. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić

A białe już miałam. Tylko to znów zabawa na raz. Potem mam problem z odrostami i wychodzę zeberka w kilku kolorach, z balejażem tyle,że w poprzek głowy a nie po pasemkach
atoja jest offline  
Stary 2012-01-25, 00:56   #3180
fryz5
Zakorzenienie

no to rozjasnij, walnij docelowy kolor a potem rób odrosty z mocniejszą wodą

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości