Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-01-31, 15:59   #3211
qrva
Przyczajenie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

WITAJCIE WIZAZYSTKI!!!!!!!!!
pewnie nie uwierzycie albo uznacie mnie za wariatke ale przez ostatnie kilka dni przeczytłam praktycznie wszystkie wątki o dekoloryzacji włosów.... ale powoli

rok temu miałam włosy wielokrotnie farbowane najróżniejszymi farbami w najróżniejsze kolory . zamazył mi sie blond. na włosy do połowy pleców 3 rozjaśniacze z joanny a efekt włosy do całkowiitego ścięcia. dla tego omijam tą firme szerokim łukiem i nikomu nie polecam.... chyba że ktoś maży o niedającej sie rozczesać szopie

teraz po roku równym roku XD ! znów chce blond... widocznie żadna nauczka na mnie nie działa

mam włosy ok 40 cm ale niestety dwa razy były malowane palette czarną o zgrozo .... ale pocieszam sie tym ze tylko 2 razy
dzwoniłam na konsultacje do fryzjerki ale z góry powiedziala że palett bedzie trudno ściągnąć włosy będą popalone ( wyceniła sie na 75 zł - nie mam pojęcia czemu tak tanio ) zaproponowała konsultacje na której sie nie pojawiłam. wystraszona wizją spalonych włosów ....

ale.... gdy już straciłam nadzieje i wybiłam sobie ten pomysł z głowy wziełam sie za piegnacje i całkiem przypadkiem odkryłam że na moich kruczoczarnych niczym nie ruszalnych włosach po dwóch użyciach nafty kosmetycznej z anny z ojejkiem rycynowym pojawiły sie brązowo miedziane pasemka!!!!!!!!!!!!! ...

obecnie co drugi dzień
1. nafta kosmetyczna
2 mycie szamponem siarkowym < żeby wypłukać kolor>
3 sok z 2 cytryn na godzinke
4mycie szamponem przeciwłupieżowym
5 odżywka
6 płukanka z rumianku

-tym chce przygotować włosy do dekolorycji elgonem. przekonaly mnie do niego liczne pozytywne opinie. niestety negtywne też są. szczególnie jeśli chodzi o ciemnienie koloru.... ale tu też na pewno coś wymysle... napewno dokładne mycie mocnym szamponem przeciwłupieżowym i myśle też o kompieli rozjaśniającej u fryzjera. lub robionej w domu
. nastepnie ocennie stan włosów i w zależności od tego jaaki bedzie odczekam odpowiednia ilość czasu i bede albo powtarzać dekoloryzacje albo od razu schodzić do jasnego blądu.
tylko nie wiem jeszcze czym ...tzn. nie wiem czego użyc by kolor nie ściemniał....

DZIEWCZYNY CO O TYM WSZYSTKIM MYŚLICIE??? CZY TO MA JAKIEŚ SZANSE POWODZENIA???
qrva jest offline  
Stary 2012-01-31, 16:10   #3212
atkka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
atkka bardzo ładny kolor Ci wyszedł to była Twoja 4 dekol? i wszystkie chantalem?

to byla moja 2 dekoloryzacja na cale wlosy, robilam dwa razy raz po raz, ale ja sciagalam ciemny blond, choc u mnie wychodzil prawie jak czarny.

UWAZAJCIE NA KAPIEL ROZJASNIAJACA!!!!!!!!!!!! !!!!!
po nalozeniu jej na pasemko wlosow, zrobily sie CZARNE!!!! Na szczescie, swoim starym zwyczajem, sprawdzalam na pasemku.

Edytowane przez atkka
Czas edycji: 2012-01-31 o 16:50
atkka jest offline  
Stary 2012-01-31, 19:06   #3213
MorganLeFay
Wtajemniczenie

GG do MorganLeFay

Cytat:
Napisane przez atkka Pokaż wiadomość
po nalozeniu jej na pasemko wlosow, zrobily sie CZARNE!!!! Na szczescie, swoim starym zwyczajem, sprawdzalam na pasemku.
to w takim razie chyba się jednak jeszcze powstrzymam, bo właściwie to mi włosy nie ciemnieją po deko.
atkka czy będziesz jeszcze raz dekoloryzować? czy kładziesz jakąś farbę?

jeszcze nie zamówiłam chantala bo nie wiem co dalej robić...
MorganLeFay jest offline  
Stary 2012-01-31, 21:12   #3214
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
to byla moja 2 dekoloryzacja na cale wlosy, robilam dwa razy raz po raz, ale ja sciagalam ciemny blond, choc u mnie wychodzil prawie jak czarny.

jakiej wody użyłaś?

to dośc dziwne. w sumie, na po edekoloryzacji (sobie i koleżance) zaobserwowałem dziwne zjawisko, ale uzywałem w tym celu róznych rozjaśniaczy.

mi, zaraz po deko, po nałozeniu taniego rozjaśniacza z delii (proszek, woda i krem) przyciemniały, natomiast po nałozeniu rozjaśniacza bez amoniaku z wodą 6% rozjasniły się, to samo u mojej koleżanki, zaraz po deko, nalozyłem jej rozjaśniacz z wodą 6%, zaraz przy nakładaniu zrobiły sie ciemne bardzo, co mnie wystraszyło, ale po chwili zaczęły się rozjaśniać w rezultacie miała białe włosy. o co tu chodzi?
Stary 2012-01-31, 21:19   #3215
CryBebe
Raczkowanie

Mi też kąpiel włosy rozjaśniła mimo, że ciemniały mi samoistnie po deko. Może faktycznie jeśli się odżywki nie nałoży to by nie sciemniały, ja nakładałam za każdym razem po dekoloryzacjach odżywkę do spłukiwania.
CryBebe jest offline  
Stary 2012-01-31, 22:26   #3216
MorganLeFay
Wtajemniczenie

GG do MorganLeFay

jak myślicie czy mogę robić dekoloryzacje "do oporu" w kilku dniowych odstępach czasu tyle razy aż kolor będzie mi odpowiadał? bo skoro już jestem po czterech to chyba kolejne cztery nie zrobią różnicy - jeśli chodzi o stan włosów...
MorganLeFay jest offline  
Stary 2012-01-31, 23:07   #3217
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez qrva Pokaż wiadomość
WITAJCIE WIZAZYSTKI!!!!!!!!!
pewnie nie uwierzycie albo uznacie mnie za wariatke ale przez ostatnie kilka dni przeczytłam praktycznie wszystkie wątki o dekoloryzacji włosów.... ale powoli

rok temu miałam włosy wielokrotnie farbowane najróżniejszymi farbami w najróżniejsze kolory . zamazył mi sie blond. na włosy do połowy pleców 3 rozjaśniacze z joanny a efekt włosy do całkowiitego ścięcia. dla tego omijam tą firme szerokim łukiem i nikomu nie polecam.... chyba że ktoś maży o niedającej sie rozczesać szopie

teraz po roku równym roku XD ! znów chce blond... widocznie żadna nauczka na mnie nie działa

mam włosy ok 40 cm ale niestety dwa razy były malowane palette czarną o zgrozo .... ale pocieszam sie tym ze tylko 2 razy
dzwoniłam na konsultacje do fryzjerki ale z góry powiedziala że palett bedzie trudno ściągnąć włosy będą popalone ( wyceniła sie na 75 zł - nie mam pojęcia czemu tak tanio ) zaproponowała konsultacje na której sie nie pojawiłam. wystraszona wizją spalonych włosów ....

ale.... gdy już straciłam nadzieje i wybiłam sobie ten pomysł z głowy wziełam sie za piegnacje i całkiem przypadkiem odkryłam że na moich kruczoczarnych niczym nie ruszalnych włosach po dwóch użyciach nafty kosmetycznej z anny z ojejkiem rycynowym pojawiły sie brązowo miedziane pasemka!!!!!!!!!!!!! ...

obecnie co drugi dzień
1. nafta kosmetyczna
2 mycie szamponem siarkowym < żeby wypłukać kolor>
3 sok z 2 cytryn na godzinke
4mycie szamponem przeciwłupieżowym
5 odżywka
6 płukanka z rumianku

-tym chce przygotować włosy do dekolorycji elgonem. przekonaly mnie do niego liczne pozytywne opinie. niestety negtywne też są. szczególnie jeśli chodzi o ciemnienie koloru.... ale tu też na pewno coś wymysle... napewno dokładne mycie mocnym szamponem przeciwłupieżowym i myśle też o kompieli rozjaśniającej u fryzjera. lub robionej w domu
. nastepnie ocennie stan włosów i w zależności od tego jaaki bedzie odczekam odpowiednia ilość czasu i bede albo powtarzać dekoloryzacje albo od razu schodzić do jasnego blądu.
tylko nie wiem jeszcze czym ...tzn. nie wiem czego użyc by kolor nie ściemniał....

DZIEWCZYNY CO O TYM WSZYSTKIM MYŚLICIE??? CZY TO MA JAKIEŚ SZANSE POWODZENIA???
kup chantala, lepszy jest moim zdaniem. i od razu kup szampon babydream .

oczywiście ze ma wielkie szanse powodzenia kąpiel radze zrobic z uzyciem wody 6% i rozjaśniaczem fryzjerskim (polecam zawsze vincent ledier gdyż on wyrządza najmniejsze szkody)

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

Cytat:
jak myślicie czy mogę robić dekoloryzacje "do oporu" w kilku dniowych odstępach czasu tyle razy aż kolor będzie mi odpowiadał? bo skoro już jestem po czterech to chyba kolejne cztery nie zrobią różnicy - jeśli chodzi o stan włosów...
uwazam ze to juz nie ma sensu bo stracisz mnóstwo pieniędzy, a wlosy sie bardziej nie odbarwią, uwazam ze 4 razy to juz duzo i więcej nie wyciśniesz z nich, dekoloryzator usuwa jedynie sztuczny pigment, do naturalnego, często jest ciepły miedziany refleks, moze po prostu masz juz kolor podobny do naturalnego i więcej zrobić się nie da. wybacz ze pytam, ale tyle dziewczyn robi dekoloryzacje na tym forum ze juz nie ogarniam kto co jak i czym, myłaś porządnie i plukałas cytryną włoski? nie ciemnieją? uwazam ze jest odpowiedni moment na próbę kąpieli rozjaśniającej na jednym pasemku
Stary 2012-01-31, 23:19   #3218
atoja
Zadomowienie

GG do atoja

Ale szalejecie i Piękne Wam te kolorki wychodzą!!!
A czy mając rozjaśniane włosy (poprzez kąpiele) i malowane blondami itp, stosujac dekoloryzację - powinnam zejść nie do swojego ciemnego koloru a stopniem jasności do ściągnięcia (prawie) farby, prawda? czyli do takich jakby gołych rozjaśnianych

Edytowane przez atoja
Czas edycji: 2012-01-31 o 23:20
atoja jest offline  
Stary 2012-01-31, 23:38   #3219
atkka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
jakiej wody użyłaś?

to dośc dziwne. w sumie, na po edekoloryzacji (sobie i koleżance) zaobserwowałem dziwne zjawisko, ale uzywałem w tym celu róznych rozjaśniaczy.

mi, zaraz po deko, po nałozeniu taniego rozjaśniacza z delii (proszek, woda i krem) przyciemniały, natomiast po nałozeniu rozjaśniacza bez amoniaku z wodą 6% rozjasniły się, to samo u mojej koleżanki, zaraz po deko, nalozyłem jej rozjaśniacz z wodą 6%, zaraz przy nakładaniu zrobiły sie ciemne bardzo, co mnie wystraszyło, ale po chwili zaczęły się rozjaśniać w rezultacie miała białe włosy. o co tu chodzi?
Uzylam 3% wody, ALE moze dlatego wystapila taka reakcja, bo to wlasnie 3procentowa woda, ktora robi sie proby na ciemnienie?!
Cholera nie wiem, o co w tym chodzi, takie szukanie po omacku...
Mysle, ze teraz zaczekam kilka dni, myjac wlosy szamponem o ph 5.5 i pod koniec tygodnia walne farbe. Kupilam Alfaparf 8.1 jasny blond popielaty i wode 6%.

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

Cytat:
to w takim razie chyba się jednak jeszcze powstrzymam, bo właściwie to mi włosy nie ciemnieją po deko.
atkka czy będziesz jeszcze raz dekoloryzować? czy kładziesz jakąś farbę?

jeszcze nie zamówiłam chantala bo nie wiem co dalej robić...
No wlasnie dzisiaj nalozylam jeszcze raz deko i nie ma roznicy, zatem nie ma sensu juz tym paprac. zafarbuje je pod koniec tygodnia na jasny blond popielaty, a jesli nie chwyci, to sprobuje moze Lorealem Islande czy czyms takim (bo wychodza szaro-buro)

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

Cytat:
Obawiam sie, ze to nic nie da. Mnie juz dalej nie sciaga. No czyba, ze masz jeszcze duzo pigmentu we wlsoach. Zaczekaj z tydzien i sprobuj jeszcze raz. Ja sie boje teraz robic kapiel rozjasniajaca, po tej dzisiejszej czerni... no sama nie wiem...
Stary 2012-02-01, 00:14   #3220
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Uzylam 3% wody, ALE moze dlatego wystapila taka reakcja, bo to wlasnie 3procentowa woda, ktora robi sie proby na ciemnienie?!
Cholera nie wiem, o co w tym chodzi, takie szukanie po omacku...
Mysle, ze teraz zaczekam kilka dni, myjac wlosy szamponem o ph 5.5 i pod koniec tygodnia walne farbe. Kupilam Alfaparf 8.1 jasny blond popielaty i wode 6%.[COLOR="Silver"]

hm, czym myłas włosy po deko? teraz nie ściemniały same z siebie?
ja myłem babydream i polałem sokiem z cytryny, nie ściemniały od razu kładłem farbe 8/0 (mocno kryjąca) i wyszlo idealnie, tak ja 8 wyjśc powinna. moze zrob tak, nawet potrzymaj szampon 10 min na włosach i zmyj, polej cytryną. niech podeschną, i na to daj dopiero maskę zeby potem je rozczesać. i wtedy rób próby na pasemkach. to musi pomóc

Cytat:
Napisane przez atoja Pokaż wiadomość
Ale szalejecie i Piękne Wam te kolorki wychodzą!!!
A czy mając rozjaśniane włosy (poprzez kąpiele) i malowane blondami itp, stosujac dekoloryzację - powinnam zejść nie do swojego ciemnego koloru a stopniem jasności do ściągnięcia (prawie) farby, prawda? czyli do takich jakby gołych rozjaśnianych
dokładnie tak, ja po dekoloryzacji uzyskałem żółto-białe włosy, gołe rozjaśnione z wakacji jeszcze, za wyjatkiem nie ruszonych odrostów.

Edytowane przez fryz5
Czas edycji: 2012-02-01 o 00:15
fryz5 jest offline  
Stary 2012-02-01, 08:32   #3221
MorganLeFay
Wtajemniczenie

GG do MorganLeFay

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
uwazam ze to juz nie ma sensu bo stracisz mnóstwo pieniędzy, a wlosy sie bardziej nie odbarwią, uwazam ze 4 razy to juz duzo i więcej nie wyciśniesz z nich, dekoloryzator usuwa jedynie sztuczny pigment, do naturalnego, często jest ciepły miedziany refleks, moze po prostu masz juz kolor podobny do naturalnego i więcej zrobić się nie da. wybacz ze pytam, ale tyle dziewczyn robi dekoloryzacje na tym forum ze juz nie ogarniam kto co jak i czym, myłaś porządnie i plukałas cytryną włoski? nie ciemnieją? uwazam ze jest odpowiedni moment na próbę kąpieli rozjaśniającej na jednym pasemku
fryz5 Mój naturalny kolor to dość jasny złoty blond, po czterech deko z czerni mam średni miedziany brąz, czyli do naturalnego jeszcze daleko, dlatego zastanawiam się czy kolejna dekol coś jeszcze da? Włosy po dekol mi nie ściemniały.
Czy ten rozjaśniacz vincent ledier który polecasz jest z amoniakiem czy bez?
atkka czy Tobie udało się już zejść do naturalnego koloru? mi nie i dlatego wciąż się zastanawiam czy jeszcze próbować chyba dzisiaj coś pokombinuję na pasemkach.

Edytowane przez MorganLeFay
Czas edycji: 2012-02-01 o 08:34
MorganLeFay jest offline  
Stary 2012-02-01, 09:21   #3222
atkka
Raczkowanie

Cytat:
atkka czy Tobie udało się już zejść do naturalnego koloru? mi nie i dlatego wciąż się zastanawiam czy jeszcze próbować chyba dzisiaj coś pokombinuję na pasemkach.
Nie jest to moj naturalny kolor, jest duzo jasniejszy i wpada w rudy, ale przyzwoity, da sie wyjsc do ludzi Teraz bede je maltretowac popielami wszelkiej masci
Wrzucam fotki z dzisiaj, jak widac odrosty, ktorych chantal nie ruszyl, mam ciemniejsze.
Wrzucam tez foto mojego koloru wyjsciowego, tylko ze tak jak mowilam, kolor jest bardzo ciemny, ale to jest wylacznie farba ciemny blond (i raz kasztan).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01558 kopia1.jpg (22,6 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01561 kopia1.jpg (32,6 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01563 kopia1.jpg (34,6 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01499 kopia.jpg (32,2 KB, 39 załadowań)

Edytowane przez atkka
Czas edycji: 2012-02-01 o 09:31
atkka jest offline  
Stary 2012-02-01, 09:46   #3223
goldika
Zakorzenienie

atkka swietnie zszedl Ci kolor!
ja waham sie czy jeszcze raz dekoloryzowac, w sumie kolor mi sie podoba, nadal jest rudawy i nie sciemnial do koloru wyjsciowego.

Panna Młoda'13

goldika jest offline  
Stary 2012-02-01, 09:52   #3224
atkka
Raczkowanie

Tak, to jest duzy plus tych sciagaczy koloru, ze w przeciwienstwie do rozjasniacza na robia teczy na glowie. Ja wlasnie robie probe kapieli na pasemku, tym razem z woda 6%, ciekawe czy znow wyjda czarne

ZNOW SCIEMNIALY!!! hahaha to ja juz nie wiem, co robic, chyba na razie NIC

Edytowane przez atkka
Czas edycji: 2012-02-01 o 10:15
atkka jest offline  
Stary 2012-02-01, 10:37   #3225
MorganLeFay
Wtajemniczenie

GG do MorganLeFay

atkka kolor masz rewelacyjny!!!! zamawiam chantala
MorganLeFay jest offline  
Stary 2012-02-01, 10:43   #3226
atkka
Raczkowanie

Dziekuje
probuj, probuj, na szczescie ten specyfik nie niszczy, a nawet wlosy mam lepsze teraz. Tak jak juz pisalam, sa lzejsze, mam mniej odstajacych klaczkow, moze to zasluga wyciagniecia zbyt duzej ilosci pigmentu, ktory je tak wyginal we wszystkie strony.
Stary 2012-02-01, 11:28   #3227
CryBebe
Raczkowanie

Cytat:
Tak, to jest duzy plus tych sciagaczy koloru, ze w przeciwienstwie do rozjasniacza na robia teczy na glowie. Ja wlasnie robie probe kapieli na pasemku, tym razem z woda 6%, ciekawe czy znow wyjda czarne

ZNOW SCIEMNIALY!!! hahaha to ja juz nie wiem, co robic, chyba na razie NIC
hmm dziwne, skoro nie ciemnieją same z siebie z czasem a po kąpieli tak
w takim razie czekaj jeszcze troche i myj tym szamponem o neutralnym ph może to się wypłucze jeszcze. A czujesz dalej smród jak myjesz włosy? bo to by oznaczało, że nie do końca się wypłukał dekoloryzator i dlatego ciemnieje.
CryBebe jest offline  
Stary 2012-02-01, 16:01   #3228
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
fryz5 Mój naturalny kolor to dość jasny złoty blond, po czterech deko z czerni mam średni miedziany brąz, czyli do naturalnego jeszcze daleko, dlatego zastanawiam się czy kolejna dekol coś jeszcze da? Włosy po dekol mi nie ściemniały.
Czy ten rozjaśniacz vincent ledier który polecasz jest z amoniakiem czy bez?
z amoniakiem, gdyby nie amoniak to farby i rozjasniacze miałyby inne gorsze świństwo
Stary 2012-02-01, 17:14   #3229
sandi922
Przyczajenie

GG do sandi922

Aaaaaa ja bylam wczoraj u fryzjera
Zrezygnowałam z niszczenia włosów rozjasniaczami sama ... :P Niech robi to za mnie fryzjerka
Umówiłam się z fryzjerką że przyniose swoją farb ę

Powiem wam ze po dekoloryzacji, nałożeniu jej, odczekaniu swojego czasu i umyciu włoasow.. byłam przerażona.
Moim głównym celem bylo pozbycie sie czarnych końcówek... Po umyciu włosow patrze a tam znowu ciemnie!! dopiero jak mi wysuszyła włosy byłam w szoku!!
Wkońcu! Mam brązowe włoski Dałabym wam fotki ale mam aparat popsuty i czekam az z naprawy wróci

Koszt takiej przyjemności to 81zł
sandi922 jest offline  
Stary 2012-02-01, 19:36   #3230
atkka
Raczkowanie

Znalazlam dzis na wizazu tlumaczenie pewnej wizazanki, ktora moim zdaniem zna sie na wlosach, dlaczego one ciemnieja. Otoz: dekoloryzator zmywa wierzchnia warstwe pigmentu, ale wewnatrz wlosa zawsze cos zostaje i te wlasnie pigmenty z czasem "wylaza" - stad sie bierze ciemnienie. Wydaje sie to logiczne.
Poki co probuje znow kapiel. Kupilam blond 7 loreala i jak wyjdzie kapiel, to ja naloze.
Stary 2012-02-01, 19:56   #3231
fryz5
Zakorzenienie

ja wychodze z innego zalozenia, mozemy sie domyślac jak to konkretnie działa, bo mało informacji jeszcze mamy o tych produktach.
wg mnie to jest tak, że podczas farbowania, gdy mieszamy utleniacz z farbą, pigmenty sie aktywuja pod wplywem tlenu, cząsteczki pigmentów sie powiekszają po dotarciu do wnetrza włosa, jak juz sie powiekszą, to są tak duze, aby nie wypłukac się podczas mycia gdy łuski sa podniesione.
ten preparat kurczy je (pigmenty) do pierwotnej wielkości, i my musimy to wszystko porządnie wypłukać z włosów. jeżeli nie wypłuczemy, włosy ciemnieją, tzn pigmenty znów wracaja to wielkości z przed dekoloryzacji. wg mnie to jedyne racjonalne wytłumaczenie działania produktu. dlatego on nie niszczy, nie utlenia, nie zastępuje, nie usuwa pigmentu, kurczy go .
Stary 2012-02-02, 10:46   #3232
whitemta
Przyczajenie

Witam,

zrobiłam właśnie dekoloryzację Renee Blanche i nałożyłam tego samego dnia farbę,
więc podzielę się uwagami, może komuś się przyda

Rodzaj włosów:
włosy gęste i dość grube,
falowane, miejscami kręcone z tendencją do przesuszania, puszenia,
długość do łopatek, dość mocno wycieniowane

Przed dekoloryzacją:
wielokrotnie rozjaśniałam,
potem zdecydowałam się się na rudy (3 koloryzacje farbą Artego w salonie fryzjerskim)
ze względu na szybko pojawiający się odrost postanowiłam wrócić do blond,
fryzjerka zrobiła mi jasne refleksy, a na resztę położyła jakiś średni blond, który wyszedł czekoladowo- czerwono- rudy i z refleksami wyglądało nie ładnie, a całość była za ciemna jak dla mnie.

Zrobiłam w domu kąpiel rozjaśniającą i włosy trochę się rozjaśniły myślę że o 2 tony, nawet 3.

Za kilka dni użyłam dekoloryzator Renee Blanche, na suchych włosach mieszankę naniosłam jak szampon dokładnie rozprowadzając i trzymałam zgodnie z instrukcją. Zużyłam 3/4 zawartości opakowania.

Z dekoloryzacji jestem bardzo zadowolona, bo faktycznie zeszły wszelkie farby, włosy na końcach zrobiły się dość jasne, a góra nieco ciemniejsza, bo te górne partie nie były w przeszłości tyle rozjaśniane.
I faktycznie nie zniszczyły mi się włosy.

Jako, że mam pigment dość rudy to całość wyszła w odcieniu jasnego rudego, trochę żółtego, a refleksy zrobione przez fryzjerkę nie zmieniły się.

Po dokładnym wypłukaniu i umyciu szamponem z dodatkiem sody nałożyłam maskę na pół godziny pod ręcznikiem, po zmyciu maski nałożyłam jedwab i wysuszyłam.

Wieczorem nałożyłam farbę CeCe nr 10 platynowy blond, ale dałam oxydant 6% żeby nie zniszczyć i nie rozjaśnić zbytnio włosów.
Zużyłam połowę tubki (ma 125 ml i tyle samo oxydantu)
Wybrałam kolor z tych naturalnych bez domieszek (po przecinku), aby wyszedł bez niespodzianek.
Kolor wyszedł bardzo ładny - jestem zadowolona- przygasił te pomarańczowo żółte refleksy i wygląda naturalnie.

Dodam jeszcze, że moje włosy pozostały w takim stanie jak przed dekoloryzacją - nie wysuszyły się bardziej niż były, ani nie zniszczyły, a mam wrażenie że są bardziej miękkie i błyszczące po CeCe.

Poniżej zdjęcia:
1 po kąpieli rozjaśniającej, a przed dekoloryzacją
2 po dekoloryzacji
3 po farbowaniu CeCe 10 z oxy 6%
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (24,0 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (38,8 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (47,5 KB, 62 załadowań)

Edytowane przez whitemta
Czas edycji: 2012-02-02 o 10:59
whitemta jest offline  
Stary 2012-02-02, 11:04   #3233
Wenus18
Przyczajenie

Rozjaśnianie włosów.

Witam.

Póki mam wolne chciałabym zmienić sobie kolorek włosów.
Aktualnie mam 'zmyty' czerwony na włosach, ok 2 miesięcy nie farbowane już więc spore odrosty.
Chciałabym przejść na kolor bardzo jasny blond/platynowy blond i tutaj się zaczynają moje pytania.
Wiem, że lepiej jest iść do fryzjera by ściągnąć kolor ale ja po prostu nie mam zaufania do fryzjerów, kilka razy się 'przejechałam' i już na pewno więcej nie pójdę do fryzjera na farbowanie/rozjaśnianie więc jaki rozjaśniacz oraz farbę polecacie?

Aby z mojego aktualnego koloru wyszedł blond to prawdopodobnie będę musiała 2x najpierw rozjaśnić i dopiero farbować na blond, chyba że ktoś już schodził z koloru czerwonego na blond i wie ile mniej więcej razy trzeba powtórzyć etap rozjaśniania by wyszedł kolor taki jakbym chciała?

Dodam, że mam grube włosy dość.

Dodatkowo mam ciemne brwi, więc rozjaśnienie ich jest konieczne, możecie polecić jakieś dobre preparaty do rozjaśniania o parę tonów? Woda utleniona nie wchodzi w grę oczywiście.

Na koniec chciałabym zapytać jakie odżywki i inne preparaty polecacie do mocno zniszczonych włosów ( bo podejrzewam że po rozjaśnianiu moje włosy będą strasznie zniszczone ) by odzyskały one chociaż trochę blasku jak to się mówi.

Pozdrawiam serdecznie,
Wenus18
Wenus18 jest offline  
Stary 2012-02-02, 11:36   #3234
thedarksideoflight
Raczkowanie

Dot.: Rozjaśnianie włosów.

Ja ze 2 miesiące temu próbowałam rozjaśnić z rudego do blondu, efektem były odrosty w ciemnym blondzie i nieruszona reszta włosów, więc chętnie dołączam się do pytania.

Mogę za to poradzić coś odnośnie pielęgnacji, bo dzień po tym rozjaśnianiu potraktowałam włosy jeszcze czerwoną farba z rozjaśniaczem i były strasznie suche. Pobiegłam do apteki po maseczkę Wax do włosów suchych i zniszczonych i już po jednym użyciu włosy nabrały życia, a później przy regularnym stosowaniu wyglądają lepiej niż im się zdarzało przez ostatnie kilka lat
28.10.11 - nie prostuję , wracam do naturalnego skrętu.

zapuszczanie:
cel 1. 45cm zdrowych włosów

Mój blog
thedarksideoflight jest offline  
Stary 2012-02-02, 12:53   #3235
MorganLeFay
Wtajemniczenie

GG do MorganLeFay

Podobnie jak atkka postanowiłam dziś zrobić eksperyment na 1 pasemku... Potraktowałam je taką mieszanką (proporcję - po 1 łyżce wszystkiego czyli 1:1)
- krem rozjaśniający z farby palette N10
- oxy 6%
- łyżka wody
- łyżka szamponu
EFEKT: mam CZARNE (no może b.ciemno brązowe) pasemko ...
Czekam na zamówione 2 dekoloryzatory Chantala.... Później nie mam pojęcia czym będę farbować
Atkka daj znać jak Ci wyjdzie kolor po tej farbie.
MorganLeFay jest offline  
Stary 2012-02-02, 13:41   #3236
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Podobnie jak atkka postanowiłam dziś zrobić eksperyment na 1 pasemku... Potraktowałam je taką mieszanką (proporcję - po 1 łyżce wszystkiego czyli 1:1)
- krem rozjaśniający z farby palette N10
- oxy 6%
- łyżka wody
- łyżka szamponu
EFEKT: mam CZARNE (no może b.ciemno brązowe) pasemko ...
Czekam na zamówione 2 dekoloryzatory Chantala.... Później nie mam pojęcia czym będę farbować
Atkka daj znać jak Ci wyjdzie kolor po tej farbie.
N10 nie jest rozjaśniający, wgl to nie ma takiego odcienia w polsce przynajmniej.
Stary 2012-02-02, 14:12   #3237
MorganLeFay
Wtajemniczenie

GG do MorganLeFay

Ta farba może mieć już parę lat, ja ją znalazłam u mamy w szafie a nie widzę nigdzie daty ważności. Nazywa się N10 Rozświetlony jasny blond "odcień rozjaśniający, rozjaśnia o 2-4 tony"
MorganLeFay jest offline  
Stary 2012-02-02, 15:56   #3238
__Mena
Przyczajenie

Wieczorem robiłam dekoloryzację renee blenche, schodzę z czarnego koloru, kładłam go na włosy ponad 5 lat, więc przypuszczam, że 3 opakowania renee, które mi zostały, to będzie za mało by go ściągnąć do naturalnego. Naturalne mam w kolorze średni/ciemny blond. Po deko mam włosy w bliżej nieokreślonym kolorze, raz to wpada w brąz, zaraz w ciemny rudy Położyłam jedno op., niestety nie chciało mi się już kłaść tego drugi raz, za późno się do tego zabrałam ;p Poza tym, strasznie to śmierdzi, musiałam potem wywietrzyć całe mieszkanie, przy tym mrozie jaki panuje, to była katorga No ale nic, jak na pierwszą deko, jestem zadowolona z efektu, mimo, że im bliżej głowy, tym kolor jaśniejszy, póki co, włosy są w stanie nienaruszonym, jeśli chodzi o strukturę.
Właśnie, mam pytanie, jak Wy nakładacie ten deko? Jest dosyć rzadki i miałam mały problem by go nałożyć bez paćkania czegokolwiek naokoło;p Macie jakiś patent? Czy tylko ja jestem taka fujara
Dziś zabieram się za kolejną deko, tym razem zrobię dwie pod rząd albo trzy..., tylko ten smród mnie przeraża. Jeśli aparat nie nawali, to wrzucę może jakieś fotki dla porównania, nie tym, to komórkowym może, choć jakość tego drugiego nie powala.

Pozdrawiam
__Mena jest offline  
Stary 2012-02-02, 16:09   #3239
atkka
Raczkowanie

Nie dziwi mnie to, zwazywszy ze mnie wyszedl czarny po nalozeniu rozjasniacza
Stary 2012-02-02, 18:58   #3240
MorganLeFay
Wtajemniczenie

GG do MorganLeFay

Cytat:
Napisane przez __Mena Pokaż wiadomość
Wieczorem robiłam dekoloryzację renee blenche, schodzę z czarnego koloru, kładłam go na włosy ponad 5 lat, więc przypuszczam, że 3 opakowania renee, które mi zostały, to będzie za mało by go ściągnąć do naturalnego. Naturalne mam w kolorze średni/ciemny blond. Po deko mam włosy w bliżej nieokreślonym kolorze, raz to wpada w brąz, zaraz w ciemny rudy Położyłam jedno op., niestety nie chciało mi się już kłaść tego drugi raz, za późno się do tego zabrałam ;p Poza tym, strasznie to śmierdzi, musiałam potem wywietrzyć całe mieszkanie, przy tym mrozie jaki panuje, to była katorga No ale nic, jak na pierwszą deko, jestem zadowolona z efektu, mimo, że im bliżej głowy, tym kolor jaśniejszy, póki co, włosy są w stanie nienaruszonym, jeśli chodzi o strukturę.
Właśnie, mam pytanie, jak Wy nakładacie ten deko? Jest dosyć rzadki i miałam mały problem by go nałożyć bez paćkania czegokolwiek naokoło;p Macie jakiś patent? Czy tylko ja jestem taka fujara
Dziś zabieram się za kolejną deko, tym razem zrobię dwie pod rząd albo trzy..., tylko ten smród mnie przeraża. Jeśli aparat nie nawali, to wrzucę może jakieś fotki dla porównania, nie tym, to komórkowym może, choć jakość tego drugiego nie powala.

Pozdrawiam
Ja też schodzę z czerni, a naturalny mam też blond, przejrzyj parę stron wcześniej to zobaczysz co mi wyszło. Robiłam w sumie 4 dekoloryzacje RB, uważam że nie ma sensu robić dwóch pod rząd, raz tak zrobiłam od razu na mokre włosy i prawie nie było efektu, poza tym piekła mnie skóra (pewnie dlatego że brak naturalnego sebum które oczywiscie zabezpiecza skórę). Najlepszy efekt miałam po trzeciej deko którą zrobiłam na suche włosy i na ciepło (30minut pod suszarką). Co do techniki - jak masz długie włosy i będziesz robić sama to najlepiej rozdziel je po przedziałku na pół, a potem każdą stronę na 3-4 części w poprzek i podepnij klamrami, zacznij nakładać od dołu i stopniowo w górę puszczaj kolejne klamry. Ja nakładałam pędzelkiem takim płaskim do farbowania włosów. Wstaw fotki jak już będziesz po
MorganLeFay jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości