Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-02-05, 15:38   #3271
SceneQueene
Zakorzenienie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
coś sklepowego czy fryzjerskiego?
sklepowe polecam tak o : maske garniera nutri odbudowa, odzywke bez spłukiwania pantene do loków (poprawia ich wygląd) , odzywka herbal essences nawilzenie, cała seria garnier naturalna pielęgnacja do włosów suchych i zniszczonych z masłem karite i awokado, timotei tes jest dobry (szampony i odżywki), czarna seria gliss kur, odzywka kokosowa shauma, maska elseve total repair 5. moi faworyci! ale aktualnie ja uzywam dwóch masek kallosa planceta i mleczna
dzięki Ci bardzo, zaraz sobie spiszę i mykam jutro na zakupy.

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

a tu moje włoski jakby ktoś chciał luknąć (wczoraj były czarne) :
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1368
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1370

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline  
Stary 2012-02-05, 15:45   #3272
amazonka777
Raczkowanie

No dobrze,zaczekam maksymalnie tyle, ile dam rade wytrzymac
Widzę,ze dekoloryzacja Chantalem daje fajne efekty.Ja mam po bokach ,przy pejsach takie ciemniejsze pasma,ktorych wczesniejsza dekoloryzacja-rozjasnianie(?) nie chwyciło.Moze tez by je potraktowac tym Chantalem...czy moze zostawic je w spokoju i czekac na pigmentacje?
amazonka777 jest offline  
Stary 2012-02-05, 16:49   #3273
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez amazonka777 Pokaż wiadomość
No dobrze,zaczekam maksymalnie tyle, ile dam rade wytrzymac
Widzę,ze dekoloryzacja Chantalem daje fajne efekty.Ja mam po bokach ,przy pejsach takie ciemniejsze pasma,ktorych wczesniejsza dekoloryzacja-rozjasnianie(?) nie chwyciło.Moze tez by je potraktowac tym Chantalem...czy moze zostawic je w spokoju i czekac na pigmentacje?
ja bym sie juz teraz w nic nie bawił tylko ta pigmentacja i feria mango

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
dzięki Ci bardzo, zaraz sobie spiszę i mykam jutro na zakupy.

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

a tu moje włoski jakby ktoś chciał luknąć (wczoraj były czarne) :
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1368
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1370
no nie są juz czarne ale mnie np razi odrost jaśniejszy, z czasem mam nadzieję wyrównasz kolor trzymam kciuki
Stary 2012-02-05, 18:59   #3274
MorganLeFay
Wtajemniczenie

GG do MorganLeFay

Cytat:
super juz jest

Dzięki szału nie ma ale już jest coś. Jutro robię ostatnią i potem naprawdę nie mam pojęcia co?? Tak naprawdę to ja moich końcówek nie farbowałam jakiś rok - od czasu trwałej - fryzjerka mi wtedy powiedziała że ewentualnie mogę używać farb z wodą 3% lub najlepiej nic.... do tej pory jak myję włosy to widzę jest jeszcze sporo włosów "gumowych" tyle że one są na różnych długościach i dlatego nie da rady po prostu ściąć końcówek, boję się że te włosy żadnych kąpieli rozjaśniających nie wytrzymają Fajnie by było zejść chociaż do jasnego brązu...
MorganLeFay jest offline  
Stary 2012-02-05, 19:09   #3275
fryz5
Zakorzenienie

Ty masz jaśniejsze juz od jasnego brązu ^^. proponuje po dekoloryzacji ostatniej, porzadnie wymyc je babydream, potem wyplukać z soku z cytryny. odczekac tydzień. oczywiście w międzyczasie pielęgnować włosy normalnie juz

potem możesz kombinować z popielatymi frabami w celu zniwelowania rudości, żeby bardziej pod brąz było
Stary 2012-02-05, 19:24   #3276
MorganLeFay
Wtajemniczenie

GG do MorganLeFay

Nie, może tak w słońcu wyszło ale to jest taki średni miedziany brąz, 15cm od skóry na pewno jasny, dalej średni.
Spróbuję z jakąś farbą później, tylko z tego co rozumiem to mają być odcienie popielate ale rozjaśniające??
Kusi mnie żeby spróbować tej koloryzacji Loreal Inoa bo jest bez amoniaku, muszę poczytać jeszcze o tym...
MorganLeFay jest offline  
Stary 2012-02-05, 19:27   #3277
fryz5
Zakorzenienie

inoa nie znam ale slyszałem niepochlebne opinie.
na Twoim miejscu bym zorbił kąpiel rozjasniaczem vincent ledier z wodą 6%, osobiście ubóstwiam ten rozjaśniacz za jego delikatność, wypada znakomicie na tle innych rozjasniaczy fryzjerskich a sklepowych to juz nawet nie mówię.
potem farbe wlasnie, popielaty brąz daje loreal recital ultrarozjasniający kasztan, mam w albumie na moim profilu moje wlosy po tym lorealu ale album udostepniony mam dla znajomych
Stary 2012-02-05, 19:36   #3278
MorganLeFay
Wtajemniczenie

GG do MorganLeFay

tylko vincent ledier jest chyba tylko w opakowaniach 500ml? Pamiętam że pisałeś coś wcześniej o rozjaśniaczu Chantala, on jest w tych małych saszetkach? czy on też jest w miarę delikatny? Czyli jak jutro zrobię wieczorem ostatnią dekoloryzację, zakwaszę włosy cytryną to od razu kąpiel czy poczekać?
Może masz rację co do tej farby - o "sklepowych" Lorealach mam bardzo dobrą opinię również.
MorganLeFay jest offline  
Stary 2012-02-05, 19:54   #3279
SceneQueene
Zakorzenienie

Cytat:
no nie są juz czarne ale mnie np razi odrost jaśniejszy, z czasem mam nadzieję wyrównasz kolor trzymam kciuki
mnie też... bardziej intensywny kolor tam mam, ale za jakiś miesiąc chcę całość jeszcze raz intensywną czerwienią zrobić, mam nadzieję, że będzie oki

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline  
Stary 2012-02-05, 20:39   #3280
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
tylko vincent ledier jest chyba tylko w opakowaniach 500ml? Pamiętam że pisałeś coś wcześniej o rozjaśniaczu Chantala, on jest w tych małych saszetkach? czy on też jest w miarę delikatny? Czyli jak jutro zrobię wieczorem ostatnią dekoloryzację, zakwaszę włosy cytryną to od razu kąpiel czy poczekać?
Może masz rację co do tej farby - o "sklepowych" Lorealach mam bardzo dobrą opinię również.
jest tez w saszetkach małych, chantala tez lubie, ale zdecydowanie wole vincenta na pro - sprzęt zobacz, niestety linki od nich nie działaja, tam 8zł vincent 40g.
Stary 2012-02-06, 23:50   #3281
nerla
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Nie, może tak w słońcu wyszło ale to jest taki średni miedziany brąz, 15cm od skóry na pewno jasny, dalej średni.
Spróbuję z jakąś farbą później, tylko z tego co rozumiem to mają być odcienie popielate ale rozjaśniające??
Kusi mnie żeby spróbować tej koloryzacji Loreal Inoa bo jest bez amoniaku, muszę poczytać jeszcze o tym...
Jeśli oleje ci służą to możesz spróbować Inoa bo ona na olejach bazuje, aczkolwiek osobiście nie wyobrażam sobie żebyś sama zrobiła koloryzację Inoa poprawnie przy takiej długości włosów. Pracowałam jakiś czas na tych farbach i to jest trudna sprawa bo inoa ma olejową konsystencję a na koniec zabiegu żeby spłukać farbę z włosów konieczna jest ok 10 minutowa malaksacja i to bardzo intensywna.No i zamiast amoniaku jest oczywiście składnik zastępczy wcale nie lepszy.Także moim zdaniem jedyną zaletą Inoa jest olejowanie w trakcie koloryzacji.A że przy dekoloryzatorach redukcyjnych jak chantal czy rb to nie wiadomo do końca jaki kolor wyjdzie bo każdy włos inaczej reaguje więc możliwe że na tą dość drogą koloryzację niepotrzebnie wyrzucisz pieniądze. Ja osobiście nie polubiłam się z inoą jako fryzjer i jako klient
A wracając do dekoloryzacji, to przy użyciu rozjaśniacza z oksydantem to również jest dekoloryzacja tak samo jak dekoloryzacja redukcyjna. Sęk w tym by używać nawet przy czarnych włosach słabej wody a nie tak jak najczęściej nieudolnie jest to robione z wodą 12%. Chcąc zrobić to szybko wychodzi pomarańczowo-żółto-czarno(!), nierówno i w rezultacie włosy są spalone. Przy rozjaśniaczu najważniejszy jest brak pośpiechu a efekt będzie również bardzo dobry. Jak napisał wcześniej fryz5 po deko alkalicznej konieczne(!) jest zrobienie prepigmentacji włosa inaczej kolory będą szybko płowieć.
Ja osobiście wolę przeprowadzać dekoloryzację przy pomocy proszku rozj + aktywatora, ponieważ u 99% klientów jest to udane(mój 1% to klientka która lata farbowała starymi wtedy jeszcze wersjami palette oraz naturalną chną i trzeba było zastosować inne metody).
Przy redukcji efekty końcowe są niestety różne,włosy mimo zneutralizowania ph i zakwaszania ciemnieją nawet w trakcie późniejszego rozjaśniania lub jak ktoś napisał przy kąpieli rozjaśniającej. Więc ja nie mając zaufania do środka który powoduje różne niespodzianki trzymam się na dystans.
Jednak! Do samodzielnej dekoloryzacji w domu można pokombinować z dekoloryzatorami redukcyjnymi bo można to robić do oporu nie mając nawet fachowej wiedzy bez wyrządzenia swoim włosom krzywdy takiej jak przy nieumiejętnym użyciu proszków przed czym przestrzegam.

Życzę powodzenia próbującym, będę do was zaglądać jak wam idzie.
Stary 2012-02-07, 12:52   #3282
Anitast
Wtajemniczenie

witam przeczytalam caly watek i jezeli Ktos z Was moglby mi pomoc to bylabym wdzieczna otoz chcialabym uzyskac kolor wlosow jasny popielaty blond ( taki chlodny ,tylko w takich mi do twarzy - chlodnych)
Zrobilam dekoloryzacje z woda 6% zeby wlosow nie zniszczyc ,wlosy teraz mam mile ,gladkie nie zniszczone.
Jaka farbe teraz powinnam nalozyc zeby uzyskac jasny popielaty blond chlodny i woda ile % ???Pomozcie ,dolaczam zdjecia robione przy oknie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_8674.jpg (51,1 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8677.jpg (58,4 KB, 31 załadowań)

Edytowane przez Anitast
Czas edycji: 2012-02-07 o 12:53
Anitast jest offline  
Stary 2012-02-07, 13:27   #3283
fryz5
Zakorzenienie

zrób mieszankę joanny szlachetna perła i gołębi popiel ale w opakowaniach jest woda 9% a Ty rozcieńcz ją do połowy czyli ok 4-5% bo 9 nie potrzeba, dodaj szamponu i zrob kąpiel tymi fabami. one schłodzą idealnie kolor.
Stary 2012-02-07, 14:35   #3284
Anitast
Wtajemniczenie

Fryz5 dziekuje za odpowiedz ale niestety nie mam dostepu do farb Joanny bo jestem za granica musze cos podobnego tu poszukac
Jeszcze raz dzieki za odp

Edytowane przez Anitast
Czas edycji: 2012-02-07 o 14:43
Anitast jest offline  
Stary 2012-02-07, 14:41   #3285
fryz5
Zakorzenienie

to szukaj odcienia perłowego/opalizującego i do tego mozesz zmieszac cos popielatego. szukaj poziomu 9. masz dostęp do welli?
najlepiej powiedz jakie firmy u Ciebie sa dostepne
Stary 2012-02-07, 14:50   #3286
Anitast
Wtajemniczenie

Fryz5 welli nie ma jestem w we wloszech jest garnier ,loreal
Mam reszki profesjonalnej farby poziom 7,8 ,10 czy moge ktoras z tych zmieszac w zastepstwie???

Edytowane przez Anitast
Czas edycji: 2012-02-07 o 15:17
Anitast jest offline  
Stary 2012-02-07, 16:33   #3287
fryz5
Zakorzenienie

8 i 10 mozesz, a jakie to numery konkretnie? po prostu 10 i 8?
Stary 2012-02-07, 16:47   #3288
Anitast
Wtajemniczenie

Przepraszam Cie za niekonkretna odp a wiec poziom 8 i 10 popielaty blond i wtedy jaka woda ile % tak zeby wlosy to przezyly???

Edytowane przez Anitast
Czas edycji: 2012-02-07 o 16:49
Anitast jest offline  
Stary 2012-02-07, 17:06   #3289
Shimanaruika
Przyczajenie

Mam pytanie.
Czy rozjaśniacz szybciej rozjaśnia farbowane włosy czy takie zrobione szamponem koloryzującym na 24 mycia (który się oczywiście nie zmył ;p)?
Shimanaruika jest offline  
Stary 2012-02-07, 17:59   #3290
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Anitast Pokaż wiadomość
Przepraszam Cie za niekonkretna odp a wiec poziom 8 i 10 popielaty blond i wtedy jaka woda ile % tak zeby wlosy to przezyly???
ale samo 8 to jasny blond a 10 to bardzo jasny blond. a odcień? skoro mówisz ze popielaty to musi byc 8/1 i 10/1 tak jest? czy pełne numery farb to właśnie 8 i 10?
co najwyżej 6%.

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Shimanaruika Pokaż wiadomość
Mam pytanie.
Czy rozjaśniacz szybciej rozjaśnia farbowane włosy czy takie zrobione szamponem koloryzującym na 24 mycia (który się oczywiście nie zmył ;p)?
to zależy jaki rozjaśniacz, jakie to są farby. "szampony koloryzujące" to tez farby więc w sumie nie ma znaczenia
Stary 2012-02-07, 18:23   #3291
MorganLeFay
Wtajemniczenie

GG do MorganLeFay

Cytat:
potem farbe wlasnie, popielaty brąz daje loreal recital ultrarozjasniający kasztan
gdzie można kupić tą farbę? byłam dziś w rossmannie i nie ma tego koloru, na stronie loeala też nie widzę ...
Nie robiłam na razie tej 6 dekoloryzacji, do tego trochę ściemniały mi włosy i w sumie jak na wydane łącznie prawie 300zł to efekt mnie zdecydowanie nie zadowala...
MorganLeFay jest offline  
Stary 2012-02-07, 18:35   #3292
Anitast
Wtajemniczenie

Fryz5 po numerku mam C : 8C ,10C
8C biondo chiaro cenere ( light ash blond ) te sa profesjonalne wloskiej firmy tylko na rynek wloski i maja troche inne oznaczenia
Dziekuje Ci bardzo za cenne podpowiedzi jestes boski
Anitast jest offline  
Stary 2012-02-07, 18:40   #3293
fryz5
Zakorzenienie

cholera, moze go wycofali. u mnei w ross ostatnio jeszcze był
http://www.lorealparis.pl/koloryzacj...zowy-braz.aspx on jest podobny, ale nie uzywałem osobiście.

http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/...-63959-big.jpg to był ten odcien co ja uzywałem.

czyli, że masz na jeszcze jedna aplikację? moze zób ją juz jak będziesz pewna co zrobisz po.

ja bym na Twoim miejscu poświęcił 3 pasemka na próbę, co jak wyjdzie, mianowicie, farbę rozjaśniającą na jendo i na inne pasmo kąpiel rozjaśniającą. jeżeli po żadnej nie ściemnieją, to zrób na całości i wtedy juz nic nie będzie ciemniało a Ty spokojnie będziesz mogła wybrać farbę docelową
Stary 2012-02-08, 16:09   #3294
Anitast
Wtajemniczenie

witam chcialam pokazac efekty mojego farbowania po dekoloryzacji
a poniewaz po uzyskaniu bardzo ,bardzo jasnego popielatego blondu dzieki cennym poradom Fryz5 bylo za jasno zrobilam jasny popielaty blond zdjecia zaraz po farbowaniu i robione przy oknie mi sie podoba
Fryz5 dziekuje jeszcze raz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_8715.jpg (63,8 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8725.jpg (49,8 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8767.jpg (65,4 KB, 52 załadowań)
Anitast jest offline  
Stary 2012-02-08, 16:11   #3295
Anitast
Wtajemniczenie

Zdjecie 1 od lewej przed farbowaniem i 2 nastepne po oczywiscie na zywo kolor wyglada jasniej, jak dla mnie super !!!

Edytowane przez Anitast
Czas edycji: 2012-02-08 o 16:12
Anitast jest offline  
Stary 2012-02-08, 18:15   #3296
fryz5
Zakorzenienie

gratuluję cudnego kolorku ;* dzielna jesteś ciesze się
Stary 2012-02-09, 13:45   #3297
amazonka777
Raczkowanie

Fryz-zrobiłam dzisiaj pigmentacje 7 i nałozyłam Loreal Mango.Wyszedł bardzo ciemny kolor no i jasniejszy odrost.Na zdjęciu 1-przed pigmentacją,2 i 3 po farbowaniu.Moze ta 7 była za ciemnym kolorem jak dla mnie? Jedyny plus jest taki,ze kolor na grzywce i bokach nie jest jasny i spłukany jak było wczesniej.Mam nadzieje,ze nie będą w tych miejscach płowieć.
Jak myslisz,kolejne farbowanie Mango da jasniejszy (rudy) efekt? I jak sie uporac z tymi jasniejszymi odrostami przy skórze głowy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (62,9 KB, 47 załadowań)
amazonka777 jest offline  
Stary 2012-02-09, 13:54   #3298
fryz5
Zakorzenienie

no wyszedł ciemny blond. z biegiem kolejnych farbowac kolor powinien sie zacząć zlewać z resztą, tak było u mojej przyjaciółki której farbowałem pewien czas na ciemną czerwień a potem przerzuciliśmy sie na mango/pure paprika i z każdym kolejnym farbowaniem kolor sie ujednolicał aż całe miała jasno rude, nie wiem kwestia 3-4 farbowan? każde włosy są inne.

a z jakiej firmy ta 7?
Stary 2012-02-09, 15:06   #3299
amazonka777
Raczkowanie

Garnier Colors Natural 7
Mówisz 3-4 farbowania...Powiedz jak czesto moge farbowac te włosy?
Niestety nie jestem cierpliwa i chciałabym miec efekt rudych włosów szybko...
Czy Majirel 7,44 nie byłaby lepsza od Mango?

Edytowane przez amazonka777
Czas edycji: 2012-02-09 o 15:14
amazonka777 jest offline  
Stary 2012-02-09, 16:59   #3300
fryz5
Zakorzenienie

oj nie tylko nie garnier :X, on sie szybko spiera na szczęście.
myślałem ze zrobisz tym lorealem 7.

możesz farbowac nawet codziennie jesli chcesz (nie zachęcam, no ale możesz) jednak na własnej skórze przekonałem sie ze lepiej przeczekać. wiesz co zób teraz? nawilżaj włoski przed kolejnymi farbowaniami. zrób sobie maskę z żółtka, miodu, oleju, cytryny i potrzymaj 1-2h pod folia i ręcznikiem (radze folię i ręcznik ponieważ inaczej będzie kapać) ta maska odzywia włosy i je wzmacnia a pomaga tez szybciej zmyć sie farbie. więc odłóż narazie na bok pomysly z farbowaniem i daj im odpocząc. kolor zjaśnieje lekko, bo garnier nie jest trwały, jednak jest zapigmentowany więc nie powinien sprac sie na blond
na Twoim miejscu poczekałbym 2 tygodnie ze spraniem tego koloru , uzywaniem tej naturalnej maseczki a potem za 2 tygodnie (lub jeszcze później jeśli wytrztymasz) farbe. wiem co to znaczy być niecierpliwym w stosunku do włosów.

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości