Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-02-27, 16:18   #3481
mmilagross
Raczkowanie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

fryz5 dziękuję
a 50 ml farby będzie wystarczające na włosy za ramiona?
mmilagross jest offline  
Stary 2012-02-27, 18:04   #3482
karolinka456
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
za pierwszym razem? zapomnij od razu o tym.....
jest szansa by zrobic blond z czerni, bez większej szkody dla nich lecz to będzie długa droga! dopiero po kilku miesiącach osiągniesz upragniony blond, jeżeli się postarasz, bo rozjasnić włosy i zniszczyć na wiór to zadna filozofia.

na początek radzę zakupić dekoloryzator chantal i przeprowadzić dekoloryzację, po czym umyc włosy dokładnie i porządnie 3 razy szamponem babydream oraz spłukać włosy wodą z sokiem cytryny co zapobiegnie ciemnieniu włosów. to będzie pierwszy etap, nastepnie pokaz zdjęcie co wyszło, jaki kolor uzyskałaś i poradzimy co dalej

dobrze że trafiłaś do nas zanim zaczęłabyś kombinować sama bo by się z pewnościa nie skończylo szczęśliwie dla włosków

jakiej długości masz włosy? jesli dość gęste i dłuższe niż do ramion porponuję zakup 2 dekoloryzatorów chantal od razu i przeprowadzeniu ich jeden po drugim, nie wiem jakie masz włosy więc nie wiem na ile aplikacji wystarczy jeden dekoloryzator, ale nie niszczy włosów, usuwa ciemny sztuczny pigment, możesz uzyć pod rząd ile razy chcesz.

podsumowując sądzę ze najrozsądniej będzie zdekoloryzować je teraz zeby pozbyć się czerni a nastepnie pomyślimy co dalej, zakładam że będziemy rozjaśniali je rozjaśniaczem damy rade.
jesli możesz wklej zdjęcie kolorku blond jaki chcesz uzyskać i napisz jakiej gęstości i dlugości są Twoje włosy.

musisz się uzbroić w cierpliwość a dojdziesz do koloru jaki chcesz

włosy mam do ramion. są cienkie ale gęste. załączam zdjęcie z kolorkiem jaki chce uzyskać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg the-blond-elena-the-vampire-diaries-6747904-684-893.jpg (78,0 KB, 13 załadowań)
karolinka456 jest offline  
Stary 2012-02-27, 18:25   #3483
fryz5
Zakorzenienie

to będzie razem z utleniaczem 125ml mieszanki. tyle ile ma casting np wydaje mi sie, że starczy
Stary 2012-02-27, 19:02   #3484
tucia09
Raczkowanie

Zrobiłam tak jak mówiłeś najpierw kąpiel rozjaśniająca i później nałożyłam farbe majirel 8.4. Rozjaśniło mi dość mocno, ale nie rownomiernie, dlatego farba tez nie chwyciła równomiernie, odrosty sa jasne duzo jasniejsze od reszty wlosow.... Jak teraz wyrównac ten kolor bo jest to bardzo widoczne :/
Stary 2012-02-27, 19:08   #3485
tucia09
Raczkowanie

Dołączam zdjęcie co prawda w sztucznym świetle ale widać że są na górze dużo jasniejsze

Edytowane przez tucia09
Czas edycji: 2012-03-29 o 00:00
tucia09 jest offline  
Stary 2012-02-27, 19:55   #3486
mmilagross
Raczkowanie

Cytat:
to będzie razem z utleniaczem 125ml mieszanki. tyle ile ma casting np wydaje mi sie, że starczy
ostatnie pytanie po tej kąpieli rozjaśniającej użyć jakiejś maseczki?? na upartego mogłabym odczekać 24 h zanim nałoże farbę ale czy to ma jakieś znaczenie dla włosów?
mmilagross jest offline  
Stary 2012-02-27, 20:54   #3487
basienkaslov24
Raczkowanie

Witam czy ktos miał do czynienia z dekoloryzatorem firmy emmebi italia??u mnie w miescinie w hurtowni fryzjerskiej tylko taki ale pani mowiła skłąd podobny jak ze jest dobry(?) i nie wiem czy kupować hmh w sumie porównując skład podobnie to wygląda, no i nie wiem czy brac, może cos wiecie na jego temat?
basienkaslov24 jest offline  
Stary 2012-02-27, 21:50   #3488
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mmilagross Pokaż wiadomość
ostatnie pytanie po tej kąpieli rozjaśniającej użyć jakiejś maseczki?? na upartego mogłabym odczekać 24 h zanim nałoże farbę ale czy to ma jakieś znaczenie dla włosów?
w sumie powinnaś i poczekac po kąpieli jak najwięcej możesz jeżeli zależy Ci na zdrowiu włosów ale myslę ze maska pomoże wyrównac ich powierzchnię byle nie była sylikonowa bo "zatka" włosy przed dostępem farby

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Cytat:
Napisane przez tucia09 Pokaż wiadomość
Zrobiłam tak jak mówiłeś najpierw kąpiel rozjaśniająca i później nałożyłam farbe majirel 8.4. Rozjaśniło mi dość mocno, ale nie rownomiernie, dlatego farba tez nie chwyciła równomiernie, odrosty sa jasne duzo jasniejsze od reszty wlosow.... Jak teraz wyrównac ten kolor bo jest to bardzo widoczne :/
a masz jeszcze tej farby?
przypomij mi kochana do jakiego koloru dąrzysz? zagubiony tu jestem z wami i waszymi kolorami troszkę

zeby wyrównać górę z dołem proponuję nalozyć 7.3 tylko na górną strefę włosów, tzn te "duze odrosty" które sa jaśniejsze, a pod koniec koloryzacji polej woda cale włosy i przemasuj farbę na calość dla wyrównania koloru i potrzymaj 5-10min
Stary 2012-02-28, 08:39   #3489
mmilagross
Raczkowanie

dzięki mam z alterry bez silikonu odczekam jak najdłużej się da

a co do kąpieli to są różne opinie, jedni zalecają cały czas masować włosy, a drudzy tylko co jakiś czas przejechać po nich ręką, jak to jest? ile trwa taka kąpiel? czy po prostu mam obserwować poziom rozjaśnienia?
mmilagross jest offline  
Stary 2012-02-28, 11:52   #3490
ibyza
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez tucia09 Pokaż wiadomość
Dołączam zdjęcie co prawda w sztucznym świetle ale widać że są na górze dużo jasniejsze
piękny ten kolorek na dole włosów, przecudny, jakbym taki czymkolwiek uzyskała, to zakończyłabym jakiekolwiek eksperymenty na włosach
Fryz co to może być za kolor??? czym mogłabym to uzyskać???

to jest taka typowa mleczna czekolada będę bardzo wdzięczna za pomoc

Edytowane przez ibyza
Czas edycji: 2012-02-28 o 11:59
ibyza jest offline  
Stary 2012-02-28, 12:33   #3491
Coverpink
<3 wizażowanie...

Ja wczoraj położyłam sobie gołębi popiel na włosy, kolor rewelacyjny (ten na głowie, nie ten na opakowaniu ;-) )
Coverpink jest offline  
Stary 2012-02-28, 12:40   #3492
ibyza
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Coverpink Pokaż wiadomość
Ja wczoraj położyłam sobie gołębi popiel na włosy, kolor rewelacyjny (ten na głowie, nie ten na opakowaniu ;-) )
pokaż
ibyza jest offline  
Stary 2012-02-28, 13:02   #3493
Coverpink
<3 wizażowanie...

Cytat:
Napisane przez ibyza Pokaż wiadomość
pokaż
Kurde, na zdjęciach wychodzi ciemniej i rudziej ... ale pokażę, jak wrócę z pracy

W każdym razie zamiast komentarzy "Oooo, wiewiórka" teraz nagle wszystkim się podobam I sobie też, właściwie jeszcze tylko trochę je rozjaśnię (w marcu... kwietniu ) tak, żeby dojść do złotego blondu, ale i tak jestem już zachwycona, włosy (odpukać) bez szkód, dobrze, że podcięłam końcówki.
Coverpink jest offline  
Stary 2012-02-28, 15:16   #3494
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ibyza Pokaż wiadomość
piękny ten kolorek na dole włosów, przecudny, jakbym taki czymkolwiek uzyskała, to zakończyłabym jakiekolwiek eksperymenty na włosach
Fryz co to może być za kolor??? czym mogłabym to uzyskać???

to jest taka typowa mleczna czekolada będę bardzo wdzięczna za pomoc
jak dla mnie to taki średni blond zloty jest zajrzyj do wątku o karmelkowych kolorkach, bo ja uderzam bardziej w popiele
Stary 2012-02-28, 15:47   #3495
ibyza
Wtajemniczenie

Cytat:
jak dla mnie to taki średni blond zloty jest zajrzyj do wątku o karmelkowych kolorkach, bo ja uderzam bardziej w popiele
ale mi chodzi o ten kolor końców a nie ten przy odrostach

oooo, o tą część mi chodzi przepiękny jest
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg idealnie.jpg (14,6 KB, 28 załadowań)

Edytowane przez ibyza
Czas edycji: 2012-02-28 o 15:52
ibyza jest offline  
Stary 2012-02-28, 16:15   #3496
fryz5
Zakorzenienie

no to taki złoty średni blond
najlepiej jesli tucia doda zdjęcie kolorku w słońcu dziennym to łatwiej będzie opisac kolor
Stary 2012-02-28, 16:24   #3497
Wisienka26
Raczkowanie

Na początku -witam.
Od pewnego czasu marzy mi sie ciemny blond bądz jasny brąz...i tu sie zaczynają schody;/- bo od hmmm...10 lat farbuje sie na czarno-wszystkim palette, garnier, naturia. Włosy mam słabe i cienkie ale zdrowe, o dziwo(tylko końce zniszczone od prostownicy). Wprawdzie zawdzięczam to tonom masek i odżywek
Nie wieci dziewczyny jaki dekoloryzator ma szanse ściągnąć mi ten obrzydliwy czarny kolor.Przymierzam sie do decoloranta loreala ale jest drogi(50zł)-a co jak nie chwyci ..??

Rozjaśniacz odpada-kiedyś chciałam zrobić pasemka to fryzjerka nawet przy trzeciej próbie nie mogła rozjaśnić moich włosów)

A używała któraś dekoloryzatora chantal-a??

Edytowane przez Wisienka26
Czas edycji: 2012-02-28 o 16:25
Wisienka26 jest offline  
Stary 2012-02-28, 17:02   #3498
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wisienka26 Pokaż wiadomość
Na początku -witam.
Od pewnego czasu marzy mi sie ciemny blond bądz jasny brąz...i tu sie zaczynają schody;/- bo od hmmm...10 lat farbuje sie na czarno-wszystkim palette, garnier, naturia. Włosy mam słabe i cienkie ale zdrowe, o dziwo(tylko końce zniszczone od prostownicy). Wprawdzie zawdzięczam to tonom masek i odżywek
Nie wieci dziewczyny jaki dekoloryzator ma szanse ściągnąć mi ten obrzydliwy czarny kolor.Przymierzam sie do decoloranta loreala ale jest drogi(50zł)-a co jak nie chwyci ..??

Rozjaśniacz odpada-kiedyś chciałam zrobić pasemka to fryzjerka nawet przy trzeciej próbie nie mogła rozjaśnić moich włosów)

A używała któraś dekoloryzatora chantal-a??
jeśli byś przeczytała choć część tego wątku bez watpienia wiedziałabyś już co zrobić. tak wiele z nas tutaj uzywało chantala a ten loreal to rozjasniacz.
jest szansa na jansy brąz ale będzie on ciepły. jak długie masz włosy?
chantal w tym przypadku najlepszy, oraz kąpiel rozjaśniająca po dekoloryzacji.
Stary 2012-02-28, 17:26   #3499
mrksn
Przyczajenie

postanowilam podlaczyc sie pod ten temat, bo mam dość podobny problem.
naturalnie mam brązowe włosy, farbowałam coraz to jaśniejszymi farbami, aż się pokusiłam o rozjaśniacz - było ok, aż wyrosły odrosty, które potraktowałam również rozjaśniaczem, przez co są one jaśniejsze od reszty. a na dodatek, przy kolejnych odrostach postanowilam zrezygnowac z rozjasniacza i pofarbować jedynie blond farbą. obecnie moje włosy wyglądają tak, że odrosty są mniej więcej kolory dołu włosów, a te wczesniejsze odrosty potraktowane rozjasniaczem jednak roznia sie odcieniem, sa dosc jasniejsze.
w czwartek mam wizyte u fryzjera, przez telefon powiedziala, ze trudno bedzie to ogarnac, ale moze ciemniejsze pasemka. jednak jakos zawsze bylam przeciwniczka pasemek i sama nie wiem - jakie mam wyjscia z tej sytuacji? bardzo prosilabym kogos o szybka odpowiedz !
mrksn jest offline  
Stary 2012-02-28, 17:37   #3500
fryz5
Zakorzenienie

trafiłaś na niewłaściwy wątek, ale pomożemy więc tak, wklej zdjęcie obecnego koloru jeśli mozesz, pokaz jaki kolor Cię interesuje, do jakiego zmierzasz? chcesz tylko wyrównać ten pasek wykonany rozjaśniaczem na poprzednich odrostach? wg mnie powinnac nalozyć farbę NIE rozjasniającą, z wodą % na odrost ( ten ostatnio farbowany i ten najjaśniejszy nie zajeżdżając na włosy nizej nie traktowane rozjasniaczem) a pod koniec koloryzacji polać włosy wodą i przemasować całe włosy z farbą i pozostawić na 10 min a wszystko powinno się ładnie wyrównać
Stary 2012-02-28, 17:38   #3501
Wisienka26
Raczkowanie

Cytat:
jeśli byś przeczytała choć część tego wątku bez watpienia wiedziałabyś już co zrobić. tak wiele z nas tutaj uzywało chantala a ten loreal to rozjasniacz.
jest szansa na jansy brąz ale będzie on ciepły. jak długie masz włosy?
chantal w tym przypadku najlepszy, oraz kąpiel rozjaśniająca po dekoloryzacji.
No takprzeczytałam ale już po napisaniu postu;P. Włosy mam troche dłuższe niż do ramiom, cienkie i słabe, wysuszone na końcach. Problem w tym że farbuje na czarno co miesiąc od 10 lat i prawde mówiąc sama nie wierze żeby jakikolwiek dekoloryzator mógł rozjaśnić moje włosy, dla mnie to jak jakaś abstrakcja. Mówisz że loreal to rozjaśniacz?-bo pisze że to dekoloryzator, i na wizazu ma niezle opinie
Wisienka26 jest offline  
Stary 2012-02-28, 18:25   #3502
fryz5
Zakorzenienie

tak on jest rozjaśniaczem, dekoloryzatory działają na zupełnie innej zasadzie od rozjasniaczy, możesz nałozyc dekoloryzator nawet 6 razy pod rząd na włosy, a nie wpłynie to na ich kondycję jednak ma to swoje wady, ściaga kolor powoli, nie tak drastycznie jak rozjaśniacz, dlatego jestem za tym, abyś zakupiła opakowanie chantala, na włosy cienkie do ramion powinien staczyć na 2/3 użycia, ale jeśli nałozysz go oszczędnie i nie przesadzisz jest rzadki więc łatwo go rozprowadzi szna całych włosach. działa mocno od razu po zmieszaniu więc od razu jak rozmieszasz to pac na włosy i trzymaj pod przykryciem (np folia na głowe) 20 min , zmyj szamponem babydream (z doświadczenia widze ze dobrze wymywa dekoloryzator) wysusz i nałóz ponownie
po całym zabiegu umyj porządnie włosy 3 razy babydream i polej je wodą z sokiem z cytryny (cytryna zamknie łuski wlosow) cały ten zabieg zapobiegnie ponownemu ciemnieniu wlosów, bo dekoloryzator działa na zasadzie redukcji, jeśli źle go wypłuczesz to włosy następnego dnia same z siebie zrobią się ciemnie. cytryna i szampon babydream pomogą zeby nie ciemniały, pokazesz jaki masz kolor po zuzyciu jednego zestawu chantal i jesli będziesz chciała jaśniej to zrób kąpiel rozjaśniającą z wodą 6% i rozjasniaczem vincent ledier lub chantal bo one nie niszczą a kąpiel delikatnie rozjaśni jeszcze kolor, po tym juz nie ściemnieją.
Stary 2012-02-28, 18:35   #3503
Wisienka26
Raczkowanie

Cytat:
tak on jest rozjaśniaczem, dekoloryzatory działają na zupełnie innej zasadzie od rozjasniaczy, możesz nałozyc dekoloryzator nawet 6 razy pod rząd na włosy, a nie wpłynie to na ich kondycję jednak ma to swoje wady, ściaga kolor powoli, nie tak drastycznie jak rozjaśniacz, dlatego jestem za tym, abyś zakupiła opakowanie chantala, na włosy cienkie do ramion powinien staczyć na 2/3 użycia, ale jeśli nałozysz go oszczędnie i nie przesadzisz jest rzadki więc łatwo go rozprowadzi szna całych włosach. działa mocno od razu po zmieszaniu więc od razu jak rozmieszasz to pac na włosy i trzymaj pod przykryciem (np folia na głowe) 20 min , zmyj szamponem babydream (z doświadczenia widze ze dobrze wymywa dekoloryzator) wysusz i nałóz ponownie
po całym zabiegu umyj porządnie włosy 3 razy babydream i polej je wodą z sokiem z cytryny (cytryna zamknie łuski wlosow) cały ten zabieg zapobiegnie ponownemu ciemnieniu wlosów, bo dekoloryzator działa na zasadzie redukcji, jeśli źle go wypłuczesz to włosy następnego dnia same z siebie zrobią się ciemnie. cytryna i szampon babydream pomogą zeby nie ciemniały, pokazesz jaki masz kolor po zuzyciu jednego zestawu chantal i jesli będziesz chciała jaśniej to zrób kąpiel rozjaśniającą z wodą 6% i rozjasniaczem vincent ledier lub chantal bo one nie niszczą a kąpiel delikatnie rozjaśni jeszcze kolor, po tym juz nie ściemnieją.
Dzięki
Wisienka26 jest offline  
Stary 2012-02-28, 18:52   #3504
mmilagross
Raczkowanie

fryz5 Ty specjalisto w takim razie ja muszę zrobić tylko kąpiel rozjaśniającą?? bez wcześniejszej dekoloryzacji???

( wklejam fotki dla przypomnienia 1 włosy moje, 2 docelowe )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC17490.jpg (119,5 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg j.jpg (24,5 KB, 23 załadowań)
mmilagross jest offline  
Stary 2012-02-28, 19:14   #3505
fryz5
Zakorzenienie

a masz farbowane?

chyba tylko kąpiel. ewentualnie dwie jesli po jednej nie będa wystarczająco jasne. a jak wczesniej pisałem?
Stary 2012-02-28, 19:59   #3506
mmilagross
Raczkowanie

wcześniej radziłeś samą kąpiel chciałam się upewnić
tak są farbowane, jakoś 4 msc temu
mmilagross jest offline  
Stary 2012-02-28, 20:10   #3507
fryz5
Zakorzenienie

wiele razy farbowane? im więcej na nich ciemnych farb tym trudniej będzie, nakładaj kąpiel zaczynając od końców, bo tam pewnie wyszloby najciemniej
Stary 2012-02-28, 20:14   #3508
mmilagross
Raczkowanie

ogólnie to do 2009 roku byłam blondynką, potem brąz w 2011 roku miałam rudawo/miedziane i zafarbowałam sobie na brąz , który się wypłukał stąd ten refleks...

a jak długo taka kąpiel powinna trwać? i czy cały czas te włosy ''tarmosić'' tak jak w czasie mycia czy tylko co jakiś czas???
mmilagross jest offline  
Stary 2012-02-28, 20:24   #3509
fryz5
Zakorzenienie

czyli 2 farby? a to mało. to możesz walnąc na całe włosy od razu, myslałem ze moze masz wielokrotnie farbowane na ciemno przez pare lat ;D

nie musisz ciagle ich tarmosić, wystarczy ze będziesz wmasowywała przy nakladaniu zeby dokładnie pokryć wszystkie włosy mieszanką i przemasowac lekko co 10-15min trzymaj w sumie tak 20-30min, obcesruj jak się rozjasniają. maksymalnie tak do 50min trzymaj. bo nie wiem jak szybko po ilu min Ci sie rozjasnią. ale jak zobaczysz ze są miodowe, to zmyj masz już rozjaśniacz?
Stary 2012-02-28, 20:47   #3510
mmilagross
Raczkowanie

nie, nie więcej farb, troche źle sie wyraziłam ale nigdy nie czarne, lekkie brązy, rudości co 3-4 msc

jutro zamawiam rozjaśniacz chantala i po niedzieli będę farbować
mmilagross jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości