Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-05-02, 18:47   #331
olcia lolcia
Raczkowanie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
ECLAIR l'oreal to rozjaśniacz!! całkiem zresztą dobry, ale to nie dekoloryzator!
mylisz się,L'oreal Eclair Creme Clair DECOLORANT jest kremem dekoloryzującym,który stosuje się przed farbowaniem wiem bo sama używałam 2tygodnie temu,nie wprowadzaj nikogo w błąd
z resztą na fotce pudełka napis jest raczej widoczny
olcia lolcia jest offline  
Stary 2010-05-03, 11:18   #332
srebrna_smuga
Wtajemniczenie

Dokładnie tak pisze na pudełku

Zrobiłam sobie pasemko tym jasnym blondem ale nie wyszło, nie wiem w ogole co się stało z tymi włosami od dekoloryzacji nie chwytają żadnej farby
Nie chce miec już ciemnych włosów a z tym miksem też już nie chce chodzić i nie chcę też nakładać rozjaśniacza

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline  
Stary 2010-05-03, 11:41   #333
weegirl
Zakorzenienie

Hmm... po prostu w niektórych miejscach piszą, że można go stosować też do włosów naturalnie ciemnych, a przecież przy takich dekoloryzator nic by nie zdziałał No ale możliwe, że to błędna informacja po prostu. Wystarczy popatrzeć na to, co wchodzi w skłąd tego preparatu
weegirl jest offline  
Stary 2010-05-03, 17:32   #334
xxEluniaxx
Przyczajenie

Exclamation Rozjaśnianie Brązu ;)

Hej !
Mam problem, a mianowicie mam na głowie ciemny brąz i bardzo bym chciała uzyskac kolor cos w stylu miodowy blond podchodzący pod lekki rudy jak na zdjęciach nizej. Prubowałam już szamponem koloryzującym ale niestety kolor nie chwycił i nadal mam taki sam jak miałam ;(Dodam zdjęcia aktualnego koloru i taki jaki chcę uzyskac

Proszę o dobrą radę

i moje aktualne :

z góry Dzięki
xxEluniaxx jest offline  
Stary 2010-05-03, 19:03   #335
psyhe666
Zakorzenienie

Dot.: Rozjaśnianie Brązu ;)

Ja miałam farbowany orzechowy brąz.... Wypłukał się do jasnego miedzianego (po części też do rudego), a tam gdzie zostały ciemniejsze pasemka jutro położę rozjaśniacz Jeżeli masz naturalnie ciemne włosy to bez rozjaśniania się nie obejdzie... Pewnie będą pisać, że taki zabieg tylko u fryzjerki, ale z autopsji wiem, że efekt ten sam tylko sporo więcej kasy wydanej...
so trójka maybe.

psyhe666 jest offline  
Stary 2010-05-03, 23:55   #336
Eufi_25
Raczkowanie

Anusia, Ty do takiego koloru doszłaś z czerni po ilu dekoloryzacjach??
jak to zrobiłaś??

Ja dziś sobie nałożyłam dwa razy Renee Blanche i.... jestem ruda ;p
nie mam bladego pojęcia jaki teraz blond nalożyć ;p
Eufi_25 jest offline  
Stary 2010-05-04, 09:24   #337
Agatau88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Eufi_25 Pokaż wiadomość
jak to zrobiłaś??

A jaki mialas wyjściowy kolor?
Zniszczyly Ci się wlosy?
Agatau88 jest offline  
Stary 2010-05-04, 11:18   #338
Eufi_25
Raczkowanie

Miałam bardzo ciemny brąz. Dziś w dziennym świetle widzę że mi części włosów nie złapało. Wyglądam jak kretyn a za 2 godziny muszę iść do pracy :p

Włosy mam niby miękkie ale takie... tępe jakieś...
Eufi_25 jest offline  
Stary 2010-05-04, 11:54   #339
DeadlySilence
Raczkowanie

u mnie po Renee Blanche nie było w ogóle widać,że miałam ściągany kolor... i może to było tylko takie wrażenie,ale naprawdę wydawało mi się,że po dekoloryzacji przestały mi włosy wypadać... gdy miałam czarne,to po suszeniu pełno ich miałam w umywalce,a po dekolorze żadnego włosa tam nie widziałam ;p co prawda później po rozjaśnianiu zniszczyły mi się bardzo,w dodatku musiałam obciąć zupełnie na krótko,żeby pozbyć się rudzielca... dzisiaj kolejna próba wracania do jasnego blondu ;p zobaczymy,co z tego wyjdzie
DeadlySilence jest offline  
Stary 2010-05-04, 12:37   #340
olcia lolcia
Raczkowanie

nie koniecznie rozjaśnianie,dobry dekoloryzator i na to farbka-na pewno włosy będą zdrowsze niż po rozjaśniaczu który je pali.
Zajrzyj na obszerny wątek o dekoloryzacji,poczytaj i działaj
Stary 2010-05-04, 13:50   #341
anusia1990
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Eufi_25 Pokaż wiadomość
jak to zrobiłaś??

to pytanie do mnie?
anusia1990 jest offline  
Stary 2010-05-04, 14:54   #342
natalia1044
Przyczajenie

Ja do koloru podobnego jak ma Żmuda-Trzebiatowska doszłam poprzez psikanie spayem joanna reflex blond. Tyle, ze moje włosy były farbowane na czekoladę i na taki efekt trochę czekałam ( i niestety mi o taki kolor nie chodziło). W twoim przypadku chyba najlepsza byłaby dekoloryzacja (najlepiej elgonem bo tak nie niszy włosów). Już po ściągnięciu koloru będziesz miała rudawe refleksy, więc na to jeszcze tylko miodowy blond i będzie super Niestety szamponami koloryzującymi nic nie zdziałasz.
natalia1044 jest offline  
Stary 2010-05-04, 15:29   #343
DeadlySilence
Raczkowanie

Jupii! i znowu jestem rasową blondynką,ha!
Stary 2010-05-04, 16:05   #344
milusiaam
Wtajemniczenie

Co nałozyłas na wloski pochwal sie efektem
milusiaam jest offline  
Stary 2010-05-04, 19:56   #345
DeadlySilence
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez milusiaam Pokaż wiadomość
Co nałozyłas na wloski pochwal sie efektem
Nałożyłam rozjaśniacz,bo fryzjerka stwierdziła,że farba może mi nie pokryć dobrze moich rudości i nie wiadomo,co z tego by wyszło włosy są co prawda zniszczone,ale po kilku tygodniach powinny wrócić do normy... od czego są w końcu odżywki zresztą nie żałuję... w końcu wróciłam do mojego ukochanego blondu i nigdy więcej go nie zdradzę :P załączam wynik moich eksperymentów ;]
Stary 2010-05-04, 20:16   #346
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez DeadlySilence Pokaż wiadomość
Nałożyłam rozjaśniacz,bo fryzjerka stwierdziła,że farba może mi nie pokryć dobrze moich rudości i nie wiadomo,co z tego by wyszło włosy są co prawda zniszczone,ale po kilku tygodniach powinny wrócić do normy... od czego są w końcu odżywki zresztą nie żałuję... w końcu wróciłam do mojego ukochanego blondu i nigdy więcej go nie zdradzę :P załączam wynik moich eksperymentów ;]
ojej śliczny efekt taki chłoooodny
Stary 2010-05-04, 20:16   #347
Muszka203
Przyczajenie

Witajcie
Mam pytanie odnośnie dekoloryzacji. Obecnie moje włosy są zafarbowane na taki średnio-mocny odcień czerwieni. Ubzdurałam sobie, że na wakacje zrobię się na blond i tu mam problem: jak uzyskać ten kolor? Rozjaśniacz? Dekoloryzacja? Co z tego wyjdzie i czy moje włosy to przeżyją? :P Bardzo proszę o pomoc, ponieważ w tej kwestii jestem zielona
Muszka203 jest offline  
Stary 2010-05-04, 20:50   #348
rapunzel8
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez olcia lolcia Pokaż wiadomość
mylisz się,L'oreal Eclair Creme Clair DECOLORANT jest kremem dekoloryzującym,który stosuje się przed farbowaniem wiem bo sama używałam 2tygodnie temu,nie wprowadzaj nikogo w błąd
z resztą na fotce pudełka napis jest raczej widoczny
Eclair można od biedy nazwać odbarwiaczem. nie jest to taki produkt jak elgon czy renee blanche, które są oparte na związkach siarki i ściągają wyłącznie sztuczny pigment nie ruszając naturalnego koloru. eclair odbarwia każde włosy bez wyjątku- farbowane czy naturalne. zawiera utleniacz jak każdy rozjaśniacz czy farba. tak więc zupełnie inna zasada działania.

po elgonie użytym na moje czarne włosy z brąz odrostem otrzymałam-odrost bez zmian, a czarne zamieniły się w brąz. po eclair'rze spodziewany efekt, to odrost blond, a czarne włosy w kolorze miedziano- pomarańczowym.

a co do napisów na pudełkach w obcych językach, to pardon my french, ale DEKOLORANT oznacza zdaje się między innymi wybielanie(-acz).
rapunzel8 jest offline  
Stary 2010-05-04, 22:30   #349
olcia lolcia
Raczkowanie

Cytat:
Eclair można od biedy nazwać odbarwiaczem. nie jest to taki produkt jak elgon czy renee blanche, które są oparte na związkach siarki i ściągają wyłącznie sztuczny pigment nie ruszając naturalnego koloru. eclair odbarwia każde włosy bez wyjątku- farbowane czy naturalne. zawiera utleniacz jak każdy rozjaśniacz czy farba. tak więc zupełnie inna zasada działania.

po elgonie użytym na moje czarne włosy z brąz odrostem otrzymałam-odrost bez zmian, a czarne zamieniły się w brąz. po eclair'rze spodziewany efekt, to odrost blond, a czarne włosy w kolorze miedziano- pomarańczowym.

a co do napisów na pudełkach w obcych językach, to pardon my french, ale DEKOLORANT oznacza zdaje się między innymi wybielanie(-acz).
Na ulotce było napisane wyraźnie,że jest to DEKOLORYZATOR,a więc chyba producent się nie mylił...
nie mam zamiaru się z tobą tutaj sprzeczać,także: TAK MASZ RACJĘ
Stary 2010-05-05, 00:08   #350
dzinek
Wtajemniczenie

dziewczyny elgon rusza cos naturalne odrosty???
bo z tego co czytam to renee blanche ich nie rusza

moje wlosy obecnie sredni braz farbowane profesjonalna farba bez amoniaku (alfaparf)
dazymy do blondu zlotego jasnego sredniego
nie chce bardzo b jasnych wloskow starcza mi jasne

i tak obczailam
elgon albo ten renee + sam aktywator 3% po na chwile zeby nie ciamnialy ponownie
potem intensywne uzywanie Waxu dla blondynek orginalnego( uzywalam go nieraz i umiejetnie uzywany naprawde ukazuje zlote refleksy i delikatnie rozjasnia wloski) ok 2 tygodni
i w zaleznoci jaki bedzie otrzymany kolor posredni ( moje naturalne wlosy jasny sredni rudawy braz)
jakas farba rozjasniajaca blondowa( jeszcze nie wiem jaka na pewno profesjonalna i jak sie da to bez amoniaku)

jesli efekt koncowy bedzie za ciemny to pewnie jakis rozjasniacz w formie pasemek

co o tym myslicie?

mam jedna obawe ze po dekoloryzatorze moje wlosy przybiora dziwna barwe i bedzie konieczne farbowanie maskujaco wyrownujace
dzinek jest offline  
Stary 2010-05-05, 14:21   #351
anusia1990
Zakorzenienie

poszukuje dziewczyn z Warszawy na praktyki fryzjerskie. Chętne osóbki proszę o kontakt to nic nie kosztuje, wszystko odbywa się pod okiem profesjonalistki.

pozdrawiam Ania
anusia1990 jest offline  
Stary 2010-05-05, 17:24   #352
Podmuch_Wiosny
Zadomowienie

Hej Dziewczyny! Mój kolor włosów to dosyć ciemny brąz (farbowane), chciałabym teraz przefarbować się na jaśniejszy brąz, wpadający nawet w ciemny blond... I tu rodzą się moje pytania
Czy muszę dekoloryzować/ rozjaśniać? A jeśli tak to jak to zrobić i czym?
Bardzo proszę o pomoc!

WYMIENIAM SIĘ ---> CZERWIEC
Podmuch_Wiosny jest offline  
Stary 2010-05-05, 18:33   #353
ifrit
Zadomowienie

witam
oj zaryzykowałabym blond miałam juz 1 dekoloryzacje z czarnych na brąz .... oj zastanawiam sie czy wyjdzie wogole ... boje sie o włosy
Stary 2010-05-05, 19:26   #354
rapunzel8
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez olcia lolcia Pokaż wiadomość
Na ulotce było napisane wyraźnie,że jest to DEKOLORYZATOR,a więc chyba producent się nie mylił...
nie mam zamiaru się z tobą tutaj sprzeczać,także: TAK MASZ RACJĘ
producent może nazwać swój produkt jak mu się podoba. a spór sprowadza się do tego co uznajemy za dekoloryzator. na tym forum się przyjęło, że nazywamy tak środki nie zawierające utleniacza. jeżeli jednak przyjmiemy, ze dekoloryzatory to wszystkie środki, którymi można odbarwić włosy, to eclair jest dekoloryzatorem. mi osobiście nie robi to róznicy, ale moze być wazne dla kogos kto np uzna, że eclair i renee blanche, to takie same środki o tym samym działaniu, tyle że róznych firm.
a nieporozumienia się zdarzają nawet u fryzjera- mnóstwo tu kobiet, które prosiły o dekoloryzację(mając na myśli ściąganie koloru), a dostały rozjaśnianie.

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Cytat:
Napisane przez dzinek Pokaż wiadomość
dziewczyny elgon rusza cos naturalne odrosty???
bo z tego co czytam to renee blanche ich nie rusza

moje wlosy obecnie sredni braz farbowane profesjonalna farba bez amoniaku (alfaparf)
dazymy do blondu zlotego jasnego sredniego
nie chce bardzo b jasnych wloskow starcza mi jasne

i tak obczailam
elgon albo ten renee + sam aktywator 3% po na chwile zeby nie ciamnialy ponownie
potem intensywne uzywanie Waxu dla blondynek orginalnego( uzywalam go nieraz i umiejetnie uzywany naprawde ukazuje zlote refleksy i delikatnie rozjasnia wloski) ok 2 tygodni
i w zaleznoci jaki bedzie otrzymany kolor posredni ( moje naturalne wlosy jasny sredni rudawy braz)
jakas farba rozjasniajaca blondowa( jeszcze nie wiem jaka na pewno profesjonalna i jak sie da to bez amoniaku)

jesli efekt koncowy bedzie za ciemny to pewnie jakis rozjasniacz w formie pasemek

co o tym myslicie?

mam jedna obawe ze po dekoloryzatorze moje wlosy przybiora dziwna barwe i bedzie konieczne farbowanie maskujaco wyrownujace
wg mnie możesz po dekoloryzacji od razu nakładać farbę blond- w przypadku farby rozjaśniającej nie ma obawy, że włosy wyjdą ciemniejsze. przy farbowaniu na blond zaraz po dekol. nie ma też potrzeby płukania ich w oksydancie.

masz duże szanse, że po dekol otrzymasz kolor zblizony do tego, który miałaś, ale to się okaże. w kazdym razie trudniej je bedzie rozjaśnić waxem niż naturalne, bo będą bardziej zrudziałe niz normalnie, wiec może się okazać, ze szkoda zachodu i lepiej od razu pofarbować na blond.

ja uzywałam prosalonu i odrosty pozostały nienaruszone, a elgon działa na tej samej zasadzie, więc nie powinno ich ruszyć, ale może przeczytaj recenzje zeby sie upewnić
rapunzel8 jest offline  
Stary 2010-05-05, 20:20   #355
olcia lolcia
Raczkowanie

Cytat:
producent może nazwać swój produkt jak mu się podoba. a spór sprowadza się do tego co uznajemy za dekoloryzator. na tym forum się przyjęło, że nazywamy tak środki nie zawierające utleniacza. jeżeli jednak przyjmiemy, ze dekoloryzatory to wszystkie środki, którymi można odbarwić włosy, to eclair jest dekoloryzatorem. mi osobiście nie robi to róznicy, ale moze być wazne dla kogos kto np uzna, że eclair i renee blanche, to takie same środki o tym samym działaniu, tyle że róznych firm.
a nieporozumienia się zdarzają nawet u fryzjera- mnóstwo tu kobiet, które prosiły o dekoloryzację(mając na myśli ściąganie koloru), a dostały rozjaśnianie.
no tak masz po części racje,bo Eclair L'oreala jest dekoloryzatorem do włosów farbowanych jak i naturalnych,także w tym się zgodze z Tobą
Ale mi chodziło o to,że Eclair nazwałaś rozjaśniaczem a nie jest nim,bo wiadomo jakie włosy są po rozjaśnianiu-suche,szorstkie itd.a po L'oreal'u włosy są w stanie praktycznie takim jak były przed dekoloryzacją,także na pewno nie jest to rozjaśniacz tylko dekoloryzator zarówno do włosów farbowanych jak i nie farbowanych
Stary 2010-05-05, 20:35   #356
Paulina 2010
Przyczajenie

Farbowanie

Mam pytanko. Mam włosy koloru ciemny brąz (jest już na nich farba) a chciałabym przefarbować na jasny blond. Myślicie że się uda i jakiej farby użyć żeby nie zniszczyła włosów bo z paletą mam złe doświadczenie...?
Paulina 2010 jest offline  
Stary 2010-05-05, 20:39   #357
kotka20093
BAN stały

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Farbowanie

myślę ze ze najlepiej będzie jak powierzysz swoje włoski fryzjerowi
kotka20093 jest offline  
Stary 2010-05-05, 20:43   #358
visionAM
Zakorzenienie

Dot.: Farbowanie

przeczytaj sobie wątek o dekoloryzacji włosów
visionAM jest offline  
Stary 2010-05-06, 14:11   #359
dzinek
Wtajemniczenie

Cytat:

wg mnie możesz po dekoloryzacji od razu nakładać farbę blond- w przypadku farby rozjaśniającej nie ma obawy, że włosy wyjdą ciemniejsze. przy farbowaniu na blond zaraz po dekol. nie ma też potrzeby płukania ich w oksydancie.

masz duże szanse, że po dekol otrzymasz kolor zblizony do tego, który miałaś, ale to się okaże. w kazdym razie trudniej je bedzie rozjaśnić waxem niż naturalne, bo będą bardziej zrudziałe niz normalnie, wiec może się okazać, ze szkoda zachodu i lepiej od razu pofarbować na blond.

ja uzywałam prosalonu i odrosty pozostały nienaruszone, a elgon działa na tej samej zasadzie, więc nie powinno ich ruszyć, ale może przeczytaj recenzje zeby sie upewnić
dzieki no wlasnie czytalam recenzje i o ile renee ich nie rusza o tyle w elgonie dziewczyny pomijaja ten aspekt
myslalam ze moze tu ktos z autopsji mi powie

moze racja z ta farbka od razu, a nie traktowac wlosy jak jako i dac im odpoczywac, rownie dobrze moge je pozniej rozpieszczac
dzinek jest offline  
Stary 2010-05-07, 08:13   #360
ClassicCreature
Raczkowanie

Smile Dot.: Rozjaśnianie Brązu ;)

Cytat:
Napisane przez xxEluniaxx Pokaż wiadomość
Hej !
Mam problem, a mianowicie mam na głowie ciemny brąz i bardzo bym chciała uzyskac kolor cos w stylu miodowy blond podchodzący pod lekki rudy jak na zdjęciach nizej. Prubowałam już szamponem koloryzującym ale niestety kolor nie chwycił i nadal mam taki sam jak miałam ;(Dodam zdjęcia aktualnego koloru i taki jaki chcę uzyskac

Proszę o dobrą radę

i moje aktualne :

z góry Dzięki
To,jest wiadome że szamponetką kolor jasny na ciemnych nie chwyci . Potrzebna,ci będzie wizyta u fryzjera i dekoloryzacja a po dekolorze możesz nałożyć sobie ten odcień jaki ci się podoba . Powodzenia
ClassicCreature jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości