Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-05-01, 18:17   #4021
enn_
Zakorzenienie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Fryz5, a używałeś kiedyś mixtonów?
Jeśli tak, to ile dodać zielonego do farby (chłodny jasny brąz, albo chłodny ciemny blond, jeszcze nie wiem jaka firma), żeby zneutralizować czerwień? Tak mniej więcej.
Stary 2012-05-01, 18:40   #4022
fryz5
Zakorzenienie

uzywałem niebieskiego aby popielic blond, ale przesadziłem z ilościa i miałem szaro zielono niebieskie włosy, zwykle daje sie go 1-2cm tej "glizdy" z tubki do farby, uzywałem chantala ale nie był trwały.

jednak ja bym na twoim miejscu wyprał tą czerwień aby była jak najmniej intensywna i spróbowal garniera 7 blond, bo on sam w sobie wychodzi jak jasny brąz szaro-zielono wiec zgasiłby czerwień

Edytowane przez fryz5
Czas edycji: 2012-05-01 o 18:41
fryz5 jest offline  
Stary 2012-05-01, 18:44   #4023
enn_
Zakorzenienie

No dobra, to spróbuję z Garnierem, a w razie czego będę poprawiać czymś innym.
Dzięki za pomoc.
Stary 2012-05-01, 18:48   #4024
fryz5
Zakorzenienie

na pewno schłodzi kolor
Stary 2012-05-01, 22:12   #4025
Yenes
Rozeznanie

Mam nadzieję, że mi pomożecie dziś dekoloryzowałam/rozjaśniałam włosy Eclairem i jutro jadę kupić farbę żeby wyrównać kolor, nie chcę go przyciemniać, podoba mi sie na tym poziomie, chciałabym mieć ciemny blond na głowie, ale czy złapie mi na taki? I z jakiego poziomu wybrać farbę żeby nie wrócić do brązu? Na dole zdjęcie sprzed i po deko.
Góra ruda z żółtymi prześwitami, dół ciemniejszy rudy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (94,1 KB, 45 załadowań)
Yenes jest offline  
Stary 2012-05-01, 22:52   #4026
fryz5
Zakorzenienie

stonuj joanną gołębi popiel i pokaz co wyszlo to pomyślimy
eclair to jest rozjasniacz, nie dekoloryzator
Stary 2012-05-01, 23:09   #4027
Yenes
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
stonuj joanną gołębi popiel i pokaz co wyszlo to pomyślimy
eclair to jest rozjasniacz, nie dekoloryzator
No właśnie nałożyłam dziś mieszankę perły i popielu i nieco złagodziło i wrównało, włoski nie sa aż tak ostro rude jak to wyszło na zdjęciu, nie wiem może za krótko troche trzymałam, niecałe 15 minut.

Mogę na to nałożyć np. recital 7,1?

Ps. Wiem że to rozjaśniacz, ale była chyba na ten temat burzliwa dyskusja to coby nikogo nie urazić napisałam ddeko/rozjasniacz
Yenes jest offline  
Stary 2012-05-01, 23:12   #4028
fryz5
Zakorzenienie

rozjasniacz
nie uzywałem co prawda, ale jest to delikatny rozjasniacz cos na zasadzie palette e20 albo garnier E0.

a masz jeszcze te farby? nałóz je na pełen czas aby totalnie zgasić rudośc i wtedy kładź 7. ale recital nie jest trwały.... weź z wellatonu 7 ale moze wyjść ciemno więc trzymaj krócej
Stary 2012-05-01, 23:16   #4029
Yenes
Rozeznanie

Hmm nie mam tych farb właśnie wkurzyłam się i podziękowałam im.
Czy nie uda się ugasić jednym chłodnym odcieniem? Jak nie, to je jutro kupię, ale ciężko je w mojej okolicy dostać. Nie jestem przekonana do Wellatonu bo nigdy go nie robiłam, używałam tylko ich pianki, która w moim przypadku okazała się katstrofą.
Yenes jest offline  
Stary 2012-05-01, 23:56   #4030
fryz5
Zakorzenienie

osobiscie nigdy pianek nie uzywałem ale mają same negatywne komentarze i nie zamierzam ich uzywać ale w kremie są dobre
dla pewności zeby nie wyłaziło rude zgaś jeszcze samym gołębim popielem potem może nałóż palette ciemny blond N5 skoro nie chcesz welli, albo C6 chłodny średni blond
Stary 2012-05-02, 23:36   #4031
deuter
Przyczajenie

Dzień dobry Proszę o pomoc. Od ponad roku farbuje włosy na różne odcienie brązu (naturalne to mysi blond, po farbowaniach ciemny brąz). Chciałam rozjaśnić je do średniego blondu, żeby zafarbować je na blond-rudy odcień. Użyłam dekoloryzatora od Garniera, ale w tej chwili na głowie mam średnio-jasny brąz + superjasne odrosty. Stąd pytanie - potraktować je rozjaśniaczem, zafarbować i później próbować regenerować czy dać sobie spokój, wyrównać jakimś brązem i za miesiąc znowu próbować rozjaśniać? Z góry dziękuje za rady
deuter jest offline  
Stary 2012-05-03, 00:29   #4032
fryz5
Zakorzenienie

uzyłaś rozjaśniacza sugeruje abyś zrobiła wlosom kąpiel rozjasniającą ale zrób fryzjerskim rozjaśniaczem z woda 9% omijając odrosty
Stary 2012-05-03, 08:47   #4033
mmilagross
Raczkowanie

pomocy
zrobiłam kąpiel rozjaśniającą na wodzie 9%
włoski wyszły mi jasne, zółte
nałożyłam na to alfaparf 11.20 i 11.11
I EFEKT NA ZDJECIACH

Proszę FRYZ5 i inni doradźcie mi jaką sklepową farbę jutro kupić żeby to wyrównać.. mam platynę na górze, okropieństwo! a na dole zółte... co kupić żeby przyciemnić platynę i zgasić zółć na dole... tragedia. ((((((((((
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_5670.jpg (91,9 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_5668.jpg (66,3 KB, 51 załadowań)
mmilagross jest offline  
Stary 2012-05-03, 10:26   #4034
deuter
Przyczajenie

Cytat:
uzyłaś rozjaśniacza sugeruje abyś zrobiła wlosom kąpiel rozjasniającą ale zrób fryzjerskim rozjaśniaczem z woda 9% omijając odrosty
okej, dziękuje pięknie
deuter jest offline  
Stary 2012-05-03, 10:35   #4035
doriiska
Zakorzenienie

Postanowiłam zdekoloryzować swoje włosy pasemkami, a nie dekoloryzatorem i nie na własną rękę, żeby potem nie mieć tragedii na głowie.
Poniżej zamieszczam włosy etapami:
1. ścięcie na prosto najciemniejszych włosów (w tym czasie myłam je szamponem przeciwłupieżowym, płukałam rumiankiem, nakładałam odżywki, maski)
2 wycieniowane po jakimś miesiacu odżywiania
3 i 4 Zdjęcie z wczoraj, z pasemkami

Teraz pozostaje mi je odżywiać, fryzjerka rozjaśniła mi je 9% preparatem. Mam nadzieję, ze się nie pokruszą. W ogóle w salonie fryzjerki sie zachwycaly, jak ładnie wyszło i jak ciemna farba sie odbarwiła. A Wam jak się podoba?
I tu również pytanie - czy na zółte prześwity mogę użyc fioletowej płukani z Delii? i czym najlepiej pielęgnowac te pasemka, żeby z włosów nie zostało siano?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P6110038.jpg (22,4 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P7120011.jpg (18,8 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P7170005.jpg (25,4 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P7170004.jpg (22,6 KB, 23 załadowań)
Stary 2012-05-03, 13:09   #4036
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mmilagross Pokaż wiadomość
pomocy
zrobiłam kąpiel rozjaśniającą na wodzie 9%
włoski wyszły mi jasne, zółte
nałożyłam na to alfaparf 11.20 i 11.11
I EFEKT NA ZDJECIACH

Proszę FRYZ5 i inni doradźcie mi jaką sklepową farbę jutro kupić żeby to wyrównać.. mam platynę na górze, okropieństwo! a na dole zółte... co kupić żeby przyciemnić platynę i zgasić zółć na dole... tragedia. ((((((((((
wiesz co Ci powiem? ale tak szczerze. moja koleżanka ma identyczny kolor włosów naturalny od nasady rośnie taki szary platynowy kolor, a niżej ma żółty od słońca

nałóż coś fioletowego na dół zeby zbić złoto masz do dyspozycji np szlachetna perłe joanny, palette color shampoo gołębi (mocny fiolet na pewno załagodzi żółć) albo np marion szampon ultra fioletowy on dośc fajnie barwi włosy.

z tego wszystkiego ja stoję za palette

a docelowo jaki kolor ma byc? ( boz, za duzo wizazanek ma podobny problem wiesz i ja nie wiem która co chce juz ;D)

ja bym kładł jakąś naturę z wellatonu (ja polegam na odcieniu 8/0 w tych sprawach) na górę platynową na 20 min potem na resztę

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Postanowiłam zdekoloryzować swoje włosy pasemkami, a nie dekoloryzatorem i nie na własną rękę, żeby potem nie mieć tragedii na głowie.
Poniżej zamieszczam włosy etapami:
1. ścięcie na prosto najciemniejszych włosów (w tym czasie myłam je szamponem przeciwłupieżowym, płukałam rumiankiem, nakładałam odżywki, maski)
2 wycieniowane po jakimś miesiacu odżywiania
3 i 4 Zdjęcie z wczoraj, z pasemkami

Teraz pozostaje mi je odżywiać, fryzjerka rozjaśniła mi je 9% preparatem. Mam nadzieję, ze się nie pokruszą. W ogóle w salonie fryzjerki sie zachwycaly, jak ładnie wyszło i jak ciemna farba sie odbarwiła. A Wam jak się podoba?
I tu również pytanie - czy na zółte prześwity mogę użyc fioletowej płukani z Delii? i czym najlepiej pielęgnowac te pasemka, żeby z włosów nie zostało siano?
najgorsza medota dekoloryzacji i najbardziej niszcząca, niestety ale przy kolejnych pasemkach w końcu fryzjerka trafi w te poprzednie przez co mocniej sie rozjasnią i zniszczą. nie będziesz miała równego koloru i zniszczą się tak czy inaczej. ja bym proponował uzycie dekoloryzatora zanim poszłaś na pasemka, ale juz za późno, tzn no możesz go teraz uzyc na całe włosy ale będzie troche zabawy z tym zwłaszcza ze masz pasemka, nie będzie równo wychodziło.
Stary 2012-05-03, 13:23   #4037
mmilagross
Raczkowanie

fryz tak szczerze to ja chcę po prostu blond, już nie mam wymagań jaki odcień itp itd taki beż, nie jakaś platyna ale też nie złoto... myślę, że beżowy odcień najlepiej by pasował.

na prawdę wyglądam okropnie bo mam u góry białe a potem kurczaka,szok

bunny poradziła mi coś z loreala 9,1
ale tak właśnie myślę, że chyba powinnam mieć coś z 2 bo ona gasi zółte tak?

najbardziej podobają mi się włosy w 2 załączniku i dziewczyna osiągnęła efekt londa 12/9 perłowy blond ale czy mi to wyjdzie? no nie wiem?!
ehhhhhhhhhhhhhh

edit: i juz sie pogubiłam gdzie najpierw kłaść czy góra czy dół, bo bron boze nie chce gory rozjasnic bo wygladam koszmarnie, na dodatek opaliło mnie także opalenizna + białe włosy hmm hehe nie nie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 18%20-%20%C3%82%C2%9Credni%20blond%20z%C3%82%C2%B3ocisty.jpg (119,8 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Desktop1+%25282%2529.jpg (208,1 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 986.jpg (27,2 KB, 10 załadowań)

Edytowane przez mmilagross
Czas edycji: 2012-05-03 o 13:25
mmilagross jest offline  
Stary 2012-05-03, 20:14   #4038
fryz5
Zakorzenienie

ta londa by Ci rozjasniła.
najpierw stonuj kurczaka palette color shampoo gołebi, ale nie trzymaj zeby w fiolet nie wpadał. nie wiem ile, każde włosy sa inne, trzeba sprawdzac i pilnowac, najlepiej jak bierzesz jedno cieniutkie pasemko i tylko jendo zmyjesz, jak jest jeszcze żołty to trzymaj, jak juz chłodny to zmywaj, jak taki jasny chcesz to rzuć potem na całośc 9/0 wellatona, takie moje zdanie jest
Stary 2012-05-03, 22:27   #4039
magdalenka21
Raczkowanie

Ja się teraz pochwalę że robiłam już po deko pierwszy odrost farbą paltette A10 i wyszły super taki ładny blondzik że aż w szolu jestem, że udało mi się farbą uzyskać taki efekt. Kładłam jedynie na odrost i mam ładnie jednolity kolorek, taki ciepły
magdalenka21 jest offline  
Stary 2012-05-04, 11:58   #4040
doriiska
Zakorzenienie

Cytat:
najgorsza medota dekoloryzacji i najbardziej niszcząca, niestety ale przy kolejnych pasemkach w końcu fryzjerka trafi w te poprzednie przez co mocniej sie rozjasnią i zniszczą. nie będziesz miała równego koloru i zniszczą się tak czy inaczej. ja bym proponował uzycie dekoloryzatora zanim poszłaś na pasemka, ale juz za późno, tzn no możesz go teraz uzyc na całe włosy ale będzie troche zabawy z tym zwłaszcza ze masz pasemka, nie będzie równo wychodziło.
Dla mnie jest najważniejsze, że pozbyłam się tej czerni..
Myślałam, żeby już nie iść na pasemka, tylko za jakiś 1-1,5miesiąca zafarbować włosy pianką Schwarzkopf złocisty blond/bursztynowy złoty blond. Słyszałam, że jest dość delikatna, ale i kolor wychodzi ciemniejszy niz na pudełku, a ja w sumie nie chcę dążyć do jaśniutkich włosów. Czy to dobry pomysł?
A chciałabym kolorek mniej wiecej taki, jak na ostatnim zdjęciu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Perfect-Mousse-950-zlocisty-blond-67595-big.jpg (51,3 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 51TE-hYT1CL.jpg (46,8 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 40954ce1001c98e94fa3806d.jpg (30,7 KB, 12 załadowań)

Edytowane przez doriiska
Czas edycji: 2012-05-04 o 12:00
doriiska jest offline  
Stary 2012-05-04, 14:52   #4041
fryz5
Zakorzenienie

ŻADNĄ farbą nie rozjasnisz farbowanych włosów. niestety. gdyby nie było pasemek było by o wiele prościej...

a teraz to. nie wiem co , jesli kąpiel rozjaśniająca, to obecne pasemka będa jaśniejsze i są narażone na zniszczenie a te czarne wyjdą brązowo rude, po czym będzie trzeba znów rozjasnić. to te pasmeka juz odpadną. jeśli dekoloryzacjia, konieczne będzie potem neutralizowanie włosów, potem tonowanie, pasemka moga wyjśc znowu inaczej... no po prostu żeby wyszło dobrze teraz musiałabyś inaczej potraktować obecne pasemka a inaczej te ciemne włosy. ale jak narazie zaproponuje Ci kąpiel rozjaśniającą z wodą 6% rozjasniacz vincent ledier zielony a jak zmyjesz to położ na całe włosy farbę zeby wszystko w miare rowno pokryć. poczekasz jakiś czas, nawilżysz włoski i znów kąpiel.
Stary 2012-05-04, 18:51   #4042
doriiska
Zakorzenienie

Cytat:
ŻADNĄ farbą nie rozjasnisz farbowanych włosów. niestety. gdyby nie było pasemek było by o wiele prościej...

a teraz to. nie wiem co , jesli kąpiel rozjaśniająca, to obecne pasemka będa jaśniejsze i są narażone na zniszczenie a te czarne wyjdą brązowo rude, po czym będzie trzeba znów rozjasnić. to te pasmeka juz odpadną. jeśli dekoloryzacjia, konieczne będzie potem neutralizowanie włosów, potem tonowanie, pasemka moga wyjśc znowu inaczej... no po prostu żeby wyszło dobrze teraz musiałabyś inaczej potraktować obecne pasemka a inaczej te ciemne włosy. ale jak narazie zaproponuje Ci kąpiel rozjaśniającą z wodą 6% rozjasniacz vincent ledier zielony a jak zmyjesz to położ na całe włosy farbę zeby wszystko w miare rowno pokryć. poczekasz jakiś czas, nawilżysz włoski i znów kąpiel.
Ok, rozumiem, ale gdybym kupila kolor np blond, to i tak wyjdzie ciemniejszy, jakis jasny braz czy coś chyba? W końcu włosy złapałby jakis kolor..
I widzę, ze jesteś wielkim przeciwnikiem pasemek Mi akurat poleciła je znajoma fryzjerka, żeby zejść z koloru, a akurat powiedziałam jej, że chciałabym troche rozjaśnić włosy. Wiem, że na takie pasemka trzeba iść 2-3 razy, a potem dac kolor na całej głowie, tylko boje się, że po tym nie bede miała połowy włosów..
Stary 2012-05-04, 19:20   #4043
fryz5
Zakorzenienie

no właśnie o tym mówię, pasemka czy balejaże sa ok ale jak sa celowe, jestem przeciwnikiem pasemek jako metody dekoloryzacji bo wg mnie najbardziej niszczy, moze nie za 1 razem ale za 2 czy 3 tak bo nie zrobi Ci fryzjerka pasemek zeby nie trafić w te poprzednie. poza tym kolor będzie nie równy i ten kontrast. no nie lubię

farba farby nie rozjaśnia, taka jest zasada. żadna. chyba że jest to farba zmieszana z rozjaśniaczem ale to juz lepiej kąpiel rozjasniającą zrobić.
Stary 2012-05-04, 20:20   #4044
Ivyy
Przyczajenie

Jestem 2 dni po dekoloryzacji.
Mialam wlosy ciemny brąz nie farbowane juz od 7-8 mies.
Fryzjerka sciegneła mi kolor włosy po nim były POMARANCZOWE.
(nie wiem, czy zawsze taki kolor jest po dekoloryzacji?)ch odrost
Chciałam uzyskac ciemny blond. Patrzac na farby w kolorze ciemny blond wyglądały one na lekko rudawe, albo za ciemne takze zdecydowałam sie na popielaty blond z Loreal.
Wlosy wyszły mi RUDE ;/ Z dosc sporych odrostów kolor nie był sciagany , wiec one sa w miare koloru ciemny blond.
JAK POZBYC SIE TYCH RUDYCH WŁOSOW ? Czy jezeli teraz zafarbowałabym je na ciemny blond to pokryje ta rudosc ? Czy lepiej od razu rzucic znowu ciemny braz i miec pewnosc(chyba) ze nie bedzie tej rudosci?
Ivyy jest offline  
Stary 2012-05-04, 20:30   #4045
fryz5
Zakorzenienie

sama farbowałas włosy po zabiegu? nie ściemniały do czerni?
zapewnie, a raczej jestem pewien ze miałaś nakładany rozjasniacz, nie żadną dekoloryzację.
jesli masz rude, nałóz na włosy farbe joanna gołębo popiel
Stary 2012-05-04, 20:52   #4046
Ivyy
Przyczajenie

Tak, nakładała mi rozjasniacz.
Włosy po zabiegu farbowała mi fryzjerka tylko farbe miałam swoja.

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

A co mi ten popiel da ? Nałozyc na całe włosy, bo teraz widac lekki kontrast pomiedzy odrostami a reszta włosów.
Ivyy jest offline  
Stary 2012-05-04, 22:09   #4047
fryz5
Zakorzenienie

jak nałozysz popiel na rudy to nie będziesz miała rudego juz nie wiem jaki masz odrost, najlepiej jak odrost ominiesz
Stary 2012-05-05, 12:14   #4048
Patiisia
Wtajemniczenie

Kurczak, żółć + rudości - POMOCY

Witajcie wizażanki. Potrzebuję pilnie waszej pomocy. Wczoraj będąc w sklepie coś mnie tknęło, i zamiast wziąć brązową farbę, wzięłam rozjaśniacz z londy super blonde i farbę (również z londy) o odcieniu miodowy blond. Niestety, popełniłam błąd przy nakładaniu rozjaśniacza, co przypłaciłam odrostami w kolorze żółto-białym, a resztę włosów miałam nietkniętą (czyt. ciemny brąz). Nałożyłam na to farbę i uzyskałam taki oto odcień włosów:
DSCF6621xxx.jpg
Co byście poradziły mi zrobić w takiej sytuacji? Chciałabym dojść do blondu, bądź wyrównać całe włosy aby były rude (bo wszystko poza odrostami jest, na zdj tego może nie widać bo włosy są naolejowane). Z góry dziękuję za wszystkie rady.
Patiisia jest offline  
Stary 2012-05-05, 12:54   #4049
jola0078
Rozeznanie

Dot.: Kurczak, żółć + rudości - POMOCY

Ja proponuje pójść do sklepu kupić farbę tą co miałaś kupić i zafarbować całe włosy na ciemny brąz... Jeśli koniecznie chcesz zostać blondynką/rudą wybierz sie na profesjonalny zabieg do fryzjera, bo te domowe eksperymenty może przypłacić spalonym sianem w niezidentyfikowanym kolorze na głowie.
jola0078 jest offline  
Stary 2012-05-05, 13:13   #4050
piiz
Raczkowanie

Dot.: Kurczak, żółć + rudości - POMOCY

Nieciekawa sytuacja...Proponuję :
-nałożyć farbę w odcieniu rudym (np. mahoń),na pewno lepiej to bedzie wyglądać bo nie będzie się tak drastycznie odróżniać odrost,a włosy na długości nabiorą delikatnego rudego poblasku oraz skrócić włosy kilka centymetrów.
Albo:
-nałożyć farbę w odcieniu jasnego brązu
-jesli koniecznie chcesz być blondynką udaj się do dobrego fryzjera,który na pewno coś doradzi.Być może dekoloryzacja na długości włosów,albo balejaż,który na pewno wyjdzie w ciepłej tonacji:miodowy blond.
Gdybym była w twojej sytuacji wybrałabym "opcję rudą", na pewno włosy mniej ucierpią,no i oczywiście porządną pielęgnację włosów.

piiz jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości