Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-05-07, 00:56   #4141
enn_
Zakorzenienie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Tylko, że ja pod czerwienią mam rozjaśniane włosy.
Po ostatniej kąpieli rozjaśniającej (na którą nałożyłam piankę do 5-8 myć) były żółto-pomarańczowo-blond, zdecydowanie jasne (na tyle jasne, że jaśniejszych nie chcę).
Z tym, że ten pigment mi się dość mocno trzyma włosów i sądzę, że po szamponie przeciwłupieżowym i tak będą różowe - dlatego myślałam o dekoloryzacji.

Ale może w takim razie po prostu postaram się go wymyć i nie będę cudować.
Tylko nie wiem teraz jaki poziom farby wybrać?
8?

No i w ogóle baardzo dziękuję Ci za pomoc!
Stary 2012-05-07, 01:06   #4142
Patiisia
Wtajemniczenie

Fryz5 mam takie pytanie jeszcze, jak będę rozjaśniać to do jakiego odcienia włosów najlepiej, żeby chwycił mi ten złocisty blond garniera całe włosy? Muszę do takiego fest jasnego blondu (bądź żółci bo nie wiem jak to wyjdzie). Chodzi mi o to żeby uzyskać taki mniej więcej efekt http://www. stylistka. pl/szafiarki/miscusi/a-jednak-miodowy-blond/. Z góry dziękuję!

Edytowane przez Patiisia
Czas edycji: 2012-05-07 o 01:08
Patiisia jest offline  
Stary 2012-05-07, 09:52   #4143
niunianastajlu
Raczkowanie

Witam.
Od jakiegos mieisaca sledze watek o dekoloryzacji.
Od lat farbuje wlosy na braz - sredni, jasny, ostatnio z 3 miesiace temu czekoladowy (farba Welli - dokladnie nie pamietam. Miedzyczasie mialam robione dawno temu blond pasemka rozjasniaczem ale efekt mi sie nie podobal i zawsze wracalam do ciemnych.
Teraz jednak chyba chcialabym uzyskac ciemny/sredni blond, bez rudych refleksow.
Czy jest to mozliwe???
W zalaczniku przesylam moj obecny kolor wlosow. Mam jakis 4 cm naturalny odrost w kolorze ciemnym mysim.
Chcialabym podsumowac kroki zeby dojsc do cimnego/sredniego blondu.

1. dekoloryzator (byc moze raz nie wystarczy)
2. umyc szamponem Bambino
3. zakwasic wlosy sokiem z cytryny - ma byc to jakis roztwor czy sam sok???
4. o ile wlosy nie sciemnieja nalozyc farbe Golebi Popiel zeby stonowac rudosci - jaki oxydant??
5. ewentualnie nalzoyc docelowa farbe ale o jakies dwa tony jasniejsza, chociaz mam nadzieje ze golebi popiel da sobie rade

Bardzo prosze o weryfikacje tych krokow. Czy gdzies po drodze powinnam zrobi kapiel rozjasniajaca???

Dodam ze jeszcze nie wiem, kiedy wykonam zabieg bo jestem teraz w 7 miesiacu ciazy. Czytalam, ze zabiegi z wlosami mozna przeprowadzac w ciazy, zreszta farbowalam wlosy bedac w ciazy. Jezeli jednak ktod odradza mi dekoloryzacje, to sie wstrzymam.
Boje sie, ze tylko po narodzinach malenstwa nie bede miec czasu na dekoloryacje, ale mam nadzieje, ze jakos dam rade .

Z gory dziekuje za pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obrazek 3.jpg (59,4 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obrazek 5.jpg (32,0 KB, 21 załadowań)

blog: w rytmie kobiety
http://wrytmiekobiety.blogspot.com
zapraszam mamy i nie tylko mamy!
niunianastajlu jest offline  
Stary 2012-05-07, 10:25   #4144
raszpel
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez niunianastajlu Pokaż wiadomość
Witam.
Od jakiegos mieisaca sledze watek o dekoloryzacji.
Od lat farbuje wlosy na braz - sredni, jasny, ostatnio z 3 miesiace temu czekoladowy (farba Welli - dokladnie nie pamietam. Miedzyczasie mialam robione dawno temu blond pasemka rozjasniaczem ale efekt mi sie nie podobal i zawsze wracalam do ciemnych.
Teraz jednak chyba chcialabym uzyskac ciemny/sredni blond, bez rudych refleksow.
Czy jest to mozliwe???
W zalaczniku przesylam moj obecny kolor wlosow. Mam jakis 4 cm naturalny odrost w kolorze ciemnym mysim.
Chcialabym podsumowac kroki zeby dojsc do cimnego/sredniego blondu.

1. dekoloryzator (byc moze raz nie wystarczy)
2. umyc szamponem Bambino
3. zakwasic wlosy sokiem z cytryny - ma byc to jakis roztwor czy sam sok???
4. o ile wlosy nie sciemnieja nalozyc farbe Golebi Popiel zeby stonowac rudosci - jaki oxydant??
5. ewentualnie nalzoyc docelowa farbe ale o jakies dwa tony jasniejsza, chociaz mam nadzieje ze golebi popiel da sobie rade

Bardzo prosze o weryfikacje tych krokow. Czy gdzies po drodze powinnam zrobi kapiel rozjasniajaca???

Dodam ze jeszcze nie wiem, kiedy wykonam zabieg bo jestem teraz w 7 miesiacu ciazy. Czytalam, ze zabiegi z wlosami mozna przeprowadzac w ciazy, zreszta farbowalam wlosy bedac w ciazy. Jezeli jednak ktod odradza mi dekoloryzacje, to sie wstrzymam.
Boje sie, ze tylko po narodzinach malenstwa nie bede miec czasu na dekoloryacje, ale mam nadzieje, ze jakos dam rade .

Z gory dziekuje za pomoc!
Do tonowania oxydant 3%. Z tego co pamiętam, to kąpiel najlepiej następnego dnia po dekoloryzacji, ale wcześniej test na pasemku.
Wydaje mi się, że w ciąży lepiej z tym ostrożnie. Co innego farba, a co innego godzinami wdychanie takich zapaszków Ja wyznawałam zasadę, że lepiej dmuchać na zimne, ale sama włosy też farbowałam po porodzie będziesz miała czas na zrobienie dekoloryzacji malutkie dzieci duużo śpią przeważnie
raszpel jest offline  
Stary 2012-05-07, 12:46   #4145
niunianastajlu
Raczkowanie

Dziekuje Raszpel za odpowiedz. W takim razie pomecze sie jeszcze z moimi wlosami. Niech odpoczna sobie od farbowania i jak juz sie rozdwoje, to zmieniam kolor .

Zastanawiam sie tylko czy kapiel rozjasniajaca jest konieczna. Szczerze to boje sie o naturalne odrosty. Nie wiem czy bede w stanie zrobic kapiel omijajac odrosty.

blog: w rytmie kobiety
http://wrytmiekobiety.blogspot.com
zapraszam mamy i nie tylko mamy!
niunianastajlu jest offline  
Stary 2012-05-07, 12:59   #4146
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Patiisia Pokaż wiadomość
Fryz5 mam takie pytanie jeszcze, jak będę rozjaśniać to do jakiego odcienia włosów najlepiej, żeby chwycił mi ten złocisty blond garniera całe włosy? Muszę do takiego fest jasnego blondu (bądź żółci bo nie wiem jak to wyjdzie). Chodzi mi o to żeby uzyskać taki mniej więcej efekt http://www. stylistka. pl/szafiarki/miscusi/a-jednak-miodowy-blond/. Z góry dziękuję!
link nie dziala, a właściwie to rozmawialismy tylko o rozjasniaczu i nawet nie wiem jaki ma obecny kolor a jaki chcesz uzyskać. który to ten garnier?
Stary 2012-05-07, 17:55   #4147
manonnie
Raczkowanie

mały update ode mnie: włosy po kąpieli wyszły w kolorze pomarańczy z blond odrostem.
Po wellatonie jasny popielaty blond mają jasny blond odrost (ma-sak-ra) i brązową całą resztę, w dodatku w jakimś okropnym odcieniu
Są ciemniejsze niż wyjściowe
chciałam zrobić zdjęcie, ale bez sensu wychodzi w takim świetle - nic nie widać.

wyglądam strasznie i naprawdę, chyba tylko ścięcie je uratuje - po tym jak zapuszczałam 2 lata
manonnie jest offline  
Stary 2012-05-07, 18:08   #4148
mmilagross
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez raszpel Pokaż wiadomość
Zazdroszczę:P ja chcę to, co Ty masz już na głowie. Rozjaśniałaś kolejny raz na wodzie 9%? Ja mam zamiar jeszcze trochę rozjaśnić i zafarbować czymś opalizującym albo majirel 9,22 albo jakimś alfaparfem
tak robiłam kolejną kąpiel na wodzie 9%
też podoba mi się majirel 9,22 ale mam problem ponieważ 3 razy używałam farb profesjonalnych i za każdym razem poprawiałam sklepowymi
najpierw majirel 8,30 pokrył mega nie równo poprawiałam syoss miodowy blond potem majiblond 900+902 i okropnie żółte i znowu poprawia popielem i gołąbkiem a teraz alfaparf 11.11 i 11.20 i pokryło nierówno... no i poprawka londą i lorealem, mam pecha albo robie to nieumiejętnie

Edytowane przez mmilagross
Czas edycji: 2012-05-17 o 14:02
mmilagross jest offline  
Stary 2012-05-07, 18:16   #4149
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez manonnie Pokaż wiadomość
mały update ode mnie: włosy po kąpieli wyszły w kolorze pomarańczy z blond odrostem.
Po wellatonie jasny popielaty blond mają jasny blond odrost (ma-sak-ra) i brązową całą resztę, w dodatku w jakimś okropnym odcieniu
Są ciemniejsze niż wyjściowe
chciałam zrobić zdjęcie, ale bez sensu wychodzi w takim świetle - nic nie widać.

wyglądam strasznie i naprawdę, chyba tylko ścięcie je uratuje - po tym jak zapuszczałam 2 lata
popiel powinien zniwelować pomarańcz, ale ciemne ? to była 8/1 farba?
zmyje się, poczekaj troszke, posiadasz w domu sodę oczyszczoną? zmieszaj ją z szamponem i nalóz na włosy potrzymaj 20 min po czym zmyj, to powoduje ze kolor puszcza, potem mozesz tez nalozyc maskę z żółtka+ miód+ cytryna to tez powoduje że kolor sie wypłukuje. na koniec normalnie umyj włosy i nałóz maskę czy odzywkę zaleznie co masz.

a na jasne odrosty to zaopatrz się w farbę wellaton 8/0 i nałóż na same odrosty ale to jak zmyjesz już ten co mowisz ciemny kolor.

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Cytat:
Napisane przez mmilagross Pokaż wiadomość
tak robiłam kolejną kąpiel na wodzie 9%
też podoba mi się majirel 9,22 ale mam problem ponieważ 3 razy używałam farb profesjonalnych i za każdym razem poprawiałam sklepowymi
najpierw majirel 8,30 pokrył mega nie równo poprawiałam syoss miodowy blond potem majiblond 900+902 i okropnie żółte i znowu poprawia popielem i gołąbkiem a teraz alfaparf 11.11 i 11.20 i pokryło nierówno... no i poprawka londą i lorealem, mam pecha albo robie to nieumiejętnie

kolor po spłukaniu

fryz mógłbyś mi polecić jakie farby teraz kupować?
żeby efekt był naturalny, nie za ciepły ale nie za zimny
coś z perłą? przychodzi mi na myśl majirel 9,22 londa 12/9 loreal 10.21 itp itd
wiesz nie chcę Cie wprowadzac w błąd z odcieniem teraz napisz do blondbunny ona Ci poradzi.

uzywałem majirel 9,22 wychodzi lekko ciemniej niz na zdjęciu które załączyłaś, ale chłodno i naturalnie.
Stary 2012-05-07, 19:06   #4150
manonnie
Raczkowanie

Wyszły ciemne - dopiero po kupieniu tego wellatonu przeczytałam opinie i się wszystko zgadza - wychodzą o kilka tonów ciemniejsze niż powinny. Plus skóra głowy w strasznym stanie, nie kupię więcej tego syfu

Kolor poza odrostami teraz jest mniej więcej taki :http://files1.vitalia.pl/gfx/paski_w...37b78e0ceb.jpg, może minimalnie ciemniejszy i w jakimś bardziej ziemistym odcieniu. fuj.

zrobię tak jak mówisz -spróbuję dziś soda + szampon, jutro to z żółtkiem i zobaczę jak się będzie zmywać.

szkoda mi już włosów na wellaton;
myślisz, że garnier da radę? http://www.garnier.pl/_pl/_pl/our_products/shades-haircolor.aspx?tpcode=OUR _PRODUCTS^PRD_HAIRCOLOR^N UTRISSE^NUTRISSE_DISCOVER &prdcode=P53001&varcode=3 600540963437&back=1

albo któryś loreal pojdzie.
Chociaż nie wiem, czy cokolwiek rozjaśni warstwę tego brązowego wellatonu i tej pomarańczy pod spodem
manonnie jest offline  
Stary 2012-05-07, 19:41   #4151
fryz5
Zakorzenienie

hmm mi wellatony zawsze dobrze wychodziły również po kąpielach dlatego zdziwiony jestem efektem, nie ma mozliwosci ze tubka była podmieniona?
Stary 2012-05-07, 19:55   #4152
manonnie
Raczkowanie

Sprawdziłam - na tubce było 8/1.
to była pianka - http://p.alejka.pl/i2/p_new/03/09/we...-blond_0_b.jpg
Spróbuje tym garnierem, może coś to zmieni; na razie jestem załamana
Po ostatnich szaleństwach odżywki mi się skończyły, więc jeszcze muszę poza sodą po jakąś dobrą maskę wyskoczyć. Włosy są w stanie może nie agonalnym jeszcze, ale kiepskim
manonnie jest offline  
Stary 2012-05-07, 23:31   #4153
fryz5
Zakorzenienie

oj nie! boze! tylko nie pianka! ja uzywam wellatonów w kremie i sa bardzo dobre, za każdym razem jak ktos pisze o wellatonie to ma na mysli pianke bo nowośc a ja zawsze myślę o wersji w kremie która jest dobra i radząc komuś wellę nawet nie wpadam czasami na to ze moze kupic pianke bo po prostu zapominam ze pianki istnieją, autentyczne, nigdy nie uzywałem pianek i nie zamierzam, więc kochane oficjalnie mówię JESLI PISZE O WELLATONIE, TO MAM NA MYSLI KREM NIE PIANKĘ! mam nadzieję ze nie kupicie juz pianek

kup olej kokosowy i zrob maske z żółtka cytryny i oleju po sodzie. oleju uzywaj tak raz w tygodniu chyba ze masz częściej czas, przed myciem
Stary 2012-05-08, 01:04   #4154
hichotka
Raczkowanie

GG do hichotka

Fryz hej to znowu ja
Widzialam w ktoryms z postow,ze pisales o Majirel,mozesz mi polecic jakis odcien i wode tak zeby wyszly wloski takie jak po castingu 600?
Wiem,ze i tak narazie bede farbowac tym "zmywalnym"ale to pytanie przyszlosciowe
Stary 2012-05-08, 01:42   #4155
fryz5
Zakorzenienie

ja uzywałem tylko blondów ale myślę że jakas 7 by wyszła sensownie jutro przeglądnę odcienie, jest jeszcze głeboki odcień 7.0
woda 6%
Stary 2012-05-08, 08:27   #4156
manonnie
Raczkowanie

No właśnie - nowoczesna chciałam być i wwaliłam się w piankę.

Po tej sodzie nie widać różnicy - dalej brąz, może za krótko trzymałam. Dziś spróbuję jeszcze ten miód z żółtkiem i potem to zmyję szamponem z sodą raz jeszcze.

Olej kokosowy mam, mogę nawet codziennie go nakładać, będę się martwić potem.
Teraz niech tylko mi ten kolor zejdzie, bo chyba w życiu tak strasznie nie wyglądałam
manonnie jest offline  
Stary 2012-05-08, 15:50   #4157
MorganLeFay
Wtajemniczenie

GG do MorganLeFay

Hej to znowu ja... widzę że dziewczyny uzyskują naprawdę fajne efekty dekoloryzacji, a ja już całkiem zwątpiłam... Moje włosy są znowu rude miesiąc temu się martwiłam że mają odcień zielonkawy ale sprał się na szczęście tylko czemu znowu do rudego? Zał. foto 1-miesiąć temu, 2 teraz. Kurde czy ja coś robię źle? robiłam pigmentacje, kładłam 2 x popielaty blond i dupa - ciągle kończy się na rudym... Ostatnio robiłam farbą profesjonalną i też się zmyła , Loreal sklepowy wcześniej też... I jeszcze jedno - odkryłam że źle się czuję w jasnych włosach , myslałam że się przyzwyczaję ale czas mija a jest coraz gorzej, wyglądam naprawdę nijako - blada cera, niebieskie oczy, jasna oprawa oczu i jasne włosy - dosłownie rozmyłam się w tej nijakości. Myślę żeby sprobować jeszcze raz zafarbować na ciemny blond lub jasny brąz, z tym że nie wiem czy natura czy popiel... Które farby sklepowe jest szansa że nie będą się wymywać? fryz5 polecał wellatony ale tam nie ma akurat takich odcieni. Może palette? Wklejam swoje fotki i te farby które wyszukałam - te odcienie mi się podobają.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fb-horz.jpg (99,7 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jpopbrąz-horz.jpg (35,5 KB, 15 załadowań)
MorganLeFay jest offline  
Stary 2012-05-08, 16:19   #4158
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
No właśnie - nowoczesna chciałam być i wwaliłam się w piankę.

Po tej sodzie nie widać różnicy - dalej brąz, może za krótko trzymałam. Dziś spróbuję jeszcze ten miód z żółtkiem i potem to zmyję szamponem z sodą raz jeszcze.

Olej kokosowy mam, mogę nawet codziennie go nakładać, będę się martwić potem.
Teraz niech tylko mi ten kolor zejdzie, bo chyba w życiu tak strasznie nie wyglądałam
no nic, wybacz, mogłem zaznaczyć, że chodzi mi o krem a nie piankę, która niestety nie cieszy się najlepszymi opiniami przez co zapomniałem w ogóle o istnieniu pianek do koloryzacji.

na razie nawilżaj włosy i wypłukuj kolor domowymi sposobami mozesz tez myć szamponem do blond włosów.

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

akurat te palette mogą wyjść ciemno, za ciemno, natural&easy nie używałem nie wypowiem się natomiast może spróbuj palette C6
Stary 2012-05-08, 16:20   #4159
Patiisia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
link nie dziala, a właściwie to rozmawialismy tylko o rozjasniaczu i nawet nie wiem jaki ma obecny kolor a jaki chcesz uzyskać. który to ten garnier?
Zrobiłam spacje w 2, albo trzech miejscach. Obecny kolor to ten co wysyłałam zdjęcie, bo rozjaśniacza jeszcze i tak nie mam więc nic się nie zmieniło. Pytam się o garnier bo nigdy nie używałam tej farby i nie wiem, czy mam szanse na to, że ta farba jest w stanie pokryć mi to co wyjdzie na głowie i wyrównać nierówności. Chodzi mi o garnier nutrisse złocisty blond 73.
Patiisia jest offline  
Stary 2012-05-08, 17:19   #4160
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Zrobiłam spacje w 2, albo trzech miejscach. Obecny kolor to ten co wysyłałam zdjęcie, bo rozjaśniacza jeszcze i tak nie mam więc nic się nie zmieniło. Pytam się o garnier bo nigdy nie używałam tej farby i nie wiem, czy mam szanse na to, że ta farba jest w stanie pokryć mi to co wyjdzie na głowie i wyrównać nierówności. Chodzi mi o garnier nutrisse złocisty blond 73.
7 to średni blond wychodzi jak brąz a 3 zloty, moze wpadać w rudy.
Stary 2012-05-08, 17:59   #4161
manonnie
Raczkowanie

Cytat:
no nic, wybacz, mogłem zaznaczyć, że chodzi mi o krem a nie piankę, która niestety nie cieszy się najlepszymi opiniami przez co zapomniałem w ogóle o istnieniu pianek do koloryzacji.

na razie nawilżaj włosy i wypłukuj kolor domowymi sposobami mozesz tez myć szamponem do blond włosów.
Ja nie wiem, co mi z tą pianką odbiło. I jeszcze miałam w koszyku loreala, w ostatniej chwili zamieniłam na ten syf
Dobra, dzisiaj dalsza część sody i miodu - i mówisz, że na razie nie ma co rozjaśniać?
Mam to http://www.kosmetykionline.pl/produc...asniajacy.html i myślałam, że może chwyci, ale poczekam do weekendu
manonnie jest offline  
Stary 2012-05-08, 19:29   #4162
MorganLeFay
Wtajemniczenie

GG do MorganLeFay

Cytat:

akurat te palette mogą wyjść ciemno, za ciemno, natural&easy nie używałem nie wypowiem się natomiast może spróbuj palette C6
Już kiedyś wspominałam że właśnie chciałabym spróbować C6, ale zrobiłam maraton po wszystkich sklepach i nie ma w całym mieście u mnie niestety no i... kupiłam N5 ciemny blond naturę z Palette i właśnie siedzę z tym na głowie, troszkę się boję nie powiem ale co tam, wszystko byle nie rudo zielony blond będzie dobre.

Edit: już po mam średni/ciemny naturalny BRĄZ na dole ciemniejszy, myślę że całość się spłuka do średniego. Kurde spojrzałam w lustro i naprawdę dawno nie byłam taka szczęśliwa! Jednak blond to zdecydowanie nie mój kolor. Btw- zamiast tych wszystkich zabiegów mogłam po prostu zrobić jedną kąpiel z czerni i kłaść farbę, no ale wtedy pewnie bym się ciągle zastanawiała że może jednak blond...
Jakby ktoś chciał zobaczyć foto niech da znać

Edytowane przez MorganLeFay
Czas edycji: 2012-05-08 o 20:27
MorganLeFay jest offline  
Stary 2012-05-08, 21:33   #4163
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Ja nie wiem, co mi z tą pianką odbiło. I jeszcze miałam w koszyku loreala, w ostatniej chwili zamieniłam na ten syf
Dobra, dzisiaj dalsza część sody i miodu - i mówisz, że na razie nie ma co rozjaśniać?
Mam to http://www.kosmetykionline.pl/produc...asniajacy.html i myślałam, że może chwyci, ale poczekam do weekendu
ja bym narazie poczekał chyba ze na prawde bardzo źle się czujesz, cos sie jeszcze może wymyć. najlepsze w tym garnierze jest to, że nie niszczy

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Już kiedyś wspominałam że właśnie chciałabym spróbować C6, ale zrobiłam maraton po wszystkich sklepach i nie ma w całym mieście u mnie niestety no i... kupiłam N5 ciemny blond naturę z Palette i właśnie siedzę z tym na głowie, troszkę się boję nie powiem ale co tam, wszystko byle nie rudo zielony blond będzie dobre.

Edit: już po mam średni/ciemny naturalny BRĄZ na dole ciemniejszy, myślę że całość się spłuka do średniego. Kurde spojrzałam w lustro i naprawdę dawno nie byłam taka szczęśliwa! Jednak blond to zdecydowanie nie mój kolor. Btw- zamiast tych wszystkich zabiegów mogłam po prostu zrobić jedną kąpiel z czerni i kłaść farbę, no ale wtedy pewnie bym się ciągle zastanawiała że może jednak blond...
Jakby ktoś chciał zobaczyć foto niech da znać
a wiem jak on wychodzi ładnie wychodzi, ale spiera się, juz palette nie są tak trwałe, trwalsze są szampony color shampoo palette i color&gloss tez palette.
wiesz, teraz przynajmniej wiesz czego nie zrobisz z włosami na przyszłość
Stary 2012-05-08, 22:01   #4164
Patiisia
Wtajemniczenie

Fryz5, a czy po rozjaśnieniu do jasnego blondu/żółtego jest szansa, żeby położyć jakąś farbę i uzyskać taki kolor włosów:
525662_247502145356839_200334256740295_453575_932130340_nxxxx.jpg ??
Będę bardzo wdzięczna za pomoc, tak sobie pomyślałam że jak zmieniać kolor włosów to już szaleć na całego
Patiisia jest offline  
Stary 2012-05-08, 22:04   #4165
fryz5
Zakorzenienie

kolor bardzo ładny bardzo jasny.
zaopatrz sie w rozjaśniacz vincent ledier + woda 6%, jak długie masz włosy i obecny kolor włosów i ile razy czym farbowany przypomnij mi szybko jak możesz?
po rozjaśnieniu ja bym położył najjaśniejsze i najchłodniejsze farby zeby stonować powstałe ciepłe tony, potem nawilżać włoski, regenerować a po tygodniu położyc kolor na całość żeby zrobić jednolity
Stary 2012-05-08, 22:10   #4166
manonnie
Raczkowanie

o rany, zabiłabym za taki kolor
u mnie po 2 godzinach z miodem, zółtkiem i cytryną oraz po myciu szamponem H&S podrasowanym sodą... dalej brąz
Naprawdę nie mogę patrzeć na siebie, doczekam do weekendu jakoś i spróbuję jednak ten garnier. Jak nie niszczy za bradzo to zostawię go na godzinę zamiast na 30 min i może jakiś efekt będzie
manonnie jest offline  
Stary 2012-05-08, 22:18   #4167
fryz5
Zakorzenienie

ale nic a nic minimalnie nie sprało koloru?
Stary 2012-05-08, 22:22   #4168
Patiisia
Wtajemniczenie

Cytat:
kolor bardzo ładny bardzo jasny.
zaopatrz sie w rozjaśniacz vincent ledier + woda 6%, jak długie masz włosy i obecny kolor włosów i ile razy czym farbowany przypomnij mi szybko jak możesz?
po rozjaśnieniu ja bym położył najjaśniejsze i najchłodniejsze farby zeby stonować powstałe ciepłe tony, potem nawilżać włoski, regenerować a po tygodniu położyc kolor na całość żeby zrobić jednolity
Rozjaśniacz będę zamawiać jutro, tak jak mi doradziłeś tzn. 2 saszetki proszku i woda 6%.

Moje włosy są do łopatek. W czerwcu 2011 farbowałam je hebanowym brązem londy, który mi się wymył z włosów w większości, w listopadzie 2011 użyłam czerni londy, w lutym 2012 rozjaśniałam końcówki rozjaśniaczem do rudego, w kwietniu farbowałam jakimś ciemnym brązem garniera, który nawet nie pokrył mi odrostów, jakie miałam po użyciu czerni (były spore), a teraz, parę dni temu użyłam rozjaśniacza londy na całe włosy, niestety popełniłam kilka błędów, przez co odrosty miałam żółte a resztę włosów brązową, nałożyłam więc na włosy miodowy blond londy i efekt jaki mam aktualnie na włosach wygląda następująco:
DSCF6621xxx.jpg
Do mycia używałam szamponu dziecięcego + tego z joanny w kolorze atramentu i mam wrażenie że kolor mi się trochę wymył i wyrównał.
Patiisia jest offline  
Stary 2012-05-08, 22:24   #4169
manonnie
Raczkowanie

Tak to działa właśnie - czerwone mi się spierały strasznie szybko, mimo, że dbałam o nie bardzo - szampony do farbowanych, myłam najrzadziej jak się dało itd.
Ten syf jak chcę zmyć, to niczym nie da się go ruszyć.
Nawet jak coś zeszło to baaaaardzo minimalnie. Zobaczę jutro w dziennym świetle i może jakieś zdjęcie zrobie, to zobaczysz ogrom tej masakry.
manonnie jest offline  
Stary 2012-05-08, 23:40   #4170
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Rozjaśniacz będę zamawiać jutro, tak jak mi doradziłeś tzn. 2 saszetki proszku i woda 6%.

Moje włosy są do łopatek. W czerwcu 2011 farbowałam je hebanowym brązem londy, który mi się wymył z włosów w większości, w listopadzie 2011 użyłam czerni londy, w lutym 2012 rozjaśniałam końcówki rozjaśniaczem do rudego, w kwietniu farbowałam jakimś ciemnym brązem garniera, który nawet nie pokrył mi odrostów, jakie miałam po użyciu czerni (były spore), a teraz, parę dni temu użyłam rozjaśniacza londy na całe włosy, niestety popełniłam kilka błędów, przez co odrosty miałam żółte a resztę włosów brązową, nałożyłam więc na włosy miodowy blond londy i efekt jaki mam aktualnie na włosach wygląda następująco:
Załącznik 4663577
Do mycia używałam szamponu dziecięcego + tego z joanny w kolorze atramentu i mam wrażenie że kolor mi się trochę wymył i wyrównał.
ah tak juz pamiętam moze wyjśc żółto-pomarańczowo, nie mieszaj od razu całych dwóch rozjasniaczy, rozmieszaj sobie jeden (proporcja proszku do wody 1:2) i nałóz jak zabraknie to domieszaj troszke z drugiego, lepiej miec cos na ewentualne poprawki jeszcze

ja sugeruje nałozyć po rozjasnieniu mieszankę farb joanna szlachetna perła+ gołębi popiel, potem zobaczymy

---------- Dopisano o 23:40 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

Cytat:
Tak to działa właśnie - czerwone mi się spierały strasznie szybko, mimo, że dbałam o nie bardzo - szampony do farbowanych, myłam najrzadziej jak się dało itd.
Ten syf jak chcę zmyć, to niczym nie da się go ruszyć.
Nawet jak coś zeszło to baaaaardzo minimalnie. Zobaczę jutro w dziennym świetle i może jakieś zdjęcie zrobie, to zobaczysz ogrom tej masakry.
ok czekam i pokombinujemy coś

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości