Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-06-20, 23:02   #4741
Patiisia
Wtajemniczenie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
nie mam jak pokazac ale nie ma czego oglądać juz nic z tym nie robie b o wysusze sobie grzywkę. dopiero za miesiąc podczas kolejnych odrostów.

wiem, bo sam się uczyłem wszystkiego , aczkolwiek dziękuję za cieple słowa
Yhym no ok. I nie ma za co!

Cytat:
vincent to rozjaśniacz ale bardzo dobry.
Zgadzam się z tym w 100%
Patiisia jest offline  
Stary 2012-06-21, 01:04   #4742
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
chłodzenie koloru moze go lekko przyciemnić więc jeśli chcesz mozesz kąpiel zrobić jeszcze na wodzie 3% a w jakiej kondycji masz włoski?
ja teraz gołębi bys połozyła to byłoby szaro.
jesli taka jasnośc jak teraz Cie satysfakcjonuje to połóż mieszankę z większą ilością perły niz popielu 2/3 perła a 1/3 popiel

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

czyli, ze pod obecną farbą jaką masz na końcach, masz włosy rozjasnione do białego? bo takiego się spodziewasz. te włosy które rozjasniałaś joanna, one się nie zmienią po dekoloryzacji.

więc w sumie ja bym robił kąpiel a potem farby

a i uzytkowniczce weraxx nie wyjdzie tak jak u Ciebie bo ona ma uprzednio rozjasnione i wyszłoby jej srebrzysto
Do białego to nie, chyba że miejscami (pasemka), ale spodziewam się czegoś jaśniejszego niż mam teraz między farbowaniami. Chyba, że okaże się że to mój naturalny żółty... :/ Ale przynajmniej będę mogła rozjaśniać dalej. Spróbuję dorwać dekoloryzator i zobaczyć. Po takim dekoloryzatorze można od razu rozjaśniać i farbować czy trzeba odczekać? Czy może mam rozjaśnić odrosty najpierw a potem dekoloryzator?

No o to mi chodziło, że jej by trochę przyciemniło, bo gołąb ma chyba sporo pigmentu? I raczej by jej nie wyszedł tak jasny jak na tych zdjęciach, które pokazała jako przykład.
Wampierz jest offline  
Stary 2012-06-21, 01:15   #4743
weraxx
Raczkowanie

Cytat:
chłodzenie koloru moze go lekko przyciemnić więc jeśli chcesz mozesz kąpiel zrobić jeszcze na wodzie 3% a w jakiej kondycji masz włoski?
ja teraz gołębi bys połozyła to byłoby szaro.
jesli taka jasnośc jak teraz Cie satysfakcjonuje to połóż mieszankę z większą ilością perły niz popielu 2/3 perła a 1/3 popiel
kondycja hmm jakiś czas temu obcinałam i póki co mi sie nie łamią rozdwajania chyba też narazie nie zauważyłam, a i wydaje mi się że trochę nadmiernie wypadają, czy przesuszone - nałożyłam odżywkę jest raczej ok
to chyba zrobię ta kąpiel tylko przeglądając wątek natknęłam się na zdjęcie jak którejś wizażance po drugim rozjasnianiu vincentem włosy wyłapały ten niebieski barwnik - myślisz, że nie muszę się obawiać fioletu na głowie?
z joanny mam jeszcze odcień srebrny pył, wzięłam bo bardzo ładnie wygląda na opakowaniu - chłodniej niż ta perła ale nie taki szary jak golębia popiel, jeśli by mi taki wyszedł - cudo
weraxx jest offline  
Stary 2012-06-21, 03:01   #4744
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez weraxx Pokaż wiadomość
kondycja hmm jakiś czas temu obcinałam i póki co mi sie nie łamią rozdwajania chyba też narazie nie zauważyłam, a i wydaje mi się że trochę nadmiernie wypadają, czy przesuszone - nałożyłam odżywkę jest raczej ok
to chyba zrobię ta kąpiel tylko przeglądając wątek natknęłam się na zdjęcie jak którejś wizażance po drugim rozjasnianiu vincentem włosy wyłapały ten niebieski barwnik - myślisz, że nie muszę się obawiać fioletu na głowie?
z joanny mam jeszcze odcień srebrny pył, wzięłam bo bardzo ładnie wygląda na opakowaniu - chłodniej niż ta perła ale nie taki szary jak golębia popiel, jeśli by mi taki wyszedł - cudo
nie nie wyjdzie wiesz Ona akurat bawiła się hennami i niebieskimi mixtonami więc mozliwe ze po prostu wyszło jej teraz.

pył jest popielaty ale mniej od gołębiego, perła jest opalizująca, więc zmieszaj perłe z popielem albo pyłem, z tą różnicą ze po mieszance z popielem chłodniej wyjdzie

---------- Dopisano o 03:01 ---------- Poprzedni post napisano o 02:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Do białego to nie, chyba że miejscami (pasemka), ale spodziewam się czegoś jaśniejszego niż mam teraz między farbowaniami. Chyba, że okaże się że to mój naturalny żółty... :/ Ale przynajmniej będę mogła rozjaśniać dalej. Spróbuję dorwać dekoloryzator i zobaczyć. Po takim dekoloryzatorze można od razu rozjaśniać i farbować czy trzeba odczekać? Czy może mam rozjaśnić odrosty najpierw a potem dekoloryzator?

No o to mi chodziło, że jej by trochę przyciemniło, bo gołąb ma chyba sporo pigmentu? I raczej by jej nie wyszedł tak jasny jak na tych zdjęciach, które pokazała jako przykład.
wiesz co po dekoloryzacj to różnie, po jednych farbach lub rozjasniaczach jaśniejsze sa a po innych ciemnieją, więc tu trudno.... ja osobiście przekonałem się ze po frabie rozjaśniającej palette E20 albo 100 włoski stają się jaśniejsze a po innych są ciemne znów, oczywiście po dekoloryzacji proponuję wymyć porządnie mocno oczyszczającym szamponem i wypłukać włoski z soku z cytryny
Stary 2012-06-21, 13:41   #4745
SceneQueene
Zakorzenienie

a ja się zdenerwowałam. fryzjer powiedział, że sama mam kombinować, bo nic nie wyjdzie. siedzę właśnie z Chantal Blond Variete (rozjaśniaczem) na głowie, potem chcę nałożyć Kszatan 5.3 z Chantala i Joannę malinę na końce. pochwalę się potem co wyszło albo przyjdę porozpaczać.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline  
Stary 2012-06-21, 13:57   #4746
doriiska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
a ja się zdenerwowałam. fryzjer powiedział, że sama mam kombinować, bo nic nie wyjdzie. siedzę właśnie z Chantal Blond Variete (rozjaśniaczem) na głowie, potem chcę nałożyć Kszatan 5.3 z Chantala i Joannę malinę na końce. pochwalę się potem co wyszło albo przyjdę porozpaczać.
Fryzjer Ci tak powiedział, co on?
Z resztą, moja też nie była wyrywna do robienia mi włosów..
Stary 2012-06-21, 14:09   #4747
fryz5
Zakorzenienie

ale jak to powiedział zebyś sama kombinowała? to nie umie farbować? :d
Stary 2012-06-21, 14:19   #4748
SceneQueene
Zakorzenienie

mam ciemny brąz z jaśniejszymi prześwitami, miałam. raz mi z czerni zrobił blond pasemka a dzisiaj słyszę że ani blond ani rudy ani czerwony mi nie wyjdzie i mam sobie sama kombinować jak chcę. to się zdenerwowałam. rozjaśniłam, brąz nałożony, idę robić malinowe końce.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline  
Stary 2012-06-21, 14:51   #4749
fryz5
Zakorzenienie

no wiesz jak zrobil pasemka o wie ze juz nie wyjdzie rowno ;X
pochwal się co tam wymotałaś ;d
Stary 2012-06-21, 15:27   #4750
SceneQueene
Zakorzenienie

dodam jutro fotki, bo zaraz muszę wyjść na cztery spotkania, jestem rozrywana dzisiaj brąz nie złapał, ogólnie włosy są rudo-brązowe, ale końce są piękne, idealnie malinowe. no i spód ma tak piękny kolor, że żałuję, że całości na taki nie zrobiłam. chyba to jutro naprawię

Okiem Julii
Facebook
Instagram
SceneQueene jest offline  
Stary 2012-06-21, 15:31   #4751
fryz5
Zakorzenienie

ale, że jak? tylko spód rozjasniałaś?
pokaż
Stary 2012-06-21, 15:32   #4752
goldika
Zakorzenienie

jest tu ktos po probie dekoloryzacji henny?

Panna Młoda'13

goldika jest offline  
Stary 2012-06-21, 15:56   #4753
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
jest tu ktos po probie dekoloryzacji henny?
byla wizażanka, na innym wątku niż ten, nic się złego nie działo
Stary 2012-06-21, 15:58   #4754
goldika
Zakorzenienie

Cytat:
byla wizażanka, na innym wątku niż ten, nic się złego nie działo
mozesz mi podpowiedziec gdzie szukac?
albo napisac czy henna ruszyla w ogole od dekoloryzatora?

Panna Młoda'13

goldika jest offline  
Stary 2012-06-21, 16:13   #4755
Krzywka14
Raczkowanie

GG do Krzywka14

(Mam czarne włosy) Właśnie wzięłam kilka godzin temu grube pasmo włosów i nałożyłam na nie rozjaśniacz Vincent ledier intensive + oxydant też z vincenta 9%. Trzymałam ok 50 minut. Włosy mi się zrobiły takie rudo-czerwone, miejscami tam gdzie miałam więcej rozjaśniacza wyszły blond. Umyłam na szybko to pasmo zwykłym szamponem i wysuszyłam. Czesałam, że tak powiem nawet trochę na chama te włosy, żeby zobaczyć czy się kruszą czy łamią. I nic, jest wszystko w porządku, może to dlatego, że mam grube i silne włosy. Pytanie teraz. Czy od razu nakładać cały rozjaśniacz z osydantem na głowę, czy jednak zmieszać go z odżywką i szamponem i zrobić kąpiel rozjaśniającą? Zależy mi też na tym aby najpóźniej w czwartek za tydzień iść do fryzjera i zrobić ciemną czerwień i podciąć włosy.
maska Deller'a - KONIEC (5 mies)

aparat stały dół- 27.07.11 - 21.01.13 !!
aparat stały góra - 4.01.12 - 21.01.13 !!

Krzywka14 jest offline  
Stary 2012-06-21, 16:19   #4756
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Krzywka14 Pokaż wiadomość
(Mam czarne włosy) Właśnie wzięłam kilka godzin temu grube pasmo włosów i nałożyłam na nie rozjaśniacz Vincent ledier intensive + oxydant też z vincenta 9%. Trzymałam ok 50 minut. Włosy mi się zrobiły takie rudo-czerwone, miejscami tam gdzie miałam więcej rozjaśniacza wyszły blond. Umyłam na szybko to pasmo zwykłym szamponem i wysuszyłam. Czesałam, że tak powiem nawet trochę na chama te włosy, żeby zobaczyć czy się kruszą czy łamią. I nic, jest wszystko w porządku, może to dlatego, że mam grube i silne włosy. Pytanie teraz. Czy od razu nakładać cały rozjaśniacz z osydantem na głowę, czy jednak zmieszać go z odżywką i szamponem i zrobić kąpiel rozjaśniającą? Zależy mi też na tym aby najpóźniej w czwartek za tydzień iść do fryzjera i zrobić ciemną czerwień i podciąć włosy.
to jak nałożysz teraz na całe to wiesz juz jakiego efektu sie spodziewać widzisz po paśmie
po kąpieli będzie ciemniej.

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
mozesz mi podpowiedziec gdzie szukac?
albo napisac czy henna ruszyla w ogole od dekoloryzatora?
własnie szukałem ale nie pamiętam kompletnie jaki to wątek coś ze schodzeniem z rudego koloru, to chyba była uzytkowniczka Areuli

Edytowane przez fryz5
Czas edycji: 2012-06-21 o 16:21
fryz5 jest offline  
Stary 2012-06-21, 16:24   #4757
Krzywka14
Raczkowanie

GG do Krzywka14

Cytat:
to jak nałożysz teraz na całe to wiesz juz jakiego efektu sie spodziewać widzisz po paśmie
po kąpieli będzie ciemniej.

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Czyli jednak się decydować na sam rozjaśniacz mówisz?
maska Deller'a - KONIEC (5 mies)

aparat stały dół- 27.07.11 - 21.01.13 !!
aparat stały góra - 4.01.12 - 21.01.13 !!

Krzywka14 jest offline  
Stary 2012-06-21, 16:28   #4758
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Krzywka14 Pokaż wiadomość
Czyli jednak się decydować na sam rozjaśniacz mówisz?
jeżeli nie zniszczyło Ci włosów a taki stan w jakim jest dane pasmo uważasz że jest ok to wlanij tak
Stary 2012-06-21, 19:19   #4759
weraxx
Raczkowanie

kurcze 3% to jednak za słaba woda na kąpiel rozjasniającą, nic mi nie pomogła żałuję że nie zrobiłam z 6% bo może miałabym już tą biel na głowie, albo że w ogóle ją robiłam bo tylko straciłam troche czasu a włosy mi się przesuszyły i coraz bardziej wypadają
teraz tylko oby to żółtko jakoś przykryć i przez najbliższe 2 mies nic nie robie z włosami oprócz odżywiania, o ile jeszcze podciąć nie będę musiała

teraz na jakiej % wodzie położyć tą joanne, bo aż 9 chyba nie musi być?

i ta perła wydaje mi się jakaś żółtawa więc mnie zniechęca trochę, jak bym zmieszała tylko pył + popiel, nie wyszedłby mi jakiś przyzwoity zimny odcień?
weraxx jest offline  
Stary 2012-06-21, 19:38   #4760
Wampierz
Zakorzenienie

Mi się wydaje że księżycowy pył to jaśniejsza wersja gołębia. Na pewno te dwa odcienie są chłodniejsze niż perła. Na moich włosach nieźle wygaszają żółte tony.
Wampierz jest offline  
Stary 2012-06-21, 19:53   #4761
doriiska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
dodam jutro fotki, bo zaraz muszę wyjść na cztery spotkania, jestem rozrywana dzisiaj brąz nie złapał, ogólnie włosy są rudo-brązowe, ale końce są piękne, idealnie malinowe. no i spód ma tak piękny kolor, że żałuję, że całości na taki nie zrobiłam. chyba to jutro naprawię
ja po tylu zabiegach już bym nie miała włosów na głowie - no, może ze trzy
po tych pasemkach sporo mi wyleciało.. dlatego teraz odpoczywam od farbowania, mam tylko dwie szamponetki na jakies szczególne okazje
Stary 2012-06-21, 19:58   #4762
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
kurcze 3% to jednak za słaba woda na kąpiel rozjasniającą, nic mi nie pomogła żałuję że nie zrobiłam z 6% bo może miałabym już tą biel na głowie, albo że w ogóle ją robiłam bo tylko straciłam troche czasu a włosy mi się przesuszyły i coraz bardziej wypadają
teraz tylko oby to żółtko jakoś przykryć i przez najbliższe 2 mies nic nie robie z włosami oprócz odżywiania, o ile jeszcze podciąć nie będę musiała

teraz na jakiej % wodzie położyć tą joanne, bo aż 9 chyba nie musi być?

i ta perła wydaje mi się jakaś żółtawa więc mnie zniechęca trochę, jak bym zmieszała tylko pył + popiel, nie wyszedłby mi jakiś przyzwoity zimny odcień?
nee bo perła jest fioletowa. a popiel niebieksi, więc mieszaj je, oczywiście mozesz rozcieńczyć wody z farb

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Mi się wydaje że księżycowy pył to jaśniejsza wersja gołębia. Na pewno te dwa odcienie są chłodniejsze niż perła. Na moich włosach nieźle wygaszają żółte tony.
tak masz rację pył to subtelna wersja gołębiego popielu, ale oba są popielate a jednak żółć usuwamy fioletem czyli perłą
Stary 2012-06-21, 20:07   #4763
weraxx
Raczkowanie

rozcieńczyć na 4,5% czy zrobić poprostu z 6% wodą bo też nie chcę żeby była za słaba
weraxx jest offline  
Stary 2012-06-21, 20:27   #4764
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
rozcieńczyć na 4,5% czy zrobić poprostu z 6% wodą bo też nie chcę żeby była za słaba
6% czekam na efekty
Stary 2012-06-21, 20:55   #4765
Patiisia
Wtajemniczenie

Fryz ja już mam wellaton w domu, i chciałam jutro się farbować, tylko że z przyzwyczajenia wzięłam jedno opakowanie i teraz nie wiem czy mi wystarczy Włosy są cieniowane, gdzieś do łopatek, może odrobinę krótsze (jak mieszałam ze sobą dwie joanny zostawało mi gdzieś tak z 30-40% farby). Jak myślisz, czy mogę podmienić oxy wellaton'owskie z tym moim z vincenta i dać go więcej? Czy wellaton jest dość wydajny?

Btw, podczas pobytu w drogerii w oko wpadł mi też jasny popielaty blond 8/1, możesz mi powiedzieć czym one się dokładnie różnią? Bo nie znam się w ogóle na tych numerkach :P

Edytowane przez Patiisia
Czas edycji: 2012-06-21 o 21:00
Patiisia jest offline  
Stary 2012-06-21, 21:17   #4766
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Patiisia Pokaż wiadomość
Fryz ja już mam wellaton w domu, i chciałam jutro się farbować, tylko że z przyzwyczajenia wzięłam jedno opakowanie i teraz nie wiem czy mi wystarczy Włosy są cieniowane, gdzieś do łopatek, może odrobinę krótsze (jak mieszałam ze sobą dwie joanny zostawało mi gdzieś tak z 30-40% farby). Jak myślisz, czy mogę podmienić oxy wellaton'owskie z tym moim z vincenta i dać go więcej? Czy wellaton jest dość wydajny?

Btw, podczas pobytu w drogerii w oko wpadł mi też jasny popielaty blond 8/1, możesz mi powiedzieć czym one się dokładnie różnią? Bo nie znam się w ogóle na tych numerkach :P
a jaki masz ? 9/1?
8/1 jest ciemniejszy po prosu moze wyjść szarawo wiesz.

wellaton nie jest wydajny, jest dość gęsty, ale ja dolewałem tez swojego utleniacza nieco zeby rozrzedzić konsystencje i zwiększyć objętość
Stary 2012-06-21, 21:21   #4767
Patiisia
Wtajemniczenie

Cytat:
a jaki masz ? 9/1?
8/1 jest ciemniejszy po prosu moze wyjść szarawo wiesz.

wellaton nie jest wydajny, jest dość gęsty, ale ja dolewałem tez swojego utleniacza nieco zeby rozrzedzić konsystencje i zwiększyć objętość
Miałam kupić 8/0 i taki też mam A orientujesz się ile % ma oksy z wellatonu? Bo mój z vincenta ma 6%. W niczym to nie przeszkodzi?
Patiisia jest offline  
Stary 2012-06-21, 21:25   #4768
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Patiisia Pokaż wiadomość
Miałam kupić 8/0 i taki też mam A orientujesz się ile % ma oksy z wellatonu? Bo mój z vincenta ma 6%. W niczym to nie przeszkodzi?
własnie nie wiem chyba 6% te zwykłe odcienie jasniejsze mają 9%, nie jestem pewnien bo nie jest napisane.

więc 8/1 byłaby chłodniejsza od 8/0 ale popiele szybko rudzieją

najwyzej se wymiesza rózny % wody jeśli w wellatonie nie jest 6%
Stary 2012-06-21, 21:44   #4769
Patiisia
Wtajemniczenie

Cytat:
własnie nie wiem chyba 6% te zwykłe odcienie jasniejsze mają 9%, nie jestem pewnien bo nie jest napisane.

więc 8/1 byłaby chłodniejsza od 8/0 ale popiele szybko rudzieją

najwyzej se wymiesza rózny % wody jeśli w wellatonie nie jest 6%
No właśnie ja też szukałam tej informacji i nigdzie nic nie znalazłam

A jeśli farby i oxy będzie w proporcji 1:2 albo 1:3 to skuteczność farby będzie mniejsza? Bo na opakowaniu pisze żeby stosować w proporcji 1:1...
Patiisia jest offline  
Stary 2012-06-21, 22:04   #4770
fryz5
Zakorzenienie

no 1:3 to chyba nie zrobisz to by było 200ml tyle ile szamponu całego lub odzywki xd

tak 1:1.5 mysle jak zrobisz to nic sie nie stanie. nie wiem czy działa gorzej, mi farbowała jak dodawałe wody więcej %, na oko lałem zwykle ale tak zeby było mniej wiecej 1:1,5

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości