Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-05-16, 11:53   #481
mmiinnii
Raczkowanie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

aa co myślicie o mnie?? nie wypadną mi włosy po dekoloryzatorze??mam cieniutkie. Próbowała już któraś z Was na takie cienkie włosy???

CEL-60
grudzień-67 styczeń- 66
mmiinnii jest offline  
Stary 2010-05-16, 12:04   #482
magda1302
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mmiinnii Pokaż wiadomość
aa co myślicie o mnie?? nie wypadną mi włosy po dekoloryzatorze??mam cieniutkie. Próbowała już któraś z Was na takie cienkie włosy???
ja jeszcze nie mam doświadczenia,bo dopiero będę robić dekolor, ale z tego co tu wyczytałam to np. renee nie niszczy włosów w ogóle
magda1302 jest offline  
Stary 2010-05-16, 14:14   #483
szafranowa
Raczkowanie

Witam ponownie dziś umyłam włosy szamponem z domieszką dekolora RB (bo ciemny blond wyszedł jako ciemny brąz po dekolorze) i oto efekt A trzymałam na głowie bardzo krótko, tyle ile dłuższe mycie włosów (nie wiedziałam czy znowu mi nie wyjdzie pomarańcz spod spodu)... i voila! Dziś wieczór robię powtórkę, tylko zacznę mycie od końcówek Widać blond? Widać Już zaczyna być widać, i to zbliżony do mojego naturalnego
Nie farbuję włosów od połowy kwietnia 2010. Zapuszczam swoje, naturalne Systematycznie je podcinam, uwalniam się od chemikaliów Nie chodzę na solarium używam kremów brązujących dbam o siebie Systematycznie ćwiczę, rozwijam swoje pasje
szafranowa jest offline  
Stary 2010-05-16, 14:16   #484
szafranowa
Raczkowanie

Aha, robiłam fotki jak włosy jeszcze były mokrawe po myciu, dlatego końce są ciemniejsze
Nie farbuję włosów od połowy kwietnia 2010. Zapuszczam swoje, naturalne Systematycznie je podcinam, uwalniam się od chemikaliów Nie chodzę na solarium używam kremów brązujących dbam o siebie Systematycznie ćwiczę, rozwijam swoje pasje
szafranowa jest offline  
Stary 2010-05-16, 17:03   #485
magda1302
Zadomowienie

szafranowa coś tam powoli widać to ja chyba jak ściągne swoje czarne to pofarbuje jasnym blondem żeby mi tylko ciemne znów nie wyszły hehe
magda1302 jest offline  
Stary 2010-05-16, 18:39   #486
redeyes
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez szafranowa Pokaż wiadomość
Witam ponownie dziś umyłam włosy szamponem z domieszką dekolora RB (bo ciemny blond wyszedł jako ciemny brąz po dekolorze) i oto efekt A trzymałam na głowie bardzo krótko, tyle ile dłuższe mycie włosów (nie wiedziałam czy znowu mi nie wyjdzie pomarańcz spod spodu)... i voila! Dziś wieczór robię powtórkę, tylko zacznę mycie od końcówek Widać blond? Widać Już zaczyna być widać, i to zbliżony do mojego naturalnego
a jaką farbką robiłaś po dekoloryzacji i jak długo ją trzymałaś na włoskach?
Stary 2010-05-16, 19:06   #487
szafranowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez redeyes Pokaż wiadomość
a jaką farbką robiłaś po dekoloryzacji i jak długo ją trzymałaś na włoskach?
Pisałam wcześniej Garnier, ciemny blond - 10 minut
szafranowa jest offline  
Stary 2010-05-16, 19:09   #488
redeyes
Zakorzenienie

Cytat:
Pisałam wcześniej Garnier, ciemny blond - 10 minut
i wyszły aż tak ciemne? no aż mi się wierzyć nie chce.. może za długo farbowałaś na czerń
Stary 2010-05-16, 19:12   #489
szafranowa
Raczkowanie

Cytat:
i wyszły aż tak ciemne? no aż mi się wierzyć nie chce.. może za długo farbowałaś na czerń
sądzę, że po dekolorze łuski włosy były pootwierane i wchłonęły ciemny pigment a nie rozjaśniacz - jak gąbka. ale wypłukuje się
szafranowa jest offline  
Stary 2010-05-16, 19:13   #490
Mrrruczanka
Przyczajenie

Cześć

Ostatnio coraz częściej myślę o dekolorze - mam niezbyt długie włosy, ale zadbane i zdrowe, mimo że farbowane na czarno od jakichś dwóch lat ^^''' Pół roku temu zbuntowałam się, nie farbuję, od tej pory mam na głowie coś w rodzaju spranej czerni połyskującej na czerwono na końcach i około 10 cm odrostu.. Naturalny kolor to ciemnobrązowy, lekko błyszczący na rudo. Przeczytałam gdzieś w tym wątku o dekoloryzatorze Chantal - czy jeśli położę to cudo na włosy, wyjdzie mi na głowie jakiś średni brąz albo coś w tym stylu? I jeśli potem położę na włosy brązową farbę, nie wypadną mi dwa dni później?

Dzięki z góry za odpowiedź

Włoski już nie brązowe, ale blond. Fryzura nie na chłopaka, ale kobieca. Coraz wyraźniejsza talia - przygotowuję się do lata!
Mrrruczanka jest offline  
Stary 2010-05-16, 19:16   #491
redeyes
Zakorzenienie

Cytat:
sądzę, że po dekolorze łuski włosy były pootwierane i wchłonęły ciemny pigment a nie rozjaśniacz - jak gąbka. ale wypłukuje się
aha, czyli wniosek taki, że lepiej farbować kilka dni po dekolorze?
ciemny kolorek wypłukuje się?
Stary 2010-05-16, 19:21   #492
szafranowa
Raczkowanie

Cytat:
aha, czyli wniosek taki, że lepiej farbować kilka dni po dekolorze?
ciemny kolorek wypłukuje się?
można od razu po, ale lepiej wziąć dwa tony jaśniejszą farbę od kolory który chcemy uzyskać - jak to mądrze mi poradziły koleżanki a ja ich nie posłuchałam
szafranowa jest offline  
Stary 2010-05-16, 19:28   #493
redeyes
Zakorzenienie

Cytat:
można od razu po, ale lepiej wziąć dwa tony jaśniejszą farbę od kolory który chcemy uzyskać - jak to mądrze mi poradziły koleżanki a ja ich nie posłuchałam
no jak ja chcę uzyskać jasny brąz to mam kupić ciemny blond? tak mi się wydaje, że powinnam uzyskać odpowiedni odcień
Stary 2010-05-16, 19:51   #494
MdM
in love with life

Dot.: zejscie z czarnego na ciemny braz bez dekolaryzacji!

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Dekoloryzacja napewno wplywa na wlosy nie ma co gadac ale mozna zniwelowac negatywne skutki 1. stosujac sie do instrukcji jak uzyc dekoloryzatora 2. bardzo dbac o wloski i zafundowac im duzo odzywek i masek nawilzajacych

ja robilam dekoloryzacje z prawie czarnych (mial byc sredni braz) i po dekolorku byl razacy zolty - dekoloryzator trzymany 30 minut na odrostach i 30 minut potem na calych i kolor sie zrobil jednolity ale taki jak ten usmieszek na to nalozylam jasny braz ale po erze ciemnego w ktorym chodzilam 2 miesiace (przedtem byly czerwone) cos mi sie nie podobalo i zrobilam rozjasnianie (po miesiacu) i polozylam palete blondow (eksperymentuje i mieszam kolory) to znaczy do blond farb dokladalam rozjasniacza - do tych na czubku glowy troche wiecej i do dolnej mniej, dopiero teraz moge eksperymentowac tylko z farbami bo moje wlasne to ciemny blond i sama farba wystarczy
dowod zdjecia
1. prawie czarne, zdjecie fatalne ale innego z tego okresu nie mam
2. po dekoloryzacji i nalozeniu jasnego brazu (w ten sam dzien)
3. obecnie - zmiana lokow to wynik przejscia na CG (Curly Girl - pielegnacja dla kreconowlosych)

Mysle ze zdrowa dieta i jakies suplementy tez by pomogly bo jak wlos silny to sporo wytrzyma: ja lykam silice i wit b compex i pije herbatki z pokrztwy i skrzypu
Wow, jaki ladny ten blond wyszedl!! Jakiego dekoloryzatora uzylas? I gdzie mozna go kupic?
MdM jest offline  
Stary 2010-05-16, 19:58   #495
szafranowa
Raczkowanie

Cytat:
no jak ja chcę uzyskać jasny brąz to mam kupić ciemny blond? tak mi się wydaje, że powinnam uzyskać odpowiedni odcień
wydaje mi się, że tak
szafranowa jest offline  
Stary 2010-05-16, 20:09   #496
mmiinnii
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Mrrruczanka Pokaż wiadomość
Cześć

Ostatnio coraz częściej myślę o dekolorze - mam niezbyt długie włosy, ale zadbane i zdrowe, mimo że farbowane na czarno od jakichś dwóch lat ^^''' Pół roku temu zbuntowałam się, nie farbuję, od tej pory mam na głowie coś w rodzaju spranej czerni połyskującej na czerwono na końcach i około 10 cm odrostu.. Naturalny kolor to ciemnobrązowy, lekko błyszczący na rudo. Przeczytałam gdzieś w tym wątku o dekoloryzatorze Chantal - czy jeśli położę to cudo na włosy, wyjdzie mi na głowie jakiś średni brąz albo coś w tym stylu? I jeśli potem położę na włosy brązową farbę, nie wypadną mi dwa dni później?

Dzięki z góry za odpowiedź
ja też się właśnie tego boję że mi wypadną, dlatego nie wiem czy się zdecydować

CEL-60
grudzień-67 styczeń- 66
mmiinnii jest offline  
Stary 2010-05-17, 15:27   #497
dzinek
Wtajemniczenie

Cytat:
jesli farbujemy od razu po dekolorze to nie trzeba klasc samego oxydantu aby nie ciemnialy ( po prostu jest on skladnikiem farby i po co robic to samo 2 razy). Po prostu dekol i farbka po

mysle ze farba sredni blond da efekt jasnego brazu ale to tez zalezy od rodzaju wlosa

ejjj jak to jest z tym zapachem po????
malego zonka zalapuje bo moje wlosy strasznie chlona zapachy i dlugo na nich zostaja

moja dekoloryzacja chwilowo odlozona do wizyty w Polandii
bylam tutaj w profesjonalnym sklepie dla fryzjerow i o elgonie czu renie b oni nie slyszeli
byl za to ten dekol z rozjasniaczem loreala za sama zaszetke10 funtow
i inne cudo sam dekoloryzant pt
RUSK -to firma
Elimino8 color corrector-ale za opakowanie powyzej 20 funi cos za drogo mi to no i o efektech tego cudenka nie slyszalam

niestety wielocytowanie mi nie wychodzi

Edytowane przez dzinek
Czas edycji: 2010-05-17 o 15:28
dzinek jest offline  
Stary 2010-05-17, 16:19   #498
redeyes
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dzinek Pokaż wiadomość
jesli farbujemy od razu po dekolorze to nie trzeba klasc samego oxydantu aby nie ciemnialy ( po prostu jest on skladnikiem farby i po co robic to samo 2 razy). Po prostu dekol i farbka po

mysle ze farba sredni blond da efekt jasnego brazu ale to tez zalezy od rodzaju wlosa
no a po co mam dokupować oxydant, nie rozumiem? przecież nigdzie nie napisałam, że będę tego używać po dekolorze..
sorry, ale nie rozumiem o co Tobie chodzi. najpierw napisałaś, że farba zawiera oxydant i żeby nie farbować, a potem, że po dekolorze farbke nałożyć :conf used:
Stary 2010-05-17, 16:53   #499
cziikii
Wtajemniczenie

witam mam kilka pytanek.
od jakiś 3 lat farbuję włosy na ciemny brąz, ostatnio ciemny brąz + czarny (wszystko Garnier),czego wynikiem są włosy w gruncie rzeczy czarne. Wcześniej przez jakieś 2 lata robiłam baleyage u fryzjera więc miałam włosy blond. A mój naturalny kolor to brąz, ale nie ciemny.
1) jaki kolor otrzymam po dekoloryzacji?
2) czy włosy są bardzo zniszczone po tym zabiegu?
3) ile mniej więcej kosztuje dekoloryzacja u fryzjera?
z góry dziekuję za odpowiedzi
cziikii jest offline  
Stary 2010-05-17, 17:58   #500
ifrit
Zadomowienie

witam
czy po dekoloryzacji mozna włosy rozjasnić ?

dekoloryzacja w salonie revlon efekt odrostów nie miałam (...) przy głowie jaśniejsze reszta ciemniejsza ... zapowiedziałam fryzjerce reklamacje

Edytowane przez ifrit
Czas edycji: 2010-05-17 o 18:08
ifrit jest offline  
Stary 2010-05-17, 23:22   #501
szafranowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cziikii Pokaż wiadomość
witam mam kilka pytanek.
od jakiś 3 lat farbuję włosy na ciemny brąz, ostatnio ciemny brąz + czarny (wszystko Garnier),czego wynikiem są włosy w gruncie rzeczy czarne. Wcześniej przez jakieś 2 lata robiłam baleyage u fryzjera więc miałam włosy blond. A mój naturalny kolor to brąz, ale nie ciemny.
1) jaki kolor otrzymam po dekoloryzacji?
2) czy włosy są bardzo zniszczone po tym zabiegu?
3) ile mniej więcej kosztuje dekoloryzacja u fryzjera?
z góry dziekuję za odpowiedzi
1. rude
2. zależy jakiej dekoloryzacji użyją, jeśli metodą wycierania pigmentu z włosów po nałożeniu podgrzanego dekoloru... to będą
3. podzwoń po okolicznych fryzjerach, podaj im długość swoich włosów i kolor, powinni podać Ci cenę

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

Cytat:
Napisane przez ifrit Pokaż wiadomość
witam
czy po dekoloryzacji mozna włosy rozjasnić ?

dekoloryzacja w salonie revlon efekt odrostów nie miałam (...) przy głowie jaśniejsze reszta ciemniejsza ... zapowiedziałam fryzjerce reklamacje
poczekaj z miesiąc, ja w lutym po dekolorze kazałam sobie zrobić pasemka i połowa włosów mi się wykruszyła
szafranowa jest offline  
Stary 2010-05-18, 00:03   #502
Agatau88
Zakorzenienie

ifrit - rzeczywiscie chyba nie sciagnela Ci wogole pigmentów z wlosa, mialas takie jakie masz. Ale jest na tp rada: wez sprawy w swoje rece, kup dekoloryzator i naloz. Wlosy Ci sie nie zniszcza (kup np Chantala) i bedzie dobrze Pochwal sie efektem i bedziemy dalej myslec
Agatau88 jest offline  
Stary 2010-05-18, 14:07   #503
asialll
Raczkowanie

Ja juz czwarty raz w przeciagu dwoch tygodni probuje zatuszowac jasnymi blondami moje zoltko na glowie. Powiedzcie mi dlaczego faby nic nie chca zlapac nie zmieniaja nic odcienia tego zotka. Zotko wyszlo mi u fryzjera po farbie jakiejs tam popielaty blond no i do tego na odrosty moje ciemny blond fryzjerka dolala 12%wode i nic, potem przepraszala ale gowno zostawila i gowno mam na glowie. Potem bylm u innej zrobila mi pasemka rozjasniaczem zeby zniwelowac ten zotly, co robic zeby w koncu wyszedl ladny blond? Jasny

Najszczęśliwsza mama na świecie! Aleksander 09.03.2014
asialll jest offline  
Stary 2010-05-18, 16:02   #504
201708220937
Konto usunięte

problem z brzydkim zapachem włosów po dekoloryzacji został rozwiązany a oto opis jak do tego doszłam:

1. wypłukałam włosy w wodzie utlenionej (zwykłej z apteki)
2. odrazu umyłam zwykłym szamponem
3. nałozyłam odzywke

i voila!

od tego czasu myłam włosy juz 2 razy (normalnie bez wody utlenionej) i zero brzydkiego zapachu! a zawsze gdy tylko włosy zostały zamoczone zaczynał sie roznosic "odorek".
201708220937 jest offline  
Stary 2010-05-18, 19:02   #505
szafranowa
Raczkowanie

IFRIT, bardzo podoba mi się Twoja fryzurka Masz takie gęste włoski! Teraz kiedy już nie mam problemów z kolorkiem będę dążyć do równego cięcia, aż wszystkie poziomy cieniowania zejdą
szafranowa jest offline  
Stary 2010-05-19, 03:11   #506
dzinek
Wtajemniczenie

Cytat:
no a po co mam dokupować oxydant, nie rozumiem? przecież nigdzie nie napisałam, że będę tego używać po dekolorze..
sorry, ale nie rozumiem o co Tobie chodzi. najpierw napisałaś, że farba zawiera oxydant i żeby nie farbować, a potem, że po dekolorze farbke nałożyć :conf used:
bo pierwsza odpowiedz nie jest na twoje pytanie tylko wizazanki z poprzedniej strony ktora sie pytala o oxydant bodajze 2%(chcialam wielocytowanie a skonczylo sie na ostatnim cytacie Twoim
teraz to ja nie rozumiem przeczytaj uwaznie moj poprzedni post
dla przypomnienia
z tego co wyczytalam
1-nakladamy dekoloryzant
2-nastepnie niektore dziewczyny( ktore zostawiaja wlosy bez farby ) stosuja solo oxydant(utleniacz) no po prostu slaba wode utleniona ze sklepu fryzjerskiego do rozrabiania i aktywacji farb, bodobno po tym wlosy ponownie nie ciemnieja ( co sie niekiedy niektorym zdaza)
3- a te co klada od razu kolor po prostu go klada pomijajac faze 2- farba sklada sie z kremu koloryzujacego+uleniacz (kolor min 2 tony jasniejszy od zamierzonego)
dzinek jest offline  
Stary 2010-05-19, 08:22   #507
ifrit
Zadomowienie

Cytat:
IFRIT, bardzo podoba mi się Twoja fryzurka Masz takie gęste włoski! Teraz kiedy już nie mam problemów z kolorkiem będę dążyć do równego cięcia, aż wszystkie poziomy cieniowania zejdą
Włosy sa tak ściete że wyglądaja na bardzo geste ... ale tak nie jest

Wyjsciawy kolor przed 1 dekoloryzacja zaczynałam od czarnych
a było ich w sumie 2,5 ehh ....ostatnie foto

Wczoraj poszłam do salonu gdzie miałam dekoloryzacje i reklamowałam usługe... bo zapłaciłam 180zł za sciagniecie koloru ... gdzie zapewniano mnie ze włosy wyjdą na poziomie 8! czyli blond !
podobno równo zeszła farba itp REWELACJA sciagałam kolor z takiego jak na 1 foto i jaki efekt miałam tak rowno sciagniety pigment (2 foto) dramat , fryzjerka zapewniała że koncówki sie wypłucza troszkę ... ta jasne i jajecznica na odrostach ... koncówki ciemniejsze. wczoraj przyciemniła mi odrosty foto 3 ale co tam powiedziałam koniec dekoloryzacji u fryzjera .... za miesiac moze troszke pozniej kupuje elgona i ide do znajomej fryzjerki ... ktora troszke ma starsze metody ale mojej mamie z rudych zrobiła fajny blond i bedziemy raczem sciagac elgonem do efektu jak na 4 foto

zachecała mnie do refleksów, pasemek ze tak dojdziemy do blondu jak dla mnie to tylko jedno wielkie naciaganie bo musze przyjsc z 5-6 razy i płacic ok 150zł za takie pasemeczka zamawiam elgona i działąm ale to dopiero za jakis czas rozjasnieczem boje sie że zniszcze włoski

Edytowane przez ifrit
Czas edycji: 2010-05-19 o 08:24
ifrit jest offline  
Stary 2010-05-19, 08:56   #508
Agatau88
Zakorzenienie

ifrit ale te dekolory nie niszcza. Nie czekaj az tyle, ja bym nie wytrzymala Mozna je nakladac wielokrotnie, potem nalozysz blond jakis. Ja po dekolorze mialam fajne wloski ale denerwowaly mnie te ciemne plamy i taki misz masz choc kolor jasny w sumie. Wiec nalozylam Loreala 01 Blond Supreme z keratyną (sklepowego) który nic a nic nie zniszczyl, w miare ladnie wyrównał kolor.
Agatau88 jest offline  
Stary 2010-05-19, 11:16   #509
szafranowa
Raczkowanie

Ifrit, z tyłu mam takiej długości jak Ty, może troche krótsze i też już ścięte na równo... ale cała reszta jest do bani, fryzjerka mnie tak wycieniowała i opitoliła, że jak moja przyjaciółka mnie zobaczyła to myślała że się zapłacze! Grzywka za krótka i piórka, z boków praktycznie włosów nie mam, tak wycieniowała :/ Jakbym nie miała 3/4 włosów! Żeby mi odrosły wszystkie na jedną długość jak u Ciebie... to zajmie kolejne pół roku przy co 2-tygodniowym równaniu końcówek... rozjaśniaj tylko NIE OBCINAJ ICH!!

Ale i tak już kolorek masz ładny Mimo wszystko jaśniejszy niż na foto 1.

Zobacz co fryzjerka zrobiła z moimi...
szafranowa jest offline  
Stary 2010-05-19, 11:35   #510
ifrit
Zadomowienie

miałaś cudne długie włosy ,ja tez ściełam z długich włosów na boba

bardzo ładna fryzurka ... ja mam inne ciecie ala bob Victoria Beckham któtrzy tył , włoski z przodu dłuższe . Naprawde jest OK Twoja fryzurka Ale jesli źle sie czujesz to zapuszczaj twardo ...ja miałam tez bardzo ciekawy przypadek z moja fryzjerka tzn juz nie moją !tył wygolony do 0 chciałam tył taki jak na foto 1 a miałam taki jak dalej ale zapuściłam i jest juz dobrze myslałam że ja udusze ... była zima i szaliki , golfy do wiosny odrosło ufff i teraz jest jak przed wygoleniem

Edytowane przez ifrit
Czas edycji: 2010-05-19 o 11:37
ifrit jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości