Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-08-13, 16:28   #1051
Jemi91
Rozeznanie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

PODDAJĘ SIĘ
przeszukuję ten wątek, bo wiem, że gdzieś widziałam, ale nie moge teraz znaleźć
Czy może któraś z was opisac mi dokładne proporcje i czego użyć do kąpieli rozjaśniającej?
Jemi91 jest offline  
Stary 2010-08-13, 20:52   #1052
Annie1441
Wtajemniczenie

serio? ;o o nie! nie chce czarnego :O
Annie1441 jest offline  
Stary 2010-08-13, 21:06   #1053
mpk73
Przyczajenie

c.d. po dekoloryzacji ...
nie wytrzymalam ...
poszlam do hurtowni fryzerskiej i zakupilam rozjasniacz prosalon, utleniacz, maske, toner (oczywiscie za rada specjalistki) i zabralam sie do dziela...
rozjasniacz trzymalam ponad godzine, ledwo chwycil, ale odrosty zrobily sie kurczakowe, połozyłam toner, 7.3 średni blond złocisty jak mi doradziła pani i wiem juz ze to był błąd, hmmm, miało nie byc odcieni "złocisty" wrrrr ... jaki czlowiek glupi, da sobie wmowic to i tamto
toner nie chcial zlapac odrostow kurczakowych, trzymalam chyba ponad godzine, wlosy sie w miare zrownały, ale jestem "ruda", ciemnoruda ...
ech te moje włosy...
za to moge polecic odżywkę biosilk - świetnie sie spisala wobec moich wlosów po tych zabiegach...
długa przede mna droga do koloru jasnego kasztana czy orzecha, zimnego koloru... i mimo przeciwienstw nie zaluje podjetych działan, nawet ten rudy daje pewne swiatelko w tunelu

sobota

dzis nalozylam l'oreal preference naturalny kasztan ze sklepu
fantastyczny
zabił "rudosc"
ale ze nie wystarczylo mi na cale wlosy wiec pewnie rude refleksy beda przebijac
co do tego, ze "złoty" w nazwie ma zawsze czerwony barwnik przekonlam sie nie raz ale znow dalam nabrac ta farba fryzjerska, mialam byc czujna, a nie bylam... no ale juz wiem, ze ten kasztan z l'oreala jest boski, wlasnie taki o jaki mi chodzilo, zimny, nawet w mieszance byl taki, a tamta "zlota" byla pomaranczowa, no ale czlowiek na bledach sie uczy i wcale nie znaczy, ze ich znow nie popelni, ja przestrzegam przed "złotym" w nazwie i polecam l'oreal kasztan i odzywke do niego, bo jak na rozjasnianie i 2 farbowania moje wlosy sa ok

Edytowane przez mpk73
Czas edycji: 2010-08-14 o 07:50
mpk73 jest offline  
Stary 2010-08-14, 10:26   #1054
allis
BAN stały

GG do allis

Witam. Duzo czytalam o dekoloryzacji na tym forum i balam sie jak cholera tego 'zabiegu'. Bo wlasciwie byly przedstawione same nieszczescia, tej wypadly wlosy, tamta ma siano itp. W koncu sie jednak zdecydowalam.

Jesli chodzi o moje wlosy to jest ich bardzo duzo i sa mocne. Dekoloryzacja nie zmienila niczego Chociaz zmienila, mam teraz najpiekniejsze wlosy na swiecie;d Wychodzilam z czarnych do kasztanu [mniej wiecej moj naturalny]. Zazwyczaj sama malowalam sobie wlosy lub mama mi w tym pomagala, ok 6 lat malowalam na czarno, no moze 5. W kazdym razie dekoloryzator profesjonalny jakis, bo u fryzjera mialam to robione, sciagnal mi pieknie kolor. Przez pare minut bylam ruda;d Piekny rudy kolor. Nawet fryzjer sie pytal czy moze nie chce takiego, bo jest sliczny;p No, ale chcialam wrocic do naturalnego. Pozniej nalozyl mi zmieszane chyba 3 farby, nie wiem dokladnie. Nalozyl, poczekalismy i wszystko cudnie i pieknie wyszlo. Jeszcze mielismy oczywiscie male utrudnienie, poniewaz gestosc moich wlosow nie pozwalala za jednym razem nalozyc dekoloryzatora, musielismy po prostu nalozyc najpierw na pol glowy, pozniej na drugie pol:P W kazdym razie, kiedys gdy malowalam sama wlosy sklepowymi farbami, to przy plukaniu w wannie znajdowala sie masa wlosow. Balam sie ze po dekoloryzacji wszystkie mi wypadna, jednak, jesli robi to profesjonalista, to nic takiego nie moze sie zdazyc, heh. Zaden wlos mi nie wypadl, jestem po prostu zachwycona. Mam cieniowane wlosy i jedynie koncowki tych najdluzszych wlosow nie sa nawilzone, ale nie ygladaja jak siano. Takze kilka razy wmasuje maske i bedzie gitara Ogolnie to jesli chcecie robc dekoloryzacje, to idzcie do profesjonalisty. Samemu sobie mozna zrobic krzywde. Pozdrawiam
allis jest offline  
Stary 2010-08-14, 12:45   #1055
magda1302
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez allis Pokaż wiadomość
Witam. Duzo czytalam o dekoloryzacji na tym forum i balam sie jak cholera tego 'zabiegu'. Bo wlasciwie byly przedstawione same nieszczescia, tej wypadly wlosy, tamta ma siano itp. W koncu sie jednak zdecydowalam.
wypadające włosy i siano to chyba po rozjaśniaczu, a nie po dekoloryzatorze. nie pamiętam żeby któraś tak o dekolo powiedziała
magda1302 jest offline  
Stary 2010-08-16, 11:28   #1056
allis
BAN stały

GG do allis

a no byc moze, czytalam wszystko co tu bylo wlasciwie i moze to chodzilo o rozjasniacz. ale widzialam,ze pojawialy sie negatywne opinie o dekoloryzatorach:P
allis jest offline  
Stary 2010-08-16, 14:21   #1057
MarysN
Zakorzenienie

laaaaaski help!
z natury mam wlosy takie ciemne, ale jakie to pojecia juz nie mam
farbuje juz dluuugo, a to na czarno, a tu naloze sobie jakas sliwke czy cuś, ostatnio braz, co na moich oczywiscie g.ówno widac i wyglada to jak 'jaśniejszy czarny'
chce cos zmienić. tak, zeby jak moj facet wroci zrobil: nie koniecznie z zachwytu, ale zeby chociaz raz w zyciu zauwazyl zmiane
i nie chce zmieniac fryzurki, tylko po prostu kolor.. na taki, hmm.. rudawo-jasno brazowy-ciemny blond
wszystko jasne, nie?:P
jak mam to zrobic? ile taka dekoloryzacja mniej wiecej kosztuje u fryzjera?
no i wogole..? ja chceeeee

będzie nas o jedno więcej..
MarysN jest offline  
Stary 2010-08-16, 20:03   #1058
q_kaska_q
Zadomowienie

wiadomo, ze ceny dekoloryzacji roznia sie w salonach, ale mysle ze musisz nastawic sie na koszt typu 200zl - 250zl ( za dekoloryzacje + nalozenie nowego koloru)_

koty
q_kaska_q jest offline  
Stary 2010-08-17, 16:29   #1059
wasienka
Zadomowienie

no dziewczynki za 5 minut zmywam rozjasniacz, troche kiepsko go nalozylam bo jeden bok mi sie slabo rozjasnia (rozjasniacz platiner + woda utl. 6% subrina). nakladalam tak jak szampon i trzymam. zaraz jak zmyje nakladam garnoier naturals 111 oby cos z tego wyszlo bo juz jestem zla na siebie ze tak niedokladnie to zrobilam ;/

aaaaaaa jestem ryża!!!!!! mam nadzieje ze ten garnier to zalatwi ;(

chce jeszcze dodac ze ten mega jasny rudy to z naturalnych (ciemny blond) nie farbowanych wlosow ;p

ktoś miał podobną sytuację?

wysuszylam i musze stwierdzic ze to nie rudy a taki jasny karmelek, nawet ładny ale nie dla mojej cery ;p zaraz wstawie foto (1,2,3 - po rozjaśniaczu Platiner firmy Globe + woda utl. 6% subrina)

mam wlasnie na glowie garnier 111 ciekawe co z tego wyjdzie :P

Edytowane przez wasienka
Czas edycji: 2010-08-17 o 17:45
wasienka jest offline  
Stary 2010-08-17, 20:29   #1060
mpk73
Przyczajenie

wasienka na fotkach fajowy kolorek nawet z pasemkami a jak po farbie?

MarysN ja w podobnej sytuacji bylam, najpierw dekolor, potem rozjasniacz, potem toner i na koncu farba we wlasciwym kolorze, ale daleko moim wlosom do moich oczekiwan, wieloletnie farbowanie na czarno mocno "się wżera", zrobilam błąd, ze polozylam ten toner z odcieniem "złoty" blond i duzo mam rudosci w efekcie chciałam jasny kaszan, orzech ... odcień zimny w każdym razie ...

allis super, ze ci sie tak udało - pochwal sie jakims zdjątkiem

jak efekty u innych ???
mpk73 jest offline  
Stary 2010-08-17, 21:58   #1061
wasienka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mpk73 Pokaż wiadomość
wasienka na fotkach fajowy kolorek nawet z pasemkami a jak po farbie?
po farbie niewiele sie zmienilo, jedynie rudosc zamienila sie w złoto absolutnie nie pasuje do mnie taki odcien, wzielam juz plukanka potraktowalam wlosy i zloto zostalo a pasemka wczesniej robione u fryzjera sa fioletowe co mam zrobic? w sobote mam imprezke urodzinowa i chcialabym wygladac dobrze...
wasienka jest offline  
Stary 2010-08-17, 22:32   #1062
mpk73
Przyczajenie

wasienka oj to nie fajnie skoro sie zle czujesz z tym kolorem , ja ze swoim tez, za ciemny, za rudy ... no ale ja od kilkunastu lat na czarno, wiec pojecia nie mam co z tym teraz robic , czy to znowu samemu rozjasniac i farbowac czy tez isc do fryzjera, a to czas i koszt
mpk73 jest offline  
Stary 2010-08-18, 20:09   #1063
wasienka
Zadomowienie

poradźcie!!
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2914
otoz wczoraj robilam wlosy juz pasemkowane u fryzjera miesiac temu rozjasniaczem i 6% woda, wyszly rudy jasny, pozniej garnier 111, wyszly zloto zolte, dzis robilam natural & easy 532 i troche jakby sie przytlumil ten zloty ale nie wiele. zostalo mi jeszcze troche tego rozjasniacza i wody, jak myslicie czy uda mi sie je "od złocic"? absolutnie mi nie pasuje taki odcien, w chłodnych kolorach mi dobrze
wasienka jest offline  
Stary 2010-08-18, 20:25   #1064
visionAM
Zakorzenienie

ja bym na Twoim miejscu zrobiła jakąś popielatą farbą, ale jeśli masz żółte pasemka to może być ryzyko, że włosy wyjdą z zieloną poświatą... ogólnie z popielatych polecam Wellaton 12/1 - powinien sobie poradzić z tym....
visionAM jest offline  
Stary 2010-08-18, 20:27   #1065
wasienka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
ja bym na Twoim miejscu zrobiła jakąś popielatą farbą, ale jeśli masz żółte pasemka to może być ryzyko, że włosy wyjdą z zieloną poświatą... ogólnie z popielatych polecam Wellaton 12/1 - powinien sobie poradzić z tym....
sprobuje z rozjasniaczem mysle, a pozniej plukanka i moze wystarczy
wasienka jest offline  
Stary 2010-08-19, 10:02   #1066
julenka87
Przyczajenie

GG do julenka87

Dziewczyny mam problem!!! błagam o pomoc!!!

Wczoraj poszłam do fryzjera pofarbować włosy... generalnie przyciemniałąm swoje brązowe farbą o liczbie początkowej 4. Tylko że podczas farbowania pani fryzjerce kapneła farba na mój policzek... BŁAGAM pomóżcie mi mam pofarbowane włosy na policzku i karku... za 9 dni biore ślub... nie wiem czym to zmyć. próbowałam wody utlenionej, cytyny, nawet octu.... nie schodzi!!! moge użyć do rozjaśnienia jasnej farby? proszę o szybką odpowiedź... jestem załamana!
julenka87 jest offline  
Stary 2010-08-19, 11:13   #1067
allis
BAN stały

GG do allis

probuj delikatnie pocierac wacikiem nasaczonym zmywaczem do paznokci delikatnie by nie podraznic skory. 2 dni i zejdzie, przynajmniej mi zeszlo
allis jest offline  
Stary 2010-08-19, 11:45   #1068
buchacz93
Raczkowanie

hej mialam prawie czarne wlosy rozjasnialam wlosy rozjasniaczem z delii
o to efekt tuż po msc..i chce nalozyc na to farbe jaka proponujecie? zalezy mi na garnierze ale odcien <blond>
buchacz93 jest offline  
Stary 2010-08-19, 17:11   #1069
q_kaska_q
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez buchacz93 Pokaż wiadomość
hej mialam prawie czarne wlosy rozjasnialam wlosy rozjasniaczem z delii
o to efekt tuż po msc..i chce nalozyc na to farbe jaka proponujecie? zalezy mi na garnierze ale odcien <blond>
a ile razy wczesniej farbowalas wlosy na czarno, ze tak ladnie CI zeszedl kolor? ja farbowalam wlosy 2 lata i dekoloryzator prawie mi nie ruszyl wlosow
ja bym nalozyla jakis kolor popielaty blond
Cytat:
Napisane przez julenka87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem!!! błagam o pomoc!!!

Wczoraj poszłam do fryzjera pofarbować włosy... generalnie przyciemniałąm swoje brązowe farbą o liczbie początkowej 4. Tylko że podczas farbowania pani fryzjerce kapneła farba na mój policzek... BŁAGAM pomóżcie mi mam pofarbowane włosy na policzku i karku... za 9 dni biore ślub... nie wiem czym to zmyć. próbowałam wody utlenionej, cytyny, nawet octu.... nie schodzi!!! moge użyć do rozjaśnienia jasnej farby? proszę o szybką odpowiedź... jestem załamana!
kiedys kolerzanka powiedziala mi, ze popiol z papierosow usuwa farbe. Ona podobno to stosowala ale ja nie wiem. Ja rowniez usuwam zmywaczem do paznokci lub woda utleniona i schodzi, do 2 dni powinno nie byc sladu.

koty
q_kaska_q jest offline  
Stary 2010-08-19, 17:24   #1070
czekoladowoo
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez q_kaska_q Pokaż wiadomość
a ile razy wczesniej farbowalas wlosy na czarno, ze tak ladnie CI zeszedl kolor? ja farbowalam wlosy 2 lata i dekoloryzator prawie mi nie ruszyl wlosow
ja bym nalozyla jakis kolor popielaty blond

kiedys kolerzanka powiedziala mi, ze popiol z papierosow usuwa farbe. Ona podobno to stosowala ale ja nie wiem. Ja rowniez usuwam zmywaczem do paznokci lub woda utleniona i schodzi, do 2 dni powinno nie byc sladu.
Potwierdzam że popiół z papierosów usuwa farbe ze skóry Czasem nawet fryzjerki w drastycznych przypadkach to stosują Mieszają z kremem do usuwania farby właśnie popiół.
czekoladowoo jest offline  
Stary 2010-08-19, 17:28   #1071
buchacz93
Raczkowanie

ok 3 lata garnierem głęboki mahoniowy szatyn ale faktycznie wychodzila czerń
raz rozjasnialam i fajnie w miare złapało
buchacz93 jest offline  
Stary 2010-08-20, 08:32   #1072
mpk73
Przyczajenie

julenka87 potwierdzam, ze popiół z papierosów na zmoczonym waciku i trzemy, uwazaj na skórę, ja przyzna, ze kiedys nawet domestos szedł w ruch

buchacz93 no jak na 1 rozjasnianie to super złapało

ja nadal ruda ...
mam pytanie (moze głupie, ale rozjasnianie to dla mnie czarna magia na razie ) - czy rozjasniacz kladzie sie na mokre/wilgotne włosy? moze mozna takie opakowanie rozjasniacza czymś rozrzedzić lub zwiększyc jego ilość? bo połozony na moje wlosy sprawia wrazenie tepych, nie da sie tego dobrze rozprowadzic, rozczesać włosów ....
mpk73 jest offline  
Stary 2010-08-20, 08:55   #1073
wasienka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mpk73;21497530mam pytanie (moze głupie, ale rozjasnianie to dla mnie czarna magia na razie ;) ) - [U
czy rozjasniacz kladzie sie na mokre/wilgotne włosy?[/U] moze mozna takie opakowanie rozjasniacza czymś rozrzedzić lub zwiększyc jego ilość? bo połozony na moje wlosy sprawia wrazenie tepych, nie da sie tego dobrze rozprowadzic, rozczesać włosów ....
ja właśnie tak robię rozrabiam rozjasniacz, dodaje jeszcze do niego trochę szamponu i odżywki, mocze włosy, wyciskam w ręcznik i nakładan rozjasniacz tak jak szampon, ale dokładniej żeby wszędzie się dostał
wasienka jest offline  
Stary 2010-08-20, 17:25   #1074
mpk73
Przyczajenie

wasienka dzieki za odpowiedz, tak wlasnie sobie pomyslam po ostatnim nieudanym rozjasnianiu
mpk73 jest offline  
Stary 2010-08-21, 06:55   #1075
Różowy Strachulec
Zakorzenienie

Ja robiłam dekoloryzację jakieś półtora miesiąca temu, wczoraj chciałam wreszcie trochę rozjaśnić włosy i po próbie na pasemku okazało się że superrozjaśniająca Natea nie przyjmuje w zasadzie w ogóle (tylko w mocnym świetle widać że połysk jest inny), a moje naturalne włosy ten odcień był wstanie doprowadzić do ładnego blondu bez wcześniejszego rozjaśniania.
Stary 2010-08-21, 10:12   #1076
kasiax.
Rozeznanie

GG do kasiax.

To ja pokażę moje włosy po dekoloryzacji z czarnego (farbowałam ponad 5 lat). Najpierw była 'mleczna czekolada', która i tak była miedziana, a teraz nałożyłam 'intensywną miedź'. Kolor nie jest jednolity, bo końce włosów zostały dość ciemne;/ ale i tak mi się podobają. Ogólnie, to wieeelka ulga, że wkońcu pozbyłam się czarnych włosów! Pierwsze zdjęcie właśnie z czekoladą, drugie z miedzią.

Edytowane przez kasiax.
Czas edycji: 2010-08-21 o 10:13
kasiax. jest offline  
Stary 2010-08-21, 10:51   #1077
Martusia4
Przyczajenie

Witam Drogie Panie, stała mi się straszna tragedia
W środę byłam umówiona do fryzjera na balejaż, ale postanowiłam, że jednak zrobię jeden kolor. Powiedziałam fryzjerowi, że chce mieć kolor zbliżony do mojego naturalnego, a że miałam spory odrost, łatwo można było dobrać farbę. Wybrałam na palecie kolor. Fryzjer zaczął farbować, byłam nieco zaniepokojona, mówiłam że kolor który mam na włosach wcale nie jest podobny do tego, który wybrałam, ale on powiedział, że jak są mokre to wydają się ciemniejsze... Mój naturalny kolor włosów to taki ciemny blond. Po umyciu i wysuszeniu było ok, nawet mi się podobał, ale na drugi dzień jak zobaczyłam się w lustrze, to oniemiałam!! Zrobił mi kolor prawie czarny z bordowym refleksem!!! Masakra!! Na drugi dzień postanowiłam udać się do fryzjerki. Myślałam, że uratuje moje włosy, zrobiła mi dekoloryzację, jakimś rozjaśniaczem, wyszły rude!! Mówiła, że jak zafarbuje to będzie ok, niestety farba chyba pokryła tylko końce, bo od góry tu gdzie był odrost były jak marchewa!!! I znowu załamka ;( Wczoraj mama zafarbowała mi włosy jakąs farbą z Garniera, końce są ok, taki średni brąz, tylko te nieszczęsne odrosty są ciemne, ale czytałam gdzieś, że na rozjaśnionych włosach szybciej schodzi farba, więc pocieszam się, że po kilku myciach będą jaśniejsze. Mam także pytanie, czy z tego co teraz mam na głowie, można zrobić balejaż?? Chodzi mi o kolor "kawa z mlekiem", zawsze taki miałam, bardzo mi się podobał. Boję się tylko, że gdybym chciała rozjaśnić pasma to zorbiły by się "gumowe". Czy wzmacniając włosy jakimiś maseczkami można je choć tochę odbudować po tej nieszczęsnej dekoloryzacji, a potem udać się na balejaż?? Bardzo proszę o radę Czy długo muszę odczekać, żeby spowrotem móc rozjaśńic pasma?? Jestem gotowa zrobić wszystko, żeby tylko mieć taki balejaż jak zawsze

Edytowane przez Martusia4
Czas edycji: 2010-08-21 o 10:57
Martusia4 jest offline  
Stary 2010-08-21, 11:27   #1078
aagusiaa88
Zakorzenienie

Rozjasniacz nie sluzy do dekoloryzacji podstawowy blad. rozjasniacz rozjasnia kolor, a dekoloryzator usuwa pigment z wlosa. ja nie wiem co masz robic szczerze powiedziawszy. traktuj je jakimis maskami to na pewno troche pomoze. no i poczekaj jakis czas, zeby wlosy troche odpoczely. kolor ci sie na pewno wyplucze. albo poprostu zrob calosc na ciemny kolor i juz
aagusiaa88 jest offline  
Stary 2010-08-21, 12:37   #1079
Martusia4
Przyczajenie

Gdybym chciała ciemny kolor, nie poszłabym na dekoloryzację , po prostu źle się czuję w ciemnych włosach. dziękuję za radę, na pewno kupię jakieś maski, może coś pomogą.
Martusia4 jest offline  
Stary 2010-08-21, 13:00   #1080
aagusiaa88
Zakorzenienie

ale nie chodzilo mi o ciemne ciemne tylko taki kolor, ktory by w maire ladnie pokryl ta roznice. chociaz skoro gore masz taka bardzo ciemna, to lipa. nie no, poczekaj chwile. moze akurat cos sie wypierze ten kolor. a na razie regeneracja, regeneracja i potem dzialaj
aagusiaa88 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości