Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-08-21, 13:56   #1081
Martusia4
Przyczajenie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez aagusiaa88 Pokaż wiadomość
ale nie chodzilo mi o ciemne ciemne tylko taki kolor, ktory by w maire ladnie pokryl ta roznice. chociaz skoro gore masz taka bardzo ciemna, to lipa. nie no, poczekaj chwile. moze akurat cos sie wypierze ten kolor. a na razie regeneracja, regeneracja i potem dzialaj
aagusiaa88 potem, to znaczy kiedy mniej więcej ja bym poszła nawet dziś po balejaż, tylko włosków trochę szkoda. Ile może trwać taka regeneracja??
Martusia4 jest offline  
Stary 2010-08-21, 14:06   #1082
aagusiaa88
Zakorzenienie

to ty musisz ocenic stan swoich wlosow. sa w tragicznym stanie? jak tak, no to czekaj, bo z guma na glowie raczej chodzic nie chcesz, nie? ja sie tak kiedys zalatwilam, ciagnely sie, ale jakos je podregenerowalam. sprobuj ta maske http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-25...lonecznika.htm podobno czyni cuda nawet z gumiakami, wiec z normalnymi musi sobie poradzic
aagusiaa88 jest offline  
Stary 2010-08-21, 18:03   #1083
Martusia4
Przyczajenie

A czy po użyciu tej maseczki, będzie można za tydzień lub dwa rozjaśnić włosy??
Martusia4 jest offline  
Stary 2010-08-21, 18:13   #1084
kasiax.
Rozeznanie

GG do kasiax.

Cytat:
Napisane przez Martusia4 Pokaż wiadomość
A czy po użyciu tej maseczki, będzie można za tydzień lub dwa rozjaśnić włosy??
Co prawda nie do mnie bezpośrednio pytanie, ale.. przecież nikt nie siedzi na Twojej głowie i nie wie w jakim stanie masz włoski i jak szybko zareagują na odżywki.. Nie możesz przecierpieć troche w kolorze, który Ci nie odpowiada? Ja z 2 tygodnie chodziłam z takim multikolorem, że szok ale nie chciałam sobie popalić włosów.. A od siebie mogę polecić maske Kallosa - krem mleczny. Kilka postów wcześniej wklejałam zdjęcia moich włosów, więc zobacz w jakim stanie są moje włosy po używaniu tej maski. Włosy przeszły dekoloryzacje, 2 farbowania, codziennie suszarka, prostownica (czasem nawet 2 razy dziennie;/) ..

Edytowane przez kasiax.
Czas edycji: 2010-08-21 o 18:15
kasiax. jest offline  
Stary 2010-08-21, 18:37   #1085
aagusiaa88
Zakorzenienie

o wlasnie, zapomnialam jeszcze o kallosie. z odzywek do splukiwania i szamponow moge polecic johna friede root aWakening, taki zielony. jest naprawde dobry, jestem z niego bardzo zadowolona.
aagusiaa88 jest offline  
Stary 2010-08-22, 16:10   #1086
Nastja89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ClassicCreature Pokaż wiadomość
Są rude na końcach .A na czubku głowy platynowo-żółte . Więc może zaryzykować ? I tak na razie musze odczekać kilka tygodni i dać im odpocząć .
Ja miłam taki sam efekt. położyłam rozjaśniacz z joanny na czarne włosy. jutro przyjdzie mi dekoloryzator i zamierzam go nałożyć na tą tęczę na głowie A co do rozjaśniania Twoich włosów to wyjdą pewnie żółte.

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Kobietki jak się nakłada dekoloryzator?? od razu na całe włosy czy pasmami? Proszę odpiszcie jak to robiłyście.
Nastja89 jest offline  
Stary 2010-08-22, 19:26   #1087
Martusia4
Przyczajenie

Właśnie zakupiłam jakąś odżywkę z Treatment Wax, bo tylko to było w aptece, zresztąPani gorąco polecała, więc może bedzie ok. Kupiłam też Skrzypovitę Hydro Complex. Pozostaje tylko czekać, bo do fryzjera chyba jednak szybko nie pójdę Zaczynam się jakoś przyzwyczajać do tego koloru, nie jest strasznie ciemny, więc przeżyję. Będę dodatkowo traktować włosy szamponem przeciwłupieżowym, bo gdzieś ktoś pisał, że trochę pomaga przy zmywaniu koloru. Dziękuję za wszystkie rady, na pewno jeszcz z jakieś skorzystam
Martusia4 jest offline  
Stary 2010-08-23, 12:30   #1088
Kala_88
Rozeznanie

Przeczytałam cały wątek i sama nie wiem co myśleć o dekoloryzacji. 2 lata temu miałam robioną u fryzjera bo chciałam być blondynką mając brązowe włosy. Siedziałam z 5h, zapłaciłam 250zł i jak patrzę na zdjęcia to kiepsko to było zrobione.
Teraz z kolei mam ciemny brąz połączony z mahoniem i chciałabym zejść do jasnego brązu. Zapisałam się do Akademii fryzjerskiej JLD na dekoloryzację i farbowanie, będzie kosztować 80zł i tylko teraz myślę o tym, czy osoba która się uczy zrobi to dobrze... I sama nie wiem, czy ryzykować, płacić i iść tam czy samej spróbować...
Stary 2010-08-23, 17:17   #1089
Nastja89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez julenka87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem!!! błagam o pomoc!!!

Wczoraj poszłam do fryzjera pofarbować włosy... generalnie przyciemniałąm swoje brązowe farbą o liczbie początkowej 4. Tylko że podczas farbowania pani fryzjerce kapneła farba na mój policzek... BŁAGAM pomóżcie mi mam pofarbowane włosy na policzku i karku... za 9 dni biore ślub... nie wiem czym to zmyć. próbowałam wody utlenionej, cytyny, nawet octu.... nie schodzi!!! moge użyć do rozjaśnienia jasnej farby? proszę o szybką odpowiedź... jestem załamana!

Ja używałam spiryrusu salicylowego. Można go kupić w aptece bądź w jakiejś drogerii. Farba ze skóry schodziła szybko
Nastja89 jest offline  
Stary 2010-08-23, 19:08   #1090
q_kaska_q
Zadomowienie

robilam dekoloryzacje sama w domu, w efekcie jedynie odrsoty rozjasnly mi sie jeszcze bardziej a reszta wlosow mam dal3ej czarne, moze odrobinaeczke sie rozjasly co jest widoczne jedynie w sloncu.

Juz bylam zdecydopwanaa na dekoloryzacje w salonie ale odstasza mnie troche cena ( 250zl) i stwiredzenie fryzjerki ze jesli oprzez dwa lata farbowalam na czarno nie daje mi gwaracji co z tego wyjdzie...

dlatego zatsanawiams ie nad balejazem bo cena okolo 100zl . tylko jaki najjasniejszy balejzaz moge osiagnac na czarnyc wlosach?

Moze ktos robil balejaz na czarne wlosy i ma jakies zdjecie? bardzo mi zalezy bo wydaje mi sie jednak ze balejaz na czarnych wlosach bedzie wygladac brzydko ;] Pozdrawiam

koty
q_kaska_q jest offline  
Stary 2010-08-23, 19:41   #1091
ifrit
Zadomowienie

moje dekoloryzacje
docelowo foto 4
obecnie 3
Stary 2010-08-24, 09:43   #1092
Jemi91
Rozeznanie

Już pytałam o to, ale nikt mi nie udzielił odpowiedzi. Jaki dekoloryzator jest najlepszy, czy to bez różnicy, mam na myśli Rene Blanche, Elgon i to na P..

Pytanie drugie, jak wyglądała ta płukanka? W sensie co wchodziło w jej skład i w jakich proporcjach? Szampon, odżywka, rozjaśniacz, utleniacz?
Jemi91 jest offline  
Stary 2010-08-24, 15:17   #1093
mpk73
Przyczajenie

Jemi91 sorki, ale nie kojarze twojego wczesniejszego pytania, na obecne mam taką odpowiedź - ja użyłam dekoloryzatora renee blanche, sklada sie z 2 buteleczek o nr 1 i 2 i rękawiczek (nie zawiera utleniacza/rozjasniacza, wobec czego nie utlenia ani nie rozjasnia, tylko zdejmuje kolor, odrosty pozostaja nienaruszone), mieszasz buteleczki i nakładasz na włosy, mi ten zestaw wystarczył w sumie na 1 raz, ale mam duzo wlosów o długosci za ramiona, podobno moze wystarczyc na wiecej podejsc, ja trzymalam na włosach ok. 30 min (teraz potrzymalabym dłuzej), niewiele mi pomógł, ale ja farbowalam wlosy na czarno lat kilkanascie, ze wzgledu na marne efekty i problem z zakupem (wylacznie przez neta) odpusciłam dekoloryzacje i teraz co jakis czas rozjasniam rozjasniaczem i klade jakąś farbe, na razie marnie mi to idzie, jestem ciemno ruda
mpk73 jest offline  
Stary 2010-08-24, 16:58   #1094
Jemi91
Rozeznanie

Dziękuję za odpowiedź i podbijam pytanie drugie odnośnie płukanki, która warto zrobić już po dekoloryzacji.
Jemi91 jest offline  
Stary 2010-08-24, 21:56   #1095
jenny87
Rozeznanie

GG do jenny87

Cytat:
Napisane przez Jemi91 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź i podbijam pytanie drugie odnośnie płukanki, która warto zrobić już po dekoloryzacji.
jestem laikiem w tej kwestii. wlasnie zamowilam swoj pierwszy dekoloryzator (firmy Elgon),czy niezwlocznie po jego uzyciu musze zafarbowac wlosy ,czy moge zobaczyc efekt i w zaleznosci od uzyskanego albo wybiore odpowiednia farbe albo dam spokoj.w sensie ,czy efekt farbowania nie bedzie gorszy ,gdy odczekam te kilka godzin?
jenny87 jest offline  
Stary 2010-08-25, 08:36   #1096
Stayrude
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ifrit Pokaż wiadomość
moje dekoloryzacje
docelowo foto 4
obecnie 3
ifrit sama robiłaś dekoloryzację?
Ja obecnie malujęwłosy na wściekły rudy ale chciałam uzyskać taki blond jak masz na 4 zdjęciu i nie wiem jak to zrobić.
Stayrude jest offline  
Stary 2010-08-25, 09:29   #1097
wasienka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez jenny87 Pokaż wiadomość
jestem laikiem w tej kwestii. wlasnie zamowilam swoj pierwszy dekoloryzator (firmy Elgon),czy niezwlocznie po jego uzyciu musze zafarbowac wlosy ,czy moge zobaczyc efekt i w zaleznosci od uzyskanego albo wybiore odpowiednia farbe albo dam spokoj.w sensie ,czy efekt farbowania nie bedzie gorszy ,gdy odczekam te kilka godzin?
od razu farbuj bo ci włosy sciemnieją. A już najlepiej wybierz farbę o 2, nawet 3 tony jaśniejsza. Są specjalne szampony, m.in. z elgona neutralizujący żeby wymyć ta chemię która zostaje na włosach po dekoloryzacji dzięki której włosy wracają do poprzedniego koloru
wasienka jest offline  
Stary 2010-08-25, 09:52   #1098
jenny87
Rozeznanie

GG do jenny87

Cytat:
Napisane przez wasienka Pokaż wiadomość
od razu farbuj bo ci włosy sciemnieją. A już najlepiej wybierz farbę o 2, nawet 3 tony jaśniejsza. Są specjalne szampony, m.in. z elgona neutralizujący żeby wymyć ta chemię która zostaje na włosach po dekoloryzacji dzięki której włosy wracają do poprzedniego koloru
dzieki wielkie,a mniej wiecej jakiego koloru moge sie spodziewac ,po dekoloryzowaniu z czekolady castinga?wyszedl takie ciemny,miejscami sredni braz ,konce oczywiscie w padaja w czarny. bo nie wiem jaki kolor farby dobrac na farbowanie po tej dekoloryzacji,a moglby ktos mi napisac badz podeslac linka do przykladowego szamponu,o ktorym napisalas?czy chodzi poprostu o szampon z neutralnym pH(jak sugeruje sprzedawca dekoloryzatora)?czy kazdy szampon neutralizujacy (np.
http://allegro.pl/goddess-utrwalacz-...197416498.html )?czy sa jakies specjalne do tego celu?sorry,jestem poprostu zielona w tej materii

Edytowane przez jenny87
Czas edycji: 2010-08-25 o 10:27
jenny87 jest offline  
Stary 2010-08-25, 10:29   #1099
wasienka
Zadomowienie

Cytat:
dzieki wielkie,a mniej wiecej jakiego koloru moge sie spodziewac ,po dekoloryzowaniu z czekolady castinga?wyszedl takie ciemny,miejscami sredni braz ,konce oczywiscie w padaja w czarny. bo nie wiem jaki kolor farby dobrac na farbowanie po tej dekoloryzacji,a moglby ktos mi napisac badz podeslac linka do przykladowego szamponu,o ktorym napisalas?czy chodzi poprostu o szampon z neutralnym pH?czy kazdy szampon neutralizujacy?czy sa jakies specjalne do tego celu?sorry,jestem poprostu zielona w tej materii
to zależy od twojego naturalnego koloru włosów. Powinien wyjść lekko jaśniejszy od naturalnego bo przecież utleniacze w farbach lekko rozjaśniaja. A takie szampony znalazłam w necie chyba dwa. Zobacz sobie w elgonie tylko nie pamiętam w którym dziale go widziałam ale w każdym razie był ciężki do znalezienia tani nie jest, no ale cóż... A szampon ten powinien być po zabiegach chemicznych, nie przed, większość jest przed ale tu nie o taki chodzi. Neutralizujący, oczyszczający z chemii co zostaje na włosach. Będziesz ja długo czuć oczywiście dobrze by było się jej pozbyć jak najszybciej żeby włosy nie były znów ciemne. A co do farby to hm, zrób najpierw dekoloryzacje a potem wybierz się do sklepu po jaśniejsza farbę

ps. Ten link co wkleiłas to jest w ogóle do innych celów

Edytowane przez wasienka
Czas edycji: 2010-08-25 o 10:32
wasienka jest offline  
Stary 2010-08-25, 10:47   #1100
jenny87
Rozeznanie

GG do jenny87

Cytat:
to zależy od twojego naturalnego koloru włosów. Powinien wyjść lekko jaśniejszy od naturalnego bo przecież utleniacze w farbach lekko rozjaśniaja. A takie szampony znalazłam w necie chyba dwa. Zobacz sobie w elgonie tylko nie pamiętam w którym dziale go widziałam ale w każdym razie był ciężki do znalezienia tani nie jest, no ale cóż... A szampon ten powinien być po zabiegach chemicznych, nie przed, większość jest przed ale tu nie o taki chodzi. Neutralizujący, oczyszczający z chemii co zostaje na włosach. Będziesz ja długo czuć oczywiście dobrze by było się jej pozbyć jak najszybciej żeby włosy nie były znów ciemne. A co do farby to hm, zrób najpierw dekoloryzacje a potem wybierz się do sklepu po jaśniejsza farbę

ps. Ten link co wkleiłas to jest w ogóle do innych celów
tak,to mozliwe, bo jak mowilam totalnie sie na tym nie znam dzieki wielkie za pomoc i cierpliwosc a to ten szampon z neutralnym pH to tez nie to?
jenny87 jest offline  
Stary 2010-08-25, 10:51   #1101
wasienka
Zadomowienie

Cytat:
tak,to mozliwe, bo jak mowilam totalnie sie na tym nie znam dzieki wielkie za pomoc i cierpliwosc a to ten szampon z neutralnym pH to tez nie to?
tak szczerze to nie wiem ale napewno musi pisać że to jest szampon po zabiegach chemicznych lub fryzjerskich
wasienka jest offline  
Stary 2010-08-25, 11:01   #1102
jenny87
Rozeznanie

GG do jenny87

Cytat:
tak szczerze to nie wiem ale napewno musi pisać że to jest szampon po zabiegach chemicznych lub fryzjerskich
czyli np cos takiego?
http://allegro.pl/szampon-po-zabiega...181189660.html

lub

http://allegro.pl/szampon-po-zabiega...181189661.html
jenny87 jest offline  
Stary 2010-08-25, 11:11   #1103
anetka832
Zadomowienie

GG do anetka832

Cytat:
Ja już po dekolorze już farby od razu nie nałożę. Po pierwszym dekolorze bez farbowania włosy ściemnialy, ale nie jakoś specjalnie mocno. Po drugim dekolorze nałozyłam od razu farbę i to był błąd - odrosty rozjaśnily się, a reszt włosów niemal wróciła do czerni. Oczywiście farbowałam farbą sporo jaśniejszą od oczekiwanego koloru.

Edytowane przez anetka832
Czas edycji: 2010-08-25 o 11:12 Powód: dopisek
anetka832 jest offline  
Stary 2010-08-25, 11:15   #1104
jenny87
Rozeznanie

GG do jenny87

czyli ile osob tyle opinii ,jak widze ;p a ten szampon sie nadaje?
http://allegro.pl/show_item.php?item=1181189660
jenny87 jest offline  
Stary 2010-08-25, 11:29   #1105
wasienka
Zadomowienie

Już wiem! Zaraz po dekoloryzacji należy użyć szamponu właśnie takiego co pokazałas w linkach, musi być kwaśny, niskie pH. Następnie kładziesz farbę o ton, dwa jaśniejsza ale UWAGA! dokup do niej utleniacz 1,5% ewentualnie 3% nie większą! A po koloryzacji znów dokładnie umyj włosy tym specjalnym szamponem żeby dobrze domknąc łuske włosa. Wtedy problemu z ciemnieniem nie będzie pozdrawiam
wasienka jest offline  
Stary 2010-08-25, 11:37   #1106
jenny87
Rozeznanie

GG do jenny87

Cytat:
Już wiem! Zaraz po dekoloryzacji należy użyć szamponu właśnie takiego co pokazałas w linkach, musi być kwaśny, niskie pH. Następnie kładziesz farbę o ton, dwa jaśniejsza ale UWAGA! dokup do niej utleniacz 1,5% ewentualnie 3% nie większą! A po koloryzacji znów dokładnie umyj włosy tym specjalnym szamponem żeby dobrze domknąc łuske włosa. Wtedy problemu z ciemnieniem nie będzie pozdrawiam
wielkie dzieki za info, to juz wszystko (no prawie wszystko) wiem
jenny87 jest offline  
Stary 2010-08-25, 11:44   #1107
wasienka
Zadomowienie

Cytat:
wielkie dzieki za info, to juz wszystko (no prawie wszystko) wiem
służe pomocą
wasienka jest offline  
Stary 2010-08-25, 12:03   #1108
jaszczurka_2007
Zadomowienie

GG do jaszczurka_2007

jest to mój pierwszy post w tym temacie ale umówiłam sie na jutro na dekoloryzacje i teraz nie wiem czy dobrze zrobilam..nie farbuje wlosow juz od roku,odrost mam calkiem spory (10 cm mojego naturalnego brazu),reszta zostala czarna. Zaniepokoilo mnie stwierdzenie fryzjerki ze bedzie mi trzeba obciac polowe wlosow po tej dekoloryzacji,mam nadzieje ze jednak tak sie nie stanie bo wloski mam krecone i juz dochodza za lopatki..juz sama nie wiem co robic
Stary 2010-08-25, 12:11   #1109
wasienka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez jaszczurka_2007 Pokaż wiadomość
jest to mój pierwszy post w tym temacie ale umówiłam sie na jutro na dekoloryzacje i teraz nie wiem czy dobrze zrobilam..nie farbuje wlosow juz od roku,odrost mam calkiem spory (10 cm mojego naturalnego brazu),reszta zostala czarna. Zaniepokoilo mnie stwierdzenie fryzjerki ze bedzie mi trzeba obciac polowe wlosow po tej dekoloryzacji,mam nadzieje ze jednak tak sie nie stanie bo wloski mam krecone i juz dochodza za lopatki..juz sama nie wiem co robic
moim zdaniem ta "dekoloryzacja" to będzie zwykle rozjaśnianie. Zapytaj się jeszcze dziś fryzjerki czy będzie to robić za pomocą rozjaśniacza, jeśli tak to zrezygnuj, kup elgon i zrób tak jak pisałam w kilku ostatnich postach
wasienka jest offline  
Stary 2010-08-25, 13:13   #1110
viki1988
Zakorzenienie

Dziewczyny chciałam Wam dorzucić filmik z youtube : http://www.youtube.com/watch?v=LxkH_-ASDrw dziewczyna pokazuje jak rozjaśniła sobie ciemne (farbowane) włosy na jaśniejsze za pomocą farby z wysokim oksydantem
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości