Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-09-24, 13:21   #1231
fanfelka
Zadomowienie

Dot.: Dekoloryzacja czy rozjaśnianie balejażem?

Trzeba się też liczyć z tym, że każda z nas ma inną strukturę włosa i każde włosy mogą inaczej reagować na te same eksperymenty
Dużo zależy też od fryzjera i od jego umiejętności np. na jednym z wątków wizażu (już nie pamiętam na którym) wyczytałam, że lepiej robić pasemka czy też balejaż wodą4% a nawet 3% tylko żeby dłużej przytrzymać na włosach. Znowu u fryzjera słyszałam że takie rzeczy trzeba robić na wodzie minimum 6% bo inaczej nie wyjdzie. Wiadomo, że im wyższy stopień utlenienia tym szybciej wybarwi barwnik ale też szybciej zniszczy włos....
Zawsze chcemy dokonać właściwego wyboru więc powodzenia w podjęciu decyzji

fanfelka jest offline  
Stary 2010-09-25, 12:31   #1232
judge
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez fanfelka Pokaż wiadomość
Trzeba się też liczyć z tym, że każda z nas ma inną strukturę włosa i każde włosy mogą inaczej reagować na te same eksperymenty
Dużo zależy też od fryzjera i od jego umiejętności np. na jednym z wątków wizażu (już nie pamiętam na którym) wyczytałam, że lepiej robić pasemka czy też balejaż wodą4% a nawet 3% tylko żeby dłużej przytrzymać na włosach. Znowu u fryzjera słyszałam że takie rzeczy trzeba robić na wodzie minimum 6% bo inaczej nie wyjdzie. Wiadomo, że im wyższy stopień utlenienia tym szybciej wybarwi barwnik ale też szybciej zniszczy włos....
Zawsze chcemy dokonać właściwego wyboru więc powodzenia w podjęciu decyzji
Podpisuję się miałam dekoloryzacje półtora miesiąca temu Włosy mam raczej cienkie Zdecydowałam się bo nie mogłam już patrzeć na mój smolisty łeb farbowałam na czekolade a i tak od połowy głowy miałam czerń wiec postawiłam na ściaganie koloru Nie zapłaciłam duzo bo 120zł z farbowaniem Powiem Wam że po samej wizycie włosy wyglądały całkiem ok naprawde! jakby nie miały żadnych przejść Gorzej było przy pierwszym umyciu włosy były suche a przy czesaniu efekt "gumy"? tak się ciągneły
Biedulki cebulki były tak osłabione że z łatwością mogłam się oskalpować ..teraz je już podratowałam maskami, serum z keratyną i jakoś sobie żyją Nie wiem czy zdecydowałabym się na dekoloryzacje gdybym wiedziała co je czeka
Jedynie co mnie napawa dumą to to że mam jaśniejsze włosy i nie musiałam czekać 2 lata na zejście z koloru naturalnym sposobem
Dziewczyny! dlatego jeśli macie w miare mocne włosy, niezniszczone suszarka ciagłym prostowaniem to polecam ten zabieg bo w pare godzin mamy na głowie to co chcemy
Stary 2010-09-25, 18:37   #1233
HappyMonday
Przyczajenie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Witam!
Użyłam dzisiaj rozjaśniacza firmy Joanna (użyłam go sama w domu i na szczęście nie widzę efektów ubocznych gdyż mam mocne włosy) Tylko, że efekt, (choć widoczny i zadowalający) nie jest jeszcze efektem końcowym i ewidentnie muszę to zrobić jeszcze raz lub dwa razy zanim skończę.
Więc mam pytanie - czy powinnam ten drugi zabieg rozjaśniający zrobić zaraz jutro i kuć żelazo póki gorące czy też powinnam odczekać z tydzień, dwa? Co będzie lepszą opcją? (opcja pójscia do fryzjera niestety nie wchodzi u mnie w grę z przyczyn finansowych)
Bardzo proszę o poradę
HappyMonday jest offline  
Stary 2010-09-25, 20:55   #1234
plastik-modnisia
Przyczajenie

Bardzo proszę o pomoc! Już pisałam w tym temacie i może mój aktualny problem nie dotyczy ewidentnie dekoloryzacji, ale oba posty łączą sie, dlatego też postanowiłam napisać właśnie tutaj...

Jak pisałam wcześniej, to zrobiłam dekoloryzacje i wyszedł mi kolor od nasady biały, dalej żółty i na końcach pomarańczowy. Przykryłam go farbą Palette tą nową 10-minutową... kolorem 800 - średni blond. Użyłam palette, bo wiem, że wżera się we włosy, a bałam się, że jak użyje castinga (jak zawsze), to po dwóch tygodniach kolor wymywać mi się będzie do białego. Chciałąm poprostu mieć taką "baze", która będzie dość neutralna... I teraz mam problem. Z początku kolor był bardzo złoty (wręcz żółty) i pomarańczowy również... poprostu farbowanie wyszło, aczkolwiek tamte "resztki" przebijały i to dość znacząco... postanowiłam mało drastycznie zmniejszać problem... i zaczęłam używać niebieskiego szamponu i odżywki z joanny i płukanki fioletowej. Jest o wiele lepiej, aczkolwiek dalej włosy mam rudo-złote. Ostanio zafarbowałam Castingiem "Satynowy blond" - 801). Farba ładnie rozjaśniła odrosty i lekko stonowała reszte. I tu jest mój problem... ponei9waż miałam nadzieję, że skoro "głupie" płykanki potrafił zrobić aż tyle, że wyglądam jak cżłowiek, to farba poradzi sobie bez problemu. No i tak się nie stało. Włosy mam tylko lekko stonowane. Może i wyglądają naturalnie, ale dalej są w odcieniu bardzo ciepłego złota i delikatnie z miedzią. I tu jest moje pytanie: Czy istnieje farba, która w ZNACZĄCY SPOSÓB ochłodzi kolor moich włosów? Tu nie chodiz o to, żeby rozjaśnić, albo przyciemnić, bo poziom "jasności" (nie wiem jak to nazwać;p) bardzo mi odpowiada, ale chodiz mi o odcień... płukanki i szampony teraz już niewiele dają. Oczywiście nie oczekuję, że farba po jednokrotnym użyciu zrobi mi ładni, zimny, naturalny, średni blond, ale chciałabym jednak, żeby różnica była zauważalna i żebym mogła mieć chociaż nadzieję, że po 2-3 farbowaniach dojdę do wymarzonego koloru.

Rozpisałam się strasznie i mam nadzieję, że ktoś to przeczyta...

Przepraszam, jeśli to nie do tego wątku

Pozdrawiam!
plastik-modnisia jest offline  
Stary 2010-09-25, 22:12   #1235
90agnieszka90
Zakorzenienie

GG do 90agnieszka90

Mój naturalny kolor to taki dość ciemny blond.Ponad rok temu zafarbowałam się na ciemny brąz,a ostatnio zaświtała mi myśl,aby być blondynką,ale nie mój naturalny odcień,tylko taki chłodny odcień umiarkowanego blondu Mam dość jasną karnację i błękitne oczy.Opinie na temat koloru pasującego do mnie są podzielone,część mówi,że blond zdecydowanie lepszy,część znów,że brąz jest ekstra,a część że i ten i ten dobry Póki co nie chcę farbować,bo co do fryzur już różne pomysły miałam,które mijały średnio po miesiącu Poza tym troszkę boje się,że dekoloryzacja zniszczy moje i tak już cienkie włosy,poza tym boje się,że fryzjer mi w kolor nie trafi i zamiast ładnego blondu wyjdzie żółć lub co gorsze platyna :O i dlatego mam dylemat

90agnieszka90 jest offline  
Stary 2010-09-26, 17:11   #1236
kle0patra
Raczkowanie

judge - możesz mi dac zdięcie swojego obecnego koloru? Też będe szła na dekoloryzacja a również obecnie mam czekoladowy brąz
kle0patra jest offline  
Stary 2010-09-26, 19:05   #1237
fanfelka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ifrit Pokaż wiadomość
Wyjsciowy czarny -upragniony blond
długaaaa droga

mogę wiedzieć jaką farbę masz na ostatnim zdjęciu lub na trzecim od końca (moja koleżanka jest ciekawa)

fanfelka jest offline  
Stary 2010-09-26, 19:16   #1238
Suuuzi
Rozeznanie

ja dekoloryzację przeszłam dokładnie 2 dni temu- bałam się strasznie, ale włosy są w dobrej kondycji, blyszczą się i naprawdę nie ma tragedii.
Przechodziłam z czarnego na rudy- kolor na załączonym zdjęciu
Suuuzi jest offline  
Stary 2010-09-26, 19:40   #1239
Agoosia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Send a message via Skype™ to Agoosia

Cytat:
Napisane przez Suuuzi Pokaż wiadomość
ja dekoloryzację przeszłam dokładnie 2 dni temu- bałam się strasznie, ale włosy są w dobrej kondycji, blyszczą się i naprawdę nie ma tragedii.
Przechodziłam z czarnego na rudy- kolor na załączonym zdjęciu
A jaką metodą?
Agoosia jest offline  
Stary 2010-09-26, 19:42   #1240
Suuuzi
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Agoosia Pokaż wiadomość
A jaką metodą?
u fryzjera- bałam się ryzykować i robić to na własną rękę..
Suuuzi jest offline  
Stary 2010-09-26, 21:11   #1241
plastik-modnisia
Przyczajenie

To pomoże ktoś, czy nie mam na co liczyć?
plastik-modnisia jest offline  
Stary 2010-09-27, 12:52   #1242
judge
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kle0patra Pokaż wiadomość
judge - możesz mi dac zdięcie swojego obecnego koloru? Też będe szła na dekoloryzacja a również obecnie mam czekoladowy brąz
Prosze bardzo oto mój aktualny kolor.
Po dekolorze miałam karmelowy blond ale znudził mi się i zaczełam go ochładzać i przyciemniać ciemnym blondem
Stary 2010-09-27, 16:24   #1243
kle0patra
Raczkowanie

Więc teraz mam pytanie jaki naj jaśniejszy kolor wyszedł by mi z tego co mam teraz:

http://img522.imageshack.us/img522/2839/zdjcie1004.jpg

Oczywiście bez efektu kruszenia i wypadania włosów
kle0patra jest offline  
Stary 2010-09-27, 16:30   #1244
judge
Zadomowienie

Cytat:
Więc teraz mam pytanie jaki naj jaśniejszy kolor wyszedł by mi z tego co mam teraz:

http://img522.imageshack.us/img522/2839/zdjcie1004.jpg

Oczywiście bez efektu kruszenia i wypadania włosów
Kurczę ja żaden znawca.. farbą myśle że o ton mogłabyś mieć jasniejsze Przy pomocy rozjaśniacza nawet i platyne
Stary 2010-09-27, 16:37   #1245
Agoosia
Zakorzenienie

Cytat:
u fryzjera- bałam się ryzykować i robić to na własną rękę..
super kolor
Agoosia jest offline  
Stary 2010-09-27, 16:45   #1246
kle0patra
Raczkowanie

Sama nie będe ryzykowac z rozjaśniaczem xd . z Farbą też nie bardzo gdyż boje się tych rudości. Kiedyś zaryzykowałam, teraz wole wybrac się do fryzjera
kle0patra jest offline  
Stary 2010-09-27, 18:16   #1247
Suuuzi
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Agoosia Pokaż wiadomość
super kolor
dziekuje bardzo!
Suuuzi jest offline  
Stary 2010-09-27, 19:53   #1248
Agoosia
Zakorzenienie

Cytat:
dziekuje bardzo!
Nie ma za co

Sama mam zamiar ściągnąć sobie upiorną czerń i mam w domu zapas dwóch farb i płukankę i rozjaśniacz na dokładkę, (na wszelki wypadek ) i będę na pierwszy rzut celować w jakąś czerwień, co powinno być niezbyt trudne po dekolorze.
Agoosia jest offline  
Stary 2010-09-27, 22:55   #1249
90agnieszka90
Zakorzenienie

GG do 90agnieszka90

Dziewczyny jak myślicie-lepiej iść na deko do fryzjera czy spróbować samodzielnie? Kurczę,boje się,że namęczę się ze ściąganiem tego brązu i zrobie sobie jakiś beznadziejny odcień blondu :/

Stary 2010-09-27, 23:55   #1250
untouchable
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez 90agnieszka90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak myślicie-lepiej iść na deko do fryzjera czy spróbować samodzielnie? Kurczę,boje się,że namęczę się ze ściąganiem tego brązu i zrobie sobie jakiś beznadziejny odcień blondu :/
jesli masz mozliwosc pojscia do dobrego fryzjera to idz
Stary 2010-09-28, 07:11   #1251
ifrit
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez fanfelka Pokaż wiadomość
mogę wiedzieć jaką farbę masz na ostatnim zdjęciu lub na trzecim od końca (moja koleżanka jest ciekawa)
witam to mieszanka wellatonu 12/1 i 10/0 (ok 1/3 opakowania)
kładziona na farbe nr 3
Stary 2010-09-28, 10:25   #1252
90agnieszka90
Zakorzenienie

GG do 90agnieszka90

Wiecie,niby mam zaufaną fryzjerkę,od której zawsze wychodziłam zadowolona,ale boje się,że nieświadomie coś się nie uda

Stary 2010-09-28, 13:16   #1253
kle0patra
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez 90agnieszka90 Pokaż wiadomość
Wiecie,niby mam zaufaną fryzjerkę,od której zawsze wychodziłam zadowolona,ale boje się,że nieświadomie coś się nie uda
W taki razie jeśli masz wątpliwości wybierz się do innego profesjonalnego fryzjera
kle0patra jest offline  
Stary 2010-09-28, 13:42   #1254
90agnieszka90
Zakorzenienie

GG do 90agnieszka90

Tzn tak Jeśli chodzi o zaufanie to jej ufam-ponad rok temu to właśnie ona mnie farbowała na brąz i wyszło świetnie Tylko "chłonności" farby przez włosy po deko przewidzieć się w 100% nie da,dlatego boje się,żeby mi się nie stała tragedia na włosach,a przede wszystkim,żeby ten odcien pasował mi do mojej bladej twarzy i niebieskich oczu

Swoją drogą,dowiedziałam się,że można umówić się z nią na konsultacje za darmo.Może rzeczywiście się przejdę do niej i ona mi coś doradzi

Stary 2010-09-28, 16:25   #1255
ifrit
Zadomowienie

tez miałam zaufana fryzjerk do czasu gdy zapewniała ze dekoloryzacja uczymi blondynke ze mnie a okazało sie że wmawiała mi że koncówki sie wypłucza do koloru czubka głowy.... koszt 170zł
reklamacja 40 za materiały zapłaciłam od tego czasu tylko podcinam u niej koncówki
Stary 2010-09-28, 16:41   #1256
Agoosia
Zakorzenienie

A ja siedzę z colorpeelem na głowie i jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć, że to "ruszy" moje włosy...
Agoosia jest offline  
Stary 2010-09-28, 17:29   #1257
kle0patra
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ifrit Pokaż wiadomość
tez miałam zaufana fryzjerk do czasu gdy zapewniała ze dekoloryzacja uczymi blondynke ze mnie a okazało sie że wmawiała mi że koncówki sie wypłucza do koloru czubka głowy.... koszt 170zł
reklamacja 40 za materiały zapłaciłam od tego czasu tylko podcinam u niej koncówki
Ładne masz teraz włosy ale 170zl ?? ja za 80zl miałam dekoloryzacje z czarnego na blond.

Agoosia daj znac co Ci wyjdzie
kle0patra jest offline  
Stary 2010-09-28, 17:33   #1258
ifrit
Zadomowienie

Cytat:
Ładne masz teraz włosy ale 170zl ?? ja za 80zl miałam dekoloryzacje z czarnego na blond.

Agoosia daj znac co Ci wyjdzie
170zł z kolorem

obecnie jak na foto 1 .... płomienna rudosc nr 2 za mna
Stary 2010-09-28, 17:53   #1259
Agoosia
Zakorzenienie

Irfit noo ten kolor masz cudny

kle0patra nie do wiary, ale to dziala
Farbuję na czarno od kilku lat ( z przerwą na rudość), a bez przerwy dokladnie od lipca tamtego roku... różnymi drogeryjnymi specyfikami, łącznie z palett'ą chyba jednorazowo
Byłam granatowo czarna, a teraz jestem super rudo-cynamonowa. Siedzę teraz z drugą porcją (za drugim razem nie śmierdzi tak jak poprzednio )
W pogotowiu czekają dwie farby - ruda czerwień na poziomie 6 i jakiś beż na poziomie 7... ale boję się farbnięcia na prawie czarno tym beżem i chyba sięgnę po czerwień... którą zresztą potrzymam chwilę, co bym nie ściemniała... tylko, że jak potrzymam chwilę, to zmyje mi się szybciej niż standardowo, a standardowo i tak czerwienie zmywają się błyskawicznie
Agoosia jest offline  
Stary 2010-09-28, 19:28   #1260
dominika 17
Raczkowanie

Arrow Ciemny brąz na jasny brąz. Pomocy! + zdjęcia

Od dwóch lat farbuję włosy na bardzo ciemny brąz. Moim naturalnym kolorem jest ciemny blond/jasny brąz. Chciałabym rozjaśnić je do jasnego ewentualnie średniego brązu. Byłyście może kiedyś w takiej sytuacji? Co polecacie a co odradzacie? Co zrobić?
dominika 17 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości