Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-02-02, 17:41   #1501
angelina_
Przyczajenie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cześć dziewczyny
Po przeczytaniu mniej więcej wszystkiego() zdecydowałam się na bajelaż a nie dekoloryzacje... Mój naturalny kolor to taki jasny brąz ale od 2 lat farbuję farbą Loreal Ecell 10 - kolor brąz 4'. Farbuję jedynie odrosty, a na ostatnie 4- 5 min przeciągam po włosach żeby wyszedł ładny kolor... Strasznie żałuję, że w ogóle zaczęłam farbować albo że nie poszłam do profesjonalisty!! Niestety czasu nie cofnę a o kolorku z pudełeczka farby jaką co 3 miesiące kupuję mogę pomarzyć - mam czarne jak noc Generalnie podziwiam niektóre z Was za odwagę, ja bałabym kłaść sobie dekoloryzator chyba... Czytałam też o demakijażu, ale to mało skuteczne Więc chyba pójdę do fryzjera na ten balejaż-jakieś złociste pasemka, miedziane refleksy i tak będę schodzić z tej obrzydliwej czerni!!!
angelina_ jest offline  
Stary 2011-02-02, 18:02   #1502
ojp
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez angelina_ Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Po przeczytaniu mniej więcej wszystkiego() zdecydowałam się na bajelaż a nie dekoloryzacje... Mój naturalny kolor to taki jasny brąz ale od 2 lat farbuję farbą Loreal Ecell 10 - kolor brąz 4'. Farbuję jedynie odrosty, a na ostatnie 4- 5 min przeciągam po włosach żeby wyszedł ładny kolor... Strasznie żałuję, że w ogóle zaczęłam farbować albo że nie poszłam do profesjonalisty!! Niestety czasu nie cofnę a o kolorku z pudełeczka farby jaką co 3 miesiące kupuję mogę pomarzyć - mam czarne jak noc Generalnie podziwiam niektóre z Was za odwagę, ja bałabym kłaść sobie dekoloryzator chyba... Czytałam też o demakijażu, ale to mało skuteczne Więc chyba pójdę do fryzjera na ten balejaż-jakieś złociste pasemka, miedziane refleksy i tak będę schodzić z tej obrzydliwej czerni!!!
Ja też się zastanawiam jak zejść z czerni. Mój naturalny kolor to brązowy, chciałam mieć ciemniejszy odcień, w piątek położyłam farbę, niestety trzymałam za długo i wyszedł prawie, że czarny. Zastanawiam się nad dekoloryzacją, czy sama sobie położyć, bo nigdy tego nie robiłam, czy iść do fryzjera... Kiedyś miałam już czarne, fajnie się w nich czułam, potem ścinałam włosy, żeby pozbyć się tego koloru, aż w końcu doszłam do brązowych i fryzjerka pofarbowała mi na ładny lekko ciemny brązowy odcień. I teraz znowu to samo. Niby ludzie mówią, że fajnie wyglądam, ale ja się źle czuję w tym kolorze, dlatego rozważam opcję dekoloryzacji Jakieś rady ?

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".

Edytowane przez ojp
Czas edycji: 2011-02-02 o 18:03
ojp jest offline  
Stary 2011-02-02, 18:54   #1503
angelina_
Przyczajenie

Hmm no albo dekoloryzacja albo pasemkami schodź... Bo wątpię czy szampon rumiankowy/przeciwłupieżowy cokolwiek rozjaśnił przynajmniej mi nic nie pomaga, po tylu farbowaniach zresztą czego ja chcę od zwykłego szamponiku?
Radzę Ci znaleźć dobrego fryzjera Ja radziłam się znajomej i mówiła, że fryzjerka najpierw mi minimalnie czymś rozjaśni a potem dopiero zrobi pasemka. Pójdę za miesiąc i się przekonam, na razie próbuję je trochę zapuścić i wzmocnić czym tylko się da...
angelina_ jest offline  
Stary 2011-02-05, 14:32   #1504
wandeczka111
Przyczajenie

Wklejam zdjęcia przed i po Chantalu
W rzeczywistości nie są aż takie jasne przy czubku. i wyglądają bardziej równomiernie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ola.jpg (88,1 KB, 226 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0925.jpg (91,0 KB, 204 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0928.jpg (132,4 KB, 213 załadowań)
wandeczka111 jest offline  
Stary 2011-02-05, 17:26   #1505
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Cześć dziewczyny
balejaż zniszczy włosy o wiele bardziej niż jakikolwiek dekoloryzator bo balejaż robisz rozjaśniaczem. i w końcu balejażu będzie trzeba zrobić tak duzo aby całe kudły były jasne
fryz5 jest offline  
Stary 2011-02-05, 19:23   #1506
agnesuk
Wtajemniczenie

Wyślij wiadomość przez Yahoo do agnesuk

hej mogę się przyłączyć?
czy któraś z Was chciała wrócić z czarnego koloru do swojego naturalnego? mam już dość czarnych włosów i nie wiem co mam robić... jestem zielona w tych sprawach.
pomożecie?

agnesuk jest offline  
Stary 2011-02-05, 20:11   #1507
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnesuk Pokaż wiadomość
hej mogę się przyłączyć?
czy któraś z Was chciała wrócić z czarnego koloru do swojego naturalnego? mam już dość czarnych włosów i nie wiem co mam robić... jestem zielona w tych sprawach.
pomożecie?
wydaje mi się że wszyscy w tym wątku chcą, więc głupie pytanie ;D

przeczytaj cały wątek , jest tu mnóstwo porad jak wrócić do naturalnego koloru.
fryz5 jest offline  
Stary 2011-02-05, 22:45   #1508
agnesuk
Wtajemniczenie

Wyślij wiadomość przez Yahoo do agnesuk

no faktycznie się wygłupiłam, wybaczcie

ok poczytam,dzięki.

agnesuk jest offline  
Stary 2011-02-06, 13:41   #1509
angelina_
Przyczajenie

Do fryz5 - dziękuje za odpowiedź Przyznam, że nie znam się zbytnio na fryzjerstwie, od 2 lat sama bądź przy pomocy siostry farbuję excellem 10', ale jak mówię kładłam tylko na odrost a na ostatnie minutki przeciągałam po długości. Mam w pobliżu salon Loreal i tam wybieram się w takim razie na dekoloryzację. Mam jednak pewne pytanie, dekolor wypłuka mi ten ciemny pigment który mam plus podczas tej samej wizyty od razu jest farbowanie? Bo czytałam, że po dekoloryzacji każdy włos jest w innym odcieniu tęczy w zależności jak kiedyś tam chwyciła farba. Więc czy od razu jest farbowanie? Zastanawiam się jak długo potrwa schodzenie z mojego koloru (naprawdę ciemny brąz choć wg niektórych to jest czarny) do mojego wymarzonego:
http://ikf.styl.fm/fryzury-grzywki/fryzura975326.htm
angelina_ jest offline  
Stary 2011-02-06, 16:25   #1510
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Do fryz5 - dziękuje za odpowiedź Przyznam, że nie znam się zbytnio na fryzjerstwie, od 2 lat sama bądź przy pomocy siostry farbuję excellem 10', ale jak mówię kładłam tylko na odrost a na ostatnie minutki przeciągałam po długości. Mam w pobliżu salon Loreal i tam wybieram się w takim razie na dekoloryzację. Mam jednak pewne pytanie, dekolor wypłuka mi ten ciemny pigment który mam plus podczas tej samej wizyty od razu jest farbowanie? Bo czytałam, że po dekoloryzacji każdy włos jest w innym odcieniu tęczy w zależności jak kiedyś tam chwyciła farba. Więc czy od razu jest farbowanie? Zastanawiam się jak długo potrwa schodzenie z mojego koloru (naprawdę ciemny brąz choć wg niektórych to jest czarny) do mojego wymarzonego:
http://ikf.styl.fm/fryzury-grzywki/fryzura975326.htm
mimo wszytsko odradzam dekoloryzację w salonie bo oni pracują na rozjaśniaczach i zniszczą Ci włosy. zapytaj się czym chcą Ci zrobić dekoloryzcję najpierw, byłaś na konsultacji? dekoloryzatory:chantal, renee blanche, matrix czy elgon nie niszczą włosów bo są na bazie siarki.
fryz5 jest offline  
Stary 2011-02-06, 17:09   #1511
angelina_
Przyczajenie

Nie byłam jeszcze na konsultacji, jutro jadę. Hmm dekoloryzacja w domu? Kurcze trochę się boję. No nic zobaczymy co mi jutro powie fryzjerka, dam znać. Jeśli faktycznie zabieg będzie inwazyjny to chyba zrezygnuję i pomyślę o czymś z listy fryz5
angelina_ jest offline  
Stary 2011-02-06, 17:18   #1512
anetka832
Zadomowienie

GG do anetka832

Cytat:
Napisane przez agnesuk Pokaż wiadomość
no faktycznie się wygłupiłam, wybaczcie

ok poczytam,dzięki.
Poczytaj, poczytaj - a jak bedziesz miała juz konkretne pytania po lekturze tego wątku - pytaj śmiało- ja juz czuję sie "weteranką" schodzenia z czerni, jesli tylko będę mogła pomóc, to

Angelina - domowej dekolorki nie musisz się tak bardzo bac, jesli skorzystasz z produktow polecanych prze Fryza. Problem jest dopiero po dekoloryzacji - jak chcesz otrzymany kolor jeszcze bardzie rozjaśnić. Ja w ciągu dwóch tygodni zrobiłam trzy dekolory, szamponetkę, dwie farby i rozjasniacz - dopiero po rozjaśniaczu widze lekkie przesuszenie, ale po dekoloryzatorze było ok. Używałam i chantala i renne blanche - róznicy wielkej nie było, renee troche droższy

Edytowane przez anetka832
Czas edycji: 2011-02-06 o 17:22
anetka832 jest offline  
Stary 2011-02-06, 20:28   #1513
lipcowa87
Zadomowienie

GG do lipcowa87

Cytat:
Nie byłam jeszcze na konsultacji, jutro jadę. Hmm dekoloryzacja w domu? Kurcze trochę się boję. No nic zobaczymy co mi jutro powie fryzjerka, dam znać. Jeśli faktycznie zabieg będzie inwazyjny to chyba zrezygnuję i pomyślę o czymś z listy fryz5
Ja ze swojego doświadczenia też Ci mogę polecić dekoloryzację w domu, wszędzie gdzie pytałam o dekoloryzację u fryzjera w gruncie rzeczy okazywało się robią ale rozjaśnianie. Ja schodziłam z czerni żeby potem przefarbować na rudo i udało się, a też nie mam dużego doświadczenia (tyle, że farbowałam zawsze sama). Używałam Chantal Color Peel
Stary 2011-02-06, 20:30   #1514
lipus89
Rozeznanie

dziewczynki, mam pytanie.
jeśli zrobiłam dekoloryzację, i po bezpośrednim farbowaniu blondem ( ciul z tym że wyszły mi kasztanowe ) pozostało mi na grzywce kilka pojedyńczych czarnych pasemek, to czy rozjaśniacz z garniera złapie mi też te czarne ?
waham się czy topić kasę w kolejną farbę dla uzyskania chcianego blondu :P

dzięki z góry

lipus89 jest offline  
Stary 2011-02-06, 20:39   #1515
anetka832
Zadomowienie

GG do anetka832

Cytat:
Napisane przez lipus89 Pokaż wiadomość
dziewczynki, mam pytanie.
jeśli zrobiłam dekoloryzację, i po bezpośrednim farbowaniu blondem ( ciul z tym że wyszły mi kasztanowe ) pozostało mi na grzywce kilka pojedyńczych czarnych pasemek, to czy rozjaśniacz z garniera złapie mi też te czarne ?
waham się czy topić kasę w kolejną farbę dla uzyskania chcianego blondu :P

dzięki z góry
Hm rozjaśniacz powinien złapać tzn rozjaśnić te pasemka, ale ostroznie, moga ci wyjść pomaranczowe nałoz rozjaśniacz, ale kontroluj przebieg rozjaśniania - nawet jesli na opakowaniu pisze, zeby trzymać np. 20 minut, przyglądaj sie wlosom, bo może okazać się, że po 5 minutach będziesz miala oczekiwany efekt.
Stary 2011-02-08, 20:05   #1516
UswiadomTooSobie
Przyczajenie

Co mam zrobić zeby z czarnych zejsc na taki kolor?

http://www.dpj.pl/Schwarzkopf_Natura...%85z-1297.html
01.06.2014r. - 70cm
UswiadomTooSobie jest offline  
Stary 2011-02-08, 21:53   #1517
lipus89
Rozeznanie

sorki że znowu zawracam głowę ...
rozjaśniłam ... i oczywiście wysłuchałam mojej siostry która kazała mi już zmyć bo stwierdziła że z boku już widać jasne jak cholera ...
i tym sposobem na łbie mam chyba 4 kolory, od przedziałka blond na długość około 1 cm ... więc moje pytanie brzmi : jaki jest optymalny termin odczekania od rozjaśniania żeby farba np. kasztan złapała mi bez zarzutu ... ?

pomozcie ...

lipus89 jest offline  
Stary 2011-02-10, 17:48   #1518
sugar_free
Przyczajenie

Przeczytałam pobieżnie cały wątek, pierwszą dekoloryzację zrobiłam Renee Blanche, co prawda efekt mnie nie powalił na kolana, ale czego się spodziewać po włosach od dwóch lat farbowanych na ciemne brązy. Zależy mi jedynie na korekcie koloru, klasyczny przypadek zejścia z czarnego na brąz. Wczoraj zrobiłam deko Prosalonem, ładnie zszedł mi czarny. Myłam włosy 2 razy Ketoxinem i dzięki temu włosy tylko minimalnie ściemniały.

Siedzę właśnie z kolorem "jasny brąz" i się modlę, by jakoś sensownie wyszło, ostatnio posłuchałam się ulotki i pofarbowałam o ton jaśniejszym "brązem" i wyszedł oczywiście czarny Przygotowałam się na niepowodzenie operacji i mam jeszcze w zapasie 1 opakowanie dekoloryzatora. Jeśli się uda, nie będę musiała znowu biec do drogerii z czapką na głowie, by zakryć ten ogniście pomarańczowy kolorek
sugar_free jest offline  
Stary 2011-02-10, 20:20   #1519
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sugar_free Pokaż wiadomość
Przeczytałam pobieżnie cały wątek, pierwszą dekoloryzację zrobiłam Renee Blanche, co prawda efekt mnie nie powalił na kolana, ale czego się spodziewać po włosach od dwóch lat farbowanych na ciemne brązy. Zależy mi jedynie na korekcie koloru, klasyczny przypadek zejścia z czarnego na brąz. Wczoraj zrobiłam deko Prosalonem, ładnie zszedł mi czarny. Myłam włosy 2 razy Ketoxinem i dzięki temu włosy tylko minimalnie ściemniały.

Siedzę właśnie z kolorem "jasny brąz" i się modlę, by jakoś sensownie wyszło, ostatnio posłuchałam się ulotki i pofarbowałam o ton jaśniejszym "brązem" i wyszedł oczywiście czarny Przygotowałam się na niepowodzenie operacji i mam jeszcze w zapasie 1 opakowanie dekoloryzatora. Jeśli się uda, nie będę musiała znowu biec do drogerii z czapką na głowie, by zakryć ten ogniście pomarańczowy kolorek
najlepiej połóż farbe blond na niskiej wodzie utlenionej tzn 3%, lub szampon koloryzujący (28myć) ale na chwilę, po dekoloryzacji musisz połozyć farbę duzo jaśniejsza.
fryz5 jest offline  
Stary 2011-02-10, 22:49   #1520
sugar_free
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
najlepiej połóż farbe blond na niskiej wodzie utlenionej tzn 3%, lub szampon koloryzujący (28myć) ale na chwilę, po dekoloryzacji musisz połozyć farbę duzo jaśniejsza.
Jestem po koloryzacji jasnym brązem, wyszło idealnie! Nie zdecydowałam się na stosowanie wody utlenionej, moje włosy już i tak narażam na zbyt wiele... Podzieliłam włosy na 4 części, trzymałam niecałe 3 minuty każdą z nich i tak oto jestem z powrotem brunetką(!!!) bez znienawidzonych czarnych przebłysków. Niemniej jednak dziękuję za radę Jeżeli w przyszłości znów zgubię rozum i zrobię się na czarno, spróbuję z farbą na 28 myć.

Edytowane przez sugar_free
Czas edycji: 2011-02-10 o 22:50
sugar_free jest offline  
Stary 2011-02-10, 23:58   #1521
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sugar_free Pokaż wiadomość
Jestem po koloryzacji jasnym brązem, wyszło idealnie! Nie zdecydowałam się na stosowanie wody utlenionej, moje włosy już i tak narażam na zbyt wiele... Podzieliłam włosy na 4 części, trzymałam niecałe 3 minuty każdą z nich i tak oto jestem z powrotem brunetką(!!!) bez znienawidzonych czarnych przebłysków. Niemniej jednak dziękuję za radę Jeżeli w przyszłości znów zgubię rozum i zrobię się na czarno, spróbuję z farbą na 28 myć.
hm ale jak? bez oxydantu kładłaś? sam krem koloryzujący?

Edit:
mam pytanie, mam czerń ale spraną, i tak, chce zdekoloryzować ale małym kosztem, bo oszczędzam tak więc powiedźcie mi, co myślicie o takich zakupach:
-dekoloryzator matrix 30ml (miesza się go z oxy 6% 75ml)
-loreal richesse odcień 7 (chyba ze jaśniejszy? bo ma wyjść ciemny blond)
-oxy 100ml scandic 6%
i tak, myślę aby odlać 75ml z oxy 6% i to pójdzie na mieszanie z matrixem, a resztę 25ml 6% rozczieńczyć do tego richesse, tak żeby było 2-3% co wy na to?

mój kolega fryzjer dekoloryzował matrixem i mówił ze po nim włosy nie ciemnieją a zachowuje sie jak inne dekoloryzatory pod względem ściagania barwnika.

Edytowane przez fryz5
Czas edycji: 2011-02-11 o 00:23
fryz5 jest offline  
Stary 2011-02-11, 15:40   #1522
pestka1234
Przyczajenie

Cytat:
Edit:
mam pytanie, mam czerń ale spraną, i tak, chce zdekoloryzować ale małym kosztem, bo oszczędzam tak więc powiedźcie mi, co myślicie o takich zakupach:
-dekoloryzator matrix 30ml (miesza się go z oxy 6% 75ml)
-loreal richesse odcień 7 (chyba ze jaśniejszy? bo ma wyjść ciemny blond)
-oxy 100ml scandic 6%
i tak, myślę aby odlać 75ml z oxy 6% i to pójdzie na mieszanie z matrixem, a resztę 25ml 6% rozczieńczyć do tego richesse, tak żeby było 2-3% co wy na to?

mój kolega fryzjer dekoloryzował matrixem i mówił ze po nim włosy nie ciemnieją a zachowuje sie jak inne dekoloryzatory pod względem ściagania barwnika.
ja tez zdecydowałam sie na matrixa, dekoloryzowałam po dwóch rozjasnianiu baleyazem. Mam bardzo gęste włosy do łopatek i starczyły mi dwie saszetki. tez z 6% mieszałam. nie farbowałam zaraz po dekolor i nic sie z nimi nie stało, nie zciemniały, dokładnie wyszorowałm je i było ok a z farbka ci nie powiem bo u fryzjera robiłam kolor . Życze powodzenia
pestka1234 jest offline  
Stary 2011-02-11, 21:40   #1523
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pestka1234 Pokaż wiadomość
ja tez zdecydowałam sie na matrixa, dekoloryzowałam po dwóch rozjasnianiu baleyazem. Mam bardzo gęste włosy do łopatek i starczyły mi dwie saszetki. tez z 6% mieszałam. nie farbowałam zaraz po dekolor i nic sie z nimi nie stało, nie zciemniały, dokładnie wyszorowałm je i było ok a z farbka ci nie powiem bo u fryzjera robiłam kolor . Życze powodzenia
z tym że ja chce mieć ciemny blond po dekolorze, więc nie wiem, a jasno jest po matrixie? i czy wpływa na kondycje włosów? bo renee mi nie niszczył
fryz5 jest offline  
Stary 2011-02-11, 21:44   #1524
pestka1234
Przyczajenie

fryz5, mi delikatnie "rozjaśnil" bo trzymalam krótko, bo bałam sie co z tego wyjdzie. a nie zniszczył włosów ani nie naruszył ich struktury. miałam resztki czarnego i ujednolicił mi kolor, wypłukał troche tej czerni.
to generalnie nie rozjasnia, usuwa sztuczny kolor farbowany. te co miałam rozjasnione dorudosci czy brazów to delikatnie je rozjaśnił

Edytowane przez pestka1234
Czas edycji: 2011-02-11 o 21:47
pestka1234 jest offline  
Stary 2011-02-11, 22:19   #1525
fryz5
Zakorzenienie

Exclamation Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
fryz5, mi delikatnie "rozjaśnil" bo trzymalam krótko, bo bałam sie co z tego wyjdzie. a nie zniszczył włosów ani nie naruszył ich struktury. miałam resztki czarnego i ujednolicił mi kolor, wypłukał troche tej czerni.
to generalnie nie rozjasnia, usuwa sztuczny kolor farbowany. te co miałam rozjasnione dorudosci czy brazów to delikatnie je rozjaśnił
hm bo ja mam 3 warstwy delikatnych farb, ciemny brąz i garantowa czerń, pod tym mam rozjaśniane włosy. boje się jak nie ściagnie do jasnego rudego, bo chce wziąść odcień 7-śrendi blond, żeby kłaść po dekolorze, zamierzam trzymać maksymalny czas. ile trzymałaś? mniej więcej
fryz5 jest offline  
Stary 2011-02-12, 00:36   #1526
Gwiazdka26
Sylvi Walgr

GG do Gwiazdka26

Hej dziewczyny U mnie próba (mam czarne włosy) wyszła super! złoty blond wyszedł yeahh W poniedziałek robię całość no i będą rude ) buziaki

---------- Dopisano o 00:36 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
Zacznij od dekoloryzacji - wielce prawdopodobne, że otrzymasz jakiś odcien rudego. A co dalej z nałozeniem farby - te kwestię sama probuję rozgryść, bo jak zapewne już czytalaś, cześci osób po dekolorze wlosy ciemnieją, czy to po farbowaniu, czy bez. Napewno bedzie Ci latwiej zejść z czerni do rudego niż z czerni do blondu.
Dzięki Kochana jak na razie byłam w salonie na próbie na jednym pasemku i ładnie się zdjął ten czarny )
teraz w poniedzialek jadę na calość i mają mi klaść na dekolor mieszankę farb..zobaczymy jak wrócę wstawię foto trzymajcie kciuki

ps. jak czytałam na forum o ciemnieniu po farbie to aż mnie ciary przeszły ehhhh

Gwiazdka26 jest offline  
Stary 2011-02-12, 10:55   #1527
pestka1234
Przyczajenie

Cytat:
hm bo ja mam 3 warstwy delikatnych farb, ciemny brąz i garantowa czerń, pod tym mam rozjaśniane włosy. boje się jak nie ściagnie do jasnego rudego, bo chce wziąść odcień 7-śrendi blond, żeby kłaść po dekolorze, zamierzam trzymać maksymalny czas. ile trzymałaś? mniej więcej
ja tzrymałam około 15 min. a moze pierw naloz najjasniejszzy blad bo podobno bardzo szybko łapie po dekolor i sredni blad moze wyjsc ciemno. dopiero po jasnym nalozyc za jakis czas taki jaki chcesz. tak misie wydaje czytajac toco dziweczyny pisały
pestka1234 jest offline  
Stary 2011-02-12, 12:03   #1528
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
ja tzrymałam około 15 min. a moze pierw naloz najjasniejszzy blad bo podobno bardzo szybko łapie po dekolor i sredni blad moze wyjsc ciemno. dopiero po jasnym nalozyc za jakis czas taki jaki chcesz. tak misie wydaje czytajac toco dziweczyny pisały
tak tak, ja wiem że ciemnieją, bo sam robiłem ok 4 razy dekoloryzację renee blanche, 1 razy -niepowodzenie, 3 kolejne juz ok bo wiedziałem co nakładać.
ale podobno po matrixie nie ciemnieją <?> chyba że kupie tego loreal richesse 7, tak jak chce, albo nawet z popielatym refleksem kupie, ale najpierw po dekolorze od razu blond myślisz? tak na chwile? bo nie wiem już teraz, tak robiłem w przypadku renee blanche, że farba rozjaśniająca, i na to kładłem docelowy kolor, ale skoro po matrixie nie ciemnieją to nie wiem czy to ma sens? poza tym matrix jest nieco inny od innych dekoloryzatorów bo posiada oxy 6%, tzn miesza sie go z oxy, tak więc, mozę to ma jakiś wpływ.

edit: matrixa wychodzi 100ml po wymieszaniu (30ml matrixa+70ml oxy) a na moje włosy wystarczy 50ml, cyzli mogę rozdzielić na 2 części i 2 rayz zrobić i potrzymać maksymalny czas

edit: zamówiłem matrixa, oxy 6% 100ml, oraz richesse dia color 7.02, jak przyjdzie przesyłka to zobaczymy co wyjdzie

Edytowane przez fryz5
Czas edycji: 2011-02-12 o 13:18
fryz5 jest offline  
Stary 2011-02-12, 13:17   #1529
pestka1234
Przyczajenie

fryz5 no dokładnie masz na 2 razy
tzn tak, ja robilam dekolor, czarne wyszly mi do ciemnego brazu, braz do rudosci, rudosci do blond i rozjasniony rudy a blond tez wyjasniał delikatnie. pozbyłam sie teczy na głowie, cały czas widac było tecze ale juz nie tak intensywnie. dopiero po połtora tyg farbowałam, złocisto miedziany blond wymieszamyn z jeszcze innym blond nie pamietam juz jaki. wyszło zgodnie z planem, trzymane było zgodnie z czasem, a farbowałam farbami artego. moze i masz racje te 6%...i nie powinno sciemniec. odrazu nie kladłam farby wiec tego nie wiemdecyzja nalezy do ciebie. mozesz poczekac i nie farbowac od razu i zobaczyc jak sie włosy zachowają.
pestka1234 jest offline  
Stary 2011-02-12, 13:54   #1530
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
fryz5 no dokładnie masz na 2 razy
tzn tak, ja robilam dekolor, czarne wyszly mi do ciemnego brazu, braz do rudosci, rudosci do blond i rozjasniony rudy a blond tez wyjasniał delikatnie. pozbyłam sie teczy na głowie, cały czas widac było tecze ale juz nie tak intensywnie. dopiero po połtora tyg farbowałam, złocisto miedziany blond wymieszamyn z jeszcze innym blond nie pamietam juz jaki. wyszło zgodnie z planem, trzymane było zgodnie z czasem, a farbowałam farbami artego. moze i masz racje te 6%...i nie powinno sciemniec. odrazu nie kladłam farby wiec tego nie wiemdecyzja nalezy do ciebie. mozesz poczekac i nie farbowac od razu i zobaczyc jak sie włosy zachowają.
no będe robił fotorelację każdego etapu i wkleję tutaj jak już wszystko zrobię

zastanawiałem się tez o jakiejś byle jakiej farbie blond, np joanna bo najtańsza, szlachetna perła, i połozyć ją na włosy po dekolorze, na niskiej wodzie utlenionej, ale nie wiem czy będzie taka potrzeba.
fryz5 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości