Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-03-29, 17:52   #1771
ibyza
Wtajemniczenie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

o widzę, że dyskusja między profesjonalistami wre ja się zdecydowałam w takim razie na idealny dekoloryzator Renee już zamówiony
ibyza jest offline  
Stary 2011-03-29, 19:28   #1772
fryz5
Zakorzenienie

nie jestem żadnym profesjonalistą po prostu mi nie podpasował matrix bo wg mnie nie działa on jak dekoloryzator typowy.
fryz5 jest offline  
Stary 2011-03-29, 20:30   #1773
ibyza
Wtajemniczenie

hehe ale pracujesz w tym miejmy nadzieję, że dla moich włosów Renee okaże się idealny
ibyza jest offline  
Stary 2011-03-29, 21:00   #1774
fryz5
Zakorzenienie

nie pracuję, ja chodzę do szkoły, zajmuje się fryzjerstwem jako hobby, tzn farbowanie ścinanie i układanie koleżankom włosów, no i sobie, nie powiem ,pewnie pojęcie o tym mam ale nie mogę się równać ze specjalistami. jak to mówią człowiek uczy się na błędach, w taki oto sposób, i z duzą pomocą wizazu, mam pewnie doświadczenie

w żadnym wypadku nie narzucam nikomu co jest idealne, dla mnie renne jest idealny nie wiem jak u Ciebie, ale trzymam kciuki!
fryz5 jest offline  
Stary 2011-03-29, 21:23   #1775
Assathra
Zadomowienie

fryz5 Za mnie tez trzymaj. Bo jak mi nie wyjdzie to się będę chyba musiała na łyso zgolić, fatalnie mi w tej czerni
Assathra jest offline  
Stary 2011-03-29, 21:38   #1776
ibyza
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
nie pracuję, ja chodzę do szkoły, zajmuje się fryzjerstwem jako hobby, tzn farbowanie ścinanie i układanie koleżankom włosów, no i sobie, nie powiem ,pewnie pojęcie o tym mam ale nie mogę się równać ze specjalistami. jak to mówią człowiek uczy się na błędach, w taki oto sposób, i z duzą pomocą wizazu, mam pewnie doświadczenie

w żadnym wypadku nie narzucam nikomu co jest idealne, dla mnie renne jest idealny nie wiem jak u Ciebie, ale trzymam kciuki!
ja się zajmuje kosmetyką i wizażem, więc rozumiem ale z wykształcenia w następny czwartek będą efekty

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
fryz5 Za mnie tez trzymaj. Bo jak mi nie wyjdzie to się będę chyba musiała na łyso zgolić, fatalnie mi w tej czerni
ja tylko chciałabym, żeby włosy mi sie nie zniszczyły za bardzo
ibyza jest offline  
Stary 2011-03-29, 21:38   #1777
izolcia
Rozeznanie

witaaam was. he. miałyśmy nauczke farbujac na tak ciemne kolory , że teraz problem co z nimi zrobić , nie prawda?
ja już mamm dosyć swojego koloru, moj naturalny to ciemny blond, zawsze malowałam na ciemne brązy i żałuje teraz;// zapisałam sie do fryzjera, ale to nadal mnie męczy, co po tej dekoloryzacji ? Włosy beda masakrycznie zniszczone? Trzeba bedzie ściąć ? Pewnie jak zwykle dostane słowo krytyki w zamian , ale ja naprawde wiem , że skutki po tym zabiegu beda napewno opłakane. Co tu sie oszukiwać Czy któraś z Was robiła dekoloryzacje z czarnego koloru na brąz? jessli tak proszę , napiszcie mi jak to wyglądalo przed i po dziekuje z góry
izolcia jest offline  
Stary 2011-03-29, 21:57   #1778
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
oczywiście trzymam kciuki za wszystkie wizażanki planujące w najbliższym ( i nie tylko) czasie przechodzić ten trudny i męczący zabieg
fryz5 jest offline  
Stary 2011-03-29, 22:01   #1779
rockandrollqueen
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez izolcia Pokaż wiadomość
witaaam was. he. miałyśmy nauczke farbujac na tak ciemne kolory , że teraz problem co z nimi zrobić , nie prawda?
ja już mamm dosyć swojego koloru, moj naturalny to ciemny blond, zawsze malowałam na ciemne brązy i żałuje teraz;// zapisałam sie do fryzjera, ale to nadal mnie męczy, co po tej dekoloryzacji ? Włosy beda masakrycznie zniszczone? Trzeba bedzie ściąć ? Pewnie jak zwykle dostane słowo krytyki w zamian , ale ja naprawde wiem , że skutki po tym zabiegu beda napewno opłakane. Co tu sie oszukiwać Czy któraś z Was robiła dekoloryzacje z czarnego koloru na brąz? jessli tak proszę , napiszcie mi jak to wyglądalo przed i po dziekuje z góry
Ja robiłam dekoloryzację z czarnego na brąz Chantalem. Wystarczyło mi na parę minut położyć dekoloryzator pasmo po paśmie, żeby zejść do brązu. O dziwo wtedy włosy mi nie ściemniałym tylko, że miałam farbowane tylko raz i to była wpadka, bo zamiast średniego brązu farba wyszła po prostu czarna. Ale to była prawdziwna, smolista czerń w niczym nie przypominająca brązu, do tego nie chciała się spierać.

Dziewczyny, ja też będę za Was trzymać kciuki

Edytowane przez rockandrollqueen
Czas edycji: 2011-03-29 o 22:04
rockandrollqueen jest offline  
Stary 2011-03-29, 22:04   #1780
izolcia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
Ja robiłam dekoloryzację z czarnego na brąz Chantalem. Wystarczyło mi na parę minut położyć dekoloryzator pasmo po paśmie, żeby zejść do brązu. O dziwo wtedy włosy mi nie ściemniałym tylko, że miałam farbowane tylko raz i to była wpadka, bo zamiast średniego brązu farba wyszła po prostu czarna. Ale to była prawdziwna, smolista czerń w niczym nie przypominająca brązu, do tego nie chciała się spierać.
A jaką miałaś kondycję włosów po tym zabiegu ? Ja już jestem przygotowana na najgorsze.. Zapuszczałam włosy poltora roku i bede musiała napewno je sciąć
izolcia jest offline  
Stary 2011-03-29, 22:19   #1781
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:

Dziewczyny, ja też będę za Was trzymać kciuki
bo na włoski po dekoloryzacji kładzie się o wiele jaśniejszą farbkę np bardzo jasny blond

Cytat:
A jaką miałaś kondycję włosów po tym zabiegu ? Ja już jestem przygotowana na najgorsze.. Zapuszczałam włosy poltora roku i bede musiała napewno je sciąć
renne i chantal nie niszczą wcale włosów
fryz5 jest offline  
Stary 2011-03-29, 22:28   #1782
rockandrollqueen
Zadomowienie

Cytat:
bo na włoski po dekoloryzacji kładzie się o wiele jaśniejszą farbkę np bardzo jasny blond

renne i chantal nie niszczą wcale włosów
Wiem, wiem . Chodzi mi o to, że czarne włosy przed dekolorem były wpadką, bo nie chciałam takich, farbowałam brązem, a wyszła czerń. Dlatego zrobiłam dekolor. Wyszedł brąz, który nie ściemniał.

Cytat:

Czemu ja nie mam takich kolegów?

Cytat:
Włosy były lekko przesuszone, ale ja robiłam dekolor w krótkim okresie od farbowania.

To było w październiku, później do lutego chodziłam w brązie, tylko niestety przy każdym fabowaniu w niektórych miejscach znów wychodziła czerń, a na odrostach normalnie brąz(tylko, że ja mam swoje naturalne włosy dosyć jasny blond).

Teraz schodzę z brązu do blondu, jestem jakiś czas po dekoloryzacji i już tylko przechodzenie farbami mi zostało z pozimomu 7/8 do 9.
----

Edytowane przez rockandrollqueen
Czas edycji: 2011-03-29 o 23:54
rockandrollqueen jest offline  
Stary 2011-03-29, 22:45   #1783
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Wiem, wiem . Chodzi mi o to, że czarne włosy przed dekolorem były wpadką, bo nie chciałam takich, farbowałam brązem, a wyszła czerń. Dlatego zrobiłam dekolor. Wyszedł brąz, który nie ściemniał.

Czemu ja nie mam takich kolegów?

Włosy były lekko przesuszone, ale ja robiłam dekolor w krótkim okresie od farbowania.

To było w październiku, później do lutego chodziłam w brązie, tylko niestety przy każdym fabowaniu w niektórych miejscach znów wychodziła czerń, a na odrostach normalnie brąz(tylko, że ja mam swoje naturalne włosy dosyć jasny blond).

Teraz schodzę z brązu do blondu, jestem jakiś czas po dekoloryzacji i już tylko przechodzenie farbami mi zostało z pozimomu 7/8 do 9.

Wczoraj kupiłam farbę Palette 12C mroźny blond, będę robić w piątek. Jednak sama, bo w przyszłym tygodniu wyjeżdzam do Krakowa i chcę zaoczczędzić trochę kasy na ten wyjazd . Zobaczymy co mi z tego wyjdzie
aaha, źle zrozumiałem myślałem ze kładłaś średni brąz już po dekoloryzacji.

może masz takich kolegów, ale nie wiesz o tym ^^ w każdym razie miło mi

jaki masz teraz odcień tego blondu?
fryz5 jest offline  
Stary 2011-03-29, 22:53   #1784
Assathra
Zadomowienie

Cytat:
Ja kiedyś robiłam chantal color peel, ale mi nie starczyło nawet na 1/3 włosków bo miałam wtedy bardzo długie, i gęste. Kolorek zszedł ładnie, ale przy odroście trochę rozjaśnił, to było rok temu, włosy w bardzo dobrej kondycji, takiej samej jak przed zabiegiem, ale strasznie capiły przez kilka dni nie mogłam zmyć tego zapachu, jakimś zgniłym jajem. A ze musiałam szybko wyrównać kolor, bo niestety na te pod spodem nie starczyło preparatu.a akurat miałam egzaminy, to pacłam czarną farbą z joanny. i tak zostało do dziś, ze farbuję na ciemno. Teraz czekam na r.blanche zamówiłam 2 opakowania.
Assathra jest offline  
Stary 2011-03-29, 23:09   #1785
agnesuk
Wtajemniczenie

Wyślij wiadomość przez Yahoo do agnesuk

Hej
kiedyś tutaj pisałam,że pragnę pozbyć się czarnego koloru. Dzisiaj mi się to udało i postanowiłam się z Wami tym podzielić.
Kupiłam rozjaśniacz z Joanny który rozjaśnia o 4-6 tonów, włosy przy głowie były bardzo jasne, a reszta włosów wyglądała jak marchewka! na to nałożyłam farbę średni blond z LONDY i teraz mam piękne, brązowe włoski jestem mega szczęśliwa,że mi się to udało
poczekam z miesiąc, 1,5 i znowu sobie lekko rozjaśnie,żeby mieć jakiś ładny blond.
Życzę Wam wszystkim powodzenia

agnesuk jest offline  
Stary 2011-03-29, 23:14   #1786
rockandrollqueen
Zadomowienie

Cytat:
aaha, źle zrozumiałem myślałem ze kładłaś średni brąz już po dekoloryzacji.

może masz takich kolegów, ale nie wiesz o tym ^^ w każdym razie miło mi

jaki masz teraz odcień tego blondu?
Dodałam zdjęcia na poprzedniej stronie

Odcień wydaje mi sie, że bliżej poziomu 8. Na zdjęciu wyszedł raczej myszato, ale w rzeczywistości jest bardziej karmelowy, lekko rudawy, no i odrost wypłukuje się trochę na żółto. Ta paleta ma pigment niebieski i fioletowy (w numeracji jest 1 i 2), jak robiłam próbę na pasemku to widziałam, że farba ma kolor niebieski. Dlatego mam nadzieje, że będzie dobra i nie wyjdzie mi żadna pomarańcza, ani żółć po tym farbowaniu. A jak zieleń/fiolet/niebieski to chyba raczej po paru myciach się spierze?

Kurczę, jak sobie pomyślę, że w takim krótkim czasie takie cuda z włosami to aż mi ich żal. Tylko, że ja zmienna jestem i co chwile chce mi się czego innego. Ale tym razem mam zamiar już zostać przy blondzie, jak osiągnę to co chce to już będzie luz, wtedy na odrosty już tylko jakaś farba ton w ton/ albo szampon koloryzujący na niskiej wodzie, bo nie chcę bardzo rozjaśniać, swoje mam dosyć jasne, tylko szare.
Stary 2011-03-29, 23:36   #1787
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Dodałam zdjęcia na poprzedniej stronie

Odcień wydaje mi sie, że bliżej poziomu 8. Na zdjęciu wyszedł raczej myszato, ale w rzeczywistości jest bardziej karmelowy, lekko rudawy, no i odrost wypłukuje się trochę na żółto. Ta paleta ma pigment niebieski i fioletowy (w numeracji jest 1 i 2), jak robiłam próbę na pasemku to widziałam, że farba ma kolor niebieski. Dlatego mam nadzieje, że będzie dobra i nie wyjdzie mi żadna pomarańcza, ani żółć po tym farbowaniu. A jak zieleń/fiolet/niebieski to chyba raczej po paru myciach się spierze?

Kurczę, jak sobie pomyślę, że w takim krótkim czasie takie cuda z włosami to aż mi ich żal. Tylko, że ja zmienna jestem i co chwile chce mi się czego innego. Ale tym razem mam zamiar już zostać przy blondzie, jak osiągnę to co chce to już będzie luz, wtedy na odrosty już tylko jakaś farba ton w ton/ albo szampon koloryzujący na niskiej wodzie, bo nie chcę bardzo rozjaśniać, swoje mam dosyć jasne, tylko szare.
a no faktycznie są zdjęcia
wiesz co, z palette trudno jest bo ich numeracje są dziwne, ja uważam ze oznaczenie C12 nie oznacza opalu i popielu, zobacz ta seria ma 3 odcienie: C9,C10 oraz C12, moim zdaniem są to kolory "Cool" czyli chłodne blondy, a cyferki to poziomy jasności, czyli że najjaśniejszy wzięłaś farbka ma kolor niebieski taki ładny, niebieksi to popiel więc dobrze wybrałaś raczej, na tych końcówkach nie wiem jak wyjdzie.

ja także jestem zmienny i niekiedy potrafie raz w tygodniu nakładac jakąś farkę a raz w miesiącu zmienić diametralnie kolor, ale od miesiąca juz moje kudły odpoczywają (co jest dla mnie dużym osiągnięciem) i postaram się je odbudować tyle na ile się da, zapuszcze naturalne
powodzenia z blondem
fryz5 jest offline  
Stary 2011-03-29, 23:45   #1788
rockandrollqueen
Zadomowienie

Cytat:
a no faktycznie są zdjęcia
wiesz co, z palette trudno jest bo ich numeracje są dziwne, ja uważam ze oznaczenie C12 nie oznacza opalu i popielu, zobacz ta seria ma 3 odcienie: C9,C10 oraz C12, moim zdaniem są to kolory "Cool" czyli chłodne blondy, a cyferki to poziomy jasności, czyli że najjaśniejszy wzięłaś farbka ma kolor niebieski taki ładny, niebieksi to popiel więc dobrze wybrałaś raczej, na tych końcówkach nie wiem jak wyjdzie.

ja także jestem zmienny i niekiedy potrafie raz w tygodniu nakładac jakąś farkę a raz w miesiącu zmienić diametralnie kolor, ale od miesiąca juz moje kudły odpoczywają (co jest dla mnie dużym osiągnięciem) i postaram się je odbudować tyle na ile się da, zapuszcze naturalne
powodzenia z blondem
To fakt, że paleta ma dziwne oznaczenia. Czytałam w opiniach na KWC, że niektórym z fioletową poświatą wychodziło, dlatego tak myślałam, że może opal też tam jest, przydałby się na mój żółknący odrost. Ale popiel jest na pewno więc, ochłodzi resztę .

W piątek będę robić, napiszę jak wyszło .
Stary 2011-03-30, 00:09   #1789
fryz5
Zakorzenienie

C12 na moich (kiedyś) przetrawionych od rozjaśniacza włosach, nie chwyciło ani na fiolet ani na niebiekso, poprostu ochłodziło lekko, ale do chłodzenia wole szampony bez amoniaku
fryz5 jest offline  
Stary 2011-03-30, 14:17   #1790
paulla1
Przyczajenie

Czesc, czy ktos probowal moze sciagac kolor GOLDWELLEM?
Mam kolor taki kasztan i chce zejsc do blondu. prosze o rade
paulla1 jest offline  
Stary 2011-03-30, 16:24   #1791
fryz5
Zakorzenienie

goldwell tzn jaki dokładnie produkt?
fryz5 jest offline  
Stary 2011-03-30, 16:42   #1792
ibyza
Wtajemniczenie

fryz5 prosze o ostateczną radę:
wybrałam kilka farb :
Garnier Color Naturals albo Color&shine; 7-blond i 8-jasny blond
Syoss- średni blond

i nie wiem którą brać, jak mowiłam teraz mam włosy ciemny ciemny brąz, dekoloryzator Renee i chcę mieć włoski jasny brazik, taki złotawy (wiem, że od razu mogą mi takie nie wyjść ale chociaż przybliżone?) którą farbę kupić... już fryzjerka moja jest poinformowana o tym i mówiła, że po dekoloryzacji sprawdzi czymś tam czy został jeszcze barwnik (czy coś takiego- nie znam się) mógłbyś mi doradzić jaka farbę??
ibyza jest offline  
Stary 2011-03-30, 17:37   #1793
fryz5
Zakorzenienie

moim zdaniem żadna z tych bo są one za ciemne ja bym nie ryzykował, zawsze można kupić nową i położyć jeszcze raz aby wyrównać już całkowicie kolorek, niż od początku dekoloryzowac. ja bym brał z garniera ale 9, i ważne, niech fryzjerka trzyma Ci farbkrę krótko, jak zacznie ciemnieć niech od razu zmywa.
fryz5 jest offline  
Stary 2011-03-30, 18:11   #1794
ibyza
Wtajemniczenie

kurcze, boję się jaśniejszych farb, że odrost będę miała jaśniejszy
ibyza jest offline  
Stary 2011-03-30, 18:37   #1795
fryz5
Zakorzenienie

skoro fryzjerka jest profesjonalistką to powinna Ci ominąć odrost, poza tym, jeśli farbę byś trzymała jakieś 5-10 min, to odorsty by nie zdążyły sie tak syzbko zafarbowac na bardzo jasno
fryz5 jest offline  
Stary 2011-03-30, 19:12   #1796
ibyza
Wtajemniczenie

ja z nią nie rozmawiałam w jaki sposób będzie mi to robić... tylko tak sama pomyślałam... dobra zobaczymy ciekawe jak tam Assathra, czy już ma dekoloryzator i czy już coś zdziałała ciekawa jestem efektu
ibyza jest offline  
Stary 2011-03-30, 21:30   #1797
rockandrollqueen
Zadomowienie

Cytat:
C12 na moich (kiedyś) przetrawionych od rozjaśniacza włosach, nie chwyciło ani na fiolet ani na niebiekso, poprostu ochłodziło lekko, ale do chłodzenia wole szampony bez amoniaku
Ja tak myślę, że gdyby mi jednak wyszły jakieś żółcie i pomarańcze to joanna srebrny pył, albo gołębi popiel, ale nie na długo i byłoby dobrze. Chociaż tą pierwszą nigdy nie robiłam, a popiel wychodzi szarość jak u babci, ale po paru myciach jest ok.
Stary 2011-03-30, 21:37   #1798
Assathra
Zadomowienie

Jeszcze dekoloryzator nie dotarł
Ja myślałam żeby użyć L’Oreal, Casting Creme Gloss, Glossy Blonds, odcień: Jasny perłowy blond, albo Garnier, Nutrisse Creme, odcień: Bardzo jasny beżowy blond

Jeszcze nie wiem, może coś jeszcze wpadnie mi w oko, to są farby rozjaśniające o 2-3 tony.

A co do samej dekoloryzacji to mam zamiar najpierw zrobić tylko włosy mniej więcej do połowy, tam gdzie farby jest najwięcej i najtrudniej ściągnąć, a za drugim razem nałożyć już na całą głowę dekolor. i ewentualnie 3 raz poprawiać jeśli kolor będzie zbyt ciemny, później od razu nałożę na to farbę. Dekoloryzatora mi chyba starczy na 3 razy bo zamówiłam 2 opakowania. Ale zobaczymy jeszcze jak to wyjdzie w praniu
Na pewno zdam wam relacje
Assathra jest offline  
Stary 2011-03-30, 21:52   #1799
rockandrollqueen
Zadomowienie

Cytat:
Jeszcze dekoloryzator nie dotarł
Ja myślałam żeby użyć L’Oreal, Casting Creme Gloss, Glossy Blonds, odcień: Jasny perłowy blond, albo Garnier, Nutrisse Creme, odcień: Bardzo jasny beżowy blond

Jeszcze nie wiem, może coś jeszcze wpadnie mi w oko, to są farby rozjaśniające o 2-3 tony.

A co do samej dekoloryzacji to mam zamiar najpierw zrobić tylko włosy mniej więcej do połowy, tam gdzie farby jest najwięcej i najtrudniej ściągnąć, a za drugim razem nałożyć już na całą głowę dekolor. i ewentualnie 3 raz poprawiać jeśli kolor będzie zbyt ciemny, później od razu nałożę na to farbę. Dekoloryzatora mi chyba starczy na 3 razy bo zamówiłam 2 opakowania. Ale zobaczymy jeszcze jak to wyjdzie w praniu
Na pewno zdam wam relacje
To czekamy na relacje

A jaki docelowo kolor chcesz uzyskać? Bo żeby tak zagruntować kolor po dekolorze to chyba są oki, ale jeśli chcesz rozjaśniać to wydaje mi się, że casting może się nie nadać, bo to szampon, a szampony raczej słabo rozjaśniają.
Stary 2011-03-30, 21:55   #1800
Assathra
Zadomowienie

Cytat:
To czekamy na relacje

A jaki docelowo kolor chcesz uzyskać? Bo żeby tak zagruntować kolor po dekolorze to chyba są oki, ale jeśli chcesz rozjaśniać to wydaje mi się, że casting może się nie nadać, bo to szampon, a szampony raczej słabo rozjaśniają.
Jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji Taki kolor mi sie podoba :
http://www.2flashgames.com/2fgkjn134...-Alba-3709.jpg
Gdyby sie udało, byłabym wniebowzięta
Assathra jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości