Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-04-01, 07:46   #1831
fryz5
Zakorzenienie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

ojej to taki troche pod brąz, taki karmel, nie wiem możesz spróbować ale trudno będzie.
fryz5 jest offline  
Stary 2011-04-01, 09:57   #1832
ibyza
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
Ja dostałam dzisiaj dekoloryzator i nie mogłam sie powstrzymać rozrobiłam odrobinkę , tak na jedno pasmo dosłownie, zaraz po połączeniu składników chlapłam to na włoski i zawinęłam w folie, po 20 min. bez zmian, włosy jak były tak są czarne. A myłam je długo, i kilka razy szamponem pokrzywowym mocno oczyszczającym. No nie wiem, na razie się jeszcze nie poddają, moze będę musiała to zrobić kilka razy. Atw ja farbuję 4 lata na czarno, a jeszcze wcześniej farbowałam przez 2 lata na czerwienie trwałymi farbami z pallet safiry i wellatona.

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Kurcze, chyba ja taką mam! to teraz zobaczymy czy sie da. Czekam na jeszcze jeden dekolor. i zabieram się do dzieła
hm... no to mnie przestraszyłaś... ale narazie nie panikujmy, poczekamy jak zrobisz całość ja trzymam
ibyza jest offline  
Stary 2011-04-01, 10:32   #1833
krd
Raczkowanie

A może jakiś średni blond na to ? albo ciemny ? Tak żeby pokryło...
krd jest offline  
Stary 2011-04-01, 10:52   #1834
ibyza
Wtajemniczenie

krd a czym robiłaś dekolor??? w sumie nie wiem czy ja źle widzę ale na tym zdjęciu wygląda jakbyś miała 3 kolorki w poziomie
ibyza jest offline  
Stary 2011-04-01, 10:59   #1835
krd
Raczkowanie

Loreal Efassor. To już efekt po farbowaniu i tonerze. Muszę się tego pozbyć.
krd jest offline  
Stary 2011-04-01, 11:12   #1836
ibyza
Wtajemniczenie

ja się nie znam ;p hehe ale też w następnym tygodniu robię dekoloryzację i powiem Ci, że strasznie się boję... tzn może to nie tyle strach co pewnie zaskoczenie bo od kilku lat mam ciemne włosy... ale mam nadzieję, że wyjdzie w miarę ok
ibyza jest offline  
Stary 2011-04-01, 11:17   #1837
Assathra
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ibyza Pokaż wiadomość
ja się nie znam ;p hehe ale też w następnym tygodniu robię dekoloryzację i powiem Ci, że strasznie się boję... tzn może to nie tyle strach co pewnie zaskoczenie bo od kilku lat mam ciemne włosy... ale mam nadzieję, że wyjdzie w miarę ok
A jak długo juz farbujesz? i czym, oprócz tej nieszczęsnej palett? ja to dopiero się uziemiłam, bo nie dość ze palett, to jeszcze czarną ;/ Ale na dniach będę próbowała się tego pozbyć
Assathra jest offline  
Stary 2011-04-01, 11:44   #1838
ibyza
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
A jak długo juz farbujesz? i czym, oprócz tej nieszczęsnej palett? ja to dopiero się uziemiłam, bo nie dość ze palett, to jeszcze czarną ;/ Ale na dniach będę próbowała się tego pozbyć
ja hm... roznie farbowalam, zaczelam od Loreal Preference , pozniej wellaton, pozniej dluzszy czas Schwarzkopf Brillance (odcień kompozycja czerni z czerwienią no i później (w tamtym roku w październiku, jakimś ciemnym brązem- na to sobie rzucilam refleksy rudawe) a na Świeta BN uraczyłam się Palette a jak dorównywałam odrost to juz jasniejszą ciut farbką fryzjerskąi teraz mam to, załączam zdjęcie.

zdjęcie troche rozjaśnia mi te włosy i widać prześwity tych czerwonych farb ale przy twarzy i grzywka są czarne. ogólnie mam kolorowe włosy... ale ciemne

a farbuję od 4 lat, tak około, bo wcześniej rozjaśniałam i byłam blondi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05553.jpg (183,1 KB, 55 załadowań)

Edytowane przez ibyza
Czas edycji: 2011-04-01 o 13:56
ibyza jest offline  
Stary 2011-04-01, 11:46   #1839
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały

Wpisy w blogu: 6

Ja jakieś 3 lata farbowałam włosy farbą WELLA na średni brąz, 4.0. Ale włosy mam bardzo cienkie i farba łapała mocno, wyglądały prawie jak czarne. Potem włosy przestałam farbować w sensie przeczesywać na 10 min na całość z odrostów, farbowałam same odrosty, przestałam w sierpniu, obecnie mamy kwiecien a kolo nie wymył się ani troche. W lutym postanowiłam zrobić jasne refleksy, bo od tego sierpnia odrosty farbowałam na jasniejszy odcien i góre miałam bardzo jasną a reszte ciemną, wiec chciałam to troche wyrównać. Ttaki efekt:
http://www15.speedyshare.com/files/2...0-%20Kopia.JPG

Włosy miałam zdekoloryzowane (rozjaśnione) na 6% wodzie, następnie nałożoną farbę Artego 5.0 jasny brąz (natura N), szybko się wymyła do rudego i farbowałam jeszcze raz.
FryzjerstwoMojaPasja jest offline  
Stary 2011-04-01, 15:24   #1840
rockandrollqueen
Zadomowienie

A ja to jednak śmieszna jestem

Nie pofarbowałam włosów tym mroźnym blondem. Pobiegłam szybko do Rossa po moją ukochaną Joannę, ale bynajmniej nie po srebrny pył, a słodkie cappucino. Wyszedł jasny brąz /karmel, niestety odrosty złapały słabiej, mimo że od nich zaczęłam farbowanie, ale i tak jest fajnie. Teraz bardziej czuję się sobą .

Przez ostatni miesiąc chodził mi blond po głowie, ale się rozmyśliłam, nie chcę włosów męczyć farbami rozjaśniającymi i męczyć się z żółciami/pomarańczami na głowie.

Następnym razem myślę, żeby spróbować jesiennego liścia, kolor na opakowaniu jest idealny. Marzy mi się taki ciemny rudy
Stary 2011-04-01, 15:44   #1841
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez krd Pokaż wiadomość
A może jakiś średni blond na to ? albo ciemny ? Tak żeby pokryło...
to spróbuj czegoś popielatego, na poziomie 8-7. jak ciemny chcesz miec? jest sens je przyciemniać skoro są po dekoloryzacji?
fryz5 jest offline  
Stary 2011-04-01, 16:32   #1842
krd
Raczkowanie

Skoro już widzę,że nici z jasnego blondu bez rudawych przebłysków, to sądzę,że może być nawet średni czy ciemny blond mysi. Wychodziłam z ostrej czerni,więc nawet ciemny blond będzie sukcesem,oby tylko te rudości zniknęły. Co sądzisz o Loreal Recital Preference Island 7.1 ?
krd jest offline  
Stary 2011-04-01, 19:52   #1843
fryz5
Zakorzenienie

brąz wyjdzie jasny. ja bym jednak stopniowo dążył do blondu a potem tylko zgasić rudości i złote tony a może farbka z garniera nutrisse 111 albo loreal excellence 01
fryz5 jest offline  
Stary 2011-04-01, 20:59   #1844
krd
Raczkowanie

Dziękuję. A jakiego efektu mogę się spodziewać, po tych farbach ? I co najważniejsze jak mam później pozbywać się tej ciepłej poświaty/rudości,bo zupełnie nie mam pojęcia i się na tym nie znam.
krd jest offline  
Stary 2011-04-01, 21:03   #1845
izolcia
Rozeznanie

no jutro kolej na mnie nadchodzi wreszcie ten dzien. Mam czarne włosy a jutro mam nadzieje beda jasny brąz trzymać kciuki !!
izolcia jest offline  
Stary 2011-04-01, 21:11   #1846
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez krd Pokaż wiadomość
Dziękuję. A jakiego efektu mogę się spodziewać, po tych farbach ? I co najważniejsze jak mam później pozbywać się tej ciepłej poświaty/rudości,bo zupełnie nie mam pojęcia i się na tym nie znam.
loreal chyba mocniej rozjaśni. nie są to farby wyjątkowo agresywne w działaniu. jakiegoś tam stopnia rozjaśnienia możesz się spodziewać ale nie powiem Ci dokładnie bo nie wiem , nie przewidzę jak Twoje włosy to przyjmą. mam nadzieję ze dojdziesz do upragnionego blondu. zrób to najpierw 1 raz, wstawisz zdjęcie efektu i pomożemy co dalej. w sumie dalej to ja bym radził udać się do wątku o rozjaśnianiu tam dziewczyny więcej wiedza o tonowaniu włosów aby uzyskać wymarzony efekt.

Cytat:
Napisane przez izolcia Pokaż wiadomość
no jutro kolej na mnie nadchodzi wreszcie ten dzien. Mam czarne włosy a jutro mam nadzieje beda jasny brąz trzymać kciuki !!
trzymamy!
fryz5 jest offline  
Stary 2011-04-01, 21:15   #1847
krd
Raczkowanie

Ok, zrobię jak mówisz,ale za kilka tygodni, chcę najpierw zregenerować trochę włosy i dać im odpocząć. Wolę być ostrożniejsza,bo siana nie zniosę. Jak zrobię to pokażę. Dziękuję za wszystkie rady fryz.
krd jest offline  
Stary 2011-04-01, 23:39   #1848
fryz5
Zakorzenienie

tak, poczekaj z tym popraw ich kondycję, polecam regularnie (1-2 razy w tyg) maske domową na kilka godzin np z jajka, oleju kokosowego, cytryny i miodu, ja lubie dodać jeszcze awokado.
fryz5 jest offline  
Stary 2011-04-01, 23:57   #1849
ibyza
Wtajemniczenie

te maski domowej roboty sa najlepsze ja uwielbiam: miód, żółtko i olejek rycynowy moje włosy też to lubią, a czasem plus jeszcze kilka kropel soku z cytryny

a powiedzcie mi która farbka jest lepsza: garnier color&shine czy garnier color naturals????
ibyza jest offline  
Stary 2011-04-02, 13:53   #1850
fryz5
Zakorzenienie

color&shine.
fryz5 jest offline  
Stary 2011-04-02, 13:59   #1851
rockandrollqueen
Zadomowienie

Ja bym powiedziała, że żadna, bo wg mnie wszystkie garniery są beznadziejne i spierają się z prędkością światła (szamponetki do 4-8 myć)
Stary 2011-04-02, 14:05   #1852
fryz5
Zakorzenienie

generalnie zauwazyłem pogorszenie się produktów garnier.
ale wybierając z tych 2 serii wybrałbym color&shine
fryz5 jest offline  
Stary 2011-04-02, 15:31   #1853
ibyza
Wtajemniczenie

hm... to ja Wam powiem że głupieję, ostatnio fryz pisałeś żebym garniera wzięła... hm to jak nie garnier to co po tej dekoloryzacji??? bo chcę jutro lub po jutrze kupić już farbę, więc czekam na rady

Edytowane przez ibyza
Czas edycji: 2011-04-02 o 15:32
ibyza jest offline  
Stary 2011-04-02, 18:18   #1854
carissime
Przyczajenie

Zamierzam niedługo zrobić sobie dekoloryzacje Elgonem Na którymś z wątków wyczytałam , że po zabiegu dekoloryzacji najlepiej jest użyć specjalnego szamponu z ph 5,5 .
Polecacie jakieś konkretne szampony? Może jakieś po zabiegach chemicznych ? Coś oczyszczającego? Proszę o pomoc

A czy któraś z was słuszała może o tym szamponie ?

Loreal Professionnel Optimiseur Platino - szampon w formie mleczka do stosowania po zabiegu dekoloryzacji włosów

Specjalne mleczko do mycia włosów po dekoloryzacji, usuwa z włosów wszystkie pozostałości po produktach chemicznej dekoloryzacji. Pozwala uzyskać jednolity odcień na włosach, które zamierzamy ponownie koloryzować kremem koloryzującym.
Dekoloryzacja globalna, pasemka lub balejaż odbywa się przy wykorzystaniu czynników aktywnych, które mogą działać nawet po spłukaniu produktu. Dlatego konieczne jest stosowanie odpowiedniego szamponu po wykonaniu zabiegu.
Szampon-mleczko Optimiseur Platino eliminuje wszelkie ślady utleniania po dekoloryzacji (całościowej, pasemek lub balejażu).

Sposób użycia: Używamy po rozjaśnieniu, ściągnięciu koloru lub po pasemkach. Szampon nanieść na mokre włosy. Produkt dokładnie rozprowadzić na całości włosów i dokładnie malaksować 1-2 minuty, dokładnie spłukać. Zabieg nie wymaga powtórzenia.
carissime jest offline  
Stary 2011-04-02, 19:04   #1855
rockandrollqueen
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ibyza Pokaż wiadomość
hm... to ja Wam powiem że głupieję, ostatnio fryz pisałeś żebym garniera wzięła... hm to jak nie garnier to co po tej dekoloryzacji??? bo chcę jutro lub po jutrze kupić już farbę, więc czekam na rady
Jak na farbę po dekolorze, tak żeby zagruntować kolor to chyba może być, jak wyjdzie za ciemno to się wypłucze, bo garniery wypłukują się szybko
Stary 2011-04-02, 20:32   #1856
fryz5
Zakorzenienie

ale ja mówiłem o Nutrisse, a z tych 2 to wybrałem Color&shine
fryz5 jest offline  
Stary 2011-04-02, 23:05   #1857
Assathra
Zadomowienie

Jestem właśnie po dekoloryzacji! trzy razy dekoloryzowałam włosy, najpierw do połowy, i za pierwszym razem wyszedł mi ciemny brąz, za drugim jaśniejszy z rudym połyskiem, a za trzecim zrobiłam łącznie z odrostami, które wyszły mi rude jaśniejsze od pozostałych, ale i tak byłam zadowolona z efektu,lekko podsuszyłam włosy i już widziałam zmianę były znacznie jaśniejsze. Po drugiej dekol. próbowałam nałożyć farbę, ale po sekundzie zaczęły mi czernieć. wiec szybko zmyłam i znowu położyłam dekol. wyszło ok.
Nie zdążyłam zrobić zdjęć, bo włosy są z powrotem czarne, tylko odrost jest jaśniejszy,ale i tak dużo ściemniał. Nie wiem co zrobiłam nie tak, bo bardzo długo je płukałam i myłam porządnie kilka razy,a później juz po całym zabiegu siedziałam pod prysznicem chyba z godzinę. Jutro spróbuję jeszcze raz, bo mam jeszcze jedno opakowanie renee blanche. dobrze że jest wydajny, no ale i tak kiepsko to widzę.

Teraz to wygląda tak ja na zdjęciu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (48,9 KB, 79 załadowań)
Assathra jest offline  
Stary 2011-04-02, 23:55   #1858
fryz5
Zakorzenienie

jak uda się zejść do brązu to będzie sukces
jaką farbkę masz?
fryz5 jest offline  
Stary 2011-04-02, 23:55   #1859
izolcia
Rozeznanie

jestem już po dekoloryzacji udało się ? w pewnym stopniu tak. Miałam kruczoczarne włosy (zawsze malowałam brązem!) dzisiaj byłam u fryzjerki nałozyła mi dekoloryzator jednak kolor słabo sie sciagnał;/ na czubku miałam rude włosy a cała reszta była kasztanowa , ale nie czarne, podkresle tez , że włosy były mało zniszczone, jedynie końcówki, ale przejde do sedna sprawy Nie udało sie zrobić takiego brązu, jaki chciałam, więc pani Fryzjerka zaproponowała mi refleksy z brązowym kolorem , pomyślałam ok , zobaczymy jak to bedzie wyglądalo i wiecie co ? jest super!! wogole nie mam czarnych włosów! są rudawe z płomienistymi refleksami a reszta włosów jest brązowa! super to wygląda kazdy chwali moja nowa fryzure. Podciełam tylko koncówki włosy nie ucierpiały.! ale bardzo drogo zapłaciłam za to!;/
izolcia jest offline  
Stary 2011-04-03, 00:05   #1860
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez izolcia Pokaż wiadomość
jestem już po dekoloryzacji udało się ? w pewnym stopniu tak. Miałam kruczoczarne włosy (zawsze malowałam brązem!) dzisiaj byłam u fryzjerki nałozyła mi dekoloryzator jednak kolor słabo sie sciagnał;/ na czubku miałam rude włosy a cała reszta była kasztanowa , ale nie czarne, podkresle tez , że włosy były mało zniszczone, jedynie końcówki, ale przejde do sedna sprawy Nie udało sie zrobić takiego brązu, jaki chciałam, więc pani Fryzjerka zaproponowała mi refleksy z brązowym kolorem , pomyślałam ok , zobaczymy jak to bedzie wyglądalo i wiecie co ? jest super!! wogole nie mam czarnych włosów! są rudawe z płomienistymi refleksami a reszta włosów jest brązowa! super to wygląda kazdy chwali moja nowa fryzure. Podciełam tylko koncówki włosy nie ucierpiały.! ale bardzo drogo zapłaciłam za to!;/
o! to bardzo fajnie ze jesteś zadowolona ile zapłaciłaś za całość?
fryz5 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości