Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-04-13, 22:43   #1981
fryz5
Zakorzenienie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Tindomerel Pokaż wiadomość
to genialnie mam jeszcze ostatnie pytanie gdy za drugim razem będę robić odrosty to po prostu trzeba potrzymać na odrostach farbę przepisowo a na reszcie krócej ? przepraszam jeśli pytam o oczywistości ale jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie
tak, na odroscie proponuję dłużej wtedy
fryz5 jest offline  
Stary 2011-04-14, 10:38   #1982
xLADYx
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ibyza Pokaż wiadomość
w takim razie i ja poszukam tego garniera E0

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
dzięki bardzo gdzie szukać tych farb ? w rossmanie będą czy tylko w sklepach fryzjerskich?

http://www.lorealparis.pl/koloryzacj...-zlocisty.aspx

ten kolor jest piękny ale nie wiem czy on złapie na ciemnych brązowych włosach
ładny fakt ale nie wyjdzie tak bo musi być rozjaśniająca
spróbuj jak mówi fryz i stopniowo następnym razem jeszcze jaśniej
tylko nie wiem co do ilości tej jednej farby
a masz długie i bardzo gęste?

Edytowane przez xLADYx
Czas edycji: 2011-04-14 o 10:39
xLADYx jest offline  
Stary 2011-04-14, 12:08   #1983
mon9
Zakorzenienie

kolor wyjściowy średni brąz, włosy farbowane tylko raz, chcę uzyskać coś jaśniejszego ale bez drastycznego rozjaśniania, czy np jak do farby ce-ce złocisty blond dodam zamiast wody 6% to 9% czy ona rozjaśni ten brąz? fryz pls pomóż zafarbowałam mamie włosy na brąz ale za ciemno jest dla niej i chcemy coś jaśniejszego dać jej na włosy, a ma słabiutkie więc poradźcie co robić...

http://wizaz.pl/forum/attachment.php...0&d=1301863454
mon9 jest offline  
Stary 2011-04-14, 13:02   #1984
Tindomerel
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez xLADYx Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

ładny fakt ale nie wyjdzie tak bo musi być rozjaśniająca
spróbuj jak mówi fryz i stopniowo następnym razem jeszcze jaśniej
tylko nie wiem co do ilości tej jednej farby
a masz długie i bardzo gęste?
dość gęste i do łopatek
Tindomerel jest offline  
Stary 2011-04-14, 13:06   #1985
amazonka777
Raczkowanie

Szukam ratunku dla swoich włosów.
Z natury sa w kolorze ciemnego blondu.Od lat robiłam balejaz rozjasniaczem i było ok,ale ostatnio miałam przerwe 8 miesiecy wiec odrost był dosc duzy i po zrobieniu balejazu była róznica w kolorze pomiedzy tym odrostem a reszta włosów.Postanowiłam zadziałac na własna reke i kupiłam farbe z Loreala,bardzo jasny beżowy blond.Pomyslałam,ze zrobie sobie jakis jednolity blond na całych włosach.Zasugerowałam sie tym,ze opakowaniu bylo pokazane,ze nawet z brazów wyjda piekne blondy.Niestety odrost wyszedł jasno rudy,a reszta włosów bardzo jasny blond z rudymi refleksami.Pobiegłam do fryzjerki i ona nałozyła mi tylko na góre pasemka z rozjasniacza,wtedy ten paskudny przedziałek nie był juz taki rudy.Powiedzmy,ze było znosnie,ale taki jasny kolor całej głowy do mnie nie pasował,mam czarne brwi i piwne oczy.Nie wygladało to dobrze,wiec na drugi dzien kupiłam kolejna farbe z Loreala tym razem exscelence blond nr 7.Na opakowaniu bardziej mi przypominał taki ciemniejszy karmelowy blondzik.Po spłukaniu farby okazało sie ,ze sa ciemne,duzo ciemniejsze niz to na co liczyłam.Kolor ciezki do opisania,niby brąz z blaskiem miedzi,mam wrazenie ,ze lekko zielonkawy.Jedynie co dobre to to,ze kolor jest jednolity.Nie wiem co dalejrobic ? Mogłabym nawet miec jakis ciemny kolor,mógłby byc jakis szatyn,ale bez ciepłych brązowych czy miedzianych refleksów.Lubie zimne odcienie...ale po tym co tutaj sobie poczytałam boje sie biec po kolejna farbę,i samej farbowac,bo zamiast szatyna moze mi wyjsc jakis czarny? Co robic,biec do fryzjera po kolejne farbowanie,jesli tak ,to czy juz ,czy tez odczekac? A moze jakimis domowymi sposobami starac sie aby kolor sie wypłukał.Szampon przeciwłupiezowy pomoze? Moze macie lepsze sposoby?
Bardzo prosze o pomoc i porade
amazonka777 jest offline  
Stary 2011-04-14, 13:39   #1986
xLADYx
Zakorzenienie

Cytat:
dość gęste i do łopatek
raczej starczy
xLADYx jest offline  
Stary 2011-04-14, 19:15   #1987
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mon9 Pokaż wiadomość
kolor wyjściowy średni brąz, włosy farbowane tylko raz, chcę uzyskać coś jaśniejszego ale bez drastycznego rozjaśniania, czy np jak do farby ce-ce złocisty blond dodam zamiast wody 6% to 9% czy ona rozjaśni ten brąz? fryz pls pomóż zafarbowałam mamie włosy na brąz ale za ciemno jest dla niej i chcemy coś jaśniejszego dać jej na włosy, a ma słabiutkie więc poradźcie co robić...

http://wizaz.pl/forum/attachment.php...0&d=1301863454
dodanie silniejszej wody wzmocni efekt rozjaśnienia, ale na naturalnych włosach, to zależy czym one są farbowane, jednak będzie trudno samą farbą, chyba że mocną i rozjaśniającą.

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Cytat:
Napisane przez amazonka777 Pokaż wiadomość
Szukam ratunku dla swoich włosów.
Z natury sa w kolorze ciemnego blondu.Od lat robiłam balejaz rozjasniaczem i było ok,ale ostatnio miałam przerwe 8 miesiecy wiec odrost był dosc duzy i po zrobieniu balejazu była róznica w kolorze pomiedzy tym odrostem a reszta włosów.Postanowiłam zadziałac na własna reke i kupiłam farbe z Loreala,bardzo jasny beżowy blond.Pomyslałam,ze zrobie sobie jakis jednolity blond na całych włosach.Zasugerowałam sie tym,ze opakowaniu bylo pokazane,ze nawet z brazów wyjda piekne blondy.Niestety odrost wyszedł jasno rudy,a reszta włosów bardzo jasny blond z rudymi refleksami.Pobiegłam do fryzjerki i ona nałozyła mi tylko na góre pasemka z rozjasniacza,wtedy ten paskudny przedziałek nie był juz taki rudy.Powiedzmy,ze było znosnie,ale taki jasny kolor całej głowy do mnie nie pasował,mam czarne brwi i piwne oczy.Nie wygladało to dobrze,wiec na drugi dzien kupiłam kolejna farbe z Loreala tym razem exscelence blond nr 7.Na opakowaniu bardziej mi przypominał taki ciemniejszy karmelowy blondzik.Po spłukaniu farby okazało sie ,ze sa ciemne,duzo ciemniejsze niz to na co liczyłam.Kolor ciezki do opisania,niby brąz z blaskiem miedzi,mam wrazenie ,ze lekko zielonkawy.Jedynie co dobre to to,ze kolor jest jednolity.Nie wiem co dalejrobic ? Mogłabym nawet miec jakis ciemny kolor,mógłby byc jakis szatyn,ale bez ciepłych brązowych czy miedzianych refleksów.Lubie zimne odcienie...ale po tym co tutaj sobie poczytałam boje sie biec po kolejna farbę,i samej farbowac,bo zamiast szatyna moze mi wyjsc jakis czarny? Co robic,biec do fryzjera po kolejne farbowanie,jesli tak ,to czy juz ,czy tez odczekac? A moze jakimis domowymi sposobami starac sie aby kolor sie wypłukał.Szampon przeciwłupiezowy pomoze? Moze macie lepsze sposoby?
Bardzo prosze o pomoc i porade
po 1 , nie ten wątek, coś widzę pare dziewczyn zaczyta tu pisać nie na temat dekoloryzacji
po 2, szampon przeciwłupierzowy wymyje kolor także spokojnie, poczekaj , on sie wypłucze troche, potem idź do fryzjerki i powiedz aby nałozyła Ci jakąś farbę z niebieskim refleksem, skoro jest miedź, natomiast skoro masz zieleń, co mnie nie dziwi po nałożeniu na blond rozjaśniony, farby ciemnej, zieleń niwelujemy czerwienia, myślę że te różne dziwne tony, zależą od tego gdzie były poprzednio pasemka, a gdzie twoje włost rozjaśnione samą farbą. jak mówię, poczekaj, wszystko sie pozmywa wtedy pokaz jaki masz kolor, pomożemy
fryz5 jest offline  
Stary 2011-04-14, 19:54   #1988
amazonka777
Raczkowanie

Dziekuje za odpowiedz
Błądzę po tym forum,dzisiaj sie zarejestrowałam,a napisałam własnie tutaj, bo myslałam,ze dekoloryzacją skończy się ten mój eksperyment
amazonka777 jest offline  
Stary 2011-04-14, 20:18   #1989
mon9
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
dodanie silniejszej wody wzmocni efekt rozjaśnienia, ale na naturalnych włosach, to zależy czym one są farbowane, jednak będzie trudno samą farbą, chyba że mocną i rozjaśniającą.

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

po 1 , nie ten wątek, coś widzę pare dziewczyn zaczyta tu pisać nie na temat dekoloryzacji
w moim przypadku ten wątek, bo zastanawiam się czy używac dekoloryzatora czy uda sie bez...? a myslisz ze jak wlosy byly tylko raz farbowane na ten ciemny to dekolor da rade?

Edytowane przez mon9
Czas edycji: 2011-04-14 o 21:47
mon9 jest offline  
Stary 2011-04-14, 20:28   #1990
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez amazonka777 Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz
Błądzę po tym forum,dzisiaj sie zarejestrowałam,a napisałam własnie tutaj, bo myslałam,ze dekoloryzacją skończy się ten mój eksperyment
wiesz, możesz dekoloryzować i powrócić do blondu, albo poczekać az kolor sie spierze i tonować go farbami tonującymi, na chłodny brąz.

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Cytat:
Napisane przez mon9 Pokaż wiadomość
w moim przypadku ten wątek, bo zastanawiam się czy używac dekoloryzatora czy uda sie bez...? a myslisz ze jak wlosy byly tylko raz farbowane na ten ciemny blad to dekolor da rade?
jeśli tylko raz, to bez problemu da radę
wiesz, zalezy tez jak mocna farba, jaki naturalny kolor, w sumie możnaby spróbować farbą rozjaśniającą jakąś. hm albo kąpiel rozjaśniająca
fryz5 jest offline  
Stary 2011-04-15, 15:42   #1991
201610111032
Konto usunięte

Mam do was pytanie. Przymierzam się do zakupu dekoloryzatora Elgon. Przeczytałam wszystko dokładnie na ich stronie, łącznie z komentarzami i trochę się obawiam. Mój naturalny kolor to średni blond. Mam włosy krótkie farbowane dwa razy farbą Garnier Color Naturals czerwień miedziana. Niestety z dnia na dzień coraz mniej zaczyna podobać mi się ten kolor. Włosy są dość ciemne, prawie że brązowe z lekkimi czerwonymi refleksami. Myślałam o zafarbowaniu na czerwono ale nie wiem jakiej farby użyć po dekoloryzacji. Producent uważa że należy użyć farby o ton jaśniejszej od pożądanego koloru. Czyli w tym przypadku jakiej? A może po dekoloryzacji zafarbować na jasny blond, odczekać ze dwa tygodnie i dopiero nałożyć czerwoną farbę? Doradźcie kochane wizażanki!

Edytowane przez 201610111032
Czas edycji: 2011-04-15 o 15:44
201610111032 jest offline  
Stary 2011-04-15, 16:08   #1992
Caramella
Wtajemniczenie

jutro ide na dekoloryzacje, powinnam umyc wlosy czy przyjsc w tlustych?
who we wish we could be
who we want to be with

63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline  
Stary 2011-04-17, 14:39   #1993
notnicegirl
Raczkowanie

Dziewczęta po arz kolejny potrzebuje Waszej pomocy Miesiąc temu dekoloryzowałam włosy, są troszkę przesuszone , ale ogólnie bez tragedii. Chciałabym jeszcze bardziej je rozjaśnić, bo na górze tj jakieś 7 cm mam śliczny ,ciepły jasny brązik ale na dole nadal ciemny brąz z jasnymi refleksami. Wyczytałam gdzieś na wizażu o farbach rozjaśniających np. Syoss , jak myślicie czy one coś dadzą , czy po prostu muszę machnąć ten dół rozjaśniaczem?Z góry dzięki za odp ;*

Jestem zakupoholiczką

Zakochana w Tiffany Rothe
notnicegirl jest offline  
Stary 2011-04-17, 15:54   #1994
rapunzel8
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez notnicegirl Pokaż wiadomość
Dziewczęta po arz kolejny potrzebuje Waszej pomocy Miesiąc temu dekoloryzowałam włosy, są troszkę przesuszone , ale ogólnie bez tragedii. Chciałabym jeszcze bardziej je rozjaśnić, bo na górze tj jakieś 7 cm mam śliczny ,ciepły jasny brązik ale na dole nadal ciemny brąz z jasnymi refleksami. Wyczytałam gdzieś na wizażu o farbach rozjaśniających np. Syoss , jak myślicie czy one coś dadzą , czy po prostu muszę machnąć ten dół rozjaśniaczem?Z góry dzięki za odp ;*
zależy. jak walniesz platynowy blond to na pewno uzyskasz jakieś rozjaśnienie. ale rozjaśniające brązy działają w zasadzie tylko na naturalnie ciemne włosy i nie ma szans żeby rozjaśniły farbowany czarny/ciemny brąz.
rapunzel8 jest offline  
Stary 2011-04-17, 19:52   #1995
fryz5
Zakorzenienie

jeśli walnie rozjaśniającego syossa to dobrze sie jej powinno rozjaśnić
fryz5 jest offline  
Stary 2011-04-17, 20:36   #1996
Assathra
Zadomowienie

O, ja też chcę coś takiego zrobić Znacie jakąś dobrą farbę? która rozjaśnia farbowane brązowe włosy, tak o kilka tonów.. Ja na górze tez mam fajny jaśniutki brązik, na dole trochę ciemniejszy, a nawet dużo ciemniejszy, ale nie jest to już czerń.
Assathra jest offline  
Stary 2011-04-17, 22:32   #1997
ibyza
Wtajemniczenie

Assathra o ja właśnie jestem po czymś takim hehe tylko za długo przytyrzymałam tą farbke rozjaśniającą ;ppp i nie powiem co mam na głowie ale nic mnie już nie rusza użyłam Palette odcień E20, rozjaśnia bardzoooo szukałam tego garniera E0 ale w żadnej drogerii go nie znalazłam ale zadowolona jestem teraz tylko jeden kolorek na całą głowę po kilku myciach i mam nadzieję, że już coś z tego będzie

Mogę z ręką na sercu stwierdzić, że nie żałuję w ogóle tej dekoloryzacji ani żadnego kroku uczynionego po niej nawet tej palette chociaż nieciekawie się zrobiło na mojej główce jeśli będę kiedyś jeszcze potrzebowała dekoloryzatora to wiem po jaki sięgać dziękuję za rady przede wszystkim fryz5 i reszcie, która mnie wspierała

Edytowane przez ibyza
Czas edycji: 2011-04-17 o 22:35
ibyza jest offline  
Stary 2011-04-18, 00:42   #1998
fryz5
Zakorzenienie

ibyza, nie ma sprawy od tego jesteśmy!
Assathra, wydaje mi się że chyba tylko rozjaśniające blondy jakieś o kilka tonów dadzą radę.
fryz5 jest offline  
Stary 2011-04-18, 09:45   #1999
notnicegirl
Raczkowanie

Okey ale powiedzcie mi czy warto niszczyć włosy tą farbką skoro nie wiadomo czy da dobry efekt(włosy miałam czarne od prawie 7 lat) czy lepiej od razu rozjaśniaczem walnąć?

Jestem zakupoholiczką

Zakochana w Tiffany Rothe
notnicegirl jest offline  
Stary 2011-04-18, 10:04   #2000
ojp
Wtajemniczenie

Fryz5, ja mam pytanie do Ciebie Widzę, że dużo rad tutaj dajesz itd., więc chciałam się o coś zapytać. Jakieś 2 miesiące temu robiłam dekoloryzację włosów, z prawie czarnego na brązowy, kolor wyszedł ładny, nie mam zastrzeżeń, włosy no wiadomo, zniszczyły się trochę, ale podcięłam je z 3 tygodnie temu. Mam delikatne, bardzo podatne i zarówno mocne włosy. Od czasu dekoloryzacji 2 razy w tygodniu używam maseczki z Wax'a, włosy stały się grubsze i szybciej rosną, ale ciągle po umyciu są szorstkie i nadal mam problemy z ich rozczesaniem (chociaż porównując włosy po dekoloryzacji i obecnie, to już lepiej się rozczesują). Czy mogłabym używać dodatkowo raz w tygodniu maseczki z olejku rycynowego, oliwy, żółtka i soku z cytryny ? Nie wiem czy taka ilość maseczek (2x z Waxa i 1x z olejku rycynowego) nie obciąży w jakiś sposób moich włosów... Mam już spore odrosty, gdzieś z 3 cm, chciałabym pofarbować włosy, ale boję się, że to je znowu dodatkowo zniszczy, więc myślałam o hennie z Khadi. Złapie mi na tych farbowanych włosach ? A może lepiej to zostawić, dać im odpoczać i niech sobie rosną, takie jakie są ? Dodam, że suszarki nie używam prawie wcale, a prostownicę raz na jakiś czas.

Oczywiście inne osoby, które miały podobne doświadczenia, proszę o opinię Pozdrawiam !

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".

Edytowane przez ojp
Czas edycji: 2011-04-18 o 10:05
ojp jest offline  
Stary 2011-04-18, 12:17   #2001
guantanamera
Zakorzenienie

GG do guantanamera

Kochani!

Od miesiąca wertuję wątki na temat dekoloryzacji i tym podobnych. Mam fryzurę ala bob, kolor czarny z brązowymi prześwitami, odrosty jasne. Malowałam na czarno jakieś 2 miesiące temu. Od tamtej pory "prałam" kudełki w szamponach przeciwłupieżowych, kładłam odżywki - ich stan oceniam na dobry +.
Na allegro kupiłam dekoloryzator Chantal i farbkę z tej firmy - jasny mahoń 6/5 ( docelowo chcę ciemny, a kupiłam najjaśniejszy z całej linii mahoniowych).
Mam pewien plan i proszę o skorygowanie go w razie potrzeby.

1. Dekoloryzacja (bez odrostów) połową specyfiku.
2. Pranie (mam dobrze oczyszczający szampon czosnkowy , nie, nie pachnie czosnkiem)
3. Suszenie, kolejna dekoloryzacja w razie potrzeby, dla skorygowania nierówności.
4. Pranie j.w
5. Farbka jasny mahoń 6/5 plus woda 3%, szybkie malowanie i zmycie farby.
Po jakimś czasie chcę pomalować włosy z 6% wodą.
Oczywiscie moją największą obawą jest powrócenie do czerni w wyniku chemicznych cudów na moich włosach więc jeżeli macie jakieś dodatkowe rady (oprócz dokłądnego mycia i wody 3%) w tym temacie to bardzo o nie proszę

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez ojp Pokaż wiadomość
Fryz5, ja mam pytanie do Ciebie Widzę, że dużo rad tutaj dajesz itd., więc chciałam się o coś zapytać. Jakieś 2 miesiące temu robiłam dekoloryzację włosów, z prawie czarnego na brązowy, kolor wyszedł ładny, nie mam zastrzeżeń, włosy no wiadomo, zniszczyły się trochę, ale podcięłam je z 3 tygodnie temu. Mam delikatne, bardzo podatne i zarówno mocne włosy. Od czasu dekoloryzacji 2 razy w tygodniu używam maseczki z Wax'a, włosy stały się grubsze i szybciej rosną, ale ciągle po umyciu są szorstkie i nadal mam problemy z ich rozczesaniem (chociaż porównując włosy po dekoloryzacji i obecnie, to już lepiej się rozczesują). Czy mogłabym używać dodatkowo raz w tygodniu maseczki z olejku rycynowego, oliwy, żółtka i soku z cytryny ? Nie wiem czy taka ilość maseczek (2x z Waxa i 1x z olejku rycynowego) nie obciąży w jakiś sposób moich włosów... Mam już spore odrosty, gdzieś z 3 cm, chciałabym pofarbować włosy, ale boję się, że to je znowu dodatkowo zniszczy, więc myślałam o hennie z Khadi. Złapie mi na tych farbowanych włosach ? A może lepiej to zostawić, dać im odpoczać i niech sobie rosną, takie jakie są ? Dodam, że suszarki nie używam prawie wcale, a prostownicę raz na jakiś czas.

Oczywiście inne osoby, które miały podobne doświadczenia, proszę o opinię Pozdrawiam !
Powiem Ci szczerze, a raczej napiszę, że przeginanie z odżywianiem może doprowadzić włosy do kiepskiego stanu. Jestem tego przykładem. Nakładałam dużo mazideł, unikałam suszarki, a włosy wydawały się jakby szorstkie, bardzo niesforne i przeciążone jakbym katowała je prostownicą i lokówką jednocześnie. Zainwestowałam w dobry szampon oczyszczający i ograniczyłam "odzywkowanie" i stan włosów się poprawił.

Edytowane przez guantanamera
Czas edycji: 2011-04-18 o 12:13
guantanamera jest offline  
Stary 2011-04-18, 12:39   #2002
lilivampire
Raczkowanie

Witajcie Dziewczyny!

Podpowiedzcie mi proszę, gdzie kupię w Wawie dekoloryzator Professional by Fama albo Elgon?
Bardzo mi zależy, żeby kupić dekolor już dzisiaj, więc chodzi mi o sklepy stacjonarne. Rzadko chodzę do galerii handlowych, więc nie wiem, czy mogę tam znaleźć jakieś stoisko z profesjonalnymi artykułami fryzjerskimi?
Bardzo, bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc!
Stary 2011-04-18, 13:47   #2003
mon9
Zakorzenienie

poratujcie: do farbowania po dekolorze jak najmniesza woda % ? czyli 3% ?
mon9 jest offline  
Stary 2011-04-18, 14:17   #2004
guantanamera
Zakorzenienie

GG do guantanamera

Z tego co tu wyczytałam to 3
guantanamera jest offline  
Stary 2011-04-18, 14:27   #2005
mon9
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lilivampire Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny!

Podpowiedzcie mi proszę, gdzie kupię w Wawie dekoloryzator Professional by Fama albo Elgon?
Bardzo mi zależy, żeby kupić dekolor już dzisiaj, więc chodzi mi o sklepy stacjonarne. Rzadko chodzę do galerii handlowych, więc nie wiem, czy mogę tam znaleźć jakieś stoisko z profesjonalnymi artykułami fryzjerskimi?
Bardzo, bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc!
w hurtowni fryzjerskeij, moja siostra dzisiaj bedzie szla na 11 listopada do hurtowni wlasnei po jakis dekolor to dam znac co bedzie tam

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Cytat:
Napisane przez guantanamera Pokaż wiadomość
Z tego co tu wyczytałam to 3
dzięki, ja już się zaplątałam za dużo informacji
mon9 jest offline  
Stary 2011-04-18, 14:50   #2006
lilivampire
Raczkowanie

Mon9, dzięki za odpowiedź. Z tego co wyszukałam w necie hurtownia na 11 listopada sprzedaje dekoloryzatory Famy, ale czynna jest tylko do 17. Na Konarskiego też mają te dekoloryzatory i byłoby blisko ode mnie z domu, ale oni z kolei zamykają sklep o 16.30, a ja o 16 kończę pracę Pracuję na Wilanowie i nie ma najmniejszej szansy, że zdążę dojechać w jedno albo drugie miejsce.
Szukam dalej...
Stary 2011-04-18, 14:57   #2007
mon9
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lilivampire Pokaż wiadomość
Mon9, dzięki za odpowiedź. Z tego co wyszukałam w necie hurtownia na 11 listopada sprzedaje dekoloryzatory Famy, ale czynna jest tylko do 17. Na Konarskiego też mają te dekoloryzatory i byłoby blisko ode mnie z domu, ale oni z kolei zamykają sklep o 16.30, a ja o 16 kończę pracę Pracuję na Wilanowie i nie ma najmniejszej szansy, że zdążę dojechać w jedno albo drugie miejsce.
Szukam dalej...
a ta FAMA zła jest? robil ktoś tym dekoloryzatorem?
mon9 jest offline  
Stary 2011-04-18, 15:54   #2008
lilivampire
Raczkowanie

Szczerze mówiąc nie znalazłam zbyt wielu info o Famie, ale właśnie jej m.in. poszukuję. Jedną saszetkę mam w domu, ale przypuszczam, że do usunięcia ciemnego brązu z włosów będą mi potrzebne co najmniej 2
Stary 2011-04-18, 16:10   #2009
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ojp Pokaż wiadomość

hm wiesz co, naturalne maski nie powinny wpłynąć negatywnie na stan włosów ja używam maski z jajka, oleju kokosowego, cytryny co 2 mycie, zauwazalnie włosy się wzmacniają. jaki wax? ja mam Wax Kamille do włosów blond, jest świetny. hm nie znam się kompletnie na hennowaniu więc nic nie powiem na ten temat, jeśli chcesz zafarbować odrosty (sa jaśniejsze czy ciemniejsze od koloru po dekoloryzacji?) to użyj farby bez amoniaku na odrosty same, pod koniec koloryzacji przeciągnij resztę mieszanki na całość włosów

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

Cytat:
Kochani!

Od miesiąca wertuję wątki na temat dekoloryzacji i tym podobnych. Mam fryzurę ala bob, kolor czarny z brązowymi prześwitami, odrosty jasne. Malowałam na czarno jakieś 2 miesiące temu. Od tamtej pory "prałam" kudełki w szamponach przeciwłupieżowych, kładłam odżywki - ich stan oceniam na dobry +.
Na allegro kupiłam dekoloryzator Chantal i farbkę z tej firmy - jasny mahoń 6/5 ( docelowo chcę ciemny, a kupiłam najjaśniejszy z całej linii mahoniowych).
Mam pewien plan i proszę o skorygowanie go w razie potrzeby.

1. Dekoloryzacja (bez odrostów) połową specyfiku.
2. Pranie (mam dobrze oczyszczający szampon czosnkowy , nie, nie pachnie czosnkiem)
3. Suszenie, kolejna dekoloryzacja w razie potrzeby, dla skorygowania nierówności.
4. Pranie j.w
5. Farbka jasny mahoń 6/5 plus woda 3%, szybkie malowanie i zmycie farby.
Po jakimś czasie chcę pomalować włosy z 6% wodą.
Oczywiscie moją największą obawą jest powrócenie do czerni w wyniku chemicznych cudów na moich włosach więc jeżeli macie jakieś dodatkowe rady (oprócz dokłądnego mycia i wody 3%) w tym temacie to bardzo o nie proszę
jakiego dekoloryzatora chcesz użyć? jeśli elgon, chantal, renee blanche to nie ma potrzeby, abyś unikała kłaść go na odrost bo nic się złego nie stanie.

wg mnie 6.5 jest za ciemny na włosy po dekoloryzacji i moze wrócić czerń, wsyztsko zalezy od tego jak mocno wymyjesz włosy po zabiegu. ja bym po dekolorze, a przed docelową farbą 6.5 połozył jasną farbę blond może 9 albo 10 , na chwilkę.

Tak btw: mam zamiar dekoloryzować włosy koleżance, ma ciemne, nie czarne, na poziome 4, im bliżej nasady tym jaśniej, najbliżej głowy ma 6. pytanie: Ona ma alergię na metal i różne chemiczne rzeczy, generalnie jak ją farbuje to nic się negatywnego nie dzieje, ale raz, jeden raz przy rozjaśnianiu jednego pasemka rozjaśniaczem z joanny, wypało jej to pasemko (nie od razu ale wypadały włosy z tego pasemka) i miała uczulenie.
więc proszę o poradę jakim produktem mogę bez obaw jej dekoloryzowac włosy bez obaw o alergię? myślałem o renee blanche, elgonie, ale w sumie za duzo zachodu, ona chce poziom 8-7 ciepły, może demakijaż zrobić efassorem loreal albo matrixem? (je sie kładzie dalej od skóry głowy) zalezy mi najbardzej na tym aby nie ucierpiała z powodu alergii, bo zniszczone włosy i tak będą sporo ścinane

Edytowane przez fryz5
Czas edycji: 2011-04-18 o 20:43
fryz5 jest offline  
Stary 2011-04-19, 09:59   #2010
ojp
Wtajemniczenie

Cytat:
Powiem Ci szczerze, a raczej napiszę, że przeginanie z odżywianiem może doprowadzić włosy do kiepskiego stanu. Jestem tego przykładem. Nakładałam dużo mazideł, unikałam suszarki, a włosy wydawały się jakby szorstkie, bardzo niesforne i przeciążone jakbym katowała je prostownicą i lokówką jednocześnie. Zainwestowałam w dobry szampon oczyszczający i ograniczyłam "odzywkowanie" i stan włosów się poprawił.
Ooo, dziękuję za informację. A jakiego szamponu oczyszczającego używasz ?

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
hm wiesz co, naturalne maski nie powinny wpłynąć negatywnie na stan włosów ja używam maski z jajka, oleju kokosowego, cytryny co 2 mycie, zauwazalnie włosy się wzmacniają. jaki wax? ja mam Wax Kamille do włosów blond, jest świetny. hm nie znam się kompletnie na hennowaniu więc nic nie powiem na ten temat, jeśli chcesz zafarbować odrosty (sa jaśniejsze czy ciemniejsze od koloru po dekoloryzacji?) to użyj farby bez amoniaku na odrosty same, pod koniec koloryzacji przeciągnij resztę mieszanki na całość włosów
Ja używam Natural Classic Wax Henna odżywcza maseczka do włosów. Wczoraj myłam włosy i już są mniej szorstkie i łatwiej się rozczesują, z czego bardzo się cieszę. Po umyciu i rozczesaniu nałożyłam Wax'a, trzymałam 30 min i jak zwykle włosy po nim są pachnące, delikatne i świetnie się rozczesują A te odrosty są ciemniejsze niż reszta włosów Na razie chyba jeszcze dam im odpocząć z 3-4 tygodnie, może dopiero wtedy coś pomyślę nad innym kolorem. Nie wiem, czy jeszcze nie musiałabym podcinać... Wkleję może później zdjęcie, to może coś uda Ci się wywnioskować ? I dziękuję za rady.

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości