Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-05-19, 18:19   #2101
Bahamadia_25
Zakorzenienie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Hej Dizewczyny

Czytając wątek płakać mi się chce, że wcześniej nie znałam tego portalu bo na pewno bym się nie zdecydowała na dekoloryzację u fryzjera
Farbowałam włosy przez około 2 lata naturalnym ciemnym szatynem co w efekcie dało czarne włosy... po tym czasie odbiło mi i chciałam szybko przejść do koloru miodowego blondu. Więc długo nie czekając poszłam do fryzjera...
Efekt był taki, że kolor taki jaki chciałam miałam do 1wszego mycia, bo włosy były tak zniszczone, że żadna farba się na nich nie trzymała (nawet nie wiedziałam, że jest to możliwe ).
Skończyło się na tym, że z włosów do połowy pleców miałam boba, dramat na głowie a i tak wróciłam do ciemnego ... tyle, że w ciepłych odcieniach.
Dekoloryzacja u fryzjera to strata i kasy i oczywiście włosów.
Pragnę zaznaczyć, że "ekspert" od włosów skasowała mnie 360zł...
NIGDY WIĘCEJ...
Bahamadia_25 jest offline  
Stary 2011-05-20, 13:34   #2102
201709121022
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Bahamadia_25 Pokaż wiadomość
Hej Dizewczyny

Czytając wątek płakać mi się chce, że wcześniej nie znałam tego portalu bo na pewno bym się nie zdecydowała na dekoloryzację u fryzjera
Farbowałam włosy przez około 2 lata naturalnym ciemnym szatynem co w efekcie dało czarne włosy... po tym czasie odbiło mi i chciałam szybko przejść do koloru miodowego blondu. Więc długo nie czekając poszłam do fryzjera...
Efekt był taki, że kolor taki jaki chciałam miałam do 1wszego mycia, bo włosy były tak zniszczone, że żadna farba się na nich nie trzymała (nawet nie wiedziałam, że jest to możliwe ).
Skończyło się na tym, że z włosów do połowy pleców miałam boba, dramat na głowie a i tak wróciłam do ciemnego ... tyle, że w ciepłych odcieniach.
Dekoloryzacja u fryzjera to strata i kasy i oczywiście włosów.
Pragnę zaznaczyć, że "ekspert" od włosów skasowała mnie 360zł...
NIGDY WIĘCEJ...
Jeżeli farba nie trzymała się włosów, to miałaś rozjaśnianie, a nie dekoloryzację. Co jest zresztą nagminnym chwytem fryzjerów.
201709121022 jest offline  
Stary 2011-05-20, 18:48   #2103
Bahamadia_25
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Jeżeli farba nie trzymała się włosów, to miałaś rozjaśnianie, a nie dekoloryzację. Co jest zresztą nagminnym chwytem fryzjerów.
nie żartuj...ale trafiłam na wredną babę
Gdybym kiedyś miała taką wiedzę ....
Już trudno było minęło - więcej tego nie uczynię

Poza tym czytałam, że dość przyzwoicie zachowuje się na włosach taki psikacz co ściąga kolor stopniowo bodajże z Joanny...
Stary 2011-05-20, 18:50   #2104
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały

Wpisy w blogu: 6

Cytat:
Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Nie jest to prawda.

Jak powszechnie wiadomo dekoloryzacji mamy dwa rodzaje
1. Utleniająca - przeprowadzana w ok 85-90% salonach, podobna do rozjaśniania.
2. Redukująca/redukcyjna - mało znana.

Ale ogólnie dekoloryzacja to zazwyczaj zabieg podobny do rozjaśniania, w niektórych ksiażkach z zawodu dekoloryzacja zaliczana jest do rozjaśniania. Dekoloryzację przeprowadzamy dekoloryzatorem a nie rozjaśniaczem.

Edytowane przez FryzjerstwoMojaPasja
Czas edycji: 2011-05-20 o 18:59
FryzjerstwoMojaPasja jest offline  
Stary 2011-05-20, 18:57   #2105
fryz5
Zakorzenienie

jednak wiekszośc obecnych tu osób się zgodzi, ja również, ponieważ po dekoloryzacji kolor by łapał jeszcze bardziej
fryz5 jest offline  
Stary 2011-05-20, 19:01   #2106
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
jednak wiekszośc obecnych tu osób się zgodzi, ja również, ponieważ po dekoloryzacji kolor by łapał jeszcze bardziej
Bo to jest prawda, po dekoloryzacji kolor łapie bardziej - czy po utleniającej czy redukującej ale bardzo szybko się wypłukuje, nawet w dwa mycia Mam na mysli utleniającą, do redukcyjnej nadal nie jestem przekonana.

Poza tym autorka postu nie pisała nic o 'łapaniu' koloru tylko o wymywaniu i napisała zgodnie z prawdą, po każdej dekoloryzacji kolor wypłukuje się bardzo szybko, zaleca się min 3 farbowania aby kolor się utrzymywał. ;-) więc nie wprowadzaj w błąd.

Czas edycji: 2011-05-20 o 19:02
Stary 2011-05-20, 19:03   #2107
fryz5
Zakorzenienie

no ja mogę sie tylko do redukcyjnej wypowiedzieć, kolor łapie i to megaaa. w sumie, niezły pomysł na trwały kolor, dekoloryzacja redukcyjna + farba, nie dosć że mocno łapie to trzyma się.
fryz5 jest offline  
Stary 2011-05-20, 19:06   #2108
201709121022
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Pokaż wiadomość

Ale ogólnie dekoloryzacja to zazwyczaj zabieg podobny do rozjaśniania, w niektórych ksiażkach z zawodu dekoloryzacja zaliczana jest do rozjaśniania. Dekoloryzację przeprowadzamy dekoloryzatorem a nie rozjaśniaczem.
Wypowiadam się w kontekście tego wątku, gdzie tak jak piszesz, za dekoloryzację uważamy zabieg przeprowadzony za pomocą dekoloryzatora, a kiedy używany jest rozjaśniacz, to mówimy o rozjaśnianiu. Jeśli autorka posta miałaby kolor ściągany za pomocą dekoloryzatora, to nie miałaby problemu z porowatością i niemożnością utrzymania pigmentu. Stan włosów jaki opisuje wskazuje raczej na rozjaśniacz. \Jeśli się na to zgodziła, wszystko gra Ale z doświadczenia wiem, że nie zawsze klientki są o tym informowane.

Btw, napiszesz czym się różni dekoloryzacja utleniająca od rozjaśniania? Bo tego chyba w wątku nie było, a zawsze dobrze się dokształcić

P.S Z moich obserwacji wynika, że po redukcyjnej kolor nie dość, że mocno łapie, to wcale szybko się nie wypłukuje... wręcz przeciwnie.

Edytowane przez 201709121022
Czas edycji: 2011-05-20 o 19:10
Stary 2011-05-20, 19:09   #2109
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały

Cytat:
no ja mogę sie tylko do redukcyjnej wypowiedzieć, kolor łapie i to megaaa. w sumie, niezły pomysł na trwały kolor, dekoloryzacja redukcyjna + farba, nie dosć że mocno łapie to trzyma się.
Po utleniającej tez mocno łapie, może się wypłukać a po redukujacej często kolor ciemnieje do koloru wcześniejszego, więc nie wiem co lepsze, kilka razy dekoloryzować bo ciemnieje czy farbowac bo się wypłukuje? Chyba opcja 2.

Nie zaczynaj znowu, prosze Cie ;-)

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Cytat:
Wypowiadam się w kontekście tego wątku, gdzie tak jak piszesz, za dekoloryzację uważamy zabieg przeprowadzony za pomocą dekoloryzatora, a kiedy używany jest rozjaśniacz, to mówimy o rozjaśnianiu. Jeśli autorka posta miałaby kolor ściągany za pomocą dekoloryzatora, to nie miałaby problemu z porowatością i niemożnością utrzymania pigmentu. Stan włosów jaki opisuje wskazuje raczej na rozjaśniacz. \Jeśli się na to zgodziła, wszystko gra Ale z doświadczenia wiem, że nie zawsze klientki są o tym informowane.

Btw, napiszesz czym się różni dekoloryzacja utleniająca od rozjaśniania? Bo tego chyba w wątku nie było, a zawsze dobrze się dokształcić
Po tej wypowiedzi mogę śmiało stwierdzić, że nie znasz się na dekoloryztaroach. ;-) i nie bede dyskutować bo nie ma sensu.

Pozdrawiam i BEZ ODBIORU.

Odpowiadając na pytanie:
Dekoloryzacja utleniająca od rozjaśniania właściwie nie różni się niczym szczególnym a jedynie formą preparatu - dekoloryzator jest do dekoloryzowania a rozjasniacz do rozjasniania, maja one pewne roznice w składzie.

Czas edycji: 2011-05-20 o 19:10
Stary 2011-05-20, 19:18   #2110
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Po utleniającej tez mocno łapie, może się wypłukać a po redukujacej często kolor ciemnieje do koloru wcześniejszego, więc nie wiem co lepsze, kilka razy dekoloryzować bo ciemnieje czy farbowac bo się wypłukuje? Chyba opcja 2.

Nie zaczynaj znowu, prosze Cie ;-)

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Po tej wypowiedzi mogę śmiało stwierdzić, że nie znasz się na dekoloryztaroach. ;-) i nie bede dyskutować bo nie ma sensu.

Pozdrawiam i BEZ ODBIORU.

Odpowiadając na pytanie:
Dekoloryzacja utleniająca od rozjaśniania właściwie nie różni się niczym szczególnym a jedynie formą preparatu - dekoloryzator jest do dekoloryzowania a rozjasniacz do rozjasniania, maja one pewne roznice w składzie.
miło wiedzieć że to ja zaczynam, i dobrze ze nam uświadomisz ze Ty się na tym z nasz najlepiej.
mozę pozostawmy ten temat w spokoju, bo to się ciągnęło juz w jendym wątku, ja jestem za dekoloryzacją redukcyjną, Ty za utleniającą (rozjaśnianie) moze niech na tym poprzestanie
fryz5 jest offline  
Stary 2011-05-20, 19:21   #2111
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały

Melina, widzę, że dopisałaś

Po dekoloryzacji redukcyjnej kolor często ciemnieje do koloru sprzed dekoloryzacji. I nie jest to dobre, bo ja pracując jako fryzjer miałabym od razu reklamację i poprawkę z własnej kieszeni A ogólnie klienci wiedzą, że po dekoloryzacji kolor się wypłukuje, więc używając dekoloryzator framesi, matrix, loreal - jedne z lepszych - mam gwarancję, że nic mnie nie zaskoczy kolor nie będzie ciemniejszy z czasem a uwierz, klienci bardzo tego nie lubią.

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Cytat:
miło wiedzieć że to ja zaczynam, i dobrze ze nam uświadomisz ze Ty się na tym z nasz najlepiej.
mozę pozostawmy ten temat w spokoju, bo to się ciągnęło juz w jendym wątku, ja jestem za dekoloryzacją redukcyjną, Ty za utleniającą (rozjaśnianie) moze niech na tym poprzestanie
po prostu jak widze, że tylko po rozjaśniaczu włosy są porowate i suche, kolor sie nie trzyma a po dekoloryzatorze nie to mam prawo twierdzic, ze ktos nie ma o tym zielonego pojęcia.
Stary 2011-05-20, 19:27   #2112
201709121022
Konto usunięte

Cytat:
nie żartuj...ale trafiłam na wredną babę
Gdybym kiedyś miała taką wiedzę ....
Już trudno było minęło - więcej tego nie uczynię

Poza tym czytałam, że dość przyzwoicie zachowuje się na włosach taki psikacz co ściąga kolor stopniowo bodajże z Joanny...
Niestety zazwyczaj w takich wypadkach uczymy się na błędach W Polsce niestety nadal ciężko znaleźć dobrze wyszkolonych fryzjerów, którym w dodatku można zaufać Ale skoro ścięłaś włosy to najgorsze za Tobą, nie musisz przynajmniej podejmować dramatycznych prób walki z "sianem". A teraz jesteś zadowolona, czy chcesz jeszcze kombinować coś z tym brązem?

FryzjerstoMojaPasja
Po tonie Twojej poprzedniej wypowiedzi mogę śmiało stwierdzić, że nie jesteś osobą, z którą chciałabym wymieniać informacje na temat jakikolwiek, a już szczególnie fryzjerstwa.

Fryz5 Tobie doradzam to samo
Stary 2011-05-20, 19:30   #2113
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały

Cytat:
Niestety zazwyczaj w takich wypadkach uczymy się na błędach W Polsce niestety nadal ciężko znaleźć dobrze wyszkolonych fryzjerów, którym w dodatku można zaufać Ale skoro ścięłaś włosy to najgorsze za Tobą, nie musisz przynajmniej podejmować dramatycznych prób walki z "sianem". A teraz jesteś zadowolona, czy chcesz jeszcze kombinować coś z tym brązem?

FryzjerstoMojaPasja
Po tonie Twojej poprzedniej wypowiedzi mogę śmiało stwierdzić, że nie jesteś osobą, z którą chciałabym wymieniać informacje na temat jakikolwiek, a już szczególnie fryzjerstwa.

Fryz5 Tobie doradzam to samo
Aha, to z pisania umiesz usłyszeć ton wypowiedzi? Miło ja takich zdolności nie posiadam, niestety palnęłaś głupotę, bo nawet po dekoloryzatorze z loreala -drogim i dobrym, jednym z lepszych na rynku włosy są suchsze, porowate itd, więc nie wiem skad założenie że takie włosy są tylko po rozjaśniaczu. Przykro mi, fakty mowia same za siebie.
Dlatego właśnie ciągle mówimy, że dekoloryzacja tak bardzo niszczy włosy, i to dekoloryzacja nie rozjaśniaczem a dekoloryzatorem wyobraz sobie
Stary 2011-05-20, 19:35   #2114
201709121022
Konto usunięte

Cytat:
Aha, to z pisania umiesz usłyszeć ton wypowiedzi? Miło ja takich zdolności nie posiadam, niestety palnęłaś głupotę, bo nawet po dekoloryzatorze z loreala -drogim i dobrym, jednym z lepszych na rynku włosy są suchsze, porowate itd, więc nie wiem skad założenie że takie włosy są tylko po rozjaśniaczu. Przykro mi, fakty mowia same za siebie.
Dlatego właśnie ciągle mówimy, że dekoloryzacja tak bardzo niszczy włosy, i to dekoloryzacja nie rozjaśniaczem a dekoloryzatorem wyobraz sobie
Nie są to jedyne zdolności jakich nie posiadasz, jak widzę. Najpierw sprawdź co znaczy "ton wypowiedzi" i jak się stopniuje przymiotnik "suchy" a potem pisz. Ale mniejsza z tym, skończmy bo dyskusja może zaowocować banami, a nie warto. Dla mnie EOT.
Stary 2011-05-20, 19:41   #2115
mon9
Zakorzenienie

Cytat:

o masz znowu Ty już gdzieś czytałam te Twoje mądrości fryzjerskie..,. ehhh dobrze że moje fryzjerki mają aktualną wiedzę
mon9 jest offline  
Stary 2011-05-20, 19:44   #2116
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały

Cytat:
Nie są to jedyne zdolności jakich nie posiadasz, jak widzę. Najpierw sprawdź co znaczy "ton wypowiedzi" i jak się stopniuje przymiotnik "suchy" a potem pisz. Ale mniejsza z tym, skończmy bo dyskusja może zaowocować banami, a nie warto. Dla mnie EOT.
1. suchszy
znaczenie: stopień wyższy od przymiotnika: suchy; bardziej suchy
greenpoint, 2006-09-06
dopuszczalność w grach: tak
występowanie: Wielki słownik ortograficzny - PWN 2003, 2006, 2008 - E. Polański
odmienność: tak
X suchszego, suchszemu, suchszych, suchszym, suchszymi
Y suchsi
x suchsza, suchszą, suchsze, suchszej

Chyba dobrze napisałam 'suchsze'? Czy źle widzę? zresztą nie jestem polonistą a jedynie fryzjerką więc nie muszę wszystkiego wiedzieć jeśli chodzi o język polski ;-) w porządku, ucinam równiez dyskusję i pozdrawiam.

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Cytat:
Napisane przez mon9 Pokaż wiadomość
o masz znowu Ty już gdzieś czytałam te Twoje mądrości fryzjerskie..,. ehhh dobrze że moje fryzjerki mają aktualną wiedzę
tutaj regularnie wojuję, a co jest nieaktualne co napisałam? sprostuj bo niedawno byłam we Wrocku na szkoleniu z dekoloryzacji, moze dali mi jakieś stare inf., nie wiem
Stary 2011-05-20, 20:04   #2117
Bahamadia_25
Zakorzenienie

Zaczęłam temat, a wyszła tu mała sprzeczka...
Generalnie chciałam napisać, ze owszem nie znałam się w cale na tym. Chciałam efekt mieć od razu z ciemnych na jasne - teraz już wiem że zrobiłam błąd. Bo był to efek długotrwałego dbania o włosy no i ich ścięcie (z połowy pleców na boba) już nie będę zanudzać, że w pewnym momencie bałam się myć włosy żeby ich nie szarpać bo normalnie płakać mi się chciało co z własnej głupoty narobiłam.
Też chciałam dodać, ze może dużo zależy od stanu i jakości włosa, jak on później będzie się zachowywać - mogę się mylić bo się nie znam

P.S. obecnie mam kolor ciemny bo w nich jednak czuję się najlepiej, ale już nie czarny uffff wystrzegam się go z wiadomych przyczyn. Z własnej głupoty aż mi się chcę śmiać

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

i oczywiście dziękuję za odp bo nawet gdyby co będę już mądrzejsza ;p
Stary 2011-05-20, 20:07   #2118
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały

Cytat:
Generalnie chciałam napisać, ze owszem nie znałam się w cale na tym. Chciałam efekt mieć od razu z ciemnych na jasne - teraz już wiem że zrobiłam błąd. Bo był to efek długotrwałego dbania o włosy no i ich ścięcie (z połowy pleców na boba) już nie będę zanudzać, że w pewnym momencie bałam się myć włosy żeby ich nie szarpać bo normalnie płakać mi się chciało co z własnej głupoty narobiłam.
Też chciałam dodać, ze może dużo zależy od stanu i jakości włosa, jak on później będzie się zachowywać - mogę się mylić bo się nie znam

P.S. obecnie mam kolor ciemny bo w nich jednak czuję się najlepiej, ale już nie czarny uffff wystrzegam się go z wiadomych przyczyn. Z własnej głupoty aż mi się chcę śmiać
Przestań się obwiniać, to nie jest Twoja wina, po to są fryzjerzy aby oni myśleli o dbali o jakoś dekoloryzacji i farbowania Twoich włosów. Skad mogłaś wiedzieć... Współczuję, niestety dekoloryzacja niszczy i zawsze będzie niszczyć włosy, chyba, że wymyślą coś nowego technologicznie ja dekoloryzację zawsze odradzam, chyba, że jest to ostateczność, sama z bardzo ciemnych włosów schodzę pasemkami (w lutym zrobiłam na samej koronie jasnobrązowe), a teraz odrosty farbuję na jaśniejszy - byle nie dekoloryzować. Skup się teraz na pielęgnacji.
Stary 2011-05-20, 20:16   #2119
Bahamadia_25
Zakorzenienie

nie obwiniam się wiadomo ile osób tyle opinii

u jednego fryzjera też mi zaproponowali pasemka - zrobiłam sobie ale stwierdziłam, że nie chce mi się czekać :P
Przesadne dbanie już mam za sobą, teraz została podstawa (odżywki do spłukiwania + od czasu do czasu maski, podcinanie, jak sytuacja tego wymaga, kudełki są już do łopatek ) -poza tym włoski mięciutkie jak u dzieciaczka
Stary 2011-05-20, 20:21   #2120
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały

Cytat:

u jednego fryzjera też mi zaproponowali pasemka - zrobiłam sobie ale stwierdziłam, że nie chce mi się czekać :P
Przesadne dbanie już mam za sobą, teraz została podstawa (odżywki do spłukiwania + od czasu do czasu maski, podcinanie, jak sytuacja tego wymaga, kudełki są już do łopatek ) -poza tym włoski mięciutkie jak u dzieciaczka
Wcześniej robione pasemka też mają wpływ na wynik koncowy, nie zaleca sie dekoloryzowania wlosów dwa razy... To moze wlasnie przesuszyc itp. Nie chodzi mi o przesadne dbanie, po prostu o staranną pielęgnację
Stary 2011-05-20, 20:27   #2121
Bahamadia_25
Zakorzenienie

wiem co i jak.
Nie jestem ociemniała jakaś.
Sama wiem co potrzebują moje włosy itp
Stary 2011-05-20, 20:28   #2122
201709121022
Konto usunięte

Cytat:

No jeszcze zależy na jakie poświęcenie jest się gotowym, mnie tez kiedyś proponowano "zejście" pasemkami, ale po pierwsze mi się nie podobają, po drugie nie jestem na tyle cierpliwa. Wiadomo, coś za coś, mam koleżanki które tak schodziły, ale ja nie mam takiej cierpliwości żeby się męczyć chodząc na głowie z czymś, co mi się nie widzi
A jakich farb używasz teraz? Bo jeśli wystrzegasz się czerni to polecam (chyba, że już to robisz) sięgać po profesjonalne. Przy poprawnym stosowaniu są o wiele bardziej przewidywalne niż drogeryjne, gdzie nawet jakiś "Jasny szatyn" może się skończyć smołą
Stary 2011-05-20, 20:37   #2123
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały

Cytat:
wiem co i jak.
Nie jestem ociemniała jakaś.
Sama wiem co potrzebują moje włosy itp
Wcześniejsze Twoje posty mowią o czyms innym i piszesz, jaka byałs głupia i naiwna z tą dekoloryzacją, więc nie wiem. ;-)

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Cytat:

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

i oczywiście dziękuję za odp bo nawet gdyby co będę już mądrzejsza ;p

to mialam na mysli
Stary 2011-05-20, 20:38   #2124
Bahamadia_25
Zakorzenienie

Cytat:
No jeszcze zależy na jakie poświęcenie jest się gotowym, mnie tez kiedyś proponowano "zejście" pasemkami, ale po pierwsze mi się nie podobają, po drugie nie jestem na tyle cierpliwa. Wiadomo, coś za coś, mam koleżanki które tak schodziły, ale ja nie mam takiej cierpliwości żeby się męczyć chodząc na głowie z czymś, co mi się nie widzi
A jakich farb używasz teraz? Bo jeśli wystrzegasz się czerni to polecam (chyba, że już to robisz) sięgać po profesjonalne. Przy poprawnym stosowaniu są o wiele bardziej przewidywalne niż drogeryjne, gdzie nawet jakiś "Jasny szatyn" może się skończyć smołą
Ja użyłam teraz schwarzkopfa N&E średni złocisty brąz(na spraną czekoladę ) jest różnica z odrostem, więc następnym razem pójdę chyba do fryzjera żeby mi coś dobrał.
Ale oczywiście czekam na propozycję od Ciebie-będę wdzięczna
Stary 2011-05-20, 20:55   #2125
201709121022
Konto usunięte

Cytat:
Ja użyłam teraz schwarzkopfa N&E średni złocisty brąz(na spraną czekoladę ) jest różnica z odrostem, więc następnym razem pójdę chyba do fryzjera żeby mi coś dobrał.
Ale oczywiście czekam na propozycję od Ciebie-będę wdzięczna
Doradzam Ci przejść się do hurtowni fryzjerskiej i pooglądać sobie palety farb, łatwiej będzie Ci coś dobrać, bo one przy doborze odpowiedniego oksydantu wychodzą faktycznie podobnie do próbnika (chociaż wiadomo, trzeba brać pod uwagę stan włosów i poziom wyjściowego koloru ).
Osobiście jestem wielką fanką farb Vitality's Art Absolute. W niektórych miastach ciężko je dostać stacjonarnie, ale są na allegro i w sklepach online. Odkąd zaczęłam ich używać moje włosy są w o wiele lepszym stanie niż po Majirel L'Oreala (te farby bardzo odradzam, L'Oreal się wysoko ceni ale te farby akurat mocno przesuszają, kilka razy już o tym było na Wizażu). Vitality's ma w zestawie fajny olejek, który dodaje się do mieszanki, chyba dzięki niemu wlosy po farbowaniu ładnie się błyszczą, no i skóra głowy nie jest podrażniona I fajnie wychodzi to cenowo, bo 100 ml (ja mam włosy jakieś 4cm za szczękę, były bob i wystarcza mi na 2 farbowania spokojnie) kosztuje ok 23 zł. Do tego dokupisz oksydant 1000ml za około dychę i masz go na wieeeleee razy Polecam oksydant ich firmy bo bardzo dobrze się łączy z farbą i ma piękny kokosowy zapach, na pewno nie wali tak jak Majirel, z którym nie mogłam wysiedzieć.
Wklejam Ci jeszcze najbardziej wiarygodną paletę kolorów, jaką znalazłam, bo w internecie jest kilka wersji, ale widziałam ostatnio jedną na żywo i ta jest zbliżona najbardziej: http://www.labelbeaute.ch/product_in...21&language=de

Przepraszam za offtop nie o dekoloryzacji, ale mam nadzieję, że pomogłam
Stary 2011-05-20, 21:12   #2126
Bahamadia_25
Zakorzenienie

Cytat:
Doradzam Ci przejść się do hurtowni fryzjerskiej i pooglądać sobie palety farb, łatwiej będzie Ci coś dobrać, bo one przy doborze odpowiedniego oksydantu wychodzą faktycznie podobnie do próbnika (chociaż wiadomo, trzeba brać pod uwagę stan włosów i poziom wyjściowego koloru ).
Osobiście jestem wielką fanką farb Vitality's Art Absolute. W niektórych miastach ciężko je dostać stacjonarnie, ale są na allegro i w sklepach online. Odkąd zaczęłam ich używać moje włosy są w o wiele lepszym stanie niż po Majirel L'Oreala (te farby bardzo odradzam, L'Oreal się wysoko ceni ale te farby akurat mocno przesuszają, kilka razy już o tym było na Wizażu). Vitality's ma w zestawie fajny olejek, który dodaje się do mieszanki, chyba dzięki niemu wlosy po farbowaniu ładnie się błyszczą, no i skóra głowy nie jest podrażniona I fajnie wychodzi to cenowo, bo 100 ml (ja mam włosy jakieś 4cm za szczękę, były bob i wystarcza mi na 2 farbowania spokojnie) kosztuje ok 23 zł. Do tego dokupisz oksydant 1000ml za około dychę i masz go na wieeeleee razy Polecam oksydant ich firmy bo bardzo dobrze się łączy z farbą i ma piękny kokosowy zapach, na pewno nie wali tak jak Majirel, z którym nie mogłam wysiedzieć.
Wklejam Ci jeszcze najbardziej wiarygodną paletę kolorów, jaką znalazłam, bo w internecie jest kilka wersji, ale widziałam ostatnio jedną na żywo i ta jest zbliżona najbardziej: http://www.labelbeaute.ch/product_in...21&language=de

Przepraszam za offtop nie o dekoloryzacji, ale mam nadzieję, że pomogłam
ŚWIETNIE
BARDZO CI DZIĘKUJĘ JESTEŚ KOCHANA : roza:
Stary 2011-05-21, 22:03   #2127
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl

Wpisy w blogu: 7

Cytat:
Może i to bardzo zaskutkować. Niszczycie wątek - sugeruję prawdziwy EOT.
zlosliwiec jest offline  
Stary 2011-05-22, 21:29   #2128
kasia578
Przyczajenie

Cool Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cześć dziewczyny. Piszę po raz pierwszy więc najpierw się przedstawię. Mam na imię Kasia. Około 3 lat temu wybrałam się do dobrego fryzjera z czarnymi włosami. Powiedziałam że znudził mi się ten kolor i chcę coś jaśniejszego. Włosy farbowałam około 3 lata na czerń. pani nie zastanawiając się zrobiła dekoloryzacje i wyszłam z salonu z piękną średnią czekoladą. był to dla mnie szok bo jak do tej pory istniał dla mnie tylko kolor czarny a nagle patrząc w lustro zobaczyłam moją twarz w jaśniejszym kolorze. byłam zachwycona!! ale po około 2 tygodniach miałam już prześwity na głowie więc wybrałam się po farbę, ale wyszło dużo ciemniej niż na opakowaniu. od tamtej pory nie umiałam się już wstrzelić w kolor podobny jaki uzyskała fryzjerka. Teraz mam na głowie coś jak złoty średni brąz. Od roku używam tylko Casting Loreal-jest to szampon koloryzujący który ładnie się spiera po kilkunastu myciach. Mam ochotę na blond na początek ciemny blond by zobaczyć jak się będę czuła w tym kolorze, a po około 2 tygodniach mam ochotę zrobić ombre hair z jaśniejszym blondem. zapisałam się do tego samego fryzjera na dekoloryzacje na 6 czerwca. Już nie umie się doczekać. Na co dzień mieszkam w wielkiej brytanii ale niedługo czeka mnie urlop więc skorzystam z okazji że będę w PL. nie chciała bym nic robić z włosami tutaj, nie mam zaufania do tutejszych fryzjerów. Mam miłe doświadczenie z dekoloryzacją. z tego co pamiętam moje włosy nie ucierpiały zbytnio po zabiegu 3 lata temu. już teraz zaopatrzyłam się w produkty Joico do odbudowy włosów. moje włosy są myślę zdrowe, błyszczą się i jest ich dużo także myślę że z tej dekoloryzacji wyjdzie pożądany efekt a co wy myślicie? ze średniego brązu na blond ciemny? da rade?
Stary 2011-05-23, 10:32   #2129
kajooka
Raczkowanie

Cześć dziewczyny Cieszę się, że jest taki wątek - skarbnica wiedzy Słuchajcie, tak sobie czytam i czytam i w końcu podjęłam decyzję. Zrobię dekoloryzację w domu. Zakupiłam już dekoloryzator, firmy CHANTAL. Planuję też nałożyć rozjaśniacz ze Syoss'a, a na samym końcu farbę z upragnionym jasnym blondem, bo właśnie do takiego koloru chciałabym dojść. W załączniku macie mój aktualny kolor (miodowy brąz, na końcach nieco ciemniejszy, gdzieniegdzie mam też jasne pasma, bo testowałam rozjaśniacz Joanny ).
Myślicie, że mi się uda? A, i jeszcze takie pytanie.. Jak dobrze nakładać dekoloryzator? Dwa lata temu zaliczyłam nieudane podejście, dlatego teraz chciałabym to zrobić raz, a dobrze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (8,1 KB, 20 załadowań)

Edytowane przez kajooka
Czas edycji: 2011-05-23 o 11:24
kajooka jest offline  
Stary 2011-05-23, 13:20   #2130
Assathra
Zadomowienie

Ja w pierwszej kolejności potraktowałam końce, tak do połowy głowy. I tam własnie największą ilość tego nałożyłam, później zajęłam się górą, i odrostami Ale chyba ważnie jest żeby to zrobić jak najszybciej, kiedy substancja jest najbardziej aktywna, i odciąć dostęp tlenu jakimś czepkiem/ folią. Przy gęstych , długich włoskach, lepiej poprosić kogoś o pomoc.
Assathra jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości