Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-07-06, 15:25   #2221
clanse
Raczkowanie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
Możesz kupić osobno, albo rozcieńczyć ze zwykłą wodą. Bo chyba trudno znaleźć jasne kolorki z niską wodą, ale zawsze możesz spróbować poszukać
Czyli kupuję farbę (w środku jest utleniacz i krem koloryzujący) Czyli mieszam tylko kem z kupioną osobno woda utlenioną 3%? Przepraszam, naprawdę chce to zrobić dobrze bo ZNOWU wyjdzie mi na głowie armagedon.
clanse jest offline  
Stary 2011-07-06, 22:41   #2222
tak
Zakorzenienie

clanse, tak... tylko nie wymieszaj utleniacza od farby z utleniaczem kupionym ;p
tak jest offline  
Stary 2011-07-06, 22:50   #2223
Assathra
Zadomowienie

No dokładnie w drogerii dzisiaj widziałam są wody i kremy o różnych % do kupienia z joanny, w małych i dużych buteleczkach. Na pewno będzie wygodniej i bezpieczniej takiej użyć. Jak kupisz farbę która na w pakiecie wodę np. 9% a nie chcesz się bawić w rozcieńczanie jej, to po prostu, zamieniasz ją na 3% z taką samą pojemnością xD
Assathra jest offline  
Stary 2011-07-07, 13:05   #2224
clanse
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nocti Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

Czytam Was już od dłuższego czasu bo też pragnę wrócić do swojego naturalnego ciemnego blondu Farbuję włosy od 15 lat, głównie na różne odcienie ciemnych brązów, prawie czarnych, zawsze farbą ze średniej półki cenowej, zawsze wtedy kiedy pojawiają się odrosty. Ponieważ mam krótką czuprynę, lekko zachodzącą za uszka, włosy jako tako się trzymają kondycyjnie
Ale do rzeczy... wczoraj po raz pierwszy użyłam dekoloryzator ELGON. Kolor zszedł z czarnego brązu do brązu rudawo miedzianego. Odrostów nie ruszyło. Jutro ponawiam zabieg. I tak do czasu aż nie spłuczę całego sztucznego barwinka. Dopiero potem zamierzam położyć farbę o kolorze mnie satysfakcjonującym.
Z tego co czytam, większość z Was kładzie farbę zaraz po dekoloryzacji. Używacie do tego małych % oksydantów. I tak sobie myślę, czy przypadkiem to nie jest przyczyna cofania się dekoloryzacji i ściemnienia koloru włosów.
ELGON ( nie wiem jak inne produkty tego typu) to dekoloryzator działający w kwaśnym środowisku, które jest w miarę przyjazne dla włosa nawet przy wysokim stężeniu. Powoduje on redukcję sztucznego barwnika tak, że traci on całkowicie albo połowicznie swoje właściwości koloryzujące włos. Redukuje ale nie spłukuje barwnika. Barwnika nie spłuczą litry wody, nie spłuczą go normalne szampony bo mają one, podobnie jak ELGON, odczyn kwaśny. I tak sobie gdybam, że teraz kiedy na taki niespłukany barwnik położy się farbę, która ma na celu wprowadzenie nowego koloru wgłab włosa i jego aktywację to czy przy okazji nie aktywują się też pozostałe stare niespłukane barwniki.
Drążyłam więc temat dalej i z jednej z fryzjerskich książek wyczytałam, że "Włosy powoli zaczynają ciemnieć. Ten niekorzystny efekt uboczny można zniwelować i zatrzymać przez zastosowanie alkalicznych (zasadowych) płukanek, środków utleniających w środowisku alkalicznym lub zabarwienie włosów farbami zawierającymi barwniki oksydacyjne." I dalej "Farby oksydacyjne zawierają podstawę barwnika, wywoływacz (...) i środek alkalizujący (na ogół amoniak)"
Także znowu środek alkalizujący - to on jest kluczem do trwałości dekoloryzacji. I niestety substancje alkalizujące to te co wnikają w struktury włosa, otwierają łuskę i spłukują wszystko co we włosie tkwi. Także ELGON działa przyjaźnie dla włosa, utrzymanie efektu dekoloryzacji już nie...
Szperałam dalej i znalazłam - soda oczyszczona jest najbardziej łagodną alkaliczną substancją czyszczącą. Ogólnie płukanki z sody są zalecane do wyczyszczenia włosa z chemicznych substancji takich jak lakiery, żele, szampony do włosów, które niestety dużo syfu mają w sobie i etc. Także po ELGONIE też mogą być. I ja właśnie użyłam sody oczyszczonej zmieszanej z szamponem o neutralnym PH (szampon dla niemowląt). Na zakończenie przy ostatnim spłukaniu użyłam maski lekko zakwaszającej, by włosy wróciły do swojego naturalnego PH. Zamiast maski można użyć płukanki z soku cytryny albo octu jabłkowego.
Jeśli to nie jest kluczem do udanej dekoloryzacji i włosy zaczną mi ciemnieć to hm daję sobie spokój i umrę jako brunetka ;D

Tak czy siak odezwę się do Was za jakiś czas i napiszę jak mi idzie ta moja domowa metamorfoza

OOO!!! W takim razie czekam na rezultaty Bo właśnie te ciemniejące włoski mnie przygnębiają. Z niecierpliwością czekam
clanse jest offline  
Stary 2011-07-07, 23:57   #2225
Aguu
Rozeznanie

Witam!
Studiuję temat dobre parę godzin i chyba podjęłam decyzję - kupuję Chantal Color Peel i pozbywam się tej ciemności z głowy!
W tej chwili mam ciemny brąz - jaśniejszy od skóry, końce podchodzą pod czerń..
Już mniej więcej wiem jak nakładać dekolor, że trzeba długo płukać i myć dobrze oczyszczającym szamponem też.
Ale oczywiście mam pewne obawy co do farby jaką nałożę 'po' - załóżmy, że kolor zejdzie mi do rudości, odrosty jak rozumiem zostaną nietknięte, czyli (o ile dobrze pamiętam) będzie to średni brąz - i teraz nakładam mega jasną farbę z rozcieńczonym aktywatorem, tak? I co się stanie z odrostami? Nie będą miały innego koloru niż ta rudość po dekolorze?
Jaką farbę w stosunkowo niskiej cenie polecicie? Delia? Joanna? Jakiś Garnier?

I jeszcze - mam włosy średnio gęste, za ramiona nieco - czy jedna dawka Color Peela http://allegro.pl/dekoloryzator-usuw...694701012.html wystarczy?

Będę wdzięczna za rady
Fryz5 Twoje szczególnie

Aguu jest offline  
Stary 2011-07-08, 08:54   #2226
nocti
Przyczajenie

GG do nocti

Moja dekoloryzacja ciąg dalszy...

Wczoraj znowu położyłam ELGON. To już drugi raz. Zrobiłam wszystko tak samo jak za pierwszy razem, czyli ELGON + płukanka z sody z szamponem + maska zakwaszająca. I tyle. Kolor wyszedł jak marchewka ale było to do przewidzenia. Po nocy kolor wydaje się utrzymywać, także dziś do pracy poszłam ze związanymi włosami
Załączam fotki bo myślę, że efekt dekoloryzacji jest dobry. Ciągle jednak staram się uzyskac efekt bardziej jednolitej dekoloryzacji... no i też będę mieć problem z odrostami przy farbowaniu farbą rozjaśniającą. Obawiam się, że odrosty rozjaśnią się bardziej niż reszta włosów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg stare.jpg (5,7 KB, 256 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0062.jpg (46,0 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0060.jpg (39,3 KB, 52 załadowań)

______________ _
73kg--------------------------67 kg ----- 63 kg
----D I E T A ---B I A Ł K O W A
nocti jest offline  
Stary 2011-07-08, 11:26   #2227
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość
Witam!
Studiuję temat dobre parę godzin i chyba podjęłam decyzję - kupuję Chantal Color Peel i pozbywam się tej ciemności z głowy!
W tej chwili mam ciemny brąz - jaśniejszy od skóry, końce podchodzą pod czerń..
Już mniej więcej wiem jak nakładać dekolor, że trzeba długo płukać i myć dobrze oczyszczającym szamponem też.
Ale oczywiście mam pewne obawy co do farby jaką nałożę 'po' - załóżmy, że kolor zejdzie mi do rudości, odrosty jak rozumiem zostaną nietknięte, czyli (o ile dobrze pamiętam) będzie to średni brąz - i teraz nakładam mega jasną farbę z rozcieńczonym aktywatorem, tak? I co się stanie z odrostami? Nie będą miały innego koloru niż ta rudość po dekolorze?
Jaką farbę w stosunkowo niskiej cenie polecicie? Delia? Joanna? Jakiś Garnier?

I jeszcze - mam włosy średnio gęste, za ramiona nieco - czy jedna dawka Color Peela http://allegro.pl/dekoloryzator-usuw...694701012.html wystarczy?

Będę wdzięczna za rady
Fryz5 Twoje szczególnie
starczy Ci jedno opakowanie nawet na 2 użycia jeśli się dobrze postarasz
wiesz, nie stosowałem tej metody, ale zrób jak zrobiła nocti, to znaczy chodzi mi o mycie szamponem+soda oczyszczona po spłukaniu dekoloryzatora, tu chodzi o ph dzięki któremu kolor nie ciemnieje podobno. a po umyciu taką mieszanką nałóz maskę zakwaszajacą, albo po odżywce wypłucz włosy wodą z sokiem cytryny.

powiedz tylko, jaki kolor chcesz uzyskać ? jaka farba to też zalezy od tego co wyjdzie po dekoloryzacji trzymamy kciuki!

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Cytat:

Wczoraj znowu położyłam ELGON. To już drugi raz. Zrobiłam wszystko tak samo jak za pierwszy razem, czyli ELGON + płukanka z sody z szamponem + maska zakwaszająca. I tyle. Kolor wyszedł jak marchewka ale było to do przewidzenia. Po nocy kolor wydaje się utrzymywać, także dziś do pracy poszłam ze związanymi włosami
Załączam fotki bo myślę, że efekt dekoloryzacji jest dobry. Ciągle jednak staram się uzyskac efekt bardziej jednolitej dekoloryzacji... no i też będę mieć problem z odrostami przy farbowaniu farbą rozjaśniającą. Obawiam się, że odrosty rozjaśnią się bardziej niż reszta włosów
Tobie proponuje pobawić się teraz troszeczkę mixem albo tonerem niebieskim który wybije rude tony a potem nałożyć farbe odpowiadającą Twojemu naturalnemu kolorowi bo inaczej ta rudość zawsze wybije z pod spodu. ale wyszło bardzo fajnie oby nie ciemniało
fryz5 jest offline  
Stary 2011-07-08, 13:06   #2228
Aguu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
starczy Ci jedno opakowanie nawet na 2 użycia jeśli się dobrze postarasz
wiesz, nie stosowałem tej metody, ale zrób jak zrobiła nocti, to znaczy chodzi mi o mycie szamponem+soda oczyszczona po spłukaniu dekoloryzatora, tu chodzi o ph dzięki któremu kolor nie ciemnieje podobno. a po umyciu taką mieszanką nałóz maskę zakwaszajacą, albo po odżywce wypłucz włosy wodą z sokiem cytryny.

powiedz tylko, jaki kolor chcesz uzyskać ? jaka farba to też zalezy od tego co wyjdzie po dekoloryzacji trzymamy kciuki!
Sposób Nocti jest rzeczywiście ciekawy i jeżeli ma nie ciemnieć to wypróbuję - wszystko co potrzebne mam na stanie

Wklejam swoje fotki z obecną ciemnością i kolorem, który miałam kiedyś i coś w tym stylu chciałabym mieć teraz - coprawda tamten efekt był osiągnięty poprzez usilne pasemkowanie (co zjarało mi włosy koszmarnie.. brr..), ale mam nadzieje, że coś zbliżonego da się osiągnąć.

Fryz5 a co z tymi odrostami - nie będzie rozbieżności?

I z góry dzięki za kciuki, przydadzą się, bo się lekko cykam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (30,5 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (35,0 KB, 46 załadowań)

Aguu jest offline  
Stary 2011-07-08, 13:23   #2229
nocti
Przyczajenie

GG do nocti

Aguu - widzę, że mamy podobny cel Super kolor włosków miałaś. Odrosty na bank złapią szybciej rozjaśnienie. Z tego co widzę to też masz ciemniejsze włosy na dole, z tym też się pomęczysz aby ujednolicić efekt. Ja kładąc mieszankę dekolor zaczynałam właśnie od tych ciemniejszych partii włosa... Może coś tam to pomogło

fryz5 - ponieważ w temacie jestem dość nowa to wolałabym się oprzeć na Twoim doświadczeniu Czy możesz mi polecić jakiś sprawdzony mix farb (L'oreal Majirel Mix??? ) albo jakieś konkretne tonery. Nie chcę aby moja robota z dekolorem poszła na marne...

______________ _
nocti jest offline  
Stary 2011-07-08, 13:29   #2230
Aguu
Rozeznanie

Nocti dzięki, dobrze się czułam w jaśniejszych, ale potem przyszło farbowanie marketowymi farbami i ciemniały coraz to bardziej i bardziej.. i teraz mam taką ciemność.. eh..
Fakt faktem po tych wszystkich pasemkach miałam włosy częściowo gumowate a częściowo sianowate - koszmar.. dlatego chciałabym wrócić do tego koloru bez takich atrakcji już
Podejrzewam, że po pierwszym dekolorze będę miała rudość podobną do Twojej - wtedy albo nałożę drugi raz (jak coś zostanie) albo będę działać z farbami. Tylko czy jasny blond coś zrobi z rudym?

Edytowane przez Aguu
Czas edycji: 2011-07-08 o 13:33
Aguu jest offline  
Stary 2011-07-08, 15:32   #2231
tak
Zakorzenienie

Aguu, nie, jasny blond nie zrobi nic z rudym.
tak jest offline  
Stary 2011-07-08, 15:40   #2232
justynciat
Raczkowanie

hej kochane, mam pytanie

dziś sobie rozjasniłam włosy farbą z Jaonny Blond Intensywny z czarnego na rudy i kocham ten rudy!!!
Pięknie mi w nim ahhh <skromny> :P

I mam pytanie, czy ten kolor mi nie ściemnieje tak jak po dekoloryzacji włoski ciemnieją ez ponownego farbowania ?

Dziękuję za odpowiedzi z góry (mama mnie zabije za ten rudy!)

Dietkuję i ćwiczę!
- 4.VII - Dieta Kopenhaska!

Boys? UGH!!!
justynciat jest offline  
Stary 2011-07-08, 15:57   #2233
Aguu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez tak Pokaż wiadomość
Aguu, nie, jasny blond nie zrobi nic z rudym.
No właśnie..
To co kłaść po dekolorze na taką rudość?

Aguu jest offline  
Stary 2011-07-08, 16:09   #2234
201709121022
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez justynciat Pokaż wiadomość
hej kochane, mam pytanie

dziś sobie rozjasniłam włosy farbą z Jaonny Blond Intensywny z czarnego na rudy i kocham ten rudy!!!
Pięknie mi w nim ahhh <skromny> :P

I mam pytanie, czy ten kolor mi nie ściemnieje tak jak po dekoloryzacji włoski ciemnieją ez ponownego farbowania ?

Dziękuję za odpowiedzi z góry (mama mnie zabije za ten rudy!)
A nie używałaś przypadkiem rozjaśniacza Joanny, a nie farby? Pytam bo mało realne wydaje mi się rozjaśnienie farby farbą... W każdym razie, jeśli był to rozjaśniacz, to bez obaw, włosy nie ściemnieją i nie musisz kłaść na nie żadnej farby
201709121022 jest offline  
Stary 2011-07-08, 16:21   #2235
justynciat
Raczkowanie

Melina, oczywiście, że rozjaśniacz Dziękuję

Dietkuję i ćwiczę!

Boys? UGH!!!
justynciat jest offline  
Stary 2011-07-08, 16:37   #2236
enka999
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:

piekny ten rudy

Włosomaniaczka

enka999 jest offline  
Stary 2011-07-08, 17:03   #2237
tak
Zakorzenienie

Aguu, mi się wydaje, że rozjaśniacz i jakąś płukankę później dla zniwelowania odcieni pomarańczowych.
Ja się rozjaśniacza nie tykam już, ani farb, więc pozostaje mi tylko dekoloryzacja, a po niej maska zakwaszająca
tak jest offline  
Stary 2011-07-08, 17:22   #2238
201709121022
Konto usunięte

Cytat:
Melina, oczywiście, że rozjaśniacz Dziękuję
Nie ma sprawy Poświęć teraz czas na odżywianie, nawilżanie włosów, bo ich kondycja trochę ucierpiała.
Stary 2011-07-08, 17:43   #2239
justynciat
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy Poświęć teraz czas na odżywianie, nawilżanie włosów, bo ich kondycja trochę ucierpiała.
Tak doskonale o tym wiem wax, olejek rycynowy itd, itp jak zawsze u mnie, dbam o nie od dawna

pochwalę się, a co mi tam i szybko dodam opinię na KWC :P

1. przed
2. po
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3450.jpg (24,2 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3451.jpg (46,6 KB, 53 załadowań)

Dietkuję i ćwiczę!

Boys? UGH!!!
justynciat jest offline  
Stary 2011-07-08, 18:09   #2240
201709121022
Konto usunięte

Cytat:
Tak doskonale o tym wiem wax, olejek rycynowy itd, itp jak zawsze u mnie, dbam o nie od dawna

pochwalę się, a co mi tam i szybko dodam opinię na KWC :P

1. przed
2. po
Hoho, radykalna zmiana widzę Jeśli masz gdzieś "pod ręką" Rossmanna to polecam odżywki i maseczkę Alterra, bez silikonów, na moje stale farbowane włosy działają świetnie
Stary 2011-07-08, 18:12   #2241
justynciat
Raczkowanie

Ryzyk fizyk Udało się

Bez silikonów mówisz, to bardzo fajnie, skorzystam z tej porady i jutro skoro świt biegnę do Rossmana

Dietkuję i ćwiczę!

Boys? UGH!!!
justynciat jest offline  
Stary 2011-07-08, 21:06   #2242
clanse
Raczkowanie

Ja mam jeszcze pytanie odnośnie tych masek zakwaszających. Po co to dokłądnie i gdzie toto kupić? To jakieś maseczki z cytrusów, czy co?

I jeszcze te tonery. Na pewno wyjdą mi pomarańczowe włosy po dekolorze- jaki kolor płukanek i tonerów kupić? fioletowy czy niebieski? o.O Gdzieś na poprzednich stronach było, ale za nic nie moge tego odnaleźć ;(
clanse jest offline  
Stary 2011-07-08, 22:10   #2243
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Aguu - widzę, że mamy podobny cel Super kolor włosków miałaś. Odrosty na bank złapią szybciej rozjaśnienie. Z tego co widzę to też masz ciemniejsze włosy na dole, z tym też się pomęczysz aby ujednolicić efekt. Ja kładąc mieszankę dekolor zaczynałam właśnie od tych ciemniejszych partii włosa... Może coś tam to pomogło

fryz5 - ponieważ w temacie jestem dość nowa to wolałabym się oprzeć na Twoim doświadczeniu Czy możesz mi polecić jakiś sprawdzony mix farb (L'oreal Majirel Mix??? ) albo jakieś konkretne tonery. Nie chcę aby moja robota z dekolorem poszła na marne...
nie używam profesjonalnych farb ponieważ są za drogie a ja za często farbuje włosy, poza tym nie chce mi się czekać tak więc kupuje coś w rossmanie zwykle

jeśli chodzi o tonery, la riche directions, wybierz jakiś jasny niebieski, bo niebieski gasi rudy. jednak nie kładź go bezpośrednio na włosy bo wyjdzie niebieski, radze rozcieńczyć nieco z odzywką zeby był taki błękit i spóbuj, tonery silnie barwią więc szkoda zeby złapało Ci na niebiesko czy turkusowo. wiec stopniowo, powoli, jeśli zmyjesz i będzie za ciepło to jeszcze raz tak jak z płukanką. w sumie to mozesz sobie rozcieńczyć go z odzywką, szamponem, wodą, czym chcesz

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość
Sposób Nocti jest rzeczywiście ciekawy i jeżeli ma nie ciemnieć to wypróbuję - wszystko co potrzebne mam na stanie

Wklejam swoje fotki z obecną ciemnością i kolorem, który miałam kiedyś i coś w tym stylu chciałabym mieć teraz - coprawda tamten efekt był osiągnięty poprzez usilne pasemkowanie (co zjarało mi włosy koszmarnie.. brr..), ale mam nadzieje, że coś zbliżonego da się osiągnąć.

Fryz5 a co z tymi odrostami - nie będzie rozbieżności?

I z góry dzięki za kciuki, przydadzą się, bo się lekko cykam
odorsty najlepiej wtedy zafarbować inną farbą, albo poprawić je jak już zrobisz tą dekoloryzacje, ale na nie potrzebna będzie chyba lekko ciemniejsza farba z doświadczenia wiem, że odorsty słabiej chwytają farbe od tych włosów które są juz po przejściach. czy tylko ja mam takie odczucia?

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez clanse Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze pytanie odnośnie tych masek zakwaszających. Po co to dokłądnie i gdzie toto kupić? To jakieś maseczki z cytrusów, czy co?

I jeszcze te tonery. Na pewno wyjdą mi pomarańczowe włosy po dekolorze- jaki kolor płukanek i tonerów kupić? fioletowy czy niebieski? o.O Gdzieś na poprzednich stronach było, ale za nic nie moge tego odnaleźć ;(

nie znam się co prawda na takich maskach, mimo że mam taką, przypadkowo, kupiłem będąc teraz w grecji, taka grecka do farbowanych włosów , ma w składzie duzo dobrego, owoce właśnie, pachnie tak cytrusowo więc wnioskuje ze ona zakwasza nawet włosy takie są fajne.
ale możesz wypłukać włosy po myciu wodą z sokiem cytryny tez zakwasi.

co do toneru/płuaknki, niebieski kolor jest do rudości. fiolet to żółtego, zielony do czerwieni.
fryz5 jest offline  
Stary 2011-07-08, 23:24   #2244
201709121022
Konto usunięte

Cytat:

Maski zakwaszające świetnie sprawdzają się w wypadku włosów farbowanych dlatego, że kiedy farbujesz włosy ich łuski muszą otworzyć się (żeby koloryzacja była trwała), zmienia się Ph, zakwaszenie zaś powoduje, że łuski zamykają się, tym samym kolor lepiej się trzyma, a włosy są gładkie.
Maskę zakwaszającą kupisz na allegro, albo w dowolnym sklepie fryzjerskim. Na pewno ma taką w swojej ofercie firma CHI (ci od jedwabiu), LEO (tania maska, dużo tego na allegro, całkiem niezła), Stapiz też ma. Bardzo dobre efekty przynosi też płukanka octowa, dodajesz łyżkę, dwie, octu (najlepiej jabłkowego, nie śmierdzi tak jak zwykły i nie wysusza) do około szklanki letniej wody i płuczesz tym włosy - NIE SPŁUKUJESZ. Ja zawsze stosuję tę płukankę po farbowaniu, kiedy zmyję już farbę, umyję głowę i spłuczę odżywkę i efekty są naprawdę bardzo dobre
Stary 2011-07-09, 10:10   #2245
tak
Zakorzenienie

Ja zamawiać będę maskę zakwaszającą razem z dekolorem. Na allegro. clanse, wpisz sobie w wyszukiwarkę allegrową "zakwasz*", zaznacz, żeby wyszukiwało w tytułach i opisach, i się znajdzie. Nie są drogie takie maski
tak jest offline  
Stary 2011-07-11, 09:32   #2246
nocti
Przyczajenie

GG do nocti

Ja używam od tygodnia maski ProSalon maska regeneracyjna mleko + miód /1000 ml za ok 15 zł na Allegro/Był to strzał w ciemno, lecz okazał się być bardzo udany. Oprócz tego, że włosy są miękkie, lśniące i miłe w dotyku to jeszcze maska ich nie obciąża. Od kilku dni rano i wieczorem wcieram kapkę tej maski w suche włosy i o dziwo włosy nie klapną, a mam je dość delikatne. Może to urok tej maski albo mam tak przesuszone włosy, że momentalnie chłoną w każdy bądź razie używam jej z przyjemnością i używać będę, a patrząc na pojemność to na długo mi starczy.

PS. Kolorek nie ciemnieje Ciągle jestem rudzielcem ale już nie takim rudym bo póki co płuczę sobie w płukance fioletowej /z rossmana po 6 zł/ i kombinuję co dalej, a w sumie to pytam i studiuję wątek forum Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY....czescII -wątek zbiorczy.

______________ _
nocti jest offline  
Stary 2011-07-11, 21:19   #2247
clanse
Raczkowanie

Hej, ja włąśnie skńczyłam swoją dekoloryzację. Trzymałam Chantal na wlosach 35 mminut, a ostatnie 10 minut zapakowaną folią czuprynę jeszcze podgrzewałam suszarką. Potem ok. 30 min płukałam włosy myjąc je szamponem dla dzieci i tymże szamponem z dodatkiem sody oczyszczonej, na koniec spłukałam włosy wodą z sokiem z cytryny.

Miałam włosy koloru wyblakły czarny z prześwitami rudości, teraz mam po prostu jasny- średni brąz z rudym, czyli taki naturalny ciemny rudy. Podoba mi się ten kolor, ale wolę blond.

Jutro nakładam farbę safiry "Jedwab Arabii", mam nadzieję, że
a) włosy nie ściemnieją pod jej wpływem (oczywiście farbę mieszam z utleniaczem 3%) i
b) kolor mi złapie.

Podczas płukania zdziwiło mnie, że woda jest absolutnie czysta. o.O Myślałam, że choć trochę kolorowa będzie. Nie wiem- czy to źle?

No i... jakieś sugestie co do jutrzejszego farbowania?
clanse jest offline  
Stary 2011-07-11, 22:31   #2248
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Hej, ja włąśnie skńczyłam swoją dekoloryzację. Trzymałam Chantal na wlosach 35 mminut, a ostatnie 10 minut zapakowaną folią czuprynę jeszcze podgrzewałam suszarką. Potem ok. 30 min płukałam włosy myjąc je szamponem dla dzieci i tymże szamponem z dodatkiem sody oczyszczonej, na koniec spłukałam włosy wodą z sokiem z cytryny.

Miałam włosy koloru wyblakły czarny z prześwitami rudości, teraz mam po prostu jasny- średni brąz z rudym, czyli taki naturalny ciemny rudy. Podoba mi się ten kolor, ale wolę blond.

Jutro nakładam farbę safiry "Jedwab Arabii", mam nadzieję, że
a) włosy nie ściemnieją pod jej wpływem (oczywiście farbę mieszam z utleniaczem 3%) i
b) kolor mi złapie.

Podczas płukania zdziwiło mnie, że woda jest absolutnie czysta. o.O Myślałam, że choć trochę kolorowa będzie. Nie wiem- czy to źle?

No i... jakieś sugestie co do jutrzejszego farbowania?
to powinno dobrze sie wypłukać, jeśli rano nie zauwazysz ze są ciemniejsze to juz jest dobrze
mi tez nigdy kolorowa nie leciała a to chyba za sprawą tego ze dekoloryzator pozbawia te sztuczne pigmenty zdolności koloryzujących.
zatem trzymamy kciuki za jutrzejsze farbowanie! obserwuj kolor co się z nim dzieje. mozesz na jednym pasemku z wodą 3% próbować a na innym pasemku z wodą z opakowania
fryz5 jest offline  
Stary 2011-07-12, 13:30   #2249
nocti
Przyczajenie

GG do nocti

Oj a ja bym uważała z tą Safirą bo Jedwab Arabii choć nazwa chwytna to nie wiadomo jakie pigmenty ma w sobie. Niby jest to 11/7 czyli 11 to super blond, 7 to odcień metalik czyli zielony pigment. Zielony pigment niweluje czerwony więc z rudego zrobi się bardziej żółty ???
Jestem w podobnej sytuacji, lecz olałam te wszystkie sklepowe wodotryski jakie dają w farbach i za cenę 25 zł wolę kupić farbę profesjonalną ( ba, nawet cały zestaw można kupić z tę cenę na Allegro). Bo przynajmniej wiem jaką farbę kupuję i z jakimi pigmentami. Na rude włosy dobre są barwinki:
* fiolet ( w nazwach farb kryje się pod nazwami - opalizujący albo perłowy ) bo zjada żółte odcienie
* niebieski ( w nazwach farb - popiel, srebrny, platyna) zjada pomarańcz.
Póki tego rudego się nie zneutralizuje to można zapomnieć o tym wymarzonym kolorku jaki upatrzyliśmy sobie na palecie barw bo raczej taki nie wyjdzie.

______________ _
nocti jest offline  
Stary 2011-07-12, 13:36   #2250
Cola_Ola
Zakorzenienie

Rozjaśniłam sobie tylko pasemka bo bardzo bałam się, że moje włosy tego nie wytrzymają i będę łysa. W czepku przynajmniej ta farba mojej skór głowy nie dotknęła. Aktualnie mam ciemno brązowe włosy z pasemkami rudymi. Brzmi może okropnie, ale wygląda... ciekawie Mam krótkie włosy i nie jest tragedia. Miałam już dosyć tego czarnego, od 3 lat miałam czarne włosy.
Teraz zasadnicze pytanko? Co dalej? One już same będą szły w kierunku jaśniejszego koloru? Mój naturalny kolor włosów to brąz. Marzy mi się taki kasztan, brązowo rudy. Tylko teraz pewnie jeszcze farba nie złapała by w całości, ponieważ jak wspomniałam - są tylko pasemka, a reszta jest ciemniejsza.

"Maskarada"
Terry Pratchett

Edytowane przez Cola_Ola
Czas edycji: 2011-07-12 o 13:37
Cola_Ola jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości