Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-07-15, 14:38   #2281
emisia1927
Przyczajenie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wątek zbiorczy.

witam mam nadzieję, że chociaż tu mi ktoś pomoże bo sama nie wiem co mam robić. przedwczoraj byłam u fryzjera na dekoloryzacji i następnie malowaniu. zaznaczam że miałam włosy koloru brązowego z jakimś blond-rudym rozjaśnieniem od słońca. tak więc fryzjerka poleciła mi dekoloryzację. ok, ładnie ściągnęło kolor więc byłam dobrej myśli. dodam jeszcze że mam włosy dość cienkie, długie prawie do pasa no i nie były zniszczone. do wczoraj, ponieważ stan ich juz po dekoloryzacji był fatalny. ale fryzjerka wybrała mi niby odpowiedni odcien farby, nie za ciemny, nie za jasny BLOND. niby o cos takiego mi chodziło ale kiedy zobaczyłam efekt końcowy po prostu się załamałam. to jest po prostu jasny blond, który zupełnie do mnie nie pasuje. pod spodem jest dość ładny, bo ciemniejszy kolor. taki jak miał wyjść na całych włosach. przyznam, że gdyby taki wyszedł, byłabym zadowolona. ale niestety. włosy są strasznie zniszczone, suche wręcz szorstkie miejscami. mam wrażenie, że to jakaś peruka. fryzjerka powiedziała, że teraz musze postawić na odżywienie i regeneracje. więc zaczęłam od następnego dnia czyli wczoraj. umyłam włosy takim szamponem z loreala taki, który wypłukuje żółty odcień, na to nałożyłam odżywke do spłukiwania z syoss i na koniec odżywka bez spłukiwania. potem był koszmar. moje włosy stały sie miejscami jak guma, dopiero jak ta 'guma' wyschła je rozczesałam bo sie bałam że nie wiem sie poodklejają;p kiedy były suche, były nawet miejscami miękkie, przynajmniej w porownaniu z tymi, z którymi wyszłam od fryzjera. ale boje sie cokolwiek już z nimi robić. pomóżcie mi BŁAGAM!. a i dodam że musze cos zrobić z kolorem tych włosów bo jednak nie pasuje do mnie ani trochę. ale z tym poczekam i użyję szamponetek. wcześniej to robiłam i nie niszczą przynajmniej włosów. ale do tego czasu naprawdę proszę o pomoc
emisia1927 jest offline  
Stary 2011-07-15, 16:32   #2282
tak
Zakorzenienie

Po dekoloryzacji trzeba umyć włosy jakimś specjalnym szamponem? Czy ta soda oczyszczona wystarczy?
tak jest offline  
Stary 2011-07-15, 16:32   #2283
gonia0202
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Nie wiem czy piszę w dobrym wątku, ale ten wydaje mi się najodpowiedniejszy.
A więc, przez rok czasu malowałam włosy na czarno, ale w w listopadzie jednak wybrałam się do fryzjera na dekoloryzację. Jednak niewiele to dało, włosy były może odrobinę jaśniejsze, jednak odrosty stały się rozjaśnione. Tak więc idąc 2 dni później do fryzjera na farbowanie odrostów ( fryzjerka kazała przyjść 2 dni po dekoloryzacj, ponieważ uznała że tyle farby to za dużo) inna fryzjerka (w tym dniu było ich 2) widząc, że nie byłam zadowolona z efektu postanowiła zrobić mi pasemka rozjaśniaczem, a później całe włosy ufarbować na jasny brąz. Tak więc włosy tym razem były widocznie rozjaśnione, ale w ładnym czarno-brązowym kolorze. W połowie maja przy widocznych już ciemno brązowych odrostach (mój naturalny kolor) wybrałam się do tej samej fryzjerki, aby tym razem uzyskać kolor rudy z lekkimi refleksami. Fryzjerka postawiła na tą samą metodę: rozjaśniacz na bardzo dużą ilość cienkich pasemek, jasny brąz na resztę, a później ruda farba na całość. Tym razem coś nie wyszło i włosy są ciemno brązowe z jasno brązowo-rudymi i złotymi pasemkami oraz niewielką (ale jednak) ilością czarnych włosów. Tak więc teraz moje pytanie: czy jeśli teraz ufarbuję wlosy np na średni brąz czy uzyskam taki kolor ( liczę się z tym, że napewno będzie ciemniejszy niż na opakowaniu) czy moje włosy znów staną się czarne (tak było przed koloryzatorem kiedy nałożyłyłam jasno brązową farbę).
Tak więc, jeśli nie w tym wątku to jeszcze raz przepraszam

Wymieniam perfumy:
EL Sensuous, Deep Red, Perły

gonia0202 jest offline  
Stary 2011-07-15, 17:02   #2284
fryz5
Zakorzenienie

średni brąz przyciemni je do czarnego, teraz daj im odpocząć, niech kolory sie zmyją troche, i jak nakładasz jakieś farby to z poziomu 7 na całość, 7-średni blond, bo jak dasz ciemniejszą to przyciemni Ci znów włosy
fryz5 jest offline  
Stary 2011-07-15, 17:10   #2285
emisia1927
Przyczajenie

anuluj
Czy na pewno chcesz usunąć tą wypowiedź?

Tak, chcę usunąć tą wypowiedź

usuń moją wypowiedź witam, mam nadzieję, że pomożecie mi. przedwczoraj wybrałam się do fryzjera na dekoloryzację. wczesniej moje włosy byly koloru brązowego, taki średni brąz, jednak na słońcu niektóre partie włosów rozjaśniły się do koloru rudego dość jasnego. moje włosy były miękkie, nizbyt zniszczone, długie prawie do pasa, ale musiałam z nimi coś zrobić. więc zdecydowałam się na tą dekoloryzację i następnie malowanie. na początku wszystko okej, kolor ładnie się ściągnął, jedynie zauważyłam natychmiastowe ogromne zniszczenie, ale mimo wszystko byłam dobrej myśli. no i fryzjerka wybrała mi kolor, który określiła jako 'nie za ciemny, nie za jasny blond' dość naturalny miał być. zgodziłam się, ale byłam pewna że nie będzie to blond blond, tylko jakiś ciemniejszy odcień. no i po pomalowaniu i wysuszeniu doznalam szoku. byłam, a właściwie jestem jasną blondynką. z masakrycznie zniszczonymi włosami. od razu zaczelam regenerację ich. wczoraj, czyli dzien po fryzjerze, umyłam włosy szamponem loreal który wypłukuje żółty odcień. na to położyłam odżywkę do spłukiwania i nastepnie bez spłukiwania, taką w sprayu. potem był szok. moje włosy stały się jak guma! nie rozczesywałam ich bo sie bałam że ta guma sie rozciągnie i wypadnie mi połowa włosów. ale po 3-4 godzinach to wyschło i było raczej okej, gdzie niegdzie włosy nawet były lekko miękie, w porównaniu z tym co miałam po fryzjerze oczywiście. doradźcie mi błagam co ja mam robić, bo boję sie je nawet myć. chce dodać, że musze je pomalować niedlugo, ale zrobie to szamponetką, robiłam juz tak nieraz i wiem że one nie niszczą przynajmniej włosów. przynajmniej mi nie zniszczyły nigdy. ale jak na razie musze je jakos odbudować. więc BŁAGAM doradźcie mi coś!
emisia1927 jest offline  
Stary 2011-07-15, 17:23   #2286
tak
Zakorzenienie

Jutro chyba pojadę po dekoloryzator, zobaczymy, co to będzie.
tak jest offline  
Stary 2011-07-15, 18:57   #2287
abiblabla
Zakorzenienie

dzięki za wasze odpowiedzi, jednak boję sie robic to sama w domu, bardzo długo zapuszczałam moje włosy i nie chce sie z nimi w razie czego rozstawac uważacie więc ze powinnam po prostu szukac innego fryzjera?? owa fryzjerka powiedziała mi iż problem leży w tym że palette oblepia włosy, a inne farby wchodzą pod łuski włosa.
Stary 2011-07-15, 19:31   #2288
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
dzięki za wasze odpowiedzi, jednak boję sie robic to sama w domu, bardzo długo zapuszczałam moje włosy i nie chce sie z nimi w razie czego rozstawac uważacie więc ze powinnam po prostu szukac innego fryzjera?? owa fryzjerka powiedziała mi iż problem leży w tym że palette oblepia włosy, a inne farby wchodzą pod łuski włosa.
łatwiej jest usunąć coś co oblepia włos z zewnątrz (pół-trwałe farby) niż coś co wchodzi do kory włosa (trwałe farby). więc moja rada taka: albo zmień fryzjerke, która nie będzie się bała podjąć dekoloryzacj, albo na własną rękę zdekoloryzuj dekoloryzatorem renee blanche (ja bym tak robił zwłaszcza ze renee blanche nie niszczy, jedynie powoduje "wypłukanie" barwnika z farby)
fryz5 jest offline  
Stary 2011-07-15, 21:59   #2289
Newday5
Raczkowanie

Zastanawiam się co zrobić z moimi włosami, przeczytałam cały wątek i waham się czy je dekoloryzować z jasnego brązu (Palette Color Creme N4) - już się sprała i jest na poziomie 7 (mój naturalny), czy rozjaśniać Elgonem bez amoniaku. Docelowo zamierzam farbować Loreal Inoa kolor 8 lub 8.3., albo 9 lub 9.3. - jasny złoty blond lub bardzo jasny złoty blond.

Wcześniej Fryz5 wspominałeś o demakijażu z 6 do 8 Loreal Efassor. Może tego użyć?
Włosy mam farbowane i odrost w tym samym kolorze, ale chcę rozjaśnić , bo lepiej się czuję w blondzie, bardzo lekko rudym. Miałam go 3 lata temu

Proszę o podpowiedź: dekoloryzator, rozjaśniacz bez amoniaku czy demakijaż...., co jest najzdrowsze dla włosów?
Newday5 jest offline  
Stary 2011-07-15, 22:39   #2290
fryz5
Zakorzenienie

najzdrowiej dekoloryzacje, ale jesli masz poziom 7 a chcesz 8-9 to możesz pobawić się farbami rozjaśniającymi, zwłaszcza że chcesz rudawy. najlepiej wrzuć zdjęcie swojego koloru jaki masz. Efassora nie używałem więc nie mogłem opisywac jego działania na swoim przykładzie, ale używałem matrixa, który działa na takiej samej zasadzie jak loreal.

bo z dekoloryzatorem to potem masz problem z ciemnieniem włosów, chyba ze bardzo porządnie wypłuczesz włosy po zabiegu, umyjesz szamponem z sodą oczyszczoną, i nałozysz kolor 1-2 tony jaśniejszy od tego jaki chcesz miec.

wg mnie więcej zabawy z dekoloryzacją, niż rozjaśnieniem farba rozjaśniającą tym bardziej że nie chcesz wiele rozjasniac
fryz5 jest offline  
Stary 2011-07-16, 18:07   #2291
ishtar
Zakorzenienie

I wróciłam z dekoloryzacji od fryzjera - włosy z ciemnego (praktycznie czarnego) brązu stały się orzechowobrązowe.
Oczywiście stan jest ich jak przed dekoloryzacją (i tak nieciekawy), ale mocne odżywianie mam nadzieję, ze polepszy ich stan. Tak czy siak musiałam je podciąć o ok. 2 cm, oraz mocno wycieniować zeby pozbyć się najbardziej zniszczonych wlosów (co nie zaszkodziło, bo i tak mam dużo gęstych wlosów).

Ogólnie dekoloryzacja trwała 10 minut, bo farba bardzo szybko się wypłukała, do blondu wręcz od razu (takiego złotego), po umyciu byłam przerażona, bo wlosy byly szorstkie tak, że nie dało się ich nawet rozczesać, ale fryzjerka powiedziała mi, że to z powodu tego oczyszczającego szamponu. Następnie nałozylysmy farbę, bez amoniaku, z jakimiś olejami (nie pamiętam teraz nazwy, ale cos na "I"), to były wymieszane odcienie 6 z 7ką, wiec wyszedl ładny orzechowy brąz. Jeszcze odzywiły mi włosy ampulkami (pod sauną parową na włosy), i tyle. Jestem zadowolona, chociaż dobrze wiem, że moje włosy będą piękne za ok rok, kiedy odrosną, teraz z daleka ładnie wyglądają, natomiast w dotyku niestety sa dość szorstkie.

Ale mam w domu regenrację Joico, którą stosowałam tuż przed dekolorem, aby wlosy odzywić tak mocno, jak tylko się da i teraz ją będę stosować. Fryzjerka też polecila mi maskę z L'orala absolut repair cellural - czy któraś stosowała? Pomaga? Nie chciałabym wyrzucać kasy, skoro podobny efekt mogłabym osiągnąć np. waxem.
ishtar jest offline  
Stary 2011-07-16, 19:34   #2292
Newday5
Raczkowanie

Dziękuję fryz5 za podpowiedź Jesteś świetny, tak dużo pomagasz.
Przedstawiam kolor swoich włosów w różnym natężeniu światła. Z wierzchu są nieco jaśniejsze, pod spodem ciemniejsze. Ostatnie zdjęcie to kolor jaki chcę.
Dekoloryzator czy rozjaśniacz?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg newday52.jpg (49,2 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg newday53.jpg (77,5 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg newday54.jpg (47,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg truskawkowy-blond takie chcę.jpg (26,7 KB, 17 załadowań)
Newday5 jest offline  
Stary 2011-07-16, 20:07   #2293
fryz5
Zakorzenienie

hm no to nie wiele chcesz rozjaśnić, 1 maksymalnie 2 tony. spróbuj syossem 10-0 ale obserwuj etap rozjaśniania, czy nie robi sie rudo. potem myj sobie fioletowym szamponem do włosów blond, np Joanna lub Marion.

możesz też zrobić to garnierem color naturals E0 (garniery są złe generalnie wg mnie, bo są nietrwałe, rzadkie i śmierdzą, ale nie niszczą tak mocno, więc do lekkiego rozjasnienia mogłabyś spróbować) chyba że chcesz coś profesjonalnego go zrób sobie modyfikacje matrixem albo lorealem, tylko że modyfikacje polecam Ci z ciepłą wodą zmieszać proszek, dlatego ze jak ja sobie zrobiłem matrixa z wodą 6% to mi bardzo włosy zniszczyło (z czarnego zrobiły sie żółte) więc po prostu z ciepłą wodą spróbuj
fryz5 jest offline  
Stary 2011-07-17, 15:27   #2294
izolcia
Rozeznanie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Hej! Błagam doradźcie mi. Moje naturalne włosy to ciemny blond, tak sie złozyło ze zaczełam farbować włosy... aż w koncu miałam czarne. Po 2 latach znudził mi się kolor , więc poszłam do fryzjera i zrobiła mi dekoloryzacje, w efekcie miałam włosy koloru brąz w odcieniu fioletu, po dodaniublond refleksów i brązu uzyskałam rudawe włosy A teraZ co 2 miesiące farbuję je i ścinam do uzyskania blondu. Góra blond (juz sporo, 10 cm) a reszte włosów mam w kolorze toffi. Nie chcę sie już męczyć i czekać na ten blond. Co mam zrobić? Nie ma mowy o dekoloryzacji, bo zniszczę bardziej włosy , a rozjaśniacz to jeszcze bardziej mi je spiep***y. Macie może jakieś metody ? Nie znam sie na tym
izolcia jest offline  
Stary 2011-07-17, 15:33   #2295
izolcia
Rozeznanie

napisałam , że nie chce dekoloryzacji .
izolcia jest offline  
Stary 2011-07-17, 16:14   #2296
fryz5
Zakorzenienie

dekoloryzacja juz jest zbędna bo masz rozjaśnione włosy więc nic się nie zmieni, pokaż zdjęcie tych końcówek, ja bym popróbował pobawić się farbami blond rozjaśniającymi na te końcówki.

albo kąpiel rozjaśniająca

Edytowane przez fryz5
Czas edycji: 2011-07-17 o 16:18
fryz5 jest offline  
Stary 2011-07-17, 17:36   #2297
izolcia
Rozeznanie

Tak jak widać, góra blond konce ciemniejsze... Na zdjęciu włosy malowane ponad 2 msc po dekoloryzacji.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1267.jpg (132,8 KB, 162 załadowań)
izolcia jest offline  
Stary 2011-07-17, 17:41   #2298
FreakChic
Zakorzenienie

Dziewczyny, wybaczcie mi, to pytanie było tu już kilkadziesiąt razy, ale chyba nie umiem szukać... Czy po dekoloryzacji, można umalować włosy szamponem koloryzującym? Czy to ma sens? Czy lepiej nałożyć farbę?

Poszukuję na niucha zapachów Blood Concept.
FreakChic jest offline  
Stary 2011-07-17, 18:38   #2299
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez izolcia Pokaż wiadomość
Tak jak widać, góra blond konce ciemniejsze... Na zdjęciu włosy malowane ponad 2 msc po dekoloryzacji.
ja bym zrobił kąpiel rozjaśniającą tylko i wyłącznie na końce (rozjaśniacz z wodą 3% + szampon) wmasować w końcówki.

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wybaczcie mi, to pytanie było tu już kilkadziesiąt razy, ale chyba nie umiem szukać... Czy po dekoloryzacji, można umalować włosy szamponem koloryzującym? Czy to ma sens? Czy lepiej nałożyć farbę?
to zależy czym robiona jest dekoloryzacja i o jaki szampon Ci chodzi, taki w saszetce czy taki 28 myć? jeśli ten 28 myć, to jest praktycznie farba, tyle że bez amoniaku. Paws up!
fryz5 jest offline  
Stary 2011-07-17, 19:14   #2300
izolcia
Rozeznanie

co da ta kąpiel rozjaśniająca??
izolcia jest offline  
Stary 2011-07-17, 19:43   #2301
fryz5
Zakorzenienie

delikatnie rozjaśni włosy, mniej niż rozjaśniacz i delikatniej, mozesz dodać też do mieszanki troszkę odżywki. jeśli chcesz zeby to tofi Twoje było jasne to mozesz nawet użyć wody 6%. polecam rozjaśniacz niebieski z firmy Vincent LEDIER, znajdziesz go na Pro-sprzęt, ja tam zawsze kupuje, weź tą wersje 40g do tego utleniacz 6% Scandic i juz przy robieniu mieszanki, wymieszasz ten rozjaśniacz (proszek) + połowa tej wody 6% + odrobina szamponu i odżywki (ok 10 ml jednego i drugiego, tak na oko, tyle ile bierzesz do mycia włosów) taką mieszanke nałóż na suche końcówki te co są ciemniejsze, potrzymaj z 10-20 min ale po 10 min sprawdź juz jak bardzo są jasne, uważam, że nawet lepiej jak wyjdzie jaśniej, niż jak by miało słabo rozjaśnić i potem by trzeba było ponownie. więc tak 20 min potrzymasz, zmyjesz a po tygodniu na całość mozesz sobie położyć farbę w wybranym odcieniu zaznaczam ze ten rozjaśniacz mało niszczy, dlatego go polecam (moich słabych włosów po przejściach wcale nie zniszczył- sporządzona kąpiel rozjaśniająca działa jeszcze delikatniej)
fryz5 jest offline  
Stary 2011-07-17, 20:37   #2302
FreakChic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość

to zależy czym robiona jest dekoloryzacja i o jaki szampon Ci chodzi, taki w saszetce czy taki 28 myć? jeśli ten 28 myć, to jest praktycznie farba, tyle że bez amoniaku. Paws up!
Dekoloryzacja Elgonem Colorpeel , mam na myśli szampon w saszetce.

FreakChic jest offline  
Stary 2011-07-18, 00:02   #2303
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Dekoloryzacja Elgonem Colorpeel , mam na myśli szampon w saszetce.
colorpeel to jest chantal więc albo chantal albo elgon ale to jedne grzyb :P

w saszetce sie raczej nie nadaje
fryz5 jest offline  
Stary 2011-07-18, 09:59   #2304
Yeen
Przyczajenie

Szanowne Panie! Jestem naturalną jasną blondynką o dość intensywnym złotym odcieniu (nie rudym). Farbowałam je przez dłuższy czas na popielate blondy, różnymi L'orealami, od ciemniejszych do najjaśniejszych. Miałam po drodze również dekoloryzację. Problem polega na tym, iż chciałabym bardzo wrócić do ciepłego odcienia włosów, a wszystkie farby (ostatnio castingowy jasny piaskowy blond) na moich odrostach mają piękny, złoty odcień, a na tych potraktowanych dekoloryzacją - szaro-popielato-dziwny. Czy macie doświadczenia z taką sytuacją? Co zrobić, by wyrównać kolor i uczynić go złotym?
Yeen jest offline  
Stary 2011-07-18, 11:43   #2305
FreakChic
Zakorzenienie

Cytat:
colorpeel to jest chantal więc albo chantal albo elgon ale to jedne grzyb :P

w saszetce sie raczej nie nadaje
Racja, miałam na mysli Elgon color assist. Więc jednak zainwestuje w farbę.

FreakChic jest offline  
Stary 2011-07-18, 18:44   #2306
nemezis1982
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nemezis1982 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,
moze stałe czytelniczki tego forum pamietaja ze ponad miesiac temu zapragnelam zejsc z farbowanych przez lata czarnych wlosow..
kolor jaki mi sie marzył to sredni chlodny blond..
postanowilam do dekoloryzacji salon loreala . Pomyslalam ze cena nie gra roli ma sie liczyc efekt..
Niestety wlosy nie maja takiego koloru jaki oczekiwalam.
Plusy sa takie ze :
- wlosy nie sa juz czarne
- nie sa wogole zniszczone
Minusy:
- oczekiwalam inny kolor wlosow
- kolor farby jaki byl nalozony po dekoloryzacji byl nawet fajny taki ciemny chlodny blond - ale uwaga - zmyl sie po pierwszym myciu pozostawiajac wlosy dokladnie takie jak na zalaczonym zdjeciu -czyli rude

3 dni temu zawitalam do salonu na bemowie ( tanszy niz loreal) z farbami matrixa . Wytlumaczylam ze chce miec sredni chlodny blond.
Pani nalozyla mi farbe o dziwo - nie MATRIX tylko jakas podobno córka Matrixa.. co kolwiek to znaczy .. w trakcie jak siedzialam na fotelu widzialam jak mi wlosy ciemnieja..
wyszedl czekoladowy kolor..
+ czekoladowy to jednak nie czarny
- ja przeciez chcialam jasniejszy kolor i blond a nie brazowa czekolade !

minely 4 dni i 2 mycia wlosow:
rezultat:
czekolada sie zmyla i mam znowu taki sam rudy jak wczesniej ( taki jak na foto )

Dzis sie wkurzylam i kupilam farbe popielaty jasny blond w drogerii ( garniera)
pomyslalam fryzjerzy nie potrafia mi zrobic blondu sama go zrobie..

nalozylam zachowawczo na jedno pasmo.. zmylam po 30 min i efektu zadnego .. farba garnier wogole sie nie przyjela
splukala sie jak szampon do mycia ..

pomozcie bo juz jestem totalnie zalamana

generalnie wiem ze po dekoloryzacji farby sie zmywaja ale zeby po 1, 2 myciach ??? farbowanei u fryzjera kosztuje ok 200 zl ( mam dlugie wlosy) i to ma mi starczyc do 2 myc??

moze jest tu jakis fryzjer ktory by mi pomogl albo ktos kto byl w podobnej sytuacji kto moglby mi udzielic wskazowej , rad .. mam juz dosyc tych ruych wlosow niczym Ania z Zielonego Wzgórza

Juz mysle teraz o stopniowych blond pasemkach rozjasniaczem .. co wy na to ?? czy rozjasniacz przyjmie na wlosach po dekoloryzacji ??
i dodam jeszcze ze moje wlosy sa w dobrej kondycji, uzywam produktow kerastese( elixir taki zloty ) i loreala( szampon i maska taka zolta ) i serum biovax( taki olejek z aplikatorem ) ktore polecam

pozdrawiam

w koncu mi sie udalo przesylam zdjecie mojego obecnego koloru
jestems trasznie szczesliwa
jednak mozna zejsc z czarnego farbowanego cale lata palleta do jasniutkich blond
i zadne drogie salony, zadne farby tylko stary poczciwy salonik na wawrze polecony przez jedna z wizarzystek na form " dobry fryzjer w warszawie" i jaki efekt dodam ze kosztowalo mnie to niecale 200 zl z maska obcieciem i modelowaniem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjcie0210.jpg (30,7 KB, 105 załadowań)
Stary 2011-07-18, 19:29   #2307
ishtar
Zakorzenienie

A jak szybko spiera sie farba po dekoloryzacji? Bo dzis umyłam wlosy i się przestraszylam - splukalo sie troche farby i wlosy są jaśniejsze, a nie chcę wyjść do blondu :/ Czy czekając na wizyte u fryzjera (minimun mam odczekać 3 tygodnie) mogę pofarbować włosy szamponetką (do 3 myć?), żebym całkowicie do blodu nie zeszła, bo mi nie pasuje :/
ishtar jest offline  
Stary 2011-07-19, 01:24   #2308
sylwiaxx
Zadomowienie

To może i mi pomożecie Na głowie od razu piszę ,że mam misz masz gdzieś on ponad roku farbuję włosy na czarno no i jak to kobietom zachciało się innego koloru. Myślałam o jakimś jasnym brązie ale to tylko myślenie. Opiszę wam moją historię

1. Nałożyłam rozjaśniacz. Efekt (miałam odrosty z 2 cm. mój naturalny to taki jasny brąz sama nie wiem) rozjaśniacz złapał odrosty i miałam platynowy blond a reszta rudy. Wyglądałam jak A i miałam i tak jeszcze czarne prześwity.

2. No tak. No to co tu teraz zrobić. Nałożyłam farbę z Syoss Miodowy blond , ale i tak nic nie dało.

3. Coś musiałam zrobić z tymi odrostami żeby przypominać człowieka ,więc nałożyłam szamponetkę winna czerwień moje włosy wyglądały bardzo kolorowo

4. No to próbowałam dalej. Kolejna szamponetka , orzechowy brąz. No torchę lepiej.

5. No to dalej kombinuję. Kolejna szamponetka - kasztan. No można wyjść do ludzi. Hah ale co dalej. Co mam zrobić z tymi prześwitami. Farbę nakładać?

Jutro wstawię wam zdjęcie
sylwiaxx jest offline  
Stary 2011-07-19, 12:12   #2309
fryz5
Zakorzenienie

skoro sama nie umiesz równomiernie sobie rozlożyć rozjaśniacza na włosy poproś koleżankę która się na tym zna, kup rozjaśniacz fryzjerski z wodą 6% i niech ona Ci go równo połozy na całe włosy. wyjdą albo pomarańczowe albo żółte, stonujesz te kolory używają popielatych i opalizujących farb (joanna szlachetna perła+gołębi popiel tą mieszankę najbardziej polecam do gaszenia niechcianych rudych odcieni) odczekaj 2 tygodnie w tym okresie myj włosy szamponem fioletowym do blond włosów (marion lub joanna, marion jest skuteczniejszy) i po 2 tygodniach nałóż sobie farbe o 1-2 tony jasniejszą niż kolor jaki chcesz uzyskać, najlepiej jak pokażesz na jakimś zdjęciu co Cie interesuje. a i w okresie po rozjaśnianiu , przed farbowaniem, renegeruj włoski maską nawilżąjącą jakąś (wax np)
fryz5 jest offline  
Stary 2011-07-19, 12:26   #2310
sylwiaxx
Zadomowienie

Cytat:
skoro sama nie umiesz równomiernie sobie rozlożyć rozjaśniacza na włosy poproś koleżankę która się na tym zna, kup rozjaśniacz fryzjerski z wodą 6% i niech ona Ci go równo połozy na całe włosy. wyjdą albo pomarańczowe albo żółte, stonujesz te kolory używają popielatych i opalizujących farb (joanna szlachetna perła+gołębi popiel tą mieszankę najbardziej polecam do gaszenia niechcianych rudych odcieni) odczekaj 2 tygodnie w tym okresie myj włosy szamponem fioletowym do blond włosów (marion lub joanna, marion jest skuteczniejszy) i po 2 tygodniach nałóż sobie farbe o 1-2 tony jasniejszą niż kolor jaki chcesz uzyskać, najlepiej jak pokażesz na jakimś zdjęciu co Cie interesuje. a i w okresie po rozjaśnianiu , przed farbowaniem, renegeruj włoski maską nawilżąjącą jakąś (wax np)

rozjaśniacza nie będę już nakładała.
sylwiaxx jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości