Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-07-19, 13:00   #2311
fryz5
Zakorzenienie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wątek zbiorczy.

to pokaż co masz a co chcesz. wtedy najłatwiej będzie mi doradzić.
fryz5 jest offline  
Stary 2011-07-21, 10:53   #2312
Katarzyncia23
Raczkowanie

a jak mialam rozjasniane u fryzjera z czerni i wyszedl mi taki średni rudy coś ok. poziomu 6 na końcach włosów, na górze blond poziom ok 9 to moge na to polozyc po 2 tygodniach elgon zeby jeszcze sciagnal wiecej tej farby, czy to juz nic nie da ?
Katarzyncia23 jest offline  
Stary 2011-07-21, 10:58   #2313
Cola_Ola
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Katarzyncia23 Pokaż wiadomość
a jak mialam rozjasniane u fryzjera z czerni i wyszedl mi taki średni rudy coś ok. poziomu 6 na końcach włosów, na górze blond poziom ok 9 to moge na to polozyc po 2 tygodniach elgon zeby jeszcze sciagnal wiecej tej farby, czy to juz nic nie da ?

Przepraszam, że się wtrące, od razu mówię, że się nie znam więc to tylko moje takie pytanie: Czy z włosów nie robi się wtedy guma? Po takim rozjaśnianiu...?

"Maskarada"
Terry Pratchett
Cola_Ola jest offline  
Stary 2011-07-21, 18:00   #2314
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
nie ściągnie nic bo masz już rozjaśnione, trzeba było elgonem na początku a potem rozjaśniaczem
fryz5 jest offline  
Stary 2011-07-22, 08:19   #2315
Katarzyncia23
Raczkowanie

wcześniej miałam dekoloryzowane ducastelem (coś jak elgon) u fryzjera i nakładane 2 razy...ale neistety ruszyło tylko włosy przy samej głowie, a reszta czerwono-czarna.

aha i z moich włosów nie zrobiła się guma trochę podniszczone są, ale tragedii nie ma
teraz są ciemny blond z rudą poświatą a za 2 tygodnie nakładam pasemka blond więc może zejde wkońcu keidyś do blondu

Edytowane przez Katarzyncia23
Czas edycji: 2011-07-22 o 08:20
Stary 2011-07-22, 12:39   #2316
fryz5
Zakorzenienie

skoro ruszyło odrosty to musiało być coś na bazie rozjaśniacza a nie dekoloryzatora
fryz5 jest offline  
Stary 2011-07-22, 12:48   #2317
Katarzyncia23
Raczkowanie

odrostów nie ruszyło, ale farba sciagnela sie tylko z górnej części moich włosów, odrosty były naturalnego koloru...
Stary 2011-07-22, 13:11   #2318
fryz5
Zakorzenienie

aha w tym sensie, może też dlatego ze niżej aż do końcówek było więcej warstw farby
fryz5 jest offline  
Stary 2011-07-22, 20:19   #2319
Katarzyncia23
Raczkowanie

prawdopodobnie dlatego.
Byłam zmuszona do rozjaśniania, miałam dosyć tej czerni, wpadłam w depresję tak mi było ciemno. Wczoraj znów miałam depresję z tego powodu, że miałam na głowie brązowo-żółto-pomarańczowe włosy i wyglądałam tragicznie, dlatego poleciałam do fryzjera i nałożyłam sobie farbkę bez amoniakową INOA Loreala ciemny blond poziom 6. Wyszło o wiele ciemniej, ale nie przejmuję się, bo się zapewne wypłucze za kilka dni i niestety znów wyjdzie mi to żółtko na wierzch.
W każdym razie za 2 tygodnie ide robić pasemka i może uda mi się dojść kiedyś do mojego blondziku. Teraz ostro regeneruje i regeneruje i zastanawiam się czy zrobić QOD Gold.
Stary 2011-07-25, 15:01   #2320
krd
Raczkowanie

Udało mi się zrobić blond na włosach po dekoloryzacji, piszę,bo może się to którejś z Was przyda. Niestety nie dysponuję w tej chwili zdjęciami. Włosy po dekoloryzacji z czarnych miałam u góry kilka cm blond, dalej żółtawe, sporo rudych pasm i oczywiście wszystko w ciepłej tonacji. Użyłam Garnier Nutrisse Blonde D +, zastosowałam się do instrukcji dla włosów uprzednio farbowanych i byłam bardzo mile zaskoczona kiedy po zmyciu zobaczyłam całe włosy w kolorze słomkowego blondu. Te włosy,które były najmocniej rude,czyli końce wyszły mi żółto-blond,ale zero rudości,czy pomarańczy. Położyłam sobie na to co wyszło L'oreal Excellence Creme 8.1 i mam całościowo blond popielate włosy. Mogę nawet powiedzieć,że jak dla mnie to trochę za jasne. Nie widać żadnej różnicy kolorów. O dziwo nie mam też strasznego siana, końce lekko przesuszone,ale nic więcej. Jedyny minus, to taki,że trochę włosów wypadło, z tym,że ja i tak mam ich bardzo dużo,więc nie ma dramatu.
krd jest offline  
Stary 2011-07-25, 20:36   #2321
Katarzyncia23
Raczkowanie

oj ja mam mało włosow na głowie, tak natura mnie pokarała. Boję się że moja czupryna nie przeżyłaby tego
Stary 2011-08-01, 18:30   #2322
LadyHoneyy
Raczkowanie

długo czaiłam się na dekoloryzację aż wkońcu się zdecydowałam. na głowie miałam ciemny brąz, od góry przez jakieś 3 miesiące używałam jedynie szamponetki żeby odrosy zbytnio się w oczy nie rzucały. dekoloryzacja wyniosła mnie 140 zł, kolor zszedł na blond typu takiego jak mają panie przy drogach kiedy same sobie rozjaśniają ;D na dole pozostały ciemniejsze ale wygląda to jak celowy zabieg na to mogłam położyć wściekły rudy. ogólnie jestem zadowolona włosy są suche ale nie ma co się dziwić, stosuję odżywki i dochodzą do siebie powoli

w załącznikach kolor włosów w dzień dekolorki )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2073.jpg (85,3 KB, 49 załadowań)
LadyHoneyy jest offline  
Stary 2011-08-01, 20:21   #2323
ishtar
Zakorzenienie

Jak to jest z farbowanie włosów po dekoloryzacji? Bo u mnie minęło juz dwa tygodnie i niestety kolor praktycznie się wypłukał. Czy jest szansa, ze drugie farbowanie będzie trwalsze czy już czeka mnie farbowanie co miesiąc? Ewentualnie używanie szamponetek (bo i tak mam zniszczone włosy).
Po dekoloryzacji farbowałam farbą INOA, żeby była jak najmniej inwazyjna.
ishtar jest offline  
Stary 2011-08-01, 21:44   #2324
Katarzyncia23
Raczkowanie

po ok. 5-6 farbowaniach kolor bedzie w miare ok. i nie bedzie sie wyplukiwal
Stary 2011-08-01, 22:00   #2325
ishtar
Zakorzenienie

Cytat:
5-6 farbowań? to mnie przeraziłaś Bo to co najmniej pół roku i większość wlosow zdąży mi odrosnąć Liczyłam nieco na szybsze dzialanie, ale trudno - pomiędzy farbowaniami się będę musiała posilkować szamponetkami bez amoniaku, zeby jeszcze bardziej nie zaszkodzic włosom...
ishtar jest offline  
Stary 2011-08-01, 22:42   #2326
krd
Raczkowanie

Cytat:
Dokładnie tak. W moim przypadku dopiero po 6 farbowaniu kolor zaczął się trzymać. Pierwsze 2 razy farbowałam u fryzjera,bo nie byłam świadoma tego,że to ciągle będzie się wypłukiwało. Dalej już farbowałam sama bo szkoda kasy na fryzjera i efekt do kilku myć.
krd jest offline  
Stary 2011-08-01, 22:46   #2327
jstock
Przyczajenie

ja dziś zastosowałam na kolor czarny (farbowany ostatnio rok temu) farbą Allwaves dekoloryzator Renee Blanche nakładałam go 2 razy jednak efekt jest mizerny praktycznie nie ruszyło tej czerni do światła może trochę zaczyna przebijać brąz nie wiem od czego to zależy niektórzy sobie chwalą ten dekoloryzator na moje włosy prawie nie zadziałał pierwszym razem trzymałam go na głowie 25 min drugim razem ponad 30 min, natomiast od głowy miałam odrosty które miesiąc temu zafarbowałam farbą firmy matrix jasny brąz wyszedł na mim naturalnym swoim brązie rudawy a po tym rozjaśniaczu dzisiaj jest jeszcze bardziej żółto rudy nie wiem co teraz zrobić z moimi włosami czy jeszcze próbować innego dekoloryzatora czy próbować czymś ten paskudny odrost na nowo zafarbować?? co doradzicie Wizażanki?
jstock jest offline  
Stary 2011-08-01, 23:24   #2328
fryz5
Zakorzenienie

spróbuj elgonu, jest w miare tani na próbę, ale starczy na jedną aplikacje jeśli nie masz gęstych i długich włosów.

a jak nie to zrób kąpiel rozjaśniającą rozjaśniaczem fryzjerskim+woda 9% albo po prostu połóż rozjaśniacz na całe włosy z wodą 6%.
fryz5 jest offline  
Stary 2011-08-02, 00:07   #2329
Katarzyncia23
Raczkowanie

ja z perspektywy czasu uważam że lepiej męczyć się w tych czarnych ale mieć je zdrowiutkie i długie niż dekoloryzować rozjaśniaczem i mieć praktycznie pióra hahaha to co mam na głowie obecnie to jest masakra, prostowanie keratynowe trochę mi pomogło, ale neistety żałuję strasznie tego że tknęłam włosy w wakacje, zamiast przemęczyć się na jesień/zimę. Zimą założy się czapkę i łatwiej jest przetrwać te najgorsze zniszczenie. Zdecydowanie odradzam eksperymenty latem bo się tylko można zdołować.
Stary 2011-08-02, 00:52   #2330
ishtar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez krd Pokaż wiadomość
Dokładnie tak. W moim przypadku dopiero po 6 farbowaniu kolor zaczął się trzymać. Pierwsze 2 razy farbowałam u fryzjera,bo nie byłam świadoma tego,że to ciągle będzie się wypłukiwało. Dalej już farbowałam sama bo szkoda kasy na fryzjera i efekt do kilku myć.
A jak często farbowałaś włosy? Ja mam złe doswiadczenia z farbowania w domu bo niestety jak zwykle się sama za to brałam to były czarne.

Przeraża mnie to, że wystarczą dwa mycia i kolor się wypłukuje. Moja fryzjerka powiedziala, że niby wystarczą trzy farbowania, ale jak teraz piszecie o 6ciu?

W sumie dzieki temu mogłabym ryzykować z szamponetkami różnego rodzaju (takimi do trzech myć, bo one chyba nie zawierają amoniaku) i przemęczę się przez kilka miesięcy (chociaż taka perspektywa wydaje mi się dość straszna).

Dlaczego te włosy jakoś szybko nie odrastają....
ishtar jest offline  
Stary 2011-08-02, 07:15   #2331
Katarzyncia23
Raczkowanie

te 3 farbowania sprawią że kolor jako tako Ci się utrzyma, ale żeby ładnie trzymał się na włosach, nie spłukiwał, to potrzeba dłuższego czasu. Musisz trochę podreperować włoski aby trzymały barwnik. Zresztą itak zawsze będzie Ci się minimalnie spłukiwać na tych które są zdekoloryzowane.
Ja farbowałam początkowo co 2 tygodnie, bo tak szybko zmywał mi się kolor. Wkońcu po ok. 3-4 razach mogłam farbować raz na miesiąc aczkolwiek itak jeszcze długo kolor wymywał się.
Stary 2011-08-02, 07:19   #2332
ishtar
Zakorzenienie

Cytat:
te 3 farbowania sprawią że kolor jako tako Ci się utrzyma, ale żeby ładnie trzymał się na włosach, nie spłukiwał, to potrzeba dłuższego czasu. Musisz trochę podreperować włoski aby trzymały barwnik. Zresztą itak zawsze będzie Ci się minimalnie spłukiwać na tych które są zdekoloryzowane.
Ja farbowałam początkowo co 2 tygodnie, bo tak szybko zmywał mi się kolor. Wkońcu po ok. 3-4 razach mogłam farbować raz na miesiąc aczkolwiek itak jeszcze długo kolor wymywał się.
Teraz i tak mam siano na glowie i juz nic na to niestety nie poradzę (pól roku temu fryzjerka popaliła mi włosy) i w tym momencie do jakotakiego wyglądu ratuje mnie prostownica. Boję się uzywać farb z amoniakiem żeby całkowicie się mi nie pokruszyły (chociaż mam mocne włosy, tyle ze teraz są masakrycznie przesuszone), więc chyba jednak przemęczę się na szamponetkach na zmianę z farbami u fryzjerki.
Bo i tak dwa mycia i jest po farbie.

Dzięki za odpowiedź
ishtar jest offline  
Stary 2011-08-02, 12:36   #2333
Katarzyncia23
Raczkowanie

wella color touch - bez amoniaku, oxydant 1,9% - ja takiej używałam jak miałam tragedię na głowie, nic a nic nie niszczy, dodatkowo w miarę trwała.
Loreal INOA też bardzo dobra i absolutnie nie niszczy i też bez amoniaku...
mozesz miec super kolor bez dalszego niszczenia. Zreszta w wypadku zdekoloryzowanych wlosow czy uzyjesz farby z amoniakiem czy nie to efekt kolorystyczny itak pozostanie ten sam bo itak się wypłucze.
Stary 2011-08-02, 12:41   #2334
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ishtar Pokaż wiadomość
Teraz i tak mam siano na glowie i juz nic na to niestety nie poradzę (pól roku temu fryzjerka popaliła mi włosy) i w tym momencie do jakotakiego wyglądu ratuje mnie prostownica. Boję się uzywać farb z amoniakiem żeby całkowicie się mi nie pokruszyły (chociaż mam mocne włosy, tyle ze teraz są masakrycznie przesuszone), więc chyba jednak przemęczę się na szamponetkach na zmianę z farbami u fryzjerki.
Bo i tak dwa mycia i jest po farbie.

Dzięki za odpowiedź
polecam w takim razie palette color&gloss tylko powinnaś wybrac odcień o wiele jaśniejszy niz ten który chcesz uzyskać, mi ta palette nie zniszczyła włosów, bo jest bez amoniaku, w ogóle szampony palette są świetne! trzymał mi się na włosach po dekoloryzacji od lutego do czerwca tego roku.
brałem odcień 6-0 a wyszedł na początku czarny ale spierał się lekko na brąz, i do końca (dopuki nie zmieniłem koloru) był na moich włosach ładnym brązem.
fryz5 jest offline  
Stary 2011-08-02, 12:43   #2335
Katarzyncia23
Raczkowanie

Prostownica i zniszczone włosy to błędne koło. Przez to nigdy nie pozbędziesz się kłopotu z włosami.
Stary 2011-08-02, 12:56   #2336
fryz5
Zakorzenienie

no jakby nie patrzeć, włosy zniszczone po wyprostowaniu wyglądają o wiele lepiej, ale należy pamiętać żeby prostować na niskiej temperaturze i konieczne są produkty chroniące przed wysoką temperaturą.
fryz5 jest offline  
Stary 2011-08-02, 13:40   #2337
ishtar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
no jakby nie patrzeć, włosy zniszczone po wyprostowaniu wyglądają o wiele lepiej, ale należy pamiętać żeby prostować na niskiej temperaturze i konieczne są produkty chroniące przed wysoką temperaturą.
mam produkty chroniące włosy, przed prostowaniem one nie nadaja sie do niczego, niestety przed zniszczeniem tez były takie, że bez prostownicy raczej ciężko było.

Spróbuję z paletą faktycznie (po kolejnym farbowaniu u fryzjera), ale potraktuję się jakimś średnim brązem, żeby przypadkiem znowu nie wyszły czarne, bo sie załamię Niestety tak czy siak muszę czekać aż odrosną, pewnie to co najmniej rok czasu, ale zaczęłam kurację spkrzypem, więc może chociaż minimalnie zaczną szybciej rosnąć. Wystarczy, że mi odrosna 10 cm i powinno byc juz ok, bo swoich zdrowych mam już ok 6 cm, a włosy mam tylko do ramion (mocno wycieniowane, bo mam ich od groma).
ishtar jest offline  
Stary 2011-08-02, 16:17   #2338
fryz5
Zakorzenienie

spóbuj 7-0 z palette color&gloss albo ostatecznie 6-0. bo mi 6-0 wyszeł czrano ale do kilku pierwszych myć
fryz5 jest offline  
Stary 2011-08-02, 19:54   #2339
ishtar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
spóbuj 7-0 z palette color&gloss albo ostatecznie 6-0. bo mi 6-0 wyszeł czrano ale do kilku pierwszych myć
a nie wyplukiwał się do rudego jakiegoś? Zalezy mi na chłodnym odcieniu brązu.
ishtar jest offline  
Stary 2011-08-02, 20:32   #2340
ibyza
Wtajemniczenie

hm... ja dekoloryzacje robiłam w kwietniu... renee blanche... udzielałam się w tym wątku wtedy i teraz cały czas go śledzę i non stop mi wychodzi rudawy poblask. denerwuje mnie to bardzo, bo przed dekoloryzacją nie miałam z tym problemu...

co mam z tym zrobić, jaką farbą pomalować, żeby to zakryło i już się nie wymywało do tego... (załączam zdjęcie obecnych włosów)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (12,0 KB, 26 załadowań)
ibyza jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości