Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-08-02, 20:38   #2341
ishtar
Zakorzenienie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wątek zbiorczy.

Calkiem ładny masz ten kolor, chociaz faktycznie delikatnie wpada w ciepły odcien, też bym juz chciała być 3 miesiące po dekoloryzacji

Dekoloryzacją zeszłas do jakiego koloru? Jaki miałaś po tym odcień? MI zszedł do takiego karmelu, ktory niestety mnie dobija, bo jakoś się w nim nie widzę. Szkoda, że nie mam brązowych oczu, bo by pasował idealnie.

Edytowane przez ishtar
Czas edycji: 2011-08-02 o 20:39
ishtar jest offline  
Stary 2011-08-02, 20:42   #2342
ibyza
Wtajemniczenie

na stronie 64 są moje zdjęcia...
ibyza jest offline  
Stary 2011-08-02, 23:07   #2343
mayune
Przyczajenie

witajcie dziewczyny !

2 miesiace temu zafarbowalam wlosy na rude, wyszly bardziej wisniowe, jednak z czasem kolor sie rozjasnil do jasnego rudego. teraz juz mam odrosty ok. 3 cm i nie wyglada to za ladnie, bardzo chcialabym wrocic do mojego poprzedniego koloru - brazu. jak najlatwiej to zrobic (o ile jest sposob) i czy warto na wlasna reke? ciezko mi znalezc idealny odcien farby zeby odpowiadala mojemu naturalnemu kolorowi. prosze o pomoc!
mayune jest offline  
Stary 2011-08-02, 23:10   #2344
Katarzyncia23
Raczkowanie

myślę, że żeby się nie spłukiwało do takiego ciepłego odcienia to musiałabyś zastosować jakiś toner- poczytaj o tym, wiem, że dziewczyny używają ale ja nie znam się na tym także nie doradzę Ci wiele
Katarzyncia23 jest offline  
Stary 2011-08-03, 02:44   #2345
fryz5
Zakorzenienie

ishtar- był ciepły bardzo, ale ładny, cały czas równy przez te miesiące, ale ja nie dbałem o ich kolor. mozesz raz zrobić a potem tylko tonować kolor na chłodno
fryz5 jest offline  
Stary 2011-08-03, 08:30   #2346
butterfly__24
Przyczajenie

ibyza, na zdjęciu kolor wygląda b. ładnie!! ja tez walcze po dekolorze o wyrównanie ale pomału się poddaję. też byłam najpierw 2 razy u fryzjera na farbowaniu po dekol., za drugim obiecywał mi juz,ze farba zostanie i guzik. wypłukała sie po max. 2 tyg. a myje co 2dzien. potem zaczelam kupowac tą samą farbe co fryzjer - L'oreala 6.1 popielaty blond (w sklepie fryz.)ale neistety nie pamietalam czy woda byla 3% czy 6%- ekspedientka polecila 6% i wyszły bardzo ciemne. wiec potem przeszlam na castingi i efekt w sumie teraz mizerny. scielam o dobre 8cm, nad czym ubolewam i mam tęczę na głowie. od jasnych złotych brązów do ciemnego na dolnej partii. na szczescie biore merz special, włosy rosną b. szybko(ost. farbowałam 3 tyg. temu i mam juz 1cm odrost) i chyba wyrownam je teraz do ciemniejszego odcienia, bo niecierpie tej palety barw na głowie... moze ktos cos mądrego doradzi? nawet zastanawialm sie po prostu nad scieciem do ramion, slub za niecałe 2lata (mam aparacik do pazdziernika 2012) wiec zdążą odrosnąć.... ale nie lubie siebie bez dlugich włosów a kiedys marzyłam o kolorze a'la JLO...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizaz.jpg (80,0 KB, 67 załadowań)
butterfly__24 jest offline  
Stary 2011-08-03, 14:14   #2347
krd
Raczkowanie

Butterfly, ja wyrównałam kolor po dekoloryzacji tym : Garnier Nutrisse Blonde D +, miałam tęczę na głowie,a wszystko zeszło do blond-kurczaka. Wiadomo,jedynie na odroście było jaśniej,ale pofarbowałam farbą na poziomie 8 i kolor był ok,ale jak dla mnie zbyt jasny. Trochę włosów wypadło. Teraz z perspektywy czasu jednak, uważam,że ten Garnier jest tylko dla osób,które chcą mieć na prawdę jasne włosy. Poziom 8 wyszedł jak dla mnie za jasno, później spróbowałam poziom 7 (Majirel 7.1) i niestety też za jasno... Nie wiem czy to wina tego Garniera,czy farby,czy moich włosów. Chyba będę próbować poziom 6 Chcę po prostu ciemny,chłodny blond,bo w takich jasnych do jakich dążyłam jednak nie czuję się zbyt dobrze. Zastanawiam się nad Majirel 6.1... I nie ścinaj włosów, pewnie będziesz żałować. Ja ścięłam i pomimo,że mam równy kolor,to szkoda mi,że pozbyłam się trochę z długości. Teraz czeka mnie zapuszczanie ZNÓW.
krd jest offline  
Stary 2011-08-03, 14:23   #2348
dyciaa
Raczkowanie

Hej! Nie jestem pewna czy pytam we właściwym dziale no ale raz się żyje
Mój naturalny kolor włosów to ciemny blond. Miałam farbowane na czekoladę, a później gorzką czekoladę (stałą farbą). Ścięłam włosy do takiego stopnia, że farby stałej już na nich nie ma, za to farbowałam taką na 28 myć (Garniera) na kolor czarny. Teraz mam już takie ciemnobrązowe z rudawym połyskiem. Chciałabym przefarbować się na blond lub mahoń (znów Garnierem na 28 myć bo stałej farby nie zniosę już...). Wypali to bez dekoloryzacji/rozjaśniania rozjaśniaczem? Nie chcę niszczyć włosów, ale nie chcę mieć też tęczy na głowie ;-) No i tylko w domu, bo nastolatkowej kieszeni nie stać na fryzjera ;-)
Stary 2011-08-03, 14:36   #2349
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dyciaa Pokaż wiadomość
Hej! Nie jestem pewna czy pytam we właściwym dziale no ale raz się żyje
Mój naturalny kolor włosów to ciemny blond. Miałam farbowane na czekoladę, a później gorzką czekoladę (stałą farbą). Ścięłam włosy do takiego stopnia, że farby stałej już na nich nie ma, za to farbowałam taką na 28 myć (Garniera) na kolor czarny. Teraz mam już takie ciemnobrązowe z rudawym połyskiem. Chciałabym przefarbować się na blond lub mahoń (znów Garnierem na 28 myć bo stałej farby nie zniosę już...). Wypali to bez dekoloryzacji/rozjaśniania rozjaśniaczem? Nie chcę niszczyć włosów, ale nie chcę mieć też tęczy na głowie ;-) No i tylko w domu, bo nastolatkowej kieszeni nie stać na fryzjera ;-)

najpierw musisz pozbyć się obecnego koloru, jesli chodzi o blond, to niestety ale nie zrobisz go farbą półtrwałą.
dekoloryzacja, lub rozjaśnianie i na to nowy kolor. jesli chcesz mahoń czekałaby Cię sama dekoloryzacja, jeśli blond to dekolor + rozjasnienie
fryz5 jest offline  
Stary 2011-08-03, 20:38   #2350
Katarzyncia23
Raczkowanie

Dot.: zejscie z czarnego na ciemny braz bez dekolaryzacji!

baaaaaaaaaardzo niszczy
Katarzyncia23 jest offline  
Stary 2011-08-03, 22:58   #2351
dyciaa
Raczkowanie

Dot.: zejscie z czarnego na ciemny braz bez dekolaryzacji!

Rezygnuję. Zostaję przy brązie ale dziękuję za odpowiedź
Stary 2011-08-04, 08:19   #2352
butterfly__24
Przyczajenie

krd, jak mi fryzjer położył wlaśnie marijel 6.1 to wyglądało bardzo naturalnie i kolor na pierwszy rzut oka dla osoby nie w temacie wygladał jak mysi brąz )więc dość ciemny jak na blond. ale za to prawie identyczny z naturalnym. niestety, szybko sie wyplukiwal, zaplacilam 2razy za farbowanie (po 140zł) które się zmyło zaraz, Za 3 zrobilam sama w domu i jak wspominałam - nie wyszlo,bo wzielam 6% wodę (włosy były za ciemne, ale oczywscie tez sie wypłukały) . wydaje mi sie teraz,ze jednak powinnam była spróbować z 3%. ale ja mam ciemny kolor, a Ty mówisz jasny blond, więc nie wiem jak w Twoim przypadku. Generalnie czytałam w necie, że po dekoloryzacji zaleca się nakładać chłodne i popielate kolory.
Ja bym chetnie wyrównała tak jak piszesz blondem, kładąc na koniec jakis łądny jasny brąz, ale pewnie z moich włosów niewiele juz bym zostało, więc tlyko dlatego odpuszczam sobie experymenty. moze kiedys pomysle o jakims balejażu w jasnych brązach. na razie dam włosom żyć

Edytowane przez butterfly__24
Czas edycji: 2011-08-04 o 08:20 Powód: pomyłka
butterfly__24 jest offline  
Stary 2011-08-04, 20:13   #2353
izolcia
Rozeznanie

Hej, wcześniej już pisałam w tym wątku , ale znów mam problem, jestem niezdecydowana , może mi doradzicie?

aktualnie mam włosy coś takiego : http://wizaz.pl/forum/attachment.php...metrics=gemius.

^mój kolor.

wybieram się do fryzjera , chcę pomalować jednak nie chcę już mieć połowę blondu i połowe brzydkiej rdzy na głowie... poradźcie mi jaki kolor mogę zrobic na tych oprócz CZARNEGO I BRĄZU - odpada , bo wtedy by zdała się na marne moja dekoloryzacja którą robiłam w celu zdjęcia czarnego koloru..
Pomysłów na nowy kolor - brak.
Jedno pewne- z blondu zrezygnuję bo za dużo roboty z tym jest. Mam pół głowy blond a reszte jak mówiłam -.-

Dzięki, pozdro
izolcia jest offline  
Stary 2011-08-04, 20:27   #2354
krd
Raczkowanie

Skoro nie chcesz żeby było za ciemno to może spróbuj ciemny blond ? One właściwie częściej wychodzą jak jasny brąz,ale się przecież również wypłukują.
krd jest offline  
Stary 2011-08-04, 20:29   #2355
izolcia
Rozeznanie

Tak , ale na takich włosach blond mi nie wyjdzie ..
A nie chce ich dużo przyciemniać. Myślałam o kolorze w odcieniach rudego.. niewiem juz
izolcia jest offline  
Stary 2011-08-04, 20:44   #2356
krd
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez butterfly__24 Pokaż wiadomość
krd, jak mi fryzjer położył wlaśnie marijel 6.1 to wyglądało bardzo naturalnie i kolor na pierwszy rzut oka dla osoby nie w temacie wygladał jak mysi brąz )więc dość ciemny jak na blond. ale za to prawie identyczny z naturalnym. niestety, szybko sie wyplukiwal, zaplacilam 2razy za farbowanie (po 140zł) które się zmyło zaraz, Za 3 zrobilam sama w domu i jak wspominałam - nie wyszlo,bo wzielam 6% wodę (włosy były za ciemne, ale oczywscie tez sie wypłukały) . wydaje mi sie teraz,ze jednak powinnam była spróbować z 3%. ale ja mam ciemny kolor, a Ty mówisz jasny blond, więc nie wiem jak w Twoim przypadku. Generalnie czytałam w necie, że po dekoloryzacji zaleca się nakładać chłodne i popielate kolory.
Ja bym chetnie wyrównała tak jak piszesz blondem, kładąc na koniec jakis łądny jasny brąz, ale pewnie z moich włosów niewiele juz bym zostało, więc tlyko dlatego odpuszczam sobie experymenty. moze kiedys pomysle o jakims balejażu w jasnych brązach. na razie dam włosom żyć
W takim razie za jakiś czas wypróbuję 6.1. Tylko muszę się poradzić w sklepie jaka woda 3 czy 6%,ale wydaje mi się,że powinnam użyć jednak 6 %.Ogólnie i tak jestem nastawiona na popiele,bo w ciepłych czuję się źle, więc można sobie wyobrazić jaki koszmar przeżywałam świeżo po dekoloryzacji.

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez izolcia Pokaż wiadomość
Tak , ale na takich włosach blond mi nie wyjdzie ..
A nie chce ich dużo przyciemniać. Myślałam o kolorze w odcieniach rudego.. niewiem juz
Nie wiem czy mam rację,ale wydaje mi się,że ciepły ciemny blond może Ci na tym wyjść. Po dekoloryzacji miałam różne etapy przejściowe i np. Casting Ciemny Blond 600 ładnie wszystko zakrywał. Miałam podobnie jak Ty,blond na górze, a im niżej tym bardziej rudo i rdzawo. Wychodził jak ciepły jasny brąz. Chociaż oczywiście szybko się wymywał. A skoro idziesz do fryzjera to tym bardziej myślę,że może wyjść ciemny blond,czy coś w tym rodzaju. Cokolwiek nie wybierzesz to pewnie fryzjer wyczaruje Ci coś ładnego. Najważniejsze,że najgorsze - czyli dekoloryzację masz już za sobą. Jeśli rudości Ci pasują i dobrze się w nich czujesz to czemu nie.
krd jest offline  
Stary 2011-08-04, 23:14   #2357
izolcia
Rozeznanie

fryzjerka mi powiedziała, że do blondu daleka droga...
a ten kolor na głowie mam taki beznadziejny , że nie wiem co z tym zrobic najlepiej ogolić
izolcia jest offline  
Stary 2011-08-05, 00:01   #2358
fryz5
Zakorzenienie

to może puki co, tonuj dół mixami na chłodno.
fryz5 jest offline  
Stary 2011-08-05, 06:14   #2359
withi_as
Zakorzenienie

Dziewczyny, a używałyście do rozjaśniania, albo do podtrzymania efektu, spray'u Go Blonde? Co możecie o nim powiedzieć? ;>

300.jpg

https://www.instagram.com/asia_bejm/
mikroREKLAMA
Mój własny kącik w sieci

Ta reklama pokazywana jest pod 3 818 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
withi_as jest offline  
Stary 2011-08-05, 17:53   #2360
FreakChic
Zakorzenienie

Dobra, mam głupie pytanie... Ile dekoloryzatora muszę nałożyć na włosy? Mają być grubo nim pokryte?

Poszukuję na niucha zapachów Blood Concept.
FreakChic jest offline  
Stary 2011-08-05, 18:04   #2361
krd
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Dobra, mam głupie pytanie... Ile dekoloryzatora muszę nałożyć na włosy? Mają być grubo nim pokryte?
Mi fryzjerka brała pasmo po paśmie i nakładała normalnie w ilości jak np. farbę.

Edytowane przez krd
Czas edycji: 2011-08-05 o 18:07
krd jest offline  
Stary 2011-08-05, 19:34   #2362
Golden89
Przyczajenie

Witam nie mogłam znaleźć odpowiedzi na interesujące mnie problem związany z dekoloryzacja więc liczę że mi pomożecie. Mam ciemnie włoski farbowane gorzką czekolada są całkowicie czarne. Teraz mam natchnienie na czerwoną miedź. Kupiłam dziś gotowy dekoloryzator nirvel ArtX z sklepu fryzjerskiego. A więc jak mam to zrobić? Jak zrzucę ciemny wymyję porządnie główkę mogę od razu farbować tą czerwienią?
Golden89 jest offline  
Stary 2011-08-05, 20:27   #2363
FreakChic
Zakorzenienie

Dobra, zrobiłam tę dekoloryzację. Miałam tylko jeden zestaw saszetek Elgon, chciałam sprawdzić, co to wyjdzie na moich włosach. Przez 3 lata malowałam włosy na czarno, przestałam od stycznia. To wszystko, co jest mniej więcej czerwone, to jest odrost od stycznia. Na reszcie czarnych wlosów były przebłyski bordo. Zrobiłam kilka pasemek, trzymałam dekoloryzator 25 minut. Jestem zadowolona z efektu, wyszły miedziane, włosy nie są zniszczone.
Przepraszam, za jakość zdjęć.
Dodam jeszcze, że dekoloryzator śmierdzi zgnitymi jajami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg okk.jpg (45,2 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ok.jpg (121,6 KB, 89 załadowań)

Poszukuję na niucha zapachów Blood Concept.

Edytowane przez FreakChic
Czas edycji: 2011-08-05 o 20:30
FreakChic jest offline  
Stary 2011-08-06, 20:55   #2364
matusha
Przyczajenie

hej,
Użyłam dziś tak bardzo reklamowanego na forach dekoloryzatora Renee Blanche.Nałozyłam raz ni i nie powiem fajnie odrosty i część włosów zrobiła się lekko ruda (miałam czarne farbowane włoski od lat) Nałozyłam dekoloryzator drugi raz, hmmm naprawde wzięło ale... to nie był mój kolor naturalny ;-) Pózniej nałozyłam farbę Garniera orzech laskowy bez amoniaku ;-) i wiecie co mam za kolor na głowie.... Ponownie CZARNY ;-((( jednym słowem- zniszczyłam troszkę włoski ;-( wydałam kasę ;-( zmarnowałam czas ;-( by mieć na głowie to co miałam....
Cos ni do końca jest z tym dekoloryzatorem ;-(
matusha jest offline  
Stary 2011-08-07, 02:38   #2365
fryz5
Zakorzenienie

Twój błąd, powinnas najpierw dokładnie przeczytac ten wątek zwłaszcza o produkcie renee blanche. trzeba po zabiegu dekoloryzacji bardzo porządnie wypłukac włosy, dobrze jest wymyc je szamponem z sodą oczyszczoną i potem nałozyc zakwaszającą maske. drugi błąd, to położenie zbyt ciemnego odcienia na włosy po dekoloryzacji, orzech to 6- ciemny blond, za ciemny, to normalne ze wyszedł czarny. teraz nic innego jak powtórzyc cały zabieg ale prawidłowo powodzenia
Stary 2011-08-08, 19:55   #2366
matusha
Przyczajenie

;-) hm, co do mycia włosów to pięć razy szzmpon i 30 min pod prysznicem więc tu ok, ale o sodzie i masce zakwaszającej nie słyszłam (???) co to za maska i gdzie to mozna zakupic.... (?) Natomiast kolor orzech laskowy to jak widac na foto jest naprawde bardzo jasnym kolorem... ;-( więc się dziwie... Jaki więc powinnam połozyc kolor po dekoloryzacji by nie wyszedł czarny (???)
pzdr i prosze o odp
matusha jest offline  
Stary 2011-08-09, 08:32   #2367
ibyza
Wtajemniczenie

wiesz ja np. po renee kładłam bardzo bardzo jasny blond i mi wyszły brązowe włosy... poczytaj wątek tam są zdjęcia...i dużo mozna się dowiedzieć
ibyza jest offline  
Stary 2011-08-09, 11:31   #2368
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez matusha Pokaż wiadomość
;-) hm, co do mycia włosów to pięć razy szzmpon i 30 min pod prysznicem więc tu ok, ale o sodzie i masce zakwaszającej nie słyszłam (???) co to za maska i gdzie to mozna zakupic.... (?) Natomiast kolor orzech laskowy to jak widac na foto jest naprawde bardzo jasnym kolorem... ;-( więc się dziwie... Jaki więc powinnam połozyc kolor po dekoloryzacji by nie wyszedł czarny (???)
pzdr i prosze o odp

to polega na tym aby neutralizować ph: dekoloryzator ma kwaśne ph przyjazne dla włosów i skóry, on kurczy pigmenty zawarte we włosie, następnie gdy myjesz szamponem z sodą (zasadowe ph-wysusza) porządnie myjesz włosy, to działa wtedy jak bardzo silny szampon, ważne jest wypłukanie pigmentów z włosów, na koniec coś znów o kwaśnym ph, niekoniecznie maska zakwaszająca (najczęściej maski fryzjerskie do włosó farbowanych -powinny zawierać wyciągi z owoców) mozesz spłukać włosy wodą z sokiem cytryny, wstrzymaj się zanim połozysz farbę z dzień lub dwa i zobaczysz czy kolor ciemnieje, jeśli nie, to połóż farbe ale musi ona być jasna, mieć niskie stężenie % no 3 lub 6 % i trzymasz farbe krótko, ciągle obserwując czy włosy nie ciemnieją, jak ciemnieją to zmywasz, docelowo jaki kolor chcesz? ja radze połozyć jakiś blond z poziomu 9-10 z niską wodą, a potem połozyć już to co chcesz
Stary 2011-08-10, 14:23   #2369
karolinqa23
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3
GG do karolinqa23

Witajcie
Od jakiegoś tygodnia czytam wszystko na temat deko, bo chcę z brązu farbowanego lorealem który zawsze wychodził na bardzo ciemny brąz zejść chociaż na ciemny blond lub nawet rudy .(zależy od efektów deko)
Kupiłam dekoloryzator renee blanche i teraz siedzę z jednym posmarowanym pasemkiem na próbę. Zobaczę co mi wyjdzie i Zdam relację

karolinqa23 jest offline  
Stary 2011-08-10, 14:41   #2370
fryz5
Zakorzenienie

pamiętaj o dokładnym, bardzo dokładnym wypłukaniu włosów, oraz o myciu szamponem z sodą oczyszczoną w celu wypłukania pigmentów, następnie zakwaszenie włosów. myślę ze bez problemu dojdziesz do ciemnego blondu ( w zależności jaki masz naturalny) ale będzie to ciepły odcień. nie spiesz się z nową farbą.

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości