Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-08-10, 16:30   #2371
sugarfree87
Zadomowienie

GG do sugarfree87
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wątek zbiorczy.

Witajcie
nie miałam nigdy robionej dekoloryzacji, i zastanawiam się czy będzie ona konieczna...przedstawię Wam w skrócie historie mojego farbowania.

Wyjściowy kolor włosów to ciemny, mysi blond.
Wiele lat farbowałam blondami na poziomie 12.
Ostatnio odwidziało mi się i zrobiłam u fryzjera jasny karmelowy brąz z poziomu 8. Karmel bardzo szybko zaczął się spierać z długości włosów, a przy skórze nadal był rudy, włosy na długości miały kolor średniego, szarego blondu.
Dzisiaj na to nieszczęście położyłam szampon koloryzujący w kolorze średniego brązu karmelu

I teraz moje pytanie, czy jest szansa zrobić blond na poziomie 9-10 bez dekoloryzacji?
Stary 2011-08-10, 19:40   #2372
karolinqa23
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3
GG do karolinqa23

Ja juz po
Zrobiłam najpierw jedno pasemko ale ku mojemu zdziwieniu nie było żadnego efektu Zero efektu Pomyślałam że co mi szkodzi i napaćkałam to pachnidło na całe włosy. Po 20 minutach kolor ani drgnął więc zostawiłam jeszcze na 15 minut i dalej nic kolor nadal ciemny.nie spodziewałam się cudu ale miałam nadzieję że choć na jakiś minimalny efekt. Zabrałam się za mycie 2*szampon z sodą ,płukanie .odżywka.
Po wysuszeniu włosów NIESPODZIANKA Śliczny jasno rudy kolorek Jestem mega szczęśliwa MAm nadzieję że mi już nie ściemniej
Jutro wstawię fotki

P.S Faktycznie śmierdzi fekaliami ale da się wytrzymać

Edytowane przez karolinqa23
Czas edycji: 2011-08-10 o 19:41
karolinqa23 jest offline  
Stary 2011-08-10, 22:53   #2373
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Witajcie
nie miałam nigdy robionej dekoloryzacji, i zastanawiam się czy będzie ona konieczna...przedstawię Wam w skrócie historie mojego farbowania.

Wyjściowy kolor włosów to ciemny, mysi blond.
Wiele lat farbowałam blondami na poziomie 12.
Ostatnio odwidziało mi się i zrobiłam u fryzjera jasny karmelowy brąz z poziomu 8. Karmel bardzo szybko zaczął się spierać z długości włosów, a przy skórze nadal był rudy, włosy na długości miały kolor średniego, szarego blondu.
Dzisiaj na to nieszczęście położyłam szampon koloryzujący w kolorze średniego brązu karmelu

I teraz moje pytanie, czy jest szansa zrobić blond na poziomie 9-10 bez dekoloryzacji?
wstaw zdjęcie koloru włosów, nie wiem jaki mają kolor, karmel spłukiwał się bo włosy nie były zapigmentowane. btw 8 to jasny blond a nie brąz

Cytat:
Napisane przez karolinqa23 Pokaż wiadomość
Ja juz po
Zrobiłam najpierw jedno pasemko ale ku mojemu zdziwieniu nie było żadnego efektu Zero efektu Pomyślałam że co mi szkodzi i napaćkałam to pachnidło na całe włosy. Po 20 minutach kolor ani drgnął więc zostawiłam jeszcze na 15 minut i dalej nic kolor nadal ciemny.nie spodziewałam się cudu ale miałam nadzieję że choć na jakiś minimalny efekt. Zabrałam się za mycie 2*szampon z sodą ,płukanie .odżywka.
Po wysuszeniu włosów NIESPODZIANKA Śliczny jasno rudy kolorek Jestem mega szczęśliwa MAm nadzieję że mi już nie ściemniej
Jutro wstawię fotki

P.S Faktycznie śmierdzi fekaliami ale da się wytrzymać
mam nadzieję, że sodą umyłaś porządnie? jeśli tak to ciemnienie powinno być znikome.
na wszelki wypadek ja bym nałozył farbę jakąś zeby "zapigmentować" kolor

Edytowane przez fryz5
Czas edycji: 2011-08-10 o 22:55
fryz5 jest offline  
Stary 2011-08-11, 06:59   #2374
karolinqa23
Zadomowienie

GG do karolinqa23

mam nadzieję, że sodą umyłaś porządnie? jeśli tak to ciemnienie powinno być znikome.
na wszelki wypadek ja bym nałozył farbę jakąś zeby "zapigmentować" kolor[/QUOTE]
ja też mam taką nadzieję Wstawiam zdjęcia przed i po .Nie mog uchwycić odpowiedniego koloru
Tak się teraz zastanawiam żeby ich jeszcze troszkę nie rozjaśnić i teraz moje pyt. Zrobić 2 dekoloryzacje czy starczy jakaś jasna farba??Jak farba to jaka żeby nie być zielona??
Hallo jest tu kto??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_7615.jpg (97,0 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7742.jpg (71,0 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7761.jpg (60,8 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7762.jpg (40,5 KB, 42 załadowań)

Edytowane przez karolinqa23
Czas edycji: 2011-08-11 o 10:49 Powód: dopisek
karolinqa23 jest offline  
Stary 2011-08-11, 10:55   #2375
AniaAga
Zadomowienie

Karolinqa, fajnie Ci wyszło! A włosy w jakim stanie masz? Wyglądają na nie zniszczone!
AniaAga jest offline  
Stary 2011-08-11, 11:11   #2376
karolinqa23
Zadomowienie

GG do karolinqa23

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Karolinqa, fajnie Ci wyszło! A włosy w jakim stanie masz? Wyglądają na nie zniszczone!
Włoski lśniące gładkie i mięciutkie

potwierdzam że renee blanche nie niszczy włosów!

karolinqa23 jest offline  
Stary 2011-08-11, 11:43   #2377
fryz5
Zakorzenienie

właśnie tu jest pies pogrzebany, czego użyć żeby rozjaśnić a nie przyciemnić, myślę że możesz uzyc palette 100 skandynawski blond, ja jej uzywałem po dekolorze i rozjaśniły się
Stary 2011-08-11, 19:14   #2378
enn_
Zakorzenienie

Hej.
Chciałabym z koloru czarnego zejść do jasnego, jasnego, niemal platynowego blondu.
Pomyślałam, że użyję dekoloryzatora Renee Blanche (na ile wystarcza to opakowanie 2x100 ml? Przed dekoloryzacją zetnę włosy na długość ok. do połowy ucha). Później wymyję dokładnie włosy szamponem z sodą oczyszczoną i przepłuczę wodą z sokiem z cytryny. I tego dnia albo następnego rano, chciałabym robić blond. Moje naturalne włosy mają kolor mysiego średniego brązu.
Czy orientujecie się w jaki sposób uzyskać ten blond? Czego do tego użyć, i wody utlenionej o jakim stężeniu?
Z góry dzięki za pomoc.
enn_ jest offline  
Stary 2011-08-11, 23:33   #2379
fryz5
Zakorzenienie

na 3 aplikacje starczy, jeśli zetniesz do ucha, jednak ja bym poczekał ze ścinaniem
rozjaśnianie wysuszy włosy i wtedy będą ponownie wymagały ścięcia.
moja rada taka (tylko powiedz jaką długość masz obecnie)
połóż dekoloryzator 2 razy pod rząd, potem soda, cytryna, poczekasz jeden dzień, nałozysz rozjaśniacz Vincent Lieder z wodą 12% na całe włosy i trzymasz 50min, dasz im odpocząć, w międzyczasie zetniesz je, a potem już sama farba
Stary 2011-08-12, 07:16   #2380
karolinqa23
Zadomowienie

GG do karolinqa23

Włosy mi ściemniały .Nie jakoś drastycznie ale jednak Zamówiłam już 2 dekoloryzację .Mam nadzieję że teraz złapie mocniej .Postaram się też dokładniej wypłukać.Muszę się przejść do mojej znajomej która ma zakłd fryzjerski i spytać o szampon ten oczyszczający .
Pewnie zapytacie czemu nie poszłam do niej na deko??
Poszłabym chętnie ale ma 2 małych dzieci z którymi raczej nikt nie zostanie 4h.

karolinqa23 jest offline  
Stary 2011-08-12, 10:36   #2381
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
na 3 aplikacje starczy, jeśli zetniesz do ucha, jednak ja bym poczekał ze ścinaniem
rozjaśnianie wysuszy włosy i wtedy będą ponownie wymagały ścięcia.
moja rada taka (tylko powiedz jaką długość masz obecnie)
połóż dekoloryzator 2 razy pod rząd, potem soda, cytryna, poczekasz jeden dzień, nałozysz rozjaśniacz Vincent Lieder z wodą 12% na całe włosy i trzymasz 50min, dasz im odpocząć, w międzyczasie zetniesz je, a potem już sama farba
Sęk w tym, że aktualnie mam włosy długości do 1/3 pleców, więc mniej ich zostanie niż aktualnie jest. Dlatego niezbyt mogę zrobić w odwrotnej kolejności, gdybym tylko chciała włosy podciąć/ściąć troszkę, to byłoby to oczywiste, zresztą zawsze włosy podcinam po farbowaniu a nie odwrotnie, no ale w tej sytuacji...
I co teraz? Dekoloryzator 2 razy, soda, cytryna... Miałam nadzieję, że wystarczy jak nałożę następnego dnia po prostu jakąś intensywnie rozjaśniającą (5-6-7) tonów farbę (Syoss? L'oreal?). Pamiętam też, że kiedyś (dobre 2 lata temu i trochę wstyd się przyznawać ) rozjaśniłam i "zdekoloryzowałam" czarne grube pasmo włosów rozjaśniaczem Joanny. To, co było czarne oczywiście zrobiło się rude, ale odrost był platynowy, więc włosy mam raczej dość podatne na rozjaśnianie.
enn_ jest offline  
Stary 2011-08-12, 12:20   #2382
fryz5
Zakorzenienie

ten rozjasniacz vincent nie niszczy mocno podetnij chociaz 3cm po rozjasnianiu
Stary 2011-08-12, 12:35   #2383
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
ten rozjasniacz vincent nie niszczy mocno podetnij chociaz 3cm po rozjasnianiu
Postaram się jakoś podciąć.
A co jeśli nie ten rozjaśniasz o którym mówisz? Nie wiem gdzie go kupić, a nie mam masy czasu na szukanie/czekanie na przesyłkę.
W sklepie, do którego dzisiaj idę, jest jakiś rozjaśniacz Renee Blanche.
http://www.czf.pl/product_info.php?products_id=3347 - taki.
Nadaje się on do czegoś? Jaki efekt powinnam tym osiągnąć? Szczerze mówiąc nie mogę znaleźć w necie żadnej opinii o nim, więc chyba się nie zdecyduję.
I jeszcze - jeśli z jakichś przyczyn nie będę mogła kupić profesjonalnego, to na co się zdecydować? Czy taki: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,44...rs.html&next=1 rozjaśniacz Syoss może być?
I czy na pewno będę musiała później jeszcze nakładać farbę, czy jest szansa, że efekt będzie zadowalający bez?
enn_ jest offline  
Stary 2011-08-12, 14:36   #2384
fryz5
Zakorzenienie

lepiej rozjasniacz w proszku, jesli byłaby to ostateczność to weź syoss 12-0 ale nie wyjdzie równy blond. długa droga przed toba
Stary 2011-08-12, 15:22   #2385
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
lepiej rozjasniacz w proszku, jesli byłaby to ostateczność to weź syoss 12-0 ale nie wyjdzie równy blond. długa droga przed toba
Ok, w takim razie będę unikać drogeryjnych rozjaśniaczy i kupię albo ten rozjaśniacz w kremie Renee Blanche H-zone, o którym pisałam, albo coś takiego http://www.czf.pl/product_info.php?c...oducts_id=3383.

Które lepsze? Ten H-zone nie ma amoniaku, ten w proszku chyba tak (a przynajmniej nie jest napisane, że nie ma, a takimi rzeczami zwykle producent się chwali). Nie znalazłam recenzji żadnego z nich, więc to tak trochę w ciemno będzie zakup, intuicja podpowiada mi, że ten w kremie mniej zniszczy mi włosy, ale nie wiem czy dobrze rozjaśni?

Jaką farbę powinnam nałożyć na włosy po rozjaśnianiu, jeśli będzie taka potrzeba? Już po prostu jakiś ładny, platynowy blond, który mi będzie odpowiadał? (Wtedy już poczytam dokładnie wątek o farbowaniu na blond) Czy może po tych zabiegach powinna być to jakaś inna farba, albo w innym odcieniu czy coś?
enn_ jest offline  
Stary 2011-08-12, 16:24   #2386
fryz5
Zakorzenienie

lepiej w proszku, a farba po rozjaśnieniu, palette 219
Stary 2011-08-12, 16:37   #2387
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
lepiej w proszku, a farba po rozjaśnieniu, palette 219
Okej. Dziękuję Ci bardzo za pomoc!
Mam jeszcze tylko jedno pytanie, ale już mniej istotne, na czym opierasz to, że w proszku zawsze lepiej niż w kremie?
enn_ jest offline  
Stary 2011-08-12, 17:33   #2388
Galadriela87
Zadomowienie

Witajcie.

Miesiąc temu miałam robioną dekoloryzację z brązu na jasną miedź/kasztan. Włosy są w dobrej kondycji, a farba jest naprawdę sympatyczna. Jednak doszłam do wniosku, że bardziej pasują mi zimne tony i ten czerwony pigment niezbyt współgra z moją cerą.

Podoba mi się blond z pierwszego załącznika. Drugi załącznik, to zdjęcie mojej obecnej czupryny (na górze z fleszem, a na dole bez).

Wiem, że fryzjerka odpowie mi na pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości, ale zanim wybiorę się do salonu, to chciałabym poznać waszą opinię.

Czy ciężko będzie mi dojść do takiego koloru? No i czy warto robić sobie dłuższą przerwę pomiędzy zabiegami ( miesiąc wystarczy?).

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blondynka5.jpg (15,9 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg moje włosy.jpg (26,8 KB, 31 załadowań)

~Xbox & rock fan
Galadriela87 jest offline  
Stary 2011-08-12, 18:15   #2389
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Okej. Dziękuję Ci bardzo za pomoc!
Mam jeszcze tylko jedno pytanie, ale już mniej istotne, na czym opierasz to, że w proszku zawsze lepiej niż w kremie?
hm poprostu zalezy Ci na ładnym chłodnym blondzie z ciemnych, i tu nie obejdzie się bez radykalnych środków, jak rozjaśniaczem wyjdziesz na żółto to potem już z górki, spopielisz sobie farbą.

najpierw zdekoloryzuj i rozjaśnij i pokaz co wyszło, potem będziemy myśleć co dalej

Cytat:
Napisane przez Galadriela87 Pokaż wiadomość
Witajcie.

Miesiąc temu miałam robioną dekoloryzację z brązu na jasną miedź/kasztan. Włosy są w dobrej kondycji, a farba jest naprawdę sympatyczna. Jednak doszłam do wniosku, że bardziej pasują mi zimne tony i ten czerwony pigment niezbyt współgra z moją cerą.

Podoba mi się blond z pierwszego załącznika. Drugi załącznik, to zdjęcie mojej obecnej czupryny (na górze z fleszem, a na dole bez).

Wiem, że fryzjerka odpowie mi na pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości, ale zanim wybiorę się do salonu, to chciałabym poznać waszą opinię.

Czy ciężko będzie mi dojść do takiego koloru? No i czy warto robić sobie dłuższą przerwę pomiędzy zabiegami ( miesiąc wystarczy?).

Z góry dzięki za odpowiedzi.
ja bym spróbował rozjaśniaczem z wodą 6% lub 9% na całe włoski a potem pasemka w 2 różnych tonach (np opalizujące i naturalne) bo na zdjęciu kolor nie jest jednolity.

samymi farbami byłoby ciężko i długa droga.

Edytowane przez fryz5
Czas edycji: 2011-08-12 o 18:19
fryz5 jest offline  
Stary 2011-08-12, 18:33   #2390
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
hm poprostu zalezy Ci na ładnym chłodnym blondzie z ciemnych, i tu nie obejdzie się bez radykalnych środków, jak rozjaśniaczem wyjdziesz na żółto to potem już z górki, spopielisz sobie farbą.

najpierw zdekoloryzuj i rozjaśnij i pokaz co wyszło, potem będziemy myśleć co dalej
Dobra.
Jutro jadę kupić dekoloryzator, rozjaśniacz i utleniacz, we wtorek mam fryzjera więc w środę będę rozjaśniała i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Jeszcze raz dzięki.
enn_ jest offline  
Stary 2011-08-13, 11:01   #2391
exoexo
Raczkowanie

Hej, Planuje powrocic do swojego naturalnego koloru i mam do Was pytanie

Mój kolor naturalny wlosow to taki mysi blond (czyli sredni blond sklaniajacy sie ku ciemnemu) Od jakis dwoch lat maluje wlosy szamponem(?) LOreal Casting kolor braz -> trzymam dluzej i wychodza czarne

Teraz planuje wrocic do swojego koloru i czy w takim razie skoro jest to szampon bez amoniaku to wystarczy jedna dekoloryzacja? Szampon sie raczej nie zmywa...(moze tylko troszke)

Bede wdzieczna za pomoc!
exoexo jest offline  
Stary 2011-08-13, 13:51   #2392
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez exoexo Pokaż wiadomość
Hej, Planuje powrocic do swojego naturalnego koloru i mam do Was pytanie

Mój kolor naturalny wlosow to taki mysi blond (czyli sredni blond sklaniajacy sie ku ciemnemu) Od jakis dwoch lat maluje wlosy szamponem(?) LOreal Casting kolor braz -> trzymam dluzej i wychodza czarne

Teraz planuje wrocic do swojego koloru i czy w takim razie skoro jest to szampon bez amoniaku to wystarczy jedna dekoloryzacja? Szampon sie raczej nie zmywa...(moze tylko troszke)

Bede wdzieczna za pomoc!
wątpie czy wystarczy jedna dekoloryzacja, może to wymagać 2 lub 3 aplikacji dekoloryzatora. jedno opakowanie starczy Ci na 3 użycia na włosy do ramion. mówie o renee blanche.
Stary 2011-08-13, 14:48   #2393
AniaAga
Zadomowienie

A ja mam takie pytanie- idę do fryzjera 23.08, chcę zejść z Matrixa 8CC, nie wiem czy będzie potrzebna dekoloryzacja czy nie. Ale w razie czego, gdyby tak, to jakich firm unikać? Będę pytać wcześniej pytać fryzjerkę co mi chce położyć.
AniaAga jest offline  
Stary 2011-08-13, 15:20   #2394
fryz5
Zakorzenienie

a na jaki kolor chcesz zejść? miedź niweluje się niebieskim, więc ja bym poradził tak: żeby połozyć na włosy farbe z matrxa rozjaśniającą z wodą 12%, i potem stonować niebieskim mixem
Stary 2011-08-13, 15:27   #2395
AniaAga
Zadomowienie

Chcę na jasny złocisty miedziany blond, czyli też ciepły, z rudawym połyskiem, taki "truskawkowy blond".
AniaAga jest offline  
Stary 2011-08-13, 15:53   #2396
fryz5
Zakorzenienie

to wydaje mi sie że sama farba blond rozjaśniająca z wodą 12% albo kąpiel rozjaśniająca.
Stary 2011-08-13, 17:31   #2397
AniaAga
Zadomowienie

Właśnie taką mam nadzieję . Fryz, jak Ty doskonale rozumiesz sprawy koloryzacji !
AniaAga jest offline  
Stary 2011-08-13, 18:21   #2398
exoexo
Raczkowanie

Ja planuje isc do fryzjera Wlosy sama farbuje ale dekoloryzacji sie boje robic sama Potem wstyd sie bedzie ludziom pokazac
Kurcze, mialam nadzieje, ze skoro szampon to szybko zejdzie no ale coz;p wiecej kasy trzeba bedzie uzbierac

Dzieki za odp!
exoexo jest offline  
Stary 2011-08-13, 18:30   #2399
fryz5
Zakorzenienie

exoexo ale fryzjer nie zrobi Ci tego renee blanche czyli dekoloryzatorem, a rozjaśniaczem. a przy renee blanche najgorsze co moze sie zdarzyć to ponowne ściemnienie koloru więc ja bym się bardziej bał fryzjera chyba ze taki co wie co robi
Stary 2011-08-13, 19:34   #2400
karolinqa23
Zadomowienie

GG do karolinqa23

Cytat:
Napisane przez exoexo Pokaż wiadomość
Ja planuje isc do fryzjera Wlosy sama farbuje ale dekoloryzacji sie boje robic sama Potem wstyd sie bedzie ludziom pokazac
Kurcze, mialam nadzieje, ze skoro szampon to szybko zejdzie no ale coz;p wiecej kasy trzeba bedzie uzbierac

Dzieki za odp!
Ja tez się bałam , ale naprawdę niema czego. Tak jak pisał fryz jedyne czego można się bać to ciemnienia !! Mi kolor ściemniał tak o 2 tony i już do mnie jedzie 2 op. rennee blanche.

karolinqa23 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości