Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-11-16, 10:40   #2911
iMeg
Raczkowanie

Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Dziewczyny, doradźcie mi proszę jakiś fajny niedrogi szampon oczyszczający.

Położyłam brązowy szampon koloryzujący Delia, który po tygodniu prawie całkiem się spłukał więc nałożyłam drugi raz. Teraz, po kilkunastu myciach na włosach najbliżej głowy pozostał fioletowy odcień/refleks, którego nie umiem się pozbyć przez zwykłe mycie. Myślę, że tego refleksu pozbędę się dzięki szamponowi oczyszczającemu, tylko właśnie nie wiem po jaki sięgnąć.

Z góry dzięki
iMeg jest offline  
Stary 2011-11-16, 11:20   #2912
ifrit
Zadomowienie

http://www.youtube.com/watch?v=UdRSK...eature=related

na tema loreal he he to sie nazywa sciaganie zieleni
Stary 2011-11-17, 09:30   #2913
paczuszek1
Przyczajenie

Mój naturalny kolor włosów to ciemny blond. Dwa razy zafarbowałam na sredni brąz farbą palety i wyszły dosyć ciene. Chciałabym wrócić do naturalnego koloru. Czy dekoloryzator firmy Renee Blanche będzie mógł mi w tym pomóc? Pozdrawiam i czekam na Wasze zdanie Dodam że ten kolor już się trochę sprał i teraz jest taki z prześwitami rudego.

Edytowane przez paczuszek1
Czas edycji: 2011-11-17 o 10:04
paczuszek1 jest offline  
Stary 2011-11-18, 01:21   #2914
CryBebe
Raczkowanie

Dekoloryzowałam dzisiaj, w końcu się zdecydowałam )
Kładłam dekoloryzator 3 razy pod rząd, za pierwszym razem efekt był już znaczący miedziano rudy brąz, oczywiście końce ciemne ale odbarwione. Za drugim razem włosy w górnych partiach miedziane, dość jasne u samej nasady zoltawe a konce zdecydowanie jasniejsze niz za pierwszymm razem ale i tak ciemniejsze-wiadomo dlatego polaczylam reszte dekoloryzatora jaka mi zostala i dalam na konce mniej wiecej do polowy dlugosci wlosow. W taki sposob zuzylam cale opakowanie dekoloryzatora Rene(mam jeszcze jedno w zapasie w razie jak bym się obudziła z czarnymi)
Oczywiście po każdej deko myłam włosy dokładnie szamponem Post Colour 3 razy wiec nie powinny sciemnieć ale kto wie, teraz ide spać, na nastepny dzień zostawiam sobie mieszanke popielu z perla i docelowy kolor zobaczymy jak wyjdzie i czy mi wlosy nie sciemnieja do rana. Oby nie )
CryBebe jest offline  
Stary 2011-11-18, 14:34   #2915
CryBebe
Raczkowanie

Nalozylam te mieszanke popielu i perly chyba na doslownie 2 minutki, zmylam i mam ciemny braz, ale zbilo troche ten miedziano rudy odcien. Chciala bym jednak zeby te wlosy byly nieco jasniejsze-sredni braz, zastanawiam sie czy jak teraz od razu naloze ten essential sredni blond to mi troche rozjasni jeszcze? mam nadzieje ze nie sciemnieja, chyba zrobie probe na pasemku.
CryBebe jest offline  
Stary 2011-11-18, 14:55   #2916
fryz5
Zakorzenienie

a kładłas z wodą z opakowania? na niższej wodzie wolniej ciemnieje.
Stary 2011-11-18, 15:00   #2917
CryBebe
Raczkowanie

Najpierw kladlam z woda z opakowania na pasemko, zobaczylam ze sciemnialo to wymieszalam te wode z opakowania z woda z kranu i dodalam farby i walnelam szybko na calosc wcierajac i szybko splukalam jak zobaczylam ze sie stonowalo
W sumie nie sa czarne takze jest lepiej ale chciala bym je jeszcze troche rozjasnic, moge z tym poczekać po kolor jest znosny, troche nierówny ale da sie z nim wyjść.
Zastanawiam się teraz jak to zrobić, czy klaść ten sredni blond za jakiś czas, czy najpierw jeszcze czymś to rozjaśnić?
CryBebe jest offline  
Stary 2011-11-18, 15:20   #2918
fryz5
Zakorzenienie

kapiel rozjaśniająca zrób za jakiś czas
Stary 2011-11-18, 16:35   #2919
CryBebe
Raczkowanie

Ok tak zrobie ciekawe czy ta kapiel mi rozjasni na rudy znowu bo powiem szczerze ze juz sie boje kombinowac z tymi kolorami
Po kapieli rozjaśniającej moge nałożyć ten średni blond 215 ?
Teraz chce próbować wypłukiwać troche kolor szamponem przeciwłupieżowym może się troche wypłucze zanim jeszcze zrobie te kapiel. Włosy po tych farbach joanny juz mi nie powinny sciemniec bardziej prawda?
Zastanawiam się też czy nie kupić jakiegoś szamponu hmm nie wiem fioletowego zeby wyplukiwać ciepły odcień z włosów ?
CryBebe jest offline  
Stary 2011-11-18, 16:40   #2920
atoja
Zadomowienie

GG do atoja

ech, poziom jasności ok . Londa 18 kładziona po raz 2-gi po 6 dniach nie zniwelowała poblasku rudości. To co? joanna perła i popiel? na chwilę kontrolowaną? nie rozjaśnią? mam takie jak na 1,2 zdjęciu: ciężko uchwycić, bo sztuczne oświetlenie halogeny, ale w rzeczywistości nie są AŻ takie "płomienne" i ciut ciemniejsze. w dziennym świetle uszłoby. Marzy mi się taki naturalny kolorek jak 3 fota
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy 001.jpg (85,8 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosy 002.jpg (91,1 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosy l.jpg (114,4 KB, 40 załadowań)

Edytowane przez atoja
Czas edycji: 2011-11-18 o 16:43
atoja jest offline  
Stary 2011-11-18, 17:34   #2921
Emilcia_1616
Zakorzenienie

+dla mnie perla i popiel to strata pieniedzy mi nic nie pomogla....
Stary 2011-11-18, 19:04   #2922
CryBebe
Raczkowanie

W sumie tak sie zastanawiam, czy nie kłaść jeszcze raz dekoloryzacji i nie sprobować nałożyć potem farby jasny blond na niskiej wodzie 3% może wyszedł by mi średni brąz ? skoro i tak mam jeszcze tego dekoloryzatora na 3 uzycia to moge probować za jakis czas jeszcze raz.
CryBebe jest offline  
Stary 2011-11-19, 11:27   #2923
sonyo
Raczkowanie

Dzień dobry, potrzebuję porady
Chciałabym uzyskać naturalny, średni lub ciemny blond. Aktualnie mam na głowie sprany Garnier Jasny złoty brąz (pierwsze zdjęcie robione przy oknie) i oczywiście nie jest to zbyt jasny, ale raczej średni brąz. Od ponad dwóch lat kładłam właśnie tę farbę, po drodze zdarzały się np. Wellaton Karmelowa czekolada albo Syoss Kasztanowy brąz, a ostatnio położyłam Garnier Color& Shine Ciemny blond, który tylko przyciemnił mi włosy, ale to było ponad miesiąc temu, więc już się sprał. Chciałabym dowiedzieć się, jak najlepiej zejść do blondu. Bałabym się sama wykonywać dekoloryzację w domu, mogłabym najwyżej czekać, aż farba będzie się spierała dalej i nakładać stopniowo jaśniejsze farby (o ile to jest opcja) lub wybrać się do fryzjera na dekolor (ile to mniej więcej kosztuje?). Jak sądzicie, co powinnam zrobić?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0747.jpg (82,9 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0748.jpg (72,7 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0749.jpg (78,2 KB, 6 załadowań)
sonyo jest offline  
Stary 2011-11-19, 20:49   #2924
CryBebe
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sonyo Pokaż wiadomość
Dzień dobry, potrzebuję porady
Chciałabym uzyskać naturalny, średni lub ciemny blond. Aktualnie mam na głowie sprany Garnier Jasny złoty brąz (pierwsze zdjęcie robione przy oknie) i oczywiście nie jest to zbyt jasny, ale raczej średni brąz. Od ponad dwóch lat kładłam właśnie tę farbę, po drodze zdarzały się np. Wellaton Karmelowa czekolada albo Syoss Kasztanowy brąz, a ostatnio położyłam Garnier Color& Shine Ciemny blond, który tylko przyciemnił mi włosy, ale to było ponad miesiąc temu, więc już się sprał. Chciałabym dowiedzieć się, jak najlepiej zejść do blondu. Bałabym się sama wykonywać dekoloryzację w domu, mogłabym najwyżej czekać, aż farba będzie się spierała dalej i nakładać stopniowo jaśniejsze farby (o ile to jest opcja) lub wybrać się do fryzjera na dekolor (ile to mniej więcej kosztuje?). Jak sądzicie, co powinnam zrobić?
U fryzjera pod pojęciem "dekoloryzacja" najczęsciej możesz się spodziewać rozjaśniania włosów a co za tym idzie zniszczenia w dodatku słono zapłacisz. Dekoloryzacja nie jest wcale łatwa, jest o tyle lepsza, że nie niszczy włosów i kolor wymywa się w miare jednolicie natomiast moim zdaniem mycie włosów po dekoloryzacji je trochę osłabia i podsusza (trzeba to robić kilka razy specjalnym szamponem).
Mi włosów nie zniszczyło a robiłam 4 dekoloryzacje pod rząd, natomiast miałam już totalnie dość tego mycia... w dodatku farba po dekoloryzacji łapie o wiele ciemniej więc trzeba brać dużo jaśniejszą i na niższej wodzie % a i tak nie wiadomo czy nie sciemnieją.
CryBebe jest offline  
Stary 2011-11-20, 18:29   #2925
ifrit
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez CryBebe Pokaż wiadomość
U fryzjera pod pojęciem "dekoloryzacja" najczęsciej możesz się spodziewać rozjaśniania włosów a co za tym idzie zniszczenia w dodatku słono zapłacisz. Dekoloryzacja nie jest wcale łatwa, jest o tyle lepsza, że nie niszczy włosów i kolor wymywa się w miare jednolicie natomiast moim zdaniem mycie włosów po dekoloryzacji je trochę osłabia i podsusza (trzeba to robić kilka razy specjalnym szamponem).
Mi włosów nie zniszczyło a robiłam 4 dekoloryzacje pod rząd, natomiast miałam już totalnie dość tego mycia... w dodatku farba po dekoloryzacji łapie o wiele ciemniej więc trzeba brać dużo jaśniejszą i na niższej wodzie % a i tak nie wiadomo czy nie sciemnieją.
jaki dekoloryzator stosowałas ?

ja mysle dosc intensywnie o effesorze loreal na zwykłej goracej wodzie albo color pell chantal
Stary 2011-11-20, 20:34   #2926
CryBebe
Raczkowanie

Używałam Rene Blanche, ogólnie go polecam bo ładnie sciąga nawet wżartą czerń w miare równo, nie wiem czy ciemnieje z czasem bo farbowałam na drugi dzień a przez noc nie sciemniało tylko farba mocno chwyciła dlatego będę powtarzać Mój błąd bo robiłam na wodzie z opakowania, niby troche rozcieńczyłam ale tak na oko więc chyba za słabo. Dam znać jak mi wyjdzie ta druga dekoloryzacja, czy znowu sciemnieje bo będę robić na wodzie 3%

Ps. Te sciemnienie to nie było z powrotem do czerni tylko do ciemnego brązu, także i tak widzę efekt ale chce więcej

Edytowane przez CryBebe
Czas edycji: 2011-11-20 o 20:36
CryBebe jest offline  
Stary 2011-11-23, 11:30   #2927
basienkaslov24
Raczkowanie

Witam, mam takie pytanie odnosnie tego ciemnienia po użyciu dekoloryzatora rene, czy probowałyscie robić płukankę zakwaszającą "po"? sama do tej pory używałam dekoloryzatora z loreala eclair i jestem bardzo zadowolona, wlosy nie ciemnialy mi nigdy po jego użyciu, ale kolezanka mnie poprosil zeby jej zrobic dekor a kupila juz rene wiec sie zastanawiam czy jej nie sciemnieją hmh
basienkaslov24 jest offline  
Stary 2011-11-23, 15:41   #2928
fryz5
Zakorzenienie

loreal o rozjaśniacz, więc wysusza włosy i nie maja jak po nim ciemniec. po renee ciemnieja jeżeli nie uzyjesz odpowiedniego szamponu bezpośrednio po zabiegu i nie zamkniesz łusek włosa
Stary 2011-11-23, 20:39   #2929
CryBebe
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez basienkaslov24 Pokaż wiadomość
Witam, mam takie pytanie odnosnie tego ciemnienia po użyciu dekoloryzatora rene, czy probowałyscie robić płukankę zakwaszającą "po"? sama do tej pory używałam dekoloryzatora z loreala eclair i jestem bardzo zadowolona, wlosy nie ciemnialy mi nigdy po jego użyciu, ale kolezanka mnie poprosil zeby jej zrobic dekor a kupila juz rene wiec sie zastanawiam czy jej nie sciemnieją hmh
Niech koleżanka kupi specjalny szampon po deko to ryzyko sciemnienia będzie mniejsze niż po zwykłych, np Selective Post colour na allegro.
Mi same z siebie nie sciemniały po użyciu tego szamponu, ja użyłam z kolei za wysokiego % wody w farbie i wyszły mi troche za ciemno dlatego będe powtarzać z wodą 3% ale od tego czasu włosy nie sciemniały mi bardziej. Zobacze jeszcze jak będzie po kolejnej deko, będę robić z piątku na sobote i mam nadzieje, że po moich wnioskach z pierwszej wyjdzie o wiele lepiej
CryBebe jest offline  
Stary 2011-11-23, 23:47   #2930
atoja
Zadomowienie

GG do atoja

ja wiem, że wszystko zależy od kondycji włosów, ale może mi powiecie po jakim czasie od malowania mogę zrobić kąpiel rozjaśniającą? jest jakiś bezpieczny okres ( wiem - jak najpózniej) czy mogę od razu? co ile mniej więcej moge ją powtarzać?
atoja jest offline  
Stary 2011-11-24, 00:22   #2931
fryz5
Zakorzenienie

może daj odpocząc wlosom i skórze glowy chociaż 1 dzien.
Stary 2011-11-24, 14:31   #2932
madzia62432zz
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez CryBebe Pokaż wiadomość
Niech koleżanka kupi specjalny szampon po deko to ryzyko sciemnienia będzie mniejsze niż po zwykłych, np Selective Post colour na allegro.
Mi same z siebie nie sciemniały po użyciu tego szamponu, ja użyłam z kolei za wysokiego % wody w farbie i wyszły mi troche za ciemno dlatego będe powtarzać z wodą 3% ale od tego czasu włosy nie sciemniały mi bardziej. Zobacze jeszcze jak będzie po kolejnej deko, będę robić z piątku na sobote i mam nadzieje, że po moich wnioskach z pierwszej wyjdzie o wiele lepiej
A myslisz ze jak bys uzyla tego samego % ale od dekoloryzacji minol by np miesiac i dopiero bys rozjasniala to tez by Ci sciemnialy? Ja chce przejsc z czarnego na jasny blond :p naturalny mam ciemny blond wiec nawet jak dekoloryzacja wyjdzie mi w 100% to i tak czeka mnie rozjasnianie z tym ze nie chcialam od poczatku leciec z rozjasniaczem na ta czern bo nie dosc ze by mi sie wlosy spalily to by wyszedl jajowaty kolor :P na moj naturalny wiem ze po 1 rozjasnianiu wyszedl by mi taki kolor jaki chce
madzia62432zz jest offline  
Stary 2011-11-24, 18:13   #2933
ifrit
Zadomowienie

fryz5

myslisz ze po dekoloryzacji otrzymam cos z stylu foto 1?
nakładac od tyłu głowy pierwsze i od koncówek ? hmm nałozyc na ciemniejsze pasma tez w pierwszej kolejnosci?

pozniej odpowiedni szampon i perłowy blond
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04642.jpg (67,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05944.jpg (92,7 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg londacolor_naturals _12_9_perlowy_blond.jpg (13,4 KB, 10 załadowań)
Stary 2011-11-24, 19:25   #2934
fryz5
Zakorzenienie

a przypomnij mi kochana jeszcze raz czym ściagasz kolor? ja bym pacnął od razu na całe włosy i rozmasował dokładnie i przeczesal zeby czas dekoloryzacji był taki sam na kazdym wlosie.

a farba która połozysz zalezy od tego, co uzyskasz po zabiegu.
perłowy gasi złoto i żółć, jesli uzyskasz miedź to będziesz popiel musiała kłaść
Stary 2011-11-24, 19:29   #2935
ifrit
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
a przypomnij mi kochana jeszcze raz czym ściagasz kolor? ja bym pacnął od razu na całe włosy i rozmasował dokładnie i przeczesal zeby czas dekoloryzacji był taki sam na kazdym wlosie.

a farba która połozysz zalezy od tego, co uzyskasz po zabiegu.
perłowy gasi złoto i żółć, jesli uzyskasz miedź to będziesz popiel musiała kłaść
color peel prosalon tym bede sciagac

hmm tylko boje sie ze odrost bedzie mega jasny jak na całos połoze
Stary 2011-11-24, 20:13   #2936
fryz5
Zakorzenienie

ale color peel usuwa tylko sztuczny pigment odrostu Ci nie ruszy
Stary 2011-11-24, 21:02   #2937
ifrit
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
ale color peel usuwa tylko sztuczny pigment odrostu Ci nie ruszy

dzieki czyli odrost zostawi bez zmian ciekawa jestem jak wczesniej rozjasnione pasemka złapie i czy wielkiej masakry nie zrobi 1w pierwszej kolejnosci to zrobie pasemko i zobacze czy na cała łepetynke nałoze
Stary 2011-11-24, 21:32   #2938
fryz5
Zakorzenienie

ten produkt mozesz kłaść 3 rayz pod rząd, ja na moje krótkie nawet 5 razy kładłem.
za 1 razem moze o 1-2 tony ruszy.

wg mnie najlepiej maksymalnie zdekoloryzowac jak sie da do jak najjasniejszego i mamy idealną bazę pod każdy kolor.
Stary 2011-11-24, 23:09   #2939
CryBebe
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez madzia62432zz Pokaż wiadomość
A myslisz ze jak bys uzyla tego samego % ale od dekoloryzacji minol by np miesiac i dopiero bys rozjasniala to tez by Ci sciemnialy? Ja chce przejsc z czarnego na jasny blond :p naturalny mam ciemny blond wiec nawet jak dekoloryzacja wyjdzie mi w 100% to i tak czeka mnie rozjasnianie z tym ze nie chcialam od poczatku leciec z rozjasniaczem na ta czern bo nie dosc ze by mi sie wlosy spalily to by wyszedl jajowaty kolor :P na moj naturalny wiem ze po 1 rozjasnianiu wyszedl by mi taki kolor jaki chce
Podejrzewam, że po około 2 tygodniach po dekoloryzacji już by aż tak bardzo nie sciemniały natomiast ja nie jestem cierpliwa i nie chciała bym chodzić z miedziano-rudym na włosach przez tyle czasu.
Proponuję byś to robiła etapami, inaczej się nie da bez niszczenia włosów.
Gdybym chciała przejść na blond to pewnie robiła bym dekoloryzacje w pierwszej kolejności by uzyskać miedziano rudy, dobrze wypłukała i odczekała około 2 tygodnie. Potem albo rozjaśniacz albo kolejna dekoloryzacja jak wolisz.
Jeśli chcesz dekoloryzować z czarnego to radzę kłaść deko najpierw na końce i stopniowo iść w górę, to znaczy po zalecanym czasie dekoloryzacji spłukać końce, wysuszyć i nakładać końce+do połowy głowy i potem całość. Wyjdzie bardziej równomiernie.
CryBebe jest offline  
Stary 2011-11-25, 18:32   #2940
bajeczka000
Wtajemniczenie

Ja przeszłam dekoloryzację w salonie - i muszę przyznać, ze jestem naprawdę zadowolona. Jednak moje włosy teraz będą potrzebowały sporej regeneracji i stąd moje pytanie.. w jaki szampon/odżywkę/maskę warto teraz zainwestować? Co się sprawdza a czego nie polecacie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizaz.jpg (43,9 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaz2.jpg (37,9 KB, 52 załadowań)

Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu

bajeczka000 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, brązowe włosy, czarne włosy, czarne włosy fryzura, czerń, czerwone, dekoloryzacja, farbowanie, farbowanie ( :, kolor, koloryzacja, palette, renee chantal eladon, rozjaśnianie, włosy, włosy farbowane, włosy koloryzacja odrosty, włosy. odrosty

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości