Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-04-03, 17:15   #3121
dziama_
Raczkowanie

Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

faktycznie, nie ma

dziwne, kiedyś było, ale też nie każdy miał ; )
dziama_ jest offline  
Stary 2012-04-03, 17:42   #3122
Emu80
Przyczajenie

Witam,
używam podkładu Revlon Colorstay (cera sucha) 250 Fresh Begine. Chciałam zmienić na jakiś inny podkład np. Rimmel, Maybelline... Czy, któraś z Was wie może jaki kolor z innej firmy odpowaida temu revlonowi?
Używam go od nie dawna ale odkąd zaczęłam go używać na twarzy wychodzą mi krostki (uczulenie) więc muszę go zmienić, chociaż jestem zadowolona
Emu80 jest offline  
Stary 2012-04-03, 19:59   #3123
sonea8
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

Ok, znalazłam dwa linki, które wyglądają na aktywne... szkoda, że po czasie, bo już zdążyłam się zdecydować na 180.

Ale zostawiam dla potomnych, może któraś z Was poluje, jak ja.
http://www.muczos.pl/revlon-colorstay-wszystkie-kolory-p-193.html
http://najcosmetic.pl/revlon-colorstay-podklad-do-cery-tlustej-i-mieszanej-nr-300-golden-beige-p-688.html
sonea8 jest offline  
Stary 2012-04-03, 20:00   #3124
Margot230
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sonea8 Pokaż wiadomość
Nie mogę znaleźć informacji o Revlon Colorstay dla skóry mieszanej, odcień 300 (Golden beige) - szukałam na allegro i w sklepach, bo po roku przerwy uznałam, że był jednak ok... i go, kurde, nigdzie nie ma.
Czy dobrze rozumiem, że ten odcień wycofano?
No jak mogli !
Widzę inne odcienie, ale nic w zamian - ten 300 był idealny, lekko wpadał w żółty i czynił mi pięknie na twarzy... ja go chcę!
Ktoraś z Was kojarzy temat, czy go istotnie skreślono? A może jest coś podobnego w Revlonie tudzież gdziekolwiek bądź?
Precz z różowościami na starcie i z utlenianiem się na róż
Trzeba sprawdzać , ja kupiłam 300 w nowej formule jakoś z 3 tyg temu więc wątpię by był wycofany :P

z ciekawości własnie sprawdziłam i znalazłam na allegro :P
http://allegro.pl/revlon-colorstay-s...242031482.html
http://allegro.pl/revlon-podklad-col...248440815.html
aż dwa i dalej nie szukałam

Edytowane przez Margot230
Czas edycji: 2012-04-03 o 20:05
Margot230 jest offline  
Stary 2012-04-03, 20:57   #3125
xPoziomkax
Zakorzenienie

Dziewczyny macie jakieś doświadczenia z Bourjois 123 Perfect ? Na KWC opinie nawet pochlebne, do tego w Rossmanie jest promocja, 44,90
xPoziomkax jest offline  
Stary 2012-04-03, 21:22   #3126
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez xPoziomkax Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie jakieś doświadczenia z Bourjois 123 Perfect ? Na KWC opinie nawet pochlebne, do tego w Rossmanie jest promocja, 44,90
Ja mam doświadczenia mało pozytywne. Najjaśniejszy odcień (51) zrobił się na mojej buzi haniebnie pomarańczowy i złaził po 3-4 godzinach pozostawiając buzię usianą marchewkowymi plamami.
Stary 2012-04-03, 23:26   #3127
sonea8
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez Margot230 Pokaż wiadomość
Trzeba sprawdzać , ja kupiłam 300 w nowej formule jakoś z 3 tyg temu więc wątpię by był wycofany :P

z ciekawości własnie sprawdziłam i znalazłam na allegro :P
http://allegro.pl/revlon-colorstay-s...242031482.html
http://allegro.pl/revlon-podklad-col...248440815.html
aż dwa i dalej nie szukałam
O, no popatrz ;D
Złośliwość losu to jest wielka w takim razie, bo szukałam jak głupia...
Ale w jednym z linków jak byk stoi, że brak koloru 300, więc może po prostu jest go masakrycznie mało. Tylko czemu?

Nic to, 180 zamówione i trudno. Liczę, że okaże się jednak ok
sonea8 jest offline  
Stary 2012-04-04, 11:08   #3128
szisza123
Przyczajenie

Red face Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. podklad colour adapt

Hej wam ja mam taki mały dylemacik , mam zamiar zakupic podkład Max Factor Colour Adapt -i właśnie ,jego odcien..mam karnację ani za jasną ani za ciemną ..mysle nad tym odcienien 70 a 75 , dotychczas uzywalam podkladu lasting performance odcien 109 licze na was , moze ktoras z was uzywala
szisza123 jest offline  
Stary 2012-04-04, 15:52   #3129
xPoziomkax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ja mam doświadczenia mało pozytywne. Najjaśniejszy odcień (51) zrobił się na mojej buzi haniebnie pomarańczowy i złaził po 3-4 godzinach pozostawiając buzię usianą marchewkowymi plamami.
A może źle nałożyłaś ? Czym nakładałaś, palcami ? Ja spróbuje beauty blenderem albo pędzlem..
xPoziomkax jest offline  
Stary 2012-04-04, 16:35   #3130
lucciola
Zakorzenienie

Cytat:
Nie używałam go ale oglądając ostatnio podkłady Bourjois porównywałam go z Healthy Mix pod kątem kolorów. I 123 Perfect nr 51 jest ciemniejszy i bardziej pomarańczowy niż nr 51 w Healthy Mix. Co do trwałości i tego jak wygląda na twarzy nie mogę się wypowiedzieć ale uwaga na kolory bo można się zdziwić.
lucciola jest offline  
Stary 2012-04-04, 17:52   #3131
xPoziomkax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Nie używałam go ale oglądając ostatnio podkłady Bourjois porównywałam go z Healthy Mix pod kątem kolorów. I 123 Perfect nr 51 jest ciemniejszy i bardziej pomarańczowy niż nr 51 w Healthy Mix. Co do trwałości i tego jak wygląda na twarzy nie mogę się wypowiedzieć ale uwaga na kolory bo można się zdziwić.
Zakupiłam dziś nr 52 naczytałam się trochę w necie, podobno 51 jest bardziej różowy, a taki mi nie odpowiada. Wiele dziewczyn narzekało, że ciemnieje. Jutro generalne testy, ale dziś nałożyłam go sobie na nos, nie ściemniał ani nic, piękny, czysty kolor.. Napiszę jutro jak się sprawdza, nałożę go beauty blenderem. Oby sprawdzał się tak dobrze jak się zapowiada !

Edytowane przez xPoziomkax
Czas edycji: 2012-04-04 o 17:54
xPoziomkax jest offline  
Stary 2012-04-04, 20:57   #3132
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
A może źle nałożyłaś ? Czym nakładałaś, palcami ? Ja spróbuje beauty blenderem albo pędzlem..
Flat topem i palcami. Akurat do techniki nakładania podkładu nie mogę się przyczepić, bo jestem w stanie równo rozprowadzić na twarzy chyba każde paskudztwo Mam nadzieję, że u Ciebie podkład lepiej się sprawdzi. Inna kwestia że mam jasną cerę i dla mnie odcień 51 jest z 2 tony za ciemny.
Stary 2012-04-05, 10:53   #3133
Leseratte
Zadomowienie

Dziewczyny, który podkład z "wysokopółkowców" da mi efekt satynowej cery, chodzi mi taki delikatny glow. Czytałam o Guerlain Parure, ale jak próbowałam w Sephorze, to wydał mi sie dość ciężki i kryjący...Miałam tez próbkę Chanel vitalumiere aqua, ale takiego glow nie dawał. Może ktoś coś doradzi? Dodam, że mam cerę mieszaną.
Leseratte jest offline  
Stary 2012-04-05, 11:47   #3134
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
Dziewczyny, który podkład z "wysokopółkowców" da mi efekt satynowej cery, chodzi mi taki delikatny glow. Czytałam o Guerlain Parure, ale jak próbowałam w Sephorze, to wydał mi sie dość ciężki i kryjący...Miałam tez próbkę Chanel vitalumiere aqua, ale takiego glow nie dawał. Może ktoś coś doradzi? Dodam, że mam cerę mieszaną.
....
moze Clarins Skin Illusion.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2012-04-05, 12:28   #3135
Leseratte
Zadomowienie

Mam go, jest dobry, ale bez efektu "wow"
Leseratte jest offline  
Stary 2012-04-05, 12:47   #3136
lucciola
Zakorzenienie

Cytat:
A Guerlain Lingerie de Peau próbowałaś? Który Guerlain Parure testowałaś?
lucciola jest offline  
Stary 2012-04-05, 13:19   #3137
Emu80
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Emu80 Pokaż wiadomość
Witam,
używam podkładu Revlon Colorstay (cera sucha) 250 Fresh Begine. Chciałam zmienić na jakiś inny podkład np. Rimmel, Maybelline... Czy, któraś z Was wie może jaki kolor z innej firmy odpowiada temu revlonowi?
Używam go od nie dawna ale odkąd zaczęłam go używać na twarzy wychodzą mi krostki (uczulenie) więc muszę go zmienić, chociaż jestem zadowolona
Hej dziewczyny, czy któraś z Was pomoże? Chciałam zamówić na allegro podkład, a nie mam za bardzo czasu iść do drogerii i testować kolory.
Może macie większe doświadczenie i któraś orientuje się co będzie podobnego do revlon 250 fresh begine?
Emu80 jest offline  
Stary 2012-04-05, 13:49   #3138
Leseratte
Zadomowienie

Cytat:
A Guerlain Lingerie de Peau próbowałaś? Który Guerlain Parure testowałaś?
Niestety nie. co do parure testowałam drugi w kolejności kolor z palety, nie mieli najjasniejszego.Był o wiele za ciemny, jestem bladziochem.
Leseratte jest offline  
Stary 2012-04-05, 14:21   #3139
lucciola
Zakorzenienie

Cytat:
Niestety nie. co do parure testowałam drugi w kolejności kolor z palety, nie mieli najjasniejszego.Był o wiele za ciemny, jestem bladziochem.
Rozumiem, że testowałaś Parure Rejuvenating Gold kolor 02? Dla mnie on też jest za ciemny i zbyt pomarańczowy. Mam 01 ale nawet ten jest zbyt ciepły (może już nie tak pomarańczowy jak 02 ale nadal ciepły, taki mniej nasycony pomarańcz). Z Guerlain jakoś nic nie mogę dobrać, wszystko za ciemne a szkoda bo podkłady fajne, trwałe i miłe w użyciu, chociaż Parure trochę mnie zapchał
lucciola jest offline  
Stary 2012-04-05, 14:49   #3140
Leseratte
Zadomowienie

Cytat:
Rozumiem, że testowałaś Parure Rejuvenating Gold kolor 02? Dla mnie on też jest za ciemny i zbyt pomarańczowy. Mam 01 ale nawet ten jest zbyt ciepły (może już nie tak pomarańczowy jak 02 ale nadal ciepły, taki mniej nasycony pomarańcz). Z Guerlain jakoś nic nie mogę dobrać, wszystko za ciemne a szkoda bo podkłady fajne, trwałe i miłe w użyciu, chociaż Parure trochę mnie zapchał
Testowałam parure extreme, był za ciemny i za pomarańczowy. Ogólnie ta kolorystyka mnie odstrecza no i cena tez. Na daną chwilę najbardzej pasuje mi Vitalumiere aqua, kolor pasuje idealnie. Jest to dobry produkt, chociaz bez szaleństw. Cudu oczekiwałam po własnie parure extreme, ale te kolory...
Leseratte jest offline  
Stary 2012-04-05, 15:40   #3141
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Testowałam parure extreme, był za ciemny i za pomarańczowy. Ogólnie ta kolorystyka mnie odstrecza no i cena tez. Na daną chwilę najbardzej pasuje mi Vitalumiere aqua, kolor pasuje idealnie. Jest to dobry produkt, chociaz bez szaleństw. Cudu oczekiwałam po własnie parure extreme, ale te kolory...
....
a na marginesie,próbowałas moze BB kremów?bb krem +puder rozswietlający= WOW
A z podkładów to bedzie jeszcze NARS Sheer Glow,w najjasniejszym kolorze i ewentualnie Neutrogena Healthy Skin w kolorze 10(tanszy odpowiednik narsa)

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2012-04-05 o 15:42
dark01 jest offline  
Stary 2012-04-05, 15:47   #3142
Leseratte
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
a na marginesie,próbowałas moze BB kremów?bb krem +puder rozswietlający= WOW
A z podkładów to bedzie jeszcze NARS Sheer Glow,w najjasniejszym kolorze i ewentualnie Neutrogena Healthy Skin w kolorze 10(tanszy odpowiednik narsa)
BB nie próbowałam, nigdy nie ciągnęło mnie do kosmetyków azjatyckich. Ewentualnie który z nich (bb kremów)mogłabyś polecić?
Leseratte jest offline  
Stary 2012-04-05, 15:54   #3143
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie

Hej! Została mi 1/4 buteleczka Revlon Colorstay dla cery tłustej i mieszanej kolor 180. Zastanawiałam się nad kupnem kolejnego (zmienili nieco formułę na 24h z tego co widzę ), w sumie jest dla mnie idealny ale idzie ciepełko i pasowałoby chyba zainwestować w coś lżejszego, chociaż porów w sumie mi nie zatyka, a przynajmniej nic nie zauważyłam.

No i stąd pytanie: zainwestować może w nowe dzieło Revlona? Ten PhotoReady Airbrush Mousse Makeup? Nie wiem czy będzie się utrzymywał na mojej twarzy tak, jak Colorstay, ale wiem że jest bardziej lekki. Dodatkowo używam Colorstaya jako idealną bazę pod cienie No i nie wiem czy wziąć kolor 030 czy 040 (w Colorstayu mam 180, ale 150 też by przeszedł). Zmienić podkład czy zostawić? Używała go któraś z was? I czy nie jest wkurzający ten efekt rozświetlenia? Wiem że niby zdrowo, ale mi się cera świeci już bez podkładu

EDIT: Ewentualnie Rimmel Match Perfection Cream Gel Foundation? Jak się sprawuje dla osobami z cerą mieszaną?

Edytowane przez Usmiechnietazakrecona
Czas edycji: 2012-04-05 o 16:14
Usmiechnietazakrecona jest offline  
Stary 2012-04-05, 17:13   #3144
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Napisane przez Usmiechnietazakrecona Pokaż wiadomość
EDIT: Ewentualnie Rimmel Match Perfection Cream Gel Foundation? Jak się sprawuje dla osobami z cerą mieszaną?
Mam mieszaną cerę, używam Rimmela w żelu i uważam, że jest fantastyczny, przede wszystkim bardzo naturalny. Dobrze trzyma mat, a przy tym fajnie rozświetla. Jeśli po kilku godzinach nie przeszkadza Ci lekkie błyszczenie to polecam.

Na marginesie dodam, że nowa formuła CS Revlona 24H to nieporozumienie
Stary 2012-04-05, 17:24   #3145
Agentka o 100 twarzach
Raczkowanie

Podkłady, fluidy - Wasze propozycje?

Witam!
Poszukuję jakiegoś dobrego podkładu (ew. fluidu), który ładnie kryje niedoskonałości cery i przede wszystkim szybko się nie ściera z buźki. (do 65zł. max) Co już znajdę jakiś odpowiedni dla siebie, okazuje się, że go wycofują. Jakie są Wasze sugestie w tym temacie?
Liczę na podpowiedzi.
Agentka o 100 twarzach jest offline  
Stary 2012-04-05, 17:26   #3146
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Mam mieszaną cerę, używam Rimmela w żelu i uważam, że jest fantastyczny, przede wszystkim bardzo naturalny. Dobrze trzyma mat, a przy tym fajnie rozświetla. Jeśli po kilku godzinach nie przeszkadza Ci lekkie błyszczenie to polecam.

Na marginesie dodam, że nowa formuła CS Revlona 24H to nieporozumienie
Co przez to rozumiesz? Znaczy poprzednia formuła mi pasowała i jeżeli działa tak samo to dla mnie git :P

A jak jest z rimmelową wydajnością? Bo ten słoiczek to ma chyba 18 g?
Stary 2012-04-05, 17:37   #3147
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Co przez to rozumiesz? Znaczy poprzednia formuła mi pasowała i jeżeli działa tak samo to dla mnie git :P

A jak jest z rimmelową wydajnością? Bo ten słoiczek to ma chyba 18 g?
Poprzednia formuła Revlona również bardzo mi pasowała, natomiast ta nowa 24H z białymi napisami kompletnie mi nie odpowiada. Gorzej kryje, słabo matuje, nie jest tak trwała jak poprzednia. Z resztą nie jest to tylko moja opinia, zajrzyj na wątek o CS.
Co do Rimmela, fakt jest go niewiele, ale jak dla mnie jest wydajny, ciężko mi określić na ile dokładnie wystarcza, bo maluję się również innymi podkładami, ale jeśli codziennie używałabym tylko Rimmela to myślę, że ok. 3 miesięcy spokojnie wystarcza, może nawet dłużej, ti całkiem nieźle zważywszy na to, że jest go tylko 18g. Konsystencja wymusza użycie minimalnej ilości, bo wystarczy naprawdę odrobina, aby się pomalować.

Edytowane przez sensualitat
Czas edycji: 2012-04-05 o 17:39
sensualitat jest offline  
Stary 2012-04-05, 17:46   #3148
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Poprzednia formuła Revlona również bardzo mi pasowała, natomiast ta nowa 24H z białymi napisami kompletnie mi nie odpowiada. Gorzej kryje, słabo matuje, nie jest tak trwała jak poprzednia. Z resztą nie jest to tylko moja opinia, zajrzyj na wątek o CS.
Co do Rimmela, fakt jest go niewiele, ale jak dla mnie jest wydajny, ciężko mi określić na ile dokładnie wystarcza, bo maluję się również innymi podkładami, ale jeśli codziennie używałabym tylko Rimmela to myślę, że ok. 3 miesięcy spokojnie wystarcza, może nawet dłużej, ti całkiem nieźle zważywszy na to, że jest go tylko 18g. Konsystencja wymusza użycie minimalnej ilości, bo wystarczy naprawdę odrobina, aby się pomalować.
Właśnie uchroniłaś mnie przed ewentualnym zamówieniem tego czegoś, bo na allegro widzę że są jeszcze te wcześniejsze wersje, ufff. Rimmela też zakupię

Mogłabyś dać linka do wątku? Byłabym wdzięczna
Stary 2012-04-05, 17:47   #3149
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Właśnie uchroniłaś mnie przed ewentualnym zamówieniem tego czegoś, bo na allegro widzę że są jeszcze te wcześniejsze wersje, ufff. Rimmela też zakupię

Mogłabyś dać linka do wątku? Byłabym wdzięczna
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148333
Stary 2012-04-05, 18:12   #3150
xPoziomkax
Zakorzenienie

Hej dziewczyny!
Dziś pierwszy test Bourjois 123 Perfect nr 52.
Podkład ładnie się rozprowadza, jest średnio kryjący, ładnie wyrównuje koloryt, ale nie nachalnie, na pewno nie przykryje jakichś większych niespodzianek. Nakładałam go beauty blenderem ale to chyba nie był za dobry pomysł, bo bb sprawia ogólnie że podkład wygląda jeszcze naturalniej, a 123 jest sam w sobie naturalny. Dobrze mi sie Colorstay nim rozprowadza. Jutro spróbuję palcami lub pędzlem. Jeśli chodzi o ciemnienie, nie zauważyłam aby było ono jakieś bardzo nachalne i zauważalne.. w porządku. Całość przypudrowuje pudrem bambusowym Jednak myślę, że podkład nie daje jakiegoś efektu WOW, więc nie kupiłabym go bez promocji. Ale jak na razie - podoba mi się. Zobaczymy jak będzie przez kolejne tygodnie.
xPoziomkax jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
apteka, baza, bourjois, cera, cera mieszana, cera tłusta, cera trądzikowa, cery mieszanej, clarins, delikatny, dermacol, długotrwały podklad, estee lauder, fluid, fluid matujacy, foundation, jasna karnacja, kolor, krem bb, krem z filtrem uv, kryjacy, kryjący, lato, makijaż, matownie, matujace, maybelline, maybelline dream satin, nastolatka, nastolatki, opalony, pastelowy, podklad kryjący, podklad matujący, podkład, podkład mus matowa cera, podkład odcienie, podkład rozświetlający, podkłady, pryszcze, przebarwienia skory, puder, revlon colorstay, róż, sceniczny, skóra, soraya, studniówka, szukam, świeci się, tłusta cera, trądzik, trądzik wypryski cera, typ cery

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości