Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-10-27, 21:57   #451
zafascynowana1
Zakorzenienie

Dot.: Podkład dobrze kryjący cera trądzikowa!

Nie to forum moja droga Zajrzyj na Wizażystkę.
Myślę, że KWC Ci pomoże

blog KOSMETYCZNY : www.independentwoman92.bl ogspot.com

blog KSIĄŻKOWY : www.modliszkakulturalnie. blogspot.com

zafascynowana1 jest offline  
Stary 2009-10-28, 15:01   #452
KujawiankA
Wtajemniczenie

naprawde było mnóstwo pytań na ten temat: Poszukaj.

Poczytaj o:
1. revlon Colorstay
2. Double wear estee lauder
3. Dermablen vichy
4. Toleriane La roche posay
5. Kryjący mocno z Mary kay
6. Teint idole Lancome
To moje typy - mam trądzik.
KujawiankA jest offline  
Stary 2009-10-28, 17:10   #453
mila17
Zakorzenienie

poczytaj o podkładach mineralnych, to świetna altewrnatywa dla cer trądzikowych
mila17 jest offline  
Stary 2009-11-03, 20:43   #454
tygrychu
Raczkowanie

GG do tygrychu
Unhappy Proszę pomóżcie dobrać mi odpowiedni podkład.

Drogie Wizażanki.

Mam problem z doborem podkładu na zimę. Dziś był pierwszy dzień w okolicy zera i moja skóra na buźce się buntuje. Teraz mam podkład Inglota AMC ( z tego co pamiętam to jest nawilżający). Na porę roku taka przejściową (wiosna lub jesień) jest ok ale na zimę jest za delikatny. Moja skóra na buźce dziś po przyjściu do domu wygladała okropnie - czerwona jak u Indiańca (od zimna najprawdopodobniej). Dodam, że mam tłustą cerę, bo po jakimś czasie zawsze mi się świeci ale nie mogę używać podkładów matujacych, bo mi ja wysuszają strasznie i też jestem czerwona. I tak źle i tak niedobrze.

Dlatego bardzo proszę o typy podkładów, bo kuować na zasadzie prób i błędów i wywalać do śmietnika, to się mi nie kalkuluje.
tygrychu jest offline  
Stary 2009-11-03, 21:17   #455
ranka
Kici kici miau miau

Dot.: Proszę pomóżcie dobrać mi odpowiedni podkład.

ja nie wiem czy czasami to nie jest wina pielegnacji. moze nie de facto wina ale znak ze nalezy cos zmienic/dodac.
ranka jest offline  
Stary 2009-11-03, 22:04   #456
tygrychu
Raczkowanie

GG do tygrychu

W sumie jakoś specjalnie nie wysilam przy pielęgnacji - makijaż zmywam mleczkiem, pózniej przemywam twarz tonikiem (jedno i drugie z ziaji - seria ogórkowa) i później krem na to - teraz mam oriflame z wyciągiem z winogron. Wody nie używam prawie wcale - ewentualnie czasem jak mi sie pomoczy twarz podczas mycia głowy pod prysznicem - czyli co 2 dzień. Rano nie kremuje twarzy, bo mi wszytsko spływa w ciągu 1,5 godziny, tylko wieczorem. Raz w tygodniu robię piling. I to wszystko.
tygrychu jest offline  
Stary 2009-11-04, 11:53   #457
BabciaGienia
Raczkowanie

Podkład AMC jak sama zauważyłaś nadaje się właśnie na cieplejsze pory roku, ponieważ zawiera dużo wody. Teraz go odstaw koniecznie, bo na zimnie on jeszcze bardziej wysusza skórę. Na mnie bardzo dobrze działają podkłady równoważące z Inglota- matują bo zawierają mikro gąbeczki, ale nie wpływają na wydzielanie sebum, dlatego nie wysuszają skóry. Jest on dość gęsty i nadaje się na zimę. Polecam wypróbować.
Na pewno odradzam podkłady wodniste i w musie bo one na zimę się nie nadają. Na wieczór smaruj buzię kremem nawilżającym, pod podkład może być matujący, jeśli masz duży problem ze świeceniem i podkład sobie nie będzie radził z matowieniem.
BabciaGienia jest offline  
Stary 2009-11-04, 21:44   #458
tygrychu
Raczkowanie

GG do tygrychu

Właśnie dziś rano odgrzebałam w mojej kosmetyczce puder matujący z Manhattanu. Zmieszałam go z tym z Inglota, żeby nie był za ciężki i jakoś w miarę udało mi się przetrwać ten dzień. Chyba go wymeczę a poóźniej pojdę do Inglota po ten z mikrogąbeczkami. Bardzo dziękuję BabciuGieniu za radę. Miłego wieczorku życzę.

ps. A w Gdańsku pada snieg - chyba ostatni dzwonek żeby zmienić podkład.
tygrychu jest offline  
Stary 2009-11-07, 11:16   #459
Isobe
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Zwątpiłam... Trzecia wizyta w drogerii, dwie godziny między półkami i...nic. Bo w połowie "procesu zakupowego" zastanowiło mnie, co to z zasadzie są kompakty? Czy służyć mają jako podkład czy jako puder? A może 2w1? Wstyd sie przyznać, maluję się już- naście lat, a dopiero teraz odkryłam ten "dylemat" Zawsze używałam fluidu w płynie lub kremie, chciałam właśnie kupić kolejny, ale gdy zobaczyłam te cudne puzdereczka kompaktów z lusterkiem i gąbką i przypomniały mi się moje umazane podkładem fiolki/tubki , gdy "robię to palcami", albo połowa kosmetyku wsiąkniętą w gąbkę, gdy jej używam do aplikacji i...pomyślałam, że mam dość ! Tego "paćkania" i "dzielenia" się fluidem z gąbką! Że chce mieć zgrabna kasetkę fajnym kosmetykiem....
Tylko czy to jest to, czego szukam - czy kompakt może zastąpić fluid, czy raczej jest to puder? Jak tego używać? Baza+kompakt+puder? Baza+ fluid+kompakt? Baza+kompakt? Inne kombinacje...? Ktoś mi podpowie, plizz ?
Isobe jest offline  
Stary 2009-11-07, 13:59   #460
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
Zwątpiłam... Trzecia wizyta w drogerii, dwie godziny między półkami i...nic. Bo w połowie "procesu zakupowego" zastanowiło mnie, co to z zasadzie są kompakty? Czy służyć mają jako podkład czy jako puder? A może 2w1? Wstyd sie przyznać, maluję się już- naście lat, a dopiero teraz odkryłam ten "dylemat" Zawsze używałam fluidu w płynie lub kremie, chciałam właśnie kupić kolejny, ale gdy zobaczyłam te cudne puzdereczka kompaktów z lusterkiem i gąbką i przypomniały mi się moje umazane podkładem fiolki/tubki , gdy "robię to palcami", albo połowa kosmetyku wsiąkniętą w gąbkę, gdy jej używam do aplikacji i...pomyślałam, że mam dość ! Tego "paćkania" i "dzielenia" się fluidem z gąbką! Że chce mieć zgrabna kasetkę fajnym kosmetykiem....
Tylko czy to jest to, czego szukam - czy kompakt może zastąpić fluid, czy raczej jest to puder? Jak tego używać? Baza+kompakt+puder? Baza+ fluid+kompakt? Baza+kompakt? Inne kombinacje...? Ktoś mi podpowie, plizz ?
niestety nie znam się na kompaktach (może ktos się wypowie..)
ale próbwałas może nakładać fluid za pomocą pędzla? Bo faktycznie gąbki to nieekonomiczna sprawa. Podobno dobrym pędzlem jest MAC 187- na samą aplikacje używa się o połowę mniej podkładu niż normalnie palcami czy gąbką
is back

Jeśli Ci nie odpisuje, to najwidoczniej nie chce mi się strzępić klawiatury. Szanuje swój czas.

Edytowane przez aanneett
Czas edycji: 2009-11-07 o 14:00
aanneett jest offline  
Stary 2009-11-08, 03:37   #461
Isobe
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to Isobe

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
ale próbwałas może nakładać fluid za pomocą pędzla? Bo faktycznie gąbki to nieekonomiczna sprawa. Podobno dobrym pędzlem jest MAC 187- na samą aplikacje używa się o połowę mniej podkładu niż normalnie palcami czy gąbką
Ha! Dzięki Tobie zdałam sobie sprawę ze swojego irracjonalnego myślenia - nie, nigdy nie używałam pędzla do podkładu, bo wydawało mi się, że to strata kosmetyku, ale gąbki stosowałam... a przecież to one chłoną najwięcej! No to już mam pretekst,by dziś znów zawitać do drogerii
Ale niepokoi mnie jedno - czy taki pędzel nie zostawia na buzi śladów pociągnięć? Wiesz, jak na obrazach olejnych czy temperze... Używam dość mocno kryjących podkładów, zwłaszcza teraz, zimą. Są one dość "treściwe", jedyną metodą jaką dla siebie odkryłam przy aplikacji było "na wcisk". Czasem nawet palce zostawiały ślady linii papilarnych, póki sie podkład nie "usadowił' na skórze. A przecie takie linie słabsze od włosków pędzla się wydają...
Jak sie aplikuje podkład pędzlem - pociągnięciami, czy "na wcisk" też można? Tak czy siak - dzięki za podpowiedź, złapałam "wkrętkę"na taki pędzel

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Cytat:
Napisane przez tygrychu Pokaż wiadomość
W sumie jakoś specjalnie nie wysilam przy pielęgnacji - makijaż zmywam mleczkiem, pózniej przemywam twarz tonikiem (jedno i drugie z ziaji - seria ogórkowa) i później krem na to - teraz mam oriflame z wyciągiem z winogron. Wody nie używam prawie wcale - ewentualnie czasem jak mi sie pomoczy twarz podczas mycia głowy pod prysznicem - czyli co 2 dzień. Rano nie kremuje twarzy, bo mi wszytsko spływa w ciągu 1,5 godziny, tylko wieczorem. Raz w tygodniu robię piling. I to wszystko.
(...) Dodam, że mam tłustą cerę, bo po jakimś czasie zawsze mi się świeci ale nie mogę używać podkładów matujacych, bo mi ja wysuszają strasznie (...)

Drogi Tygrychu! Problem nadreaktywnej twarzy zimą znam z autopsji (cierpi zwłaszcza mój nos), taki trening katastrofalny jest dla naczynek - polecam zadbać o nie odpowiednimi kremami, a także "od wewnątrz" (witamina C,K, rutyna itd). Używam dobrze kryjącego, gęstego, "pudrowego" fluidu firmy DHC (nie wiem, czy jest dostępna w Polsce), który jest moim "ubrankiem na twarz". Może spróbuj podobnego?
Ale nie o tym właściwie chciałam pisać - przeczytałam Twoje wpisy i zastanawiam sie, czy powód Twoich problemów nie leży w złej diagnozie i pielęgnacji... Po pierwsze - to, że po jakimś czasie skóra Ci się świeci, nie oznacza wcale, że masz tłustą cerę! Każda cera potrafi błyszczeć i spływać, jeśli nieodpowiednio sie ją traktuje. Winą może być źle dobrany kosmetyk (krem, podkład, kombinacja obu), warunki otoczenia (suche powietrze, klimatyzacja!) i błędy w pielęgnacji.
Każda, nawet tłusta cera potrzebuje nawilżenia, inaczej jego brak będzie sobie rekompensować nadprodukcja sebum! A zimą cery suche/wrażliwe, to wręcz o natłuszczenie proszą...
Piszesz, że nie używasz rano kremu, bo spływa - myślę, że to wielki błąd! Do tego też ogórek, który jest w składzie Twoich kosmetyków, ma właściwości ściągające. To + brak nawilżania+ temperatura = podrażnienie, zaczerwienienie i nadprodukcja sebum....
Pomóż skórze bronic się przed niekorzystnymi warunkami. Spróbuj chociaż lżejszych fluidów, żeli, co się będą lepiej wchłaniać, ale aplikuj coś rano przed wyjściem z domu! A jak masz jakiś krem "do wykończenia", ale zostawia on na twarzy film, którego nie lubisz - też jest metoda. Nałóż krem, daj skórze czas go sobie trochę wchłonąć, a potem nadmiar zbierz bibułką matująca/chusteczką. Ja tak robię, gdy stosuję cięższy krem np. przed wyjściem na wiatr/mróz. A i pod ten solidny podkład muszę się dobrze nakremować, by mnie "nie ściągnęło". Nic dziwnego, że Cię matujące podkłady wysuszają za szybko, skoro nie nawilżasz cery, a dodatkowo aplikujesz kosmetyk o takich właściwościach. Nawet najlepszy fluid, mimo zawartości różnych cudnych środków, pozostanie zawsze kosmetykiem upiększającym, nie pielęgnacyjnym! Mówie Ci, znajdż dobry dla siebie krem i zatroszcz sie o skórę, zanim zetnie -20
Isobe jest offline  
Stary 2009-11-08, 11:35   #462
sabbatha
Zakorzenienie

śladów nie zostawia, trzeba odpowiednio nakładać i rozmasować pędzlem i nawet treściwy podkład ładnie wygląda

sabbatha jest offline  
Stary 2009-11-12, 21:32   #463
kacea90
Przyczajenie

rumień - jaki podkład? jak ukryć?

Mam problem ze swoja naczyniową cerą. Niestety pojawił się rumień. Oczywiście podjęłam terapię, ale.. zanim zaczerwienienie nie zniknie pod czym je ukryć? Jaki podkład, fluid byłby dobry? Mam jasną cerę, więc różowe policzki są raczej bardziej widoczne. Zazwyczaj na podkład musze nakładac jeszcze szybki puder, bo po przemęczeniu itd, spod tefo fluidu widac juz ten róz . JAKI PODKŁAD I JAKI PUDER W KAMIENIU byłby dobry, aby ukryc pod tym rumien i żeby nie było efekty maski, tapety?
kacea90 jest offline  
Stary 2009-11-17, 19:24   #464
MADZIUNIA85
Raczkowanie

Podkład do bardzo tłustej cery!!!

Moje Drogie Wizażanki!
Wiem ,że zawsze można na Was liczyć dlatego proszę o pomoc Poszukuję dobrego podkładu do bardzo tłustej cery jaką niestety posiadam....Wyprobówałam wiele podkładów i jak narazie odpowiadał mi tylko Estee Lauder Double Wear ,ale chciałabym znaleźć coś innego i może lepszego(chyba że nie istnieje taki?).

Od podkładu oczekuję :
  • trwałości
  • efektu matującego(wiem że cały dzień to niemożliwe ale chociaż te 4-5 godz.)
  • średniego krycia
  • ładnego koloru
  • wydajności
Ostatnio kupiłam nowy podkłam z Pharmacerisa i wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że bardzo szybko zaczynam się świecić -po ok pół godzinie....
Teraz kusi mnie nowy YSL Tient resist
Dodam jeszcze ,że stosuje odpowiednie kosmetyki do cery tłustej ,bazę matującą pod makijaż i bibułki matujące.
Proszę pomóżcie...czekam na Wasze dobre porady w tej kwestii
MADZIUNIA85 jest offline  
Stary 2009-11-17, 20:54   #465
kasiaen1
Zadomowienie

Dot.: Podkład do bardzo tłustej cery!!!

Revlon Colourstay do cery tłustej i mieszanej- kryje mocno, trzyma się długo , do tego puderek matujący Kryolan- (popatrz na KWC) i powinno byc długo świeżo i matowo

Jeszcze proponuję podglądnąc wątek o mineralnych kosmetykach, to też świetne rozwiązanie dla tłustej cery a i w większości firm krycie nieporównanie większe od tradycyjnej kolorówki

Edytowane przez kasiaen1
Czas edycji: 2009-11-17 o 21:14
kasiaen1 jest offline  
Stary 2009-11-20, 17:59   #466
201604210939
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez MADZIUNIA85 Pokaż wiadomość
Moje Drogie Wizażanki!
Wiem ,że zawsze można na Was liczyć dlatego proszę o pomoc Poszukuję dobrego podkładu do bardzo tłustej cery jaką niestety posiadam....Wyprobówałam wiele podkładów i jak narazie odpowiadał mi tylko Estee Lauder Double Wear ,ale chciałabym znaleźć coś innego i może lepszego(chyba że nie istnieje taki?).

Od podkładu oczekuję :
  • trwałości
  • efektu matującego(wiem że cały dzień to niemożliwe ale chociaż te 4-5 godz.)
  • średniego krycia
  • ładnego koloru
  • wydajności
Ostatnio kupiłam nowy podkłam z Pharmacerisa i wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że bardzo szybko zaczynam się świecić -po ok pół godzinie....
Teraz kusi mnie nowy YSL Tient resist
Dodam jeszcze ,że stosuje odpowiednie kosmetyki do cery tłustej ,bazę matującą pod makijaż i bibułki matujące.
Proszę pomóżcie...czekam na Wasze dobre porady w tej kwestii
Ja mam cerę mieszaną i w sumie z czystym sumieniem mogę Ci polecić podkłady mineralne odkąd przerzuciłam się z podkładów drogeryjnych na mineralne poprawił mi się stan cery, koloryt, o świeceniu mogę też zapomnieć. Po prostu bomba krycie też mają idealne, wiem że rózne firmy mogą mieć rózne formuły a z tym różne stopnie krycia, więc zajrzyja na wątek mineralny, tam na pewno ktoś Ci doradzi.
Ja używam podkładu earthnicity, daje piękny efekt na twarzy, możesz zamowić sobie wiele próbek podkładów w różnych kolorach tak więc problemu z dobieraniem odcieni nie ma
201604210939 jest offline  
Stary 2009-11-20, 19:26   #467
201610111032
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez misiakasiulec Pokaż wiadomość
Ja mam cerę mieszaną i w sumie z czystym sumieniem mogę Ci polecić podkłady mineralne odkąd przerzuciłam się z podkładów drogeryjnych na mineralne poprawił mi się stan cery, koloryt, o świeceniu mogę też zapomnieć. Po prostu bomba krycie też mają idealne, wiem że rózne firmy mogą mieć rózne formuły a z tym różne stopnie krycia, więc zajrzyja na wątek mineralny, tam na pewno ktoś Ci doradzi.
Ja używam podkładu earthnicity, daje piękny efekt na twarzy, możesz zamowić sobie wiele próbek podkładów w różnych kolorach tak więc problemu z dobieraniem odcieni nie ma
Misiakasiulec ja mimo iż mam prawie 28 lat mam cerę bardzo ale to bardzo tłustą z drobnymi niedoskonałościami. Nie znalazłam jeszcze idealnego podkładu a o mineralnym mogę zapomnieć. Zawsze mam problem w okresie letnim , a jak wiadomo w pracy trzeba dobrze wyglądać. Postanowiłam kupić sobie podkład mineralny Rhea. Jak dla mnie tragedia. Słabo kryje a po godzinie już się świeciłam. Obecnie używam Clinique Stay-True Makeup Oil-Free Formula i w sumie jestem zadowolona choć nie wiem co będzie gdy pojawi się słońce i temperatury na zewnątrz wzrosną.
201610111032 jest offline  
Stary 2009-11-20, 20:02   #468
babulenka
Rozeznanie

Dziewczyny, jeśli mogę to cos doradzić, przy pielegnacji tłustej skóry bardzo łatwo jest ją przesuszyć - . Skóra wysuszona nawet nie przy tłustej skórze produkuje więcej sebum, to taka jej obrona. Proponuje odrzucic pielęgnację dla skór tłustych i matujące kremy na rzecz żelu micelarnego do mycia i kremów nawilżających / Avene Hydrante optimale jest dobre dla skór mieszanych/tłustych/ i na to dobry podkład lekki / co ja mogę polecić z własnych doświadczeń to dobry jest Unifiance toleriane LRP, świetny beztłuszczowy w płynie Artistry - Amway o szerokiej gamie kolorystycznej, Srednokryjący MK, Idol i Adaptive Lancome, Duble Wear light EL, .. plus dobry sypaniec - po paru godzinach w razie potrzeby dopiero chusteczki matujące. Wiele znajomych dziewczyn uregulowało sobie w ten sposób problem tłustej skóry.

Edytowane przez babulenka
Czas edycji: 2009-11-20 o 20:03
babulenka jest offline  
Stary 2009-11-20, 20:26   #469
Aiiiiiii
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez babulenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli mogę to cos doradzić, przy pielegnacji tłustej skóry bardzo łatwo jest ją przesuszyć - . Skóra wysuszona nawet nie przy tłustej skórze produkuje więcej sebum, to taka jej obrona. Proponuje odrzucic pielęgnację dla skór tłustych i matujące kremy na rzecz żelu micelarnego do mycia i kremów nawilżających / Avene Hydrante optimale jest dobre dla skór mieszanych/tłustych/ i na to dobry podkład lekki / co ja mogę polecić z własnych doświadczeń to dobry jest Unifiance toleriane LRP, świetny beztłuszczowy w płynie Artistry - Amway o szerokiej gamie kolorystycznej, Srednokryjący MK, Idol i Adaptive Lancome, Duble Wear light EL, .. plus dobry sypaniec - po paru godzinach w razie potrzeby dopiero chusteczki matujące. Wiele znajomych dziewczyn uregulowało sobie w ten sposób problem tłustej skóry.
Zgadazam sie w 100 proc. Odkad przestalam uzywac kosmetykow do cery tlustej/mieszanej i przestawilam sie na nawilzanie moja twarz swieci sie o polowe mniej.

Ze swojej strony polecam Revlon ColorStay do tl/miesz jest bardzo duzo kolorow do wyboru, Estee Lauder Double Wear ale Light (np na lato) ponadto podklany Kanebo i Shiseido.
Z tanszych w porzadku jest Rimmel ten z mineralami.
Co do samych mineralow to przetestowalam juz wiele firm, formul i technik nakladania i jak na razie nie jestem przekonana czy nadaja sie do tlustej cery
Aiiiiiii jest offline  
Stary 2009-11-20, 20:55   #470
MADZIUNIA85
Raczkowanie

Dziewczyny ja staram się nie przesuszać swojej tłustej skóry bo wiem że może jeszcze więcej się przetłuszczać...Mam jednak tendencje do drobnych niedoskonałości dlatego muszę stosować żele i toniki oczyszczające (ale bez alkoholu) ,wieczorem kremik normalizujcy a rano nawilżająco-matujący Przy źle dobranym podkładzie świece się po 30 minutach od zrobienia makijażu ,ale jak nałoże bazę matujcą i stosowałam Estee Lader DW to było troche lepiej.Dziś kupiłam nowy podkład YSL Tient Resist(w innnych wątku o nim pisze) który jest lżejszy od DW ,ale też długotrwały i beztłuszczowy.Jeszcze go nie użyłam ,ale napewno napiszę swoje odczucia po jego zastosowaniu
MADZIUNIA85 jest offline  
Stary 2009-11-22, 11:16   #471
NatalieStar
Raczkowanie

Podkład na sylwestra!potrzebna pilnie pomoc!

Witam Wszystkich!Jest mi pilnie potrzebna duża pomoc.Sprawa jest bardzo
poważna!!!!!!!!!!!!

Otóż mieszkam niedaleko Gdańska a na Sylwestra jadę na koniec polski aż do
Krakowa!!!

Czeka mnie (najszybciej) 10 godzinna podróż pociągiem!!!Bardzo się tego
obawiam,ponieważ jadę na super na imprezę muszę wyglądać świetnie,nie będę miała
też kibla do poprawienia się przed spotkaniem z nimi.Tylko swoje lustro
lustereczko.

Bardzo boję się że wyjdę z domu,będę świetnie w yglą dać a jak dojadę to
zostanie na mnie plama podkładu,rozwalone włosy i rozmazany makijaż-chyba
zabiłabym się.

POTRZEBUJĘ ŚWIETNEGO PODKŁADU!!!!

Moja cera
jest idealna ALE nos nie.Mam taką chrząstkę małą odstającą na nosie,do tego
nie jest najmniejszy-dość szeroki.Ale te siwe zaskórniki na nim to szczyt
najgorszego ;(((((((((((((((((((.

1.Podkład musi być tak bardzo kryjący,by zakryć zupełnie siwe zaskórniki na
nosie,rozszerzone pory
,przebarwienia(bielactwo) i był jednolity kolor cery.NAJWAŻNIEJSZE TO BY KRYŁ
SIWE ZASKÓNIKI NA NOSIE.
2.Podkład nie może "odstawać na włoskach twarzy
"- nie może być widoczny.
3.Najlepiej,gdyby był trwały.

Trzy rzeczy które podkład musi spełniać.
Punkt 1 i 2 najważniejsze-zawsze mogę się poprawić.

Aha mam Revlon Colorstay Fond De Teint-najgorsza porażka kosmetyczna w mojej
kosmetyczce
,nie kryje i strasznie go widać.
Mam Lirene Complete Coverage-nie kryje tak jak chcę.Soraya Antybakteryjny Make
Up-nie kryje.

Jesteście moją ostatnią deską ratunku.Każdy pisze co innego ,ale nie na
każdego inaczej działa
ponieważ jak kryje to kryje u każdego.

Proszę mi dobrze doradzić,revlon ma same dobre receznje a jest
beznadziejny,nie kryje i go widać.

UWAGA JEŚLI KTOŚ NIE MA CIEMNYCH ZASKÓRNIKÓW PROSZĘ BY SIĘ NIE WYPOWIADAŁ BO
NIE BĘDZIE WIEDZIAŁA CZY KRYJE JE!!!

Edytowane przez NatalieStar
Czas edycji: 2009-11-22 o 12:20
NatalieStar jest offline  
Stary 2009-11-22, 12:34   #472
Lemirka
Zakorzenienie

Dot.: Podkład na sylwestra!potrzebna pilnie pomoc!

Kwc
Lemirka jest offline  
Stary 2009-11-22, 12:41   #473
kolciag
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do kolciag

Wiesz, sam podkład to nie wszystko, musisz dobrze wykonać makijaż: baza, podkład, puder - może być fixujący i jest szansa, że po 10 godzinach nadal będzie ok

A podkład - MaxFactor, L'oreal, Avon... moim zdaniem spokojnie się sprawdzą, wybierz fluid lub panstic i nakładaj gąbeczką - uzyskasz wtedy lepszy efekt krycia No i najważniejsze - dobry kolor, jak wybierzesz za ciemny, to zawsze będzie go widać

A teraz pytanie - nie warto wybrać się na oczyszczanie nosa do kosmetyczki na tydzień przed imprezą ? A jeżeli chodzi o szerokość nosa, to możesz go ładnie wymodelować i zwęzić bronzerem

Co więcej, jak już zrobisz makijaż, to dokladanie potem podkładu w celach poprawek po 10 godzinach, może się źle skończyć - czyli tylko pogorszysz efekt a nie poprawisz

Tak czy siak, po 10 godzinach Twój makijaż i tak może się rozjechać... nawet jak użyjesz najlepszych kosmetyków, więc może jednak pomyśl, czy na pewno nie ma możliwości wykonania go tam na miejscu, a na drogę tylko delikatny make up typu 'no make up'
Stary 2009-11-26, 09:42   #474
stokrotka1805
Raczkowanie

co wybrac?? help:(

Witam was drogie wizażanki mam ogromny problem otóż chciałam zakupi podkład mam cere mieszaną chciała bym żeby podkład nadawał matowośc dobrze krył przebarwienia po trądziku (są nie wielkie ale są) i jakieś niedoskonałości.
Zastanawiałam się nad DAX cosmetics cashmere musse make-up odcień słoneczny beż (03) używałam próbki faktycznie był świetny ale siostra twierdzi że jest za "ciężki" do codziennego stosowania i za kilka lat będe widziała jak mi się twarz zestarzeje. Więc proszę was bo może jak nie ten to znacie jakiś inny który nie zniszczył by mi cery chce ten podkład używac codziennie dla tego proszę o radę z góry dziękuje i pozdrawiam
stokrotka1805 jest offline  
Stary 2009-11-26, 12:44   #475
Natek89
Zadomowienie

Dot.: co wybrac?? help:(

Ja się do tego daxa odniosę - podkład jeśli jest dokładnie zmyty a skóra starannie pielęgnowana nie zniszczy Ci cery Sama stosuje podkład mocno kryjący i baaaaardzo ciężki dodatkowo paćkam w nim brokatowymi historiami a moja skóra ma się bardzo ok Zaryzykowałabym z tym który się sprawdza nowy to zawsze ryzyko. Puder mineralny L'oreala jest dobry kryje jest lekki i ma fajną gamę kolorów więc alternatywnie polecam ten bardzo dobrze też matuje ( u mnie sprawdza się dobrze i co ważniejsze u mojej współlokatorki która ma mocno tłustą skórę wytrzymuje dłuższy czas ) mogę go polecić z czystym sumieniem.
Pozdrawiam cieplutko.

Nie o to chodzi by złapać króliczka lecz by gonić go

Studentka prawa i medycyny !!!
Natek89 jest offline  
Stary 2009-11-27, 11:30   #476
babulenka
Rozeznanie

Dziewczyny, mam cztery próbki po 7 ml płynnego beztłuszczowego podkładu Artistry do odstapienia. Kupiłam zestaw próbek /8/ i dwie najjaśniejsze - porcelan i buff oraz dwie ciemniejsze nude i bisque - są dla mnie nie do wykorzystania.
Podkład jest bardzo płynny, matuje , wyrównuje koloryt. Cena próbki z pzresyłką 7 zł .
Kolory mozna zobaczyc tu:
http://www.amway.pl/cms/brand_center...s/premium/face

i kliknąć w Beztłuszczowy Podkład sp 15 w odcienie.

Edytowane przez babulenka
Czas edycji: 2009-11-27 o 11:35
babulenka jest offline  
Stary 2009-11-28, 08:41   #477
brzozka88
Zadomowienie

Dot.: co wybrac?? help:(

polecam revlon colorstay
bardzo ladnie kryje i matuje
brzozka88 jest offline  
Stary 2009-11-28, 13:59   #478
anetk
Przyczajenie

POmocy!

NIe mam już pojęcia jaki kupić sobie podkład....do cery mieszanej która czasami jest sucha a czasami tłusta.
Problem w tym że chciałabym zatuszować zaczerwienienia i jakąś krostkę jak wyskoczy.No i żeby się trzymał...+przyzwoita cena
Proszę pomóżcie mi
anetk jest offline  
Stary 2009-11-29, 18:45   #479
Zmijka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
Dot.: fluid a podkład

ciekawe, ciekawe, szkoda ze link nie działa
Zmijka jest offline  
Stary 2009-12-07, 18:14   #480
vanes
Wtajemniczenie

GG do vanes
Dot.: jaki podkład? jaki puder? jaki korektor?

jesli chodzi o korektor to najlepszy jest dermacol kolor naturalny jednak musisz nakladamc na niego podklad ja tez mam problemy z naczynkami i czasami zdarzy sie jakis pryszcz ale wszystko zamaskuje
jako korektor tak jak juz mowilam dermacol kosztuje jakies 20 zl i starcza na ponad rok jest na prawde wydajny
podklad lirene 104 matujacy ok 25zl
puder carol nie wiem ile kosztuje ale jest tani wiec nie nadszarpniesz swoejgo budżetu

80 79 78 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66
6564 63 62 61 60 59 58 57 56 55
vanes jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
apteka, baza, bourjois, cera, cera mieszana, cera tłusta, cera trądzikowa, cery mieszanej, clarins, delikatny, dermacol, długotrwały podklad, estee lauder, fluid, fluid matujacy, foundation, jasna karnacja, kolor, krem bb, krem z filtrem uv, kryjacy, kryjący, lato, makijaż, matownie, matujace, maybelline, maybelline dream satin, nastolatka, nastolatki, opalony, pastelowy, podklad kryjący, podklad matujący, podkład, podkład mus matowa cera, podkład odcienie, podkład rozświetlający, podkłady, pryszcze, przebarwienia skory, puder, revlon colorstay, róż, sceniczny, skóra, soraya, studniówka, szukam, świeci się, tłusta cera, trądzik, trądzik wypryski cera, typ cery

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości