Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-02-04, 22:25   #601
pumas
Zakorzenienie

Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Miałam większość z tych wymienionych poza górną półką i żaden mi nie podchodził, bo wszystkie były za ciemne
Obecnie mam Inglota AMC Cream Foundation (szklana buteleczka z pompką ) i ma tą zaletę,że kolorów jest dużo, są neutralne,jasne i trzyma się cały dzień. Minus- nie kryje tak solidnie jak Lasting Performance MF czy Revlon,ale też nie zapycha tak jak one A w komplecie z pudrem sypkim mat dość długo się utrzymuje

Pan Stika też miałam,ale on jest strasznie ciężki, kup go,bo świetnie kryje,ale nie nadaje się jako podkład tylko korektor.
O dziekuje bardzo, wyprobuje, a nuz trafie... Kilka dziewczyn go wychwalalo, wiec pewnie jest ok, ale ja jakos, poza cieniami, kredkami i lakierami nie uzywam inglota.

Nie potrzebuje duzego krycia, dlatego wszystkie ciezkie nie sa dla mnie odpowiednie.
pumas jest offline  
Stary 2010-02-04, 22:30   #602
kala00
Przyczajenie

Dot.: Podkład, fluid, puder.. itd.

Mam 16 lat,mam suchą cerę na której rzadko pojawiają się jakieś pryszcze,ale nie jest jak dla mnie idealna...Ostatnio zaczęłam używać podkładu Nivea Visage Young,niestety po krótkim stosowaniu okazał się beznadziejny,moja twarz wyglądała jak marchewka..
Nie mam teraz zielonego pojęcia jaki zakupić,tyle ich wszystkich jest...
jakie polecacie,niedrogie i dobre.?
kala00 jest offline  
Stary 2010-02-09, 09:23   #603
oluniaa27
Przyczajenie

Podkład ;)

Cześć
Wypróbowałam już wiele podkładów kryjących i matujących ale żaden nie był tak dobry żebym kupiła go po raz kolejny Jakie są według was najlepsze podkłady ? Znacie może jeszcze jakieś dobre pudry ? Niestety każdy sprawiał że się świeciłam... Już sama nie wiem która firma jest najlepsza, dzięki za każdą pomoc
oluniaa27 jest offline  
Stary 2010-02-09, 09:34   #604
yasirah
Raczkowanie

Dot.: Podkład ;)

Hej ja ostatnio kupilam podkład inglot YSM do młodej skóry. Jak dla mnie bomba mam jeszcze puder w kamieniu Astor niby 2 w 1 podklad moge polecic,ja sie po nim nie swiece,jest trwaly i z witamiami
Stary 2010-02-09, 15:00   #605
monicca_2010
Raczkowanie

GG do monicca_2010
Dot.: Podkład ;)

Na świecenie nie pomoże żaden podkład... po kilku godzinach cera zawsze będzie się błyszczeć... pomogą tylko bibułki .
Ja zawsze miałam problem ze ścieraniem się podkładu... w pracy przed komputerem opierałam twarz o dłoń i później wszystko brudziłam pudrem feeee, nie znosiła tego ciapkania i postanowiła poszukać dobrego pudru za niewygórowaną kasę.
To Revlon with Softlex do cery mieszanej. Jest rewelacyjny bo nie tylko świetnie kryje ale właśnie nie ściera się przy każdym dotknięciu.... POLECAM! Na all jest dostępny za ok. 39 zł, w sklepie ok.59 zł.
monicca_2010 jest offline  
Stary 2010-02-09, 18:30   #606
mig25
Raczkowanie

GG do mig25
Dot.: Najlepszy podkład kryjący

Dobrze kryje i NAWILŻA Eris CityMat.
W przypadku kiedy potrzebujemy mocnokryjącego podkładu - Dermacol.
Nie nakładamy nigdy żadnego podkładu na całą twarz. Tylko w przypadku, gdy chcemy wyglądać jak gejsza.
Podkład tylko na miejsca problematyczne, wymagające zatuszowania.
mig25 jest offline  
Stary 2010-02-10, 15:28   #607
Asiulka268
Raczkowanie

GG do Asiulka268
Dot.: podkład do cery naczynkowej

Cześć wszystkim, pisze pracę licencjacką na temat cery naczyniowej i zabiegów stosowanych do jej zwalczania. Mam pytanko, może zechciałaby któraś z was poświecic chwilę czasu na wypełnienie przygotowanej przezemnie ankiety. Bedzie ona materiałem do częsci badawczej w mojej pracy. Zainteresowane Panie badz też Panów proszę o podanie adresu email na priv badz tez poniżej, wtedy prześlę ankietę.
Z góry dzieki
Mój cel 55 kg
Asiulka268 jest offline  
Stary 2010-02-10, 18:07   #608
GrassIsGreener
Raczkowanie

Dot.: podkład do cery naczynkowej

Ja używam podkładu Revlon Colorstay with softflex, odcień Buff i daje rade.
Stary 2010-02-13, 17:51   #609
ama09
Zakorzenienie

a czy używała któraś z Was podkładu z Pierre Rene Skin Balance? http://www.pierrerene.pl/resource/product/card/pl_skinbalance.jpg Zaciekawił mnie bo na KWC ma bardzo pozytywne opinie, a w Naturze jest teraz w promocji po 18zł zdaje się.
właśnie zastanawiam się nad kupnem nowego podkładu - i chyba wybiorę Afinitione Maybelline, poniewaz nie potrzebuję jakiegoś mocno kryjącego bo nie mam niedoskonałości, tylko szukam jakiegoś jasnego bo blada jestem, a ten jest leciutki i w połączeniu z pudrem dla mnie jest odpowiedni. Czy macie jeszcze coś godnego polecenia może?
ama09 jest offline  
Stary 2010-02-13, 20:30   #610
kasianiuniakotek
Raczkowanie

Mam ten podkład Pierre Rene świetnie kryje wszystkie niedoskonałości. Jedyny problem to beznadziejne kolory. Kupiłam kolor 2 Caramel i jest okropnie pomarańczowy i tak ciemny. Właśnie oddalam mamie, a ponieważ ten podkład tak świetnie kryje chcę sobie kupić taki sam tylko inny odcień. Który będzie znośny dla bladej osoby? 3 natural, 4 city beige? Może ktoś wie?
kasianiuniakotek jest offline  
Stary 2010-02-13, 21:14   #611
fifcia
Zadomowienie

Poszukuje podkładu bardzo jasnego wręcz białego coś ala makijaże gotyckie a zarazem profesjonalnego taki który nadawałby się do sesji zdjęciowej
Stary 2010-02-14, 14:26   #612
kaledonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez saks Pokaż wiadomość
To chyba dla mnie. Muszę wpaść do Inglota, zobaczyś skład. Na KWC chyba go nie ma, bo nic nie znalazłam, albo nie zauważyłam
Pamiętam miałam podkład Inglota w tubce, YSM. Prześlicznie wyglądał na twarzy, ale mnie zapachał.
Zgłosiłam go,ale jak na razie mało opinii. AMC mnie nie zapycha.
Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
O dziekuje bardzo, wyprobuje, a nuz trafie... Kilka dziewczyn go wychwalalo, wiec pewnie jest ok, ale ja jakos, poza cieniami, kredkami i lakierami nie uzywam inglota.

Nie potrzebuje duzego krycia, dlatego wszystkie ciezkie nie sa dla mnie odpowiednie.
Cieni, kredek i lakierów Inglota nie używam,ale podkład AMC i sypki puder mogę polecić Podkład jest lekki, kryje minimalnie.
Cytat:
Napisane przez fifcia Pokaż wiadomość
Poszukuje podkładu bardzo jasnego wręcz białego coś ala makijaże gotyckie a zarazem profesjonalnego taki który nadawałby się do sesji zdjęciowej
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...asny+podk%B3ad
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...asny+podk%B3ad
Stary 2010-02-14, 14:40   #613
JOANNA16
Zakorzenienie

ja mam skórę suchą czasami wyskoczą jakieś niespodzianki
mam nie równy koloryt buzi, szukam podkładu kryjącego+lekko nawilżającego
Stary 2010-02-15, 21:02   #614
JOANNA16
Zakorzenienie

ponawiam
Stary 2010-02-17, 15:34   #615
error87
Raczkowanie

poszukuję podkładu bardzo jasnego, którego odcień w żadnym wypadku nie może być różowy.
Lubię Max Factora. Myślałam o colour adapt- tylko wtedy jaki odcień? 40 Creamy ivory?
Ewentualnie lasting performance i tutaj najjaśniejszy to odcień 100 fair.
Ten ostatni chyba nie występuje w Polsce. Tak czy siak muszę kupić przez internet.
Może któraś z was mi pomoże.
Dobór odpowiedniego podkładu to dla mnie problem. Kolorem najbardziej pasuje mi miss sporty odcien nr 1 light. No ale jakościowo mi nie odpowiada.
Co taki bladus jak ja ma począć?

Edytowane przez error87
Czas edycji: 2010-02-17 o 15:41
error87 jest offline  
Stary 2010-02-17, 16:20   #616
Bursztynek77
Przyczajenie

Dot.: POmocy!

A do cery suchej jakis podkład możecie polecić??
Bursztynek77 jest offline  
Stary 2010-02-17, 16:54   #617
Zeila
Raczkowanie

Może ktoś pomoże mi wybrać podkład, zastanawiam się pomiędzy Revlonem Colorstay a Vichy Dermablend. Potrzebuje podkładu mocnego kryjącego dla tłustej cery z niedokonałościami. Który lepszy ? A może któraś z Was może mi polecić jeszcze coś innego ?
Zeila jest offline  
Stary 2010-02-20, 21:30   #618
JOANNA16
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Zeila Pokaż wiadomość
Może ktoś pomoże mi wybrać podkład, zastanawiam się pomiędzy Revlonem Colorstay a Vichy Dermablend. Potrzebuje podkładu mocnego kryjącego dla tłustej cery z niedokonałościami. Który lepszy ? A może któraś z Was może mi polecić jeszcze coś innego ?
revlon kryje tak ooo miałam go, + za to że nie zapycha i nie uczula

aa vichy miałam próbkę to zrobił mi straszną maskę;/
Stary 2010-02-21, 12:54   #619
iizabelaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
ja mam skórę suchą czasami wyskoczą jakieś niespodzianki
mam nie równy koloryt buzi, szukam podkładu kryjącego+lekko nawilżającego
Cytat:
Napisane przez Bursztynek77 Pokaż wiadomość
A do cery suchej jakis podkład możecie polecić??

od posiadaczek suchej cery słyszałam wiele dobrego o Deborah, Colour Copy
Stary 2010-02-21, 14:53   #620
JOANNA16
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
od posiadaczek suchej cery słyszałam wiele dobrego o Deborah, Colour Copy
aha nigdy nie miałam może akurat że by mi przypasował
Stary 2010-02-21, 18:33   #621
Caarroolliinnee
Raczkowanie

ja miałam zawsze problem z tym, że podkład się ściarał, zaczęłam się świecić itd. muszę Wam powiedzieć, że porzyczylam ostatnio od koleżanki podkład Manhattanu! Cud! puder za 20 zł a naprawdę cera cały dzień wygladala jakbym dopiero zrobila makijaż! Używałsyście?

Caarroolliinnee jest offline  
Stary 2010-02-21, 19:50   #622
Poison27
Wtajemniczenie

GG do Poison27

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
a czy używała któraś z Was podkładu z Pierre Rene Skin Balance? http://www.pierrerene.pl/resource/product/card/pl_skinbalance.jpg Zaciekawił mnie bo na KWC ma bardzo pozytywne opinie, a w Naturze jest teraz w promocji po 18zł zdaje się.
właśnie zastanawiam się nad kupnem nowego podkładu - i chyba wybiorę Afinitione Maybelline, poniewaz nie potrzebuję jakiegoś mocno kryjącego bo nie mam niedoskonałości, tylko szukam jakiegoś jasnego bo blada jestem, a ten jest leciutki i w połączeniu z pudrem dla mnie jest odpowiedni. Czy macie jeszcze coś godnego polecenia może?
Cytat:
Napisane przez kasianiuniakotek Pokaż wiadomość
Mam ten podkład Pierre Rene świetnie kryje wszystkie niedoskonałości. Jedyny problem to beznadziejne kolory. Kupiłam kolor 2 Caramel i jest okropnie pomarańczowy i tak ciemny. Właśnie oddalam mamie, a ponieważ ten podkład tak świetnie kryje chcę sobie kupić taki sam tylko inny odcień. Który będzie znośny dla bladej osoby? 3 natural, 4 city beige? Może ktoś wie?
jak dla mnie świetny jest ten podkład a uzywam kolor czekoladę no 5 i nie jest pomarańczowy, raczej neutralny ale ciemny. Nie muszę używać pudru i nie wysusza ani nie zapycha, ale z trwałością średnio i tak go uwielbiamm
Stary 2010-02-21, 21:07   #623
pumas
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Caarroolliinnee Pokaż wiadomość
ja miałam zawsze problem z tym, że podkład się ściarał, zaczęłam się świecić itd. muszę Wam powiedzieć, że porzyczylam ostatnio od koleżanki podkład Manhattanu! Cud! puder za 20 zł a naprawdę cera cały dzień wygladala jakbym dopiero zrobila makijaż! Używałsyście?
a ktory manhattanu ??
pumas jest offline  
Stary 2010-02-21, 21:51   #624
arbuzowaaa
Raczkowanie

Hej dziewczyny

Zastanawiam się nad podkładem Neutrogeny - SkinClearing Oil Free Make up.
Ale nie mam pojęcia jak to jest z tymi kolorami. co prawda przeglądałam na stronie neutrogeny ale zazwyczaj odcienie na stronie producenta mają sie nijak do rzeczywistości.

Więc może któraś z Was używała tego podkładu i mogłaby mi powiedzieć jak to jest z tymi odcieniami .

Zależy mi na naturalnym beżu, bez żadnych różowych pigmentów.

Z góry dziękuje za pomoc

18.o4.2o1o - zdrowe odżywanie.

Edytowane przez arbuzowaaa
Czas edycji: 2010-02-21 o 21:53
arbuzowaaa jest offline  
Stary 2010-02-24, 20:15   #625
kruspeholic
Przyczajenie

Jaki podkład do mojej cery?

Mam cerę mieszaną, z tendencją do niedoskonałości - nie mogę się ich pozbyć; gdy likwiduję jeden syf, wyskakuje drugi. Do tego moja skóra jest blada, mam podkrążone oczy. Chciałabym zacząć stosować podkład, ale jestem zupełnie zielona w tych sprawach. Obawiam się też, że nie będę potrafiła go właściwie nałożyć. Proszę o jakieś rady, byłabym wdzięczna. Pozdrawiam

Edytowane przez kruspeholic
Czas edycji: 2010-02-24 o 20:41
kruspeholic jest offline  
Stary 2010-02-24, 21:33   #626
All_that_jazz
Zakorzenienie

Dot.: Jaki podkład do mojej cery?

A na przykład takie cuś:http://www.vichyconsult.pl/products-...mieszanej.aspx
Dla takiej cery ważniejszy niż podkłąd jest dobry i regularnie stosowany krem matujący na dzień.
A podkład można nakładać palcami albo co przy cerze mieszanej jest lepszym pomysłem ( nie babramy twarzy i nie przyśpieszamy wydzielania sebum)- pędzelkiem do podkładu. Więc polecam zakup dobrego kremu matującego (poczytaj kwc i forum), dobrego pędzla do podkładu i podkładu do cery mieszanej.

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Do twarzy można przetestować Clinique Superbalanced Makeup albo Superfit Makeup- warto popytać w drogeriach/ aptekach o próbki
I ogólnie odradzam zakup podkładu bez testów bo to się nie opłaca. trzeba dobrać odcień i wchłanianie się podkładu do indywidualnych potrzeb skóry więc trzeba podkład przetestować.
a co do oczu-korektory. Najlepszy Helena Rubenstein Magic Concealer, z tańszych dobre są Maybelline,Inglot oraz apteczne korygujące Vichy oraz La Roche Posay Unifiance
Możesz też przetestować to:http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-34...r-pod-oczy.htm
Korektor pod oczy polecam w płynie, najlepiej beżowy
Aplikacja nie jest trudna. Robisz kropeczki pod okiem i nad okiem i wklepujesz palcem
Można też nakładać korektor pędzelkiem do korektora
Najlepiej nakładać korektor zaczynając od wewnętrznego kącika oka
I jeśli masz mieszaną cerę i chcesz się malować to ja na twoim miejscu zainwestowałabym w zakup zestawu porządniejszych pędzli z naturalnego włosia. Sama jeden dziś polecałam więc możesz zapewne znaleźć mój wpis w wątku o pędzlach z allegro.
Dlaczego o tym piszę? Bo przy cerze mieszanej ważne jest by nie majstrować przy twarzy palcami, nie tłuścić strefy T a jeśli malujesz się palcami to o to nietrudno. Taką cerę lepiej malować czystymi, pozbawionymi tłuszczu pędzlami, ewentualnie gąbkami lateksowymi. Choć moim zdaniem lepsze są pędzle z miękkiego, naturalnego włosia
Uwaga na twarde pędzle bo te mogą niepotrzebnie drażnić twarz i zwiększać wydzielanie sebum

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

Może to ci się przyda:
http://polki.pl/uroda_makijaz_artykul,10004938.html
Co do pędzla do podkładu- fakt, ten może być syntetyczny choć ja osobiście wolę pędzle naturalne ale ja mam cerę suchą, bez widocznych niedoskonałości (poza paroma rozszerzonymi naczynkami) więc dla mnie to czy pędzel mocniej chłonie podkład czy nie nie ma większego znaczenia. Dla Ciebie może mieć więc ten jeden pędzel może warto kupić osobno i upewnić się,że jest to pędzel profesjonalny i syntetyczny albo zainwestować w zestaw lateksowych gąbek (są np. w takim kole w Rossmann, najwygodniejsze w użyciu są trójkątne). Wówczas zapewnisz sobie bardziej jednolity i trwalszy makijaż strefy T.

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

A tu filmik pokazujący jak nakładać podkład wspomnianą trójkątną gąbką lateksową:
http://lula.pl/lula/1,97804,5431212,..._podklad_.html

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

A tu co nieco o korektorach pod oczy plus zdjęcia jak nakładać go pędzlem do korektora:
http://www.pinezka.pl/moda-i-uroda-arch/551-korektory
Stary 2010-02-24, 22:00   #627
sylwia78
Raczkowanie

Dot.: Jaki podkład do mojej cery?

Jak dobrać podkład,
tutaj artykuł:
http://wizaz-rybnik.blogspot.com/201...ni-podkad.html

Na syfki korektor. POd oczy zainwestować w dobry krem i równiez tymczasowo stosować korektor Mozesz sobie również zafundować kompresy na oczy dobre są z zielonej herbaty, oczywiście robimy je na zimno
sylwia78 jest offline  
Stary 2010-02-26, 16:59   #628
justkati
Przyczajenie

Thumbs down Idealny podkład

Przetestowałam już masę podkładów i nadal nie znalazłam ideału.
Mam 20 lat cerę normalną z drobnymi niedoskonałościami. Poszukuje podkładu który rozświetli moją twarz nie zrobi maski. Jednym słowem chce czegoś co będzie wyglądało naturalnie.Pomocy ;(
justkati jest offline  
Stary 2010-02-26, 17:16   #629
AGATkA_eSZ
Wtajemniczenie

Dot.: Idealny podkład

a próbowałaś minerałów? Jeśli nie, to wejdź na dział o minerałach i poczytaj. Ze swojej strony polecam

Edytowane przez AGATkA_eSZ
Czas edycji: 2010-02-26 o 17:17
AGATkA_eSZ jest offline  
Stary 2010-02-26, 17:23   #630
justkati
Przyczajenie

Dot.: Idealny podkład

Miałam astor mineral match 16 h
justkati jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
apteka, baza, bourjois, cera, cera mieszana, cera tłusta, cera trądzikowa, cery mieszanej, clarins, delikatny, dermacol, długotrwały podklad, estee lauder, fluid, fluid matujacy, foundation, jasna karnacja, kolor, krem bb, krem z filtrem uv, kryjacy, kryjący, lato, makijaż, matownie, matujace, maybelline, maybelline dream satin, nastolatka, nastolatki, opalony, pastelowy, podklad kryjący, podklad matujący, podkład, podkład mus matowa cera, podkład odcienie, podkład rozświetlający, podkłady, pryszcze, przebarwienia skory, puder, revlon colorstay, róż, sceniczny, skóra, soraya, studniówka, szukam, świeci się, tłusta cera, trądzik, trądzik wypryski cera, typ cery

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości