Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-06-22, 19:44   #871
dorisxD
Raczkowanie

Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

osobiście polecam podkład mocno lub średnio kryjący firmy MARY KAY .
nie tworzy efektu maski , bardzo ładnie wtapia się w skóre , utrzymuje sie do około 8 h . jest bardzo wydajny wystarczy dosłownie kropelka zeby wysmaroiwac cala twarz, ja uzywajac go codziennie starczał na 7 miesiecy wiec mysle ze wartozainwestowac :P
dorisxD jest offline  
Stary 2010-06-22, 22:11   #872
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

-

dzieki za odpowiedz .

a jaki podklad polecasz?[/QUOTE]
..........
może omawiany tutaj właśnie Healthy Mix ? burżuja.... aczkolwiek jeśli masz mieszana cere,żaden bardzo lekki podkład sie nie sprawdzi,spłynie,zważy się raczej... ja używam różnych na sobie i na klientkach.. z takich drogeryjnych mogę polecić właśnie Healthy Mix,Lasting Preformens Max Factor,Ingrid-o przedłużonej trwałości...osobiście lubię True Match Loreala,Tein Idole Lancoma i Double Wear LITE E.Lauder...ale to już droższe.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2010-06-23, 11:29   #873
pijanakrewetka
Raczkowanie

Dziewczyny,pomóżcie mi bo już sama nie daję rady.Potrzebuję jakiegoś dobrego podkładu też w przystępnej cenie tak do 60zł.Mam cerę bardzo suchą i wrażliwą na dodatek jakby tego było mało skłonną do wyprysków i miejscami z popękanymi naczynkami...Już sama nie wiem,może zamiast podkładu jakiś puder.Używałam już tak wielu podkadów,ale efekt mizerny.Pogorszyła mi się cera,zrobiła się szara,zmęczona;(
pijanakrewetka jest offline  
Stary 2010-06-23, 21:05   #874
dorisxD
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pijanakrewetka Pokaż wiadomość
Dziewczyny,pomóżcie mi bo już sama nie daję rady.Potrzebuję jakiegoś dobrego podkładu też w przystępnej cenie tak do 60zł.Mam cerę bardzo suchą i wrażliwą na dodatek jakby tego było mało skłonną do wyprysków i miejscami z popękanymi naczynkami...Już sama nie wiem,może zamiast podkładu jakiś puder.Używałam już tak wielu podkadów,ale efekt mizerny.Pogorszyła mi się cera,zrobiła się szara,zmęczona;(

tak jak wypowiedz wyzej ja tez mam sucha skóre nawet bardzo na czole wiecznie miałam problem z łuszcząca sie skora oraz nad oczami a ten podklad nie dosc ze kryje to nawilza i problem znikl
dorisxD jest offline  
Stary 2010-06-23, 21:13   #875
dark01
Zakorzenienie

......
podkład nie rozwiąże problemów ze skórą,najpierw bezwzglednie odpowiednia pielęgnacja Dziewczyny.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2010-06-23, 21:45   #876
karoolaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
-

dzieki za odpowiedz .

a jaki podklad polecasz?
..........
może omawiany tutaj właśnie Healthy Mix ? burżuja.... aczkolwiek jeśli masz mieszana cere,żaden bardzo lekki podkład sie nie sprawdzi,spłynie,zważy się raczej... ja używam różnych na sobie i na klientkach.. z takich drogeryjnych mogę polecić właśnie Healthy Mix,Lasting Preformens Max Factor,Ingrid-o przedłużonej trwałości...osobiście lubię True Match Loreala,Tein Idole Lancoma i Double Wear LITE E.Lauder...ale to już droższe.[/QUOTE]

No wlansie zastanawialam sie nad tym healthy mix .Z second skin zrezygnowalam - okropny jest.Dostalam probke od Pani w sephorze,ale wiem,ze juz go nie kupie .Ma dziwna konsystencje i jak dla mnie dziwny zapach Narazie testuje revlon photoready - jak narazie jest ok.
karoolaaa jest offline  
Stary 2010-06-24, 08:30   #877
28nana
Raczkowanie

Witajcie,

dotychczas latem używałam ISA DORA HYDRALIGHT, beztłuszczowy z dużym stężeniem wody
Nie charakteryzuje się jakimś wyjątkowym kryciem - ale na lato wg mnie jak znalazł - leciutki, wodnisty, nawilżający, bezzapachowy - bardzo przyjemny

Chciałabym Was zapytać czy orientujecie się czy jakaś z firm ma w ofercie coś w tym stylu - jestem po wizycie w kilku drogeriach i Panie robią wielkie oczy i minę " yyyyyy nie wiem"
Bo kozdo rzec mo dwie stróny: dobróm i złóm. (..) Dysc leje - to dobre dlo tych, co im buroki wysychajóm. Słónko świeci - to dobre dlo tych, co akurat siano susóm. Ale, co powiy o słónku tyn, co mu buroki wysychajóm, a o dyscu tyn, co siano susy? Syćko jest względne.
28nana jest offline  
Stary 2010-06-27, 00:05   #878
muszynianka
Zakorzenienie

Proszę o pomoc, przeglądam wątek ale nie mam konkretnych pudrów i podkładów... Szukam na prawdę na praaaawdę jasnego, prawie białego podkładu. I nie mogę znaleźć, super by było gdyby był tak do 60 zł... ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
muszynianka jest offline  
Stary 2010-06-27, 16:12   #879
ally5
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc, przeglądam wątek ale nie mam konkretnych pudrów i podkładów... Szukam na prawdę na praaaawdę jasnego, prawie białego podkładu. I nie mogę znaleźć, super by było gdyby był tak do 60 zł... ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
Pharmaceris F kolor nr 1, ale na lato moze być za ciężki trochę, był kiedyś jeszcze maybelline fresh matte czy coś w tym stylu, najjaśniejszy kolor ale chyba już go nie produkują
ally5 jest offline  
Stary 2010-06-28, 16:12   #880
Bombolinka
Raczkowanie

GG do Bombolinka

Pharmaceris będzie za ciężki na lato. U mnie wiosną zaczynał spływać, ale wiadomo wszystko zależy od cery.
Bombolinka jest offline  
Stary 2010-06-28, 20:53   #881
mona0015
Raczkowanie

Dziewczyny ja mam taki problem. Używam obecnie podkład under tweenty odcień piaskowy (sand) do cery tłustej. Nie dosyć że on w ogólne nie pasuje do cery tłustej (gęsty i tłusty podkład i poprostu szybko spływa) to jednak xiut odznacza się na mojej twarzy czego nienawidze; / Jakie są ogólnie jasniejsze odcienie od SAND ? Najlepiej matujące bo mam cere mieszaną (czoło i nos tłuste policzki w miare normalne ;/)
Czekam na wasze rady
mona0015 jest offline  
Stary 2010-06-28, 21:45   #882
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Pharmaceris F kolor nr 1, ale na lato moze być za ciężki trochę, był kiedyś jeszcze maybelline fresh matte czy coś w tym stylu, najjaśniejszy kolor ale chyba już go nie produkują
.....
Revlon z Softflexem -Ivory,albo Lasting Performens Max F. nr 100,
albo Mary Kay...chyba nr 100-w każdym razie najjasiejszy z palety...nic jaśniejszego nie przychodzi mi do głowy.o ile to ma byc na lato i trzymać się dobrze skóry.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2010-07-03, 18:02   #883
mona0015
Raczkowanie

Ktoś może mi pomóc ?
mona0015 jest offline  
Stary 2010-07-03, 21:13   #884
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mona0015 Pokaż wiadomość
Ktoś może mi pomóc ?
....
spróbuj Max Factor Lasting Preformance... nadaje się do tłustej skóry,nie robi maski i ma przedłużoną trwałość..kolor musisz jednak dobrać w perfumerii.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2010-07-07, 17:30   #885
pumas
Zakorzenienie

LP jest beznadziejny, robi maske, beznadziejne kolory, trudno cos dobrac.
pumas jest offline  
Stary 2010-07-07, 17:50   #886
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
LP jest beznadziejny, robi maske, beznadziejne kolory, trudno cos dobrac.
........
jak dla kogo,ja go używam w pracy i baaardzo wielu klientkom akurat pasuje,kwestia umiejętności w nakładaniu.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2010-07-08, 09:08   #887
Dusiak21
Raczkowanie

Mam problem i może Wy mi coś doradzicie. Wciąż poszukuję podkładu idealnego do mojej suchej i naczynkowej cery. Do tej pory próbowałam nielicznych kosmetyków z drogerii(Maybelline i inne), ale niestety źle działają na moją buzię(byłam zmuszona całkowicie zrezygnować z tego typu kosmetyków, mam wyjątkowo wrażliwą cerę, niestety)! Poszukuję podkładu mocno nawilżającego, który nie będzie uwydatniał suchych skórek(nie znoszę tego)!
Obecnie poszukuję wśród dermokosmetyków, jednak nadal jestem w ciemnym lesie - nawet Clinique mnie zapycha(próbowałam już Avene, Vichy, Pharmaceris i nic mi nie pasuje)! Dziewczyny, doradźcie jakieś inne podkłady z dermokosmetyków!
Ps. myślałam żeby popróbować czegoś w wyższej półki, np. Estee Lauder, Biotherm lub Kanebo, ale nie wiem czy będą wystarczająco dobre dla mojej kapryśnej cery!
Czy te wyżej wymienione kosmetyki są dobre dla wrażliwców?
Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez Dusiak21
Czas edycji: 2010-07-08 o 09:10
Dusiak21 jest offline  
Stary 2010-07-08, 09:48   #888
pumas
Zakorzenienie

wiesz dark, ja przetestowalam wszystkie kolory i zaden mi nie pasowal, nawet po zmieszaniu. Nakladalam palcami, gabkami, pedzlem plaskim, jak i skunksem, nic nic nic. Dlatego go odrzucilam na zawsze.
pumas jest offline  
Stary 2010-07-08, 20:19   #889
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
wiesz dark, ja przetestowalam wszystkie kolory i zaden mi nie pasowal, nawet po zmieszaniu. Nakladalam palcami, gabkami, pedzlem plaskim, jak i skunksem, nic nic nic. Dlatego go odrzucilam na zawsze.
......
nie kwestionuję Twojego zdania,Twojej cerze może nie pasować,zdarza się...ale koleżance której odpowiedziałam może podpasować,więc ja bym go nie skreslała od razu.

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Dusiak21 Pokaż wiadomość
Mam problem i może Wy mi coś doradzicie. Wciąż poszukuję podkładu idealnego do mojej suchej i naczynkowej cery. Do tej pory próbowałam nielicznych kosmetyków z drogerii(Maybelline i inne), ale niestety źle działają na moją buzię(byłam zmuszona całkowicie zrezygnować z tego typu kosmetyków, mam wyjątkowo wrażliwą cerę, niestety)! Poszukuję podkładu mocno nawilżającego, który nie będzie uwydatniał suchych skórek(nie znoszę tego)!
Obecnie poszukuję wśród dermokosmetyków, jednak nadal jestem w ciemnym lesie - nawet Clinique mnie zapycha(próbowałam już Avene, Vichy, Pharmaceris i nic mi nie pasuje)! Dziewczyny, doradźcie jakieś inne podkłady z dermokosmetyków!
Ps. myślałam żeby popróbować czegoś w wyższej półki, np. Estee Lauder, Biotherm lub Kanebo, ale nie wiem czy będą wystarczająco dobre dla mojej kapryśnej cery!
.........
podkłady apecznych marek które wymieniłaś sa akurat dosyć ciężkie,mocno kryjące np.Dermablend i wcale nie znaczy,że najlepsze dla kapryśnej cery właśnie<mimo opisu producenta> jak najbardziej popróbuj wyższej półki..Kanebo ma świetny podkład Sensai.Biotherm słynie z dobrych podkładów i korektorów,Przefajny jest kawiorowy
La Prairie,ale to już bardzo wysoka półka...tylko pamiętaj ,żeby prosić o próbki w perfumeriach.koniecznie,n ie kupować w ciemno.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2010-07-08, 22:40   #890
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Dusiak21 Pokaż wiadomość
nie mam takiej kapryśnej cery jak Ty, ale też trudno mi dobrać podkład - mam cerę mieszaną z tendencją do przesuszania i ściągania i dlatego używam podkładów nawilżających i do cer dojrzałych
wypróbuj sobie Guerlain Parure Aqua, Kanebo Sensai bardzo fajny też
byłam też zadowolona z Diora Capture Total

generalnie rozglądam się zwykle wśród podkładów do cery dojrzałej, bo nie podkreślają zmarszczek mimicznych, skórek, porów i nie przesuszają - polecam Tobie też z takich próbować

i koniecznie testuj zanim wydasz ponad 200 zł

3220g 54 cm

------------------
rekontrukcja piersi Sz-n dr A.Ś.
p4w jest offline  
Stary 2010-07-08, 23:24   #891
pumas
Zakorzenienie

Dark, a co polecilabys do tlustej cery? Nie musi byc mega kryjacy (ale troche tak), byle matowal.
pumas jest offline  
Stary 2010-07-09, 07:36   #892
Dusiak21
Raczkowanie

Dzięki za dobre rady, przydadzą się!
Szczerze mówiąc te apteczne podkłady wcale nie są takie świetne dla wrażliwej cery, teraz jestem w trakcie testowania podkładu z La Roche Posay, dzisiaj pierwszy raz nałożyłam go na twarz, zobaczymy co z tego wyjdzie. Ja ostatnio często krążę po Douglasach i Sephorach biorąc różnorakie próbki(w życiu nie wydałabym 200 zł w ciemno, to istne szaleństwo)! Ostatnio bardzo kusi mnie Kanebo, spróbujemy!
Stary 2010-07-09, 10:51   #893
ona!!!
Raczkowanie

Potrzebuję porady co do podkładu..
Używam różnych, ale nigdy nie jestem do końca zadowolona.
Aktualnie używam z Maybelline Affinitone. Pod niego używam punktowo dermacolu, żeby choć trochę zakryć piegi.
Moja cera jest sucha, jasna, mam problem z piegami i lekkimi przebarwieniami.
Stary 2010-07-09, 13:45   #894
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ona!!! Pokaż wiadomość
Aktualnie używam z Maybelline Affinitone. Pod niego używam punktowo dermacolu, żeby choć trochę zakryć piegi.
napisz jakich podkładów używałaś i co było z nimi nie tak
co to znaczy jasna cera - drogeryjne podkłady są w stanie zapewnić Ci dopasowanie kolorystyczne?

chcesz na piegi mocnego krycia czy raczej stonowania?

jaki przedział cenowy Cie interesuje?

3220g 54 cm

------------------
rekontrukcja piersi Sz-n dr A.Ś.
p4w jest offline  
Stary 2010-07-09, 20:31   #895
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Dark, a co polecilabys do tlustej cery? Nie musi byc mega kryjacy (ale troche tak), byle matowal.
....
ja bym zaczeła dobór podkładu najpierw od wybrania odpowiedniej pielęgnacji<niewysuszając ej i bezalkoholowej>i dobrego pudru sypkiego..sam podkład nigdy nie załatwi sprawy błyszczenia skóry,jak dla mnie puder jest obowiązkowy i nakładany metodą"dociskaną" gąbeczką,zamiast pędzla.Mogę polecić Vichy Dermablend puder sypki i Kryolan Anti Shine,Paul Sagane,sypki Glazel,a z droższych Clarins i Guerlain.Z dobrym pudrem podkład może być nawilżający,co dodatkowo nie odtłuszcza skóry i nie powoduje wiekszego wytwarzania sebum.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2010-07-09, 23:17   #896
agusia5144
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ona!!! Pokaż wiadomość
Może rimmel lasting finish 16h (niecałe 30 zł)? Fajny podkład, dobrze kryje i co najważniejsze nie wysusza. Tylko nie można z nim przesadzić bo może się zrobić maska przy za dużej ilośći
agusia5144 jest offline  
Stary 2010-07-10, 13:05   #897
Ivi 1988
Zakorzenienie

Mam mieszana cere, najbardziej dokucza mi swiecacy nos. Ostatnio kupilam Revlon ColorStay Softlex ale jak tylko naloze go na umyta i nawilzona twarz zaczyna sie swiecic! Wiec czemu nie matuje? Macie jakies wskazowki jak to nakldac, czy moze ja robie jakies bledy w nakladaniu?

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline  
Stary 2010-07-10, 14:50   #898
ona!!!
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
napisz jakich podkładów używałaś i co było z nimi nie tak
co to znaczy jasna cera - drogeryjne podkłady są w stanie zapewnić Ci dopasowanie kolorystyczne?

chcesz na piegi mocnego krycia czy raczej stonowania?

jaki przedział cenowy Cie interesuje?

używałam dwufazowego maybelline superstay silky, maybelline wonder finish, maybelline afinitone (ten co mam teraz) , manhattan perfect cover- najgorszym okazał się manhatan, mimo, że miał być bardzo kryjący. Pozostałe nie utrzymują mi się długo na twarzy. Mam problem z doborem odcieni, zawsze wybieram albo za ciemny albo za jasny.

Moja cera jest jasna, ale nie należy do tych najjaśniejszych. W skali 1 -6 oceniłabym ją na 3 ( gdzie 1 jest najjaśniejszy).

Wolałabym na piegi mocnego krycia, mam je na nosie i na policzkach.

Przedział cenowy do 50 zł.
Stary 2010-07-10, 21:00   #899
pumas
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
ja bym zaczeła dobór podkładu najpierw od wybrania odpowiedniej pielęgnacji<niewysuszając ej i bezalkoholowej>i dobrego pudru sypkiego..sam podkład nigdy nie załatwi sprawy błyszczenia skóry,jak dla mnie puder jest obowiązkowy i nakładany metodą"dociskaną" gąbeczką,zamiast pędzla.Mogę polecić Vichy Dermablend puder sypki i Kryolan Anti Shine,Paul Sagane,sypki Glazel,a z droższych Clarins i Guerlain.Z dobrym pudrem podkład może być nawilżający,co dodatkowo nie odtłuszcza skóry i nie powoduje wiekszego wytwarzania sebum.
Dziekuje za rady.
wyprobowalam juz mase pudrow, w tym vichy dermabland i kryolan, ale zaden sobie nie poradzil z tym problemem. Widocznie cos w pielegnacji jest nie tak, ale nie wiem, jak to zmienic. Uzywam kremow nawilzajacych, takich jak humektan, pityval na noc, czasem babydream z cynkiem chyba, ale moja skora wciaz sie swieci!!!!!!
pumas jest offline  
Stary 2010-07-10, 22:24   #900
agusia5144
Raczkowanie

Czy mógłby mi ktoś doradzić? Potrzebuje podkładu, najlepiej do 30-35 zł, który by dobrze krył, nie tworzył maski, matował, długo się trzymał na buzi i żeby były jakieś ciemne kolorki (często się zdarza, że nie mogę dobrać). Zależy mi też, żeby dobrze wpływał na cerę lekko trądzikową(mieszaną). Tzn nie wysuszał, nie zapychał mocno i żeby żadne niespodzianki się po jego użyciu nie pojawiały,bo to mi się często zdarzało. Z góry dzięki za podpowiedzi
agusia5144 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
apteka, baza, bourjois, cera, cera mieszana, cera tłusta, cera trądzikowa, cery mieszanej, clarins, delikatny, dermacol, długotrwały podklad, estee lauder, fluid, fluid matujacy, foundation, jasna karnacja, kolor, krem bb, krem z filtrem uv, kryjacy, kryjący, lato, makijaż, matownie, matujace, maybelline, maybelline dream satin, nastolatka, nastolatki, opalony, pastelowy, podklad kryjący, podklad matujący, podkład, podkład mus matowa cera, podkład odcienie, podkład rozświetlający, podkłady, pryszcze, przebarwienia skory, puder, revlon colorstay, róż, sceniczny, skóra, soraya, studniówka, szukam, świeci się, tłusta cera, trądzik, trądzik wypryski cera, typ cery

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości