Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-03-24, 09:08   #1471
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Chilliee Pokaż wiadomość
No więc tak, zdaję sobie sprawę z tego, że podobny przykład do mojego, który zaprezentuję poniżej, był już prezentowany wiele razy, nie tylko na wizażu, ale myślę że warto go trochę odświeżyć bo po "wyguglaniu" czegoś podobnego, znajduję zazwyczaj posty sprzed kilku lat ;-)
Na samym początku zaznaczę, że szukam taniego podkładu, tym bardziej, że moja skóra nie jest mocno problemowa - odrobina wągrów w strefie T, oraz kilka wyprysków głównie na czole i pomiędzy brwiami. Szukam podkładu, który nada mojej skórze zdrowego wyglądu (ale raczej nie chcę, żeby był to podkład rozświetlający, a tym bardziej z jakimiś drobinkami albo innymi cudami), wyrównał jej koloryt oraz nieco wygładził moją cerę (nie zależy mi na tym, żeby był super kryjący, no ale coś z tego krycia i wyrównania powinno być) Moja skóra ma tendencję do świecenia się w strefie T po kilku godzinach i mimo że ten problem załatwia oczywiście puder, to nie chcę żeby podkład nawet zaraz po nałożeniu na skórę (jeszcze przed przypudrowaniem) sprawiał wrażenie jakby jakoś tak lepił się do mojej skóry... dziwne uczucie... A niestety mój ostatnio kupiony podkład taki się okazał. Zależy mi też na tym, żeby podkład nie był ciężki, tym bardziej, że mam jeszcze "młodziutką twarz"
Co do trwałości, to nie musi być super trwały, tym bardziej, że po tanich podkładach nie oczekuję cudów.

Druga sprawa dotyczy zbliżającego się lata... Używam podkładu dopiero "pierwszy sezon" i wspominając zeszłoroczne upały dochodzę do wniosku że absolutnie nie mam zamiaru przeciążać mojej skóry. Myślę, że z moimi niewielkimi niedoskonałościami mogłabym bezproblemowo odstawić podkład, zostając przy korektorze. Ale zależy mi na wyrównaniu kolorytu skóry oraz na tym, żeby wyglądała tak, hm, jakby to ująć... promiennie.
Więc co w takiej sytuacji proponujecie? Myślę, że krem tonujący byłby odpowiedni, tylko... jaki?
Pozdrawiam!
Może Ziaja nuno? Odpowiedni dla młodej cery, fajnie wyrównuje koloryt cery, matuje.. Na pewno nie obciąży cery. Myślę, że na lato będzie ok
Stary 2011-03-24, 19:58   #1472
Chilliee
Raczkowanie

@sensualitat dziękuję bardzo o tej ziaji naczytałam się bardzo dużo entuzjastycznych opinii, więc na razie jest pierwsza na mojej liście.

Tym czasem lecę z kolejnym pytaniem - szczerze powiedziawszy nie wiem czy to odpowiedni temat, bo chodzi o korektor a zbiorczego wątku dot. korektorów nie zauważyłam (ale jestem "ślepa" i bardzo często zdarza mi się coś przeoczyć, więc jeżeli takowy jest, to proszę, podajcie mi link albo jakiekolwiek namiary na niego :P). Ale do rzeczy.
Chodzi o korektor z Oriflame (może jest jakiś temat dla konsultantek, które mi doradzą? wybaczcie moje zamotanie ale jestem nowicjuszką na wizażu i jeszcze wszystkiego nie ogarnęłam, bo to chyba zresztą jest niemożliwe, za dużo tego..), a mianowicie korektor VERY ME COVER UP. Na stronie internetowej oriflame jest zaledwie kilka opinii (podobnie jak w KWC niestety), ale parę z opinii mówi, że pierwszy kolor jest bardzo jasny, a drugi niedużo ciemniejszy... No i tutaj pojawia się moje pytanie, bo niestety mam "farta" do kupowania złego odcienia kosmetyków, a w szczególności zbyt ciemnych podkładów... Nawet w chwili obecnej mam odrobinę za ciemny podkład... I w związku z tym, czy któraś z was korzystała z tego korektora i może się wypowiedzieć na temat tych kolorków? Bo generalnie rzecz biorąc nie mam ani bardzo jasnej (dlatego obawiam sie tego pierwszego, rzekomo bardzo jasnego, bo nie chcę, żeby się odznaczał), ani ciemnej karnacji, powiedziałabym, że jest po prostu "średnia", a biorąc pod uwagę fakt, że w chwili obecnej używałabym go z odrobinę za ciemnym podkładem, no i w dodatku zbliża się lato, to raczej skłaniam się ku temu ciemniejszemu... ale z drugiej strony boję się, że ten ciemny będzie mimo wszystko za ciemny, no i w dodatku wpadnie mi jeszcze w jakiś pomarańcz, jak to często bywa z tanimi korektorami/podkładami/pudrami... Pomocy! :-P
Chilliee jest offline  
Stary 2011-03-25, 08:00   #1473
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Chilliee znalazłam tylko wątek o kosmetykach Oriflame. Może tam dziewczyny lepiej Ci doradzą
Jeśli masz bardzo jasną cerę to spróbuj przejrzec wątki:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=496118
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4282

Możę jeszcze wpadnie Ci coś w oko

Edytowane przez sensualitat
Czas edycji: 2011-03-25 o 08:02
sensualitat jest offline  
Stary 2011-03-25, 15:30   #1474
czernaxxx
Raczkowanie

Bardzo prosze o pomoc !
Mam cere teądzikową i właśnie zaczynam kuracje kremem Avene Triacneal, chciałabym sobie tez kupić dobry podkład kryjący który nie zatyka porów. Zastanawiam sie nad podkładami :Vichy Normatein, Vichy Dermablend lub La Roche Posey Toleriane tein. Który z nich jest najlepszy ,prosze Was bardzo o opinie na ich temat. Może ktoś zna inny podkład o takich właściwościach!

A i jeszcze może mi ktoś powiedzieć jaki kolor tych podkładów byłby dla mnie dobry ja używam teraz Astora Perfect Stey 100 ( najjaśniejszy - i troche zajasny dla mnie) oraz Max Factor Lasting Perforance odcień 102 Pastelle. Z góry bardzo dziękuje i prosze o pomoc
czernaxxx jest offline  
Stary 2011-03-25, 15:39   #1475
mon88
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez czernaxxx Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o pomoc !
Mam cere teądzikową i właśnie zaczynam kuracje kremem Avene Triacneal, chciałabym sobie tez kupić dobry podkład kryjący który nie zatyka porów. Zastanawiam sie nad podkładami :Vichy Normatein, Vichy Dermablend lub La Roche Posey Toleriane tein. Który z nich jest najlepszy ,prosze Was bardzo o opinie na ich temat. Może ktoś zna inny podkład o takich właściwościach!

A i jeszcze może mi ktoś powiedzieć jaki kolor tych podkładów byłby dla mnie dobry ja używam teraz Astora Perfect Stey 100 ( najjaśniejszy - i troche zajasny dla mnie) oraz Max Factor Lasting Perforance odcień 102 Pastelle. Z góry bardzo dziękuje i prosze o pomoc

a czytałaś KWC? Sporo jest o tych podkładach opinii
mon88 jest offline  
Stary 2011-03-25, 16:10   #1476
Chilliee
Raczkowanie

@sensualitat, chodzi mi właśnie o to że NIE mam bardzo jasnej skóry ;-) wręcz przeciwnie, szczególnie w lecie, które się powoli zbliża I właśnie w tym miejscu pojawia się mój problem dotyczący tego koloru, bo początkowo myślałam nad Perfect Light, ale on jest ponoć jaśniutki, a nie chcę żeby ten korektor odznaczał się jakimiś bladymi plamami na mojej twarzy a ten ciemniejszy (bodajże "dark [...]"), nie jest wcale taki ciemny jaki się wydaje (ach te katalogowe swatche kolorystyczne...) - więc sądząc po tych opiniach to teoretycznie powinnam wziąć ten drugi, ale moje obawy są takie, że jak w przypadku kilku wypróbowanych tanich kosmetyków - wiele ciemniejszych odcieni często wpada w pomarańcz, ciemnieje na skórze i tak dalej... Dlatego szukam kogoś kto być może korzystał z tego korektora i mi powie jak to na prawdę jest z tymi kolorami korektora Oriflame Very Me Cover Up...

@sensualitat, możesz mi dać link do tego wątku oriflame? będę bardzo wdzięczna ;-

Edytowane przez Chilliee
Czas edycji: 2011-03-25 o 16:13
Chilliee jest offline  
Stary 2011-03-25, 16:25   #1477
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Napisane przez Chilliee Pokaż wiadomość
@sensualitat możesz mi dać link do tego wątku oriflame? będę bardzo wdzięczna ;-
Głowę bym dała, że go wklejałam Proszę bardzo http://wizaz.pl/forum/showthread.php...light=oriflame
Stary 2011-03-26, 07:44   #1478
czernaxxx
Raczkowanie

Tak patrzyłam na KWC i w wiekszości wszystkie trzy są zachwalane, ale ja chciałabym aby ktoś kto miał przynajmniej dwa z nich , porownal je i powiedzial który z nich jest lepszy. prosze bardzo bo nie moge dostac u siebie nigdzie darmowych próbek . I jeszcze ten kolorek. Prosze bo niechce kupic w ślepo.
czernaxxx jest offline  
Stary 2011-03-26, 10:53   #1479
mon88
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez czernaxxx Pokaż wiadomość
Tak patrzyłam na KWC i w wiekszości wszystkie trzy są zachwalane, ale ja chciałabym aby ktoś kto miał przynajmniej dwa z nich , porownal je i powiedzial który z nich jest lepszy. prosze bardzo bo nie moge dostac u siebie nigdzie darmowych próbek . I jeszcze ten kolorek. Prosze bo niechce kupic w ślepo.
miałam wszystkie 3 i u mnie sprawdził się tylko dermablend
tyle, że ja potrzebowałam super krycia, bo walczę z trądzikiem i mam cuda na twarzy... byłam z niego bardzo zadowona bo był baaardzo kryjący, nie zapychał mnie i ogólnie był dobry... podkreślał suche skórki - o to na pewno minus... i kolory to też minus... bo są 4 do wyboru i to niestety nie najjaśniejsze
pozostałe dwa mi się nie sprawdziły już na etapie krycie, więc dużo nie powiem o nich...
mon88 jest offline  
Stary 2011-03-27, 16:58   #1480
czernaxxx
Raczkowanie

Ja jednak zdecydowałam sie na Vichy Normateint bo chce sie szybko pozbyc tego swinstwa z mojej twarzy a slyszałam ze on w tym dużo pomaga i na czas mojej kuracji bede go uzywac. Ale nastepny napewno bedzie Normablend bo tak czy siak napewno bede miala jeszcze duzo do ukrycia. Dzięki za rade.
czernaxxx jest offline  
Stary 2011-03-27, 23:06   #1481
dziolcha86
Zadomowienie

Czytałam wiele pozytywnych komentarzy na temat podkładu Rimmel Lasting Finish 16 hour foundation. teraz wszedł jego następca 25 hour foundation. Nie miałam ani jednego ani drugiego, ale chcę kupić tą wcześniejszą wersję 16 hour... na allegro. Teraz zastanawiam się który odcień, czy 100 ivory lub 103 true ivory.
Używam obecnie odcienia buff z colorstay dla suchej/normalnej cery.
Jak myślicie który będzie bardziej pasował 100 czy 103? Chcę aby miał beżowy pigment, nie wpadający w różowy.
HELP!!
Stary 2011-03-27, 23:12   #1482
marynka42
Zakorzenienie

100 ivory jest porownywalny do buff i ma zoltawe odcienie.
marynka42 jest offline  
Stary 2011-03-27, 23:16   #1483
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Czytałam wiele pozytywnych komentarzy na temat podkładu Rimmel Lasting Finish 16 hour foundation. teraz wszedł jego następca 25 hour foundation. Nie miałam ani jednego ani drugiego, ale chcę kupić tą wcześniejszą wersję 16 hour... na allegro. Teraz zastanawiam się który odcień, czy 100 ivory lub 103 true ivory.
Używam obecnie odcienia buff z colorstay dla suchej/normalnej cery.
Jak myślicie który będzie bardziej pasował 100 czy 103? Chcę aby miał beżowy pigment, nie wpadający w różowy.
HELP!!
Używałam 103 i używam buffa, ale do tłustej, a te podobno są jaśniejsze i dla mnie rimmel był trochę za ciemny. Na dodatek z czasem robił się różowo-pomarańczowy. Przynajmniej na mojej cerze.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148333&page=109 tu porównanie ivory i buff
Stary 2011-03-27, 23:23   #1484
dziolcha86
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
100 ivory jest porownywalny do buff i ma zoltawe odcienie.
Ale mówisz o tej wcześniejszej wersji podkładu - 16 hour foundation ?
Stary 2011-03-27, 23:55   #1485
sugarfall
Przyczajenie

ja poszukuję jakiegoś podkładu, który daje kolor super-naturalny i gdzie w swojej bazie odcieni nie ma jakiś pomarańczy czy brązów! Jak dotąd nie znalazłam żadnego fajnego
-z AA Cosmetics wybrałam kość słoniową (najjaśniejszy ton) nakładam (bardzo mało jak zawsze) i pomarańczowa maska ;/
-z Rimmela Stay Matte, oczywiście też najjaśniejszy ton i na twarzy pomarańczowe grudy ..
-z Lirene Nature Matte, (chyba najlepszy) ale to i tak nie to, też daje kolor pomarańczu.

i tak by wymieniać i wymieniać

Macie może jakieś super fluidy do polecenia o jasnych i naturalnych odcieniach?
Chodzi o uzyskanie takiego efektu :
sugarfall jest offline  
Stary 2011-03-27, 23:58   #1486
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Napisane przez sugarfall Pokaż wiadomość
ja poszukuję jakiegoś podkładu, który daje kolor super-naturalny i gdzie w swojej bazie odcieni nie ma jakiś pomarańczy czy brązów! Jak dotąd nie znalazłam żadnego fajnego
-z AA Cosmetics wybrałam kość słoniową (najjaśniejszy ton) nakładam (bardzo mało jak zawsze) i pomarańczowa maska ;/
-z Rimmela Stay Matte, oczywiście też najjaśniejszy ton i na twarzy pomarańczowe grudy ..
-z Lirene Nature Matte, (chyba najlepszy) ale to i tak nie to, też daje kolor pomarańczu.

i tak by wymieniać i wymieniać

Macie może jakieś super fluidy do polecenia o jasnych i naturalnych odcieniach?
Chodzi o uzyskanie takiego efektu :
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4282 zajrzyj tu
Stary 2011-03-28, 00:41   #1487
sugarfall
Przyczajenie

dziekuje bardzo kochana
sugarfall jest offline  
Stary 2011-03-30, 08:26   #1488
beautygosiek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

zapewne część z was używała znanego podkładu z firmy Avon rozświetlająco-antystresowy http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,25...on.html&next=1

Orientujecie się może który to najjaśniejszy, żółtawy odcień?
Poszukuję odcieniu najbardziej odpowiadającemu BUFF z Revlon Colorstay.
Zastanawiam się między ivory a nude.
Który odcień jest bardziej żółtawy? Nie chcę aby kolor wpadał w róż.
nude wpada w kolor żółty, ivory wpada w róż
beautygosiek jest offline  
Stary 2011-03-30, 15:22   #1489
30tka tuz tuz
Przyczajenie

Dziewczyny, Nie moge dostać próbek innych aptecznych podkładów a obecnie kończę używać Vichy Aera Teint 23. Zastanawiam się nad La Roche Posay tylko jaki numer jest powiedzmy "odpowiednikiem" mojego??
Któras z Was polecała podkład Mary Kay ?
Kiedyś używałam Vichy Dermablend ale był za ciężki dla mnie i nie potrzebowałam aż tak kryjącego więc mieszałam go z kremem przed nałożeniem i w sumie było dobrze i oszczędnie do tego
Więc co polecacie do skóry raczej normalnej lub mieszanej, nieopalonej?
30tka tuz tuz jest offline  
Stary 2011-03-31, 00:57   #1490
dziolcha86
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez beautygosiek Pokaż wiadomość
nude wpada w kolor żółty, ivory wpada w róż
dzięki za odp.

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2011-03-31 o 00:58
dziolcha86 jest offline  
Stary 2011-04-03, 17:19   #1491
Lena20100
Raczkowanie

Pomóżcie z podkładem ! - ech, jest ciężko :(

Hej

Mam następujący problem : mianowicie dobór odpowiedniego podkładu

Otóż : od zawsze miałam problemy z cerą (walka z trądzikiem i to b.poważnym) , która jest naprawdę wyjątkowo jasna, wręcz blada.

Obecnie od prawie 1,5 roku, leczę się Izotekiem : który strasznie wysusza skórę ;

stosuję krem Iwostinu z serii Purritin : 'Przywracający nawilżenie, do skóry wysuszonej intensywną kuracją dermatologiczną' - może być, lepszego jak do tej pory nie znalazłam.

Teraz jest wiosna, zbliża się lato : a nie chcę, by twarz odznaczała się od szyi i dekoltu.

Potrzebuję podkładu, który : jest niezwykle jasny,kryje niedoskonałości (w tym momencie, mam mało zmian skórnych - raczej blizny potrądzikowe i przebarwienia) oraz nie wysusza.

Tych próbowałam :

1. La Roche Toleriane teint - kolor 10 - wysuszający, kolor nie pasuje.

2. Rimmel Lasting Finish - kolor 103 - ogólnie nawet ok ; wysusza minimalistycznie, ale ciemnieje na twarzy : słyszałam, że kolor 100 również nie jest za jasny.

3. Estee Lauder Double Wear - kolor najjaśniejszy - wyjątkowo wysuszający, zły kolorystycznie - prócz tego ciężki, robiący efekt maski.

Odpadają też najjaśniejsze odcienie : Chanel, IsaDory.

Zastanawiam się nad tym zestawem :

Revlon Colorstay Softflex do skóry suchej : odcień 110 Ivory - a do tego puder Revlon PhotoReady 001 transparentny.

Co o tym sądzicie ?

Proszę pomóżcie mi, bo ja naprawdę nie mam już do tego siły : a wiosna i lato, to dla mnie najgorsze pory roku - choć tak pięknie na zewnątrz
Lena20100 jest offline  
Stary 2011-04-03, 18:01   #1492
v-x-n
Zadomowienie

Dot.: Pomóżcie z podkładem ! - ech, jest ciężko :(

Jaki masz odcień skóry, żółtawy czy różowawy? Revlon Ivory jest w tonacji różowej, więc jeżeli nie masz zimnego odcienia skóry, to będziesz wyglądać jak prosiaczek Buff jest w tonacji beżowo-żółtawej, ale jest też ciemniejszy, dla mega bladej cery nie będzie dobry (chociaż jeżeli pasował Ci nawet Rimmel 103, to Buff może być dobry; dla mnie Rimmel 103 jest o ton-półtora za ciemny, Buff natomiast gdzieś tylko o pół tonu).

EDIT:
Aha, ja ogólnie mogę polecić Revlona, ale on jest także ciężkim podkładem, więc wiesz. Z mojej strony - kup sobie specjalny pędzelek do płynnego podkładu, można rozprowadzić taki ciężki podkład dużo prościej, szybciej, jest mniej smug, a przede wszystkim - nakłada się cieńszą warstwą (a krycie to samo). Sama używałam Revlona przez kilka lat i różnica jest diametralna jeżeli chodzi o nakładanie palcami, a pędzlem.

Czy Twoja cera ma nierówny koloryt, tak, że potrzebujesz dobrego krycia na całej powierzchni? Bo jeżeli chodzi tylko o blizny czy niedoskonałości, a ogólnie masz jednolitą skórę - to może zainwestuj w lekki podkład + dobry korektor? Zawsze chyba odrobinę lepiej dla skóry.

Jeszcze tak mi się przypomniało: a może Dermacol zmieszany z jakimś lekkim podkładem albo wręcz Twoim ulubionym kremem? Podobno rewelacyjnie podbija krycie, a wymieszany z czymś nie ma tendencji do robienia maski czy zapychania. No i z tego co czytałam dostępne są też bardzo jasne odcienie. Dermacolu można też używać jako korektora (osobiście nie miałam, ale chyba kiedyś się skuszę).
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M

Edytowane przez v-x-n
Czas edycji: 2011-04-03 o 18:16
v-x-n jest offline  
Stary 2011-04-03, 19:05   #1493
emma-e4
Wtajemniczenie

co do dermacolu, to ostrzegam że podkreśla bardzo suche skórki, nawet mieszany z innym lekkim podkładem
ale można go zawsze stosować punktowo a na całą twarz jakiś lekki podkład
jasny podkład ma bell - matujący z minerałami, podobno też dobrze kryje
ja uzywam teraz miss sporty matującego - bardzo ajsny, nie wysusza skóry ani nie podkreśla skórek, za to kryje słabo
może spróbuj takich tańszych, zawsze to mniejsze straty finansowe
nie polecam na pewno nic z astor, bo są ciemne

i polecam wątek "jak podkreślić jasna cerę" , tam dziewczyny wymieniały dużo fajnych podkładów

Edytowane przez emma-e4
Czas edycji: 2011-04-03 o 19:08
emma-e4 jest offline  
Stary 2011-04-03, 19:25   #1494
v-x-n
Zadomowienie

Ten z Bell jest ciemniejszy niż Buff z Revlona, ostatnio go testowałam i wydawał się nawet ok (około 0.5 tonu zbyt ciemny), ale masakrycznie ciemnieje - jak spojrzałam w lusterko po 10 minutach, to miałam mega ciemną plamę na szyi..

A może coś z Inglota? Podkład Young coś tam coś tam, ten równoważący zdaje się, mignął mi jako polecany do cery z niedoskonałościami, a przy okazji posiadający jasne kolory.
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline  
Stary 2011-04-03, 19:28   #1495
kiikaaa
Raczkowanie

hmm zastanawiam się nad Clinique, Anti Blemish Solutions, znajoma mi poleciła, a jej jakaś kosmetyczka ;] cere mam raczej tłusta..z lekkimi przebarwieniami, zastanawiam się nad odcieniem i tym czy jest on wart swojej ceny..

Pocztówkowy Świat Kiki

Filmy 2014:
38
Filmy 2013:

94

kiikaaa jest offline  
Stary 2011-04-03, 19:43   #1496
dillingerine
Zadomowienie

Ja używam tego z Inglota dla młodej skóry i z kryciem nie jest rewelacyjnie, a drugi najjaśniejszy kolor jest dla mnie idealny (53/54 HM) więc kolor dla ekstremalnie jasnej cery się nie znajdzie
dillingerine jest offline  
Stary 2011-04-03, 21:29   #1497
fiasco
Wtajemniczenie

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4282 - wątek o jasnych podkładach, polecam lekturę, chociaż sporo materiału się zebrało
ja ze swojej strony bym poleciła minerały Pixie, bo dobrze kryją, ale bez lepszego nawilżacza pod nie się pewnie nie obejdzie. Mam podobne wymagania co ty
Co do Revlona, to moze zapchać, więc jeżeli mimo walki z trądzikiem masz skórę podatną na zapychanie, zrezygnowałabym. No, i może ciemnieć, i to znacznie, ale to kwestia indywidualna. No i te do cery suchej są nieznacznie ciemniejsze niż do tłustej
Stary 2011-04-04, 07:55   #1498
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Jeśli po kuracji masz niewiele niedoskonałości (tylko przebarwienia) to mogłabyś popróbować kremów tonujących - raz,że na wiosnę/lato są o wiele lepsze,lżejsze;dwa,że w przypadku problemu z doborem koloru powinno być łatwiej,jako że kolor nie jest tak intensywny,lepiej stapia się z kolorem skóry a trzy - to nie psuć efektu kuracj p/trądzikowej ciężkimi kosmetykami

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-04-04, 09:56   #1499
esterr
Zakorzenienie

Spróbuj moż coś z Clarinsa, Everlasting ma jaśniutkie kolory i dobre krycie, nie wysusza, jest też jakaś nowość dedykowana suchej skórze, ale w składzie ma alkohol, więc nie wiem czy będzie dla Ciebie odpowiedni
Może Shiseido Sun Protection, ma naprawdę jasne kolory (z tym że trzeba szukać za granicą, na truskawie jest), ładne krycie, nie robi maski, nie wysusza, jest trwały i ma filtry (jest wersja z SPF 43).

Jeśli EL DW robi Ci maskę, to podobnie odbierzesz też i Revlona CS, to podobne podkłady, ciężkie i mocno krycjące, tylko inna półka cenowa...
Stary 2011-04-04, 18:39   #1500
ckin2u
Zakorzenienie

a ten podklad ktras uzywala

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,42...cy.html&next=1

?
ckin2u jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
apteka, baza, bourjois, cera, cera mieszana, cera tłusta, cera trądzikowa, cery mieszanej, clarins, delikatny, dermacol, długotrwały podklad, estee lauder, fluid, fluid matujacy, foundation, jasna karnacja, kolor, krem bb, krem z filtrem uv, kryjacy, kryjący, lato, makijaż, matownie, matujace, maybelline, maybelline dream satin, nastolatka, nastolatki, opalony, pastelowy, podklad kryjący, podklad matujący, podkład, podkład mus matowa cera, podkład odcienie, podkład rozświetlający, podkłady, pryszcze, przebarwienia skory, puder, revlon colorstay, róż, sceniczny, skóra, soraya, studniówka, szukam, świeci się, tłusta cera, trądzik, trądzik wypryski cera, typ cery

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości