Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-07-10, 20:02   #1801
agata1335
Raczkowanie

Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Witam,
Mam pytanie odnośnie Revlon Colorstay Mineral Mousse, ktoś używa koloru 40 Light Medium?
Jaki jest w rzeczywistości?

Chcę zamówić na allegro, a nie mam możliwości sprawdzenia na żywo koloru.

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Albo może zapytam, który podkład Revlonu proponujecie?
Chcę, żeby w miarę dobrze krył i nie wyglądał jak maska.
Zastanawiałam się też nam mineralnymi z Astora.
agata1335 jest offline  
Stary 2011-07-15, 13:39   #1802
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Polecam CS with Softflex- bardzo dobrze kryje i moim zdaniem wygląda naturalnie, mam wersję do cery tłustej i mieszanej
Stary 2011-07-15, 15:15   #1803
niedlaCiebie96
Przyczajenie

słuchajcie mam taki problem. Mam cerę z wieloma widocznymi przebarwieniami po trądziku oraz gdzie nie gdzie również dość widoczne krostki. Szukam jakiegoś dobrego fluidu, który zakryje przebarwienia, a przy okazji nie będzie widoku maski . co do ceny to jakoś do 60 zł.
niedlaCiebie96 jest offline  
Stary 2011-07-15, 20:25   #1804
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Revlon CS
Stary 2011-07-15, 20:34   #1805
niedlaCiebie96
Przyczajenie

a gdzie mogę taki kupić ?
Stary 2011-07-15, 20:37   #1806
pumas
Zakorzenienie

Revlon to dziadostwo.

Ja szukam czegos trwałego. nie wiem co sie stalo ostatnio, ale żaden podkład nie trzyma się mojej twarzy
pumas jest offline  
Stary 2011-07-15, 21:02   #1807
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Napisane przez niedlaCiebie96 Pokaż wiadomość
a gdzie mogę taki kupić ?
Rossmann, Douglass, najtaniej na all.
Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Revlon to dziadostwo.
To że Tobie nie pasuje, nie oznacza jeszcze, że jest dziadostwem. Mnóstwo dziewczyn go używa i bardzo sobie chwalą.
Stary 2011-07-15, 21:03   #1808
pumas
Zakorzenienie

Jasne, ale to, że Tobie pasuje, nie znaczy, że innym nie zapycha porów, jest mega widoczny i teatralny Takie ostrzeżenie zwłąszcza dla posiadaczek cer trądzikowych - żeby jeszcze bardziej sobie ich nie popsuły.
pumas jest offline  
Stary 2011-07-15, 21:15   #1809
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Używałam go kiedy miałam mega trądzik i wówczas wszystko mnie zapychało, a Revlon nie. Na mojej twarzy wygląda bardzo naturalnie, właściwie wcale go nie widac. Ale to podobnie jak zapychanie to bardzo indywidualna kwestia.
Stary 2011-07-15, 22:02   #1810
niedlaCiebie96
Przyczajenie

słuchajcie, a czy ten lirene intensive cover kupię w Rossmanie ? Bo słyszałam, że to jest dość nowy produkt na rynku
Stary 2011-07-16, 10:34   #1811
jamaica988
Przyczajenie

tak, to jest nowy produkt, ok 2 m-ce na rynku. powinien byc w rossmannie bo ogolnie lirene maja wiec i ten byc powinien.

A apropos dobrze kryjącego dla cery problematycznej to polecam podklad z dermiki mineralny z peptydem. Kryje super, dopasowuje się super, nie robi maski.
jamaica988 jest offline  
Stary 2011-07-16, 12:25   #1812
agata1335
Raczkowanie

A czy Revlon Colorstay nie będzie zbyt ciężki na co dzień? I czy nie robi maski?
agata1335 jest offline  
Stary 2011-07-16, 17:38   #1813
dziama_
Raczkowanie

Dziewczyny, a co polecacie niekoniecznie kryjącego (naprawde może być delikatne, ważne żeby wyrównywało koloryt) ale MATOWIŁO na jak najdłużej - mat nie musi być "ostry" i mocny, że tak powiem, ale żeby zwykły mat dotrzymał do wieczora.. [może być satynowe wykończenie, ale ahh..ABY DO WIECZORA!!!]
może polecacie puder?

zależy mi na naturalnym bardzo efekcie (bez jakiegoś pyłku na twarzy), no i kolory zeby bylo naturalne, opalone
np. Revlon CS sucha/normalna 180 jest na mnie prawie biały, wygladam jak truposz, także OPALONE kolory jakby miało
dziama_ jest offline  
Stary 2011-07-16, 19:05   #1814
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez agata1335 Pokaż wiadomość
A czy Revlon Colorstay nie będzie zbyt ciężki na co dzień? I czy nie robi maski?
Dla mnie nałożony w rozsądnych ilościach nie jest ani ciężki ani nie robi maski. Używałam go przez długi czas, bo w PL podkładów jasnych jest jak na lekarstwo (używałam odcienia 110 ivory) i moi znajomi byli w szoku, kiedy dowiedzieli się, że mam na twarzy podkład. Myśleli że mam naturalnie nieskazitelną cerę
Ale wszystko zależy od skóry i umiejętności w nakładaniu podkładu
Stary 2011-07-16, 22:10   #1815
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Napisane przez niedlaCiebie96 Pokaż wiadomość
słuchajcie, a czy ten lirene intensive cover kupię w Rossmanie ? Bo słyszałam, że to jest dość nowy produkt na rynku
Cytat:
Napisane przez jamaica988 Pokaż wiadomość
tak, to jest nowy produkt, ok 2 m-ce na rynku. powinien byc w rossmannie bo ogolnie lirene maja wiec i ten byc powinien
U siebie go nie widziałam, a szukam od dawna

Cytat:
Napisane przez agata1335 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Dla mnie nałożony w rozsądnych ilościach nie jest ani ciężki ani nie robi maski. Używałam go przez długi czas, bo w PL podkładów jasnych jest jak na lekarstwo (używałam odcienia 110 ivory) i moi znajomi byli w szoku, kiedy dowiedzieli się, że mam na twarzy podkład. Myśleli że mam naturalnie nieskazitelną cerę
Ale wszystko zależy od skóry i umiejętności w nakładaniu podkładu
Zgadam się z Quench
Stary 2011-07-17, 09:31   #1816
pumas
Zakorzenienie

No to nie wiem jak to z tym CS jest, bo ja czym bym go nie nakładała, to i tak wygladał fatalniepo godzinie, normalnie splywal albo sie wazyl i wygladalo to fatalnie. Moja cera po prostu nie toleruje takich podkladow - to samo było z DW.
pumas jest offline  
Stary 2011-07-17, 10:40   #1817
Klutka
Rozeznanie

Przeczytałam cały ten wątek o podkładach. Widzę, że wiele z Was ma problem z matowieniem skóry przez dłuższą część dnia i, że od razu zaczynacie się świecić. Mam ten sam problem. Odkąd zaczęłam się intersować kosmetykami długo i bezskutecznie szukałam jakiegoś produktu, który zmatowiłby mi skóre na minimum o zgrozo chociaż 3 godziny. Mam cerę mieszaną, z tendencją do przetłuszczania się w strefie T. Kiedyś miałam większy trądzik i bardziej zanieczyszczoną cerę, teraz dzięki dokładnej pielęgnacji i wiedzy o kosmetykach i wizażu mam z nią coraz mniej kłopotów. Ale do rzeczy.
Pamiętam, że pierwszym moim odkryciem podkładowym był vischy dermablend, miałam probkę od babci, która dostała ją w aptece. Próbka mnie w 100% zadowalała, śliczny efekt, nie było maski, skóra matowa no i pod wpływem zadowalającego efektu próbki kupiłam vischy dermabled w aptece i niestety okazało się, że podkład ten tworzy efekt maski no i co najgorsze skóra świeciła się okropnie już po półgodzinie od nałożenia go na twarz :/ Nieco później odkryłam rewelacyjny krem, który do teraz stosuję jako bazę pod podkład, czyli tylko rano. Jest to Krem "Siarkowa moc" z firmy BARWA. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,13...cy.html&next=1 teraz ma nieco inne pudełeczko bo szklane Kupicie go w każdym rossmanie Od tego czasu, gdy pod podkład używam tego kremu wystarczy mi tylko jedno przypudrowanie twarzy w ciągu dnia Dzięki temu kremowi skóra się nie świeci, nie jest też masakrycznie sucha bo zawsze na noc staram się ją maksymalnie nawilżać, jaki podkład bym nie nałożyła wszytsko pięknie się wchłania i nie swieci Także polecam Wam, nawet najtańszy podkład będzie wyglądał w miarę fajnie na tym kremie. Spróbujcie, ale musicie pamiętać, żeby nie stosować go cały czas tylko na noc np. nawilżać cerę. W następnym poście opiszę wszystkie podkłady, które teraz posiadam i dodam Wam zdjęcia

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

- Maybelline Dream Satin liquid
Posiadam dwa odcienie: ivory 010 i light beige 008
Ivory jest dla mnie idealny, light beige używa moja mama. Podkład wodnisty, nie zapycha porów, nie tworzy efektu maski, ale jeśli ktoś chciałby zakryć większe niespodzianki nie nadaje się do tego. Co mi się podoba w tym podkładzie to to, że według mnie idealnie nadaje się na lato, pozostawia skórę delikatną w dotyku
- Dermacol matte cover make - make up
Posiadam dwa odcienie 1 i 2
1 jest dla mnie za jasna, 2 za ciemna więc mieszam. Niestety mały wybór kolorów nie pozwala na znalezienie odpowiedniego dla siebie Dermacol jest bardzo wodnisty, prawie w ogóle nie kryje, ale bardzo dobrze matuje.
- dwa dobre delikatne podkłady na lato
* Serum Vegetal jours radieux soin teinte multi cible z Yves rocher
Taki se, nakładamy jak krem, bardzo dobrze się rozporowadza i nadaje zdrowy kolor skórze, wyrównuje koloryt nic poza tym
* Rimmel, sun shimmer face bronze
Bardzo ciemny, trzeba go mieszać z jakimś jaśniejszym podkładem. Taki bronzer zwykły nadający zdrowy wygląd jak ktoś nie ma problemów z cerą i chce czegoś na lato to spokojnie może go nakładać. Ale trzeba się przykładać do nakładania, bo moim zdaniem źle się rozprowadza
- i ostatni podkład, którego obecnie używam GOSH x- ceptional wear odcień 16 - golden
Bardzo fajny dobrze kryje, matuje, bardzo gęsta konsystencja a mimo to niestety mało wydajny. Miałam go chyba tylko z 1,5 miesiąca. Duży wybór kolorów, łatwo się nakłada pędzlem do podkładu nadaje bardzo ładny odcień skóry. generalnie jestem bardzo zadowolona, aczkolwiek teraz mi się kończy i będę chciała spróbować jakiegoś innego podkładu.

Wszystkie podkłady używam nakładając je na krem siarkowa moc. Żaden nie powoduje świecenia przez to.

Teraz zastanawiam się nad kupnem:
- Pharmaceris F, Delikatny fluid intensywnie kryjący SPF 20
- Revlon, ColorStay, Makeup with SoftFlex for Combination/Oily Skin
- Rimmel, Lasting Finish 25H Foundation (Podkład mineralny do twarzy)
- Mary Kay, Full Coverage Foundation (Podkład mocno kryjący)
- podkład Lirene Dermoprogram, City Matt (Fluid matująco-wygładzający)
Nie wiem jeszcze, który wybiorę muszę poszperać na KWC bardziej

Nie no nie załączę Wam tych zdjęć bo mój aparat jest tak beznadziejny, że nic nie widać
Klutka jest offline  
Stary 2011-07-17, 12:32   #1818
agata1335
Raczkowanie

Bo ja mam problem z pękającymi naczynkami, czy Revlon je w miarę zakryje nie robiąc maski?
agata1335 jest offline  
Stary 2011-07-17, 12:32   #1819
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
No to nie wiem jak to z tym CS jest, bo ja czym bym go nie nakładała, to i tak wygladał fatalniepo godzinie, normalnie splywal albo sie wazyl i wygladalo to fatalnie. Moja cera po prostu nie toleruje takich podkladow - to samo było z DW.
Chyba wszystko zależy od cery... U mnie Revlon się sprawdza, ale np. osławione BB kremy wyglądają fatalnie. Podobnie nie sprawdzają się u mnie podkłady dające typowo satynowe wykończenie... Bardzo szybko spływają, gromadzą się w porach i zmarszczkach, ścinają się...
Zauważyłam, że mojej skórze służą podkłady określane przez niektórych mianem "tynkowych", z wyczuwalnymi w sobie pudrowymi cząstkami (np. L'Oreal True Match, Clinique Anti-Blemish Solutions) oraz niektóre profesjonalne- Make Up Atelier Waterproof Foundation, Illamasqua Rich Liquid Foundation. Odpadają natomiast te, które mają w sobie parafinę/olej mineralny...
Stary 2011-07-17, 14:40   #1820
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Czym nakladasz podklad?
Stary 2011-07-17, 14:45   #1821
pumas
Zakorzenienie

Nakładam: pędzel typu flat top, pędzel zwykł płaski do podkładu, , skunks, beauty blender. Revlon zawsze wygladal fatalnie. Poczatkowo myslalam, ze to wina koloru, ale czy jasniejszy czy ciemniejszy, porazka, był widoczny i tyle.
Bardzo lubię Healthy Mix, ale jest bardzo nietrwały na mojej twarzy, świece się po godzinie jak żarówka no i spływa.
pumas jest offline  
Stary 2011-07-17, 15:25   #1822
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Nakładam: pędzel typu flat top, pędzel zwykł płaski do podkładu, , skunks, beauty blender. Revlon zawsze wygladal fatalnie. Poczatkowo myslalam, ze to wina koloru, ale czy jasniejszy czy ciemniejszy, porazka, był widoczny i tyle.
Bardzo lubię Healthy Mix, ale jest bardzo nietrwały na mojej twarzy, świece się po godzinie jak żarówka no i spływa.
To rzeczywiscie do nakladania probowalas wszystkiego.
Wszystko tez zalezy od tego jak nakladasz. Lepiej nalozyc trzy bardzo cienkie warstwy niz wszystko "zaklepac" jedna.
Warto sprobowac tez uzyc bazy pod podklad. Sprawiaja one, ze podklad lepiej sie "slizga" po twarzy.
Moze tez po prostu Revlon nie jest dla Ciebie.

Ja zauwazylam, ze wyglad pudru na mojej twarzy czesto pogarszaja pudry wykonczeniowe. Dla mnie to niezbedny kosmetyk. Niemniej jak naloze puder to od razu twarz gorzej wyglada, uwydatnia sie zmarszczka na czole i twarz zaczyna wygladac na taka zmeczona i jakby sucha.
Stary 2011-07-17, 15:47   #1823
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
To rzeczywiscie do nakladania probowalas wszystkiego.
Wszystko tez zalezy od tego jak nakladasz. Lepiej nalozyc trzy bardzo cienkie warstwy niz wszystko "zaklepac" jedna.
Warto sprobowac tez uzyc bazy pod podklad. Sprawiaja one, ze podklad lepiej sie "slizga" po twarzy.
Moze tez po prostu Revlon nie jest dla Ciebie.

Ja zauwazylam, ze wyglad pudru na mojej twarzy czesto pogarszaja pudry wykonczeniowe. Dla mnie to niezbedny kosmetyk. Niemniej jak naloze puder to od razu twarz gorzej wyglada, uwydatnia sie zmarszczka na czole i twarz zaczyna wygladac na taka zmeczona i jakby sucha.
Mam dokładnie tak samo z pudrami wykończeniowymi. Dlatego zwyczajnie z nich zrezygnowałam.
Stary 2011-07-19, 13:43   #1824
KujawiankA
Wtajemniczenie

Do podobnego wniosku doszłam z pudrami wykańczającymi. Jest wszystko ok dopóki sypańcem nie sypnę. I zmarszczka na czole i skóry na wierzch się wydobywają. I skóra "smutna" się robi. Brzydka.

Tylko aż się boję ile mi wytrzyma podkład jak go nie zasypie. Pewnie po dwóch godzinach zacznie się ścierać :-(
Stary 2011-07-19, 14:52   #1825
Leseratte
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez KujawiankA Pokaż wiadomość
Do podobnego wniosku doszłam z pudrami wykańczającymi. Jest wszystko ok dopóki sypańcem nie sypnę. I zmarszczka na czole i skóry na wierzch się wydobywają. I skóra "smutna" się robi. Brzydka.

Tylko aż się boję ile mi wytrzyma podkład jak go nie zasypie. Pewnie po dwóch godzinach zacznie się ścierać :-(
Mam ten sam problem, dam jeszcze szansę pudrowi vichy dermablend.
Leseratte jest offline  
Stary 2011-07-19, 15:07   #1826
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Napisane przez KujawiankA Pokaż wiadomość

Ja sie bardziej nie o scieranie, ale o swiecenie martwie.
Jak sypne sie pudrem, to twarz robi sie sucha. Jak nie sypne to swiece sie od razu (tak na mnie dziala fluid).
Prawdziwa cera mieszana .

U mnie najlepiej jest po uzyciu trojkolorowgo Shiseido. Nie wygladam jak z okladki, ale nie jest zle.
Stary 2011-07-19, 15:57   #1827
Klutka
Rozeznanie

Hmmm nie wiem jak ja używam pudru to zawsze lekko przypruszam twarz pędzlem i efekt jest nturalny. Jeśli użyje się gąbki to zawsze wyglądam jak biała ściana, nienaturalna maska poza tym po chwili jak już puder się osypie twarz wygląda świeżo i ładnie
Klutka jest offline  
Stary 2011-07-20, 12:35   #1828
miedzior
Raczkowanie

Czesc dziewczyny.znacie moze jakis dobry podklad do skory mieszanej ze skłonnoscia do trądziku,rozszerzonych porow i wagrów? cena nie gra dla mnie roli poniewaz w koncu chcialabym znalesc cos naprawde dobrego i odpowiedniego dla mojej cery.
miedzior jest offline  
Stary 2011-07-20, 15:23   #1829
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Może podkład mineralny? Przejrzyj wątek minerałowy, tam dziewczyny na pewno Ci coś doradzą Od siebie mogę polecic Lirene CM, też mam cerę mieszaną i podkład dobrze się sprawdza oraz Revlon CS - mocno matujący i kryjący, ale używanie go przy cerze trądzikowej jest ryzykowne, wiele dziewczyn narzeka, że CS je zapycha, ja używałam go kiedy miałam trądzik i nie zauważyłam pogorszenia stanu cery, ale tak naprawdę to bardzo indywidualna sprawa i każdy podkład może Cię zapchać. Podkłady mineralne są bardziej przyjazne dla skóry
Stary 2011-07-20, 15:34   #1830
miedzior
Raczkowanie

no ja wolalabym cos lekkiego.dziekuje bardzo sensualitat za rade!!
miedzior jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
apteka, baza, bourjois, cera, cera mieszana, cera tłusta, cera trądzikowa, cery mieszanej, clarins, delikatny, dermacol, długotrwały podklad, estee lauder, fluid, fluid matujacy, foundation, jasna karnacja, kolor, krem bb, krem z filtrem uv, kryjacy, kryjący, lato, makijaż, matownie, matujace, maybelline, maybelline dream satin, nastolatka, nastolatki, opalony, pastelowy, podklad kryjący, podklad matujący, podkład, podkład mus matowa cera, podkład odcienie, podkład rozświetlający, podkłady, pryszcze, przebarwienia skory, puder, revlon colorstay, róż, sceniczny, skóra, soraya, studniówka, szukam, świeci się, tłusta cera, trądzik, trądzik wypryski cera, typ cery

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości