Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-10-05, 16:32   #2131
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Co to te studio fix?
KLIK

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-10-05, 16:58   #2132
DOMELKAA
Raczkowanie

GG do DOMELKAA

Cześć dziewczyny!
A wiec poszukuję osób chętnych na rozbiórkę podkładu ESTEE LAUDER - DOUBLE WEAR oraz osoby która by go dla nas rozebrała
Jak pewnie wiecie ten podkład kosztuje około 140zł za 30ml jednak na ebay'u można kupić butlę tego podkładu (200ml) za 300/400zł co daje nam za 30ml podkładu jakieś 50złotych! : d
Oczywiście można by brać ile się chce ml, jednak musiałybyśmy znaleźć chętne na całą butlę.. Ja sama jestem chętna na jakieś 40ml.
Jestem pewna że każda która wypróbowała ten podkład bedzie chętna na rozbiórkę

Przepraszam, ze piszę to w tym wątku, ale to jedyny który odwiedzam a w forum nadzwyczajniej w świecie się nie znam..

Podkład ma masę pozytywnych opini na youtube, wizażu, blogach..

OSOBNY WĄTEK:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=565410
rozbiórka podkładu ESTEE LAUDER - DOUBLE WEAR
DOMELKAA jest offline  
Stary 2011-10-05, 20:08   #2133
pumas
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
Ja obecnie testuje teint idole lancome, jestem nawet zadowolona, super matuje, bo silky mat juz nie.Czy któras testowała moze podklad diora Forever?
Ja testowałam, ale nie jestem dobrym miernikiem. ładnie wygladał, ale nie był w ogole trwały.
Testowałam teint idole ultra i gdyby nie beznadziejne kolory, byłby super!
pumas jest offline  
Stary 2011-10-05, 20:45   #2134
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Ja testowałam, ale nie jestem dobrym miernikiem. ładnie wygladał, ale nie był w ogole trwały.
Testowałam teint idole ultra i gdyby nie beznadziejne kolory, byłby super!
Ja ogólnie nie przepadam za podkładami Lancome. Miałam Teint Idole, Silky Mat, Photogenic Lumessence, Teint Miracle aktualnie usiłuję coś zrobić z Color Ideal... W sumie najlepiej sprawdzał się u mnie Photogenic... I zgadzam się co do kolorytyki. Jest beznadziejna... O ile kolorówka na rynek USA jest jakoś sensownie podzielona na kolory chłodne i ciepłe, albo tych kolorów jest więcej, to u nas odcienie są jakieś 'nieżyciowe'; albo dziwnie pomarańczowe, albo różowe (ale na skórze i tak oksydują w kierunku brzoskwini)...
Stary 2011-10-06, 20:18   #2135
pumas
Zakorzenienie

Dla mnie wszystkie kolory lancome są pomaranczowe, a nie mam jasnej karnacji - raczej srednia, oliwkowa. Normalnie dramat.
pumas jest offline  
Stary 2011-10-07, 07:29   #2136
zzMoskwa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kaaarmelka Pokaż wiadomość
Mógłby mi ktoś pomóc?
Szukam podkładu:
-dobrze kryjącego (skóra naczynkowa)
-dla bardzo suchej skóry
-i w miarę taniego (tak do 25zł)

Przeczytałam gdzieś o dermacolu. Co o nim sądzicie?
Dermacol wygląca powiedzmy względnie dobrze tylko na świetnir odżywionej normalnej skórze ...ale zostawi ją suchą,nie nadaje się do codziennego użytku.

---------- Dopisano o 07:29 ---------- Poprzedni post napisano o 07:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
Ja obecnie testuje teint idole lancome, jestem nawet zadowolona, super matuje, bo silky mat juz nie.Czy któras testowała moze podklad diora Forever?
Ja używałam diora i uważam że jest bardzo dobry ale nie dla mnie ponieważ potrzebuje czegoś mniej kryjącego. Podkład jest lekki, nie zapycha i ma przyjemną konsystencję odradzam jeśli masz cerę suchą. Ja używam Lancome teint miracle i jestem ogromnie zadowolona ale jest to podkład lekko kryjący i nabłyszczający.
zzMoskwa jest offline  
Stary 2011-10-12, 11:44   #2137
baskaeta
Zadomowienie

Stary 2011-10-12, 11:51   #2138
JOANNA16
Zakorzenienie

ja od wielu lat uzywam REVLON Colorstay do suchej/normalnej
ale moja buzia ostatnio jest po nim szara!
poszłam więc do drogerii popytac o ten PHOTOREADY akurat byla wizażystka i pomalowała mnie nim BOSKO super rozświetlenie kryje podobnie do colorstaya
zamówiłam go na all. dzisiaj ma już być doczekać się nie mogę

a i kolor Revlon CS miałam 150 a Photoready 003 prawie takie same są
Stary 2011-10-12, 20:09   #2139
arrependimento
Przyczajenie

GG do arrependimento

Ja na co dzień używam bardzo lekkich w moim przekonaniu podkładów, bo Soraya Colour Care matujący a kiedyś nawet wystarczał mi Nivea Visage Young. Jakoś mam nadzieję, że nie będę potrzebowała sięgać po coś bardziej kryjącego.

Ps. Dziękuję za wątek. Wiele ciekawych produktów porównujecie

http://www.suwaczek.pl/cache/25c8ee09aa.png
arrependimento jest offline  
Stary 2011-10-12, 20:34   #2140
pumas
Zakorzenienie

Po 2 tyg. z studio fix stwierdzam, że jest to naprawde trwały podkład (pracuję w warunkach ekstremalnych niekiedy), trzyma się cały dzien przy mojej tłustej cerze i wymaga tylko jednego przypudrowania. Jest niezle
pumas jest offline  
Stary 2011-10-13, 15:22   #2141
Leseratte
Zadomowienie

ja przedluzam trwalosc kazdego podkladu serum estee lauder idealist...uzywam teraz podkladu forever diora, jest niezly, mineraly lily lolo poszly w odstawke, uwazam ze sa przereklamowane, ogromnie ten podklad podkresla pory.
Leseratte jest offline  
Stary 2011-10-13, 15:55   #2142
Mewka87
Raczkowanie

Przejrzałam kilkaset opinii, ale niewiele to pomogło, więc może któraś z Was mi pomoże i coś zasugeruje.
Szukam podkładu na zimę, tj. może być cięższy, żeby warstewka chroniła buzię przed zimnem.
Posiadam cerę mieszaną, policzki suche, strefa T błyszcząca. Obecnie jestem w trakcie leczenia dermatologicznego, które jeszcze bardziej "udziwniło" moją skórę: strefa T jest jednocześnie przesuszona (co widać po nałożeniu podkładu) i błyszczy się. Kolor mojej cery jest jasny, zwykle używam najjaśniejszego lub drugiego w kolejce odcienia. Jestem przeczulona na tym punkcie, nienawidzę, gdy kolor twarzy odcina się od szyi. Ważne jest dla mnie, żeby podkład nie ciemniał na twarzy i żeby nie miał różowych pigmentów.
Szukam podkładu, który będzie trwały (bardzo ważne), będzie średnio/mocno krył (niestety mam sporo śladów po wypryskach), będzie matowił, nie podkreślał suchych skórek, nie wysuszał i na końcu zależy mi na takim efekcie WOW, tj. buzi jak po photoshopie, nie wiem czy to możliwe. Raz w życiu miałam podkład, który sprawiał, że miałam idealną buzię, jak z okładki, ale była to jakaś próbka, kilka lat temu i nie mam pojęcia jaki był to produkt. Nigdy później nie uzyskałam takiego efektu, mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.
Dodam, że cena nie gra roli, ale jeśli jest wysoka, to byłoby dobrze, gdyby wydajność była spora
Mewka87 jest offline  
Stary 2011-10-13, 15:57   #2143
Solciuchna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mewka87 Pokaż wiadomość
Przejrzałam kilkaset opinii, ale niewiele to pomogło, więc może któraś z Was mi pomoże i coś zasugeruje.
Szukam podkładu na zimę, tj. może być cięższy, żeby warstewka chroniła buzię przed zimnem.
Posiadam cerę mieszaną, policzki suche, strefa T błyszcząca. Obecnie jestem w trakcie leczenia dermatologicznego, które jeszcze bardziej "udziwniło" moją skórę: strefa T jest jednocześnie przesuszona (co widać po nałożeniu podkładu) i błyszczy się. Kolor mojej cery jest jasny, zwykle używam najjaśniejszego lub drugiego w kolejce odcienia. Jestem przeczulona na tym punkcie, nienawidzę, gdy kolor twarzy odcina się od szyi. Ważne jest dla mnie, żeby podkład nie ciemniał na twarzy i żeby nie miał różowych pigmentów.
Szukam podkładu, który będzie trwały (bardzo ważne), będzie średnio/mocno krył (niestety mam sporo śladów po wypryskach), będzie matowił, nie podkreślał suchych skórek, nie wysuszał i na końcu zależy mi na takim efekcie WOW, tj. buzi jak po photoshopie, nie wiem czy to możliwe. Raz w życiu miałam podkład, który sprawiał, że miałam idealną buzię, jak z okładki, ale była to jakaś próbka, kilka lat temu i nie mam pojęcia jaki był to produkt. Nigdy później nie uzyskałam takiego efektu, mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.
Dodam, że cena nie gra roli, ale jeśli jest wysoka, to byłoby dobrze, gdyby wydajność była spora
Hehe, takie rzeczy tylko w erze

A co do ciemnienia podkładów na buzi - to może niekoniecznie być wina podkładu, ale np. Twojej cery. Na mojej twarzy KAŻDY podkład ciemnieje, więc zawsze wybieram sobie ten ciut jaśniejszy.
Stary 2011-10-13, 16:02   #2144
Mewka87
Raczkowanie

[QUOTE=Solciuchna;29941197]Hehe, takie rzeczy tylko w erze [QUOTE]
Wiem.... Łudzę się, że jednak znajdę TEN JEDYNY
Mewka87 jest offline  
Stary 2011-10-13, 16:10   #2145
Solciuchna
Zakorzenienie

[QUOTE=Mewka87;29941272][QUOTE=Solciuchna;29941197]Hehe, takie rzeczy tylko w erze
Cytat:
Wiem.... Łudzę się, że jednak znajdę TEN JEDYNY
To w takim razie musisz sama próbować, testować, męczyć się Dla każdego dobre jest coś innego. Możesz posprawdzać w KWC jakie podkłady mają najlepsze opinie a potem przejść się do perfumerii, dobrać kolor i poprosić o próbki
Stary 2011-10-13, 16:15   #2146
Mewka87
Raczkowanie

Wiem, próbuję tak robić, ale bez rezultatu... Do tego postawa ekspedientek w drogeriach, które z łaski dają te próbki... aż boję się prosić o więcej niż dwie
A post założyłam tutaj, bo może ktoś ma podobną cerę i wymagania jak ja i znalazł już ideał
Mewka87 jest offline  
Stary 2011-10-13, 16:32   #2147
Solciuchna
Zakorzenienie

Cytat:
Wiem, próbuję tak robić, ale bez rezultatu... Do tego postawa ekspedientek w drogeriach, które z łaski dają te próbki... aż boję się prosić o więcej niż dwie
A post założyłam tutaj, bo może ktoś ma podobną cerę i wymagania jak ja i znalazł już ideał
Ja mam podobną cerę, cały opis pasuje, z wyjątkiem tego, że nie mam zbyt dużych problemów z trądzikiem (ot, czasami coś wyskoczy), z tym, że czasami mam problem z czerwienieniem się (np. po wysiłku).

Niestety też nie znalazłam takiego ideału, o jakim mówisz. Używam na co dzień Lancome Teint Idole Ultra naprzemiennie z Diorskin Nude (ten drugi jest delikatniejszy, uwielbiam go na lato), ale bez korektorów się nie obejdzie. Kiedyś zakupiłam MACa Studio Fix Fluid, i byłabym zadowolona, gdyby nie to, że spartolili mi dobranie odcienia. MAC chyba był najmocniej kryjący.

Fajne są też podkłady mineralne, ładnie wyglądają na mojej twarzy, ale trochę namęczyć się z nakładaniem trzeba, na mokro nie umiem, więc cała łazienka jest w pudrze

Jednak uważam, że podstawa to pielęgnacja, i jak masz jakieś problemy skórne, to podkład na to nic nie poradzi... Mimo, że nie mam dużych kłopotów z trądzikiem, to jednak czasami coś wyskoczy i mam delikatną wolno regenerującą się skórę. Niedawno dermatolożka poleciła mi krem A-derma Epitheliale i jestem z niego bardzo zadowolona, idealny dla mieszanej cery i przyspiesza regenerację. A na noc świetny jest Clarins Capital Lumiere Nuit - szybko regeneruje moją skórę
Stary 2011-10-13, 18:59   #2148
Merys
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
ja od wielu lat uzywam REVLON Colorstay do suchej/normalnej
ale moja buzia ostatnio jest po nim szara!
poszłam więc do drogerii popytac o ten Revlon PHOTOREADY akurat byla wizażystka i pomalowała mnie nim BOSKO super rozświetlenie kryje podobnie do colorstaya
zamówiłam go na all. dzisiaj ma już być doczekać się nie mogę

a i kolor Revlon CS miałam 150 a Photoready 003 prawie takie same są
Rowniez go uzywam i jestem bardzo zadowolona, dla suchej skory jest idealny.
Merys jest offline  
Stary 2011-10-14, 09:54   #2149
JOANNA16
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Rowniez go uzywam i jestem bardzo zadowolona, dla suchej skory jest idealny.
a jaki masz kolorek? ja mam 003 i jak go kapnę na buzię wydaję się blady ale po rozsmarowaniu ok jest
Stary 2011-10-14, 10:05   #2150
Merys
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
a jaki masz kolorek? ja mam 003 i jak go kapnę na buzię wydaję się blady ale po rozsmarowaniu ok jest
Mam 008, nie jest za ciemny, ani za jasny, taki w sam raz
Merys jest offline  
Stary 2011-10-15, 18:21   #2151
pjonafrajerze
Przyczajenie

GG do pjonafrajerze
Dot.: Re: Podkład, fluid, puder.. itd.

Mam rudawo(jasne)-blond włosy
chce mieć łądny blond .
bez użycia farby i rozjaśniacza , jak moge je sama roozjaśnić w domu ?
i czym ?
Bardzo mi zależy na blondzie żeby mieć go dzisiaj .
pjonafrajerze jest offline  
Stary 2011-10-15, 18:35   #2152
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat
Dot.: Re: Podkład, fluid, puder.. itd.

Cytat:
Napisane przez pjonafrajerze Pokaż wiadomość
Mam rudawo(jasne)-blond włosy
chce mieć łądny blond .
bez użycia farby i rozjaśniacza , jak moge je sama roozjaśnić w domu ?
i czym ?
Bardzo mi zależy na blondzie żeby mieć go dzisiaj .
Po pierwsze nie ten wątek.
Jak masz zamiar rozjaśnić włosy bez użycia farby i rozjaśniacza?? Nie da rady
Stary 2011-10-15, 21:40   #2153
CarmeLatte
Raczkowanie

Wymienię podkład DERMACOL odcień 209. Ubytek minimalny (jakieś 3% Po prostu nie trafiłam z kolorem. Otwarty 3 dni temu-nadal posiadam oryginalne pudełko. Najchętniej wymienię na inny DERMACOL (może być nr 208) o podobnej pojemności lub na jakieś dwa inne kolory (w tym 208) jeśli zużycie jest większe. Interesują mnie TYLKO jasne odcienie. Ewentualnie rozważę inne propozycje Pozdrawiam
CarmeLatte jest offline  
Stary 2011-10-16, 14:39   #2154
izapp18
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez arrependimento Pokaż wiadomość
Ja na co dzień używam bardzo lekkich w moim przekonaniu podkładów, bo Soraya Colour Care matujący a kiedyś nawet wystarczał mi Nivea Visage Young. Jakoś mam nadzieję, że nie będę potrzebowała sięgać po coś bardziej kryjącego.

Ps. Dziękuję za wątek. Wiele ciekawych produktów porównujecie
mam strasznie tłustą cerę.. stosowałam wiele marek podkładów i po godzinie, dwóch znów się świeciłam.. ostatnio znalazłam coś fajnego w Rossmannie - krem kryjący antybakteryjny Synergen, kosztuje ok. 10 zł ale jest naprawdę bardzo dobry kryje niedoskonałości skóry przy czym zapobiega "przetłuszczeniu" się jej.. w połączeniu z pudrem tej samej marki (również antybakteryjnym) można stworzyć naprawde dobry i długotrwały makijaż naprawdę polecem
izapp18 jest offline  
Stary 2011-10-16, 17:20   #2155
qashqai
Przyczajenie

Dołączę się do wątku- Mam podobny problem co Mewka87. Mam jasną, mieszaną cerę i szukam podkładu,który byłby w miarę trwały i nieróżowy. Używałam Revlona CS był dobry,ale za jasny zaś ton wyżej-za ciemny;/ Myślałam,że strzałem w 10 będzie Clarins Everlasting Foundation, ale niestety okazał się zbyt ciężki co zaowocowało różnymi niespodziankami na twarzy. Przetestowałam Lancome Teint Miracle i Color Ideal- ten ostatni jeszcze ujdzie, ale nie jest długotrwały. Myślałam o Lancome Teint Idole Ultra ale podobno ma pudrowe wykończenie i nie wiem czy też nie będzie zbyt ciężki. Pomysły mi się już kończą co jeszcze mogę wypróbować.Co możecie jeszcze mi polecić?
qashqai jest offline  
Stary 2011-10-16, 20:26   #2156
Solciuchna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez qashqai Pokaż wiadomość
Dołączę się do wątku- Mam podobny problem co Mewka87. Mam jasną, mieszaną cerę i szukam podkładu,który byłby w miarę trwały i nieróżowy. Używałam Revlona CS był dobry,ale za jasny zaś ton wyżej-za ciemny;/ Myślałam,że strzałem w 10 będzie Clarins Everlasting Foundation, ale niestety okazał się zbyt ciężki co zaowocowało różnymi niespodziankami na twarzy. Przetestowałam Lancome Teint Miracle i Color Ideal- ten ostatni jeszcze ujdzie, ale nie jest długotrwały. Myślałam o Lancome Teint Idole Ultra ale podobno ma pudrowe wykończenie i nie wiem czy też nie będzie zbyt ciężki. Pomysły mi się już kończą co jeszcze mogę wypróbować.Co możecie jeszcze mi polecić?
Ja mam Lancome Teint Idole Ultra i taką samą cerę, i polecam go, wcale nie jest ciężki. Btw odpisywałam Mewce na temat tych podkładów wcześniej w wątku, może znajdziesz tam jeszcze jakieś istotne info
Stary 2011-10-16, 22:10   #2157
pumas
Zakorzenienie

Teint idole ultra ma pomaranczowo - rozowe kolory, wiec na pewno odpada. Choc podklad sam w sobie fajny
pumas jest offline  
Stary 2011-10-16, 23:44   #2158
Solciuchna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Teint idole ultra ma pomaranczowo - rozowe kolory, wiec na pewno odpada. Choc podklad sam w sobie fajny
Ja mam nr 1 i na pewno nie jest różowy, jest po prostu w sam raz
Stary 2011-10-17, 15:24   #2159
Leseratte
Zadomowienie

Czy ktoś może wie, czy 180 sand beige colorstay z revlonu byłby dobrym odpowiednikiem dla Bourjois Healthy mix?
Leseratte jest offline  
Stary 2011-10-17, 18:08   #2160
Justyna2602
Raczkowanie

Cytat:
Mewka mam taką samą skórę jak opisujesz
Też przetestowałam wiele podkładów i znalazłam swój ideał Estee Lader Double Wear używam odcienia chyba najjaśniejszego 39 Ivory Crem i jest idealny dla mojej bardzo jasnej karnaci kryje idealnie w połączeniu z korektorem efekt photoshopa utrzymuje się przez wiele godzin i nie ciemnieje na twarzy. Myślę że warto spróbować.
Justyna2602 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
apteka, baza, bourjois, cera, cera mieszana, cera tłusta, cera trądzikowa, cery mieszanej, clarins, delikatny, dermacol, długotrwały podklad, estee lauder, fluid, fluid matujacy, foundation, jasna karnacja, kolor, krem bb, krem z filtrem uv, kryjacy, kryjący, lato, makijaż, matownie, matujace, maybelline, maybelline dream satin, nastolatka, nastolatki, opalony, pastelowy, podklad kryjący, podklad matujący, podkład, podkład mus matowa cera, podkład odcienie, podkład rozświetlający, podkłady, pryszcze, przebarwienia skory, puder, revlon colorstay, róż, sceniczny, skóra, soraya, studniówka, szukam, świeci się, tłusta cera, trądzik, trądzik wypryski cera, typ cery

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości