Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-12-18, 22:07   #2431
evak1988
Zadomowienie

GG do evak1988
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
fajny,fajny,ale tłustego nosa jak go nie przypudrujesz to nie zmatowi.Moze spróbuj jakiegos kremu tonującego...to własnie połączenie kremu pielęgnującego z podkładem...np Vichy ma fajne.
Podejrzewam jednak,ze żaden bardzo delikatny fluid długo nie utrzyma sie samodzielnie na mieszanej/tłustej cerze.
Właśnie to jest mój problem, moja skóra po paru godzinach strasznie się świeci. Próbowałam już wielu podkłdów ale zawsze po kilku godz jest to samo. Do mojej pracy nie bedę nakłdać kryjącego, mocnego makijażu bo pracuję fizycznie i wszystko mi spłynie Jakoś też wypada mi wygldac Tak samo myślałam żeby na krem nałożyć troszkę pudru sypkiego lub w kamienu

Edytowane przez evak1988
Czas edycji: 2011-12-18 o 22:11
evak1988 jest offline  
Stary 2011-12-18, 22:20   #2432
WhiteGyaru
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
A może spróbuj bb kremów? Co prawda nie dają matu (przynajmniej u mnie), ale bardzo naturalny i estetyczny pół mat. I są niewidoczne na twarzy.
BTW. Tak w ogóle to dobrze dobrany podkład też nie jest widoczny na twarzy.
A używałaś może kremu BB o działaniu wybielającym? Strasznie mnie korci zakup takowego.

Cytat:
Napisane przez evak1988 Pokaż wiadomość
Właśnie to jest mój problem, moja skóra po paru godzinach strasznie się świeci. Do mojej pracy nie bedę nakłdać kryjącego, mocnego makijażu bo pracuję fizycznie i wszystko mi spłynie Jakoś też wypada mi wygldac Tak samo myślałam żeby na krem nałożyć troszkę pudru sypkiego lub w kamienu
Ja w takich sytuacjach przecieram twarz delikatną chusteczką (nie trę, ale dociskam alby usunąć nadmiar sebum) i wtedy używam pudru. Myślałam nawet nad zakupem transparentnego, który stosowałabym w ciągu dnia na strefę T.
WhiteGyaru jest offline  
Stary 2011-12-18, 22:57   #2433
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
A używałaś może kremu BB o działaniu wybielającym? Strasznie mnie korci zakup takowego.
Sporo BB kremów oferuje wybielanie, choćby bardzo popularny Skin79 Hot Pink czy Missha PC. Używam ich ale wybielania nie zauważyłam. Z resztą, one mają za mało arbutyny w składzie, by dawać zauważalny efekt. Z drugiej strony u mnie nie ma za bardzo czego wybielać, moja skóra to NW10, a przebarwień nie mam
Stary 2011-12-19, 00:41   #2434
WhiteGyaru
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Sporo BB kremów oferuje wybielanie, choćby bardzo popularny Skin79 Hot Pink czy Missha PC. Używam ich ale wybielania nie zauważyłam. Z resztą, one mają za mało arbutyny w składzie, by dawać zauważalny efekt. Z drugiej strony u mnie nie ma za bardzo czego wybielać, moja skóra to NW10, a przebarwień nie mam
Ja mam kilka plamek po trądziku, ale moją główną bolączką jest nierówny koloryt cery. Stąd mój pomysł na wybielający krem (chociaż nie wiem, czy to zda egzamin w moim przypadku).

Niestety mój obecny podkład niezbyt mi służy, więc albo podleczę w jakiś cudowny sposób skórę i wyrównam jej koloryt, albo będę musiała się zaopatrzyć w bardziej kryjący podkład np. wspomniany stronę wcześniej Panstic MF.

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:34 ----------

Cytat:
Napisane przez evak1988 Pokaż wiadomość
Właśnie to jest mój problem, moja skóra po paru godzinach strasznie się świeci. Próbowałam już wielu podkłdów ale zawsze po kilku godz jest to samo. Do mojej pracy nie bedę nakłdać kryjącego, mocnego makijażu bo pracuję fizycznie i wszystko mi spłynie Jakoś też wypada mi wygldac Tak samo myślałam żeby na krem nałożyć troszkę pudru sypkiego lub w kamienu
Znalazłam na KWC takie cacko:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,46...rs.html&next=1

Może się Tobie przydać.
WhiteGyaru jest offline  
Stary 2011-12-19, 09:40   #2435
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Znalazłam na KWC takie cacko:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,46...rs.html&next=1

Może się Tobie przydać.
Interesujące
Nie wiecie gdzie oprócz Douglasa można je kupić?
Stary 2011-12-19, 09:56   #2436
ckin2u
Zakorzenienie

takie bibulki matujace sa tak naprawde w wielu sklepach dostepne ja mialam kiedys z inglota

tez mam problem z dobraniem idealnego podkladu, pudru itp juz tylu probowalam (zmienialam tez kremy itd) i z kazdym jest cos nie tak, moja buzia po pomalowaniu zamiast wygladac na ladna (:P) wyglada na taka zmeczona :/ juz bardziej sie sobie podobam w domu po przebudzeniu

idzie oszalec
ckin2u jest offline  
Stary 2011-12-19, 12:13   #2437
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
takie bibulki matujace sa tak naprawde w wielu sklepach dostepne ja mialam kiedys z inglota
Wiem bo sama takowe posiadam
Ale chodzi mi o Bobbi Brown.
Stary 2011-12-19, 13:24   #2438
shari_23
Przyczajenie

Ja boję się podkładów (wszystkie są za ciemne). Ostatnio eksperymentuję z korektorami (zielonym i beżowym), do tego puder transparentny i gra
shari_23 jest offline  
Stary 2011-12-19, 13:39   #2439
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Napisane przez shari_23 Pokaż wiadomość
Ja boję się podkładów (wszystkie są za ciemne). Ostatnio eksperymentuję z korektorami (zielonym i beżowym), do tego puder transparentny i gra
Nie trzeba obawiać się podkładów jest mnóstwo w naprawdę jaśniutkich kolorach i takich które nie dają efektu maski
Choć ja też chyba wolę duet korektor a właściwie kamuflaż i puder
Stary 2011-12-19, 13:43   #2440
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Zawsze możesz wypróbować kremy tonujące
Lekkie, ale z kolorkiem
Moim hitem jest ten z Alterry
Stary 2011-12-19, 13:58   #2441
WhiteGyaru
Raczkowanie

Cytat:
Zielony korektor stosujesz punktowo, czy można nim posmarować większe obszary twarzy?

Ja szukam odpowiedniego kamuflażu już dłuższy czas i coraz bardziej się obawiam, że sam podkład w moim przypadku nie wystarczy (no chyba, że wybiorę naprawdę nieźle kryjący).
WhiteGyaru jest offline  
Stary 2011-12-19, 15:03   #2442
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Lekkie, ale z kolorkiem
Ja też bardzo lubię ten krem, ale jest dość ciemny. Zdecydowanie nie dla jasnej karnacji.

Cytat:
Zielony korektor stosujesz punktowo, czy można nim posmarować większe obszary twarzy?

Ja szukam odpowiedniego kamuflażu już dłuższy czas i coraz bardziej się obawiam, że sam podkład w moim przypadku nie wystarczy (no chyba, że wybiorę naprawdę nieźle kryjący).
Myślę, że zielonym korektorem możesz pokryć większy obszar.
Obecnie mam bardzo problemową cerę i u mnie sam Panstik daje radę
Stary 2011-12-20, 09:24   #2443
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Ja też bardzo lubię ten krem, ale jest dość ciemny. Zdecydowanie nie dla jasnej karnacji.
Kupując ten krem zasugerowałam się napisem "brązujący", (choć w rzeczywistości jest tonujący, a nie brązujący).
Pomyślałam, że wypróbuję bo był w promocji chcąc sprawdzic czy po kilkakrotnym użyciu nada skórze jakiś kolor i może nie będę musiała przez jakiś czas stosować podkładu.
Po otwarciu trochę mnie zatkało
Kolor kremu ciemniejszy niż wszystkie moje podkłady razem wzięte
Ale po pierwszym użyciu efekt super
Wyrównany koloryt cery i tak... lekko
Potem tylko puder i już
Pasuje mi to, jeśli nie chcę robić codziennego makijażu, a jednak chcę jakoś wyglądać i móc się pokazać innym
Wiadomo, nie każdemu będzie odpowiadał, ale ja jestem z niego bardzo zadowolona
Stary 2011-12-20, 12:45   #2444
shari_23
Przyczajenie

Cytat:

Punktowo nie mam specjalnie co zakrywać (na wykwity skórne nie mogę się skarżyć), ale baardzo rumienię się przy nosie, dlatego kładę go na środek twarzy (strefa T i "szczyty" policzków), albo od razu mieszam z beżowym korektorem, żeby nie mieć potem problemu z zakryciem zieleni. Taki patent naprawdę rozświetla twarz, a krycie, nawet najtańszymi korektorami (w proporcjach pół na pół lub 1z:2b) jest zadowalające

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Lekkie, ale z kolorkiem
Dzięki za radę, postaram się poszukać czegoś dla siebie, jeśli oczywiście cena mnie nie odstraszy
shari_23 jest offline  
Stary 2011-12-20, 13:14   #2445
WhiteGyaru
Raczkowanie

Cytat:
Punktowo nie mam specjalnie co zakrywać (na wykwity skórne nie mogę się skarżyć), ale baardzo rumienię się przy nosie, dlatego kładę go na środek twarzy (strefa T i "szczyty" policzków), albo od razu mieszam z beżowym korektorem, żeby nie mieć potem problemu z zakryciem zieleni. Taki patent naprawdę rozświetla twarz, a krycie, nawet najtańszymi korektorami (w proporcjach pół na pół lub 1z:2b) jest zadowalające
O! To interesujące, bo ja właśnie mam podobny problem - zaróżowienia w okolicy policzków lecz nie po środku, a pod oczami, koło nosa i niekiedy również na brodzie.

Mam na oku korektor AA: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,17...ny.html&next=1 oraz ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,82...15.html&next=1 (ale troszkę przerażają mnie ceny tej marki).
WhiteGyaru jest offline  
Stary 2011-12-20, 13:33   #2446
dziama_
Raczkowanie

ja zakochana w Astorze 16h mineral, nie wiem co teraz robić, gdzie znaleźć podkład odpowiadający astorowi
może Essence, stay all day, ale nie wiem jak z kolorami, bo astor miał fajne beże, a nie różowe albo pomarańczowe..
dziama_ jest offline  
Stary 2011-12-20, 14:47   #2447
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
O! To interesujące, bo ja właśnie mam podobny problem - zaróżowienia w okolicy policzków lecz nie po środku, a pod oczami, koło nosa i niekiedy również na brodzie.

Mam na oku korektor AA: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,17...ny.html&next=1 oraz ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,82...15.html&next=1 (ale troszkę przerażają mnie ceny tej marki).
....
Avene spokojnie możesz sobie odpuscić,bardzo kiepska jakosć,za to AA fajny jest.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2011-12-22, 21:05   #2448
mon88
Zadomowienie

Chciałabym wypróbować Rimmel, Match Perfection, Cream Gel Foundation, ale jak zawsze mam problem z kolorem...
W colorstayu jestem w kolorze 180, a Astor perfect stay używam w kolorze 100... ma któraś jakieś doświadczenie?
chodzi mi o jasny żółty odcień...
mon88 jest offline  
Stary 2011-12-22, 21:29   #2449
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez mon88 Pokaż wiadomość
Chciałabym wypróbować Rimmel, Match Perfection, Cream Gel Foundation, ale jak zawsze mam problem z kolorem...
W colorstayu jestem w kolorze 180, a Astor perfect stay używam w kolorze 100... ma któraś jakieś doświadczenie?
chodzi mi o jasny żółty odcień...
....
może 103?

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2011-12-27, 21:57   #2450
anka09ka
Przyczajenie

znacie jakies podklady kryjace w zloto-zoltym kolorze lecz nie brzoskwionowym?
anka09ka jest offline  
Stary 2011-12-28, 10:14   #2451
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Revlon CS, ma mnóstwo kolorów do wyboru, na pewno znajdziesz złocisto - żółty. Może 180 Sand beige?
Stary 2011-12-28, 10:19   #2452
natalia191994
Przyczajenie

GG do natalia191994

Mam ogromny problem z podkładem. Ciężko mi coś znaleźć, bo mam bardzo jasną cerę, a na dodatek mieszkam w małym mieście i mam utrudniony dostęp do wielu firm. Mam małe problemy z cerą, dlatego szukam podkładu kryjącego, ale bez przesady bo nie chcę czuć się jakbym miała tapetę na buzi. Mam 17 lat więc chcę coś delikatnego i wyglądającego naturalnie. Próbowałam już wielu podkładów, ale dobranie mojego odcienia to największy problem. Dobrze by było, gdyby trzymał się na buzi i nie rozcierał się po godzinie, dwóch. Mam cerę mieszaną z rumieńcami na policzkach. Z góry dziękuję Wam za pomoc.
natalia191994 jest offline  
Stary 2011-12-28, 10:28   #2453
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Zajrzyj tu http://wizaz.pl/forum/showthread.php...asny+podk%B3ad
Stary 2011-12-30, 23:22   #2454
TwojaaKokaina
Przyczajenie

EL double wear. http://torebka.kafeteria.pl/index.php?mode=view&id=9892 bradzo dobrze kryje pozdrawiam
Stary 2011-12-31, 10:49   #2455
Aniia0
BAN stały

Ja bym ci zaproponowałam z Avonu podkład nowość : 24k . Moim zdaniem jest idealny przynajmniej tak jak dla mnie a też mam problem czasem z cerą tzw. wypryski czy przebarwienia, które chce zamaskować.
Aniia0 jest offline  
Stary 2012-01-01, 20:41   #2456
ckin2u
Zakorzenienie

ja teraz testuje http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,26...ny.html&next=1 i jest chyba najlepszym podladem jakiego do tej pory uzywalam... troche drogi i boje sie ze kupie a jednak zachwyt minie dlatego postaram sie zalatwic jeszcze jedna probke i nadal testowac

chce tez korektor clinique ... wiec razem daje to niezle koszta

po tym podkladzie buzia jest taka aksamitna no jak z photoshopu! oby mi zachwyt nie minal , chcialabym w koncu znalezc idealny podklad, i kolor (mam 02 chyba) i jest trafiony na 100 % taki cieply zolty odcien
ckin2u jest offline  
Stary 2012-01-01, 21:05   #2457
pumas
Zakorzenienie

Parure extreme jest fajny, nie zawiedziesz się, choć z odcieniami jest problem, ale fajnie, że Tobie pasuje.
Ja kończę maca studio fix i zastanawiam się nad zastepca. w ogole pompka mi się do tego dziada zepsuła i muszę wygrzebywać, co jest strasznie niewygodne z racji szklanej butli. Ostatnio mam straszne problemy z cerą i już nie wiem, czego używać, żeby było trwałe i w miarę kryjące, ale naturalne tyle o ile się da.
pumas jest offline  
Stary 2012-01-02, 13:15   #2458
wikuuusss
Raczkowanie

Szukam jakiegoś podkładu dla nastolatki. Nie mam trądziku, tylko naczynka w okolicach nosa i ogólnie nierównomierny koloryt skóry. Chciałabym żeby cera wyglądała tak zdrowo, była rozświetlona. Żadnego mocnego krycia i efektu tapety. Najlepiej żeby też nie był zbyt drogi. Polecacie coś?
wikuuusss jest offline  
Stary 2012-01-02, 16:51   #2459
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Napisane przez wikuuusss Pokaż wiadomość
Szukam jakiegoś podkładu dla nastolatki. Nie mam trądziku, tylko naczynka w okolicach nosa i ogólnie nierównomierny koloryt skóry. Chciałabym żeby cera wyglądała tak zdrowo, była rozświetlona. Żadnego mocnego krycia i efektu tapety. Najlepiej żeby też nie był zbyt drogi. Polecacie coś?
Polecam mineralny podkład z Bell mat&cover, wbrew nazwie całkiem nieźle matuje, ale raczej słabo kryje, jedynie wyrównuje koloryt skóry efekt jest bardzo naturalny, kosztuje ok 15 - 20 zł
Fajny jest też Rimel w żelu, matuje, wyrównuje koloryt cery, w ogóle nie widac go na twarzy.
Obydwa dają efekt zdrowej wypoczętej skóry.
Stary 2012-01-03, 08:22   #2460
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Polecam mineralny podkład z Bell mat&cover, wbrew nazwie całkiem nieźle matuje, ale raczej słabo kryje, jedynie wyrównuje koloryt skóry efekt jest bardzo naturalny, kosztuje ok 15 - 20 zł
Fajny jest też Rimel w żelu, matuje, wyrównuje koloryt cery, w ogóle nie widac go na twarzy.
Obydwa dają efekt zdrowej wypoczętej skóry.
A jak z konsystencją jednego i drugiego?
I z zapychaniem bądź też nie-zapychaniem?

Tagi
apteka, baza, bourjois, cera, cera mieszana, cera tłusta, cera trądzikowa, cery mieszanej, clarins, delikatny, dermacol, długotrwały podklad, estee lauder, fluid, fluid matujacy, foundation, jasna karnacja, kolor, krem bb, krem z filtrem uv, kryjacy, kryjący, lato, makijaż, matownie, matujace, maybelline, maybelline dream satin, nastolatka, nastolatki, opalony, pastelowy, podklad kryjący, podklad matujący, podkład, podkład mus matowa cera, podkład odcienie, podkład rozświetlający, podkłady, pryszcze, przebarwienia skory, puder, revlon colorstay, róż, sceniczny, skóra, soraya, studniówka, szukam, świeci się, tłusta cera, trądzik, trądzik wypryski cera, typ cery

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości