Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-02-22, 21:40   #2821
bloumi
Przyczajenie

Dot.: jaki pudkład polececie ?

Dream matte mouse może okazać się dobry dla Twojej cery, skoro mówisz, że jest tłusta - to podkład, który ma pudrowe wykończenie ale jeśli borykasz się z bliznami, trądzikiem i chcesz podkładu mocno kryjącego - muszę Cię rozczarować ale dream się nie sprawdzi. Używałam w zamierzchłych czasach jako nastolatka wspólnie z przyjaciółką i pamiętam, że zawsze podobała mi się jej twarz po nałożeniu tego podkładu. Co do stay24h się nie wypowiem bo nigdy nie używałam - może któraś z Wizażanek wie
bloumi jest offline  
Stary 2012-02-22, 23:12   #2822
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

.......
Loreal Lumi Magique...tylko do skóry suchej/normalnej piekna konsystencja i nakładanie,niezłe kolory,ale totalny błysk po 2 godzinach,wszedzie

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2012-02-23, 09:38   #2823
coco_kiciusia
Zadomowienie

Ja pulecam ten pudkład
http://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria....ext=1&sort=999
masa wizażanek już się tam raz a dobrze wypowiedziała...
Stary 2012-02-23, 09:53   #2824
quench
Are you talking to me?!

A ja polecam KWC i wątek zbiorczy o podkładach
Stary 2012-02-23, 10:06   #2825
weinberger
Raczkowanie

ja polecam podklad z Catrice. więcej na KWC

weinberger jest offline  
Stary 2012-02-23, 10:30   #2826
_Roksi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.......
Loreal Lumi Magique...tylko do skóry suchej/normalnej piekna konsystencja i nakładanie,niezłe kolory,ale totalny błysk po 2 godzinach,wszedzie
Ja potwierdzam, że dla suchej skóry to fajny podkład U mnie daje satynowe, zdrowe rozświetlenie, ale bez typowego świecenia się twarzy.
_Roksi jest offline  
Stary 2012-02-23, 15:04   #2827
cebulki
Wtajemniczenie

GG do cebulki

Który z podkladów Loreal (True Match lub Lumi) bedzie lepszy do cery mieszanej i który ma lepsze krycie?

Tarte Shape Light Sand
cebulki jest offline  
Stary 2012-02-23, 16:51   #2828
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
Który z podkladów Loreal (True Match lub Lumi) bedzie lepszy do cery mieszanej i który ma lepsze krycie?
....
True Match,Lumi do mieszanej chyba średnio-duzy błysk ,mniejsze krycie

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2012-02-23, 18:41   #2829
cebulki
Wtajemniczenie

GG do cebulki

dzięki,
pszłam dzisiaj do drogerii na spokojnie potestować podklady - i tragedia, przypomnialo sie mi dlaczego nie kupuje podkładów typu maxfactor, rimmel itp.

Posmarowałm sie rimmelem Wake me up i zelowym - koszmar , najjaśniejsze kolory świnka pomarańczowa po kilkunastu minutach, a poza tym w Wake me up po ok. godzinie dostrzegłam drobinki takie same jak w Photoready Revlonu - porażka. Maxfactor kolor pastele - istny pomarańcz - byłam w szoku, potem przeszłam do loreala niestety nie było próbek wszystkich ale udało sie mi dorwac true match odcien N1 - tutaj kolor ladny , jasny ale niestety z nutką różu, potem przyszedł czas na Lumi N Pure Linen - niestety kolor zbyt ciemny z nutką pomarańczy ale przeslicznie wyglądał na rozsmarowanej dloni - tak satynowo-świetliscie - szkoda ze mam cere mieszaną bo ten kolor moze nadałby sie na lato, na teraz potrzebuje czegos jasnego z dodatkiem żółci.
Jeszcze pomyslałam ze w rossmanie maja stare testery i dlatego te kolory tak wygladały??!!
Poszukiwań ciąg dalszy- teraz kolej na Inglot.

Tarte Shape Light Sand
cebulki jest offline  
Stary 2012-02-23, 19:55   #2830
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
dzięki,
pszłam dzisiaj do drogerii na spokojnie potestować podklady - i tragedia, przypomnialo sie mi dlaczego nie kupuje podkładów typu maxfactor, rimmel itp.

Posmarowałm sie rimmelem Wake me up i zelowym - koszmar , najjaśniejsze kolory świnka pomarańczowa po kilkunastu minutach, a poza tym w Wake me up po ok. godzinie dostrzegłam drobinki takie same jak w Photoready Revlonu - porażka. Maxfactor kolor pastele - istny pomarańcz - byłam w szoku, potem przeszłam do loreala niestety nie było próbek wszystkich ale udało sie mi dorwac true match odcien N1 - tutaj kolor ladny , jasny ale niestety z nutką różu, potem przyszedł czas na Lumi N Pure Linen - niestety kolor zbyt ciemny z nutką pomarańczy ale przeslicznie wyglądał na rozsmarowanej dloni - tak satynowo-świetliscie - szkoda ze mam cere mieszaną bo ten kolor moze nadałby sie na lato, na teraz potrzebuje czegos jasnego z dodatkiem żółci.
Jeszcze pomyslałam ze w rossmanie maja stare testery i dlatego te kolory tak wygladały??!!
Poszukiwań ciąg dalszy- teraz kolej na Inglot.
A spojrzałaś na Bourjois? Jak na drogeryjne to mają naprawdę jasne podkłady.I żółciutkie

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2012-02-23, 21:38   #2831
cebulki
Wtajemniczenie

GG do cebulki

u mnie w rossmanie nie ma szafy Bourjoisale mam Healthy mix 52 - jest bardzo fajny tylko troche za szybko znika i niestety końcówka podkłdu mi ściemniała zastanawiam sie tez nad Flower Perfection, miałam próbke-napewno lepiej kryje ale nie pamietam jak z błyszczeniem cery.

jeszcze mam jedno pytanie odnośnie True Match Loreala - jak kolorystycznie rózni sie kolor W2 Light Ivory (wersja USA) a W2 Golden Vanilla (wersja nasza)

Tarte Shape Light Sand

Edytowane przez cebulki
Czas edycji: 2012-02-24 o 09:46
cebulki jest offline  
Stary 2012-02-24, 10:35   #2832
rewelaa
Przyczajenie

Dot.: Podklad dla mnie (?)

A ten Studio Fix masz w formie fluidu czy kompakcie? I można gdzieś zdobyć jakąś próbkę? Najbliższy Mac mam oddalony o 200km a słyszałam sporo dobrych opinii i chętnie bym się skusiła.
rewelaa jest offline  
Stary 2012-02-24, 22:12   #2833
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
u mnie w rossmanie nie ma szafy Bourjoisale mam Healthy mix 52 - jest bardzo fajny tylko troche za szybko znika i niestety końcówka podkłdu mi ściemniała zastanawiam sie tez nad Flower Perfection, miałam próbke-napewno lepiej kryje ale nie pamietam jak z błyszczeniem cery.

jeszcze mam jedno pytanie odnośnie True Match Loreala - jak kolorystycznie rózni sie kolor W2 Light Ivory (wersja USA) a W2 Golden Vanilla (wersja nasza)
Amerykańskie True Matche są jaśniejsze niż europejskie i mają podobno bardziej "życiowe" kolory, czyli są bardziej neutralne, a nie bardzo żółte/pomarańczowe czy różowe. Ale wersja amerykańska ma też inną konsystencję (wersja europejska jest delikatniejsza i bardziej komfortowa w użyciu).
Stary 2012-02-25, 09:18   #2834
cebulki
Wtajemniczenie

GG do cebulki

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Amerykańskie True Matche są jaśniejsze niż europejskie i mają podobno bardziej "życiowe" kolory, czyli są bardziej neutralne, a nie bardzo żółte/pomarańczowe czy różowe. Ale wersja amerykańska ma też inną konsystencję (wersja europejska jest delikatniejsza i bardziej komfortowa w użyciu).
dzięki, juz trace nadzieje na znalezienie idealnego podkłądu który zastąpi mi Revlona. Ostatnio robie różne mieszanki z poodkąldów typy Revlon, MAP, Double Wear i to wychodzi nieźle ale wkurza mnie mieszanie , nie mam na to czasu rano! Ale chyba póki co nie mam wyjścia...
dzisiaj moze uda sie mi zdobyc próbke Inglota AMC jestem jego ciekawa

Tarte Shape Light Sand
cebulki jest offline  
Stary 2012-02-25, 09:58   #2835
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
dzięki, juz trace nadzieje na znalezienie idealnego podkłądu który zastąpi mi Revlona. Ostatnio robie różne mieszanki z poodkąldów typy Revlon, MAP, Double Wear i to wychodzi nieźle ale wkurza mnie mieszanie , nie mam na to czasu rano! Ale chyba póki co nie mam wyjścia...
dzisiaj moze uda sie mi zdobyc próbke Inglota AMC jestem jego ciekawa
Rozumiem co masz na myśli. Mam tak samo. Ze względu na jasną cerę nie mogę dobrać odpowiedniego podkładu, bo albo najjaśniejszy kolor jest za ciemny, albo podkład sam w sobie okazuje się badziewny. Teoretycznie mogłabym kupić biały podkład MAP czy Kryolan i rozjaśniać im podkłady, ale nie lubię takiego babrania się Tym bardziej, że często podkłady "ryzą się" ze sobą i powstaje gęsty glut
Stary 2012-02-25, 13:07   #2836
sweetieSS
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez coco_kiciusia Pokaż wiadomość
Ja pulecam ten pudkład
http://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria....ext=1&sort=999
masa wizażanek już się tam raz a dobrze wypowiedziała...
tak, to dobry pudkład
sweetieSS jest offline  
Stary 2012-02-26, 21:10   #2837
malinowaI
Przyczajenie

Smile Najlepszy podkład >200

Szukam idealnego podkładu który :
nie spłynie z twarzy po 12 godz
nie spowoduje efektu maski
ukyje malutkie niedoskonałosci skóry twarzy
nie bedzie się swiecił na twarzy

Cena do 400 zł - istnieje takie cudo ?
malinowaI jest offline  
Stary 2012-02-27, 00:01   #2838
kamil112
Przyczajenie

Kosmetyki - podkład.

Witam.
Jestem chłopakiem, w sytuacjach stresowych typu jakieś przemówienie lub nieprzyjemna rozmowa robie się czerwony na twarzy. Chciałbym mieć jakiś kosmetyk, którym to zaczerwienienie mógłbym zniwelować.
Co będzie dobre ? Jakiś podkład pod makijaż, tylko jaki ?
kamil112 jest offline  
Stary 2012-02-27, 10:00   #2839
cebulki
Wtajemniczenie

GG do cebulki

i kolejne testy za mną... dobyłam duuużą próbkę podkaldu Inglot AMC , kolor LW 300 piekny - idealny dla mnie, ale... po nałozeniu niezbyt ladnie wyglądał na twarzy, niezbyt dobrze sie nakladał poniewaz jest zbyt rzadki, kładłam dwie warstwy dla lepszego krycia i mialam wrazenie że mam smugi, bylo widać na twarzy szczegolnie na nosie - niestety nie leży mi -szkoda bo wiązałam z nim duze nadzieje

nastepny w kolejności to słynny MUFE HD- kolor 117 - cudo nie mogłam sie doczekac kiedy go nałoze!! i przeżyłam szok! podkald za taką kase ma prawie zerowe krycie!!!!dokładalam dokładałam i nic!!! kolor po nalożeniu ciupke za jasny ale to nic, po dwóch godzinach juz był lekki blysk, latwo sie ściera - kolejny niewypal. Jak ten podklad moze kosztowac takie pieniądze ???!!!! Na plus jest to ze po nalozeniu wogóle go nie czuc na twarzy, i ladnie sie wtopił.

Mam tez próbke nawilżajacego The Body Shop ale jak przyniosalm go do domu to sie przeraziłam ze taki kolor wybrałam - ciemny , jakis różowo-pomarańczowy - chyba nr 06, a w sklepie wydawal sie taki aldny, niestety Pani nie była zbyt pomocna ani nawet miła, nawet go pewnie nie wypróbuje

w sobote zrobilam sobie mieszanke HM52 kilka kropelkami EL Double Wear Sand i musze powiedziec ze wyszło extra - bardzo ladnie trzymało sie na twarzy cały dzień bez wiekszych poprawek!!! HM52 mam na wykonczeniu i zastaanawima sie czy brac go ponownie - odpowiada mi kolor ale ma słabe krycie czy skusic sie na Bourjois Flower Perfection.

Tarte Shape Light Sand
cebulki jest offline  
Stary 2012-02-27, 10:33   #2840
DontSaySorry
Zakorzenienie

Dot.: Kosmetyki - podkład.

Wydaje mi się, że maskowanie nic nie da. Zaopatrz się w kremy, maseczki uspakajające szalone naczynka Na kwc zapewne znajdziesz listę polecanych produktów do tego typu problemów.
Stary 2012-02-27, 20:53   #2841
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Dziewczyny ktory podklad polecicie ktory:
-nie zapcha badzie dawal oddychac skorze
-ktory nada sie dla cer z bliznami tradzikowymi czerwonymi -zeby ich jeszcze bardziej nie uwydatnial ?
Polski Bursztyn jest offline  
Stary 2012-02-27, 21:42   #2842
brownayes
Raczkowanie

Superstay 24 h nie nadaje się do cery tłustej. Przerabiałam to i kilka innych podkładów i po każdym świeciłam się jak żarówka i płynęłam... Dopiero Revlon colorstay mnie zadowoliła i dobrałam odpowiedni odcień
brownayes jest offline  
Stary 2012-02-28, 01:28   #2843
ancyk88
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 4
Dot.: Najlepszy podkład >200

masz wyszukiwarke i kwc skorzystaj z niej

ancyk88 jest offline  
Stary 2012-02-28, 07:58   #2844
magratka
Rozeznanie

na górze tego działu masz wątek zbiorczy o dobieraniu podkładów, tam zadaj to pytanie
magratka jest offline  
Stary 2012-02-28, 15:03   #2845
mycha9393
Zakorzenienie

Revlon Colorstay(od 35zl na allegro, ok 70 zl. w drogerii) + dermacol kryjacy jesli masz bardzo problematyczna cere. (ok 25 zl), Efekt cudny, nie raz ludziska sie pytały co mam na twarzy ze tak ladnie.. mimo ze cere mam b. problematyczna....

PS. nastepnym razem korzystaj z wyszukiwarki!
mycha9393 jest offline  
Stary 2012-02-28, 15:37   #2846
syrena_
Raczkowanie

Exclamation Dziewczyny głowa mnie boli ! - pomóżcie wybrać

KWC przejrzane całe, minął tydzień a ja nadal niezdecydowana.
Nieważna jest tu cena. Chce kupić jeden solidny produkt - fluid.
Na policzkach mam trochę suchą cerę, jednak szukam czegoś co zmatowi i będzie kryjące, jednocześnie wyrówna koloryt (bywam "czerwonawa").
Oraz trwałość, bez tego ani rusz.
Pomóżcie
syrena_ jest offline  
Stary 2012-02-28, 16:16   #2847
anibiaa
Rozeznanie

Dot.: Dziewczyny głowa mnie boli ! - pomóżcie wybrać

Jak masz suche partie na twarzy, to weź pod uwagę, że podkład matujący podkreśli je jako tzw. "suche skórki".
Mocno kryje i matuje Manhattan Powder Matt.

Wygląda na to, że masz cerę mieszaną.
Może spróbuj Lasting Finish 25 od Rimmel'a albo ProLongwear od MAC. Te podkłady znam i na cerze mieszanej sprawdzają się dobrze. Są trwałe, ale to nie są podkłady typowo matujące. Dobrze sobie jednak radzą z tłustą i mieszaną cerą.
Jest też Revlon Colorstay. O nim są nawet wątki na forum - też poczytaj.
Miej na uwadze, że podkłady typowo matujące - mogą dodatkowo wysuszać i podkreślać to, co już wysuszone.
Zadbaj też o nawilżenie cery - dobrze odżywiona cera sprawi, że podkład będzie wyglądał dużo lepiej i trzymał się dłużej, to klucz. Radziłabym właśnie od tego zacząć
perfect

anibiaa jest offline  
Stary 2012-02-28, 19:13   #2848
Frutti
Zakorzenienie

Dot.: Dziewczyny głowa mnie boli ! - pomóżcie wybrać

Polecam Lasting Finish z Rimmela też mam suche policzki, reszta w miarę. U mnie sprawdza się idealnie, nawilża, krycie w miarę, kolor super wyrównuje
Stary 2012-02-29, 11:30   #2849
cebulki
Wtajemniczenie

GG do cebulki

ale tu cicho sie zrobilo
w dalszych poszukiwaniach podkładu idealnego natknęalm sie na kilka pozytywnych recenzji podkładu Flormat Prefct Coverage - używała któraś z Was?

Tarte Shape Light Sand
cebulki jest offline  
Stary 2012-02-29, 14:10   #2850
justkax3
Rozeznanie

Minerały np. Lily Lolo
Zamknij wątek

Tagi
apteka, baza, bourjois, cera, cera mieszana, cera tłusta, cera trądzikowa, cery mieszanej, clarins, delikatny, dermacol, długotrwały podklad, estee lauder, fluid, fluid matujacy, foundation, jasna karnacja, kolor, krem bb, krem z filtrem uv, kryjacy, kryjący, lato, makijaż, matownie, matujace, maybelline, maybelline dream satin, nastolatka, nastolatki, opalony, pastelowy, podklad kryjący, podklad matujący, podkład, podkład mus matowa cera, podkład odcienie, podkład rozświetlający, podkłady, pryszcze, przebarwienia skory, puder, revlon colorstay, róż, sceniczny, skóra, soraya, studniówka, szukam, świeci się, tłusta cera, trądzik, trądzik wypryski cera, typ cery

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości