Makijaż dla cery trądzikowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-02-20, 10:53   #1
lybka82
Przyczajenie

Send a message via Skype™ to lybka82
Unhappy

Makijaż dla cery trądzikowej

Witam!
BArdzo prosze o pomoc bo sama juz nie wiem co i jak nakladac zeby bylo dobrze. Mam cere tradzikowa , na szczescie po dlugich testach, poszukiwaniach itd znalazlam odpowiednie preparaty aby sie pozbyc "diod" z buzi. CHCIALABYM aby ktos mi podpowiedzial jaki bedzie najlepszy makijaz do mojej cery. JAKICH kosmetykow uzywac , jakich odcieni itd.
opis:
brazowe wlosy
zielone oczy
czarne brwi
delikatnie karmelowy odcien cery.
BARDZO PROSZE O FACHOWA POMOC!

moj cel- wakacje 49 kg hehe
lybka82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 16:10   #2
carolla666
Przyczajenie

Dot.: Makijaż dla cery trądzikowej

polecam:

make- up (podklad) Manhattan Powder Math Fluid lub cos z wyzszej półki jak np. Estee Lauder Double Wear 10 SPF
kolorki sama juz musisz sobie dobrac.

Korektor w kredce The Body Shop ktory pomoze zatuszowac male mankamenty (krostki ,czerwone punkty a nawet i cienie pod oczami o ile takowe sa)
carolla666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:28   #3
lybka82
Przyczajenie

dziekuje

Stary 2009-02-22, 18:35   #4
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie

przy problematycznej cerze zadbac glownie o dobry podklad - ale jak najbardziej naturalny i nie ciapac sie nim bez umiaru, bo taka mocna tapeta i przeswitujace przez nia pryszcze wygladaja kiepsko. I raczej zrezygnowac z kolorow na powiekach i ustach. Tylko tusz + kredka czarna lub brazowa. Mam wrazenie ze kolory jeszcze bardzej uwypuklaja niedoskonalosci.

Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 09:21   #5
lybka82
Przyczajenie

Przewaznie uzywam samego tuszu , na wieczorne wyjscia dodaje troche fioletowego cienia ale to tylko dlatego ze nosze okulary ktore pomniejszaja mi oczy i chcialabym je "pokazac". Wlasnie mam problem z podkladem. |Wyprobowala juz tylu ze nie wiem ktory najlepszy. Zaczelam uzywac mineralnych pudrow ale po nich (tak mi sie wydaje) rowniez mnie wysypalo. Nie wiem moze cos aptecznego?Jestem gotowa zainwestowac , moze ktos podpowie ?

Stary 2009-02-23, 10:10   #6
sunprince
Zakorzenienie

Polecam minerały. Ale te prawdziwe, a nie te podróbki, które dostać można w polskich drogeriach.
Przed i Po -> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=311233
Używam, mam trądzikową, ale przesuszoną cerę, leczę się już od paru ładnych lat u dermatologa. Zawsze miałam problem z podkładem, przed erą mineralną używałam DMM i w musie avonu. Teraz zdecydowanie stawiam na minerały, pomimo, że dopiero zaczynam z nimi swoją przygodę.

Edytowane przez sunprince
Czas edycji: 2009-02-23 o 10:11
sunprince jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 11:46   #7
KatherineC
Przyczajenie

Makijaż dla cery trądzikowej

Hej Mam 14 lat i zapewne jak się domyślacie mam cerę trądzikową. Nie chodzi mi o takie czerwone plamy na policzkach, tylko na całej strefie T występuje mi trądzik, mały ale w dużej ilości. Czasami pojawiają się także zapalenia. Walczę z trądzikiem już 4 lata, zmieniłam dietę, ddbam o higienę, lecz to wszystko nie wystarcza. Raz mi się poprawia, a za drugim razem znów wszystko wraca, tak jak było na początku. Gdy chodzę do szkoły lub po prostu wychodzę z domu, wstydzę się mojej twarzy. Moim pytaniem jest: Jaki dobry makijaż (podkład, korektor) jest dobry dla cery trądzikowej, tak aby nie zapychał porów i był dobry do codziennego stosowania ? Nie chcę używać żadnych pudrów, ponieważ słyszałam, że strasznie niszczą skórę. Czy jak zaczne teraz stosować jakiś kosmetyk, np. podkład to czy moja cera się zniszczy na późniejsze lata ? Gdybym nie miała takich problemów z twarzą, nie miałabym konieczności zadawania takiego pytania, lecz niestety muszę. Przede wszystkim nie chcę sobie teraz zepsuć cery, żeby za 10 lat wyglądać o wiele starzej. Pozdrawiam
KatherineC jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 12:39   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie

Może spróbuj z podkładem mineralnym? Są bezpieczne, dobrze kryją (zależy jakiej firmy jeszcze- sprawdź na kwc). Od zwykłego pudru cera się nie niszczy- ale fakt jest taki że nadmiar pudru na skórze daje "tapetę" przez co zmarszczki są bardziej widoczne i stąd ten przesąd
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 13:17   #9
BeautyCandy
Raczkowanie

Podkład i puder nie niszczą cery

4.1o - Dior Nude Shimmer Instant Illuminating Powder
BeautyCandy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 12:50   #10
subiektywna Vera
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez KatherineC Pokaż wiadomość
Hej Mam 14 lat i zapewne jak się domyślacie mam cerę trądzikową. Nie chodzi mi o takie czerwone plamy na policzkach, tylko na całej strefie T występuje mi trądzik, mały ale w dużej ilości. Czasami pojawiają się także zapalenia. Walczę z trądzikiem już 4 lata, zmieniłam dietę, ddbam o higienę, lecz to wszystko nie wystarcza. Raz mi się poprawia, a za drugim razem znów wszystko wraca, tak jak było na początku. Gdy chodzę do szkoły lub po prostu wychodzę z domu, wstydzę się mojej twarzy. Moim pytaniem jest: Jaki dobry makijaż (podkład, korektor) jest dobry dla cery trądzikowej, tak aby nie zapychał porów i był dobry do codziennego stosowania ? Nie chcę używać żadnych pudrów, ponieważ słyszałam, że strasznie niszczą skórę. Czy jak zaczne teraz stosować jakiś kosmetyk, np. podkład to czy moja cera się zniszczy na późniejsze lata ? Gdybym nie miała takich problemów z twarzą, nie miałabym konieczności zadawania takiego pytania, lecz niestety muszę. Przede wszystkim nie chcę sobie teraz zepsuć cery, żeby za 10 lat wyglądać o wiele starzej. Pozdrawiam
Twoje problemy z trądzikiem są w głównej mierze wywołane hormonami, które jak zapewne wiesz zaczynają szaleć w Twoim wieku. Ja podobnie jak poprzedniczki polecam Ci zakup pudrów lub podkładów mineralnych. Na KWC jest cała tego masa i na pewno znajdziesz do siebie odpowiedni.

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości