Zwątpienie minerałowe - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-02-27, 23:38   #301
Pampelina
Raczkowanie

Smile Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Ewula bambus pewno nie dla Ciebie, ja wogole nie uzywam primera

Pampelina z lauraess odpowiednim kolorem jest soft tan, z joppa cream puff lub cream brulee w formule simple radiance, morning dew jest fantastyczna formulą, to tak jak jednoczesnie bronzer plus podklad, ale w danej jasnosci, czyli blada musnieta sloncem np dla Ciebie sandstone, z egm zerkne przy okazji
Pastereczko jestes super. Dzięki za podpowiedzi, na pewno skorzystam, jutro wyklikam zamówienia z Joppa ( na Lauressa czekam do 3 marca potem maja zrobic re-shipment jak nie dostanę paczuszki ), z EGm zamówie później ( moze coś trafie dla siebie - oj bardzo bym chciala ).
Pampelina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 02:42   #302
MidnightGothique
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez kamilawu Pokaż wiadomość
Immaginary, wklejam zdjęcie zapożyczone z blogu Cathy. To ilość proszku, która powinna wystarczyć na aplikację jednej warstwy na całą twarz.
aaaa! to chyba znalazlam odp na jeden moj problem.. bo nakladam 5 razy wiecej! jedno opakowanie BIGA starczylo mi na 8/9 miesiecy praktycznie codziennego stosowania
I wlasnie ostatnio mialam chwile zwatpienia.. bo:
1. z daleka tego nie widac, ale jak sie troche przyjrzec widac ze mam proszek na buzi mam wrazenie ze caly czas to widac, ze wygladam smiesznie.. dodam ze kolor mam dobrze dobrany raczej juz wiem, ze nakladam za duzo ale kurcze.. jak naloze mniej to mi widac niedoskonalosci a jako ze mam blada cere (uzywam fair, czyli najjasniejszego z cool) nie moge sobie na to pozwolic! nie wiem juz co robic
2. Po paru godzinach musze poprawiac makijaz.. nie wiem czemu, bo czytalam ze niektorym sie trzyma spokojnie caly dzien

tak czy siak, i tak leci do mnie kolejna paczuszka nie mam nawet wiekszego wyboru.. bo nie dosc nie zwykle podklady mnie zapychaja to mam duuuzy problem ze znalezcieniem tak jasnych odcieni - wszystkie dla mnie za ciemne
tak mysle zeby moze sprobowac tez inne formy.. ale kurcze, jak tak dluzej pojdzie to zbankrutuje!!
MidnightGothique jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 08:39   #303
86Paula
Zakorzenienie

Midnight a ja powtorze po raz kolejny- prawdopodobnie za slabo nawilzasz buzie... dlatego widac ze masz proszek. sprobuj lepiej nawilzac, i wtedy zobaczysz czy podklad ladniej sie wtapia. jesli to nic nie da, to wtedy bym obstawiala, ze formule powinnas zmienic, lub firme
86Paula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 08:41   #304
pastereczka
Organizatorka

probowalas spryskiwac buzię po nalozeniu podkladu?
traci sie wtedy pudrowe wykonczenie
albo woda termala w spray
abo tzw fix w spray ( z havenlynaturals, egm- tani lub mac-drogi)
albo wacik wilgotny i przykladac miejsce po miejscu- w trikach (wątku) to bylo

a ja tez troche wiecej niz Cathy nakladam
patrzac na jak dlugo podklad Ci starczyl to raczej dobrze stosowalas

na edm swiat sie nie konczy

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 09:28   #305
vril
Zakorzenienie

MidnightGothique To moze ja za dziewczynami, tez dorzuce trzy grosze
1. na cala twarz nakladaj tylko tyle podkladu zeby ja ujednolicic, a na niedoskonalosci naloz podklad\korektor miesjcowo malym pedzelkiem
2. sprobuj nakladac na mokro, mineraly traca wtedy swoje pudrowe wykonczenie - sposobow jest kilka, zajrzyj na watek o trikach
3. jest zima, sezon grzewczy, mozliwe, ze uzywasz zbyt lekkiego kremu i o ile przy tradycyjnych podkladach nie bylo by widac problemu, o tyle niektore mineraly moga wlasnie wydobyc problem niedostatecznego nawilzenia. uzyj bardziej tresciwego kremu i nakladaj podklad miejsce po miejscu metoda pac-pac-pac (stemplujac), minerlay beda wtedy mialy wykonczenie a'la fluid
4. uzywasz primera lub matujacego pudru wykanczajacego? moze on daje to pudrowe wykonczenie?
5. jesli co powyzsze sie nie sprawdzi, to zmien formule\marke - pol swiatu tego kwiatu

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2010-02-28 o 09:29
vril jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 13:27   #306
Plurabellle
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez washingpowder Pokaż wiadomość
Zrobiło mi się jedynie mini-coś pod okiem, jakby maleńkie uczulenie, które wczoraj piekło a dzisiaj prawie zniknęło. Postaram się uwierzyć, że to od czegoś innego
Miałam podobne historie w okolicach oczu, nawet pisałam na forum, bo bałam się, że minerałki nie dla mnie. Teraz myślę, że powodem było to, że skóra w okolicach oczu jest sucha - bardziej niż na innych częsciach twarzy, dlatego podsuszające minerały + słońce (to było w lecie) robiły swoje. Ja mam jeszcze dodatkowo AZS, więc raz po raz miałam łuskę na powiekach. Pomogło mi natłuszczanie skóry w tych miejscach. Teraz maluję oczy i ich okolice (mam straszne cienie) prochami wszelkimi i jest git W dodatku jakby mi się poprawila pomarszczona skóra pod oczami (ale nie wiem, czy to nei siła sugestii oraz myślenie życzeniowe ;P)

Cytat:
Napisane przez aljaka Pokaż wiadomość
ja Cie rozumiem pod tym względem ... 2x zamawiałam w ORM, dwa razy paczka nie doszła ... dwa razy wysłali ponowne i tez nie doszły ....
Współczuję Wam.
Mnie zginęła paczka od Cathy ;((
I w tym samym czasie inna nie-mineralna paka, na która czekałam. I wiem, że obie paki zostały wysłane, a chyba już nie dotrą

MidnightGothique - podpisuję się pod dziewczynami. Miałam tak na początku, gdy za dużo kladłam w jednej warstwie. To zdjęcie Cathy z miseczką, pędzelkiem i proszkiem na jedną warstwę powinno być gdzie na górze strony, w dobrze widocznym miejscu w dziale "Kosmetyki mineralne"

Na to Lucy zostałam skuszona.
Plurabellle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 15:20   #307
MidnightGothique
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
Midnight a ja powtorze po raz kolejny- prawdopodobnie za slabo nawilzasz buzie... dlatego widac ze masz proszek. sprobuj lepiej nawilzac, i wtedy zobaczysz czy podklad ladniej sie wtapia. jesli to nic nie da, to wtedy bym obstawiala, ze formule powinnas zmienic, lub firme
Hmm kurcze, moze masz racje ostatnimi czasy jakos nie przywiazywalam do tego wagi.. a w lato, kiedy bardziej o to dbalam, raczej nie mialam tego problemu (albo przynajmniej nie zwrocilam na to uwagi) ale od wczoraj zaczelam uzywac kosmetykow z BU, codziennie zel hialuronowy (podobno ma silne dzialanie nawilzajace) z olejkiem z kocanki rano i wieczorem itd.. zobaczymy co to bedzie

Cytat:
probowalas spryskiwac buzię po nalozeniu podkladu?
traci sie wtedy pudrowe wykonczenie
albo woda termala w spray
abo tzw fix w spray ( z havenlynaturals, egm- tani lub mac-drogi)
albo wacik wilgotny i przykladac miejsce po miejscu- w trikach (wątku) to bylo

a ja tez troche wiecej niz Cathy nakladam
patrzac na jak dlugo podklad Ci starczyl to raczej dobrze stosowalas

na edm swiat sie nie konczy
Spryskiwac buzie probowalam, i przed i po nalozeniu mineralow, efekt byl taki ze jakas skorupa mi sie tworzyla dodam ze byla to woda z vichy moze teraz sproboje hydrolatem, zobaczymy co to wyjdzie. reszty nie probowalam ale sproboje
probowalam tez mieszac mineralki z kremem, ale tez nic dobrego z tego nie wyszlo
hmm no nie wiem.. mi tyle co na zdjeciu to starcza na jeden policzek
no nie konczy, nie konczy ale szkoda troche bo ich oferta wydaje mi sie najbardziej interesujaca obiecalam sobie ze wyproboje tez inne firmy, ale najpierw poczekam na jakis zastrzyk pieniazkow bo w tym miesiacu wydalam juz cos kolo 300zł na EDM i BU

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
MidnightGothique To moze ja za dziewczynami, tez dorzuce trzy grosze
1. na cala twarz nakladaj tylko tyle podkladu zeby ja ujednolicic, a na niedoskonalosci naloz podklad\korektor miesjcowo malym pedzelkiem
2. sprobuj nakladac na mokro, mineraly traca wtedy swoje pudrowe wykonczenie - sposobow jest kilka, zajrzyj na watek o trikach
3. jest zima, sezon grzewczy, mozliwe, ze uzywasz zbyt lekkiego kremu i o ile przy tradycyjnych podkladach nie bylo by widac problemu, o tyle niektore mineraly moga wlasnie wydobyc problem niedostatecznego nawilzenia. uzyj bardziej tresciwego kremu i nakladaj podklad miejsce po miejscu metoda pac-pac-pac (stemplujac), minerlay beda wtedy mialy wykonczenie a'la fluid
4. uzywasz primera lub matujacego pudru wykanczajacego? moze on daje to pudrowe wykonczenie?
5. jesli co powyzsze sie nie sprawdzi, to zmien formule\marke - pol swiatu tego kwiatu
1. Sproboje troszke mniej nakladac, tylko ze mam takie lekkie zaczerwienienia na policzkach i nosie.. i to jest jeden z powodow czemu tyle tego nakladam ale mam nadzieje ze dzieki kosmetykom z BU sie ich pozbede
2. na mokro probowalam, ale nic mi nie wyszlo z tego.. efekt byl gorszy niz na sucho.
3. tak jak pisalam wczesniej, faktycznie tu moze byc problem
4. Do tej pory nie stosowalam ani primera ani nic poza podkladem teraz zamowilam sobie puder bambusowy, ale nie ma roznicy czy z nim czy bez niego, poza tym ze cera sie nie blyszczy
5. tak tez zrobie

Dziekuje kochane za odpowiedzi
MidnightGothique jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 23:49   #308
raus
Raczkowanie

GG do raus

powiedzcie mi czy wit c może działać wysypkowo na twarz? bo od dwóch dni stan mojej skóry znacznie się pogorszył, a biorąc pod uwagę, że minerałów używam od ok.2 miesięcy i już mi się praktycznie cera uspokoiła to nie zrobiłam w ciągu ostatnich dwóch dni nic innego prócz picia wody z sokiem z cytryny... i teraz mam zagwozdkę czy krostki to wina podkładu z EDM czy tej wit c z soku z cytryny help! cera się zrobiła sucha jak wiór krostki się pojawiają dosłownie wszędzie na twarzy

raus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 23:50   #309
pastereczka
Organizatorka

moze, ja nie wiem czym sie bede odmladzac bo mnie szkodzi

Dziewiąty rok na wizażu
Stary 2010-03-01, 18:59   #310
Pampelina
Raczkowanie

[QUOTE=Plurabellle;1751711 1]Miałam podobne historie w okolicach oczu, nawet pisałam na forum, bo bałam się, że minerałki nie dla mnie. Teraz myślę, że powodem było to, że skóra w okolicach oczu jest sucha - bardziej niż na innych częsciach twarzy, dlatego podsuszające minerały + słońce (to było w lecie) robiły swoje. Ja mam jeszcze dodatkowo AZS, więc raz po raz miałam łuskę na powiekach. Pomogło mi natłuszczanie skóry w tych miejscach. Teraz maluję oczy i ich okolice (mam straszne cienie) prochami wszelkimi i jest git W dodatku jakby mi się poprawila pomarszczona skóra pod oczami (ale nie wiem, czy to nei siła sugestii oraz myślenie życzeniowe ;P)

Plurabelle mam pytanie, tez jestem 'posiadaczk" bardzo suchej skóry na buzi (AZS) uzywam Physiogelu ( ale na policzkach i wokół oczu po kilku godzinach czuje wysuszenie. Prosze napisz czym natłuszczasz skórę buzi/wokół oczu że mineraly zaczęły dobrze leże i nie wysuszac?

Pastereczka a jakie kolorki radziłabys dla mnie z DreamWorld (formuły Vapor, Mulberry i Mist mnie korcą)- ten prawie idealny z EDM to Multi-Tasking ( ale sciaga po kilku godzinach).

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Stary 2010-03-01, 19:11   #311
Callitus
Zakorzenienie

A ja pomimo tego, ze na całym wizażu zachęcam na minerały, sama mam teraz chwile zwatpienia. Najchętniej rzuciłabym je w kąt!

Kolor mam idealnie dobrany (zarówno z EDM jak i z Blusche, ale to dlatego, że uwielbiam mieszać )
Co z tego, skoro po 4-5 godzinach podkłąd mi się waży, zbiera mi się w jednym miejscu i wyglądam okropnie?! To chyba wina filtra, ale i tak jestem podłamana
Do tego minerały nie kryją tak, jak bym sobie to wymarzyła. Nie wiem, może nie odkryłam swojego idealnego sposobu?

No, to ponarzekałam sobie
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 19:16   #312
EmilaDz78
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez raus Pokaż wiadomość
powiedzcie mi czy wit c może działać wysypkowo na twarz? bo od dwóch dni stan mojej skóry znacznie się pogorszył, a biorąc pod uwagę, że minerałów używam od ok.2 miesięcy i już mi się praktycznie cera uspokoiła to nie zrobiłam w ciągu ostatnich dwóch dni nic innego prócz picia wody z sokiem z cytryny... i teraz mam zagwozdkę czy krostki to wina podkładu z EDM czy tej wit c z soku z cytryny help! cera się zrobiła sucha jak wiór krostki się pojawiają dosłownie wszędzie na twarzy
W wodzie z cytryną tak naprawdę vit.C jest niewiele zwłaszcza że cytrynki które docierają do nas są składowane w chłodniach Bóg wie ile czasu .
Obstawiałabym 2 wersje albo lekko oczyszcza ci się organizm i z tąd ten wysyp albo cytrynki są zakonserwowane chemia co jest standardem bo inaczej zgniłyby w ciągu tygodnia ,i ta chemia nie bardzo ci służy

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

[QUOTE=Pampelina;17551698]
Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Miałam podobne historie w okolicach oczu, nawet pisałam na forum, bo bałam się, że minerałki nie dla mnie. Teraz myślę, że powodem było to, że skóra w okolicach oczu jest sucha - bardziej niż na innych częsciach twarzy, dlatego podsuszające minerały + słońce (to było w lecie) robiły swoje. Ja mam jeszcze dodatkowo AZS, więc raz po raz miałam łuskę na powiekach. Pomogło mi natłuszczanie skóry w tych miejscach. Teraz maluję oczy i ich okolice (mam straszne cienie) prochami wszelkimi i jest git W dodatku jakby mi się poprawila pomarszczona skóra pod oczami (ale nie wiem, czy to nei siła sugestii oraz myślenie życzeniowe ;P)

Plurabelle mam pytanie, tez jestem 'posiadaczk" bardzo suchej skóry na buzi (AZS) uzywam Physiogelu ( ale na policzkach i wokół oczu po kilku godzinach czuje wysuszenie. Prosze napisz czym natłuszczasz skórę buzi/wokół oczu że mineraly zaczęły dobrze leże i nie wysuszac?

Pastereczka a jakie kolorki radziłabys dla mnie z DreamWorld (formuły Vapor, Mulberry i Mist mnie korcą)- ten prawie idealny z EDM to Multi-Tasking ( ale sciaga po kilku godzinach).

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Physiogel to świetny krem,spróbuj go wzbogacić np;olejkiem arganowym i skwalanem,lub innymi ulubionymi olejkami.
Dorabiaj sobię tylko trochę kremu ,możesz zmieniać receptury według potrzeb ,fajne olejki ma Ecospa i Zrób Sobie Krem
EmilaDz78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 20:14   #313
jin
Raczkowanie

Powiedzcie proszę, wydaje mi się, a nie mam pewności czy ultramarynę należy stosować tylko zewnętrznie. Wczoraj chyba przesadziłam z ilością podkładu na nosie i dostało się co nieco (lub więcej) na śluzówkę, dzisiaj efekt: czerwony, niesamowicie swędzący nos z wodnistym katarem. Zastanawiam się czy to może być przez ultramarynę?? Muszę uważać przy następnym nakładaniu
jin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 20:49   #314
Chaigata
Zakorzenienie

Na mnie wszystko spływa... EDM, Aromaleigh, Lumiere...
z bambusowym, bez bambusowego, z fixem z HNB, bez fixu...

kupię physiogel albo humektan, może pomoże- tylko nie mogę go znaleźć w aptece realnej.
Białołęka i okolice najlepiej.
Stary 2010-03-04, 18:47   #315
bociek1709
Raczkowanie

A ja chyba sobie odpuszcze. Nazamawialam wszelkiego dobra i potestuje to co przyjdzie, bo nie moge inaczej, ale generalnie euforia w zaniku.
EDM nie podeszlo a mam probek tych prochow nie wiem po co i na co.
Lumiere, nawet nawet, ale skonczyla mi sie probka, a nie chce znowu inwestowac w totolotek - dobiore-nie dobiore.
EGM przyszlo, bede testowac, ale juz widze, ze znowu nie trafilam z kolorami, moze ze dwa sie nadadza
I jeszcze Bluche i Lucy ida.

Coraz mniej we mnie entuzjazmu.

Zaden primer sie nie sprawdza, swiece sie okropnie, ani krzemionka, ani bambus z jedwabiem, ani frakcja, chociaz przez dwa dni sprawdzala sie idealnie, ani puder ryzowy, ani baza silikonowa z EGM. Nawet zamowilam skladniki do zelu Cathy, ale nie wiem czy nie sprobowac odwolac zamowienia.

Kremy EGM mnie pala. Cos czuje, ze wywale to wszystko do kosza.
Ogolnie lipa , ktos da mi kopa????

bociek1709 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 18:56   #316
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...

Wpisy w blogu: 2

eee nie poddawaj się. Co Ci nie pasuje wrzuć na wymiankowy albo na all odsprzedaj. Wklej kawałek buzi z szyją na wątek o EGM dziewczyny pomogą z kolorami, Lauress też polecam, mało kto narzeka. Przy minerałach trzeba się niestety mocniej nawilżać, bez tego będziesz się świecić niestety. Trzeba wypracować schemat, sprawdzić co działa najlepiej Jest z tym trochę roboty to prawda, ale efekt wart zachodu. Gdyby nie był forum by się tak prężnie nie rozwijało

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 19:08   #317
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
Powiedzcie proszę, wydaje mi się, a nie mam pewności czy ultramarynę należy stosować tylko zewnętrznie. Wczoraj chyba przesadziłam z ilością podkładu na nosie i dostało się co nieco (lub więcej) na śluzówkę, dzisiaj efekt: czerwony, niesamowicie swędzący nos z wodnistym katarem. Zastanawiam się czy to może być przez ultramarynę?? Muszę uważać przy następnym nakładaniu
z ultramarynami i karminami nalezy szczegolnie uwazac, ultramaryn nie wolno np do ust (wg USA prawa)

Dziewiąty rok na wizażu
Stary 2010-03-04, 19:35   #318
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez bociek1709 Pokaż wiadomość
A ja chyba sobie odpuszcze. Nazamawialam wszelkiego dobra i potestuje to co przyjdzie, bo nie moge inaczej, ale generalnie euforia w zaniku.
Lumiere, nawet nawet, ale skonczyla mi sie probka, a nie chce znowu inwestowac w totolotek - dobiore-nie dobiore.
EGM przyszlo, bede testowac, ale juz widze, ze znowu nie trafilam z kolorami, moze ze dwa sie nadadza

Zaden primer sie nie sprawdza, swiece sie okropnie, ani krzemionka, ani bambus z jedwabiem, ani frakcja, chociaz przez dwa dni sprawdzala sie idealnie, ani puder ryzowy, ani baza silikonowa z EGM. Nawet zamowilam skladniki do zelu Cathy, ale nie wiem czy nie sprobowac odwolac zamowienia.

daję kopa Boćku, myślisz ze każda z nas tak hop siup coś odpowiedniego znalazła? Ja chyba przetestowałam z 10 marek zanim trafiłam na coś co mi pasuje, potem dobieranie koloru, też mozolne...ale warto zdecydowanie warto dla efektu

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 20:14   #319
bociek1709
Raczkowanie

Dzieki Dziewczyny, po prostu jak przejrzalam sie dzisiaj w lusterku to sie zalamalam, nowe grudy, ktore pojawily sie nagle, totalne zwarzenie, kolor nie taki jak rano, i ten tluszcz na paszczy. Ja sie staram nawilzac, naprawde, tak jak wszystkie tu radzicie,przerzucilam sie z mydla na olejki, zaczelam uzywac hydrolatow i czesciej robie maseczki. Ale na razie poza chwilowymi wzlotami glownie upadki .
Ale juz podnosze nos do gory i testuje dalej, a wymiankowy uaktualnie niedlugo, moze ktos skorzysta z tego z czego ja nie skorzystam.
Dzieki, naprawde jestescie niesamowite

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Cytat:
z ultramarynami i karminami nalezy szczegolnie uwazac, ultramaryn nie wolno np do ust (wg USA prawa)
Pastereczko, karmin to barwnik przede wszystkim spozywczy, w kosmetykach uzywany bardzo, bardzo rzadko przede wszystkim ze wzgledu na jego bardzo wysoka cene. Rowniez formulacja tego barwnika do celow kosmetycznych nie jest taka prosta. Czynnikiem uczulajacym w karminach moze byc bialko, bo barwnik otrzymuje sie z pancerzykow pewnego sympatycznego gatunku owada, jednakze takie przypadki sa baaaaaaaardzo rzadkie, wiec ja akurat karminow w kosmetyce raczej bym nie typowala jako allergenow. Tym bardziej, ze codziennie kazda z nas wsuwa karminy nawet o tym nie wiedzac
To tak na marginesie, sorki za OT

bociek1709 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 10:21   #320
Pampelina
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bociek1709 Pokaż wiadomość

bociek1790 - ja tez wątpię coraz częściej po "bolesnych" przejściach z Bare Escentuals probuję dalej, bo podoba mi sie efekt krycia minerałów, którego miejscami na buzi potrzebuję. Czekam teraz na Lauressa i na Joppa i zobacze, ale jak nadal będzie ściąganie, mocne wysuszenie to chyba sobie odpuszczę, bo coraz więcej kaski idzie a jeszcze ideału na horyzoncie nie widac. A co zrobię dalej to nie wiem eh jakiegoś doła mam- tak zazdroszczę ślicznej cery niektórym dziewczynom ( a ja co im starsz tym gorzej-eh ). No to sie wyżaliłam.
Stary 2010-03-05, 10:38   #321
pastereczka
Organizatorka

Bociek w mineralnych firmach karminy nie sa rzadkością. Takie są obostrzenia w USA - przytaczam prawo, warto wiedziec nawet jak w UE jest to dozwolone- byla o tym juz dyskusja wczesniej, nawet Lorri wklejała właścicieli pancerzyków ( bleee)

Dziewiąty rok na wizażu
Stary 2010-03-05, 14:20   #322
raus
Raczkowanie

GG do raus

Zastanawiam się, czy podkład mineralny z YR nie powodował u mnie takiego wysypu jak EDM, czy któraś z Was jest może wtajemniczona w jego skład bo ja niestety nigdzie go nie znalazłam: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-33...d-w-pudrze.htm
chyba że jest "mineralny" a nie mineralny pamiętam, że jak go używałam pół roku temu to buzia była super, ale też fakt, że miałam wtedy zupełnie inny skin regime..teraz bazuję głównie na naturalnych kosmetykach i w kolorówce i w pielęgnacji, więc może moja skóra pozbywa się wszystkiego co miała złe do tej pory..
jak to jest z tym oczyszczaniem?..

raus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 16:14   #323
Plurabellle
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Pampelina Pokaż wiadomość
Przepraszam, że dopiero teraz. ostatnio wpadam na wizaz na szybko i ciągle mi coś umyka

Nigdy nie używałam Physiogelu, więc nie mogę się wypowiedzieć. Nie mam też jakiegoś strasznego AZS - i uaktywnia mi się ono podczas chorób, stresów, niewyspań, itp. Dermotolodzy zwykle polecali mi emolienty, które strasznie mi zapychaly pory i miałam potem wysypy.

Teraz na skórę wokół oczu najlepiej działa mi skwalan. Polecam też olej z rokitnika - co prawda ma kolor niezły , ale wystarczy domieszać małą ilość do innego oleju czy szybkiego serum. Ja mieszam z olejem z malin (i wiem, że jeszcze jedna miła osóbka z forum tak robi) i z kwasem hialuronowym. Dlatego stusuje na noc i nakladam na 20-3 godziny przed położeniem się do łożka, żeby nie mieć pomarańczowej pościeli
Bo kolor i tak jest (choc nie aż tak intensywny jak "solo"), można sprawdzić jak by się wyglądało będąc Native American albo fanatyczką solarium.
Plurabellle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 18:40   #324
Pampelina
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Przepraszam, że dopiero teraz. ostatnio wpadam na wizaz na szybko i ciągle mi coś umyka

Nigdy nie używałam Physiogelu, więc nie mogę się wypowiedzieć. Nie mam też jakiegoś strasznego AZS - i uaktywnia mi się ono podczas chorób, stresów, niewyspań, itp. Dermotolodzy zwykle polecali mi emolienty, które strasznie mi zapychaly pory i miałam potem wysypy.

Teraz na skórę wokół oczu najlepiej działa mi skwalan. Polecam też olej z rokitnika - co prawda ma kolor niezły , ale wystarczy domieszać małą ilość do innego oleju czy szybkiego serum. Ja mieszam z olejem z malin (i wiem, że jeszcze jedna miła osóbka z forum tak robi) i z kwasem hialuronowym. Dlatego stusuje na noc i nakladam na 20-3 godziny przed położeniem się do łożka, żeby nie mieć pomarańczowej pościeli
Bo kolor i tak jest (choc nie aż tak intensywny jak "solo"), można sprawdzić jak by się wyglądało będąc Native American albo fanatyczką solarium.
Skwalan z BU mam i kilka razy wymieszany z kropla hydrolatu aloesowego nałożyłam na skórę pod oczami i było oki. Dajesz skwalan sam pod oczy czy mieszasz z czyms? A polecasz może jakieś fajne oleje czy serum z BU do suchej /AZS-owej skóry? ( Mam skórę mieszaną, ale ogólnie czuję suchośc na buzi i dlatego potrzebuję preparatów nawilżających ( ale unikam parafiny i mineral oil, bo te zapychają i dają taką świecącą powłokę ). Minerałki EDM o-glo leżą na mojej buzi ślicznie , ale po ok.5,6 godz. czuję ściągnięta skórę ( ale po demakijażu to od razu mija)- i nie wiem czy to nieodpowiednie nawilżenie czy to nieodpowiednie minerały ( bo krycie super, super efekt i ogólnie fajnie, tylko to uczucie ściągnięcia, wysuszenia).
Stary 2010-03-18, 09:05   #325
Pampelina
Raczkowanie

Ostatnio cisza tu- to chyba tylko mnie dopada znów zwatpienie totalne. Look po mineralach super, ale... No właśnie, jak już miałam wypróbowane o-glo z EDM (skład Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Ultramarines) to zakupiłam pelnowymiarowe i co? Na opakowaniu widzę jeszcze Lauroyl Lysine i . Nakladam na buzię i niby efekt ten sam, ale czuję coś - nie wiem czy podszczypywanie, czy swędzenie ( nie uporczyw, ale czuje że coś na buzi mam). I co ja mam zrobic?
Już jestem bliska porzucenia poszukiwan ideału mineralnego ( kusi jeszcze tylko MEOW bo ten Pampered podobny skład ma jak miał EDM i bez ultramaryn).
No i kasy coraz mniej a ideału nadal nie widac na horyzoncie Co ja mam zrobic z tymi wszytskimi słoiczkami? OJ bliska jestem już załamania
Stary 2010-03-18, 22:07   #326
braworka
Zakorzenienie

Pampelina jest wątek wymiankowy, tam możesz pozbyć się niechcianych rzeczy i przy okazji dostać meow.

braworka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 12:52   #327
Pampelina
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez braworka Pokaż wiadomość
Pampelina jest wątek wymiankowy, tam możesz pozbyć się niechcianych rzeczy i przy okazji dostać meow.
Dzięki braworka Własnie dokonałam wymianki na wymiankowym. Ale zwątpienie nadal jest. Bo czy to ten słynny 'purging" ( wysyp krosteczek czerwonych na czole i koło nosa), czy to jednak coś innego (moze micel z SVR). W srodę idę do dermatolog i zobacze co ona powie ( czy to tradzik typowy po 30 r.ż,czy jakis rodzaj uczulenia-liczę że prezepisze mi coś do wewnątrz, może wit.PP albo jakies antyb.)
Napiszcie proszę dziewczyny jak u Was wyglądał ten "purging" i po jakim czasie uzywania minerałkow minęło? ( albo kiedy ten "purging" to jednak jest już jakies uczulenie?)
Pozdrawiam serdecznie
Stary 2010-03-21, 16:31   #328
braworka
Zakorzenienie

nikt ci tutaj nie powie czy to puring czy uczulenie, nie bierzemy odpowiedzialność za złe diagnozy. Jak idziesz do dermatologa to Ci wyjaśni sprawę, z resztą sama powinnaś na tyle znać swoją cerę żeby określić czy to zwykłe krostki czy jednak coś poważniejszego.
użyj wyszukiwarki,dziewczyny pisały o tym,
trwa raz dłużej raz krócej, nie ma jednego słusznego okresu.
w zależności od cery, osoby, diety, pogody, humoru i 1000 innych spraw

braworka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 10:29   #329
Pampelina
Raczkowanie

Ja już zgłupiałam z tymi minerałami Od kilku dni o-glo EDm ( nowa formuła z Lauroyl Lysine- wcześniej miałam bez tego składnika podkład) zaczęło współgrac z moją cerą, tzn. zero ściągania ( oprócz standardowego w okolicach oczu ale to mam zawsze pod koniec dnia), zero jakiegoś podszczypywania itp. No może trochę więcej wyprysków , ale to może i "purging", i jednocześnie efekt wewnętrznej kuracji w trakcie której teraz jestem. Albo wpływ pogody- na dworze cieplej, skóra już tak nie przesuszona mrozem i wiatrem Czyli na razie zostaję przy minerałach i zobaczę co będzie dalej, czy na skorze będzie mniej krostek (bo zakończy sie "oczyszczanie" albo tez w końcu moja kuracja przyniesie pożądane efekty). Mam nadzieję, że to to oczyszczanie ( bo wszystko mi na to wskazuje- zobaczę tylko jeszcze co powie dermatolog na moje krostki ). Wygląda na razie jakby cera powli się przyzwyczajała do minerałków. Tak jak kiedys pisala Hanneke,że produkty które wczesniej podrażniały moga z czasem podpasowac naszej buzi.
Będę zdawac relacja z dalszego "mineralizowania" (oby pozytywnych efektów więcej).
Pozdrawiam
Stary 2010-03-28, 09:38   #330
narjia
Zakorzenienie

Ach, teraz ja ponarzekam trochę, bo rozczarowana jestem, po tym co sobie wyobrażałam o minerałach.

U mnie już nawet nie zwątpienie tylko jakaś nienawiść mineralna już trwa, bo minerały mnie bardzo nie lubią najwyraźniej.

Najpierw od EDM miałam taki trądzik(uzywałam głupia około 3 miesięcy, bo liczyłam na oczyszczanie), że już myślałam nad udaniem się do dermatologa, jak odstawiłam to po około miesiącu krosty znikły, ale przebarwienia i dziury na policzkach dalej są.
Potem Blusche- bordowe plamy i pęcherzyki sączące się- jak zeszło pozostały w miejscu plam jaśniejsze przebarwienia ( a bez filtra 50 z domu nie wychodzę teraz wiec to nie od słońca)
Zamówiłam też bezmikowe Cory Cosmetics dostałam inne kolory niż zamawiałam, na mojego maila o tym nie odpowiedzieli. Po poprzednich przeżyciach to się w sumie testować boję, tylko na kilka godz. max 3 nakładałam to ściągało i swędziało trochę, to się bałam i zmywałam.

Podsumowując, dzięki minerałom wydałam mnóstwo kasy na testowanie, mam całą twarz w przebarwieniach we wszystkich możliwych kolorach. ( Muszę zamiast podkładu dawać na całą twarz korektor, oczywiście już niemineralny, bo podkład tego nie kryje).Także ja mówię minerałom na chwilę obecną zdecydowane nie. Pokornie wracam do drogeryjnych podkładów.

Edytowane przez narjia
Czas edycji: 2010-03-28 o 10:10
narjia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości