Zwątpienie minerałowe - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-04-21, 00:16   #121
Lorri
Moderator

Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Przepraszam za masakryczny OT

Lorri, jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy.
Widzę, że wspomniałaś o PEG. My tu w wątku o kwasach używamy go do peelingu i toników i ostatnio coraz więcej osób zastanwia się czy jakoś nie zapycha (w tym i ja). Szukałam czegoś po necie, ale niewiele o tym składniku. Wiesz może czy zapycha?
Nie lubię takich pytań, ale niech Ci będzie. Nic mi nie wiadomo na temat komedogennego działania PEG. Wg tego źródła, PEG-200, -300 i -8 są zupełnie niekomedogenne. Nie wiem, jak z PEG-400, którego używacie do salipegu.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 21:08   #122
chilipepper
Raczkowanie

A jednak zwątpienie powoli mija
Już teraz wiem, że moim problemem była po prostu przesuszona skóra (myślę, że to po formule intensive). Zaczęłam stosować coraz większe domieszki innych formuł i jest znacznie lepiej. Ponadto jeszcze bardziej zminiejszyłam ilość nakładanego na twarz proszku.
Jednak naprawdę uratował mnie chyba mój miks, który stosuję od paru dni - kwas hialuronowy + olejek z czarnuszki - prześlicznie razem nawilżają, cera znów odżywa a podkład wreszcie zaczyna się wtapiać; kompletnie zapomniałam o problemie błyszczenia skóry.
Wreszcie na swojej twarzy widzę taki efekt o którym piszą bardziej doświadczone minerałomaniaczki - make up no make up
Mam nadzieję tylko, że ta euforia nie potrwa zbyt krótko, ale teraz przynajmniej wiem, że w chwilach zwątpienia nie mogę się poddać, bo już widzę jakie efekty mogę osiągnąć.
chilipepper jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 21:49   #123
alkaxy
biegam dla Zabawy

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie lubię takich pytań, ale niech Ci będzie. Nic mi nie wiadomo na temat komedogennego działania PEG. Wg tego źródła, PEG-200, -300 i -8 są zupełnie niekomedogenne. Nie wiem, jak z PEG-400, którego używacie do salipegu.
Dzięki, link przydatny. Wiem, że pytanie dziwne, bo na każdego co innego działa, ale mało znalazłam na temat PEG-400 w necie, a lubie wiedzieć czy sobie krzywdy sama nie robie
alkaxy jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 13:46   #124
Myszaczek
Raczkowanie

A zgłaszam zbrodnię paskudną na mej cerze delikatnej i niewinnej dokonaną, w postaci czerwonych plamek, plameczek i podrażnień. Śledzczy Myszak ma już na oku paru podejrzanych.
Pierwszy z nich to formuła intensive EDM (co mi podpasowała świetnie), ale łącznie z kaolinem. a może to STF kaolinowy zawinieł całej masakrze mej buźki?
Drugi podejrzany niby hipoalergiczny jest - bo na "wyjścia" sobie używałam pseudo minerałów Vichy, bo jednak bardziej przewidywalne, no i zużyć trzeba, póki się nie zdecyduję na coś z prawdziwych minerałów.
Podejrzanym jest też kwas hialuronowy 1%, bo niedawno go zaczęłam używać, zachęcona opiniami, no i tym, że co jak co, ale on podrażniać nie powinien. Używam zresztą tylko co drugi dzień mieszając z kremikiem na naczynka Delliskin, bo tenże ostatni po prostu za słabo nawilżał.
Następny podejrzany - maseczka perłowa ze spiruliną, też z BU. Z tym że używam jej raz w tygodniu, a po kilku dniach jak plamki czerwone były, tak są.
Chyba odstawię wszystko, prócz kremu Vitelli, co to śmierdzi asfaltem, ale leczy wszystko, co się da wyleczyć, a potem powoli będę wracać obserwując skórę.
Ogólnie więc śledztwo w toku...

pozdrawiam
PS.
Edit. Na razie też ogłaszam powrót do starego pseudo mineralnego Maybellina, bo ten szkodził mi na pewno nie za bardzo, a kryje świetnie.

Edytowane przez Myszaczek
Czas edycji: 2009-04-22 o 13:49
Myszaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 14:07   #125
rozwielitka
rodzaj forumowych moderatorek zaliczanych do grupy wioślarek

maseczka perłowaz BU robi mi mega-podrażnienie...
rozwielitka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 14:09   #126
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...

Wpisy w blogu: 2

No ja też gdzieś czytałam, że spirulina to niezły podrażniacz

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 14:42   #127
jmw
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
maseczka perłowaz BU robi mi mega-podrażnienie...
Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
No ja też gdzieś czytałam, że spirulina to niezły podrażniacz
Musze się zgodzić - dostałam próbke i mnie lekko zaczerwieniło, a jestem supernosorozcem ale w sumie pozostałe wrażenia fajne a już kolor na twarzy nalożonej maseczki rozkoszny
więc chyba Myszaczku może winna jest maseczka a nie minerałki?
z kręgu podejrzanych ja bym spokojnie wykluczyła kwas hialuronowy (jest kwasem tylko z nazwy i dzialanie ma raczej kojace)
Stary 2009-04-22, 14:47   #128
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
Musze się zgodzić - dostałam próbke i mnie lekko zaczerwieniło, a jestem supernosorozcem )
to kim jestem ja, skoro mnie nie podrażnia Ja uwielbiam spirulinę i wszelkie maseczki z jej dodatkiem. U mnie efekt jest natychmiastowy- zwężone pory, wygładzona, rozjaśniona cera.. I nie zrezygnuję z niej za żadne skarby
Ale rzeczywiście do łagodnych nie nalezy, więc być może to własnie spirulina jest przyczyną podrażnienia...
cathy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 16:18   #129
Myszaczek
Raczkowanie

Dziękuje Wam Drogie Współśledczynie
To znaczy, że plan działania mam taki, iż odstawiam maseczkę całkiem (aj, jak mi jej szkoda, bo pachnie wrednie, ale pory zwężone po niej, czyściutko, miała zastąpić czerwoną glinkę, ale ta też mnie podrażniała ostatnio... hm, może glinki i spirulina nie dla mnie już w ogóle? z delikatnych chyba tylko Dermalgin pozostał) i zobaczymy, co to się stanie.
Dam znać, czy wyniki śledztwa okazały się prawidłowe.

Edytowane przez Myszaczek
Czas edycji: 2009-04-22 o 16:26
Stary 2009-04-22, 16:23   #130
jmw
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Myszaczek Pokaż wiadomość
Dziękuje Wam Drogie Współśledczynie
To znaczy, że plan działania mam taki, iż odstawiam maseczkę całkiem (aj, jak mi jej szkoda, bo pachnie wrednie, ale pory zwężone po niej, czyściutko, miała zastąpić czerwoną glinkę, ale ta też mnie podrażniała ostatnio... hm, może glinki nie dla mnie już w ogóle?) i zobaczymy, co to się stanie. Dam znać, czy wyniki śledztwa okazały się prawidłowe.
maseczki nie skreslaj na wiek wieków, ja mimo wszystko wzięłam duże opakowanie bo efekt mi sie podoba bardzo (a wtedy położyłam na buzię przeszorowaną popiołem wulkanicznym i może dlatego sie zaczerwieniło) ewentualnie myślałam czyby nie dołożyć oleju do maseczki, ale o ile przy innych np wulkanicznej wskazują taka opcję to przy morskiej perłowej chyba nie...
spirulina +tamanu - to byłyby wrażenia zapachowe hehe
Stary 2009-04-22, 17:50   #131
Myszaczek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
maseczki nie skreslaj na wiek wieków, ja mimo wszystko wzięłam duże opakowanie bo efekt mi sie podoba bardzo (a wtedy położyłam na buzię przeszorowaną popiołem wulkanicznym i może dlatego sie zaczerwieniło) ewentualnie myślałam czyby nie dołożyć oleju do maseczki, ale o ile przy innych np wulkanicznej wskazują taka opcję to przy morskiej perłowej chyba nie...
spirulina +tamanu - to byłyby wrażenia zapachowe hehe
A tamanu nie wąchałam jeszcze, ale może...
Podejrzewam też, że może to przedobrzenie jest też związane z kwasem azelinowym (tak on się chyba zwie) w Sebostaticu Pharmacerisu. Kwasów innych unikam jak ognia (BHA i AHA nie dla mnie), ale ten znosiłam dobrze. Używam co drugi dzień, a efekt po około miesiącu stosowania był boski, żadnych przesuszonych miejsc, żadnych plam. Cera ładna, jak nigdy. Ale może to cerze po prostu wystarczy do szczęścia i całą resztę przyjmuje już reagując rozdrażnieniem.
Ergo - maseczki się rzeczywiście na wiek wieków nie pozbędę, zostawię na czas, gdy Sebostatic pójdzie w odstawkę po kuracji kwasowej.
Stary 2009-04-22, 18:24   #132
Lorri
Moderator

Cytat:
Podejrzewam też, że może to przedobrzenie jest też związane z kwasem azelinowym (tak on się chyba zwie) w Sebostaticu Pharmacerisu. Kwasów innych unikam jak ognia (BHA i AHA nie dla mnie), ale ten znosiłam dobrze. Używam co drugi dzień, a efekt po około miesiącu stosowania był boski, żadnych przesuszonych miejsc, żadnych plam. Cera ładna, jak nigdy. Ale może to cerze po prostu wystarczy do szczęścia i całą resztę przyjmuje już reagując rozdrażnieniem.
No to pociągnę jeszcze OT. Bardzo fajny artykuł na temat kwasu azelainowego: http://www.biotechnologia.pl/kosmetologia/38/6/5/7

Ale bym się ucieszyła, jakby któryś sklep nas uraczył tym surowcem...
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2009-04-23, 18:32   #133
julisari
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
No to pociągnę jeszcze OT. Bardzo fajny artykuł na temat kwasu azelainowego: http://www.biotechnologia.pl/kosmetologia/38/6/5/7

Ale bym się ucieszyła, jakby któryś sklep nas uraczył tym surowcem...
no,no a ja miałam kiedyś diagnozę trądzik różowaty, ale nikt nic nie mówił o tym kwasie. a w jakich jest produktach? tych z pharmacerisu?
znów mam chwilę zwątpienia buuuu.
Dzięki Lorii za pomoc, naprawdę jesteś kochana
julisari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 18:10   #134
Hanneke
Rozeznanie

GG do Hanneke

To ja jeszcze bardziej pooftopuję

Julisari, o kwasie azelainowym, jego stosowaniu itp. możesz poczytać na wizażowej biochemii. Kwas azelainowy znajduje się w Acne Dermie i Skinorenie- do nabycia w aptece. Osobiście wolę Skinoren, tubka Acne Dermu jest zrobiona z kiepskiej jakości metalu i rozpada się po jakimś czasie, no i Skinoren można kupić też w żelu.
Czytałam również, że bardzo dobre efekty przy leczeniu trądziku różowatego daje terapia skojarzona kwasem azelainowym+retinoidami. Niestety źródeł nie podam, bo czytałam na ten temat dość dawno.
Hanneke jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 20:02   #135
julisari
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
To ja jeszcze bardziej pooftopuję

Julisari, o kwasie azelainowym, jego stosowaniu itp. możesz poczytać na wizażowej biochemii. Kwas azelainowy znajduje się w Acne Dermie i Skinorenie- do nabycia w aptece. Osobiście wolę Skinoren, tubka Acne Dermu jest zrobiona z kiepskiej jakości metalu i rozpada się po jakimś czasie, no i Skinoren można kupić też w żelu.
Czytałam również, że bardzo dobre efekty przy leczeniu trądziku różowatego daje terapia skojarzona kwasem azelainowym+retinoidami. Niestety źródeł nie podam, bo czytałam na ten temat dość dawno.
co to znaczy "pooftopuje"?? zielona jestem byłam dziś u dermatologa - łojotokowe zapalenie skóry buuu i coś jakby trądzik różowaty.
Dziś moja koleżanka z pracy powiedziała, że się strasznie świece i żebym coś z tym zrobiła buu- EDM niestety odpadaj przynajmniej w formule intensive
Stary 2009-04-24, 20:52   #136
Hanneke
Rozeznanie

GG do Hanneke

Ja czasami uprawiam słowotwórstwo OT= off topic= nie na temat, zbaczania z głównego tematu wątku staramy się unikać na wizażu, wyjątkiem są wątki społecznościowe.

To współczuję, mamy podobne problemy skórne. Ja już na szczęście opanowałam ŁZS. Jeżeli masz z tym (no i z naczynkami) problem możesz zajrzeć do wątków:
1. http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=%A3zs
2. http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=194047
No i filtry

Jednak proponuję nie ciągnąć tutaj tego tematu, bo nas nasze urocze modki pogonią
Hanneke jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 10:15   #137
Myszaczek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość
no,no a ja miałam kiedyś diagnozę trądzik różowaty, ale nikt nic nie mówił o tym kwasie. a w jakich jest produktach? tych z pharmacerisu?
znów mam chwilę zwątpienia buuuu.
Dzięki Lorii za pomoc, naprawdę jesteś kochana
Ja tylko dodam offtopicznie też, że w Sebostaticu Pharmacerisa jest go chyba mało, o Skinorenie i AcnieDermie juz wyżej było.
Doniose przy okazji, że stan cery lepszy, Vitella łagodzi, wracam do minerałów i zobaczymy, co to będzie.
A tak na marginesie - po Sebostaticu i po kwasie hiauluronowym dodawanym co jakiś czas do innego kremiku zauważyłam zmniejszenie się przetłuszczenia skóry, powoli, ale jednak, i minerały zdecydowanie lepiej się noszą.
A przy ŁZS to świetnie robi jeszcze Octopirox - jeśli lekarz nie przepisał czegoś innego, można spróbować, na pewno nie zaszkodzi, a moze pomoże.
Co prawda mały filtr, ale jakiś jest w nowej wersji tego kremu.
Prawdę mówiąc moja cera, też z ŁZS i trądzikiem różowatym, źle reaguje na ciężkie filtry (a ciężkie to dla mnie nawet te najlżejsze) nawet te apteczne. Po prostu się zaczyna się silnie przetłuszczać, jakby się dusiła. Sama nie wiem, czy lepiej ją więc chronić czy dać oddychać. Wiem, że wbrew "sztuce" kosmetologicznej, ale ja wysokich filtrów używam przy silniejszym, letnim słońcu.
Ale to chyba sprawa indywidualna.
No nic, koniec offtopa, bo mi się oberwie. ;p
Stary 2009-04-25, 12:19   #138
julisari
Raczkowanie

A ja już nie wiem , chce mi się wyć. Zwątpienie mineralne dopadło mnie dość mocno. i stoję przed dylematem- nałożyć podkład matujący( cos mnie jednak powstrzymuje) czy EDM popołudniu idziemy na koncert, będzie ciepło i boję sie , że zaraz zaświecę tam jako głowna gwiazda wieczoru - a tak byc nie może
Stary 2009-04-26, 12:16   #139
Myszaczek
Raczkowanie

No cóż, ja w ostatnich dniach po wygaszeniu ognia na mej buźce (jeszcze leczonego) się nieco złamałam i wypróbowałam zamiast primera nałożony Blot Powder Mac'a - z formułą intensive z EDM wytrzymuje cały dzień z życiem bibułki tak po 3-4 godzinach (ale nawet przed bibułką wygląda to nieźle). Ale to na razie test nie miarodajny, bo 2 razy raptem ten duet zastosowałam, a w tygodniu pewnie zrobię przerwę.
Ale jak na razie Macowy prasowaniec to najlepszy z pudrów, które miałam kiedykolwiek.
Można spróbować, gdy naprawdę zależy nam na efekcie i minerałowym, i wytrzymałościowym?
Stary 2009-04-26, 13:01   #140
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
to kim jestem ja, skoro mnie nie podrażnia Ja uwielbiam spirulinę i wszelkie maseczki z jej dodatkiem. U mnie efekt jest natychmiastowy- zwężone pory, wygładzona, rozjaśniona cera.. I nie zrezygnuję z niej za żadne skarby
Ale rzeczywiście do łagodnych nie nalezy, więc być może to własnie spirulina jest przyczyną podrażnienia...
mnie też nie podrażnia mieszam ją z glinkami, maseczką wulkaniczną, amla w proszku-różnie.

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 17:48   #141
julisari
Raczkowanie

Cytat:
No cóż, ja w ostatnich dniach po wygaszeniu ognia na mej buźce (jeszcze leczonego) się nieco złamałam i wypróbowałam zamiast primera nałożony Blot Powder Mac'a - z formułą intensive z EDM wytrzymuje cały dzień z życiem bibułki tak po 3-4 godzinach (ale nawet przed bibułką wygląda to nieźle). Ale to na razie test nie miarodajny, bo 2 razy raptem ten duet zastosowałam, a w tygodniu pewnie zrobię przerwę.
Ale jak na razie Macowy prasowaniec to najlepszy z pudrów, które miałam kiedykolwiek.
Można spróbować, gdy naprawdę zależy nam na efekcie i minerałowym, i wytrzymałościowym?
a co to za produkt- ten macowy?
Stary 2009-04-26, 17:49   #142
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
mnie też nie podrażnia mieszam ją z glinkami, maseczką wulkaniczną, amla w proszku-różnie.
mnie również nie
skóra jest po niej gładka i rozjaśniona
i ... uwielbiam ten zapach
Stary 2009-04-26, 18:30   #143
Myszaczek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość
a co to za produkt- ten macowy?
Blot Powder Mac'a - puder prasowany.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19...r-pressed.html

Nie jest to kosmetyk mineralny (choć kaolin zawiera), ale w sytuacjach awaryjnych dla super tłuścioszków może się przydać, tym bardziej że nie podrażnia (a mam super wrażliwą cerę, jak widac z poprzednich komentarzy).
Stary 2009-05-01, 21:35   #144
julisari
Raczkowanie

Dziewczyny wątpiące. Dziś , dzięki uprzejmości Lorri wypróbowałam BUFFD . no poprostu cud miód. Przestaje narzekać i wątpić juppi
tylko minerały
Stary 2009-05-01, 21:40   #145
yuki23
Raczkowanie

Specjalnie zaczełam poznawanie minerałów od tego wątku, by ostudzić swój zapał, bo nie nauczyłam się dobrze mieszać mazideł a juz łapałabym się za minerały.
Widzę, że to jednak wyższa szkoła jazdy i póki co sobie podaruję.
yuki23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 21:48   #146
julisari
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez yuki23 Pokaż wiadomość
Specjalnie zaczełam poznawanie minerałów od tego wątku, by ostudzić swój zapał, bo nie nauczyłam się dobrze mieszać mazideł a juz łapałabym się za minerały.
dasz radę warto spróbować!
Stary 2009-05-02, 13:46   #147
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez yuki23 Pokaż wiadomość
Ale co mają mazidła do minerałów? Minerałów wcale nie trzeba mieszać, a nawet jeśli już się miesza (np. kolory), to jest to dziecinnie proste. Niektórzy z nas robią sobie samodzielnie mieszanki pudrowe, ale można bez problemu kupić gotowce. Biochemia to zdecydowanie wyższa szkoła jazdy.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2009-05-05, 15:13   #148
tootsie
Zakorzenienie

Znowu muszę ponarzekać

Dzisiaj testowałam podkład buff`d w formule oryg.(bisque i sungrass).
I znowu porażka
Makijaż zrobiłam o 7, o 10 podkład zważył się praktycznie na całej buzi, szczególnie mocno na czole. Zmyłam makijaż i zrobiłam na próbę nowy. Minerałki nałożyłam na suchą i na posmarowaną kremem skórę (połowa twarzy była "goła", połowa posmarowana niewielką ilością kremu Johnson`s Baby i przypruszona krzemionką).
Wielkiej różnicy w nakładaniu i trwałości minerałów nie zauważyłam. Podkład zbiera się na czole w zmarszczkach mimicznych, delikatnie w bruzdach nosowo-wargowych, delikatnie warzy się przy nosie, co pięknie obrazuje zdjęcie

I to wszystko po ok. 2 h od nałożenia

Porażka na całej linii Kolory pasują mi idealnie, fajnie kryją, flat topa pokochałam i na tym kończyłyby się zalety minerałów

Nie wiem już jak ma nakładać te proszki na buźkę, żeby po 2-3 h nie wyglądać jak po 10-godzinnym maratonie Mam już nawet swoją terorię, że to przez krzemionkę (czasami stosuję ją jako primer, czasami tylko do wykończenia)

Jutro przetestuję formułę light ale na cud nie liczę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_7653.jpg (36,4 KB, 202 załadowań)

tootsie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 15:34   #149
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...

Wpisy w blogu: 2

Ja też nie lubię original, Light'a nie próbowałam, ale podobno niebo a ziemia. A Lori miesza Light z original i wychodzi podobno najlepiej

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 15:40   #150
tootsie
Zakorzenienie

Wypróbuję light i mieszankę original i light. Ale mam złe przeczucia
Po EDM intensive efekt identyczny-warzenie sie podkładu i zbieranie w zmarszczkach

tootsie jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości