Zwątpienie minerałowe - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-05-05, 15:48   #151
pastereczka
Organizatorka

Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Znowu muszę ponarzekać

Dzisiaj testowałam podkład buff`d w formule oryg.(bisque i sungrass).
I znowu porażka
Makijaż zrobiłam o 7, o 10 podkład zważył się praktycznie na całej buzi, szczególnie mocno na czole. Zmyłam makijaż i zrobiłam na próbę nowy. Minerałki nałożyłam na suchą i na posmarowaną kremem skórę (połowa twarzy była "goła", połowa posmarowana niewielką ilością kremu Johnson`s Baby i przypruszona krzemionką).
Wielkiej różnicy w nakładaniu i trwałości minerałów nie zauważyłam. Podkład zbiera się na czole w zmarszczkach mimicznych, delikatnie w bruzdach nosowo-wargowych, delikatnie warzy się przy nosie, co pięknie obrazuje zdjęcie

I to wszystko po ok. 2 h od nałożenia

Porażka na całej linii Kolory pasują mi idealnie, fajnie kryją, flat topa pokochałam i na tym kończyłyby się zalety minerałów

Nie wiem już jak ma nakładać te proszki na buźkę, żeby po 2-3 h nie wyglądać jak po 10-godzinnym maratonie Mam już nawet swoją terorię, że to przez krzemionkę (czasami stosuję ją jako primer, czasami tylko do wykończenia)

Jutro przetestuję formułę light ale na cud nie liczę
okropnie :d
patrze na to co Ci nie pasuje i powinnas sprobowac tych kremowych jak joppa, egm, lauraess
jaki masz kolor z egm?
cos przy wspolnym moze Ci przesle

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 18:10   #152
Lorri
Moderator

Tootsie, jeśli i EDM i Buff'd Ci się warzy i włazi w bruzdy, to może rzeczywiście przyczyna nie tkwi w samym proszku. Ja bym wzięła pod lupę takie okoliczności:

- pielęgnacja - czy skóra jest wystarczająco nawilżona;
- baza - czy to co nakładasz pod makijaż wpływa na jego trwałość (jeśli Johnson się nie spisuje, to nie znaczy, że bez niego będzie lepiej; spróbuj znaleźć coś lepszego);
- primer - nadmiar pudru (krzemionki czy czegokolwiek) może sprzyjać zbieraniu się podkładu w bruzdach lub sam zbiera się w bruzdach po wchłonięciu sebum (sprawdziłam na sobie z ryżowym STF'em); najlepiej nakładać wszystko na idealnie zmatowioną twarz (przed primerem odciskać bibułkę/chusteczkę);
- ilość nakładanego podkładu - tutaj głównie chodzi mi o Buff'd Original, absolutnie nie należy nakładać go tyle co np. EDM Intensive; do nakładania na całą twarz lepszy jest LH kabuki niż Flat Top, flattim trzeba nakładać naprawdę śladową ilość (ja nakładam po "pół warstwy" każdym z tych pędzli).
- wykończenie - czasami dla utrwalenia niezbędny jest puder w kamieniu i puszek (ja tak mam z każdym podkładem, pędzel + puder sypki nie jest w stanie utrwalić mi makijażu, wszystko spływa po godzinie; użycie puszka daje efekt wtopienia się makijażu w skórę, całość wygląda dużo naturalniej niż po pędzlu, pory, bruzdy są mniej widoczne, mat trzyma się znacznie dłużej).
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 18:46   #153
tootsie
Zakorzenienie

Pastereczko, z EDM używam koloru, ktory mi poleciłaś-fawn

Lorri, dla mnie też dziwne jest to, że dwie różne firmy zachowują się podobnie na twarzy. Dzięki za rady Nie poddam się tak łatwo, bo mineralny makijaż wyjątkowo mi się podoba

Wydaje mi się, że przed nałożeniem podkładu skóra jest dobrze nawilżona, a krem wchłania się do matu. Dodatkowo przed nałożeniem primera delikatnie przecieram twarz chusteczką. Mam pewne wątpliwości co do krzemionki. Nie wiem czy nie wysusza mnie delikatnie i nie powoduje tym samym zwiększonego przetłuszczania skóry Ale na mikę serecity i ryżyka muszę jeszcze poczekać

Ograniczę do minimum ilość podkładu, bo nie przeczę, że mogę nakładać go za dużo, choć buff`d nakładam zdecydowanie mniej niż EDM Ale gdy nakładam mniejszą ilość podkładu, a więcej korektora żeby ukryć przebarwienia to efekt jest podobny.

Tak się cieszyłam gdy przyszła do mnie pierwsza paczuszka, że będę miała photoshopa na buzi ,a tu na dzień dobry same problemy

tootsie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 18:53   #154
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...

Wpisy w blogu: 2

Tootsie ja nie miałam większych problemów z żadnym podkładem mineralnym oprócz jednego czyli Buff'd Original. On jest naprawdę ciężki i trudny w użyciu.
Może chciałoby mi się szukać na niego sposobu, gdybym nie miała tylu innych, które wyglądały dobrze lub bardzo dobrze. Po prostu odpościłam sobie Originala. Może też po prostu sprawdź inne

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 19:09   #155
wiosenny wiatr
Raczkowanie

I mnie Buff'd w formule Original sprawił kłopoty. Mimo, że zaraz po nałożeniu wyglądał pięknie (rewelacyjne krycie), to po pewnym czasie właśnie koncertowo się zwarzył. Ale spróbowałam go troszkę "oswoić" , bo bardzo ładnie koił moją mocno wrażliwą cerę (myślę, że podpasował jej ten właśnie skład, proporcje składników). Początkowo spróbowałam nakładać malutką ilość proszku i było już lepiej. Jeszcze lepiej było właśnie (za przykładem Lorri, tu podziękowania ) wymieszanie Original z formułą Light. Mieszałam tak mniej więcej pół na pół, może z lekką przewagą Original. I taka mieszanka sprawuje się całkiem fajnie. Nie jest to mój mineralny ideał podkładowy , ale lubię czasem taką mieszanką zaaplikować mojej cerze Uff.. to się rozpisałam
wiosenny wiatr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 19:15   #156
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Tootsie ja nie miałam większych problemów z żadnym podkładem mineralnym oprócz jednego czyli Buff'd Original. On jest naprawdę ciężki i trudny w użyciu.
Może chciałoby mi się szukać na niego sposobu, gdybym nie miała tylu innych, które wyglądały dobrze lub bardzo dobrze. Po prostu odpościłam sobie Originala. Może też po prostu sprawdź inne
Zgadzam się, że Original jest wyjątkowo trudny. Żeby wykorzystać w pełni jego walory, trzeba mu robić mały tuning (nie każdy ma możliwość). Dlatego jeżeli już ktoś chce bardzo spróbować, to zawsze polecam wziąć miks z dodatkiem 10-20% formuły Light, bo nawet samo zbijanie się podkładu w grudki jest pewnym problemem.

Wielką nadzieję pokładam w Blusche Full Coverage, bo sądząc po składzie - powinien kryć podobnie do Buff'd Org., ale ma też to co sama dodawałam (m.in. żeby zapobiec zbrylaniu się proszku): 4-5% stearynianu magnezu, a do tego jeszcze boron. Byleby tylko nie było mikowego brokatu...
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2009-05-05, 19:41   #157
tootsie
Zakorzenienie

Szkoda, że uprałam już pędzel, bo wysmarowałabym się formułą light Kupię zaraz woreczki strunowe i zrobię kilka miksów

Lorri, ciekawa jestem tego boronu po twoich pozytywnych wypowiedziach Zamówiłam go (a raczej Pastereczka ) na CS. Ale jeszcze trochę przyjdzie mi na niego poczekać.
Mam do ciebie jeszcze jedno pytanko z innej beczki- co powoduje warzenie się podkładu? Czy może być winna krzemionka?

Stary 2009-05-05, 19:41   #158
wiosenny wiatr
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wielką nadzieję pokładam w Blusche Full Coverage, bo sądząc po składzie - powinien kryć podobnie do Buff'd Org., ale ma też to co sama dodawałam (m.in. żeby zapobiec zbrylaniu się proszku): 4-5% stearynianu magnezu, a do tego jeszcze boron. Byleby tylko nie było mikowego brokatu...
Lorri, z nadzieją oczekuję i będę ogromnie wdzięczna za Twoją recenzję podkładu Blusche Buff'd Original, choć faktycznie "trudny" i ciężkawy, to w sposób widoczny dobrze działa na moją skórę. Stąd i moje zainteresowanie podobnym składowo Blusche. Pozdrawiam serdecznie!
wiosenny wiatr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 20:41   #159
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Lorri, ciekawa jestem tego boronu po twoich pozytywnych wypowiedziach Zamówiłam go (a raczej Pastereczka ) na CS. Ale jeszcze trochę przyjdzie mi na niego poczekać.
Mam do ciebie jeszcze jedno pytanko z innej beczki- co powoduje warzenie się podkładu? Czy może być winna krzemionka?
Co do boronu, to praktykiem jest Cathy, ja przytaczałam tylko opinie producenta.
O warzeniu niewiele mi wiadomo, bo nigdy go nie doświadczyłam . Pewnie takie czynniki jak wilgoć i sebum mają jakieś znaczenie. Jak kiedyś znajdę coś fachowego na ten temat, to z pewnością przytoczę (hi hi, a jak to będzie po angielsku, to "warzenie"?? clumping?).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-05-05 o 20:51
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2009-05-05, 20:45   #160
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
(hi hi, a jak to będzie po angielsku, to "warzenie"??).
caking
frantic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 21:16   #161
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
caking
Dzięki . Mnie się "caking" kojarzy ze zbrylaniem w samym proszku.
Clumping chyba też jest blisko (choć częściej w kontekście mascary):

"Ive been trying out many different moisturizers and none seem to work. I'll apply the moisturizer, wait a bit and then add my foundation but it all rubs off in little clumps!"

Answer -
"If your skin is dry to the point of your makeup clumping you may have excessive dead cells on the surface. Or the moisturiser is too oily even for dry skin. Are you a runner, if so do you perspire a lot, this would cause the makeup to clump".

http://en.allexperts.com/q/Makeup-Sk...dry-skin-1.htm

Nadmiar wilgoci jest często wymieniany jako powód warzenia się podkładu. Tu jeszcze zwracają uwagę na zbyt tłustą bazę i łuszczenie się skóry.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-05-05 o 22:09
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2009-05-06, 10:46   #162
frantic
Zakorzenienie

Na YT dziewczyny przeważnie używają słowa caking właśnie opisując warzenie podkładów, więc tak mi się to kojarzy. A clumping to faktycznie przy maskarach częściej.

Mi się właśnie potrafi zwarzyć sprawdzony podkład, który wcześniej pasował właśnie jak mam miejscowo przesuszoną skórę. Wtedy wiem, że muszę ją jeszcze mocniej nawilżyć i faktycznie problem potrafi zniknąć. Więc jest to dla mnie niekiedy wskaźnik, że skóra jest trochę za sucha.

Oczywiście nie mówię o podkładach, które zawsze się na mnie warzą niezależnie od tego, jak bardzo mam nawilżoną skórę. Wtedy to już nie wiem od czego to zależy.
Stary 2009-05-06, 11:08   #163
pastereczka
Organizatorka

tak tak, czasem u nas tez sie mowi ze robi sie ciasto na twarzy- stad kejki

Dziewiąty rok na wizażu
Stary 2009-05-06, 12:54   #164
tobb
Raczkowanie

A jak u Was dziewczyny wypadają podkłady mineralne w czasie wysiłku fizycznego? Która firma się najlepiej sprawdziła?
Bo u mnie minerały się sprawdziły, ale jak na razie tylko w normalnych warunkach. Codziennie jeżdżę do pracy na rowerze, mam trochę górek, więc się nieco zmęczę. Gdy mam na sobie minerały zawsze się coś zwarzy, a jeśli mam porządny fluid (np. Rimmel Lasting Finish lub Revlon Colorstay), to po użyciu bibułek matujących wszystko wraca do normy.
Dodam że z minerałów już testowałam EDM, Buff'd i Joppa (formuły najbardziej kryjące).

Także jeśli macie na sobie minerały w trakcie uprawiania sportów i się sprawdziły, to podajcie co i jak stosujecie
A może mam stosować jakieś specjalne primery czy pudry? A co po wysiłku? Nie ma siły, wiadomo że twarz się spoci, ale jak ją doprowadzić do porządku - wystarczy bibułka? Ja zauważyłam, że lepiej spoconego mineralnego makijażu nie pocierać żadnymi pędzlami, czy gąbkami ponieważ od razu schodzi z twarzy.

Z góry dziękuję za wskazówki
tobb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 14:20   #165
pastereczka
Organizatorka

ja wlasnie jak sie spoce to nic mi sie z mineralkami nie dziele, ale tak jak mowisz- bibulki i juz. Primer wskazany jak najbardziej. Skoro Ci sie warzą to w mojej ocenie albo masz zly krem pod spod( w sensie ze mineraly na nim zle wygladaja- polecam liliputz 5 zl lub shooting cream jonsona dla dzieci 12 -odkrycie pranie i frantic) albo za duz ilosc mineralow dajesz na jedna warstwę

Dziewiąty rok na wizażu
Stary 2009-05-06, 14:25   #166
rozwielitka
rodzaj forumowych moderatorek zaliczanych do grupy wioślarek

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
ja wlasnie jak sie spoce to nic mi sie z mineralkami nie dziele, ale tak jak mowisz- bibulki i juz. Primer wskazany jak najbardziej. Skoro Ci sie warzą to w mojej ocenie albo masz zly krem pod spod( w sensie ze mineraly na nim zle wygladaja- polecam liliputz 5 zl lub shooting cream jonsona dla dzieci 12 -odkrycie pranie i frantic) albo za duz ilosc mineralow dajesz na jedna warstwę
potwierdzam- wysiłek fizyczny, pot, deszcz nie straszne moim minerałkom. Ew. bibułka i wszystko ślicznie.
Nie wiem jak by było bez primera, boję się próbować.
A johnsons jest rewelacyjny, lirenka 50+ wchłania się na nim jak wściekła
rozwielitka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 15:04   #167
tobb
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
A johnsons jest rewelacyjny, lirenka 50+ wchłania się na nim jak wściekła
Kurcze a ja w swojej naiwności myślałam że lirenka jest dostatecznie nawilżajaca i nie stosowałam dodatkowo żadnego kremu
Więc dobrze zrozumiałam: najpierw krem nawilżający, potem lirenka ? Ile czekasz aż krem wchłonie, tak samo ile czasu po lirence nakładasz makijaż?

Cytat:
polecam liliputz 5 zl lub shooting cream jonsona dla dzieci 12 -odkrycie pranie i frantic)
Liliputz to tylko w Rossie można dostać? Niestety u mnie w Rossmannie (SCC Silesia) nie ma
A ten krem johnsons ma link w KWC ? Bo nie umiem go znaleć, a w necie też nic nie ma.

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
Nie wiem jak by było bez primera, boję się próbować.
Cytat:
Primer wskazany jak najbardziej.
Czy polecacie coś konkretnego? Jakim pędzlem najlepiej nakładać primer?

Tak przy okazji przychodzą mi do głowy inne pytania:
-Czy na podkład dajecie dodatkowy puder (jaki i jakim pędzlem)?
-Czy ma znaczenie że nakładam minerały na sucho?
Stary 2009-05-06, 15:14   #168
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tobb Pokaż wiadomość
Kurcze a ja w swojej naiwności myślałam że lirenka jest dostatecznie nawilżajaca i nie stosowałam dodatkowo żadnego kremu
Więc dobrze zrozumiałam: najpierw krem nawilżający, potem lirenka ? Ile czekasz aż krem wchłonie, tak samo ile czasu po lirence nakładasz makijaż?

Liliputz to tylko w Rossie można dostać? Niestety u mnie w Rossmannie (SCC Silesia) nie ma
A ten krem johnsons ma link w KWC ? Bo nie umiem go znaleć, a w necie też nic nie ma.

Czy polecacie coś konkretnego? Jakim pędzlem najlepiej nakładać primer?

Tak przy okazji przychodzą mi do głowy inne pytania:
-Czy na podkład dajecie dodatkowy puder (jaki i jakim pędzlem)?
-Czy ma znaczenie że nakładam minerały na sucho?
Oczywiście, najpierw krem, potem filtr.
Lilliputz jest wycofywany, może jakieś resztki się ostały jeszcze. Na jego miejsce wszedł jakiś nowy "dla księżniczek", podobno tez fajny.

O kremie Johnson była już mowa w wątku o bazach, link też jest.
Co do pędzli i reszty Twoich pytań to polecam uważniejszą lekturę forum, zacznij od wątku ogólnego - dużo przydatnych informacji.
Stary 2009-05-06, 16:13   #169
pranie
Wtajemniczenie

Bibulki z EDM sa calkiem fajne (choc wolalam Shiseido ale jakos nie moge ich kurka dostac, no i cena..)
pranie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 17:54   #170
tobb
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Oczywiście, najpierw krem, potem filtr.
Lilliputz jest wycofywany, może jakieś resztki się ostały jeszcze. Na jego miejsce wszedł jakiś nowy "dla księżniczek", podobno tez fajny.

O kremie Johnson była już mowa w wątku o bazach, link też jest.
Co do pędzli i reszty Twoich pytań to polecam uważniejszą lekturę forum, zacznij od wątku ogólnego - dużo przydatnych informacji.
Dzięki za info o wątku o bazach - mam nadzieję, że dobiorę coś dla siebie z Waszych bazowych zestawów
A kremu nie mogłam znaleźć bo nazwa była zła - powinno być Soothing a nie Shooting

Ale same przyznajcie, że łatwo zwątpić w minerały - tyle trzeba wiedzieć, że głowa boli. Może kiedyś wymyślą takie coś, co będzie kremem/filtrem/primerem/podkładem mineralnym w jednym i będzie działać? Marzenia
Stary 2009-05-06, 17:59   #171
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez tobb Pokaż wiadomość
Dzięki za info o wątku o bazach - mam nadzieję, że dobiorę coś dla siebie z Waszych bazowych zestawów
A kremu nie mogłam znaleźć bo nazwa była zła - powinno być Soothing a nie Shooting

Ale same przyznajcie, że łatwo zwątpić w minerały - tyle trzeba wiedzieć, że głowa boli. Może kiedyś wymyślą takie coś, co będzie kremem/filtrem/primerem/podkładem mineralnym w jednym i będzie działać? Marzenia
nie, to my juz jestesmy zaawansowane, jest super i szukamy lepszego, sposobow roznych i kombinujemy, ale w zasadzie wystarczy sam dobrze dobrany podklad

Dziewiąty rok na wizażu
Stary 2009-05-06, 18:21   #172
tootsie
Zakorzenienie

Dzisiaj nałożyłam buff`d light i jest trochę lepiej niż wczoraj Podkład zważył się na czole ale dużo mniej niż wczoraj. Ale light trochę za mało kryje i jutro wypróbuję miksa z original i light.

Doszłam do wniosku, że ważenie minerałów ma związek ze stanem mojej cery. Zwykły podkład (np. revlon colorstay, który ostatnio stosowałam) trzymał się lepiej nawet na wysuszonej skórze, ale nie ma się co dziwić, skoro zawiera silikony i inne polepszacze
Minerały bez silikonów, itp, są zbyt delikatne i wymagają lepszego przygotowania cery.
Tak to sobie dzisiaj wytłumaczyłam
I dlatego rozejrzę się za lepszym kremem pod makijaż

Stary 2009-05-06, 21:11   #173
Lorri
Moderator

Mam dość. Blusche ma drobinki. Siostra nie będzie miała podkładu.

Więcej niczego nie będę testować, bo prawda jest taka, że... a) formuły o lekkim i średnim kryciu nie kryją wcale jak dla mnie, poza tym mam po nich zawsze wysyp (nadmiar miki); b) przeklęte rozświetlające drobinki brokatu, które nie tylko mogą podrażniać, ale też włażą bezlitośnie w pory, to w podkładach mineralnych niemal norma. Wychodzi na to, że dla mnie większość minerałów będzie do .

Trudno, będę dalej miksować kolory Buff'd i wzbogacać formułę Original. Wolę się trochę narobić niż męczyć twarz nieodpowiednim prochem. A w przyszłości może sama będę sobie robić podkłady.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-05-06 o 21:13
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2009-05-06, 21:32   #174
pranie
Wtajemniczenie

Lorri, a nie warto jednak wyprobowac tego Blusche na wlasnej skorze?
pranie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 21:57   #175
Lorri
Moderator

A pewnie, mogę się ciapnąć podkładem po ręce jak dostanę próbki. Ale co to zmieni? Jeśli Frantic stwierdziła obecność drobinek, to są w podkładzie na bank i nie znikną za sprawą moich testów. Przekonać się do nich nie przekonam, bo to nie jest kwestia estetyki tylko zdrowia mojej skóry.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-05-06 o 21:59
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2009-05-06, 22:03   #176
Dominkab

Lorri ja to w ogóle przekonana byłam, że Ty już sama kręcisz podkłady. Powinnaś fabrykę otworzyć Z Twoją wiedzą i pracowitością spoko byś znalazła wspólnika z kasą

elska

flickr

Moment Uchwycony
Stary 2009-05-06, 22:09   #177
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Lorri ja to w ogóle przekonana byłam, że Ty już sama kręcisz podkłady. Powinnaś fabrykę otworzyć Z Twoją wiedzą i pracowitością spoko byś znalazła wspólnika z kasą

Nie no, pigmentów kolorowych to jeszcze nie mieszałam, to podobno jest dość uciążliwe. A pomysł na własną "fabrykę" to mi nawet przemknął przez myśl, ale "wspólników z kasą" na razie nie widać na horyzoncie .

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-05-06 o 22:10
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2009-05-06, 22:19   #178
Dominkab

Ja bym zainwestowała, tylko Silesia a Pomerania to za duża odległość jak na drogę do pracy Ale przydałby mi się taki wspólnik

elska

flickr

Moment Uchwycony
Stary 2009-09-10, 16:49   #179
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie

Witam wszystkie watpiące. Dziś moje zwątpienie minerałowe osiągnęło fazę kulminacyjną i jestem już bliska wystawienia na allegro mojego skromnego mineralnego dobytku i odprawienia go w niebyt raz na zawsze Ale po kolei:
Moja cera - między normalną a mieszaną, nia mam problemów z trądzikiem itp., za to mam dużą tendencję do nadmiernego błyszczenia.
Minerały zaczęłam stosować jakieś 2,5 miesiąca temu, na początek podkład The Body Shop - latem robiłam lekki mkijaż, używałam go w minimalnych ilościach i było ok. Od miesiąca zmagam się z formułą Intensive EDM. Uwielbiam go za genialny, jasny odcień (Sandy Fair) oraz to, że mogę nakładać go ulubionym Flat Topem Na to cudny róż Bouquet i jest pięknie. Szkoda, że tylko przez pół godziny. Potem: podkład włazi w pory, które zaczynają wyglądać jak kratery, skóra błyszczy się, jakbym wysmarowała się szczodrze kremem Nivea, kolor nieco ciemnieje, róż bleknie i po 3 godzinach nie ma po nim śladu.
Testowałam primery - kaolin i puder bambusowy. W nadziei, że to przez wysuszoną skórę odstawiłam wszelkie potencjalnie wysuszające kosmetyki. Zainwestowałam w nawilżacz i żel hialuronowy. I nic.
Dziś kiedy zobaczyłam się w lustrze około południa naprawde trudno było mi przekonać samą siebie by nie pobiec natychmiast do drogerii po Colorstay Revlona
dorotka z krainy ozz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 17:03   #180
WhiteInnocent
Wtajemniczenie

Minerały nie kończą się na EDM
Przetestuj inne, może edm po protsu nie są dla Ciebie?
Na forum mineralnym znajdziesz wiele wątków poświęconych różnych firmom, przeczytaj 1 i 2 post informacyjny i zamawiaj

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są
WhiteInnocent jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości