Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-02-21, 08:09   #1
midnight
Raczkowanie

Unhappy

dobranie fryzury

witam. jak wiele osób które piszą mam problem z włosami. jestem w kompletnym dołku. mam grube, gęste włosy które się falują i niskie czoło. prosta grzywka mi nie pasuje ale bez grzywki też wygląda źle. zwłaszcza gdy mam przedziałek po środku ;| nie wiem co z nimi zrobić! jeszcze nigdy nie miałam jakiś fajnych włosków , prostych do ułożenia w których byłoby mi do twarzy. jak kiedyś fryzjerka zrobiła mi grzywkę była ona prosta . wyglądało to źle. ale teraz jest jeszcze gorzej, bo chociaż grzywki właściwie nie mam (sięga mi do ust) to jednak jak zrobię przedziałek kilka milimetrów od środka to efekt jest tak że albo mam przyklapnięte (nosze okulary) albo wyczyniam różne cuda i w efekcie sterczą mi z powodu że są grube i falowanie prostuję, i nie narzekam na nic prócz grzywki! mam kilka propozycji (tzn. zdjęć) . proszę o pomoc!! :uhoh:

kilka propozycji:
http://ikf.com.pl/fryzury-grzywki/fryzura64325.htm - modelka ma chyba wysokie czoło, nie wiem, ja tam nie widzę ale grzywkę ma bardzo fajną, myślałam o czymś takim ew. coś w stylu że z jednej strony jest krótsza i potem robi się dłuższa. takie jakby schodki (nie wiem czy dobrze się wyraziłam) .. no i baaardzo mocno pocieniować bo mam grubą i gęstą...

http://ikf.com.pl/fryzury-grzywki/fryzura54530.htm - to mi się strasznie podoba!! ale znając życie mam za niskie czoło. jednak gdyby się jakoś mocno pocieniowało czy coś .. nie wiem, cokolwiek ...

http://ikf.com.pl/fryzury-grzywki/fryzura25447.htm - też jest ładna. chodzi mi właśnie o takie typy grzywki.

jak nosze okulary to moje włosy są takie klepnięte ..

a oto ja:
---

jestem strasznie niefotogeniczna i strzelam dziwne miny ale tutaj chodzi o fryzurkę

i BARDZO PROSZĘ o jak najszybszą odpowiedź. nie mogę już znieść tych włosów!!

ps. miałam problem z dodaniem załączników więc podałam linki...

Edytowane przez midnight
Czas edycji: 2009-04-13 o 06:57 Powód: pomyliłam się
midnight jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 10:27   #2
kasia fryzjerstwo
Raczkowanie

Dot.: dobranie fryzury

Witam!

Polecam Ci zacząć od ścięcia wlosów do ramion zrobic sobie grzywkę postrzępioną lekko na skos a na twarz lekkie pazurki koło policzków Kup sobie balsam do prostowania wlosów(zeby ich tak nie niszczyc) i pozadna prostownice.
Polecam http://evvvelicia.wrzuta.pl/obraz/bCaOjzktOH/fryzura taka koloryzacje dodac do twojej cery a co do grzywki to http://www.salonurodyawangarda.pl/as...s/fryzura1.jpg
bedziesz sie rewelacyjnie prezentowac Jestes ładna tylko wystraczy troszkę dodać cos do siebie. Polecam tuszowac rzesy wtedy oczy stana sie bardziej sexi, troszke rozu na policzki i lekki blyszczyk. Bedziesz rewelacyjnie wygladac. Jak Ci pomoglam a zaszalejesz z moja opinia prosze o fotke na kplusr@wp.pl Pozdrawiam Kasia fryzjerka z Katowic
Stary 2009-02-21, 18:06   #3
midnight
Raczkowanie

podoba mi się ta propozycja jednak zastanawiam się czy na pewno mam odpowiednie wysoko czoło na taką grzywkę.
Stary 2009-02-21, 20:16   #4
becia23
Raczkowanie

moim zdaniem podpowiedz kasi jest trafiona i to bardzosam chcialabym cos takiegoi tefn kolor...marzenie)ja niestety borykam sie z ciemnym brazem i nie wiem co mam ze soba zrobic ale dla Ciebie jest jeszcze szanas wiec nie zastanawiaj sie kochana tylko szoruj do fryzjera a potem wrzuc fotki jak poszlo
becia23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 06:40   #5
kasia fryzjerstwo
Raczkowanie

Red face Dot.: dobranie fryzury

Cytat:
Napisane przez becia23 Pokaż wiadomość
moim zdaniem podpowiedz kasi jest trafiona i to bardzosam chcialabym cos takiegoi tefn kolor...marzenie)ja niestety borykam sie z ciemnym brazem i nie wiem co mam ze soba zrobic ale dla Ciebie jest jeszcze szanas wiec nie zastanawiaj sie kochana tylko szoruj do fryzjera a potem wrzuc fotki jak poszlo
Jest szansa dla Ciebie także Jest takie cos jak sciaganie koloru(dokoloryzacja) jest to troche szkodliwe ale wiadomo, ze tego zabiegu nie robi sie raz w miesiacu tylko np. raz w roku. Zapytaj w twoim miescie (dobrego) fryzjera czy wykona ci taka usluge bo niestety nie kazdy fryzjer umi to zrobic;(.
Jak bedziesz miec jakies pytania to pisz na @. kplusr@Wp.pl
Stary 2009-02-22, 10:58   #6
midnight
Raczkowanie

heh. chętnie bym poszła już teraz ale nie znam żadnego dobrego fryzjera w moim mieście. buu cóż będzie trzeba się wybrać do pierwszego lepszego, tylko żeby mi nie popsuł niczego...
Stary 2009-02-23, 17:45   #7
becia23
Raczkowanie

Kasiu wlasnie jestem na etapie "wypytywania" na forum na temat sciagania koloru elgonem.podobno nie niszczy wlosow jak zwykla dekoloryzacja i nie kosztuje az tylepytalam swojej fryzjerki o dekoloryzaje i powiem szczerze ze nie dawala mi duzych nadzieji.poza tym nie mam zbyt mocnych wlosow...zwlaszcza teraz jak karmie...moja mala wysysa wszystko co we mnie siedzi
moze Ty masz jakies doswiadczenia z elgonem lub slyszalas o tym?z checia dowiem sie czegos od bardziej doswiadczonych ode mnie

a jesli chodzi o fryzjera midnight to popytaj kolezanek-one zawsze sa skarbnica wiedzyjesli to nie wypali to polecam zalozyc watek na jakims regionalnym forum i tam moze ktos cos podpowie w kazdym razie zycze powodzenia
Stary 2009-02-24, 08:38   #8
kasia fryzjerstwo
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez becia23 Pokaż wiadomość
Kasiu wlasnie jestem na etapie "wypytywania" na forum na temat sciagania koloru elgonem.podobno nie niszczy wlosow jak zwykla dekoloryzacja i nie kosztuje az tylepytalam swojej fryzjerki o dekoloryzaje i powiem szczerze ze nie dawala mi duzych nadzieji.poza tym nie mam zbyt mocnych wlosow...zwlaszcza teraz jak karmie...moja mala wysysa wszystko co we mnie siedzi
moze Ty masz jakies doswiadczenia z elgonem lub slyszalas o tym?z checia dowiem sie czegos od bardziej doswiadczonych ode mnie

a jesli chodzi o fryzjera midnight to popytaj kolezanek-one zawsze sa skarbnica wiedzyjesli to nie wypali to polecam zalozyc watek na jakims regionalnym forum i tam moze ktos cos podpowie w kazdym razie zycze powodzenia
Elgon to marka jak różne inne w zaleznosci od salonu fryzjerskiego co stosuje. Fryzjer sam powinien dobrac cos odpowiedniego do stanu wlosow i cih rodzaju dlatego u fryzjera powinna byc najpierw przeprowadzona diagnoza stanu wlosow i skory glowy.

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia fryzjerstwo Pokaż wiadomość
Elgon to marka jak różne inne w zaleznosci od salonu fryzjerskiego co stosuje. Fryzjer sam powinien dobrac cos odpowiedniego do stanu wlosow i cih rodzaju dlatego u fryzjera powinna byc najpierw przeprowadzona diagnoza stanu wlosow i skory glowy.

Dekoloryzacja polega na usunięciu koloru włosów farbowanych szamponami koloryzującymi lub trwałymi tradycyjnymi farbami. Pozwala ona na ściągnięcie koloru po nieudanym zabiegu do koloru naturalnego i ewentualnie na dalszą późniejszą koloryzację.
Usuwanie koloru następuje w procesie zamknięcia pigmentu głęboko w łusce.

A co do wczesniejszej opini, ze dekoloryzacja nie niszczy wlosow to moja opinia jest taka, ze wszystko ma wplyw na wlosy a zwlaszcza jesli chodzi o to zeby dojsc do wnetrza wlosa nie zapominajmy o tym, ze nawet rozczesywanie wlosow niszczy ich strukture zewnetrzna.
Stary 2009-02-24, 21:01   #9
becia23
Raczkowanie

niestety nie znam sie na tych wszystkich zabiegach...a szkoda bo nie mialabym wtedy problemu z pozbyciem sie tego okropnego koloru.
nawet nie wiesz ile bym dala zeby wybrac sie do mojej fryzjerki na kilkugodzinna sesje...ale niestety nie mam jak bo moja niespelna 6 miesieczna pociecha nie daje mi chwilki na wypad z domu gdziekolwiek, wiec musze sama pomyslec i pokombinowac jak sobie poradzicw sumie jesli cos nie wyjdzie z moich domowych eksperymentow to zawsze moge wszystko przykryc ciemnym brazemtypowej dekoloryzacji w moim wykonaniu sie boje wiec jestem coraz bardziej nastawiona na elgon.odrostow mi nie ruszy i dziala bez amoniaku wiec nic nie stoi na przeszkodzie aby sprobowac

midnight jak Twoje poczynania ze zmiana image??mam nadzieje ze nie zmienilas zdaniaczekam na rezultaty
Stary 2009-02-24, 21:02   #10
kuleczka18
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 21

Witam! Ja również mam problem z doborem fryzury.Ostatnio coś mnie wizeło na grzywkę ale mam niskie czoło i jestem ciekawa czy pasuje mi do twarzy grzywka na zdjęciu poniżej.obok tej fotki również moja
Proszę bardzo o poradę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kim-kardashian-spike-12148-15.jpg (46,3 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8296_800x600.jpg (22,8 KB, 30 załadowań)
Rowerek-1/40
kuleczka18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 13:28   #11
midnight
Raczkowanie

http://ikf.com.pl/fryzury-grzywki/fryzura64325.htm a ta grzywka mi nie pasuje??
Stary 2009-02-26, 13:56   #12
Madlen__18
Zakorzenienie

Weź pod uwagę, że tam włosy są super wyprostowane i stylizowane kosmetykami. Będziesz miała ochotę, energię i czas robić to codziennie?
Inaczej będa to zwykłe postrzępione mocno proste włosy.
i mów mi dobrze, nie mów mi źle
rozłóż przede mną księgę zaklęć i wróżb
okrytą w obwolutę twoich ramion i ud
czaruj we mnie, na ołtarz duszę złóż
i w dusznym kącie rzuć na mnie urok swój"

M
Madlen__18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 17:16   #13
midnight
Raczkowanie

hmm. no tak, masz racje...
Stary 2009-02-27, 11:47   #14
kuleczka18
Zadomowienie

czy ktoś może mi udzielić porady?
Rowerek-1/40
Stary 2009-02-28, 08:03   #15
kasia fryzjerstwo
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kuleczka18 Pokaż wiadomość
Witam! Ja również mam problem z doborem fryzury.Ostatnio coś mnie wizeło na grzywkę ale mam niskie czoło i jestem ciekawa czy pasuje mi do twarzy grzywka na zdjęciu poniżej.obok tej fotki również moja
Proszę bardzo o poradę
Witam!
Fryzura bedzie Ci odpowiadać ino powiedz fryZjerce zeby nie przesadzila z grzywka.
Polecam je ładnie wycieniować i lekkie pazurki to tego
Pozdrawiam!
Stary 2009-02-28, 09:06   #16
kuleczka18
Zadomowienie

dziękuje za odpowiedź. A jeśli chodzi o wycieniowanie to na jedną stronę jak ma ta pani na zdjęciu ,tak? i jeszcze jedno: włosy wokół twarzy też mają być wycieniowane lekko czyli te tzw. pazurki tak?
Rowerek-1/40
Stary 2009-03-01, 16:18   #17
kasia fryzjerstwo
Raczkowanie

Cytat:
dziękuje za odpowiedź. A jeśli chodzi o wycieniowanie to na jedną stronę jak ma ta pani na zdjęciu ,tak? i jeszcze jedno: włosy wokół twarzy też mają być wycieniowane lekko czyli te tzw. pazurki tak?
Tak zrób sobie pazurki wokół twarzy i wycieniować moim zdaniem obie strony. Pokaz potem uzyskany efekt
Stary 2009-03-01, 18:21   #18
kuleczka18
Zadomowienie

właśnie nad tą zmianą cały czas się zastanawiam...nie wiem jeszcze. dziękuję za odpowiedź.
pewnie zdecyduję się na zmianę jakoś w świeta czy coś
boję się że jak mam tłustą cere(czoło) to grzywka też będzie mi się tłuścić;/
Rowerek-1/40
Stary 2009-03-02, 09:55   #19
kasia fryzjerstwo
Raczkowanie

Cytat:
właśnie nad tą zmianą cały czas się zastanawiam...nie wiem jeszcze. dziękuję za odpowiedź.
pewnie zdecyduję się na zmianę jakoś w świeta czy coś
boję się że jak mam tłustą cere(czoło) to grzywka też będzie mi się tłuścić;/
Wiesz co ja tez posiadam grzywke i tlusta cere wiec zawsze pudruje sobie lekko czolo zeby bylo matowe i jest super
Stary 2009-03-02, 16:21   #20
kuleczka18
Zadomowienie

ja pudruje ale za kilka godzin znowu to samo:/
Rowerek-1/40
Stary 2009-03-02, 17:16   #21
kasia fryzjerstwo
Raczkowanie

Cytat:
ja pudruje ale za kilka godzin znowu to samo:/
No niestety każdy make up nie jest trwaly trzeba go poprawiac;(
Stary 2009-03-02, 18:27   #22
midnight
Raczkowanie

czy taka grzywka będzie mi pasować? http://ikf.com.pl/fryzury-dlugie/fryzura115066.htm oczywiście postrzępiona.

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

albo taka http://img.epuls.pl/zdjecia/46709/46...er/%3B+%29.jpg
Stary 2009-03-02, 18:54   #23
kuleczka18
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez midnight Pokaż wiadomość
czy taka grzywka będzie mi pasować? http://ikf.com.pl/fryzury-dlugie/fryzura115066.htm oczywiście postrzępiona.

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

dobre pytanie. też się podłączam. Kasiu czy do mojego kształtu twarzy będzie pasowac ta druga grzywka u Midnight?
mam także pytanie odnośnie koloru: jaki byś mi radziła? mój naturalny to brąz ale w ciemniejszym lepiej wyglądam.Może masz jakąś propozycję.Dodam iż mam 17 lat i chcę wyglądać na swój wiek poza tym jestem otwarta na wszytsko oprócz platynowych blondów,miedziane i rude też mogą być.
Rowerek-1/40
Stary 2009-03-03, 07:14   #24
kasia fryzjerstwo
Raczkowanie

Grzywka jest świetna wczoraj tak stałam przed lustrem i sobie sama taka zrobilam
Midnight moje skromne zdanie jest takie, ze jesli dasz troszke przedzialek na bok to bedzie fajnie

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

Cytat:
dobre pytanie. też się podłączam. Kasiu czy do mojego kształtu twarzy będzie pasowac ta druga grzywka u Midnight?
mam także pytanie odnośnie koloru: jaki byś mi radziła? mój naturalny to brąz ale w ciemniejszym lepiej wyglądam.Może masz jakąś propozycję.Dodam iż mam 17 lat i chcę wyglądać na swój wiek poza tym jestem otwarta na wszytsko oprócz platynowych blondów,miedziane i rude też mogą być.
Wiesz co mi kiedys przyszedl glupi pomysl wymieszania farba i zrobilam miksture z zlotego brązu i czekoladowego brazu. Wszyscy sie mnie pytali jaki to jest kolor to odpowiadalam, ze wlasnej roboty
Grzywka bedzie pasowac ale nie przesadz z kątem strzyżenia tej grzywki bo możesz potem żalować
Stary 2009-03-03, 15:45   #25
kuleczka18
Zadomowienie

a jaki ten kolor wyszedł? jakich farb użyłaś?
Rowerek-1/40
Stary 2009-03-03, 16:12   #26
kasia fryzjerstwo
Raczkowanie

L'oreal i Garnier ale dookładnie juz nie pamietam ktore rodzaje bo ich jest troche sporo.Kolor hmmm dla mnie to byl braz ale piękny
Stary 2009-03-03, 18:12   #27
midnight
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasia fryzjerstwo Pokaż wiadomość
Grzywka jest świetna wczoraj tak stałam przed lustrem i sobie sama taka zrobilam
Midnight moje skromne zdanie jest takie, ze jesli dasz troszke przedzialek na bok to bedzie fajnie

---------
ale o którą chodzi dokładnie bo nie wiem?? xd
Stary 2009-03-03, 18:43   #28
kasia fryzjerstwo
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez midnight Pokaż wiadomość

Moim zdaniem to te grzywki od siebie duzo nie odbiegaja ale polecam ta pierwsza http://ikf.com.pl/fryzury-dlugie/fryzura115066.htm .

Edytowane przez kasia fryzjerstwo
Czas edycji: 2009-03-03 o 18:47
kasia fryzjerstwo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 19:29   #29
kuleczka18
Zadomowienie

Kasiu, dziękuję za odpowiedź. Mam pytanie jeszcze: żeby uzyskać u brunetki, takiej jak ja, ciemny kolor włosów bardzo ciemny brąz prawie czarny to jaką farbę polecasz?
Rowerek-1/40
Stary 2009-03-03, 20:36   #30
kasia fryzjerstwo
Raczkowanie

Nowa farba Loreal Excell 10 numer farby 4,0 sama posiadam ten kolorek zobacz sobie gdzies w internecie ten kolor. (miałam dylemat między brązem a złotym brązem tej firmy)

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości