Walka z tym okropnym nałogiem :P - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-02-23, 16:08   #1
BlackFlower
Przyczajenie

Walka z tym okropnym nałogiem :P

Witam
Wiec pod wpływem tych wszystkich wątkow, ktore przeczytałam na temat obgryzania paznokci postanowiłam załozyć własny.
Tez mam problem z tym nałogiem Nic nie pomagaa !! Nawet to, że chlopak i wszyscy zwracają mi uwage..
Jakis czas temu byłam z tym u dermatologa, przepisał mi jakies maści, ktorymi mialam smarowac paznokcie. Na jakis czas pomoglo, ale potem znow powrocilam to obgryzania paznokci.
I od dzisiaj znow bede sie starala zwalczyc ten nałog, i mam nadzieje ze pomozecie mi I bedzie to dla mnie jakas motywacja. Wrzuce fotki moich obecnych paznokci. Stan jest straszny Chce w miare je zapuscic a potem udac sie do kosmetyczki. Powinnam zrobic cos jeszcze?

Pozdrawiam i mam nadzieje ze ebde mogla na was liczyc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 001.jpg (38,5 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 002.jpg (35,1 KB, 70 załadowań)
BlackFlower jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 17:21   #2
CukierkowaKsiezniczka
Raczkowanie

Dot.: Walka z tym okropnym nałogiem :P

wedlug mnie trochę silnej woli i dasz rade
słyszałam ze smarowanie paznokci cebula pomaga i wzmacnia paznokcie ale nie licz na jakies specyfiki tylko na swoja silna wolę
A co do pazurków to ja bym sie skórkami zajęła...

CukierkowaKsiezniczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 17:29   #3
nina219
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Od jakiegoś czasu nie obgryzam paznokci, mogę podzielić się moim sposobem walki z nałogiem, niektórym pewnie wyda się głupi, ale jest naprawdę skuteczny. Przede wszystkim trzeba chcieć i mieć motywację. Jak ja się motywowałam? Kupowałam co tydzień nowy lakier wyobrażając sobie jak będzie wyglądał na moich długich paznokciach oglądałam też różne pazurkowe galerie myśląc, że już niedługo sama będę miała takie piękne pazury

Żeby kogoś rozpalić, trzeba samemu płonąć.

nina219 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 17:50   #4
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

Ja ywleczyłam się z obgryzania paznokci jakoś w 6 klasie podstawówki. Opiłowalam sobie ładnie wszystkie paznokcie, a nastepnie pomalowalam je wściekle czerwonym lakierem (tak, 6 klasa podstawówki) . Za każdym razem, kiedy podnosiłam łapę do ust, rzucał mi się w oczy ten czerwony lakier i tak mi było szkoda go obgryźć, że się odzwyczaiłam...

Za to wpadłam w inny nałóg - malowanie paznokci. Wtedy była moda na: a) paznokcie pomalowane bezbarwnym lakierem, mocno błyszczące, b) na wściekle czerwone paznokcie. Z całej klasy miałam zawsze najdłuższe i najczerwieńsze paznokcie, a przypuszczam, że w sąsiednich klasach mało kto móglby mi dorównać...

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 21:29   #5
BlackFlower
Przyczajenie

Hmm a co do skórek to co dokladnie masz na mysli? Bo ja nie mam pojecia jak sie zabrac do tego..
Stary 2009-02-23, 21:54   #6
CukierkowaKsiezniczka
Raczkowanie

najlepiej jakbys nie wycinała tylko po odpowiednim nawilzeniu (kremy do odsuwania skorek) lub po kapieli je tylko odsuwałano i koniecznie nawilzanie dłoni ja mam juz nawyk ze krem do rak nosze wszedzie ze soba i nawilzam je koniecznie po kazdym myciu

CukierkowaKsiezniczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 22:26   #7
BlackFlower
Przyczajenie

A nie lepiej zebym poczeklala z tym az do wizyty u kosmetyczki? Za jakies 2,3 tygodnie? Bo sama nie chce nic zle zrobic, w sumie pojecia o tym nie mam
I jeszcze.. nie mam pewnosci ze uda mi sie zwyciezyc ten nawyk
Stary 2009-02-23, 23:01   #8
Suuuzi
Rozeznanie

Kurcze, walcz! Sama jeszcze w październiku obgryzałam I tak po 17 latach, po tym jak mnie rzucił chłopak postanowiłam zapuścić! Teraz mam piękne, długie paznokcie, których się nie wstydzę Silna wola to podstawa! Pomagały mi również lakiery, odżywki i ogólne dbanie o nie, zamiast dłubania, które je tylko niszczyło Powodzenia
Suuuzi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 09:28   #9
loona211
Raczkowanie

Ojjjj wiem wiele na ten temat!! Od dziecka obgryzałam paznokcie!!! Niestety główną przyczyną było to iż ciągle się łamały rozdwajały a ja nie mogłam znieść tego że o wszystko nimi zahaczam ani przez chwile nie mogłam mieć zadziorka bo od razu brałam paluchy do buzi.
Przestrzegaj kilka zasad a ;powinno ci sie udać

1. silna wola (pisały już wcześniej o tym inne dziewczyny)tylko nie na zasadzie od dzisiaj nie obgryzam i koniec, musisz się sama do tego nakręcić poprzez oglądanie pięknych długich paznokci (a nie brakuje ich na pazurkowej galerii czy w wątku "pokażcie paznokcie ale te naturalne") to naprawdę motywuje (wyobrażenie że mogłoby się mieć takie paznokcie)
2. zawsze miej przy sobie pilniczek na wypadek jakby ci się zrobił zadziorek
3. zainwestuj w dobrą odżywkę i bądż konsekwentna w jej używaniu-działaj zgodnie z instrukcją.

Ja jak już wielokrotnie pisałam zainwestowałam w Herome (możesz o nie poczytać tutaj http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=128796
Ja zaczełam kuracje w lisopadzie do tej pory mam takie twarde paznokcie że nawet jakbym chciała to nie jestem już w stanie obgryzać!!!!!

To są rady wg których ja postępowała i mnie się udało!!!
Myślę że jak podsumujesz wszystkie odpowiedzi na ten temat napewno Ci się uda!
Powodzenia
loona211 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 12:57   #10
Mappi
Przyczajenie

BlackFlower - moje wygladaja dzisiaj IDENTYCZNIE jakbym patrzyla na wlasna dlon

Wiele razy juz 'zrywalam' z nalogiem ale nie trwalo to nigdy dlugo. Wiem ze to jest jak narkotyk, pomaga mi rozladowac emocjonalne napiecie, a potem to juz jest za pozno... Czy jest jeszcze dla mnie nadzieja?

Przylaczam sie - od dzisiaj nie wkladam ich do buzi. Moze musze sobie znalesc zajecie zastepcze??? Sama nie wiem, nie chce sobie zaczac innej czesci ciala uszkadzac... Moze na poczatek sprobuje metody z kupowaniem lakierow tego jeszcze nie testowalam. A Ty jak zamierzasz sie za to zabrac? Powodzenia!
Mappi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 13:43   #11
BlackFlower
Przyczajenie

Mappi ja staram sie na razie miec cos pod reka zamiast wlasnych paznokci w buzi ;p
w sumie to w szkole czy z kolezankami, z chlopakiem jakos sie kontroluje. Najgorzej np gdy siedze przy komputerze, ogladam tv i ogolnie jak jestem w domu. Na biurki postawilam sobie paluszki ale te do jedenia :P . Naczytalam sie wiele wypowiedzi na ten temat na wizazu i moze wkoncu sie uda bardzo bym chciala. Tobie tez zycze powodzenia pisz jak ci idzie ;*
Stary 2009-02-24, 14:55   #12
liliputkaABC
Raczkowanie

mi pomogla silna wola ale ja obgryzalam skorki, a nie paznokcie, ale to przeciez za przeproszeniem jeden ch** ^^, bo i tak wygladalo to okropnie, jak kazdy paznokiec byl otoczony czerwona skora, pelno zadziorow z boku, krew...blee...a paznokcie tez obgryzalam kiedys, ale tylko wtedy, jak podczas zapuszczania jeden czy dwa sie zlamaly, to jakos tak dla zasady i "przyjemnosci" obgryzlam reszte :P ale mialam technike xD bo zeby nie zniszczyc ksztaltu plytki, obgryzalam tak, ze milimetr wolnego brzego zostawal, wiec spilowalam i bylo ok a to, ze zarlam skorki, bylo i jest spowodowane tym, ze mam z bokow paznokcia zawsze taka twarda, zrogowaciala skore...macie jakies sugestie, co z tym zrobic? bo rece codziennie kremuje neutrogena, smaruje oliwka, a wycinanie cazkami daje efekt taki, jak obgryzanie macie jakis pomysl co z tym zrobic??
no nic, ja ci proponuje tak jak kolezanka gdzies wczesniej i jak ja tez zrobilam: musisz sie niezle nakrecic na pazury, przegladac, ogladac, podziwiac, zazdroscic, motywowac sie i bedzie git gdybym nie odkrywa wizaz.pl , to bym teraz nie dbala tak o pazury, nie kupowala oliwek, odzywek, pilniczkow itp, wiec musisz sie po prostu zmotywowac, bo zazdrosc dziala na ludzi, a szczegolnie na kobiety bardzo mocno i motywujaco pozdro i zycze powodzenia
liliputkaABC jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 16:08   #13
Paziolka
Raczkowanie

Ja miałam dokładnie to samo. Ale gdy tak z 3 dni nie będziesz obgryzać, tz. będziesz się pilnować potem będziesz miała takie długie i mocne i na pewno nie będzie Ci łatwo ich "zjeść". Albo poprostu maluj je lakierem i zdzieraj lakier zamiast je gryść. To taka moja mała rada. Trzymaj się!
Paziolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 17:15   #14
erratic
BAN stały

Do Pierwszej klasy gimnazjum obgryzałam i paznokcie i skórki ! A pomogło właśnie patrzenie na śliczne, naturalne paznokcie innych. Ciężko było zmienić nawyk więc robiłam to stopniowo. Powiedziałam, że nie obgryzam małych paluszków :P I tak robiłam. i co jakiś czas dorzucałam kolejne palce, do listy nie obgryzania Już kilka ładnych lat nie obgryzam, paznokcie mi ładnie rosną, mają biała barwę niestety mam okropny kształt paznokcia i niestety ostatnio zaczęły się łamać
erratic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 19:38   #15
agaco
Przyczajenie

Talking Dot.: Walka z tym okropnym nałogiem :P

Kształt paznokcia to nie problem możesz je sobie wypiłować dobrym pilnikiem (polecam z firmy Essence). Łamaniu się paznokci można zapobiec stosujac lakiery-utwardzacze (polecam uwardzacz Sally Hansen lub z firmy essence)
agaco jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 19:49   #16
erratic
BAN stały

to nie o to chodzi co do kształtu paznokcia Tylko to jest tak-mam szeroką i krótką płytkę paznokcia. Zresztą dodaje zdjęcie chyba sprzed miesiąca. Na łamliwość i rozdwajanie stosuję odżywkę JOKO i od tygodnia łykam skrzypowitę. Zobaczymy czy to coś da
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg panokcie.jpg (48,8 KB, 28 załadowań)
erratic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 20:45   #17
BlackFlower
Przyczajenie

ee tam u Ciebie nie jest tak zle naprawde, w porownaniu do mnie.. ;p
Stary 2009-02-24, 21:27   #18
agaco
Przyczajenie

Red face Dot.: Walka z tym okropnym nałogiem :P

To właśnie pilnikiem po bokach wypiłuj to sprawi że twoja płytka paznokcia sie zmniejszy... Moim zdaniem odżywki joko nie działają. Wypróbuj może tańszą i lepszą linie odżywke do paznokci essence. Powodzenia....
agaco jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości