Kochane Wizażanki! Proszę o radę... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-01, 13:52   #1
dalidka
Raczkowanie

Kochane Wizażanki! Proszę o radę...

Witam!
Bardzo proszę o radę.
Otóż od wielu lat rozjaśniam włosy na bardzo jasny blond. Efekt tego jest taki, że mają nie równy kolor i wyglądają bardzo nienaturalnie. Poza tym mam już odrosty. Postanowiłam to zmienić i w tym tygodniu idę do fryzjera.
Mój naturalny kolor to taki mysi, hmm... popielaty blond.

Jak myslicie, czy na moich włoskach wyjdzie blond balejaż wygladający jakby był robiony na moim naturalnym kolorze? Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam... Po prostu myślałam, żeby zrobić sobie cieniuteńkie pasemka w kolorze naturalnym.
Czy to jest dobry pomysł? Macie jakieś fotki takiego efektu? Jak to wytłumaczyć fryzjerce? Jestem zdesperowana... W sobotę mam bardzo ważne wydarzenie, na którym muszę wyglądać bosko

Z góry dziękuję za odpowiedź

Załączam zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP1424.jpg (32,7 KB, 77 załadowań)
dalidka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 16:49   #2
dalidka
Raczkowanie

Dot.: Kochane Wizażanki! Proszę o radę...

Czy na prawdę nikt mi nie chce udzielić odpowiedzi?
Stary 2009-03-01, 17:18   #3
Eveelyn
Przyczajenie

Mam ten sam problem Rozjaśniam włosy od kilku lat i teraz wyglądają nienaturalnie, mają nierowny kolor i do tego bardzo sie zniszczyly... No i te odrosty... Jestem zalamana i zastanawiam sie czy nie przefarbowac sie na ciemny blond, albo chociaz jakiegos szamponu koloryzującego uzyc... (moj naturalny kolor to wlasnie ciemny blond). Chyba tak zrobie, ale obawiam sie, ze farba sie "spierze" i zostane z zoltym sianem na glowie, albo ze wlosy mi sie jeszcze bardziej zniszczą ;/ Nie wiem co robic, a Wy, Drogie Wizazanki, co byscie poradzily?? Dalidka, nie wiem co Ci poradzic, bo sama mam ten problem, a z tego co piszesz to chyba nie chcesz zupelnie przyciemnic wlosow? Pomozcie, czekamy na odpowiedzi

Stanisław Jerzy Lec
Eveelyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 17:40   #4
Lola20
Rozeznanie

Kochana, to bardzo dobry pomysł, żeby zrobić ciemniejsze pasemka na Twoim aktualnym kolorze. Gęste, cienkie pasemka sprawią, że kolor nie będzie wydawał się tak nienaturalny i "płaski" i nabierze głębi Co jakiś czas mozna ponawiać zabieg koloryzacji, żeby w efekcie dojść do etapu, kiedy większość włosów będzie w kolorze zblizonym do Twojego naturalnego- wtedy odrosty też staną się znacznie mniej uciążliwe Czy chodzi Ci o podobny efekt jak na fotkach?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 9472750.jpg (42,4 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1116538.jpg (44,2 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 04blonde1.jpg (21,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg LOWLIGHTED_BLONDE_HAIR.jpg (40,5 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2006-blonde-short.jpg (47,9 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Lowlights%200.jpg (42,6 KB, 13 załadowań)
Stary 2009-03-01, 17:46   #5
Lola20
Rozeznanie

i jeszcze kilka

i kolejne fotki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5470608.jpg (27,8 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2404285.jpg (87,7 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 090117_hair_colour_class_blonde.jpg (31,0 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3879114.jpg (30,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 134647562_12fc1ee834.jpg (82,6 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg blondeMischa.jpg (22,6 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8613.jpg (17,2 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8606919.jpg (21,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 838_800x600.jpg (28,2 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg female-short-hairstyles-12.jpg (41,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gwyneth3.jpg (6,2 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 295647_f520.jpg (60,6 KB, 2 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2009-03-01 o 19:56
Lola20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 19:04   #6
dalidka
Raczkowanie

Tak tak tak Dokładnie o taki efekt mi chodzi! Bardzo mi się podoba takie rozwiązanie. Chcę pozostać dosyć jasną blondyneczką ale nie chcę wyglądac sztucznie...
Czyli co mam powiedzieć mojej fryzjerce? Żeby zrobiła mi dużo cieniuteńkich pasemek w naturalnym kolorze? Czy ma to jakąś fachową nazwę?

Pozdrawiam ;* i serdecznie dziękuję
Stary 2009-03-01, 19:35   #7
Lola20
Rozeznanie

Takie włoski powinny bardzo ładnie Ci pasować Najlepiej powiedz fryzjerce, żeby zrobiła Ci gęsty balejaż w kolorze ciemniejszego blondu ( podaj też o jaki blond Ci chodzi - czy ma być to chłodny, popielaty czy tez może cieplejszy, np. miodowy - chociaż w Twoim przypadku pewnie chłodny, jeśli taki jest Twój naturalny kolor ) Jesli powiesz, żeby gęsto pokryła Twoje włosy cieniutkimi pasemkami w wybranym kolorze, to też powinna wiedzieć o co chodzi Zaznacz, że nie chodzi Ci o całkowitą zmianę koloru, tylko o nadanie naturalnych refleksów Twojemu jasnemu blondzikowi. Jesli masz drukarkę z kolorowym tuszem, to wydrukuj fotkę, która jest najbardziej zbliżona do efektu, jaki chcesz osiągnąć i zanieś fryzjerce Ewentualnie jeśli będziesz miała trochę czasu w salonie zanim fryzjerka zabierze się za Twoje włosy, to możesz w trakcie oczekiwania przejrzeć katalogi fryzur, jakie zwykle leżą w takich miejscach i znaleźć coś podobnego, żeby pokazać jej potem o jaki efekt Ci chodzi. Powodzenia!

Ps. Śliczna sukienka
Stary 2009-03-01, 20:04   #8
dalidka
Raczkowanie

Ok, to powiem jej, żeby zrobiła mi pasemka w naturalnym kolorze tak żebym pozostała blondi ale bardziej naturalną To jest fryzjerka z powołania, więc myślę, że zrozumie.

Dziękuję bardzo
Stary 2009-03-01, 22:24   #9
Lola20
Rozeznanie

Nie ma za co Daj znać jak wyszło, kiedy będziesz już po wizycie u fryzjerki
Stary 2009-03-01, 22:47   #10
dalidka
Raczkowanie

Ok, postaram się wstawić fotkę.
A do fryzjera zapiszę się na środę
Kurcze, już nie mogę się doczekać...
Stary 2009-03-02, 12:24   #11
Eveelyn
Przyczajenie

Hmm... to może ja tez się na to zdecyduję Wklej zdjęcie koniecznie A co, jesli chcialabym przyciemnic wlosy do ciemnego blondu np szamponem koloryzującym (bo mniej niszczy wlosy), czy to w ogole mozliwe?? Nikt nic nie wie???

Stanisław Jerzy Lec
Eveelyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 13:24   #12
Makiko
Raczkowanie

Eh to moze i mi pomozecie z kolorem włosów?
Włosy koloru ciemny blond, brazowe oczy i jasna karnacja...Jaki kolor by mi pasował?

Edytowane przez Makiko
Czas edycji: 2009-03-02 o 14:21
Makiko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 14:55   #13
aniarusin
Przyczajenie

Łatwiej byłoby gdybyś umieściła zdjęcie. Ale myślę, że możesz poszaleć w odcieniach brązu, choć ja ekspertem nie jestem
aniarusin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 18:41   #14
Malaika85
Zadomowienie

Generalnie nie radzę farbowac wlosow tuz przed wielkim wyjsciem, bo jak cos nie wyjdzie....

Mysle ze pasemka ciemniejszego mogą cię postarzec.
Może sprobuj przygode ze stalowym kolorem wlosow, zamiast blond?
Malaika85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 19:44   #15
dalidka
Raczkowanie

Oj nie nie nie ...
Próbowałam.
Tragedia!
Jeszcze tego samego dnia zmieniłam kolor na poprzedni
Stary 2009-03-02, 22:27   #16
Lola20
Rozeznanie

Ja myslę, że ciemniejsze pasemka w naturalnym odcieniu raczej odmłodzą Sprawią, że buzia będzie wyglądac bardziej naturalnie i dziewczęco - postarza już prędzej sztuczny, jednolity bardzo jasny blond Mimo, że Dalidka chyba bardzo ładnie wygląda w obecnych włosach (to "chyba" jest dlatego, że nie widziałam całej buzi, ale i tak mam wrażenie, że kolor jej pasuje), to taka zmiana, jaką planuje może wyjść jej tylko na korzyść Lepiej postawić na mniej radykalne zmiany, nie wiążące się z ryzykiem niezadowolenia z nowego koloru - zwłaszcza jeśli niedługo czeka ją ważne wydarzenia, na którym chce się dobrze prezentować. Aby dobrze wyglądać trzeba dobrze się czuc i mieć dużą dawkę pewności siebie - takie coś gwarantuje tylko fryzurka, z jakiej jesteśmy zadowoleni. Sądze, że efekty pasemek podobne jak na powyższych fotkach sa bardzo twarzowe - jeśli fryzjerka dobrze je wykona, to Dalidka powinna być bardzo zadowolona Ważne, że odrosty będa mniej widoczne, zmęczone tlenieniem włosy trochę odpoczną, a fryzura zyska na naturalności

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości