Krosty na pośladkach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-09-02, 10:35   #1
issa
Przyczajenie

Krosty na pośladkach

Poszukuję porady na temat wyleczenia uporczywych i bolesnych czerwonych krost na pośladkach.praktycznie mam je przez caly czas,tylko czasami bladsze.ogólnie żle reagują na zimno np. siedzenie na nie nagrzanej ławce,wtedy zaogniają się.proszę o poradę
issa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 09:41   #2
yynka
Przyczajenie

Dot.: Krosty na pośladkach

Witam czy jakos udalo Ci sie poradzic z tymi okropnymy wypryskami, ja tez mam od bardzo dlugiego czasu ten problem i nic nie pomaga
yynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 12:06   #3
nimfetka
Zadomowienie

a więcmam ten sam problem tyle,że sie troszke zmiejszył.polecam mydło antybakteryjne siarkowe,około 2.50 zł.I peeling ja od czasu do czasu robię peeling enzymatyczny Dr.Norela,na to wcieram krem z koziego mleka(niestety nie mam antybakteryjnego a Tobie przy takich stanach zapalnych polecam)
przewiewne majteczki spodnie spodniczki i przede wszystkim jak zauważyłam,że krosty reagują na zimno to koniecznie tego unikaj!
a i jeszcze dodam,że dobrze płukaj swoje spodnie,majteczki itp bo jedym z czynników które powoduja takie krostki sa detergenty,proszki płyny do płukania tkanin.A i wystaw tyłeczek na sloneczko,niech troszke wypali wysuszy te krosteczki,
pozdrawiam
Stary 2005-06-02, 13:04   #4
Anisia25
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do Anisia25

skutkuje tez krem penaten, peeling, oraz slonko lub solarium, ktore wysuszy.
Porady ktore napisala Nimfetka sa rowniez skuteczne! Ja tych okropnych krost pozbylam sie raz na zawsze

It is what it is

Anisia25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 15:43   #5
madie
Zakorzenienie

Ja mam bardzo wrażliwe nogi na zimno, też robiły mi się krostki na udach i zadku. Postawiłam na noszenie rajstop od jesieni do wiosny. Wiem że to dla niektórych z was może być niewyobrażalne- nosić rajstopy pod spodniami, ale ja się szybko przyzwyczaiłam i problem zniknął na dobre. Fakt, teraz gdy ciepło nikt się tak ubierać nie będzie ale polecam od jesieni. Bolesne krostki to dla mnie przeszłość
madie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 16:09   #6
magdziaS
Podróżniczka

Mialam taki sam problem. Byłam z tym u dermatologa, przepisałam mi na lek na receptę robiony z antybiotykiem, ale powiedziała, ze gdyby się powtórzyło [a powtórzyło się ] to najlepiej kuipić maść bez recepty z antybiotykiem. Poleciła Aknemycin -maść emulsyjna ze słabym antybiotykiem [erytromecyną] - 20mg/g . Bardzo mi ta maść pomogła. Bo problem znikął. Stosuje profilaktycznie jak poczuję, ze "coś jest nie tak" Jest wydajna
10 g. maści zawiera 0,2 g erytromecyny.

informacje z ulotki
stosowanie miejscowe, na wszytskie formy trądziku pospolitego szczególnie formy zapalne

mikroREKLAMA
Moje paznokciowe królestwo
Zapraszam do siebie :)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 649 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
magdziaS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 20:26   #7
yynka
Przyczajenie

No to chyba tylko ze man jest cos nie tak, peeling w zupelnosci odpada, po nim jakby syfki sie rozprzestrzenialy i jest ich znacznie wiecej, aknemycin tez juz mialam i nic nie nie pomagal sudocrem i olejek pichtowy, o ktorym kiedys pzreczytalam gdzies,ze pomaga na rozne wypryski, kurcze jestem juz tak zdesperowana, ze chyba zaczne uzywac wlasnego moczy na te krosty (podobno bardzo dobrze to robi na wszystkie wypryski) ale jakos nie moge sie przemoc
Stary 2005-06-02, 20:37   #8
magdziaS
Podróżniczka

Cytat:
Napisane przez yynka
No to chyba tylko ze man jest cos nie tak, peeling w zupelnosci odpada, po nim jakby syfki sie rozprzestrzenialy i jest ich znacznie wiecej, aknemycin tez juz mialam i nic nie nie pomagal sudocrem i olejek pichtowy, o ktorym kiedys pzreczytalam gdzies,ze pomaga na rozne wypryski, kurcze jestem juz tak zdesperowana, ze chyba zaczne uzywac wlasnego moczy na te krosty (podobno bardzo dobrze to robi na wszystkie wypryski) ale jakos nie moge sie przemoc
To to idź do dermatologa po poradę, skoro już wszytskiego próbowałaś? Powinna przepisać Ci robioną maść z mocniejszym antybiotykiem i/lub antybiotyk do łykania - bo mogą to być jakieś bakterie. Radzę spróbować u dermatologa

mikroREKLAMA
Moje paznokciowe królestwo
Zapraszam do siebie :)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 649 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
magdziaS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 20:55   #9
yynka
Przyczajenie

Ja juz bylam u dermatologa i to u dwoch, wiecej w moim miescie juz nie ma:/ i to co dawali to pomoglo na pewien czas a potem znow lipa.Najlepszy jest jak do tego czasu isotrex, ale tez nie jakas rewelacja
Stary 2005-06-02, 20:59   #10
obca
Zadomowienie

powodów pewnie może być wiele..

ja zauważyłam że obcisła bielizna i pot zdecydowanie nie służą skórze pośladków..
przerzuciłam się na stringi..do tego szybki delikatny peelind Eveline 3D prawie codziennie.. balsam antycellulitowy lub jakiś nawilżający - i jest poprawa..
obca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 21:40   #11
madie
Zakorzenienie

yynka napisała:
kurcze jestem juz tak zdesperowana, ze chyba zaczne uzywac wlasnego moczy na te krosty (podobno bardzo dobrze to robi na wszystkie wypryski) ale jakos nie moge sie przemoc [/QUOTE]

Co do desperackiej myśli o leczeniu moczem, to nie sądzę zebyś musiała stosować te metodę. Ale dla zainteresowanych, jeśli takowi są: słyszałam że i tak trzeba by się najpierw zbadać czy aby mocz jest "zdrowy" Ale czy to działa? nie wiem.
Myślę jednak że z pomocą dziewczyn znajdziesz jakiś skuteczny środek na te krostki. Pozdrawiam serdecznie
madie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-04, 23:17   #12
trojwymiarowa
Raczkowanie

GG do trojwymiarowa

a ja robie peeling z soli kuchennej gruboziarnistej polaczonej z zelem pod prysznic i krostek nie ma ))
Polecam porzadne tarcie 2 razy w tygodniu.
pozdrowka
Stary 2005-06-04, 23:58   #13
yynka
Przyczajenie

Wszystko byloby proste gdyby peeling pomagal i mnie:/ po kazdym peelingu krost za jakies 24 godziny robi sie znacznie wicej, wyglada to tak jakby sie po prostu roznosily:/
Stary 2006-07-15, 22:52   #14
mila2005
Raczkowanie

Unhappy Dot.: Krosty na pośladkach

Mnie też to dopadło,w te najgorsze upały nie mogłam usiedziec na krześle a tak piekło i kuło jak bym na kolcach z kaktusa usiadła a mam takiego w domu i myślałam ze gdzies na igiełke trafiłam ale następnego dnia jak zobaczyłam sie w lustrku(pupke)to sie przeraziłam smarowałam sudokremem ale nie pomogło,czułam pod palcami jak by to były krosty z białymi czubkami i w akcie desperacji zaczęłam je wyciskac i wiecie co pomogło....przestało boleć ale przez te dni co mnie to bolało to mialam gorącą skóre w tym miejscu i tylko na jednym pośladku tak miałam,teraz mam juz strupki w tych miejscach i jest ok ale powiedzcie co to było..i czy nie wróci...bo mam wrazenie ze to wraca..skóra zaczyna piec....
mila2005 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 23:03   #15
julka:)
Zakorzenienie

Ja tez tak kiedys mialam,tylko zaczelam uzywac jakis tam tonikow i przeszlo.Teraz odkad chodze na solarium to nie mam ich w ogole
how much I care"

I told myself I won't miss you,but I remember what it feels like beside you...
julka:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 20:47   #16
hanes
Przyczajenie

Witam,
Ja również mam ten sam problem i niestety nie mogę się z nim uporać. Jakiś czas temu byłam z tym u dermatologa i Pani doktor powiedziała mi, że to uczulenie na jeansy i przepisała jakieś miksturki. Ograniczyłam chodzenie w jeansach a jeśli już to nie zakładam pod nie stringów tylko pełne majtki, zastosowałam miksturki i przeszło na jakiś czas. Problem powrócił mimo, że teraz prawie wogóle nie noszę jeansów (jest lato), więc diagnoza byłą raczej nie trafiona, teraz jeszcze raz się wybieram do dermatologa, czekam na jakieś informacje nt. leczenia tego paskudztwa od Was, ja również podzielę się dalszymi informacjami od deramtologa.
hanes jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 18:48   #17
rocki
Wtajemniczenie

Ja też bylam z tym problemem u dermatologa. Niestety, według niej, takie krostki zawdzięczamy obcisłym majtkom, spodniom opinającym pupę, itd. Jest to coś w stylu zapalenia mieszków włosowych.
Dostałam maść robioną w aptece z wit. A, neomycyną, metronidazolem, mocznikim i czymś jeszcze i wystarczy, że raz albo dwa nia posmaruje pośladki i wszystko znika. Według drugiej dermatolog wystarczy kupić sobie jakąś maść na trądzik, ale jeszcze nie próbowałam tego sposobu...

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2012-10-23 o 14:56
rocki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 19:31   #18
elianka
Zakorzenienie

mnie pomaga maść Hasceral z mocznikiem (hascolek)
Stary 2007-08-10, 14:35   #19
Nadzieja.
Przyczajenie

Unhappy Krosty Na Pośladkach

NIE WIEM O CO CHODZI ALE MAM NA POśLADKACH JAKIEś KROSTKI, COś JAK GDYBY PRYSZCZE. JAK MAM SOBIE Z TYM RADZIC
POMOCY!
Nadzieja. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 14:38   #20
elmoska
Zakorzenienie

GG do elmoska Wyślij wiadomość przez MSN do elmoska
Dot.: Krosty Na Pośladkach

Chetnie tez sie dowiem jak sie tego pozbyc mam ten sam problem

BBL
5/28

AC MILAN CAMPIONI D`ITALIA

elmoska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 15:59   #21
GreenDress
Rozeznanie

GG do GreenDress

Ja mam to samo . . . Czy ktoś może pomóc ?
GreenDress jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 16:18   #22
brzozka
Rozeznanie

Na dobry początek radzę użyć wyszukiwarki. Było o tym nie raz i nie dwa.
brzozka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 17:10   #23
jennifer777
Wtajemniczenie

Moze jakies uczulenie od proszku, w ktorym byla prana bielizna...hmm
Stary 2007-08-10, 20:52   #24
Paulisiek
Raczkowanie

mi sie jakies czas temu robilo to samo więc kupiłam sobie rękawice do masazu i przy kazdym prysznicu tre ile sil w rękach

czasem tez uzywam peelingu do ciala

ale ta rękawica naprawde pomaga, z tym ze trzeba sie trzec regularnie
Paulisiek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 22:17   #25
spełniona
Raczkowanie

To może być rogowacenie przymieszkowe. Pojawia się często, gdy skóra jest przesuszona. Jeśli krostki nie są podrażnione i nie występuje stan zapalny /zaczerwienienie, obręk i ból/ wystarczyprzez kilka dni smarować skórę zwykłym balsamem do ciała. Jeśli krostkę się zadrapie i wystąpi stan zapalny wówczas trzeba to zaleczyć. Powiem szczerze, że mnie na wszelkie ropne wypryski nalepiej robi odrobina antyperspirantu w sztyfcie Secret Key firmy Procter and Gamble / mimo, że na ekicie jest ostrzeżenie by niestosować go w przypadku podrażnionej skóry, w moi przypadku nic lepiej nie zabija ropych bakterii/.
By krostki nie pojawiały się, lepiej nie moczyć się długo w gorącej kąpieli, która bardzo wysusza skórę.
Mogą to też być potówki /np.z powodu syntetycznej bielzny/. Wtedy też polecam Secret Key.
spełniona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 00:12   #26
MaryTheBloodiest
Przyczajenie

No mnie niestety też od dłuższego czasu męczy ten problem. Próbowałam wysuszyć krostki tonikiem na bazie alkoholu, ale chyba zbyt szybko się poddałam.
MaryTheBloodiest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 11:19   #27
Brua
Raczkowanie

ja mam rogowacenie na rękach, od łokcia wzwyż. Pomaga na to słonko, a także częste wcieranie np oliwki do ciała. Albo maści z witaminą A. BO podobno to rogowacenie może się opierać na niedoborze wit. A Ale czasami nie da się tego tak do końca pozbyć, można zminimalizować.
Brua jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 11:31   #28
hania811
Zakorzenienie

a mi pomaga najbardziej....krem do biustu avonu
hania811 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 20:02   #29
olkao2
Przyczajenie

mialam to samo, ale postanowilam jakos to zlikwidowac i udalo sie uzywalam peelingu do ciala z ziai srednio trzy razy w tygodniu i po kazdej kapieli smarowalam skore balsamem nawilzajcym. po dwoch tygodniach wszystko zniknelo niestety teraz zaprzestalam tych zabiegow i problem powrocil:/
olkao2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 20:20   #30
kasiasiar
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 64

peeling i masaże szorstką myjką. A na noc smarowanie maścią z cynkiem taką do pupy niemowląt
kasiasiar jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości