Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-09-04, 11:56   #1
haima
Rozeznanie

GG do haima
cynamon na cellulit???

Witam
Kupiłam sobie olejek do "kominka" o zapachu cynamonu. Na opakowanie było napisane: "Zastosowanie: aromaterapia, kąpiele, masaże (...). Poprawia stan skóry, zmniejsza napięcia nerwowe i stres, cellulit, stany zapalne, bóle mięśni i stawów, wspomaga odchudzanie".
Czy któraś z Was może mi powiedzieć jak taki olejek może pomagać w walce z cellulitem czy zbędnym tłuszczykiem? Bo dla mnie to jest niepojęte
haima jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 13:06   #2
florka
Raczkowanie

Re: cynamon na cellulit???

Cześć.znalazłam taki tekst,niestety nie pamiętam już gdzie,więc nie mogę dać linka,tylko muszę cały tekst.nie ma tam mowy o cynamonie,ale jest o innych zapachach,może znajdziesz coś w necie pod hasłem aromaterapia?
"Piękność z olejku.
Mogą spłycić zmarszczki,nadać skórze blasku,zmniejszyć cellulit.Olejki eteryczne są coraz powszechniej wykorzystywane w kosmetyce.
Możesz kupić gotowy krem lub balsam,ale możesz też kupić buteleczkę naturalnego olejku i sama wykonać odmładzającą mieszankę.
A oto sposób:
- do masażu(twarzy,ciała)-2-5 kropli olejku lub mieszanki olejków rozpuść w 1 łyżce stołowej oleju roślinnego,najlepiej z nasion winogron lub słodkich migdałów;
- do kąpieli-10-15 kropli olejku lub mieszanki dodaj do wanny z ciepłą,ale nie gorącą wodą.Zanurz się na 15-30 min. Ponieważ olejki eteryczne nie mieszają się z wodą,ale pływają na jej powierzchni,wskazane jest masowanie ciała podczas kąpieli zgarnianą z powierzchni wodą;
- do inhalacji-najlepiej rozpylać w powietrzu olejki za pomocą ogrzewanego świeczką kominka aromaterapeutycznego,stos ując 10-15 kropli mieszaniny olejków.Można też wkropić je na miseczkę z wodą (odparowują przez ok. 30 min).
Jaki olejek jest najlepszy do:
- nawilżenia skóry, przywrócenia jej właściwej wilgotności: różany,geraniowy,lawendow y,rumiankowy-do masaży i kąpieli,
- zmniejszenia objawów cellulitu: geraniowy-do masaży,
- zgubienia zbędnych kilogramów: geraniowy-do masaży i kąpieli,
- skóry trądzikowej,ze skłonnością do grzybicy: z drzewa herbacianego-do przemywania i kąpieli,
- spłycenia zmarszczek,ożywienia zmęczonej, oszarzałej twarzy:różany,mandarynkow y,pomarańczowy-do masaży,
- osuszenia i zmatowienia tłustej cery:cytrynowy-do masaży,
- oczyszczenia cery: pomarańczowy-do masaży,
- regeneracji zmęczonej skóry,dla tonizacji twarzy:z rumianku marokańskiego.
Najwyżej sześć.
- Sześć olejków to maksimum-radzi dr Iwona Konopacka-Brud,prezes Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego).
- Nie stosuj olejków eterycznych doustnie.
- Zawsze stosuj jedynie zalecane dawki olejków.-Nie stosuj ich bezpośrednio na skórę.Do masażu rozpuszczaj je w tzw.nośniku,którym powinien być naturalny olej roślinny."
Pzdr.
Florka.
florka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 13:40   #3
km
Rozeznanie

GG do km
Re: cynamon na cellulit???

moze to ma w ten sposob dzialac po dodaniu olejku do kapieli
km jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 14:29   #4
haima