A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukujących - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-04, 02:29   #271
Lorri
Moderator

Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Witam i uprzejmie donoszę, że powstał sklep www.kolorowka.com, (takie Zrób Sobie Puder ) i planuję sobie coś wymieszać jako biochemiczka nie mogąca zmatowić swojego filtra (i nie patrząca już na destabilizację).
Czy puder składający się:
z 3 części pudru ryżowego
1 części Sericite Mica http://www.kolorowka.com/71,serecite-mica-probka-5-ml.html
1 części Stearynianu agnezu http://www.kolorowka.com/85,stearyni...obka-5-ml.html
i tlenku morelowego dla koloru http://www.kolorowka.com/7,tlenek-mo...obka-5-ml.html

ma prawo bytu? Nie odpadnie mi z twarzy, nie wysuszy jej na wiór? Dodam, że chcę zmatowić naprawdę tłusty filtr, mam cerę mieszaną, pryszczatą , ale jest dobrze nawilżona.
Dziękuję!
Nie wysuszy i też niespecjalnie zmatowi (chyba że dodasz krzemionki, jak radzi Aga). Dla matowienia możesz wziąć np. puder ryżowy (proporcje do podpatrzenia tutaj, nie wiem jak to wychodzi procentowo: http://www.kolorowka.com/puder,55.html). Z ilością stearynianu lepiej uważać, jak dasz za dużo, puder będzie "lepkawy".

A propos nowego sklepu , mam nadzieję, że pojawi się inny tlenek cynku, bo ten nanocząsteczkowy, to wiadomo skąd . Marzy mi się jeszcze stearynian cynku i większy wybór tlenków tytanu. No i matowa mika, rzecz jasna. I większe słoiczki z sitkami.

Isztar, TiO2 jest uznawany za pigment bezpieczny. Należy unikać postaci nanocząsteczkowej (jest w TKB) i - oczywiście - wdychania. Polecam artykuł:
http://www.theorganicmakeupcompany.c...iumdioxide.asp

Szerzej na temat bezpieczeństwa stosowania tlenków:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...2#post28814592

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-06-30 o 15:42
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 14:36   #272
Isztar01
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 11
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Dzieki Lorri , za arykul i link , bardzo ciekawa strona!,
Isztar01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 13:03   #273
stokrotka1805
Raczkowanie

witam a gdzie dostane takie produkty jak krzemionka czy mika?? chciałam spróbowac zrobic cień mineralny z góry dziękuje za odpowiedź
stokrotka1805 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 13:16   #274
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez stokrotka1805 Pokaż wiadomość
witam a gdzie dostane takie produkty jak krzemionka czy mika?? chciałam spróbowac zrobic cień mineralny z góry dziękuje za odpowiedź
kilka postów wyżej masz link http://www.kolorowka.com/

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 21:45   #275
carolinascotties
Zakorzenienie

Najpewniej nie jest to odpowiednie miejsce na takie pytanie... za co z gory przepraszam... nie chcę jednak zawracac mineraloholoczkom glowy i pisac PW

mam pytanie o amerykański primer Monistat - czy trzymacie go w lodówce?
Stary 2010-01-21, 10:35   #276
AnkaFranka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Najpewniej nie jest to odpowiednie miejsce na takie pytanie... za co z gory przepraszam... nie chcę jednak zawracac mineraloholoczkom glowy i pisac PW

mam pytanie o amerykański primer Monistat - czy trzymacie go w lodówce?
w rzeczy samej, TU albo TU jest lepsze

eee, chyba nie trzeba w lodówce, toż to same silikony (u mnie stoi grzecznie w łazience)

Edytowane przez AnkaFranka
Czas edycji: 2010-01-21 o 10:37
AnkaFranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 16:12   #277
KKZJ
Zadomowienie

nie trzeba w lodówce

Cytat:
Napisane przez AnkaFranka Pokaż wiadomość
w rzeczy samej, TU albo TU jest lepsze

eee, chyba nie trzeba w lodówce, toż to same silikony (u mnie stoi grzecznie w łazience)
a skąd masz
KKZJ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 16:18   #278
AnkaFranka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
nie trzeba w lodówce

a skąd masz
z ebaya
AnkaFranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 20:24   #279
jagoda83
Rozeznanie

czesc Wam chciałam sobie zamówić składniki na puder do twarzy:
cera tłusta z skłonnością do trądziku, karnacja jasna - blada z zaczerwieniami, bliznami po tradziku (na szczescie jest coraz lepiej, są spłycone ale delikatnie prześwitują przez ColorStay)

głównym składnikiem będzie puder bambusowy z BU

co warto do niego jeszcze dodać? z sklepu BU + KOLOROWKA
(może krzemionke?)
chciałabym żeby przede wszystkim matowił i pochłaniał sebum w ciagu dnia, przy okazji mogłby też leczyć tradzik, ale nie koniecznie...

może macie jakieś własne sprawdzone składy? propozycje?

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-03-03 o 20:32
jagoda83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 13:34   #280
Peter Griffin
Raczkowanie

Witajcie!
Dziewczyny, ja mam takie małe pytania. Wybaczcie, jeśli dla Was są oczywiste.

Bardzo polubiłam Soft Focus z EGM. Weszłam na stronę ze składami i tam jest napisane:
Sericite, Iron Oxides

Czy to możliwe, że ten puder to tylko mika i barwnik? Czyli jakbym chciała mieć wersję bez barwnika, to kładę na twarz samo sericite? Jestem trochę zaskoczona, biorąc pod uwagę cenę sericite i soft focus.

I jeszcze jedno pytanie. Mogę wzbogacić to sericite o mica and methicone i krzemionkę? Czy lepiej nie łączyć jednego dodatku z drugim? Akurat mi zalegają takie dwie smutne próbki. Chciałabym używać tego głownie jako pudru, chociaż gdyby się dało jako primer, to nie zaszkodzi.

I jeszcze jedno. O co chodzi z tymi ostrzeżeniami o potrzebie noszenia maseczki na mica and methicone? Czy jak będę chciała potem używać takiego pudru na twarz, to będzie bezpieczne? Bo jakoś groźnie brzmi.

Będę wdzięczna za rady, bo będę niedługo coś sobie zamawiać z CS i nie wiem za bardzo co. Czy sericite z CS nadaje się jak samodzielny puder, który by zastąpił Soft Focus (nie zależy mi na totalnym macie, ale trochę tak)?
Peter Griffin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 14:21   #281
evelinek_r
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Peter Griffin Pokaż wiadomość

I jeszcze jedno pytanie. Mogę wzbogacić to sericite o mica and methicone i krzemionkę? Czy lepiej nie łączyć jednego dodatku z drugim? Akurat mi zalegają takie dwie smutne próbki. Chciałabym używać tego głownie jako pudru, chociaż gdyby się dało jako primer, to nie zaszkodzi.

I jeszcze jedno. O co chodzi z tymi ostrzeżeniami o potrzebie noszenia maseczki na mica and methicone? Czy jak będę chciała potem używać takiego pudru na twarz, to będzie bezpieczne? Bo jakoś groźnie brzmi.

Będę wdzięczna za rady, bo będę niedługo coś sobie zamawiać z CS i nie wiem za bardzo co. Czy sericite z CS nadaje się jak samodzielny puder, który by zastąpił Soft Focus (nie zależy mi na totalnym macie, ale trochę tak)?
Co do SF, to się nie wypowiem, bo na oczy nie widziałam Oczywiście, że możesz łączyć składniki, tylko krzemionka ma działanie wysuszające, więc jeśli nie masz tłustej cery, to dodaj niewielką ilość, albo wcale. Natomiast mica&methicone jak najbardziej się z serecite lubi Nie ma żadnych przeciwwskazań, żebyś używała takiego pudru jako primera i finishera.

Co do maseczki- to się tyczy wszystkich mocno pylących składników, czyli np. silici. Chodzi o to, żeby nie wdychać oparów. Podczas nakładania na twarz raczej się nie zaciągasz Jeśli będziesz ostrożnie przesypywać do pojemniczka/woreczka, nic ci się bez maseczki nie stanie, ale jeśli się obawiasz, w każdej aptece dostaniesz za parę groszy.

I wreszcie- sama serecite nadaje się na puder, tak samo jaki jedwab, ryż, silica czy nawet mica&meticone. Zaletą tych i podobnych składników jest właśnie to, ze można je stosować samodzielnie lub w kombinacjach, zależnie od potrzeb skóry. Możesz zauważyć tzw. 'sugerowaną zawartość' w sklepach typu kolorówka czy cs, ale tak na prawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je stosować samodzielnie. Sugerowane stężenia to nic innego jak optymalizacja Choć na przykład w przypadku silici zdania są podzielone, bo pal sześć, że porządnie wysusza, ale dość mocno pyli, więc dziewczyny, które używają jej solo, często wstrzymują oddech podczas nakładania. Raz- z uwagi na zdrowie, dwa- ataki kaszlu/kichania, jak się toto niuchnie

Podsumowując- możesz używać serecite solo, ale to podobnie jak z mikami do oczu- można nakładać solo, można dodać polepszacza, można użyć gotowej bazy. Ja bym jednak radziła ci dorzucić mica&methicone. Puder będzie miał lepszą przyczepność i lepszy poślizg. Mogła byś też dodać odrobinę Boron nitride, gdybyś miała na zbyciu, ale nie ma musu

Mam nadzieję, że trochę pomogłam
evelinek_r jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 14:43   #282
Peter Griffin
Raczkowanie

Dzięki wielkie za odpowiedź. Zdecydowanie mi to rozjaśniło sprawę. Może spróbuję małą wersję z samą micą z methiconem, a potem wersję z krzemionką. Maseczkę sobie kupię, choć przy moje niezdarności pewnie by mi się przydała przy każdym makijażu
Sam Soft Focus jest dla mnie fajnym pudrem. Stosowałam go na podkłady i mineralne i na płynne, a on ekstra niwelował widoczność porów i matował.
Jeszcze mam pytanie o barwniki. Ja miałam go w wersji Golden, czyli w zasadzie delikatnie żółtym kolorze. Nie zależy mi aż tak bardzo na kolorze, ale fajnie by było nadać temu jakiś symboliczny, acz transparentny kolor. Czy lepiej w takim układzie kupić taki Yellow Oxide Powdre z CS, czy też mogę zmieszać go z jakimś pudrem brązującym albo z takim matowym cieniem na przykład:
http://madminerals.org/catalog.php?i...Fcategory%3D32
Stary 2010-03-22, 15:11   #283
evelinek_r
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Peter Griffin Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za odpowiedź. Zdecydowanie mi to rozjaśniło sprawę. Może spróbuję małą wersję z samą micą z methiconem, a potem wersję z krzemionką. Maseczkę sobie kupię, choć przy moje niezdarności pewnie by mi się przydała przy każdym makijażu
Sam Soft Focus jest dla mnie fajnym pudrem. Stosowałam go na podkłady i mineralne i na płynne, a on ekstra niwelował widoczność porów i matował.
Jeszcze mam pytanie o barwniki. Ja miałam go w wersji Golden, czyli w zasadzie delikatnie żółtym kolorze. Nie zależy mi aż tak bardzo na kolorze, ale fajnie by było nadać temu jakiś symboliczny, acz transparentny kolor. Czy lepiej w takim układzie kupić taki Yellow Oxide Powdre z CS, czy też mogę zmieszać go z jakimś pudrem brązującym albo z takim matowym cieniem na przykład:
http://madminerals.org/catalog.php?i...Fcategory%3D32
Jeśli będzie ci odpowiadał skład danego produktu (np ten cień ma ultramaryny, wrażliwców mogą podrażnić), to możesz dodać naprawdę cokolwiek również odrobinkę np za ciemnego podkładu
evelinek_r jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 20:40   #284
pastereczka
Organizatorka

ja polecam serecite 90% i 10%krzemionki, barwnik to raczej ten Yello, ae wminimalnych dawkach bo barwi jak nie wiem i zmieszsc barwnik z czescia tej serecite w woreczku pozniej z resztą, bo jak bedzie zle zmieszany to smugi porobi

i tez jak mieszasz jakies podklad czy cien do niego to ja bym darowala sobie te z ultramaryna

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 23:14   #285
Peter Griffin
Raczkowanie

Nawet nie zauważyłam, że w tym cieniu jest ultramaryna. Dopiero po Waszych wpisach zwróciłam uwagę. Chyba barwnik żółty też sobie odpuszczę, po prostu użyję jakiegoś podkładu, bo to raczej o symboliczny kolor chodzi niż taki kryjący czy tonujący cokolwiek. Dzięki za wielkie za rady!!! :-*
Stary 2010-04-14, 16:57   #286
Dronf
Rozeznanie

Bardzo fajny temat, dziwi mnie tylko że tak mało jest fanek samodzielnego kręcenia minerałów. Zamówiłam sobie półprodukty w kolorowce i ukręciłam kilka specyfików w ilościach testowych, składowo wygląda to tak:
Primer wzorowany na przepisie Lorri z początku tego tematu. Wzorowany bo składniki z innego źródła więc w sumie to zupełnie inna mieszanka :
82% puder ryżowy
10% krzemionka
5% stearynian magnezu
2% puder jedwabny
1% alantoina
I mimo skóry skłonnej do przetłuszczania jest to proszek bardzo, bardzo wysuszający, mogę go ew. stosować do wykończenia makijażu np na nos.

podkład 1
skrobia kukurydziana dry-flo z mazideł 55 %
tlenek cynku mikronizowany 20 % (tak teraz już wiem, ale się poprawię)
dwutlenek tytanu water dispersible 10 %
Sericite Mica 10 %
stearynian magnezu 2 %
pigmenty
kilka kropli oleju jojoba
I mieszanka ta niemiłosiernie ściąga skórę. Da się przeżyć po nałożeniu na mocno nakremowaną twarz + primer przedstawiony wyżej. Wygląda on średnio, odrobinę tynkowo, trwałość słaba, po około 2-3 godzinach zaczyna się ważyć na twarzy (ciasto).

podkład 2
30% matowa mika
20% puder jedwabny
20% dwutlenku tytanu
10% tlenku cynku
10% Krzemionka
5% azotek boru
pigmenty
kilka kropli oleju jojoba
Kładziony na primer z pudru jedwabnego wygląda dobrze, nie ściąga, nie warzy się ale nie jest szczególnie trwały, po około 3 godzinach zaczyna się rozjeżdżać, włazi w pory, staje się podatny na ścieranie i strach wydmuchać nos żeby połowa makijażu nie została na chusteczce.

Byłabym bardzo wdzięczna za rady, co zmienić w przepisie na drugi podkład, żeby makijaż był bardziej trwały, zostawał tam gdzie ma być i jednocześnie nie wysuszał mocno skóry. Byłaby wdzięczna też za pomysły, co mogę nałożyć jako primer (mogą być też różne mieszanki). Wiem, że to trzeba będzie ustalić metoda prób i błędów ale ja mogę kręcić i próbować tylko jak na razie to błądzę jak ślepiec w ciemnościach i nie wiem co ukręcić na następny raz.
Wiem, że na mojej skórze nic nie wytrzyma w nienaruszonym stanie np 12 godzin, ale chciałabym żeby po 4-5 godzinkach wystarczyło się lekko przypudrować żeby znowu wyglądać w miarę dobrze. Dodam jeszcze, że nie za dobrze toleruję silikony, ich małe ilości nie robią mi większej krzywdy, ale już baza silikonowa robi z mojej twarzy masakrę i wcale nie przyczynia się do przedłużenia trwałości makijażu.

Posiadam takie składniki

- Sericite Mica Mat
- Dwutlenek tytanu water dispersible
- Tlenek cynku mikronizowany
- Krzemionka
- Kaolin
- Puder jedwabny mikronizowany
- Azotek boru
- Alantoina
- Lustrous White & Silver Oxide (Mica)
- Puder ryzowy
- Stearynian magnezu
- Skrobia modyfikowana dry-flo
- Pigmenty
- Silk Green (mica)

Pomożecie ?
Dronf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 01:15   #287
ollyne
Przyczajenie

Cześć dziewczyny!
Jestem totalnie ciemna w tym temacie, więc proszę o odrobinę wyrozumiałości jeśli powypisuję głupoty .
Czy słyszałyście coś o pudrze Make Up For Ever HD Microfinish? Nasłuchałam się o nim samych zalet i już miałam ochotę go kupić (ok. 120zł), ale zobaczyłam, że jego skład to 100%silicia ! (http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P210400)
Więc moje pytanie, czy jeśli upruszę się krzemionkami efekt będzie ten sam? I jaki dokładnie efekt dają krzemionka?

Moje drugie pytanie wyczytałam, że pylicę płuc można dostać od wdychania pyłu krzemionki? Czy takie mieszaniny są bezpieczne?

Pozdrawiam
ollyne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 13:12   #288
moodlishka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ollyne Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Jestem totalnie ciemna w tym temacie, więc proszę o odrobinę wyrozumiałości jeśli powypisuję głupoty .
Czy słyszałyście coś o pudrze Make Up For Ever HD Microfinish? Nasłuchałam się o nim samych zalet i już miałam ochotę go kupić (ok. 120zł), ale zobaczyłam, że jego skład to 100%silicia ! (http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P210400)
Więc moje pytanie, czy jeśli upruszę się krzemionkami efekt będzie ten sam? I jaki dokładnie efekt dają krzemionka?

Moje drugie pytanie wyczytałam, że pylicę płuc można dostać od wdychania pyłu krzemionki? Czy takie mieszaniny są bezpieczne?

Pozdrawiam
Jesli rzeczywiscie to 100% krzemionki to lepiej (i taniej) sie oplaca zamowic z jakies strony internetowej np. kolorowka .

Jesli chodzi o efekt jaki daje krzemionka to jest to wygladzenie, zmatowienie i dluzej utrzymujacy sie makijaz (podklad nie sciera sie tak szybko). Ale trzeba byc ostroznym bo krzemionka moze wysuszac. Takze trzeba odpowiednio nawilzac skore.

A z ta pylica to mysle, ze taka codzienna aplikacja krzemionki nie powinna zle wplywac na zdrowie, o ile sie jej specjalnie nie wdycha. Ale moze ktos bardziej obeznany sie jeszcze wypowie.
Stary 2010-05-11, 14:10   #289
jagoda83
Rozeznanie

zgadzam sie z przedmowczynia a najlepiej, jezeli jestes poczatkujaca dodaj jej do twojego sprawdzonego pudru sypkiego i wymiszaj, mniej krzywdy ci zrobi niz tak od razu sama w sobie, albo dokup np. puder bambusowy i zrob np. 2/5 proporcje, pamietaj ze sama krzemionka moze wyszuszac dlatego ma byc dodatkiem w mniejszym udziale jakiegos pudru. z tego co czytalam, najlepiej do 30% ma byc krzemionki w pudrze
Stary 2010-05-19, 10:37   #290
aguskaaa
Raczkowanie

domowej roboty podklad

Czesc
Zagaldalam na kolorowke.com i tam sa przepisy na rozne kosmetyki
Ma ktoras z Was moze recepture na podklad plynny?
Wiem, ze trzeba wymieszac wybrany odcien pigmentu z kremem.
A co jesli chce aby podklad byl bardziej obfity i kryjacy? jaki skladnik musze dodac?
Poza tym ktory kolor pigmentu bylby najodpowiedniejszy, w sytuacji kiedy chcialabym uzyskac kolor podkladu lekko opalony?
I jeszcze czy moge do takiego podkladu dodac jeszcze kremu z filtrem? Chyba ze na kolorowce sa tez filtry
Pozdrawiam
aguskaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 22:34   #291
aguskaaa
Raczkowanie

up
aguskaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 18:35   #292
Peter Griffin
Raczkowanie

Hej!
Czy któraś z Was ma może jakiś sprawdzony przepis na bronzer? Przeglądałam receptury, ale trudno się zdecydować. Może któraś z Was ukręciła sobie jakiś już? Jakich pigmentów dodać? Czy miki mogą zastąpić pigmenty zupełnie? Czy przyda mi się do tego pigment cynamonowy z kolorowki, czy to raczej zbędna rzecz? A, no i czy dodawać koniecznie stearynianu magnezu, jeśli dodałabym boronu?
Stary 2010-05-30, 18:58   #293
kasiek.pe
Raczkowanie

Peter Griffin, robiłam wg któregoś z przepisów z kolorówki, ale nie pamiętam z którego. Na pewno dawałam sterynian magnezu i tlenek cynamonowy (ale ja akuratnie miałam ten tlenek) i jeszcze jakieś pigmenty - ale co dokładnie to już nie pamiętam

kasiek.pe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 12:21   #294
tallq
Raczkowanie

Mam pytanie dotyczące ekstraktów roślinnych np. tych dostępnych w Mazidłach. Przeglądając składy niektórych podkładów sypkich trafiłam na kilka, które zawieraja takie dodatki. Czy dosypanie takiego ekstraktu do podkladu/pudru ma sens - czy suchy ekstrakt będzie w jakikolwiek sposób "działał". Tak samo "suchy" kw. hialuronowy? Wszędzie podają, że należy wymieszać go z wodą itd. Czy takie dodatki wymagają jakiegoś dodatkowego utrwalenia (konserwant)?
O np. tak jak w tym składzie(podkład RAW Naturale Beauty):
Mica, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Kaolin, Pisum Sativum (Pea) Extract, Silica, Dimethicone, Hydrated Silica, Ribose, Glycine Soja (Soybean) Germ Extract.
May Contain (+/-): Titanium Dioxide, Iron Oxides.

Edytowane przez tallq
Czas edycji: 2010-06-07 o 12:28 Powód: uzupełnienie
tallq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 12:03   #295
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Po trzech godzinach mieszania wreszcie jest ostatecznie proporcje mi sie zaburzyły, bo nie chciałam robić 30 ml podkładu i sypałam na oko. Wyszedł mniej kryjący niż chciałam ale na lato bedzie idealny no i kolor! druga skóra :P
moj przepis: 10 ml serecite mica, 1,6 ml dwutlenku tytanu, 3ml tlenku cynku, 0,7 ml stearynianu magnezu i pigmenty - zólcien zelazowa, zielen chromowa, mika oriental beige.

Moje pierwsze testy - dziś, mysle ze bede zadowolona - bo ekscytacja przy tej zabawie jest niemała wiec endorfiny zaburzają jakąkolwiek zdystansowaną opinię
Julianka_7oo7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 16:00   #296
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Po trzech godzinach mieszania wreszcie jest ostatecznie proporcje mi sie zaburzyły, bo nie chciałam robić 30 ml podkładu i sypałam na oko. Wyszedł mniej kryjący niż chciałam ale na lato bedzie idealny no i kolor! druga skóra :P
moj przepis: 10 ml serecite mica, 1,6 ml dwutlenku tytanu, 3ml tlenku cynku, 0,7 ml stearynianu magnezu i pigmenty - zólcien zelazowa, zielen chromowa, mika oriental beige.

Moje pierwsze testy - dziś, mysle ze bede zadowolona - bo ekscytacja przy tej zabawie jest niemała wiec endorfiny zaburzają jakąkolwiek zdystansowaną opinię
Julianko, wyglada cudnie, az jestem ciekawa Twoich testow. Nie planuje mieszania prochow, mam to juz za soba, wiadro prochow dlugo zuzywalam
Czekam na relacje
Stary 2010-06-08, 20:54   #297
Julianka_7oo7
Zadomowienie

kurde nieźle sie trzymał podkład, mimo ekstremalnych warunków - upał na dworze, jazda w dusznym aucie, szybki obiad byle gdzie, troszke sie zaczełam swiecic w koncu i pory taaaakie wielkie sie zrobiły. A teraz po zmyciu widze kilka dziwolągów zaczyna sie zbierać... kurde jedyny niesprawdzony przez mnie składnik to tlenek cynku, ale przecież on ma bardziej chronic przed wysypem niz go powodować. Moze do jutra sie uspokoją... no i te pory. Musze coś wykombinować z tym podkładem bo na razie to jedynie wygląda, a wolałabym zeby krzywdy nie robił.

edycja: Cynk znalazłam w chemiku, szkoda ze nie wiem co znaczą oznaczenia czystości Gdyby któraś z was wiedziała który proszek nadaje sie stamtąd do podkładu to bede wdzieczna za info

Kolejne newsy z placu boju z moim podkładem: Trzyma sie naprawde długo, mimo upałów i potu, podkład trzyma sie na twarzy nieźle ale niestety wyglada dobrze jedynie w swietle dziennym. W lustrze w łazience widziałam ze bardzo niejednolicie odbija sztuczne światło, tworząc bardzo wyraźne siateczke z porów i zmarszczek. Mysle ze albo puder jedwabny albo krzemionka mogłaby tu coś poradzić. Niestety coś jednak przeszkadza mojej cerze w nim, wyszło mi kilka zamknietych zaskórników, i jeszcze kilka niespodziewanych białych kosmitów sie pojawiło tam gdzie nie powinno.. Mimo ze rozluźniłam proporcje miką, no nic... bede kombinowac dalej

edycja: Zrobiłam kolejną formulację. 5ml miki tym razem matowej, o,7 ml ZnO, 0,5 ml TiO2 i 0,4 ml Stearynianu cynku. Mam wrazenie ze stearynian cynku lepiej działa na moja cere niz stearynian magnezu. Nie wiem co z nim jest nie tak bo w kupionych podkładach Blusche czy Adorned nic mi złego nie robi. Jak ktoś sie waha czy coś sobie ukrecic to ja polecam. Zabawa suuuper... tylko lojalnie uprzedzam mocno wciąga to kręcenie

Edytowane przez Julianka_7oo7
Czas edycji: 2010-06-22 o 19:04
Stary 2010-07-04, 20:10   #298
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Ukrecilam dwa bronzerki, to duzo latwiejsze niz podklady i mniej czasochlonne a efekt jest super. Glownie dlatego ze idealnie mozna kontrolowac odcien ... a kupne bronzery mogą latwo roczarować. Teraz np. soft bronzer z edm jest dla mnie za jasny... zlapalam troche slonca i juz jest na mnie nie widoczny. I zauważylam ze jest w nim sporo różu Happiness jest w porzadku, ale wymaga dluzszej chwili zeby go dobrze nalozyc a moje mieszanki są idealne na szybki lekki makijaż. Bez kokieterii... poważnie wersja I jest dla mnie, wersję drugą zrobiłam dla mamy, ma ciemniejsza cere i woli cieplejsze odcienie wiec zrobilam taki jak chciala. Ja jestem zadowolona.. mama jeszcze nie przetestowala. Mam nadzieje ze powoli ja przekonam do minerałów.

Moje formulacje zaczerpniete sa z kolorowki: sericite mica 55%; puder jedwabny 14%, dwutlenek tytanu 8%, stearynian cynku 5%, pigmenty reszta ok 15%. wersja druga zawiera sterynian magnezu zamiast st. cynku.
Stary 2010-07-05, 18:45   #299
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez tallq Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące ekstraktów roślinnych np. tych dostępnych w Mazidłach. Przeglądając składy niektórych podkładów sypkich trafiłam na kilka, które zawieraja takie dodatki. Czy dosypanie takiego ekstraktu do podkladu/pudru ma sens - czy suchy ekstrakt będzie w jakikolwiek sposób "działał". Tak samo "suchy" kw. hialuronowy? Wszędzie podają, że należy wymieszać go z wodą itd. Czy takie dodatki wymagają jakiegoś dodatkowego utrwalenia (konserwant)?
W przypadku ekstraktów czy substancji aktywnych w proszku dodawanych do pudrów można się spodziewać najczęściej tylko jednego efektu - marketingowego. Większość tych substancji działa tylko po rozpuszczeniu, a niektóre wymagają dodatkowo jeszcze innych warunków (np. odpowiedniego pH). Poza tym ich stężenie w kosmetykach sypkich jest zwykle "symboliczne". Oczywiście są wyjątki, np. alantoina, której działanie w postaci pudru jest dobrze znane i poparte badaniami (stąd jej szerokie zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym). Zupełnie niepoważne jest, wg mnie, powoływanie się na efekty działania danej substancji stosowanej wewnętrznie, jak to robi Lucy Minerals ze swoimi "Apple Poli".

Jeżeli już zdecydujemy się na wzbogacanie formuły, to lepiej zrobić własną od podstaw, niż tuningować gotowce, no chyba że mamy dużo zbędnego prochu . Można eksperymentować, ale trzeba się też liczyć z tym, że niektóre dodatki (albo dodatki użyte w zbyt dużych ilościach) mogą źle wpływać na zachowanie kosmetyku na twarzy, zwłaszcza podkładu. Dobry efekt wizualny zależy m.in. od jednolitości cząstek pudru, a np. ekstrakty roślinne z Mazideł będą miały najprawdopodobniej dużo większe cząstki od cząstek składników mineralnych. Całość wymagałaby solidnego zmiksowania.

Z trwałością kosmetyku też może być problem. Suche składniki mają zwykle długie terminy ważności, ale przy częstym otwieraniu opakowań będą narażone na działanie wilgoci (szczególnie latem), więc bez fachowej oceny trwałości raczej nie powinny być używane zbyt długo. A żeby dobrze rozprowadzić konserwant płynny, trzeba by mieć porządny młynek.

Kiedy cera ma wyjątkowe potrzeby, zamiast szukać cudownych dodatków, lepiej - moim zdaniem - skoncentrować się na indywidualnym doborze klasycznych składników (odpowiednio preparowanych mik i dwutlenku tytanu, właściwych dla nas "ulepszaczy"). Makijaż ma dobrze wyglądać i nie szkodzić cerze, a odżywianie i pielęgnację zostawmy diecie i kosmetykom pielęgnacyjnym.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2010-07-05 o 23:09
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 20:54   #300
EmilaDz78
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
W przypadku ekstraktów czy substancji aktywnych w proszku dodawanych do pudrów można się spodziewać najczęściej tylko jednego efektu - marketingowego. Większość tych substancji działa tylko po rozpuszczeniu, a niektóre wymagają dodatkowo jeszcze innych warunków (np. odpowiedniego pH). Poza tym ich stężenie w kosmetykach sypkich jest zwykle "symboliczne". Oczywiście są wyjątki, np. alantoina, której działanie w postaci pudru jest dobrze znane i poparte badaniami (stąd jej szerokie zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym). Zupełnie niepoważne jest, wg mnie, powoływanie się na efekty działania danej substancji stosowanej wewnętrznie, jak to robi Lucy Minerals ze swoimi "Apple Poli".

Jeżeli już zdecydujemy się na wzbogacanie formuły, to lepiej zrobić własną od podstaw, niż tuningować gotowce, no chyba że mamy dużo zbędnego prochu . Można eksperymentować, ale trzeba się też liczyć z tym, że niektóre dodatki (albo dodatki użyte w zbyt dużych ilościach) mogą źle wpływać na zachowanie kosmetyku na twarzy, zwłaszcza podkładu. Dobry efekt wizualny zależy m.in. od jednolitości czastek pudru, a np. ekstrakty roślinne z Mazideł będą miały najprawdopodobniej dużo większe cząstki niż składniki mineralne. Całość wymagałaby solidnego zmiksowania.

Z trwałością kosmetyku też może być problem. Suche składniki mają zwykle długie terminy ważności, ale przy częstym otwieraniu opakowań będą narażone na działanie wilgoci (szczególnie latem), więc bez fachowej oceny trwałości raczej nie powinny być używane zbyt długo. A żeby dobrze rozprowadzić konserwant płynny, trzeba by mieć porządny młynek.

Kiedy cera ma wyjątkowe potrzeby, zamiast szukać cudownych dodatków, lepiej - moim zdaniem - skoncentrować się na indywidualnym doborze klasycznych składników (odpowiednio preparowanych mik i dwutlenku tytanu, właściwych dla nas "ulepszaczy"). Makijaż ma dobrze wyglądać i nie szkodzić cerze, a odżywianie i pielęgnację zostawmy diecie i kosmetykom pielęgnacyjnym.
Dziękuje ci za tego posta,jesteś wielka
EmilaDz78 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kosmetyki, mineralne, minerals, minerały, przepisy, samodzielnie

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości