A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukujących - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-06, 13:32   #361
Szabik
Rozeznanie

Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
no tak kwas hialuronowy np trzeba rozpuszczac i wit c tez ale wlasciwie wiele z nas albo psika sie na koniec termalka albo hydrolatem wlasciwie nawet jak dodam ten 1% to nawet jak nie bedzie dzialac to znaczaco nie wplynie na konsystencje kosmetyku chyba? wazne zeby nie podraznialo tylko
Kwas hialuronowy może sciągać po spryskaniu hydrolatem, a alantoina zapychać... Ja bym odradzała. Wystarczy spojrzeć na skład primera Pixie i ilość osób, które podrażnił.
W przypadku tworzenia podkładu płynnego mogło by to mieć sens, a tak chyba tylko wpływa na konsystencje i atrakcyjność "psychologiczną" składu. Myślę, że lepiej pomyśleć o porządnym kremie pod minerały...
Szabik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 21:24   #362
Lorri
Moderator

Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
No i teraz udalo mi sie w oparciu o prosty przepis czarszki ukrecic taka prostą silikonową bazę pod cienie. Jeszcze jestem w fazie testów na gorąco ale mam wrazenie, ze powoli coś z tego sie wykluwa

wrzucam poglądowy procentowy przepis (proporcje w mililitrach)
25% tłuściochy (ja dałam masło cupuacu i wazelinę)
25% silikon (dimethicone z kolorówki)
50% proszku a w tym TiO2, stearynian magnezu, puder jedwabny, kolorowe miki i pigmenty [...]

Ach i Lorri, jak tu wpadniesz i przeczytasz przepis to chciałabym zebyś mniej wiecej oceniła jak długo taka mieszanka może stać i być bezpiecznie użyteczna
Wpadłam dopiero dziś... Myślę, że nie dłużej niż 6 miesięcy. Tyle proponuję używać wszelkie mieszanki proszkowo-olejowe (lub proszkowo-olejowo-silikonowe). Ekologiczne kosmetyki kolorowe (np. pudry bez konserwantów) mają najczęściej właśnie półroczny okres użytkowania.

Stężenie dimetikonu zmniejszyłabym do 15%. W zbyt dużej ilości może podrażniać oczy.

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
no tak kwas hialuronowy np trzeba rozpuszczac i wit c tez ale wlasciwie wiele z nas albo psika sie na koniec termalka albo hydrolatem wlasciwie nawet jak dodam ten 1% to nawet jak nie bedzie dzialac to znaczaco nie wplynie na konsystencje kosmetyku chyba? wazne zeby nie podraznialo tylko
Nie wiem, jaki efekt da dodatek kwasu hialuronowego w stężeniu 1% (w pudrach używa się go symbolicznie), jak wypróbujesz, daj znać.

Co do witaminy C, to nie łudziłabym się, że spryskiwanie twarzy czy "naturalna wilgoć skóry" (jak sugeruje Annie z Lucy Minerals w odpowiedzi na pytanie Cathy) są w stanie zapewnić wystarczającą rozpuszczalność i wchłanianie witaminy C z pudru. Dodatkowo w przypadku kwasu askorbinowego trzeba się liczyć z jego degradacją pod wpływem powietrza, światła i wilgoci.

Żeby uzyskać konkretne efekty, stosując "suchy" puder, trzeba by prawdopodobnie dysponować bardzo stabilną, zaawansowaną technologicznie postacią witaminy C. Potwierdzoną skuteczność, zarówno w formie emulsji, jak i pudru, ma np. wynalazek uczonych koreańskich - Vitabrid-C, czyli kwas askorbinowy w postaci nanokapsuł hybrydowych (szczegóły w artykule: Efficient Transdermal Penetration and Improved Stability of L-Ascorbic Acid Encapsulated in an Inorganic Nanocapsule).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-08-19 o 22:06
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 17:42   #363
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wpadłam dopiero dziś... Myślę, że nie dłużej niż 6 miesięcy. Tyle proponuję używać wszelkie mieszanki proszkowo-olejowe (lub proszkowo-olejowo-silikonowe). Ekologiczne kosmetyki kolorowe (np. pudry bez konserwantów) mają najczęściej właśnie półroczny okres użytkowania.

Stężenie dimetikonu zmniejszyłabym do 15%. W zbyt dużej ilości może podrażniać oczy.

Lorii, wielkie dzięki

wywaliłam z receptury wazeline, gdy ktoś chciał wiedzieć
niepotrzebna tu jest zupełnie i znielubiona przeze mnie - zastąpiłam ją woskiem pszczelim, każdy inny wosk pewnie tez sie dobrze spisze

poza tym baza szału nie robi, spisuje sie przyzwoicie na dzień, nie robi krzywdy, ale padła na placu boju całonocnego szaleństwa.
Julianka_7oo7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 17:02   #364
cirill666
Raczkowanie

Super wątek. Siedzę, czytam i robię notatki. Ukręciłam puder wykończeniowy z kolorówki, jest super. Z pomocą miłej Pani, z kolorówki zrobiłam zielony, sypki korektor, a teraz dzięki Wam będę go udoskonalać.
cirill666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:50   #365
cirill666
Raczkowanie

50% proszku a w tym TiO2, stearynian magnezu, puder jedwabny, kolorowe miki i pigmenty

Czy można użyć innych " tłuścioch" ???? Pewnie wazelina jest obowiązkowa?? Hm...... . Następne pytanie: czy można z tego przepisu ukręcić bazę pod podkład??

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Cytat:
Napisane przez cirill666 Pokaż wiadomość
50% proszku a w tym TiO2, stearynian magnezu, puder jedwabny, kolorowe miki i pigmenty

Czy można użyć innych " tłuścioch" ???? Pewnie wazelina jest obowiązkowa?? Hm...... . Następne pytanie: czy można z tego przepisu ukręcić bazę pod podkład??

to pytanie do julianki, za dużo wyciachałam tekstu
Stary 2011-01-25, 23:20   #366
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Cytat:
Czy można użyć innych " tłuścioch" ???? Pewnie wazelina jest obowiązkowa?? Hm......
Cytat:

wywaliłam z receptury wazeline, gdy ktoś chciał wiedzieć
niepotrzebna tu jest zupełnie i znielubiona przeze mnie - zastąpiłam ją woskiem pszczelim, każdy inny wosk pewnie tez sie dobrze spisze
pisałam ciut wyzej, ze wazelina jest be no i Lorri sugerowała zeby zmniejszyc ilosc silikonu w takiej bazie. Mnie nie podrazniało, ale wiadomo lepiej z umiarem.

a co do tłuściochów to pełna dowolność

jesli chodzi o baze pod podkład to polecam tutaj poczytac
bo wersja z masłami moze pozapychac.
Julianka_7oo7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 23:49   #367
cirill666
Raczkowanie

Cytat:
pisałam ciut wyzej, ze wazelina jest be no i Lorri sugerowała zeby zmniejszyc ilosc silikonu w takiej bazie. Mnie nie podrazniało, ale wiadomo lepiej z umiarem.

a co do tłuściochów to pełna dowolność

jesli chodzi o baze pod podkład to polecam tutaj poczytac
bo wersja z masłami moze pozapychac.

Łee, ale ze mnie gapa . Rzeczywiście już o tym pisałaś, a ja to czytałam chyba muszę iść spać . Bardzo dziękuję za odpowiedź
Stary 2011-02-14, 09:52   #368
milk
Rozeznanie

Zastanawiam się czy jako kompletny laik mogłabym sama uglutać podkład mineralny dla cery sucho-tłustej z niedoskonałościami, wrażliwej, z takich składników (próbkowych bo chyba inaczej cenowo nie bedzie się eksperyment opłacać), czy lepiej dać sobie spokój i zamówić firmowy.
składniki: Sericite Mica, Dwutlenek tytanu, Tlenek cynku mikronizowany, Żółcień żelazowa, Róż ultramarynowy
cera b. jasna, chłodne tony. byłabym wdzięczna za rady bo już sama nie wiem czym się malować
milk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 18:04   #369
Ankalime
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez iwi2002 Pokaż wiadomość
Drogie kobietki! Ja mam pytanie zupełnie z innej beczki... skąd Wy na to bierzecie czas? Ja jestem na takie mieszanie albo za stara albo zbyt leniwa, bo kupuje gotowe kosmetyki. Przepisy są świetne, ale chyba jednak z nich nie skorzystam....
to sie tak wydaje dzis ukrecilam korektor pod oczy (probki podkladow mineralnych do tego olej i gotowe) i zajelo mi to razem z przygotowanie, ukreceniem i myciem naczyn 15 minut.

tutaj jest idealnie wszystko opisane http://duafterdark.blogspot.com/2010...-uzytkowa.html

tworzenie "swoich" kosmetykow to naprawde fajna zabawa
Ankalime jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 11:56   #370
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

A ja mam taki pomysł na puder (jeśli są jakieś błędy to koniecznie mnie poprawcie)
puder perłowy z BU jako baza
dwutlenek tytanu i/lub extender by był bardziej kryjący
tlenek cynamonowy dla nadania koloru

a róż/rozświetlacz:
puder perłowy z BU
wybrana mica
tlenek cynamonowy

Moja skóra jest przesuszona i trądzikowa, chcę by puder był średnio kryjący.

Czy jako primer mogę używać pudru perłowego solo?
jp91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 16:41   #371
ridja devojka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
Jeśli Twoja skóra go lubi to możesz spróbować
Frakcjonowany ma większą trwałość i jest rzadzy, tylko ma mniejsze wlaściwości pielegnacyjne. Naturalny ma więcej odżywczych substancji, ale z kolei jest tłusty i miejsca w których nałożysz korektor mogą się mocno tłuścic i swiecic.

O ile się nie mylę to kokosowy frakcjonowany używany jest w prasowańcach EDM

Na pewno rycynowego nie używaj

Ja lubię wiesiołka, neem i jojoba
Zaraz spróbuję zrobić korektor z olejem kokosowym Czytałam już ten przepis sto razy (http://duafterdark.blogspot.com/2010...-uzytkowa.html) ale wciąż się waham
Mam próbkę EDM perk me up, pomieszam go z kokosem i może coś z tego wyjdzie. Nie mam chwilowo żadnego masła, więc obawiam się trochę, że wyjdzie bardzo rzadki. Czy można to jakoś zniwelować? Zagęścić innym sposobem? A może dodać coś "wzbogacającego", np. krem po oczy?
Stary 2011-02-25, 22:33   #372
adusiadu
Wtajemniczenie

GG do adusiadu

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Zaraz spróbuję zrobić korektor z olejem kokosowym Czytałam już ten przepis sto razy (http://duafterdark.blogspot.com/2010...-uzytkowa.html) ale wciąż się waham
Mam próbkę EDM perk me up, pomieszam go z kokosem i może coś z tego wyjdzie. Nie mam chwilowo żadnego masła, więc obawiam się trochę, że wyjdzie bardzo rzadki. Czy można to jakoś zniwelować? Zagęścić innym sposobem? A może dodać coś "wzbogacającego", np. krem po oczy?
Z samym kokosem nie polecam dobrze gdybyś miała jeszcze jakieś masełko i wosk pszczeli.
Myślę, że szkoda korektora jeśli masz tylko kokoska, ale jeśli bardzo chcesz to pamiętaj, że powinno go być tyci, tyci, a prochu dużo więcej.
adusiadu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 22:37   #373
ridja devojka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
Z samym kokosem nie polecam dobrze gdybyś miała jeszcze jakieś masełko i wosk pszczeli.
Myślę, że szkoda korektora jeśli masz tylko kokoska, ale jeśli bardzo chcesz to pamiętaj, że powinno go być tyci, tyci, a prochu dużo więcej.
Ten korektor jest kiepski, więc nie będzie mi go szkoda Poza tym postanowiłam nie robić na razie żadnych zamówień, żadnych masełek i kosmetyków i rozpocząć oszczędzanie na wycieczkę. Dzięki za radę, postaram się dać jak najmniej, a w razie czego - jestem przygotowana na porażkę
Stary 2011-02-26, 11:19   #374
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Chciałam sobie zrobić puder mineralny do cery trądzikowej, trochę was podczytuję ale jestem początkująca i dla mnie jak na razie to czarna magia możecie mi doradzić jakieś składniki Tylko zastanawia mnie ta mika czytałam że nie jest zdrowa dla skóry

PanzerKitty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 11:20   #375
Szabik
Rozeznanie

A ja właśnie myślę nad ukręceniem korektora z tym, że mam wszystko poza masłem Shea. Macie pomysł czy można go czymś zastąpić? Bo ten olej kokosowy jakoś mi się nie widzi... A może można dostać gdzieś w sklepach stacjonarnych?
Stary 2011-02-26, 12:02   #376
ridja devojka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość
A ja właśnie myślę nad ukręceniem korektora z tym, że mam wszystko poza masłem Shea. Macie pomysł czy można go czymś zastąpić? Bo ten olej kokosowy jakoś mi się nie widzi... A może można dostać gdzieś w sklepach stacjonarnych?
Ja, jak pisałam kilka postów wyżej, pokusiłam się jednak na zaryzykowanie, i zrobienie korektora z próbki korektora EDM perk me up + olej kokosowy. Hm, korektor jest płynny, ale tego się spodziewałam, ale szczerze mówiąc myślałam, że będzie gorzej. Dałam cały korektor, kilka kropel oleju, wymieszałam dokładnie, jest płynny, ale pod okiem wygląda lepiej niż sam suchy EDM który idealnie podkreśla i rozświetla moje zmarszczki o których wcześniej nawet nie wiedziałam Nie wiem jak ktoś mógł wymyślić w ogóle suchy korektor pod oczy, i jak mogłam się na to nabrać. Gdybym robiła to kolejny raz na pewno dodam masło albo wosk pszczeli, ale tak też nie jest tragicznie
Stary 2011-02-26, 12:41   #377
Szabik
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja, jak pisałam kilka postów wyżej, pokusiłam się jednak na zaryzykowanie, i zrobienie korektora z próbki korektora EDM perk me up + olej kokosowy. Hm, korektor jest płynny, ale tego się spodziewałam, ale szczerze mówiąc myślałam, że będzie gorzej. Dałam cały korektor, kilka kropel oleju, wymieszałam dokładnie, jest płynny, ale pod okiem wygląda lepiej niż sam suchy EDM który idealnie podkreśla i rozświetla moje zmarszczki o których wcześniej nawet nie wiedziałam Nie wiem jak ktoś mógł wymyślić w ogóle suchy korektor pod oczy, i jak mogłam się na to nabrać. Gdybym robiła to kolejny raz na pewno dodam masło albo wosk pszczeli, ale tak też nie jest tragicznie
Hmm... Ja na olej kokosowy czaje się od jakiegoś czasu, więc może warto zaryzykować... A z jakiego oleju robiłaś? Naturalnego (to chyba ten o stałej konsystencji w temperaturze pokojowej)? Bo takie można chyba dostać w co poniektórych większych spożywczych...
I perk me up`ów w EDMie jest chyba kilka.
Stary 2011-02-26, 13:33   #378
ridja devojka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość
Hmm... Ja na olej kokosowy czaje się od jakiegoś czasu, więc może warto zaryzykować... A z jakiego oleju robiłaś? Naturalnego (to chyba ten o stałej konsystencji w temperaturze pokojowej)? Bo takie można chyba dostać w co poniektórych większych spożywczych...
I perk me up`ów w EDMie jest chyba kilka.
Taki płynny, z ZSK. A nie wiem czy jest kilka, może mnie coś ominęło , nazywa się Aussie Perk Me Up.
Stary 2011-03-04, 19:04   #379
gabs
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do gabs

Też zrobiłam własny korektor pod oczy Użyłam masełek i olejów, jakie miałam w domu (karite, kakaowe, z pestek migdałów, macadamia, sezam, granat) i korektory z EDM. Wyszło dość jasny i żółtawy i taki miał byc - w końcu ma kryć cienie Jutro test - idę do pracy

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 20:30   #380
aneta12182
Zakorzenienie

Nie wiem, czy w dobrym temacie piszę, no ale Czy mogę do gotowego podkładu (Lumiere VV) dodać czegoś, by zwiększyć jego krycie lub mat? Myślałam o stearynianie (?) magnezu i/lub Sericite Mica Mat z kolorowka.com , no ale nie wiem, czy to dobry pomysł. Czy można tak "udoskonalać" gotowe produkty? Jak tak, to jakimi "proszkami"?
Stary 2011-04-15, 23:32   #381
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez aneta12182 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy w dobrym temacie piszę, no ale Czy mogę do gotowego podkładu (Lumiere VV) dodać czegoś, by zwiększyć jego krycie lub mat? Myślałam o stearynianie (?) magnezu i/lub Sericite Mica Mat z kolorowka.com , no ale nie wiem, czy to dobry pomysł. Czy można tak "udoskonalać" gotowe produkty? Jak tak, to jakimi "proszkami"?
Z tego co czytałam wcześniej w wątku to nie za bardzo to dobry pomysł żeby mieszać produkt "gotowy" z półproduktem, z tego względu, że zaburzasz proporcje i może już nie działać tak jak do tej pory. Ale spróbuj zrobić minimalną ilość i zobacz jak się sprawuje Krycie i mat zwiększa dwutlenek tytanu i cynku, zamiennie stosuje się extender w. Te proszki co wymieniłam też wybielają dość mocno, wiec okaże się, że będziesz musiała i tlenku dodać:P Szybciej i lepiej będzie chyba zrobić sobie puderek od zera
A tak w ogóle to co się stało z tym wątkiem? Już nikt tu nie zagląda?

jp91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 16:23   #382
Revelyn
Raczkowanie

Dziewczyny, jak do tej pory używałam do matowienia pudru bambusowego z jedwabiem, a jako primera pudru perłowego, ale naszło mnie na ukręcenie własnych pudrów. Przebadałam wątek, poczytałam stronę "Kolorówki", przeanalizowałam parę składów Meow i CS i zastanawiam się, czy możliwe jest zrobienie ich bez wagi kuchennej (moja jest starej daty, przez co niedokładna :/). Czy da się taki przepis zrealizować używając tylko łyżeczki z miarką?

Jako podstawę wykorzystałam przepis zamieszczony tu przez Lorri, a zatem:

PRIMER (taki, który by wygładzał pory - to moja zmora): 6 cz. Mica, 1 cz. Serica, 1 cz. Pearl Powder, 1 cz. Silica, 1 cz. Boron nitride

PUDER WYKOŃCZENIOWY (chodzi o mat, ale nie płaski, może by dodać
Magnesium Silicate?): 3 cz. Oryza sativa, 3 cz. Serica, 2 cz. Mica, 1 cz. Boron nitride, 1 cz. Silica

Dodam, że mam cerę tłustą w kierunku mieszanej, chwilo odwodnioną...Właściwie zależałoby mi na zatrzymaniu wody w naskórku, dlatego odpadają glinki czy higroskopijne związki wapnia.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

Edytowane przez Revelyn
Czas edycji: 2011-04-18 o 16:24
Revelyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 16:32   #383
Szabik
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Revelyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak do tej pory używałam do matowienia pudru bambusowego z jedwabiem, a jako primera pudru perłowego, ale naszło mnie na ukręcenie własnych pudrów. Przebadałam wątek, poczytałam stronę "Kolorówki", przeanalizowałam parę składów Meow i CS i zastanawiam się, czy możliwe jest zrobienie ich bez wagi kuchennej (moja jest starej daty, przez co niedokładna :/). Czy da się taki przepis zrealizować używając tylko łyżeczki z miarką?

Jako podstawę wykorzystałam przepis zamieszczony tu przez Lorri, a zatem:

PRIMER (taki, który by wygładzał pory - to moja zmora): 6 cz. Mica, 1 cz. Serica, 1 cz. Pearl Powder, 1 cz. Silica, 1 cz. Boron nitride

PUDER WYKOŃCZENIOWY (chodzi o mat, ale nie płaski, może by dodać
Magnesium Silicate?): 3 cz. Oryza sativa, 3 cz. Serica, 2 cz. Mica, 1 cz. Boron nitride, 1 cz. Silica

Dodam, że mam cerę tłustą w kierunku mieszanej, chwilo odwodnioną...Właściwie zależałoby mi na zatrzymaniu wody w naskórku, dlatego odpadają glinki czy higroskopijne związki wapnia.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki
Nie jestem w stanie odnieść się do przepisów, ale co do wagi... Przecież większość przepisów na Wizażu i na Kolorówce ma podany stosunek objętościowy, nie wagowy składników. A przeglądając przepisy na innych stronach też nie zauważyłam, żeby składniki podawane były wagowo.
Stary 2011-04-18, 17:11   #384
Revelyn
Raczkowanie

Dzięki za spostrzeżenie! Rzeczywiście, wyraziłam się nieprecyzyjnie. Chodziło mi o receptury procentowe, przy tych, zdaje się przelicznik jest wagowy a nie objętościowy... Na "kolorówce" czasami są receptury mieszane, czasem tylko procentowe. Niemniej chodziło mi o weryfikację składu takiego prostego, mało precyzyjnego przepisu
Revelyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 10:52   #385
Yasinisi
Zakorzenienie

Dziewczyny, próbowała może któraś z Was ukręcić taką biała bazę pod maskarę jak np jest w tuszu L'oreal Double Extension??

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 19:44   #386
Yasinisi
Zakorzenienie

Jeszcze jedno pytanie..

Czym rozjaśnić podkład? Nie chcę zmieniać odcienia a jedynie poziom jasności.. Na pewno dodam krzemionki bo wersja OCS Lucy lepiej leży niż original ale krzemionka chyba odcienia mi nie zmieni prawda?

Co radzicie? tlenek tytanu a może cynku mikronizowany??

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 20:21   #387
kittykiler
Przyczajenie

Przy okazji ostatnich zakupów na ZróbSobieKrem dodałam do zamówienia filtr mineralny- mikronizowany tlenek cynku. Koszt niewielki a pokusa zmajstrowania filtra samemu...
No więc teraz czekam aż przesyłka dojdzie i zbieram informacje. Chciałabym zrobić coś bardzo prostego do ciała na początek zanim nałoże cokolwiek na tważ. Myślałam żeby wymieszać filtr z masłem shea ( 15% wagowo tlenku) ale doczytałam się że filtr potrzebuje określonego ph. I nie wiem teraz- mieszać czy nie mieszać...? Oto jest pytanie
Jeśli ktoś używa/ próbował/ napsuł i wyżucił do kosza taki filtr to bardzo proszę o kilka słów. Idzie lato i może się też innym przydać pewnie.
Pozdrawiam
kittykiler jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 22:28   #388
Isztar01
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 11

Czy to prawda , ze dwutlenek tytanu jest substancja kancerogenna? przez przypadek przeczytalam w tym artykule :
http://amigdalina.com.pl/?p=1383
..a wlascicielka sklepu bilogicznego powiedzial mi ,ze tlenek cynku zostal zabroniony w kremach bio od 3 lat ?. Niby tlenek cynku jest substancja chemiczna (i nie sprzyjajca skorze), a sam cynk nie, a w wiekszosci podkladow mineralnych wystepuja oba te skladniki..
....
Isztar01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 15:28   #389
washingpowder
Raczkowanie

Słuchajcie, potrzebuję sobie ukręcić coś jak najbardziej zbliżonego do Blusche Full Matte English Toffee, zwłaszcza jeśli chodzi o kolor. Stąd moje pytanie, bo planuję zrobić tak:
20% dwutlenku tytanu
15% tlenku cynku
5% jakiegoś przedłużacza trwałości
5% kaolinu
resztę wypełniłbym miką, powiedzmy zostawiając z 5% na pigmenty.
Iiiii no, dobry taki skład będzie? Dzika ilość tlenków i dwutlenków nie zrobi ciasta?
nie wiem czy do tego machnąć bazy kolorystyczne z kolorówki, np. neutral + beige? Czy po prostu żółcień żelazową, bo ze zdjęć wynika, że mi to ten kolor odpowiadałby najbardziej?
Ech, bierz się człowieku i sam mieszaj wszystko, jak Ci paczki z kanady giną
washingpowder jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 12:49   #390
gatilla
Rozeznanie

Kupiłam na mazidłach frakcje sojową. Czy któras z Was próbowała coś sama ukręcić na potrzeby tłustej cery z użyciem tego preparatu ?
gatilla jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kosmetyki, mineralne, minerals, minerały, przepisy, samodzielnie

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości