A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukujących - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-09-01, 10:55   #211
Estella
Zakorzenienie

Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Farraige dostałam wczoraj paczkę - nie spodziewałam się jej tak szybko dziękuję za miłą niespodziankę. Próbki wyglądają bardzo obiecująco - moje kolory dzisiaj będę testować, już się nie mogę doczekać.

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 12:56   #212
Farraige
BAN stały

Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Dziękuję za info Estella Bardzo się cieszę, że kolorki trafione

...Nie mogę doczekać się recenzji

Pozdrowionka,
Farraige

Edytowane przez Farraige
Czas edycji: 2009-09-01 o 13:37
Farraige jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 14:22   #213
agusia_1
Zakorzenienie

GG do agusia_1

Cytat:
Napisane przez Farraige Pokaż wiadomość
Hej agusia_1 - właśnie zerknęłąm do mojego składnikowego "magazynku" i z kolejnych próbek chyba nici Muszę zamówić jeden brakujący składnik, bo mam go zdecydowanie za mało i nie starczy już na kolejny mix

A które kolory z minerałów pasują Tobie np. w Lauress, Lumiere czy EGM? Mam sporo próbek bardzo wielu firm, wiec może uda mi się znaleźć porównanie...?
Z Lauress pasuje mi Soft Gold, z EDM mieszanka winged butter z medium tan, z meow może być abyssinian naughty (ale mieszam go z innymi kolorami ), testy lumiere i egm zarzuciłam od razu po 1 używciu kiedy zrobiły mi potworną tynkowatą maskę

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 14:47   #214
Farraige
BAN stały

Hej Agusia_1,

Mam Soft Gold Lauress'a oraz Abyssinian Naught Meow... Także będę mieć porównanie. Mi Lumiere totalnie nie podpasowało, gdyż w drugiej połowie dnia zaczynało się mega-ważenie...

Pozdrowionka!
Stary 2009-09-01, 20:05   #215
Estella
Zakorzenienie

Farraige słońce przyślij mi całe pudełka tych cudów!!! Miałam dzisiaj na twarzy podkład z pudrem A - w ogóle się nie świeciłam, dopiero po paru godzinach twarz nabrała delikatnego blasku - a'la glow, nie wyglądało to jak przetłuszczona skóra podkład jest o ton-dwa za ciemny, ale przybrązowiłam sobie szyję pudrem brązującym mam trochę czerwonych krostek i przy pierwszej warstwie czerwień przebijała, przy drugiej było lepiej, dołożzyłam odrobinę korektora Meow.
Nie wiem co tam wsadziłaś, ale jesteś czarodziejką

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Stary 2009-09-01, 21:32   #216
unhumblee
Raczkowanie

I ja potwierdzę - Farraige - rewelacja gdyby podkład był o ton jaśniejszy pisałabym pieśni pochwalne. Przebrnęłam przez EDM, EGM, MEOW, Lumiere, Blusche, Lauress i z żadnym z podkładów moja buzia nie wyglądała tak ładnie jak z Twoimi mieszankami
unhumblee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 21:56   #217
lukrecja222
Zakorzenienie

kurczę, nie mogę się doczekać kiedy i ja dostanę bo jeszcze nic nie doszło niestety
lukrecja222 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 22:21   #218
Farraige
BAN stały

Ojjj dziewczyny... Nie umiem wyrazić jak wielką radość poczułam czytając Wasze posty... Aż łza w oku mi się zakręciła Tak bardzo się cieszę, że Wam także spodobał się podkład. Juuuuupiiii!

Chciałam by ów podkład był podkładem średnio kryjącym, mocniej przy kolejnych warstwach - ale wciąż naturalnie wyglądającym... Osobiście jestem zdania, że lepiej jest nałożyć punktowo korektor, a potem na całą twarz troszkę coś lżejszego - wygląda to znacznie lepiej. A muszę zaznaczyć, że mimo iż nie jestem już dawno nastolatką - moja cera przysparza mi straszne kłopoty - chyba jestem okropnie wrażliwa na wahania hormonalne

W przyszłości chcę również zrobić korektor i podkład bardzo mocno kryjący...

Lukrecja222, listy zostały wysłane priorytetem jednego dnia w tym samym czasie więc list powinien już jutro przyjść... Daj koniecznie znać czy doszedł.

Pozdrawiam i ściskam,
Farraige
Stary 2009-09-01, 22:38   #219
Lorri
Moderator

Cytat:
Hej agusia_1 - właśnie zerknęłąm do mojego składnikowego "magazynku" i z kolejnych próbek chyba nici Muszę zamówić jeden brakujący składnik, bo mam go zdecydowanie za mało i nie starczy już na kolejny mix
Farraige, a czego Ci barkuje? Może ktoś by Ci podesłał (chyba że to mniej dostępny składnik).

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 22:59   #220
Farraige
BAN stały

Dziękuję Lorri za pomoc.

Niestety jest to właśnie mniej dostępny składnik - niedostępny w CS, Conservatorie czy TKB...

Unhumblee, a który z pudrów wykończeniowych zastosowałaś?

Unhumblee, Estella - dajcie proszę znać, który puder wykończeniowy najbardziej przypadł Wam do gustu... Dziękuję!

Ściskam i pozdrawiam,
Farraige

Edytowane przez Farraige
Czas edycji: 2009-09-01 o 23:08
Stary 2009-09-02, 17:25   #221
agusia_1
Zakorzenienie

GG do agusia_1

No właśnie dziewczyny, zdawać relację

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 19:02   #222
Estella
Zakorzenienie

Dzisiaj testowałam puder B (idę po kolei). Rzeczywiście skóra jest lekko rozświetlona, ładnie to wygląda; miałam taką naturalną twarz
Jutro testuję puder C
Nie wiem co tam jest w środku, ale skóra była długo matowa ogólnie moja skóra bardzo polubiła te mieszanki i nie świeci się po nich prawie w ogóle

Siegfried Obermeier
Stary 2009-09-02, 19:14   #223
unhumblee
Raczkowanie

No to idziemy krok w krok ja rownież użyłam dziś B i było super, naturalnie z lekkim rozświetleniem. Ojjjjj Farraige produkuj te swoje mieszanki, mam nadzieję, że pierwsze testujące - pierwszymi klientkami będa
unhumblee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 19:19   #224
Farraige
BAN stały

Estello moja kochana, bardzo się cieszę, że pasują Tobie te pudry i że Twoja cera je lubi Składniki uzyte w tych formułach są bardzo wysokiej jakości, część z nich ma nawet food grade - czyli ma tak wysoką skalę czystości, że może być używana w przemyśle spożywczym
Ściskam z całego serducha,
Farraige

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

unhumblee, dziękuję za kolejną recenzję Aż mi serce skacze z radości, gdy słyszę takie słowa A tak swoją drogą przymierzam się do otwarcia "fabryki" - a Wasze słowa są dla mnie ogromną mobilizacją. To takie cudowne uwieńczenie mojej prawie już rocznej pracy nad formułą podkładu. Dziękuję! Wasze słowa jeszcze mocniej mnie mobilizują! Buziaki

Puder E tez jest bardzo ciekawy. Ma on bardzo aksamitną konsystencję i powinien być skuteczny w utrzymywaniu w "ryzach" cery skłonnej do przetłuszczania się, a przy tym jest taki satynowy w odczuciu...

Edytowane przez Farraige
Czas edycji: 2009-09-02 o 19:30
Stary 2009-09-02, 19:22   #225
Naamah6
Zadomowienie

GG do Naamah6

Farraige, czytam i uwierzyć nie mogę...

Też chętnie wypróbowałabym Twoje cuda, a jeśli mi podpasują - zamawiam miejsce w klienckiej kolejce
Naamah6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 19:24   #226
lukrecja222
Zakorzenienie

Farraige, dostałam dziś paczuszkę bardzo dziękuję!
Jutro pierwsze testy
Stary 2009-09-02, 19:44   #227
Farraige
BAN stały

Lukrecjo222, cieszę się że paczka w końcu dotarła Bardzo jestem ciekawa, czy również spodobają Ci się owe "proszki"

A tak swoją drogą jak uważacie? Która firma "mineralna" oferuje najbardziej przyjazną paletę odcieni podkładów? Chciałabym zacząć budować gamę kolorystyczną... Może mogłybyście mi napisać swoje ulubione odcienie w danych firmach? Wówczas mogłabym je wykonać... Co uważacie?

Buziaki
Farraige
Stary 2009-09-02, 19:49   #228
lukrecja222
Zakorzenienie

ja lubię EGM, mają bardzo dużo odcieni, chociaż trochę są za szare moim zdaniem, ale zawsze można coś wymieszać. Ja właśnie w EGM znalazłam ( chyba) swój kolor, to Chante. W opisie jest, że ma domieszkę peach, ale ja szczerze mówiąc nie widzę tego. Mógłby być ciut bardziej żółty, odrobinkę dosłownie.
Stary 2009-09-02, 20:21   #229
Estella
Zakorzenienie

EDM ma fajne beżowe podkłady - lubię Light Medium i Medium Beige Neutral. Wydaje mi się, że oni mają fajne oliwkowe odcienie, dużo dziewczyn z forum je wybiera.
Meow też ma bogatą paletę kolorów - mam trochę próbek i w opakowaniu są szarawe, jednak tej szarości nie widać na skórze.

Również przesyłam uściski, jutro testuję Twój ulubiony puder z silica shells w weekend wyjeżdzam, więc testowanie kolejnych pudrów przekładam na poniedziałek.

Siegfried Obermeier
Stary 2009-09-02, 20:33   #230
raxa
Raczkowanie

Do mnie dotarła paczuszka już wczoraj, ale siedzę w domu chora i nie miałam okazji do testów. Myślę, że cieknącego nosa jednak żaden podkład by nie wytrzymał Tak że prawdopodobnie dopiero w przyszły tygodniu będę mogła coś powiedzieć, ale na pewno zdam relację
raxa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 20:39   #231
Farraige
BAN stały

Dziękuję Wam. Estello, wg mnie formuła E najprawdopodobniej najsilniej będzie kontrolowała przetłuszczanie, ale może się mylę?... W końcu każda cera reaguje indywidualnie... Bardzo jestem ciekawa, który z pudrów wykończeniowych ostatecznie najbardziej się Wam spodoba - a może więcej niż jeden? ... Spróbuję zbudować paletę barw bazująć na EDM... Lukrecko222, a Ty w EDM masz swój odcień?

Estello, życzę Ci wspaniałego weekendu
Do zobaczyska na Forum
Farraige

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

Dziękuję Raxa za info... Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia! Mnie też teraz nęka uporczywy katar, ale zawsze pod koniec lata mnie dopada - ma podłoże alergiczne.. Pewnie jakieś zielsko mnie nęka
Stary 2009-09-02, 20:44   #232
lukrecja222
Zakorzenienie

w EDM pasował mi Linen pomieszany z odrobiną korektora Intensive Fair, powiedziałabym, że był mi najbliższy, ale nie idealny.
Stary 2009-09-02, 21:04   #233
Farraige
BAN stały

Lukrecjo222, jeśli "proszki" spodobają się Tobie, wówczas do palety dołączę kolorek minimalnie bardziej żółty jak Chante EGM, ok ?
Stary 2009-09-02, 21:11   #234
lukrecja222
Zakorzenienie

Cytat:
Lukrecjo222, jeśli "proszki" spodobają się Tobie, wówczas do palety dołączę kolorek minimalnie bardziej żółty jak Chante EGM, ok ?
super, jutro pierwsze testy, zobaczymy
Stary 2009-09-02, 21:54   #235
SugaMama1988
Zadomowienie

GG do SugaMama1988

Witam dziewczyny i Farraige czarodziejkę naszą paczuszka dotarła do mniej już w poniedziałek ale ja wróciłam z wakacji póóóóźnym wieczorem wczoraj więc dziś były pierwsze testy a więc po kolei: podkład jest dla mnie niestety dość mocno za ciemny ale człowiek nie jest taki co by sobie nie poradził więc wymieszałam go z EDM'owym Fair Neutralem w formule intensive i było idealnie bardzo fajna konsystencja dobrze się nakłada ,ładnie kryje-bardzo na plus ,że można stopniować efekt jako wykończeniówki użyłam puderu A i jestembardzo zadowolona puki co testów ciąg dalszy jutro aha i oczywiście dołączam do grona przyszłych klientek Farraige

SugaMama1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 22:12   #236
batkab
Raczkowanie

Farraige jak tak dalej pójdzie nie wyrobisz się z mieszaniem proszków
I konkurencję zostawisz w tyle

Gdybyś szukała kolejnych chętnych do testów lub robiła jakiś podkład z domieszką żółci to skrobnij do mnie PW
batkab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 22:25   #237
Farraige
BAN stały

SugaMama1988, dziękuję za recenzję Ech, wygląda na to że jednak trochę za ciemny odcień Wam wysłałam... Po prostu robiłam ów kolor pod kolor mojej twarzy (sporo spędzam z dzieciarnią na dworze i choć nie lubię się opalać, siłą rzeczy słońce musiało mnie "smagnąć" No musiałam być przecież pierwszym testerem A mogłabyś mi podać swój kolor w EDM? Wkrótce zamawiać będę próbki kolorystyczne z EDM oraz EGM by mieć porównanie tworząć kolory...

Batkab, a Ty jaki kolorek lubisz z "firm minerałowych" ?

Uściski

Edytowane przez Farraige
Czas edycji: 2009-09-02 o 22:27
Stary 2009-09-02, 22:38   #238
SugaMama1988
Zadomowienie

GG do SugaMama1988

Farraige,ponieważ moja przygoda z minerałami rozpoczęła się względnie niedawno to testowałam puki co tylko edm ale bardzo mi podpasowały ich podkłady używam naprzemiennie sandy fair,linen i fair neutral zazwyczaj mieszam wszystkie 3

SugaMama1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 23:04   #239
Farraige
BAN stały

Chciałam jeszcze dodać, że ów podkład bardzo fajnie nakłada się "na mokro" to znaczy: po wtarciu proszku w pędzel (buffing), spryskać pędzel 1-2 razy wodą destylowaną, albo jakąś mgiełką nawilżającą (najprostszy sposób zmieszać np. 200 ml wody destylowanej lub hydrolatu różanego z jedną łyżką stołową gliceryny z mazideł)... Ja bardzo lubię ową metodę nakładania "na mokro" - zaznaczę tylko, że pędzel nie może być absolutnie mokry, tylko bardzo delikatnie wilgotny... No i oczywiście najlepiej jest odpowiednią porcję pudru wsypać tuż przed nałożeniem do osobnego pojemniczka (aka swirling bowl ) i tam mieszać pędzlem i nie używać do tego pokrywki słoika...

Edytowane przez Farraige
Czas edycji: 2009-09-02 o 23:14
Stary 2009-09-03, 08:48   #240
vril
Zakorzenienie

Przykro mi ale musze ukrocic dzialania mieszalniczo-wymienne. Wiem, ze nikt tu nie mial zlych zamiarow, a jedynie bardzo sobie wzajemnie pomagacie ale jako Moderator musze zwrocic uwage, ze forum nie jest miejscem dzialalnosci gospodarczej (nawet tej przyszlej) i te wymianki moga byc odbierane jako budowanie sieci klientow. Prosze w zwiazku z tym zakonczyc indywidualne zamowienia dla Wizazanek.
Farraige rozumiem, ze mieszalnictwo sprawia ci przyjemnosc i robisz to z czystej otwartosci do mineraloholiczek ale skladniki do twoich mieszanek tez kosztuja, nikt nie moze tego robic bezinteresownie w nieskoczonosc, z kolei oplaty moga byc traktowane jako dzialanosc gospodarcza, a budowanie sieci klientow jako nieoplacona reklama. Przykro mi. Rozwiazaniem moze byc watek wymiankowy
Tekst ten dotyczy jednakowo wszystkich i prosze sie do niego zastosowac, zachecam do powrotu do meritum watku, niestety ale nie moge pozwolic by watek byl prowadzony nadal w obecnej formie.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-09-03 o 08:52
vril jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kosmetyki, mineralne, minerals, minerały, przepisy, samodzielnie

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości