A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukujących - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-09-03, 10:08   #241
SugaMama1988
Zadomowienie

GG do SugaMama1988
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Vril,rozumiem że jako moderator musiałaś "ukrucić" pewne działania i zwrócić uwagę na pewne sprawy ale puki co miejsce miała jedynie sytuacja w której Farraige chętnym wizażankom dała do przetestowania swój "wyrób" aby skonfrontować swoje odczucia co do jego jakości z osobami po pierwsze postronnymi po drugie o innych cerach w innym wieku i myślę, że nie w charakterze podsycania przyszłych klientek.Inną sprawą moim zdaniem jest to, że my jako testujące wygłaszamy na forum zadowolenie i chęć ewentualnego zakupu-oczywiście bardzo chętnie kupię od Farraige to co wytwarza bo jest naprawdę fantastyczne jakościowo ale nie zrobię tak ja jak i inne wizażanki które się zapoznały z cudeńkami od Farraige za pośrednictwem wizażu a napewno nie tego wątku-bonie do tego on służy myślę,że po prostu uprzedziłaś "nas" że tak sobię pozwolę zaklasyfikować przyszłe klientki zanim stworzymy wymiankowe osobne forum dla produktów Farraige lub gdy rozwiąże to sama Farraige w inny rozsądny sposób nienaruszający wizażowego regulaminu myślę, że to będzie najrozsądniejsze rozwiązanie z którym się zgodzą dziewczyny i którym nie narazimy się wam Moderatorom bo tego przecież wszyscy chcemy uniknąć prawda?

SugaMama1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 11:04   #242
Farraige
BAN stały

Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Witam serdecznie,

Gwoli wyjaśnienia - absolutnie nie chciałam budować w tym wątku bazy klientów...

Jest dokładnie tak jak mówi SugaMama1988. Udało mi się wykonać podkład, z którego jestem zadowolona, ale chciałam po prostu zobaczyć czy podobne odczucia co do podkładu mają inne Wizażanki - "posiadaczki" innych cer... Wcale nie chciałam nawet wspominać o otwieraniu "fabryki" ... A czy po prostu nie można by tylko usunąć posty, w których pada informacja o otwieraniu firmy i o wyrażeniu chęci zakupu? Czy to nie byłoby wyjście?

Oczywiście za pośrednictwem tego wątku nikt nic nie będzie przecież kupował...

Pozdrawiam ciepło,
Farraige

Edytowane przez Farraige
Czas edycji: 2009-09-03 o 13:01
Farraige jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 02:24   #243
Lorri
Moderator

Dzieki uprzejmości KKZJ miałam okazję przetestować pudry jedwabne - z TKB i Conservatorie, pokuszę się o małe porównanie:

TKB, Micro Fine Silk Powder
• lepiej się rozprowadza, daje lepszy "poślizg",
• jest bardziej "sypki",
• bardziej transparentny,
• ma mocniejszy zapach (specyficzny, średnio przyjemny),
• powinien być dobrym dodatkiem do pudrów i różów.

The Conservatorie, Superfine Silk Powder
• nie rozprowadza się tak "jedwabiście" jak TKB, ale za to
• ma lepszą przyczepność,
• daje lepsze krycie,
• ma mniej intensywny zapach,
• możliwe, że sprawdziłby się jako dodatek do podkładów i cieni.

Kolorem praktycznie się nie różnią, są oczywiście dużo bielsze niż proszki z jedwabiu dostępne w polskich sklepach i w przeciwieństwie do nich - bezziarniste (podobnie puder z Silk Naturals, niestety zostało mi już po nim tylko wspomnienie).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-09-04 o 02:33
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 11:04   #244
hona
Przyczajenie

Dot.: KOSMETYKI MINERALNE - kody, promocje, kupony, przeceny, wyprzedaże, zniżki

Witajcie dziewczyny!Mam nadzieje ,że mi pomożecie.Mam alergie na kosmetyki kolorowe(sztuczne barwniki).Chcę sobie zmontować szminkę do ust jakiego minerału mogę użyć-nie może zawierać w składzie chromuCL77288,CL289.Lubie odcienie czerwono -brązowe.Kupiłam cienie z Rhei skład mica,titanium dioxide,iron oxides-niewiele mi to mówi.Producent zarzeka się,że to minerały,jednak krótki opis.Licze na was,bo bez makijażu życie jest smutne

Notka od moderatora.
Przenosze post. Prosze sie zapoznac z watkami redakcyjnymi podwieszonymi u gory strony oraz czytac pierwsze posty watkow, w ktorych sie wpisujesz
Witam na forum

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-09-05 o 13:03 Powód: zly watek
hona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 11:43   #245
biedronqa
Rozeznanie

Zaczęły mnie kusić własnoręcznie miksowane podkłady mineralne . Na razie planuję mało-zaawansowane miksy na bazie gotowych podkładów (zamówiłam sobie Untinted Foundation Bases Lumiere w formułach FF i VV). Chciałabym uzyskać kolor podobny do Fawn int. EDM i Anastasia EGM (czyli jasny żółtek).
Planuję oprzeć się na pigmentach CS - na pewno będzie mi potrzebny Yellow Oxide Powder (CI# 77492 CAS# 51274-00-1); zastanawiam się czy inne pigmenty też mi będą potrzebne (bo nie wiem, czy z samym żółtym nie wyjdzie mi coś bardziej pasującego na cień do oczu niż na podkład). Może powinnam wziąć także jakiś brązowy (tylko który?) i różowy pigment?
Proszę o radę
biedronqa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 12:39   #246
Farraige
BAN stały

Hej biedronqa,

Na pewno będziesz potrzebować żółty - on schodzi w największych ilościach. Na pewno też będziesz potrzebować czerwony pigment - okazuje się, że każda cera ma w sobie trochę czerwieni - nawet żółtawe cery... Czerwonego nie będziesz potrzebować dużo, ponieważ dodaje się go w baaaaardzo małych ilościach. Aby zneutralizowac kolor przydaje się szalenie niebieska ultramaryna.

Brązowy pigment też może się przydać, ale nie powiedziałabym, ze jest on niezbedny. Do tworzenia kolorow oliwkowych przydatny jest rowniez zielony tlenek zelaza (chromium oxide green). Ale nie sa one niezbędne...

Powiedzialabym wiec tak, ze jako poczatkowy niezbednik:
- yellow iron oxide (duzo)
- red iron oxide (mało)
- ultramarine blue (mało)

Pozdrawiam bardzo ciepło,
Farraige
Stary 2009-09-05, 12:47   #247
biedronqa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Farraige Pokaż wiadomość
Hej biedronqa,

Na pewno będziesz potrzebować żółty - on schodzi w największych ilościach. Na pewno też będziesz potrzebować czerwony pigment - okazuje się, że każda cera ma w sobie trochę czerwieni - nawet żółtawe cery... Czerwonego nie będziesz potrzebować dużo, ponieważ dodaje się go w baaaaardzo małych ilościach. Aby zneutralizowac kolor przydaje się szalenie niebieska ultramaryna.

Brązowy pigment też może się przydać, ale nie powiedziałabym, ze jest on niezbedny. Do tworzenia kolorow oliwkowych przydatny jest rowniez zielony tlenek zelaza (chromium oxide green). Ale nie sa one niezbędne...

Powiedzialabym wiec tak, ze jako poczatkowy niezbednik:
- yellow iron oxide (duzo)
- red iron oxide (mało)
- ultramarine blue (mało)

Pozdrawiam bardzo ciepło,
Farraige
Dziękuję za odpowiedź
Mam jeszcze takie pytanie, który pigment red iron oxide lepiej kupić - Red Iron Oxide - 170 shade czy Red Iron Oxide Blue/Red shade? A jeżeli bym chciała także brązowy (brown oxide), to lepiej wziąć dark czy medium?
Aha i mam rozumieć, że Ultramarine Pink nie bedzie mi potrzebny?
Stary 2009-09-05, 13:18   #248
hona
Przyczajenie

Witajcie dziewczyny!Chce sobie zmontować szminkę z naturalnych składników(mam alergie na sztuczne barwniki,barwniki azowe,olejki eteryczne i chrom)z jakich pigmentów moge otrzymać czerwonawe odcienie.Co myslicie o tymCL77491.CL77718proszę o opis.Jeżeli ,któraś z Was mogła by pomóc-będe wdzęczna
Stary 2009-09-05, 16:55   #249
Farraige
BAN stały

Witaj,

Wez Red 170 z tych dwóch Zawsze mozesz dodac wiecej ultramaryny, by ochłodzić czerwień Ultamarine Pink nie jest w ogóle potrzebne do podkładów..
Tak naprawdę nie potrzebujesz brązu.... Może zacznij na początek od kolorów podstawowych: żółtego, czerwonego i niebieskiego? Tak naprawdę, gdy zmieszasz te 3 kolory w równych ilościach - dostaniesz brąz. Brąz też można uzyskać mieszająć żółty w większej ilości, z mniejszą ilością czerwieni i czarnego tlenku żelaza... Dzięki temu możesz sobie sama zmieszać brąz, który Ci najbardziej odpowiada
Stary 2009-09-05, 19:36   #250
biedronqa
Rozeznanie

Talking Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Witaj,

Wez Red 170 z tych dwóch Zawsze mozesz dodac wiecej ultramaryny, by ochłodzić czerwień Ultamarine Pink nie jest w ogóle potrzebne do podkładów..
Tak naprawdę nie potrzebujesz brązu.... Może zacznij na początek od kolorów podstawowych: żółtego, czerwonego i niebieskiego? Tak naprawdę, gdy zmieszasz te 3 kolory w równych ilościach - dostaniesz brąz. Brąz też można uzyskać mieszająć żółty w większej ilości, z mniejszą ilością czerwieni i czarnego tlenku żelaza... Dzięki temu możesz sobie sama zmieszać brąz, który Ci najbardziej odpowiada
Farraige, dziękuję za pomoc
Przed chwilą złożyłam na CS zamówienie na pigmenty.
A jeszcze mam pytanko natury technicznej - w jaki sposób łączysz ze sobą poszczególne składniki mineralnych mieszanek?
Przeglądnęłam na szybko ten watek i wynotowałam, że niektóre osoby używają młynka do kawy (ja niestety takiego nie posiadam) albo mieszają w woreczkach (co jest chyba czasochłonne).
Ja zrobiłam dzisiaj małą mieszankę (chciałam zlikwidować bielący efekt Boron Nitride Lubricious 16 Micron, więc wymieszałam go z Soft Focus Golden EGM i odrobinką Winged Butter int. EDM) - mieszałam składniki elektrycznym spieniaczem do kawy w wazoniku przypominającym kształtem kolbę (wymieszało się fajnie, tyle, że strasznie pyliło przy mieszaniu).

A jakby ktoś szukał takiego elektrycznego spieniacza do kawy (przydaje się zwłaszcza przy robieniu różnych mazideł), to bardzo fajny i stosunkowo niedrogi (5,99 zł) jest w IKEA.
Stary 2009-09-05, 20:02   #251
Farraige
BAN stały

Hej Hona,

Ale chyba - o ile się nie mylę - CL77491. to czerony tlenek żelaza, CL77718 to talk?

Pozdrawiam,
Farraige

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Hej,

Ja w celach domowo-mieszalniczych uzywam własnie młynka do kawy. Do małych ilości sprawdza się super Fajny sposób: żeby się nie pyliło - naciągnąc worek foliowy między młynkiem a pokrywką, to znaczy na gorę młynka go dać, a potem dopiero przykryć pokrywką... Mam nadzieję, że dobrze wyjasniłam - jakoś nie mogę dobrać odpowiednich słow

Tylko należy pamiętać, że mielenie w młynku błyszczacych mik sprawia, że tracą one ów blask i stają się bardziej matowe... Takze blyszczace i kolorowe miki należy dodawac pod koniec, albo mieszac ręcznie...

Pozdrowionka :-*
Stary 2009-09-05, 20:31   #252
lukrecja222
Zakorzenienie

Cytat:
Hej Hona,

Ale chyba - o ile się nie mylę - CL77491. to czerony tlenek żelaza, CL77718 to talk?

Pozdrawiam,
Farraige

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Hej,

Ja w celach domowo-mieszalniczych uzywam własnie młynka do kawy. Do małych ilości sprawdza się super Fajny sposób: żeby się nie pyliło - naciągnąc worek foliowy między młynkiem a pokrywką, to znaczy na gorę młynka go dać, a potem dopiero przykryć pokrywką... Mam nadzieję, że dobrze wyjasniłam - jakoś nie mogę dobrać odpowiednich słow

Tylko należy pamiętać, że mielenie w młynku błyszczacych mik sprawia, że tracą one ów blask i stają się bardziej matowe... Takze blyszczace i kolorowe miki należy dodawac pod koniec, albo mieszac ręcznie...

Pozdrowionka :-*
Ależ masz wiedzę Farraige Zawodowo się zajmujesz takimi rzeczami, czy to bardziej zainteresowania?
lukrecja222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 20:34   #253
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez biedronqa Pokaż wiadomość
Farraige, dziękuję za pomoc
Przed chwilą złożyłam na CS zamówienie na pigmenty.
A jeszcze mam pytanko natury technicznej - w jaki sposób łączysz ze sobą poszczególne składniki mineralnych mieszanek?
Przeglądnęłam na szybko ten watek i wynotowałam, że niektóre osoby używają młynka do kawy (ja niestety takiego nie posiadam) albo mieszają w woreczkach (co jest chyba czasochłonne).
Ja zrobiłam dzisiaj małą mieszankę (chciałam zlikwidować bielący efekt Boron Nitride Lubricious 16 Micron, więc wymieszałam go z Soft Focus Golden EGM i odrobinką Winged Butter int. EDM) - mieszałam składniki elektrycznym spieniaczem do kawy w wazoniku przypominającym kształtem kolbę (wymieszało się fajnie, tyle, że strasznie pyliło przy mieszaniu).

A jakby ktoś szukał takiego elektrycznego spieniacza do kawy (przydaje się zwłaszcza przy robieniu różnych mazideł), to bardzo fajny i stosunkowo niedrogi (5,99 zł) jest w IKEA.

http://pl.skate-europe.com/headshop/...y_do_ziol.html

Dziewiąty rok na wizażu

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2009-09-05 o 21:06
pastereczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 21:18   #254
Farraige
BAN stały

Wiele mniejszych firm mineralnych w USA miesza "proszki" na maszynach typu food processor - najbardziej chwalone są Oster oraz Sunbeam Kitchen Assistant.

Lukrecjo222, ja do tej pory to tak hobbystycznie, ale teraz poważnie myślę o wstąpieniu na ścieżkę zawodową Zobaczymy co z tego wyjdzie... Ale nie chcę się Moderatorom narazić więc milknę
Stary 2009-09-05, 22:05   #255
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez biedronqa Pokaż wiadomość
Odnośnie metody woreczkowej - jest czasochłonna lub nie, zależy jak na to spojrzeć, nie trzeba się jakoś szczególnie oddawać temu zajęciu, można np. miętolić siedząc przed telewizorem . Według mnie, jeśli ktoś robi kosmetyki tylko na własne potrzeby, to może się spokojnie obyć bez młynka. W woreczkach 7 x 10 cm miesza się bez problemu do 10 g kosmetyku. Bezpieczeństwo, higiena i wygoda to niewątpliwie największe zalety tej metody: nic się nie pyli, proszki nie mają kontaktu z częściami mechanicznymi miksera, metalowymi nożami (porządne młynki mają oczywiście noże z odpowiedniej stali, ale z czego są te w młynkach ręcznych, to już pewnie tylko chiński producent wie ), nie musimy niczego czyścić po skończeniu. Przy bardzo długim mieszaniu trzeba tylko zwracać uwagę, czy w woreczku nie powstało jakieś mikrouszkodzenie, od razu to widać - pojawia się dymek z proszku, wystarczy przesypać zawartość do nowego woreczka. Przy odrobinie chęci można perfekcyjnie rozmieszać pigmenty, a wbrew pozorom mieszanie mechaniczne nie zawsze daje taki efekt, nierozbite kolorowe "kropki" widziałam nieraz, nawet w podkładach EDM.

Cytat:
Napisane przez hona Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny!Mam nadzieje ,że mi pomożecie.Mam alergie na kosmetyki kolorowe(sztuczne barwniki).Chcę sobie zmontować szminkę do ust jakiego minerału mogę użyć-nie może zawierać w składzie chromuCL77288,CL289.Lubie odcienie czerwono -brązowe.Kupiłam cienie z Rhei skład mica,titanium dioxide,iron oxides-niewiele mi to mówi.Producent zarzeka się,że to minerały,jednak krótki opis.Licze na was,bo bez makijażu życie jest smutne
Masz do dyspozycji czerwone i brązowe tlenki żelaza (Iron Oxides, dostępne np. w CS, większy wybór w TKB) i całą masę pigmentów mniej lub bardziej perłowych (miki powlekane tlenkami, np. CS lub TKB). W USA zabronione jest stosowanie ultramaryn w produktach przeznaczonych do ust, zgodnie z przepisami UE jest to dozwolone, więc decyzja należy do nas.

Związki chromu, na które jesteś uczulona, to pigmenty zielone/szmaragdowo-niebieskawe:
CI 77288 - Chromium Oxide Green
CI 77289 - Chromium Hydroxide Green (lub Hydrated Chromium Oxide Green)

Unikaj cieni do powiek w tych kolorach, sprawdzaj składy, również podkładów (odcienie oliwkowe).

Tak, Rhea to czyste minerały (ale chyba niezbyt lubiane przez Polki).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-09-05 o 23:11
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2009-09-06, 00:00   #256
moodlishka
Raczkowanie

Witam wszystkich
Na forum ogolnie sie malo udzielam, ale czytam zawziecie. Ostatnio mysle o ukreceniu primera, ktory zapewni mi mat (strasznie sie swiece) ale jednoczesnie nie wysuszy. Chcialabym zamowic kilka rzeczy na CS i pomyslalam o takim skladzie primera:

rice powder 65%
silica spheres 15%
boron nitride 16 micron matte effect 15%
magnesium stearate 5%

Co o tym myslicie, cos z tego bedzie? Cos zmienic, dodac, odjac? Dopiero zaczynam z mineralami i biochemia ogolnie, wiec za bardzo sie jeszcze nie orientuje w tym wszystkim. Prosz o wyrozumialosc i pomoc.
Stary 2009-09-06, 08:15   #257
pastereczka
Organizatorka

Lorri czekałam na Ciebie z ta ultramaryną właśnie Ja tez jestem zwolenniczką woreczków

Dziewiąty rok na wizażu
Stary 2009-09-06, 12:18   #258
hona
Przyczajenie

Witajcie!Dziewczyny potrzebuje kupić naturalny barwnik,lub pigment kolor czerwony,lub czerwono-brązowy.Dajcie jakieś namiary na Polske.
Stary 2009-09-06, 14:29   #259
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez hona Pokaż wiadomość
Witajcie!Dziewczyny potrzebuje kupić naturalny barwnik,lub pigment kolor czerwony,lub czerwono-brązowy.Dajcie jakieś namiary na Polske.
kupujemy w USA, moze na all bedzie albo w watku wymiankowym ktos ma

Dziewiąty rok na wizażu
Stary 2009-09-08, 03:06   #260
Lorri
Moderator

Przepisy UE i FDA odnośnie stosowania pigmentów nieorganicznych:

http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...3&postcount=16

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-10-22 o 00:12
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2009-09-13, 18:59   #261
paulaql
Raczkowanie

Zrobiłam sobie przed chwilką błyszczyki mineralne (względnie pseudomineralne, bo to jednak błyszczyki), ale jako pigmentów użyłam właśnie minerałów

Pierwszy różowy i drugi beżowy mają w składzie wosk, olej jojoba i masło kakaowe. Trzeci to jest wosk do brwi (zamiast masła kakaowego - olej kokosowy i większe proporcje wosku), notabene świetny - wszystkie włoski trzyma na swoim miejscu i nabłyszcza. Polecam takie wariacje

I przepraszam za ślady mazania pędzelkiem po błyszczykach, nie mogłam się powstrzymać z wypróbowaniem przed pstryknięciem fotki

paulaql jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 21:03   #262
Estella
Zakorzenienie

Różowy ma śliczny kolor!

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 22:38   #263
gabs
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do gabs

A widziałyście w wątku poświęconym BU pomysł na mieszanie glinek z pudrem? Sama wyczarowałam sobie taki miks:

5 ml pudru bambusowego z BU
2,5 ml krzemionki z CS
2,5 ml Finishing Dust z EDM (nie podszedł mi jako puder)
2,5 ml francuskiej glinki białej z NP

Zapytam naszego eksperta, czyli Lorri, co uważa o tym składzie? Wiem, wysuszający dosć, ale biorąc pod uwagę, że mam do zmatowienia sebum, krem i olej z witaminą C, to jednak wolę nie pozostawiać zbyt wielkiego pola manewru na buzi. Puder ma lekki kolor z Finishing Dust, ale sądzę, że będzie jednak dość transparentny - testy od jutra, mieszałam w trakcie emocjonującego meczu na ukojenie nerwów

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 23:49   #264
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
A widziałyście w wątku poświęconym BU pomysł na mieszanie glinek z pudrem? Sama wyczarowałam sobie taki miks:

5 ml pudru bambusowego z BU
2,5 ml krzemionki z CS
2,5 ml Finishing Dust z EDM (nie podszedł mi jako puder)
2,5 ml francuskiej glinki białej z NP

Zapytam naszego eksperta, czyli Lorri, co uważa o tym składzie? Wiem, wysuszający dosć, ale biorąc pod uwagę, że mam do zmatowienia sebum, krem i olej z witaminą C, to jednak wolę nie pozostawiać zbyt wielkiego pola manewru na buzi. Puder ma lekki kolor z Finishing Dust, ale sądzę, że będzie jednak dość transparentny - testy od jutra, mieszałam w trakcie emocjonującego meczu na ukojenie nerwów
Eee, zaraz eksperta...

Glinki w kosmetykach mineralnych to norma. Ja akurat ich unikam, według mnie, skrobia ryżowa z dodatkiem krzemionki przedłuża mat wystarczająco (nawet chyba zmniejszę stężenie krzemionki w pudrze do 5%), kaolin jest mi zbędny, zawsze mnie suszył.
Nie podałaś co prawda stężeń procentowych, ale jestem pewna, że uschłabym na wiór od takiej mieszanki, bambus + krzemionka + kaolin . Trzymam się uparcie zasady: nie matowić lica na siłę, żeby nie przesuszyć, żeby się bardziej nie przetłuszczało. Kto chce, niech testuje, ja jednak nie polecam.

Stary 2009-09-14, 13:08   #265
curry
Zadomowienie

paulaql moglabys podac szczegolowy przepis na wosk do brwi? Skad masz takie fajne pudeleczka?

curry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 15:52   #266
paulaql
Raczkowanie

@ Curry
Bazowałam na przepisie na błyszczyk, tj:
20% wosk pszczeli/candelilla
40% olej stały w temp. pokojowej/masło
40% ojej płynny
+minerały jako pigmenty

Zależy jak bardzo twardy chcesz otrzymać wosk (ja dałam wszystkiego 1/3), ale nawet super twardy (więcej wosku) można nakładać patyczkiem kosmetycznym mocniej nabierając-maziając po wosku. I taki najbardziej ujarzmia niesforne włoski
Opakowania są tu -> http://www.zrobsobiekrem.pl/?238,opa...blyszczyk-5-ml

EDIT: Zapomniałam oczywiście dodać w instrukcji, że wszystkie półprodukty kosmetyczne wrzuciłam do zlewki, którą wstawiłam do gotującej się wody w płaskim garnku, wszystko się ładnie stopiło i jak zaczęło mętnieć dodałam minerałki, wymieszałam bagietką, przelałam gorący błyszczyk do opakowania, wstawiłam na 5 minut do lodówki, żeby szybciej stężało i gotowe

@ Estella
Dziękuję

Edytowane przez paulaql
Czas edycji: 2009-09-14 o 16:02
paulaql jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 18:46   #267
marcheweczka
Raczkowanie

Witam i uprzejmie donoszę, że powstał sklep www.kolorowka.com, (takie Zrób Sobie Puder ) i planuję sobie coś wymieszać jako biochemiczka nie mogąca zmatowić swojego filtra (i nie patrząca już na destabilizację).
Czy puder składający się:
z 3 części pudru ryżowego
1 części Sericite Mica http://www.kolorowka.com/71,serecite-mica-probka-5-ml.html
1 części Stearynianu agnezu http://www.kolorowka.com/85,stearyni...obka-5-ml.html
i tlenku morelowego dla koloru http://www.kolorowka.com/7,tlenek-mo...obka-5-ml.html

ma prawo bytu? Nie odpadnie mi z twarzy, nie wysuszy jej na wiór? Dodam, że chcę zmatowić naprawdę tłusty filtr, mam cerę mieszaną, pryszczatą , ale jest dobrze nawilżona.
Dziękuję!

Edytowane przez marcheweczka
Czas edycji: 2009-10-02 o 19:15
marcheweczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 20:05   #268
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Witam i uprzejmie donoszę, że powstał sklep www.kolorowka.com, (takie Zrób Sobie Puder ) i planuję sobie coś wymieszać jako biochemiczka nie mogąca zmatowić swojego filtra (i nie patrząca już na destabilizację).
Czy puder składający się:
z 3 części pudru ryżowego
1 części Sericite Mica http://www.kolorowka.com/71,serecite-mica-probka-5-ml.html
1 części Stearynianu agnezu http://www.kolorowka.com/85,stearyni...obka-5-ml.html
i tlenku morelowego dla koloru http://www.kolorowka.com/7,tlenek-mo...obka-5-ml.html

ma prawo bytu? Nie odpadnie mi z twarzy, nie wysuszy jej na wiór? Dodam, że chcę zmatowić naprawdę tłusty filtr, mam cerę mieszaną, pryszczatą , ale jest dobrze nawilżona.
Dziękuję!
widziałam ten sklep dałam już link na Plotkowym i ogólnym :d le super.
Wiesz, dodałabym trochę krzemionki ewentualnie (10%) i powinno być ok.

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 20:57   #269
Isztar01
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 11

Lorri , czy titanium dioxide jest kancerogenny? Przeczytalam dzisiaj na amerykanskiej stronie...""Skin Deep" is the title of an investigative report prepared in 2004 by the Environmental Working Group (EWG), an advocacy organization based in Washington, DC. The EWG examined 711 lipstick products and found that 28% contained ingredients associated with cancer risk from chemicals like butylated hydroxytoluene, Nylon 6, ferric oxide, polyethylene, and titanium dioxide.2.." http://www.604industries.com/portal.php?page=136
Isztar01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 21:00   #270
marcheweczka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
widziałam ten sklep dałam już link na Plotkowym i ogólnym :d le super.
Wiesz, dodałabym trochę krzemionki ewentualnie (10%) i powinno być ok.
Dzięki, jak dostanę i wymieszam, na pewno opiszę tu wrażenia
marcheweczka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kosmetyki, mineralne, minerals, minerały, przepisy, samodzielnie

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości