Co zrobić zeby bylo fajnie ?? WEJDZ PROSZE - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-03, 11:22   #1
shrekus
Przyczajenie

Co zrobić zeby bylo fajnie ?? WEJDZ PROSZE

Witam, dziewczyny macie jakieś pomysły na zmiany?? Wiem , wiem pewnie pierwsze co przyszlo wam do glowy to dieta, ale juz nad tym pracuje, poki co mam 6 kg mniej Czekam na Wasze pomysły, bo wiem ze macie ich pełno. A ja nie potrafie wymyslic nic oryginalnego. Nie klikajcie BACK tylko prosze napiszcie co myslicie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P010209_13.59[01].jpg (149,3 KB, 409 załadowań)
shrekus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 13:54   #2
Karolina Maria
Zadomowienie

GG do Karolina Maria
Witaj, ja Ci chętnie pare słów napiszę...

Takie moje uwagi:
- ten kolor wlosow jest troche mdły dla Ciebie
-zaczesane wlosy tworza jeszcze bardziej okragła buzie.
- masz ładna buzie i ja mam pomysl na Ciebie w brazach.
-odradzam wlosy bordo i blond.

To tak moja idea

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

nie załaczyl sie załacznik

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nawizaz2.jpg (23,1 KB, 186 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2009-03-03 o 14:13
Karolina Maria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 14:16   #3
eweelina111
Raczkowanie

Dot.: Co zrobić zeby bylo fajnie ?? WEJDZ PROSZE

ja o diecie nawet nie pomyślałam! więcej wiary w siebie jesteś bardzo ładna ale włosy powinny być ciemne jak koleżanka wyżej 'zrobiła' bardzo ładnie było by ci w takich włosach i ciemniejszym makijażu

i wydaje mi się że brewki nierówno wyregulowane

zapuszczam włosy, biorę skrzyp+pokrzywa, pije czerwoną herbatę i dbam o ciało!

e-torebka.pl kod rabatowy - bc0b07c5

eweelina111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 14:27   #4
eloi
Rozeznanie

Według mnie powinnaś zapuścić włosy ( i zadbać o nie ), obecny kolor niestety nieciekawy, może faktycznie przydałby Ci się jakiś nie za ciemny brązik
Jeśli nie masz nic przeciwko malowaniu się , to z pewnością możesz Sobie modelować buzię , by uzyskać nieco smuklejszy jej wygląd ( na makijażach jest podane mnóstwo świetnych przykładów, również jeśli chodzi o zastosowane kosmetyki). Masz bardzo ładnie wykrojone usteczka , błyszczyk na nie i będzie już super Oczy też ładniutkie , mimo tendencji do lekkiego opadania kącików (też odsyłam na Makijaże , można tam znaleźć odpowiednie wskazówki co,jak i czym) - brązowa maskara pomoże Ci je wydobyć i pokazać światu
Natomiast co do kolczyków , jakie masz na zdjęciu - dodatkowo zaokrąglają Twoją buzię, to nie Twój fason. Przymierz może raczej jakieś na sztyftach, ewentualnie długie , wiszące ( ale to też raczej jak już będziesz miała dłuższe włosy ).
Na podstawie jednego tylko zdjęcia ciężko orzekać coś z całą pewnością na temat Twojego typu kolorystycznego , ale wydaje mnie się ,że jesteś latem . Sprawdzić to jest w sumie dość łatwo - w jakimś sklepie poszukaj paru rzeczy z palety barw lata i zobacz (najlepiej w świetle dziennym ), czy Twoja cera wygląda na zdrowszą w połączeniu z daną barwą.
Tylko wybieraj rzeczy w różnych kolorach z palety , w jednych barwach jest nam po prostu bardziej znakomicie ,w innych też dobrze , ale one tylko pomagają określić nasz typ, do nas samych należy już znalezienie idealnego dla nas odcienia na podstawie wstępnych eliminacji
Powodzenia
eloi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 15:06   #5
kamila9422
Rozeznanie

powinnaś sobie zrobić fryzurę taką jaką zaproponowała ci Karolina Maria. Twarz w tych włosach wygląda smuklej, a i kolor o wiele bardziej do Cb pasuje. Maluj mocniej oczy, np smoky eye i usta w miarę jak lubisz ciemne xD
kamila9422 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 15:36   #6
All_that_jazz
Zakorzenienie

Inna fryzura.
Może niekoniecznie inny kolor ale na pewno inne cięcie i uczesanie.
Marz twarz okrągłą i powinnaś wybierać fryzury do tego kształtu twarzy.

Zacznij uprawiać jakiś sport albo zapisz się na naukę tańca.

Łykaj Bio CLA z zieloną herbatą.

Używaj różu do policzków.Najlepiej przejdź się do wizażystki na konsultacje i naucz się optycznie wyszczuplać twarz za pomocą makijażu i modelowania kości policzkowych różem.

Przyciemnij brwi-są specjalne zestawy do makijażu brwi.Podkreśl makijażem oczy i usta,żeby nie ginęły w twojej okrągłej twarzy.Bo okrągła twarz bez żadnych podkreślonych elementów wydaje się płaska i pozbawiona wyrazu.
All_that_jazz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 15:37   #7
Karolina Maria
Zadomowienie

GG do Karolina Maria

Przesadzilam z rzesami ale chodzilo o to zeby pokazac mocny makjaz.
Stary 2009-03-03, 17:30   #8
herbeauty
Raczkowanie

Troszke wiecej wiary w siebie Po twojej twarzy nawet niebylabym w stanie stwierdzic jak wyglada Twoja fryzura. Wiesz mam kilka bardzo szczuplutkich kolezanek ktore maja podobnie okragle twarze do Ciebie Nie ma zdjecia twojej figury wiec w tym temacie nie mam jak sie wypowiedziec.
Jezeli chodzi o fryzurke to radzilabym jakos podniesc troszke twe wlosy. Ta fryzurka zbyt mocno zaokragla twoja twarz. nawet samo podniesienie grzywki(bardzo modne) duzo by zienilo. Zmiana koloru to juz twoja decyzja, ladny braz moze u Ciebie wygldac naprawde fajnie. A moze troszke ten blad jakos podkreslic?
Z tego co wiem to zeby wyszczuplic twarz uzywa sie rozow, ale na makijazu to ja sie raczej nie znam.
To tyle co mi przychodzi do glowy.
herbeauty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 19:03   #9
aassiiaa11
Rozeznanie

co do makijażu wyszczuplającego (ktory sam tez stosuje ) mogę troszkę podpowiedzieć
na pierwszym obrazku zaznaczyłam gdzie rozjasic buzie jaśniejszym podkładem ( sama maluje sie 2 podkładami , jeden jasniejszy a drugi ciemniejszy o 2 tony ) bordowym kolorem zaznaczylam miejsce i sposób nałożenia rozu..
2 obrazek to jak efekty (przepraszam ze tak nieudolnie zrobione ale chciałam wyraźnie pokazać różnice ) pozdrawiam !
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizaz2.jpg (65,1 KB, 345 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaz.jpg (121,6 KB, 342 załadowań)
aassiiaa11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 20:47   #10
nacioszek
Raczkowanie

genialnie zrobiony mejkap na ostatnim zdjęciu - brawa dla aassii11

Tak ogólnie to uważam, że masz delikatną urodę, i ważne jest żeby jej nie zgubić zbyt ciemnym kolorem włosów, więc chyba dobry jest taki, który opisują forumowiczki wyżej - ciemny blond/lekki brązik, do tego może grzywka na ukos, bo prosta to nie wiem... No i używaj tuszu do rzęs - wg mnie jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości

Powodzenia
nacioszek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 22:56   #11
lasiczka,,
Przyczajenie

jestem pod wielkiem wrazeniem makijazu ktory zrobila aassiiaa11. Brawo!
lasiczka,, jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 23:02   #12
Karolina Maria
Zadomowienie

GG do Karolina Maria

Dodałam włosy do super make upu aassiiaa11 i tak to wyszło.

Ciekawe jak się spodoba naszej załozycielce wątku.
Bardzo ładna bużka do takich eksperymentów bo wiele kolorów pasuje, uwazam ze w brązie bardzo łądnie i z tym make up...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Untitled 1.jpg (36,5 KB, 215 załadowań)
Stary 2009-03-04, 09:17   #13
shrekus
Przyczajenie

Kochane jestescie,ale mialam juz ciemne wlosy <na zdjeciu> i nie jestem pewna czy bylo mi dobrze. Ale nad jasnym brazem musze pomyslec. Ale jak bym mocniej podkreslila oczy to myslicie ze blond by mi nie pasowal?? A co do makijazu to chyba faktycznie musze sie wybrac do jakiegos specjaalisty, tylko gdzie ?? mieszkam w Londynie, a tu ciezko znalezc 'kogos polskiego' . Co tu duzo mowic, nie umiem sie malowac, chociaz bardzo bym chciala A tak w ogole to jakie kolory cieni polecacie?? bo lubie fiolet<na zdjeciu>! do analizy dodaje kolejne zdjecia dzieki <buzki>
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0008 modified.jpg (125,0 KB, 313 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0714 modified.jpg (111,7 KB, 253 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0861 modified.jpg (128,8 KB, 244 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P061108_13.47.jpg (166,0 KB, 182 załadowań)
Stary 2009-03-04, 09:50   #14
trinee
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 2
GG do trinee

Ślicznie wyglądasz na 1 zdjęciu. Pasują Ci ciemniejsze odcienie.
trinee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 10:59   #15
loluska
Zakorzenienie

oJ ..... Brąz!!!

19.04.15 - nasze pierwsze spotkanie
loluska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 11:53   #16
eloi
Rozeznanie

Aassiiaa11 , genialna robota,pięknie pokazałaś Shrekusi jak wymodelować twarz
Shrekusieńko , jeśli "nie widzisz" Siebie w brązach , to może wzmocnij Swój ciemny popielaty blond (np. jakąś szamponetką na początek) . Ładnie wyglądał kolorek włosów na zdjęciu w koralowej bluzeczce , szkoda tylko ,że miałaś okulary i nie widać ,czy wydobywał Twoje oczęta. I nie rób Sobie więcej pasemek ,lepsze są refleksy .Koniecznie też zapuszczaj włosy A potem rach-ciach i tnij tak ,jak pokazała to Karolina Maria.
Skoro mieszkasz w Londynie , to biegiem po różnokolorowe staniki (tam są przecież tanie i co za wybór ,ehh , nie mogę się doczekać lata i ponownego buszowania po londyńskich sklepach ) - a przynajmniej różnokolorowe ramiączka I wygląda na to ,że rzeczywiście jesteś chłodnym typem urody , więc trzymaj się zimnej palety barw .
Co do makijażu - podstawą są pędzelki , co tu dużo gadać, następnie dobrze dobrane do rodzaju i koloru karnacji podkłady ( tu niestety jest tak ,że trzeba samemu przetestować je na sobie , ale jak się już trafi na te właściwe ,to po robocie ) - trzymaj się tonacji beżowej a unikaj brzoskwiniowej ; jeśli obawiasz się różu to spróbuj pudru brązującego, też się sprawdza w tej roli ; a potem to już tylko pozostaje ćwiczyć na sobie
Z cieniami do oczu to pewnie możesz poszaleć - fiolety , turkusy ,grafity ,szarości - generalnie im ciemniejszy kolor włosów, tym lepiej wyglądają "mocniejsze" oczy.Tylko pamiętaj ,jasne cienie wewnątrz kącików oczu , ciemne na zewnątrz, głównie na górnej powiece.Do podkreślania brwi dobrze się sprawdza paletka essence .
Stary 2009-03-04, 15:58   #17
herbeauty
Raczkowanie

A ja bym Ciebie raczej widziala w bladzie Bardzo podoba mi sie zdjecie 2, no fakt masz okularki i nie wiedac twarzy, ale kolorek mi sie podoba.
Jezeli chodzi o makijaz to przypomnialam sobie, ze widzialam kiedys na YouTube wiele fajnych filmikow instruktazowych. Wiem, ze sa tam tego tysiace, moze cos ci sie spodoba.
herbeauty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 16:22   #18
karoola0
Rozeznanie

GG do karoola0

po pierwsze: żadnego farbowania na ciemne kolory! masz delikatną oprawę oczu, delikatną urodę i niech tak pozostanie! to podkreślaj! myślę, że zamiast wydawać pieniądze na wizażystę, zainwestuj w dobre kosmetyki i przybory do malowania. jeżeli nie masz zielonego pojęcia o malowaniu to zacznij od podstaw. wybierz się do sklepu z profesjonalnymi kosmetykami kolorowymi, nie wiem jak wygląda rynek kosmetyków w Angli, ale na pewno znajdziesz MACa(www.maccosmetics.co.uk) kup sobie dobrze dobrany podkład, puder(lub dwa, w tym jeden o ton ciemniejszy od skóry), korektor bronzer, róż i podstawowe pędzle do twarzy. tam z pewnością pomogą Ci w wyborze. kiedy opanujesz podstawy, będziesz mogła poćwiczyć z kolorami i mocniejszym makijażem. jednak od kilku sezonów w urodzie stawiamy na naturalność i naprawdę w makijażu dziennym wcale nie potrzebujesz mocnego podkreślenia. włosy pozostaw w ciemym blondzie. zadbaj poprostu by były zadbane i lśniące, później pomyśl o fryzurce. pamiętaj stawiaj na podkreślenie Twojej delikatnej, wdzięcznej urody pozdrawiam
karoola0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 16:59   #19
karoola0
Rozeznanie

GG do karoola0

a to jeszcze mój taki zestawik "na szybko" dla Ciebie. powinnaśprzyciągać uwagę do dołu jaskrawymi kolorami i błyszczącymi fakturami, a także pokochać obcasy, które sprawią, że będziesz wyglądać smuklej. na górę bluzki w kolorach, w których Twoja twarz będzie wyglądać świeżo. mówię o takim "świeżym" wyglądzie jaki uzyskuje Whitney w The City(http://www.mtv.com/ontv/dyn/the-city...episodes.jhtml wszystkie odcinki od obejżenia w internecie)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (22,5 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg whitney-port.jpg (58,5 KB, 57 załadowań)
karoola0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 19:03   #20
shrekus
Przyczajenie

A ja juz kupilam szamponetke, jasny braz. I co teraz robic??
Stary 2009-03-04, 21:43   #21
PaniKotek
Raczkowanie

Wyrównaj kolor to 'brudnego blondu' + wyciągnij pejsy oraz zrób sobie grzywkę; nie prostą, nie skośną, po prostu kilka włosów opadających na czoło. I to wszystko co bym Ci zaproponowała.

Co do brązu, to może by i wyszczuplił twarz i ją wyciągnął, ALE dodałby lat.

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Cytat:
Napisane przez shrekus Pokaż wiadomość
A ja juz kupilam szamponetke, jasny braz. I co teraz robic??

Szamponetka może Ci zniszczyć kolor włosów, niektórym nie schodzi do końca lub spiera się na dziwne kolory.

SZUKAM czarnych koszulek z zespołami

PaniKotek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 22:16   #22
Agula 88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez herbeauty Pokaż wiadomość
A ja bym Ciebie raczej widziala w bladzie Bardzo podoba mi sie zdjecie 2, no fakt masz okularki i nie wiedac twarzy, ale kolorek mi sie podoba.
Jezeli chodzi o makijaz to przypomnialam sobie, ze widzialam kiedys na YouTube wiele fajnych filmikow instruktazowych. Wiem, ze sa tam tego tysiace, moze cos ci sie spodoba.
zgadzam się zostań przy blondzie ciemny Cie postarza strasznie i do tego ten ciemny makijaż-mi się nie podobasz w tak ciężkim makijażu.
Agula 88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 12:26   #23
monik.a
Zakorzenienie

na poczatku, kiedy zobaczylam przerobke Twojego zdjęcia, chodzi mi o mocniejszy makijaż i brazowe włosy pomyślałam, ze bedzie Ci swietnie w tym kolorze, ale rzeczywiście bardzo Cię on postarzy.
Ja bym sprobowala z makijażem i fryzurą, ale nie farbowała włosów.
monik.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 13:11   #24
shrekus
Przyczajenie

Chyba tak zrobie. mialam ciemne wlosy i wcale sie dobrze z nimi nie czulam, wole miec jasniejsze. Szamponetke juz odlozylam na polke moze kiedys z nia zaszleje, poki co niech czeka na swoj dzien
Stary 2009-03-05, 13:27   #25
aassiiaa11
Rozeznanie

Moje małe propozycje co do koloru włosów
ps. Jednak na twoim miejscu pozostała bym przy blondzie ( zbyt wielkie ingerencje w to co dala nam natura rzadko kiedy wychodzą na dobre )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Pcc4a66cb393375fde72b9cc4f652112d_63494556.jpg (65,5 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pcc4a66cb393375fde72b9cc4f652112d_63494556(2).jpg (65,4 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pcc4a66cb393375fde72b9cc4f652112d_63494556(3).jpg (63,5 KB, 58 załadowań)
aassiiaa11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 13:34   #26
shrekus
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez nacioszek Pokaż wiadomość
genialnie zrobiony mejkap na ostatnim zdjęciu - brawa dla aassii11

Tak ogólnie to uważam, że masz delikatną urodę, i ważne jest żeby jej nie zgubić zbyt ciemnym kolorem włosów, więc chyba dobry jest taki, który opisują forumowiczki wyżej - ciemny blond/lekki brązik, do tego może grzywka na ukos, bo prosta to nie wiem... No i używaj tuszu do rzęs - wg mnie jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości

Powodzenia
Aaaaaaaaa grzywka tez juz byla!! Dawno ale byla i co fajnie??

I jeszcze jedno zdjecie z ciemnymi wlosami w lepszym swietle. To zdjecie chyba ewidentnie pokazuje ze ciemny kolor jest nie dla mnie!! Jak uwazacie??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 25122006083.jpg (153,5 KB, 99 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg luty,marzec 08 284 modified.jpg (125,5 KB, 140 załadowań)
Stary 2009-03-05, 13:46   #27
shrekus
Przyczajenie

A to zdjecie z wczoraj, z ciemniejszymi oczami Coz jest jak jest, malowac ucze sie na sobie Kupilam sobie tez bronzer z Loreal'a dla blondynek, ale nie mam pojecie jak go uzyc. Jak sie wczoraj nim pomalowalam to mialam wrazenie ze mi 'pekaesy' wyrosly <haha>

A jeszcze jedna sprawa, jak myslicie Dziewczyny, moge chodzic w rurkach?? Mam obawy bo mam 155 cm. Ale jak przegladam sie w lusterku to wydaje mi sie ze jest ok. zakladam do nich adidasy, bo botki jeszcze bardziej by mnie skrocily!

Czekam na kolejne rady, buziaki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P040309_14.28.jpg (156,5 KB, 97 załadowań)
Stary 2009-03-05, 14:12   #28
Agula 88
Zakorzenienie

Cytat:
A to zdjecie z wczoraj, z ciemniejszymi oczami Coz jest jak jest, malowac ucze sie na sobie Kupilam sobie tez bronzer z Loreal'a dla blondynek, ale nie mam pojecie jak go uzyc. Jak sie wczoraj nim pomalowalam to mialam wrazenie ze mi 'pekaesy' wyrosly <haha>

A jeszcze jedna sprawa, jak myslicie Dziewczyny, moge chodzic w rurkach?? Mam obawy bo mam 155 cm. Ale jak przegladam sie w lusterku to wydaje mi sie ze jest ok. zakladam do nich adidasy, bo botki jeszcze bardziej by mnie skrocily!

Czekam na kolejne rady, buziaki
mi się nie podoba połączenie adidasów z rurkami ale zależy jaki masz styl.
Agula 88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 14:57   #29
eloi
Rozeznanie

Od razu lepiej,kiedy pokazałaś oczy i usta No i widać , jak kolor przy buzi ożywia Cię
Na zdjęciach , gdzie widać Twoją postać , wygląda ,że masz bardzo ładne nogi - więc pewnie rurki możesz nosić , ale szczególnie przy niższym wzroście nie żałuj Sobie i noś obcasy ! Pomijając względy estetyczne , kobieta na obcasach automatycznie "nosi się" prosto i dumnie ( no , chyba ,że woli szurać nogami i chodzić na ugiętych łapach ). I nie gadać mnie tu ,że przy dziecku to się nie da - bzdura ! Grunt to wygodne obuwie kupić - ale akurat w Anglii problemem może być chyba tylko nadmiar wyboru
I wszelkie bluzki w paski poprzeczne won do śmietnika ! Jazda pokazywać , co natura dała
Stary 2009-03-05, 15:39   #30
nacioszek
Raczkowanie

Cytat:
Aaaaaaaaa grzywka tez juz byla!! Dawno ale byla i co fajnie??
maj mistejk Rzeczywiście wg mnie najlepiej wyglądasz na 1. dopasowaniu fryzury z grzywką/niby grzywką czyli z takim dłuższym pasmem za policzki na prawo, wtedy jest pięknie

I jeszcze jedno zdjecie z ciemnymi wlosami w lepszym swietle. To zdjecie chyba ewidentnie pokazuje ze ciemny kolor jest nie dla mnie!! Jak uwazacie??
maj mistejk egein ;-) No i wychodzi, że dobrze Ci w jaśniejszych, (ale nie za jasnych, czyli średni/ciemny blond ...?) niż w brązie; dobre cięcie i marsz na wybieg

A i jeszcze co do mejkapu - nie przejmuj się jak coś Ci nie wychodzi, ja mam prawie 30tkę i dopiero teraz odkryłam, że nie umiem się malować - normalnie refleks szachisty - ale trening czyni mistrza

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

przepraszam, połowę mojej odpowiedzi władowałam w cytat...
nacioszek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości