Kosmetyki mineralne Earthen Glow Minerals - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-03-14, 10:41   #3031
Pampelina
Raczkowanie

Smile Dot.: Kosmetyki mineralne Earthen Glow Minerals

Cytat:
Napisane przez nevershoutnever Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o pomoc dzisiaj rano nałożyłam po raz pierwszy podkład w formule YG. Pierwsze wrażenie: bardzo dobre, fajny efekt i kolor. Zajmowałam się swoimi sprawami, a po około godzinie przyjrzałam się sobie w lustrze i stwierdziłam, że kolor jednak chyba nie ten - jakiś taki różowawy. Trochę czasu potem, doszło do mnie że to nie kwestia koloru, a zaczerwienionej skóry, na całym obszarze gdzie nałożyłam podkład. Ponieważ doszło do tego jeszcze szczypanie, wszystko zmyłam i nałożyłam krem, na który skóra też zareagowała boleśnie nie mam w ogóle wrażliwej skóry, teraz jest może trochę zmaltretowana kwasami ale chyba do takiej właśnie cery nadają się kosmetyki mineralne. Patrzę na skład i wydaje mi się dośc prosty i standardowy, jeśli mnie coś w nim podrażnia to chyba będzie tak z każdym kolejnym podkładem mineralnym... a na ironię w życiu nie zdarzyło mi się podraznienie czy alergia spodowdowana kosmetykami drogeryjnymi, nawet najgorszej jakości. Moje pytanie jest takie: czy to możliwe, że skóra będzie reagowac w ten sposób tylko na początku - to pierwszy kontakt z prawdziwymi minerałami - czy też będzie tak za każdym razem?
Dostałas uczulenia (tzw.wyprysku kontaktowego skóry). Ktorys ze skladników podraznił twoja skorę i niestety ten podklad jest nie dla Ciebie ( skóra nie przyzwyczaja się do substancji ja drażniącej- ja tak mialam z podkladem Bare Escentuals- identyczna reakcja jak u Ciebie). Na pocieszenie podklady z innych firm moga byc jak najbardziej odpowiednie dla Ciebie ( ja obecnie używam EDM o-glo i poza lekkim sciąganiem po ok. 6-8 godz. jest oki- pracuje nad porządniejszym nawilzaniem i widzę coraz lepszą tolerancję minerałków). Będę jeszcze testowac Signature Minerals, kusi Meow i DreamWorld.
Czyli formułe YG sobie odpuśc i spokojnie szukaj w innych firmach/formulach ( testuj na kawałku skory na buzi np. na częsci dolnej policzka, albo brody i obserwuj co sie dzieje, co czujesz). U mnie testowanie na przedramieniu nic nie daje, bo na ręce nie szczypie a na buzi tak.
Ja doszłam po kilku testach różnych firm, że drażniąco u mnie działa boron nitride i bismuth oxychloride (to dośc silnie drażniące substancje i często wywoluja pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie).
Pozdrawiam

Edytowane przez Pampelina
Czas edycji: 2010-03-14 o 10:43
Pampelina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 11:02   #3032
Hanneke
Rozeznanie

GG do Hanneke
Dot.: Kosmetyki mineralne Earthen Glow Minerals

Pampelino, w większości się z Tobą zgadzam jednak na własnym przykładzie przekonałam się, że po poprawie kondycji skóry minerałki które wcześniej podrażniały mogą tego później nie robić.
Kuracja kwasowa jednak mocno uszkadza barierę ochronną skóry, no i ją wysusza, dobrze jest równocześnie stosować coś co skórę może wzmocnić.
Mam bardzo wrażliwą, naczynkową skórę, którą podrażniało prawie wszystko. Po rozpoczęciu kuracji retinoidowej i kwasowej nie podrażniały mnie tylko minerały o bardzo prostym składzie, nawet bez tlenku tytanu. Teraz mogę stosować wszystkie i nic się nie dzieje

Także nevershoutnever nie zniechęcaj się i tak jak radzi Pampelina spróbuj minerały innych firm.

250
Hanneke jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 15:53   #3033
nevershoutnever
Raczkowanie

Hej dziewczyny, dzięki za wszystkie odpowiedzi początkowo byłam trochę przerażona, bo w sumie skład formuły YG jest na tyle podstawowy, że sięgając po cokolwiek innego znajdywałabym tam te same składniki plus jeszcze inne, potencjalnie drażniące. Dzisiaj podjęłam drugą próbę, tym razem zaaplikowałam podkład nie bezpośrednio na skórę a na puder ryżowy. Pomijając sam efekt, który był znacznie lepszy, to skóra wyglądała dobrze, nie było już żadnej podejrzanej reakcji, co więcej nawet wydaje mi się jakoś ukojona. Faktem jest że ogólnie mam teraz zmaltretowaną skórę, kiedy doprowadzę ją do porządku i nagle znowu mi się przydarzy takie podrażnienie to wtedy będę się martwic. Pozdrawiam
nevershoutnever jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 07:59   #3034
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)

Cytat:
Napisane przez Isilindil Pokaż wiadomość
A ja właśnie mam mega wysyp po tych płatkach... I zastanawiam się czy odstawić i wrócić do starej pielęgnacji czy przeczekać... I niemiłosiernie piecze...
hmm, no niby wysyp po kwasach to norma... chociaż ja jeszcze nie uświadczyłam i zastanawiam się, czy miałam taką czystą cerę (jasssssne ), czy może za słabe albo nieodpowiednie
W pierwszym tygodniu używania płatków wysypało mnie jak nigdy - na dekolcie czyli tam, gdzie nigdy mi nic nie było. Ale już dawno się pogoiło. Na buzi to przez miesiąc może z dwie niespodzianki się pojawiły, zduszone w zarodku ale nie wiem, czy to przed okresem, czy tak sobie, czy po kwasach niby

Mam mieszane odczucia co do nich, bo mam głupie rozumowanie, że jak mnie nie wyżera, nie przesusza i nie mam wysypu - to kwas nie działa a tymczasem cera się jednak ujednoliciła, jest gładsza, pory wyraźnie zwężone, lepsze wchłanianie kremu, a co za tym idzie - lepsze nawilżenie, jakby mniej się czerwienię nawet na mrozie. No sama nie wiem... Używam dalej
Stary 2010-03-16, 12:51   #3035
Peter Griffin
Raczkowanie

Czy któraś z Was miała może ten pędzel:
http://www.earthenglowminerals.com/c...mart/Itemid,6/
Znalazłam go gdzie indziej znacznie taniej i się zastanawiam czy warto w ogóle kupować.
Da się Waszym zdaniem nałożyć tym podkład jakoś rozsądnie?
Peter Griffin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 17:36   #3036
Rybkamonia
Raczkowanie

witam,czy ktos moze mi powiedziec co sie stalo z samplami za free w EGM?zawsze dodawalam je przy zamowieniu a teraz albo jestem slepa albo tam nic nie ma ..i to juz jakis czas..
dziekuje i pozdrawiam
Rybkamonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 19:39   #3037
alkaxy
biegam dla Zabawy

Cytat:
Napisane przez Rybkamonia Pokaż wiadomość
witam,czy ktos moze mi powiedziec co sie stalo z samplami za free w EGM?zawsze dodawalam je przy zamowieniu a teraz albo jestem slepa albo tam nic nie ma ..i to juz jakis czas..
dziekuje i pozdrawiam
A no nie ma. Niby czasowo, ale jakoś czas im się ciągnie...
alkaxy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 08:24   #3038
Isilindil
Jestem groszek... ;)

Nie wiem czy zauważyłyście ale w obostrzeniach do Bogo sale dodali że nie można brać rzeczy z bye bye sale

Nam się na szczęście udało

Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne

Isilindil jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 08:31   #3039
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Nie wiem czy zauważyłyście ale w obostrzeniach do Bogo sale dodali że nie można brać rzeczy z bye bye sale

Nam się na szczęście udało

oooo, a mi rok temu juz nie dali tez tego polaczyc, ale sie Wam udało!

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 12:18   #3040
alkaxy
biegam dla Zabawy

Odpowiedzili mi wczoraj na temat żelu z bye bye sale, trochę długo im to zajęło, ale odpowiedzili.
No więc tak, pytałam o:
1. czy to rozwarstwianie jest normalne?
2. jaka jest data ważności?
Dostałam odpowiedź:
1. tak normalne, może się zdarzyć
2. brak odpowiedzi - a chyba na wszystkich ich produktach brak dat?

Więc tyle o żelu.
Ale o balsamie też muszę napisać . Uwielbiam go, jest taki leciutki, wchłania się jak błyskawica i zostawia naprawdę miękką skórę. Nie zapachał mnie na dekolcie. W ogóle no cudo.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2010-03-19 o 20:05
Stary 2010-03-19, 19:09   #3041
pranie
Wtajemniczenie

Doszły moje miniaturowe zakupy z BOGO: 2 opakowania Lightly Tinted i Rice&Sushi. Co ciekawe, mydło dostałam w dwóch osobno zapakowanych częściach Nie wiem kiedy potestuję, bo mydeł mam chwilowo pod dostatkiem.
pranie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 22:21   #3042
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Doszły moje miniaturowe zakupy z BOGO: 2 opakowania Lightly Tinted i Rice&Sushi. Co ciekawe, mydło dostałam w dwóch osobno zapakowanych częściach Nie wiem kiedy potestuję, bo mydeł mam chwilowo pod dostatkiem.
w dwóch częściach? znaczy się, jak?

a ja nawet jeszcze info o wysyłce zamówienia z BOGO nie dostałam
dziewczyny, które składały mniej więcej wtedy, kiedy ja (czyli 14 marca)- wysłali już Wasze paczki? Bo pisałyście, że musiałyście dopłacać do wysyłki, a mi nic nie przysłali.. i nie wiem, czy jeszcze przyślą, czy też już mogę być spokojna...
cathy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 22:37   #3043
alkaxy
biegam dla Zabawy

Oj, ja składałam dużo wcześniej - jakoś 1.03 . To info o dopłacie i wysyłce było po
dwóch tygodniach prawie. Takie spóźnienie mieli. I niby wysłali odrazu jak dopłaciłam, tydzień leci.
Stary 2010-03-19, 22:38   #3044
pranie
Wtajemniczenie

Kasiu, ja zamawialam 7.03 i dostalam w tym tyg. Mydełka były dwa, oba dosc małe, tej samej wielkosci i zapakowane kazde osobno w folijkę. Jedno i drugie to rice&sushi. Najpierw myslalam, ze to normalnej wielkosci mydło, podzielone na dwa, ale teraz jak napisalas, zastanawiam sie, czy mi dwoch nie dali? ale dlaczego? jakiej mniej wiecej wielkosci jest Twoje, Kasiu?
Stary 2010-03-19, 23:22   #3045
Peter Griffin
Raczkowanie

Dziewczyny, ja z takim szybkim pytaniem, bo jestem trochę przerażona. Właśnie otworzyłam sobie odżywkę deep conditioner, nawet sobie na włosy nałożyłam. Ładnie pachnie, wszystko ok, ale w środku ona ma coś takiego jak cukier do peelingu. No ma normalnie konsystencję jakby peelingu. To normalne? Wiem, że wiele z Was ją miało, a ja po przeprawach z serum Rayonnante obawiam się, że zamiast odzywki wsadzili mi tam coś innego. Jeśli to normalne, to co to w ogóle jest, ten niby cukier?

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Właśnie znalazłam post WinlyEm z podobnymi wrażeniami, wiec trochę się uspokoiłam. Dziwna konsystencja, naprawdę.
Stary 2010-03-19, 23:52   #3046
pastereczka
Organizatorka

tak, taka dziwna ale dziala - tylko przygotuj sie na zmywanie.... dlugie

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 09:39   #3047
aaniutek
Rozeznanie

GG do aaniutek

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
w dwóch częściach? znaczy się, jak?

a ja nawet jeszcze info o wysyłce zamówienia z BOGO nie dostałam
dziewczyny, które składały mniej więcej wtedy, kiedy ja (czyli 14 marca)- wysłali już Wasze paczki? Bo pisałyście, że musiałyście dopłacać do wysyłki, a mi nic nie przysłali.. i nie wiem, czy jeszcze przyślą, czy też już mogę być spokojna...
Moje zamówienie z 7 marca przyszło w zeszlym tygodniu. Więc Twoje powinno być już za chwilę.

aaniutek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 10:44   #3048
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Oj, ja składałam dużo wcześniej - jakoś 1.03 . To info o dopłacie i wysyłce było po
dwóch tygodniach prawie. Takie spóźnienie mieli. I niby wysłali odrazu jak dopłaciłam, tydzień leci.
po dwóch tygodniach kazali Ci dopłacać i dopiero wysłali? No to mnie zmartwiłaś Mialam nadzieję, że jednak się ogarnęli z tymi większymi zamówieniami i nieco szybciej to idzie ...
no nic, to przygotowuję się na czekanie
Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Kasiu, ja zamawialam 7.03 i dostalam w tym tyg. Mydełka były dwa, oba dosc małe, tej samej wielkosci i zapakowane kazde osobno w folijkę. Jedno i drugie to rice&sushi. Najpierw myslalam, ze to normalnej wielkosci mydło, podzielone na dwa, ale teraz jak napisalas, zastanawiam sie, czy mi dwoch nie dali? ale dlaczego? jakiej mniej wiecej wielkosci jest Twoje, Kasiu?
jeżeli zamawiałaś większe rice&sushi to najprawdopodobniej im zabrakło większych kostek i wysłali Ci w zamian dwa mniejsze.. Chyba, że zamawiałaś 1 małe, to może po prostu wykazali się wyjątkową uprzejmością i drugie małe jako BOGO Ci wyslali?
Choć ja nadal twierdzę, że te ich "duże" kostki to trochę naciągane ..niewiele większe od małych A może to przez ten trójkątny kształt mi się tak wydaje?

Cytat:
Napisane przez aaniutek Pokaż wiadomość
Moje zamówienie z 7 marca przyszło w zeszlym tygodniu. Więc Twoje powinno być już za chwilę.
a duże zamówienie miałaś? Bo mi się jeszcze nie zdarzyło, żebym przy zamówieniu na grubo ponad 100$ w ciągu tygodnia od złożenia zamówienia miała paczkę w domu ...
Zamawiałaś 7- go i w tamtym tygodniu dostałaś paczkę?? Ekspres wyjątkowy jak na EGM Pozazdrościć
Stary 2010-03-20, 11:13   #3049
Isilindil
Jestem groszek... ;)

Czy rice sushi było w dwóch czy 3 wymiarach?

aktualnie już są trzy: S, M i L

Stary 2010-03-20, 13:13   #3050
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)

Cytat:
Czy rice sushi było w dwóch czy 3 wymiarach?

aktualnie już są trzy: S, M i L
to mydła są w trzech wymiarach ??

Kasiu, a jak tam ten nowy Rosołek się sprawuje?
Zamówiłabym sobie całą kostkę, ale teraz to się boję....
Stary 2010-03-20, 13:23   #3051
papeteria
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość

Ja nie Kasia i nie miałam starej wersji ale mydełkiem jestem zachwycona.
Kasia mówiła chyba że bardziej miękko się kroi w porównaniu do starego, i za pierwszym razem faktycznie nic się nie rozdzieliło, ale moje już chyba stwardniało nieco , bo już się przedziela na dwie części przy krojeniu.No i zapach trawy cytrynowej, którego ponoć stara wersja nie zawierała .
papeteria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 13:24   #3052
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)

Cytat:
Napisane przez papeteria Pokaż wiadomość
Ja nie Kasia i nie miałam starej wersji ale mydełkiem jestem zachwycona.
Kasia mówiła chyba że bardziej miękko się kroi w porównaniu do starego, i za pierwszym razem faktycznie nic się nie rozdzieliło, ale moje już chyba stwardniało nieco , bo już się przedziela na dwie części przy krojeniu.No i zapach trawy cytrynowej, którego ponoć stara wersja nie zawierała .
Ale właściwości takie same?
Nie wysusza bardziej w związku z tą trawą cytrynową ?
Stary 2010-03-20, 13:32   #3053
papeteria
Zakorzenienie

Cytat:
Ale właściwości takie same?
Nie wysusza bardziej w związku z tą trawą cytrynową ?
No właśnie nie mam porównania do starej wersji, ale to mnie osobiście nie wysusza
papeteria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 13:46   #3054
pranie
Wtajemniczenie

Moje oba rice&sushi są prostokątne i niewielkie. Nie wiem jaki to rozmiar ale zaczynam mysleć, ze dołożyli mi drugie gratis. Wyczuli, ze na nich psy wieszam...
Stary 2010-03-20, 13:53   #3055
Isilindil
Jestem groszek... ;)

Cytat:

Ty sie nie śmiej, zmęczona jestem
Rozmiary, rozmiary, nie wiem co mi padło na mózg

Mam ochotę kupić NTBT póki jeszcze bogo trwa... mocno się zastanawiam, bo podoba mi się działanie tego proszku...

Pranie, jak mydełko emu?

Stary 2010-03-20, 14:02   #3056
pranie
Wtajemniczenie

Is, jest ok, ale jakos bardziej mi te EGM-owe pasują. Emu mi się całe rozpadło przy krojeniu, lubię je na rano, ale wieczorem jednak rosół albo nowo nabyte rice&sushi. Moze i dobrze, bo potem bym rozpaczała, ze Blusche wycofalo mydła...
Stary 2010-03-23, 19:35   #3057
cathy
Organizatorka

GG do cathy

dostałam wiadomość od Lori, że w przyszłym tygodniu pojawią się ponownie w sprzedaży mydła Rhassoul ...
Pranie - a jak rice&sushi się spisuje?
Insane - co do rosołka - mnie ta nowa wersja na szczęście nie wysusza, ale tęsknię za tą starą wersją i nawet tamtym zapachem (nie myślalam, że to kiedykolwiek napiszę ) Na szczęście mam zachomikowane pół kostki "starego" rosołka i gdy już mam dość tych cytrusków, to raz na kilka dni odkrajam cieniutki plasterek ostatniej porcji poprzedniej wersji

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2010-03-23 o 19:55
Stary 2010-03-23, 19:52   #3058
Peter Griffin
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
tak, taka dziwna ale dziala - tylko przygotuj sie na zmywanie.... dlugie
Ależ ta odżywka dziwna. W życiu nie użyłabym jej po myciu włosów, zwłaszcza, że mam krótkie, cienkie i proste. Będę ją kładła na noc, a potem myła włosy rano. Ciągle się zastanawiam co to są te drobinki w środku.

I muszę powiedzieć, że serum Rayonnante to niestety porażka. Albo wcześniej byłam jakaś zaślepiona, że go chwaliłam, albo moja mama dostała jakąś lepszą wersję, a moja jest robiona w jakiejś masowej produkcji, zupełnie "na pałę". Ogólnie serum jest bardzo nieudolnie barwione. To znaczy zostawia na skórze kolor, który trzeba dosyć długo rozcierać. Ten kto miał podkłady płynne EGM, ten wie o co chodzi. To serum jest nieco lżejszą wersją. Nie mam pojęcia po co to barwienie. Bardzo słabo się też wchłania, a miałam nadzieję, że to dobra baza pod makijaż będzie. Mam też wrażenie, że zaczyna mnie zapychać, ale modlę się, żeby jednak nie. Ogólnie nie polecam, ja też nie kupię więcej. Dobrze, że nie namawiałam mamy na drugi flakonik w BOGO. Ogólnie jednak z EGM nic szczególnie nie przypadło mi do gustu, no może Zit Zap jest dosyć fajny, ale też nie niezastąpiony.
Stary 2010-03-23, 20:13   #3059
bociek1709
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
dostałam wiadomość od Lori, że w przyszłym tygodniu pojawią się ponownie w sprzedaży mydła Rhassoul ...
Wlasnie sie zastanawialam kiedy beda znowu dostepne, bo rozdalam prawie calego rosolka psiapsiolkom i mam silna potrzebe zatowarowzania sie.
Dziewczyny, a probowalyscie apricot & honey exfoliating bar i yoghurt & honey soap?

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:

Mam ochotę kupić NTBT póki jeszcze bogo trwa... mocno się zastanawiam, bo podoba mi się działanie tego proszku...
Is, no wlasnie, napisz cos wiecej o dzialaniu tego cuda Tak naprawde to malo konkretow znalazlam

bociek1709 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 20:20   #3060
Isilindil
Jestem groszek... ;)

Cytat:
Napisane przez bociek1709 Pokaż wiadomość
Wlasnie sie zastanawialam kiedy beda znowu dostepne, bo rozdalam prawie calego rosolka psiapsiolkom i mam silna potrzebe zatowarowzania sie.
Dziewczyny, a probowalyscie apricot & honey exfoliating bar i yoghurt & honey soap?

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Is, no wlasnie, napisz cos wiecej o dzialaniu tego cuda Tak naprawde to malo konkretow znalazlam
Używam apricot codziennie, rano i wieczorem - nie powoduje przesuszenia, skóra jest gładka i coraz mniej niespodzianek a te które się pojawią traktuję na noc proszkiem NTBT i dzięki temu szybciej znikają

Odpowiedz

Tagi
minerals

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości