Okropna twarz, brzydki koloryt, na każdej części inny:(Wyglądam okropnie -pomożecie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-06, 15:14   #1
Twirly
Raczkowanie

Unhappy

Okropna twarz, brzydki koloryt, na każdej części inny:(Wyglądam okropnie -pomożecie ?

Wyczytałam , ze B-Karoten daje pomarańczową twarz .
Jako mała dziewczynka miałam śliczny pomarańczowy kolorek skóry - od soków.
Poszłam na łatwiznę i kupiłam tabletki B-Karoten .
No i super - mam żółtą ( !!! ) twarz :/
Ochydnie wyglądam , do tego stan sory nie poprawił się .
Mam małe pojedyncze krostki na czole .
Brzydkie rozszerzone pory , cienie pod oczami .
Ogółem wyglądam paskudnie ;/
Dziewczyny co poradzićżeby mieć ładną skórę ?
Ładny koloryt ?
Bez pudrów i takich tam ?
Kolezanka kupila puder mineralny Rimmela i wygląda świetnie , ale ona ma ogólnie ładną twarz
Bez krost
A ja ?
Jestem straszna , co poradzicie kochane ?
Jakieś domowe sposoby ?
Proszę was bardzo o pomoc
Twirly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 15:40   #2
WhiteCherry
Zakorzenienie

Dot.: Okropna twarz, brzydki koloryt, na każdej części inny:(Wyglądam okropnie -pomoż

przyłączam się do pytania [w walce o ujednolicenie kolorytu twarzy].
Stary 2009-03-06, 17:48   #3
ooodeta
BAN stały

GG do ooodeta
Dot.: Okropna twarz, brzydki koloryt, na każdej części inny:(Wyglądam okropnie -pomoż

tak ja tez sie przylaczam, w walce z rozszerzonymi porami,wlasciwie sa jakies sposoby na gladka jednolita cere? ja mam juz 22 lata wiec mlodzienczee tradziki itede juz chyba za mna bo jestem za stara, a nadal czasem wyskakuja mi pojedyncze krostki, ale najgorsze sa zaskorniaki AKYSZZZ !! i rozszerzone pory FUUUU !! i jak ujednolicic koloryt twarzy ? co poczac ?
ooodeta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 19:20   #4
aiclo
Przyczajenie

Hej dziewczyny
Jest krem ziaji kakaowy (czy jakos tak-nie mam przy sobie) ktory poprawia koloryt skory. I wiecie co, wypróbowałam i pomogło co noc sobie go aplikuje i naprawdę twarzyczka wygląda lepiej
Poza tym piję skrzyp
aiclo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 20:17   #5
Twirly
Raczkowanie

To jest nas więcej .
I mamy problem !
Stary 2009-03-06, 23:57   #6
blau
Rozeznanie

krem Zaji kawowy niestety zapycha często

68>67>66>65>64>63>62>61>60>59>58>57
Ehhh trzeba wziąć się w garść!
blau jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 00:30   #7
CherieK
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez blau Pokaż wiadomość
krem Zaji kawowy niestety zapycha często
zgadzam się... ale jest taki krem.. w szarym opakowaniu.. juz szukam na kwc
wyrownuje koloryt skory:P dzis stalam nad nim z 15 min w rossmannie i nie kupilam w koncu

niestety zawiode nic a nic nie pamietam nazwy takie szare opakowanie z bialą nalepką i czerwonym napisem na litere S. polecany jest przy tradziku i dla dzieci. dostepny naprawde wszedzie. jak bede miala okazje sprawdze
UWAGA wybiela

na przebarwienia podobno ogorek jest dobry tylko ze wybiela podobnie jak krem

na pory niektore dziewczyny chwala sobie Ziaję pro mozna poczytac w watku sama mialam ja nabyc, o wlasnie! calkiem zapomnialam

ja mam jasna cere i bardzo chetnie pozbede sie przebarwien

obawiam sie tylko, ze ten watek bardzo szybko "zniszczą" dziewczyny wypowiedziami typu- przegladarka albo -to juz bylo sto razy

Edytowane przez CherieK
Czas edycji: 2009-03-07 o 00:40
CherieK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 00:55   #8
raczejnieinaczej
Raczkowanie

Witam,
rowniez mam jasna cere a do tego przebarwienia i troszke pryszczy.
dzis przeczytałam i tez zastosowalam. maseczke ktora ,moze sie wydaje ohydna ale wg.mnie działa. otoż.. starta cebula+miod+mąka! tak tak dokladnie.
przygotowalam papke i z wielkim strachem nalozylam ja na twarz.30 min. zmylam i ku mojemu zdziwieniu ..ŁAŁ. moja skora jest gladsza i rozjasniona. dodatkowo przemylam buzie platkiem nasaczonym mlekiem...przebarwienia zmalaly.
raczejnieinaczej jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 03:49   #9
Amoura
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość

niestety zawiode nic a nic nie pamietam nazwy takie szare opakowanie z bialą nalepką i czerwonym napisem na litere S. polecany jest przy tradziku i dla dzieci. dostepny naprawde wszedzie. jak bede miala okazje sprawdze
UWAGA wybiela
Ten krem to Sodokrem- http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,30...ra-wersja.html

Krem kakaowy z Ziaji bardzo dobrze nawilza ale koloru to one nie dodaje ( a tym bardziej poprawia) a twarz sie niemilosiernie blyszczy. Warto zajrzec na KWC i poczytac recenzje
Amoura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 13:09   #10
Karmellita
Raczkowanie

Po pierwsze to mi się wydaje, że tzreba wyleczyć krostki i wszystkie stany zapalne żeby później wyrównać koloryt skóry...
Karmellita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 13:11   #11
ejaj
Zadomowienie

GG do ejaj

Cytat:
Napisane przez Karmellita Pokaż wiadomość
Po pierwsze to mi się wydaje, że tzreba wyleczyć krostki i wszystkie stany zapalne żeby później wyrównać koloryt skóry...
ja lecze je 5 lat i wyleczyć do konca nie moge ;p

•.¸♥¸.•

[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 13:28   #12
Twirly
Raczkowanie

Karmellita , a masz jakiś sposób żeby je wyleczyć ?
Od jakiegoś czasu stosuje maseczkę z mleka ...
Ciekawe czy pomoże .. ?

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

No tak :/
Dziewczyny wyskoczyło mi coś dziwnego .
Takie jakby minimalne czerwone kropeczki pod skórą .
Takie przy sobie , obok siebie .
Jest to małe , ale widać .
Malusieńkie czerwono bordowe kropki .
Cóż to ?
No ja nie mogę się obyć bez pudru sypkiego , choć odrobinkę na twarz żeby nie wyglądać jak potwór o.O
Stary 2009-03-07, 13:39   #13
magdalena-
Raczkowanie

Twirly, jestesmy tym co zjadamy, zmień diete oczywiście przynajmniej jedno jabłko dziennie
magdalena- jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 13:56   #14
Twirly
Raczkowanie

No odżywiać się , to odżywiam się bardzo źle
I rodzice się nieźle męczą żebym zjadła obiad :P
Wiem , że to źle
A co polecasz ?
Jabłka dla poprawy cery ?

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Dziewczyny :
http://torebka.kafeteria.pl/katalog....e=view&id=4850 czy może mi któraś wytłumaczyć jak ten odcień , ten puder zachowa się na twarzy ?
Będzie jakaś równomierna?
Polecacie ?
Jeśli nie to jaki ?
Tak żeby nie był pomarańczowy ani brązowy , w miarę tani i żeby twarz wyglądała zdrowiej
Stary 2009-03-07, 14:03   #15
magdalena-
Raczkowanie

Skoro odżywiasz się bardzo źle, to nie powinnaś się dziwić że masz problemy z cerą. Poszperaj w internecie na temat zdrowego odzywiania się i dopasuj sobie diete ktora najbardziej bedzie ci odpowiadac. Unikaj alkoholu, papierosów i czekolady. Np rano jakieś musli z mlekiem, bądz chlep pełnoziarnisty z białym serem/ rzodkiewka, na obiad np brokuły, pierś kurczaka i RYŻ zamiast ziemniaków. Gdy najdzie cię ochota na przekąskę to zjedz joghurt, jabłko badz jakikolwiek inny owoc. A najważniejsze PIJ WODE MINERALNA, dużo wody ;]
Teraz przed wyjsciem z domu smaruj twarz zwykla nivea, wieje mocny wiatr krory wysusza dodatkowo skore. Także najpierw radzę ci zabrac się porządnie za siebie i za to co zjadasz, a dopiero potem przejmowac się jaki krem bylby dla ciebie najodpowiedniejszy. Zacznij leczyć skóre "od środka". A powiedz mi jak jest z twoim samopoczuciem? jesteś dosyć często osłabiona? napisz mi jak wyglada twoj dzienny posiłek.
magdalena- jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 14:07   #16
Twirly
Raczkowanie

Osłabiona hmm ...
Tylko po długim i męczącym dniu w szkole ...
I jak pada deszcz , jest niskie ciśnienie .
Śniadanie jadam
Obiad - jak coś mi smakuje to jem
Kolacja - ooj mogłabym dużo zjeść
Najchętniej przed komputerem
Jem dużo słodyczy , oj dużo .
Ale koleżanka też je ich mnóstwo i ma idealną cerę ...
Stary 2009-03-07, 14:51   #17
ejaj
Zadomowienie

GG do ejaj

Cytat:
Napisane przez Twirly Pokaż wiadomość
Wiem , że to źle
A co polecasz ?

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Dziewczyny :
http://torebka.kafeteria.pl/katalog....e=view&id=4850 czy może mi któraś wytłumaczyć jak ten odcień , ten puder zachowa się na twarzy ?
Polecacie ?
Jeśli nie to jaki ?
Tak żeby nie był pomarańczowy ani brązowy , w miarę tani i żeby twarz wyglądała zdrowiej

mam ten puder i go nie lubie. nic a nic nie kryje, matuje na chwilke. tak jakis bezplciowy jest..

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
Wiem , że to źle
A co polecasz ?

Dziewczyny :
Polecacie ?
Jeśli nie to jaki ?

mam ten puder i go nie lubie. nic a nic nie kryje, matuje na chwilke. tak jakis bezplciowy jest.. polecic ci moge zwykly bazarkowy Editt Cosmetics. bazarkowy - tak tak tez sie przestarszylam jak przeczytalam. mi matuje bardzo dobrze cere, a mam mieszana, podklady poszly w odstawke. zreszta wystarczy przeczytac opinie.

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,21...ct-powder.html

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Cytat:
Wiem , że to źle
A co polecasz ?

Dziewczyny :
Polecacie ?
Jeśli nie to jaki ?

mam ten puder i go nie lubie. nic a nic nie kryje, matuje na chwilke. tak jakis bezplciowy jest.. polecic ci moge zwykly bazarkowy Editt Cosmetics. bazarkowy - tak tak tez sie przestarszylam jak przeczytalam. mi matuje bardzo dobrze cere, a mam mieszana, podklady poszly w odstawke. zreszta wystarczy przeczytac opinie.

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,21...ct-powder.html

•.¸♥¸.•

[vichy]366899[/vichy]
Stary 2009-03-07, 15:08   #18
Twirly
Raczkowanie

Dostanę go w osiedlowym kosmetycznym ?
A jak z kolorkiem ?
Ejaj , coś mi się wydaje że skorzystam z okazji
Pozytywne opinie i taka niska cena !
Na pewno wypróbuję , dziękuję

Edytowane przez Twirly
Czas edycji: 2009-03-07 o 15:19
Stary 2009-03-07, 15:53   #19
ejaj
Zadomowienie

GG do ejaj

Ja go kupiłam na targu, na stoisku z kosmetykami najczesciej widze. Sa tez w tych sklepach "wszystko za 2.50" itd, tylko troche rzadziej tam je widze.
Ja mam dosc jasna cere i odcien 02. No moim zdaniem to jest najlepszy puder jaki kiedykolwiek mialam ;]

ps. Przepraszam, za te zdublowane posty, ale coś mi sie zacielo i klikalam "dodaj" .

•.¸♥¸.•

[vichy]366899[/vichy]
Stary 2009-03-07, 16:54   #20
Dualstar
Wtajemniczenie

użuwać maseczek ściągających na zaskórniki (1 raz na miesiąc , by nie wysuszyć cery za bardzo ) jak i toników codziennie rano też ściągających do cer tłustych np. Ziaja ogórkowy, bądź Garnier, peeling 1 raz na 3 tyg.. Kremować się codziennie rano np. Iwostin bardzo dobry . Na krostki punktowo używać spirytusu salicylowego.

Bardzo pomagają zabiegi : Mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny ...
Rozjaśnić twarz mogą plasterki ogórków prosto z lodówki.

Taka uwaga być może znasz , ale jeżeli chodzisz na solarium to cera robi się później żółta i zbytnio nic na to nie poradzisz , a biorąc beta karoten jeszcze to wzmaga. Koloryt też jest uwarunkowany fototypem skóry, niektórzy opalają się jedynie na złocisto, a taki kolor opalenizny jest niezwykle piękny.

A jeżeli chodzi o jakiś podkład - proponuję Vichy Aera Teint o kolorze 12 - opal -> niezwykle lekki i kryjący nawet nie widać po posmarowaniu zaskórników, pozostawia cienką warstewkę i nic nie czuć że na twarzy jest / koszt ok 80 zł ale bardzo dobry ! i co najważniejsze nie zatyka porów.

Edytowane przez Dualstar
Czas edycji: 2009-03-07 o 16:58
Dualstar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 19:00   #21
Justy
Zakorzenienie

odstaw beta-karoten. żółty kolor (objaw karotenemii) stopniowo zniknie.
możesz zrobić serię zabiegów kwasami - ujednolicą koloryt, przyspieszą znikanie 'żółci", zmniejszy ilość krostek, grudek, zaskórników.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 14:31   #22
Twirly
Raczkowanie

Dziewczyny , kupilam puder z Rimmel'a Matujacy + mineraly
Jest bardzo fajny , uzywam mleka na twarz i krostki sa coraz mniejsze Skora dochodzi do siebie po tym beta-karotenie
Stary 2009-03-09, 01:09   #23
CherieK
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Amoura Pokaż wiadomość
Ten krem to Sodokrem- http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,30...ra-wersja.html

Krem kakaowy z Ziaji bardzo dobrze nawilza ale koloru to one nie dodaje ( a tym bardziej poprawia) a twarz sie niemilosiernie blyszczy. Warto zajrzec na KWC i poczytac recenzje
o właśnie dzięki w dalszym ciągu polecam ten krem moja przyjaciólka i jej chlopak go stosuja i bardzo sobie chwalą
Cytat:
Karmellita , a masz jakiś sposób żeby je wyleczyć ?
Od jakiegoś czasu stosuje maseczkę z mleka ...
Ciekawe czy pomoże .. ?

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

No tak :/
Dziewczyny wyskoczyło mi coś dziwnego .
Takie jakby minimalne czerwone kropeczki pod skórą .
Takie przy sobie , obok siebie .
Jest to małe , ale widać .
Malusieńkie czerwono bordowe kropki .
Cóż to ?
No ja nie mogę się obyć bez pudru sypkiego , choć odrobinkę na twarz żeby nie wyglądać jak potwór o.O
Cytat:
Napisane przez magdalena- Pokaż wiadomość
Twirly, jestesmy tym co zjadamy, zmień diete oczywiście przynajmniej jedno jabłko dziennie
Cytat:
Wiem , że to źle
A co polecasz ?

Dziewczyny :
Polecacie ?
Jeśli nie to jaki ?
no i tak... zgadzam się co do jedzonka jablko ma np blonnik a krostki potrafią byc wynikiem złej przemiany materii to na pewno pomoze plus ta fajna dieta podana wyzej moze oznaczac sukces

ja mam czerwono-bordowe kropki np na dekolcie po krostkach ktore wycisnelam i w wyniku tego powstały ONE:P nie wiem co to:P krwiaczki takie małe? ale trzeba dodac ze mam cere naczynkowa

moze warto isc do alergologa? alergia to czesta przyczyna wysypek a nawet takich podskornych syfkow(u mnie sie sprawdziło)

jak mleko pomaga stosuj dalej

puder ojj.... uwazaj zeby nie byl zapychajacy bo moze pogorszyc sprawe

CherieK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 12:03   #24
Karmellita
Raczkowanie

Jak ja miałam problemy z trądzikiem używałam Benzacne 5% miejscowo (kosztuje 8-9 zł i kupisz go w aptece) dodatkowo brałam tabletki z bratkiem polnym, albo ze skrzypem i pokrzywą. Rezultaty były po ok. 2 miesiącach...
Karmellita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 16:56   #25
beataaa21
Przyczajenie

GG do beataaa21

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
zgadzam się... ale jest taki krem.. w szarym opakowaniu.. juz szukam na kwc
wyrownuje koloryt skory:P dzis stalam nad nim z 15 min w rossmannie i nie kupilam w koncu

UWAGA wybiela

na przebarwienia podobno ogorek jest dobry tylko ze wybiela podobnie jak krem

na pory niektore dziewczyny chwala sobie Ziaję pro mozna poczytac w watku sama mialam ja nabyc, o wlasnie! calkiem zapomnialam

ja mam jasna cere i bardzo chetnie pozbede sie przebarwien

obawiam sie tylko, ze ten watek bardzo szybko "zniszczą" dziewczyny
wypowiedziami typu- przegladarka albo -to juz bylo sto razy
A ten krem do czasem sie jest sudocrem czycos takiego ;>
beataaa21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 16:59   #26
NikolaXXXX
Przyczajenie

Jesli chodzi o krostki to najlepszym sposobem zeby pozbyc sie tego problemu raz na zawsze jest zazywanie tabletek antykoncepcyjnych.A jesli chodzi o poprawe kolorytu i zwezenie porow to najpeliej myc twarz rano i wieczorem PRZEGOTOWANA ZIMNA WODA do mycia uzywac delikatnego zelu myjacego.Nastepnie przetrzec twarz tonikiem a na koncu zastosowac delikatny krem nawilzajacy(polecam kosmetyki dr Ireny Eris).Dla dziewczyn o cerze tlustej lub suchej polecam stosowanie kremu nawilzajacego jedynie wieczorem nakladanego cieniutka warstwa.Dla naturalnej i zdrowo wygladajacej opalenizny polecam picie kilka razy w tyg soku ze swiezych marchwii.
NikolaXXXX jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 20:08   #27
Śnieżka
Zakorzenienie

Przede wszystkim zdrowe odzywianie-wiem ze to trudne ja sie staram
oczywiscie odrazu sie nie odstawi fast foodów,chipsów czy tam słodyczy ale stopniowo,stopniowo i da sie rade a w to miejsce jabłko,czy jakikolwiek inny owoc,dużo spacerów,wysypianie sie-to wszystko naprawde ma wpływ na cere sama sie przekonałam...
a pozatym pielegnacja jakis odpowiednio dobrany krem,od czasu do czasu peeling+ maseczka
nie wiem w sumie nie mam problemów zbytnio z cera ale to ma bank pomoze
Śnieżka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 17:31   #28
JOANNA16
Zakorzenienie

podbijam wątek....

mam jasną cerę i hmmm chciałabym wyrównać koloryt skóry na twarzy,znacie jakieś skuteczne sposoby? jakieś kremy,maseczki??
Stary 2009-03-26, 22:48   #29
JOANNA16
Zakorzenienie

podbijam
Stary 2009-03-27, 12:58   #30
JOANNA16
Zakorzenienie

dziewczynki pomożecie? to bardzo ważne dla mnie,a nie chcę zakładać nie potrzebnie nowego wątku

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości